Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy tudhatom meg, hogy a munkáltató fizeti-e utánam a kötelező magánnyugdíjat és egyéb járulékokat? fórum

Hogy tudhatom meg, hogy a munkáltató fizeti-e utánam a kötelező magánnyugdíjat és egyéb járulékokat? (tudásbázis kérdés)

20. Remoni (válaszként erre: 17. - 8565183eb5)
2009. máj. 30. 15:30

Regisztrálni (ügyfélkapu eléréshez) az okmányirodában lehet, személyesen. 10 perc alatt megvan. Ezután a www.magyarorszag.hu weboldalon rengeteg mindent megnézhetsz. Van-e bejelentett munkahelyed, milyen orvosi kezeléseket kaptál, menniybe kerültél az államnak, ezenkívül el tudsz intézni egy csomó dolgot interneten keresztül, anélkül, hogy be kellene menned az okmányirodába. Nem kerül semmibe az egész, javaslom, hogy csináltasd meg, mert sokmindenre tudod majd használni.

Elektronikus aláírás nem kell, hozzá, csak az az e-mailcím és jelszó, amit te megadsz.

2008. febr. 7. 17:06
Minden ev elejen kell kapnod a magannyugdijpenztartol egy egyenleget,amin szerepelnek az eves befizetesek honapokra lebontva.A munkaltato,akitol erkezett.A kamatok,amit kaptal utana.Es az elozo ev egyenlege.Meg nem kaptal ilyet?Az allam is kikuld ev elejen szinten egy ilyen papirt,mert az allam fele is fizetsz,nem csak a magannyugdijpenztar fele.Nem tudom pontosan mikor esedekes,de meg fogod kapni.Egyebkent nem kapsz berpapirt minden honapban?
18. 8565183eb5 (válaszként erre: 17. - 8565183eb5)
2007. dec. 14. 15:53

Hol nézted meg hogy mit számol el a tb pontosan és hogy kell regisztrálni?

Köszi a segítséget

17. 8565183eb5 (válaszként erre: 14. - Loni)
2007. dec. 14. 15:48

Szia


Felkeltette az érdeklődésemet a cavintonos történeted. Meg szerettem volna nézni a dolgaimat én is. Regisztrálni sem tudok.

Mi az az elektronikus aláírás?

16. Deszty
2007. dec. 14. 15:24
de legfeljebb a dokinál meg mondják hogy valami nem stimmel a tajkártyádal és akkor már lehet sejteni
2007. nov. 12. 17:07
Az Ügyfélkapu rendszerbe való belépés előtt azonban jó ha elmész az Önkormányzatba érvényesíttetni "Magadat". Egy személyes megjelenés kötelező, - a saját biztonságod miatt, utána már király vagy sorbanállás nélkül!
14. Loni
2007. máj. 31. 08:51

Ha interneten keresztül belépsz az Ügyfélkapu nevű elektronikus ügyintézési rendszerbe, lehet, ott is tudnak segíteni.

Bár én egyelőre csak azt néztem meg, hogy milyen tb-kezeléseket írtak fel/számoltak el nekem.

(Vicces volt: már kétszer írtak fel Cavintont. De nem emlékszem rá...)

2007. máj. 31. 00:56
Az egyéb járulékokat nem tudom, de a magánnyugdíj fizetésről évente küldik a hivatalos kivonatot, amiről kiderült, hogy mikor mennyit fizettek.
12. vundi (válaszként erre: 11. - Dori79)
2007. máj. 31. 00:48
és mi az? Ha megvan megadom az e-mail címem amire elküldheted. előre is köszi.
11. dori79
2007. máj. 18. 10:27
van egy bizonyos telefonszám amit ha felhivsz ott megmondják.
10. Poccak
2007. máj. 9. 00:10

Menj fel a magán nyugdijpénztár honlapjára.

Onnan le lehet tölteni egy jelszó igénylő lapot.

Azt kitöltöd, elküldöd nekik.

Kb 3-4 héten belül megjön a kód, amivel be tudsz lépni az adataidhoz.

Általában az előző év végéig van nyilvántartásuk.

Ha nem vagy befizetve, akkor azt tanácsolják, hogy finoman emlékeztesd a munkáltatódat a dijfizetésre! (Bár ugye, ezt te honnan tudnád?)

Ha nem hatásos a figyelmeztetés, el kell küldeni nekik a bérjegyzéked másolatát és ők behajtják (állitólag)

Én ennél a résznél akadtam el,mert nincs bérjegyzékem:(

Neked több sikert , és bizz benne, hogy becsületes a munkáltatód!

2007. ápr. 25. 08:43
Keresd fel az APEH-ot és érdeklődj a dolgaid iránt. A magánnyugdíjpénztárat is fel tudod hívni. Vagy írj nekik egy-egy e-mailt, hogy mi a bajod.
8. böske (válaszként erre: 7. - Age11)
2007. ápr. 24. 08:47
Igaz.
7. age11 (válaszként erre: 6. - Böske)
2007. ápr. 23. 18:32
A Janita válaszára irtam. De ha jobban megnézem a tiedet, akkor első lehetőségnek hoztad fel a bérjegyzéket...
6. böske (válaszként erre: 5. - Age11)
2007. ápr. 23. 15:01
Mondom, hogy a munkaügyi kirendeltségen a hatósági ügyintéző megnézi!!!
2007. ápr. 18. 18:57
Az igaz, hogy fel van tüntetve a bérjegyzéken, de az még nem jelenti azt , hogy fizeti is.
2007. ápr. 18. 18:50
A bérpapíron minden levonás fel van tüntetve.
2007. ápr. 12. 08:42
Most kezdtem nála dolgozni és kiváncsi lennék rá, hogy azt teszi-e amit mond.
2007. ápr. 12. 07:58

Kell kapnod fizetéskor hivatalos papírt, amin minden levonás, köztük a Tb is látható.

A másik lehetőség: Bemész a munkaügyi kirendeltségre, és felkeresed a hatósági ügyintézőt.

Harmadik lehetőség: Ismerősön keresztül nézzenek bele a TB-nél a papírjaidba.

Negyedik: Hivatalos levelet kell küldeni a TB-nek, ajánlottan feladni. Erre kötelesek válaszolni. (Bár szeretik ide-oda tologatni a témát. Apeh, Munkaügy, TB...) /Nehéz ügy ez a mai világban...

2007. ápr. 12. 07:40
Hogy tudhatom meg, hogy a munkáltató fizeti-e utánam a kötelező magánnyugdíjat és egyéb járulékokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook