Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meg lehet DVD-ről tanulni hastáncolni? fórum

Meg lehet DVD-ről tanulni hastáncolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 7. 20:18
És kérek nagyon mindenkit! DVD-ről ne! Nagyon sokat lehet ártani vele, a rosszul beregzött mozdulatokat nagyon nehéz korrigálni, és a gerincnek, térdnek is árthat! Legyetek óvatosak!
55. Zizzzenet (válaszként erre: 25. - 01c8755c79)
2011. júl. 7. 20:17
szia :) nem okoskodni szeretnék, csak gondoltam válaszolok. a show hastáncnak nincs köze a Bollywoodhoz. Az indiai hastánc egy nagyon más világ, hazánkban idén rendeztek először versenyt ilyen kategóriában. Teljesen más mozdulatok dominálnak, a kézmozdulatok,a mudrák hatalmas hangsúlyt kapnak. A show hastánc modern hastánc, modern elemekkel, vagy eszközökkel.
54. 01c8755c79 (válaszként erre: 53. - Piltzne)
2008. dec. 16. 12:13
Én kezdőként minden dvd-t jónak tartottam... amit persze a gyakorlottak leszóltak. Szerettem a Veena Neena dvd-ket, mert alaposan megmozgattak, intenzívek voltak a mozdulatok, tehát meg lehetett őket tanulni. Jó volt a Viktória dvd is. Jó Sefirah dvd-je, és a Hastánc davák is, de ezek nem oktató dvd-k, illetve a Sefirah-nak van fátylas oktatója, az is szuper. :o) Ami pedig látványos és csodaszép, azok a Bellydance szuperstar dvd-k, azok azt mutatják hova lehet eljutni a hastáncban.. (illetve, hogy én hova nem fogok eljutni, de ki bánja. :o))))
2008. dec. 16. 12:01

Sziasztok lányok!


Szeretnék segítséget kérni tőletek. Éppen a karácsonyi ajándékomon töröm a fejem és eszembe jutott, hogy mi lenne, ha hastánc DVD-t kérnék....

Egy pár hónapja járok órákra, de itt a lakóhelyemen nem túl széles a skála, egy óra van hetente és slussz. Még viszonyítani sem tudok, hogy jó vagy nem. Az órák hangulata tetszik, de szeretnék egy kicsit többet gyakorolni, mint a heti egy alkalom és mivel kisgyermekem is van, talán otthon lenne a legjobb, kiegészítésként a heti egy óra mellé.

Szóval, tudtok nekem ajánlani kezdőknek való és általatok is jónak tartott DVD-ket? Linkeket, ahol meg lehet venni/rendelni, esetleg letölteni?

Előre is köszönöm a segítséget

52. Ana888
2008. dec. 8. 20:07
Sziasztok hastáncosok!Mi a helyzet, kihalt a topik?
2008. nov. 18. 04:28

Táncosa válogatja.

Ismim kislányának sikerült igyis :)

2008. nov. 18. 00:07
Nah, kihalt megint a topic:(
49. 01c8755c79 (válaszként erre: 48. - Seven)
2008. szept. 30. 14:54
... de kedvet kapni hozzá, azt iiiigen! :o)) ... utána pedig már mindent elkövet az ember lyánya, hogy találjon egy megfelelő oktatót! :o))
48. seven
2008. szept. 30. 14:36
sztem nem lehet dvd-ről megtanulni
47. Sziporka016 (válaszként erre: 45. - Baxbani)
2008. szept. 8. 21:47

Szia!


Papucs nélkül:)

Szerintem mezitláb a legjobb táncolni:)

A Piramis jó, de nagyon drága... vagy van még a Csillag üzletház is.

Ha bármilyen infóra kiváncsi vagy, nyugodtan kérdezz:)

46. 278c85ecf4 (válaszként erre: 45. - Baxbani)
2008. szept. 1. 17:54

Szia!


Én csak tutyi nélkül szeretek táncolni. Csak akkor húzom fel, ha nagyon muszáj(rossz talaj, hideg...)


Vásárolni pedig a Piramisban szoktam. Ha rákeresel a google-ban, rögtön kiadja.

2008. aug. 29. 10:24

Sziasztok, én még csak most ismerkedem a hastánccal, így minden info érdekel :)2 hét múlva kezdődnek az óráim, addig is beszereztem néhány dvd-t. Úgy tervezem, hogy a tanfolyam mellett azokra fogok majd gyakorolni.

Ti hastáncpcpucsban vagy anélkül szerettek jobban táncolni? Ismer valaki valami jó webshopot, ahonnan hastáncpapucsot rendelhetnék? előre is köszönöm!

44. 01c8755c79 (válaszként erre: 42. - Sziporka016)
2008. aug. 14. 07:26

Ok. várom... és majd jelzek. :o)


Most, hogy tudom, hogy szeptemberben rendesen kezdődnek az órák, sokkal nagyobb kedvvel mozdulok esténként. Azért nem írom, hogy táncolok, mert az inkább bellyfit, amit esténként csinálok.... de szeptemberben már tááááááááááááááncolok is... sálálálá..... :o))))

43. Sziporka016 (válaszként erre: 38. - 278c85ecf4)
2008. aug. 14. 01:36
Őssze lehetne hasonlitani, de az egyértelmű, hogy kinek menne jobban...:D
42. Sziporka016 (válaszként erre: 39. - 01c8755c79)
2008. aug. 14. 01:32

Ok, akkor holnap este feltöltöm a képeket, és fönt hagyom mondjuk másnap estéig...

Vagy még nem tudom...

majd szólj ha megnézted őket:D

Kezdőként néhány mozdulattal én is megkínlódtam, de volt olyan ami meg azonnal ment:)

Szerintem az alap mozdulatok a legnehezebbek, utána folyamatosan egyre könnyebb lesz:)

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom:)

41. Sziporka016 (válaszként erre: 34. - 278c85ecf4)
2008. aug. 14. 01:23
Én 2 és fél éve járok táncra:)
40. 278c85ecf4 (válaszként erre: 39. - 01c8755c79)
2008. aug. 13. 11:57
Ja, a mozdulatokkal, elemekkel semmi bajom! Csak egyszerűen vannak olyanok, amik nem mennek olyan szépen/gyorsan, mint azelőtt! Mert ugye itt rengeteg elem pont térdből indul ki!
39. 01c8755c79 (válaszként erre: 36. - 278c85ecf4)
2008. aug. 13. 11:51
Fiatal vagy...[és cééép! :o)] biztos hamar behozod! :o) A lányomon látom, ő 16 éves, pillanatok alatt rááll a teste minden mozdulatra, olyanokra is amikkel én hetekig megkínlódom. :o))
38. 278c85ecf4 (válaszként erre: 37. - Supin)
2008. aug. 13. 11:49

Amúgy olyan érdekes kérdés ez!

Általában aki soha nem volt hastánc oktatónál órán azt mondja, hogy igen, meg lehet tanulni dvd-ről táncolni! Mert ő is kipróbálta, és "megy neki" az a 2alap elem, akit ott mutogatnak! A megy nekinél azért az idézőjel, mert sokan csak azt hiszik, hogy megy nekik!


És aki jár/járt valaha hastánc órára, az egyértelműen tudja, hogy nem lehet dvd-ről megtanulni!


Szívesen összeállítanék két embert, aki ugyanannyi ideje tanulja a hastáncot, csak az egyikőjük dvd-ről, a másik pedig tanártól!

37. supin
2008. aug. 13. 11:37
Igen..
36. 278c85ecf4 (válaszként erre: 35. - 01c8755c79)
2008. aug. 13. 11:29

Értem! Remélem jó lesz az új is!


Hát, én 2006 októberében kezdtem, de fél év kimaradt a balesetem/műtétem miatt, és most nemrég kezdtem el újra táncolni!

A haladó csoportba járok, de pont a baleset miatt most szeptemberig a kezdőkkel táncolok(lassabb a tempó)! Addig remélem helyrejövök annyira, hogy bírjam azt a tempót, amit az én csoportom megkíván!:)

35. 01c8755c79 (válaszként erre: 34. - 278c85ecf4)
2008. aug. 13. 10:54

... nyári szünet van, de amúgy, igen, elment az oktatónk külföldre, sajnos. szerettük. De remélem a következő is OK lesz. :o))

Január óta táncolok: :o) Te?

2008. aug. 13. 09:57

Lányok, én kicsit le vagyok maradva tőletek!

Camea, te most miért nem táncolsz? Elment a tanárod?


Amúgy ki mennyi ideje táncol?

33. 01c8755c79 (válaszként erre: 32. - Sziporka016)
2008. aug. 12. 18:30

... itt vagyok! :o)) Várom a fotót!:o)

Igen, tényleg elég nehéz sokáig csak a hastáncról beszélgetni. :o)

... közben megérdeklődtem, van már új tanárunk. Szeptembertől indulnak az órák hétfőn és szerdán... már várom. Utána már remélem tudok miről írni. :o))

32. Sziporka016 (válaszként erre: 30. - 278c85ecf4)
2008. aug. 12. 14:19

Hello Gyömöszke:)


Nah végre mégegy hastáncos:)

Pedig már kezdtem azt hinni, hogy teljesen kihaltak itt a fórumon:)

De máshol is ez volt, egyáltalán nem tudtam életben tartani a témát...


Rachel nagyon-nagyon ügyes, szerintem bármit eltudna táncolni:)

Látszik, hogy tehetsége is van a hastánchoz, és nem csak azért ilyen jó mert már régóta csinálja:)

31. Sziporka016 (válaszként erre: 29. - 01c8755c79)
2008. aug. 12. 14:04

Bocsi, hogy eddig nem írtam, de nem voltam itthon:S

Sümegen voltam 5 napig:)

És elfelejtettem elötte szólni...

A Shamadam, az egy hatalmas gyertya amit a táncosok a fejükre szoktak tenni:)

De ha beírod a keresőbe biztosan kidobb róla néhány képet:)

A Tahmina oldalán található képek már 1000 évesek, ők már nem is járnak táncra:)

Táborba én is voltam 2 évig minden nyáron, de most annyira drága volt, hogy inkább kihagytam...

Hát igen, a féléves tánctudás és a 4-5 éves között azért elég nagy külömbség van...

De legalább volt huzó erő, felfelé:D

Rendben, akkor majd felteszem ide a képeket:)

Csak elöbb jelezz vissza, hogy még egyáltalán olvasod-e a topicot:D

2008. aug. 7. 09:34

Hello csajok!:)


Látom, próbáljátok életben tartani a fórumot(bár nem pont az indító témával):)!


Figyelek ám én is néha!:)


Rachel pedig egy istennő! Nagyon jó, amit csinál! És amúgy tud ám mást is táncolni, nem csak tribal fusion-t!:) Régebbi videóin láthatjátok! De a mostaniak közt is vannak dobszólók...

29. 01c8755c79 (válaszként erre: 28. - Sziporka016)
2008. aug. 7. 07:29

Iwiwen már nem vagyok fenn.... uuuncsi volt. A fontos ismerősökkel tartom a kapcsolatot telón (őket hívják családnak :o))).

A BD Superstár nálam is favorit... gyönyörűek a lányok, szépségesek a ruhák, szuper a koreo. A práizsi dvd-jük van meg nekem, már ezerszer megnéztem. :o)) Rachel Brice... igen, ő valami törzsi fuziót táncol... Azért nem az az igazi törzsi tánc. :o))

Bekukkantottam Tahmina oldalára, hátha van fenn kép a csoportjáról.... éééés nincs. :o(

Mi voltunk hastánc táborban SIófokon, Bastet-tábor. Jó volt, csak nekem kicsit bonyesz.. ugye én féléves tánctudással mentem + még ketten voltunk így, a többiek 4-5 éve táncoltak.... így aztán erőteljesen gondolkodtam, hogy átnyergelek a sakkra. :o)))

Hja, a te olvasatodban a show-hastánc a csoportos hastánc. Így már tudom hova tenni. :o)) Mi a shamadan? Ha felteszed ide a képet, és írsz, hogy most... akkor gyorsan megkuksizom, és le is tudod venni utána, ha nagyon akarod...:o) Általában 7.30-15.30-ig vagyok belépve, de nem vagyok mindig gépnél, de azért ide lesek elég gyakran. :o)

Miért nem mész táborba az idén? Nagyon sokat hirdettek az országban. Nekem az örömtánc-jellegűek a szimpatikusak, de az sajna nekem az ország túlsó végén volt. :o)

2008. aug. 6. 15:49

Ohhh igen, Rachel Brice ő nagyon-nagyon ügyes:)

Bár amikor egyedül táncol, az nekem elég elvontnak tűnik... egy kicsit "darkos" néhány számában:D

És szerintem az inkább törzsi hastánc, bár nem szeretenék hülyeséget mondani:)

Amikor csoportosan táncolnak az show hastánc ( persze megint csak nem szeretnék hülyeségeket beszélni, de szerintem az):)

Nekem nagyon tettszik, amit a Bellydance Superstar csinál:D

Nekünk olyan koreonk volt, amiben egy számon belül volt, fátyol, ízisz fátyol, gyertya és shamadan is:)

Nagyon látványos volt:)

Az egységes ruhánk anyaga flitteres, egy sima nyakba akaszthatós melltartó van hozzá, sellő szoknya és karpánt:)

Csak mindenkié más színű, az enyém pl. lila:)

iwiw-en fönt vagy? Max priviben nevet cserélünk, vagy ki teszek egy képet ide, és akkor megtudom mutatni:)

Egyébként a Tahminához járok, Astória...

Szünet van nálunk is, de szokott lenni tábor, ahova idén sajna nem megyek:(

27. 01c8755c79 (válaszként erre: 26. - Sziporka016)
2008. aug. 6. 07:26

... akkor mondjuk, amit a Belydance Superstar csinál, az show-hastánc? Arra biztos nem kell rákeresned, azt minden hastáncos ismeri! :o)))

Ruhátok milyen? Csilivili? Megmuuuuuuuutatod? :o))Mivel én nem akarok fellépni, ezért nekem a "próba-ruhám" cép.:o) Mondjuk nem annyira, mint egy fellépő, de muszlin nadrág, flitteres oldalt a hasítékban és csilivili felső.

Lánykának majd most ősszel szeretnék egy szép fellépő ruhát csináltatni. :o)

Nyári szünet van most nektek is?

Te kinél tanulsz, és hol?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook