Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel. A tiétek is büdös? fórum

Spániel. A tiétek is büdös? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 17. 18:34
sziasztok! nekem is van egy spániel kutyám öt éves és már kicsi kora óta itt él velünk a lakásban. egy tacskó társaságában. Nagyon szeretik egymást, meg mi is a kutyáinkat. Van egy kis szaga a spánielnek, de nem vészes,Ha rendesen van fürdetve ápolva elviselhető.Inkább horkol ha alszik jó hangosan.:) de minket ez se zavar.
2011. jan. 14. 11:53

Nem tudom, aktuális-e még a probléma:


Jellegzetes spániel betegség az úgynevezett ajkredő-gyulladás. Kétoldalt az ajakszél melletti bőrredők a pangó nyáltól és ételmaradéktól begyulladnak. Igen büdös lesz ettől a kutya, szag alapján meg lehet találni a lakásban. A gyógyszeres kezelés általában eredménytelen, kétoldali ajakplasztika műtét a végleges megoldás.

25. nedi
2010. júl. 29. 21:43
A miénk is büdi.Rendszeresen mosdatjuk mert bent lakik.Mi is voltunk állatorvosnál vele,de semmit nem mondtak
2010. márc. 19. 15:48
Nekem is spánielem volt. Nagyon finom illata volt.
2010. jan. 4. 15:54

Nagyon úgy látszik, hogy kétféle spániel van, az illatos és a kevésbé illatos.

Ezek szerint mi megszívtuk.

De azért a füles ötlet az jó, el fogom mindenképp vinni az orvoshoz, hogy vizsgálja meg jobban a fülét. Mintha tényleg onnan jönne a szag.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, az együttérzést :), a tanácsokat.

Legyetek boldog kutyások 2010-ben is.

2010. jan. 4. 15:39
A haveromé iszonyatosan. Szerintem dögbe hempereg.
2010. jan. 2. 12:40
Nekem is volt spánielem, de nem volt büdös, bent lakott, és olyan illata volt ,mint nekünk főleg mikor sokat szeretgettük:)
2010. jan. 2. 11:22
nekünk is spánielünk van, de egyáltalán nem büdös.
19. martini64 (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2010. jan. 1. 18:51
Az állatorvos azt mondta, hogy lehet, nyitva van a gyomorszája. Gondolom, a kiskori betegsége vagy genetikai okok miatt. Nem javasolta a műtétet.
18. e974230abd (válaszként erre: 16. - Martini64)
2010. jan. 1. 18:33
Lehet hogy az emésztésével van gond,a szájszag az embereknél is ezt mutatja...
2010. jan. 1. 18:32
a miénk is nagyon büdös volt, de nagyon szerettük. krónikus fülgyulladása volt, amit semmivel nem lehetett kikezelni, szóval a füléből jött a szag. hiába tartottuk nagyon tisztán - a külső fülét is - semmi nem segített.
16. martini64 (válaszként erre: 12. - 89b99f816e)
2010. jan. 1. 18:32
Savanyú szaga van általában, úgy az egész kutyának. Nem mindig egyforma erősen. Tegnap, szerintem a félelemtől, olyan szaga volt, mint aki hányadékban fetrengett. Pedig nem. A szájszaga is elviselhetetlen, fogkő eltávolítás után egy kicsit javult, de nem számottevően. Kicsi korában nagyon beteg volt, a tenyésztő azt mondta, hogy 8 hetes, de én biztos vagyok benne, hogy 6 hetes se volt, és lehet, hogy el se volt még rendesen választva. Nekünk persze azt mondták, hogy lehet etetni kiskutya kajával, de annyira megbetegedett, hogy az állatorvos semmi jóval nem kecsegtetett. Napokig dédelgettük, mint a babát a pólyában, és gyógyszereztük. Lehet, hogy ez hat ki az egész életére szegénynek?
15. e974230abd (válaszként erre: 10. - Martini64)
2010. jan. 1. 18:13

Nekem magyar vizslám van,semmi szaga/még kutyaszaga sem/olyan az illatA MINT AKI MEGPUSZILJA...tENYÉSZTÉSI KÉRDÉS AZT MONDJÁK..

A petárdáktól egyáltalán nem félt tegnap,simán lehetett sétáltatni szár nélkül a puffogás közepén:)

De miutá Borinak semmi szaga sincs,a tiédnek meg nagyon erős,feltételezhetjük ,hogy egyedenként más és más ez a ktyaszag dolog...Meg ha állatorvos is látta emiatt gondolom nagy baja nem lehet:)

De azért tényleg sajnállak benneteket,hogy emiatt nem tudjátok őt igazán szeretni..MI a miénket állandóan puszilgatjuk...

14. martini64 (válaszként erre: 12. - 89b99f816e)
2010. jan. 1. 17:57
4 éves. Kicsi kora óta büdi. Én is ismerek spániel tulajdonosokat, akik nem panaszkodnak, ezért gyanús nekem a dolog.
13. Kamillka (válaszként erre: 10. - Martini64)
2010. jan. 1. 17:57

Bűzmirigyet kb havonta ki kell nyomatni, de attól én úgy tudom nem a kutty, hanem a kakijuk lesz büdösebb csak.


Attól, hogy a spanik a vadászkutyák közé tartoznak nem jelenti azt, hogy nem ilyedhetnek meg hangosabb zajoktól. Ez nem a fajtától függ.

2010. jan. 1. 17:54
Anno, mikor megvettük Lilit, a beagle-t, csodálkoztam, hogy semmi szaga nem volt a kutyinak, sőt...még azt mondanám, hogy némely ember megirigyelhetné az illatát. Sem a teste, sem a szája nem volt büdi. Most 2 évesen sincs egyáltalán kutyaszaga, még a szája sem kellemetlen. Persze azt leszámítva, hogy galamb-eregetésben egy beagle a number 1. Ha áradna belőle a szag, akkor gyanakodnék, hogy valami szervi baja van. Egyébként mennyi idős a kutyus? Kicsi kora óta büdös, vagy csak x ideje kezdődött?
2010. jan. 1. 17:48
Szerintem sem normális dolgo, biztos, hogy valami baja van, ezért én kivizsgáltatnám. Büdös - de milyen szaga van, és honnan jön?? Mert ez sem mindegy.
10. martini64 (válaszként erre: 9. - E974230abd)
2010. jan. 1. 17:36

Igen. Állatorvos is megcsinálta, meg egyszer a kozmetikus, de ebben nem vagyok biztos, oda a lányom hordja, elvégre az ő kutyája.

Tkp. azért nyitottam ezt a topikot, mert tegnap egész este-éjjel bent volt a lakásban az ártatlan, hat lóval se lehetett volna kivonszolni, annyira fél a tüzijátéktól. Méghogy vadászkutya... :)))

Ugyhogy penetráns esténk volt..:)))

2010. jan. 1. 17:31
A bűzmirigyét kinyomattátok már???
8. martini64 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2010. jan. 1. 15:56
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket. A kutyával semmi bajunk, szeretjük, csak szenvedünk tőle. A vadászkutya dolgot arra értettem, hogy nem szobakutya, tehát lehet az udvaron. Más vadászkutyák se büdösek.
2010. jan. 1. 14:03

Szia!

Nekem is spánielem van és ő sem büdös,sőt a házba már volt másnak is és az övék se volt büdös.Imádom a spánikat mindig is nagyobb figyelmet szenteltem rájuk mint más fajta kutyára.És eddig senki nem mondta,hogy büdös lenne a kutyája.

Írtad hogy vadászkutya,attól nem kellene büdösnek lennie.

Én a helyedbe elvinném egy másik állatorvoshoz,kitudja milyen betegsége van vagy lehet egy különleges samponnal mindent meglehet oldani.Az,hogy büdös annak oka van,biztos nem elnyomni próbálnám,hanem megkeresni az okát.Ha meg nincs semmi baja,akkor marad a kutyaparfüm.(talán segít).

Sok sikert.

2010. jan. 1. 13:30

Nekünk is van spániel, de egyáltalán nem büdösebb mint a többi kutya. Lehet a kaja nem jó amit kap. Amúgy sem túl szerencsés házikosztot, konzervet és tápot adni nekik. Vagy csak házikoszt heti egyszer főtt zöldségekkel, vagy pedig kutyakaja.


A yorkiem viszont benti kutya, ezért vettünk neki kutyaparfümöt. Mindig jó az illata, és az ő orrát sem zavarja.

2010. jan. 1. 11:31
Várom a spánieles sorstársaim véleményét és tanácsait.
4. martini64 (válaszként erre: 2. - Afrodita)
2010. jan. 1. 10:00
Hidd el, nagyon nehéz. De sajnálom ezt a szerencsétlen állatot, a lányom mindenképpen spánielt akart, én pedig nem tudtam, hogy mi a helyzet, különben nem engedtem volna meg neki. Nekem hiába mondják, hogy elvileg ez egy vadászkutya, és bírnia kell az udvart, mi játszókutyának vettük, ha értitek, mire gondolok.
3. Buksi13 (válaszként erre: 1. - Martini64)
2010. jan. 1. 09:53

szia

a barátnőmnek van spániele, az is büdös. Nem is értettem soha. Nekem egy ir szetterem van, vele soha nem volt ilyen gond. Édes az a kis spániel, de már azért nem engedem az ölembe, mert büdi.

2. Afrodita (válaszként erre: 1. - Martini64)
2010. jan. 1. 09:49

Szia!

Egyszer egy kerti grillezésre voltunk hivatalosak, ahol két ilyen kutya rohangált körülöttünk! Mikor először megcsapott a belőlük áradó bűz, azt hittem csak pillanatnyi állapot lesz, valamit szagot arra hozott a szél.. Ám, nem! Újra és újra megcsapott! Mire rájöttünk, hogy a két kutyából jön! Undorító volt! Alig ettem valamit! Pedig azokat is gondozták és a házba is bementek. De nem tudom, hogy tudják elviselni a bűzüket nap mint nap...?

2010. jan. 1. 09:45

Sziasztok. Van egy négy éves spániel szukánk. Kicsi kora óta eszméletlen büdös. Mindig volt kutyánk, van fogalmam a kutyaszagról, de ez a szerencsétlen állat kibírhatatlan. Rendszeresen fürdetjük, a szaga miatt még gyakrabban is, mint kellene, járunk kozmetikushoz három havonta, tisztítjuk a fülét is rendesen, száraz tápot is kap hogy rágjon (a fogkő miatt), meg konyhai maradékot, meg húsos kutyakaját is, szerintem jól ellátjuk. Naphosszat az udvaron tekereg, van kialakítva hely neki a pincében. A lakásba is gyakran beengedjük, a gyerekek szeretnének vele játszani, többet foglalkozni, de sajnos semmi örömünk nincs benne a szaga miatt.

Az állatorvos is többször megnézte, egyszer leszedte a fogkövét, de azt mondta, hogy nincs mit tenni, fogadjuk el, hogy ilyen.

Valóban nincs mit tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook