Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Garatmandula műtét felnőttkorban fórum

Garatmandula műtét felnőttkorban (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 23. 22:10
Sziasztok. Remélem valaki segít nekem. Szerdán lesz a mandulaműtétem és nagyon be vagyok parázva. :O :O :O
2014. márc. 8. 18:57

Kecskeméten tudnátok ajánlani fül orr gégészt?


Várom mihamarabb a segítséget és információt


Üdvözlettel

2013. nov. 3. 14:44
Ez szuper. :) Lassan már annyira sem fog. Túlélhető, de nem kis szenvedés, az biztos.
2013. nov. 3. 12:36

Megvolt a 2. kontroll! Rákérdeztem mindenre a dokitól, amire kíváncsi voltam! Arra a kis belógó "húsdarabkára" azt mondta, hogy majd igazodik még! A hangomra is ez volt a válasz! Szóval elvileg minden visszaáll az "eredeti" állapotára..

REMÉLEM NAGYON!!! :)

A torkom még mindig fáj, meg a füleim is picit. De ez már piskóta az 1 héttel ezelőttihez! :)

43. viva70 (válaszként erre: 41. - Maryann.)
2013. okt. 29. 20:35
A hangja a lányomnak sem változott.
2013. okt. 29. 13:01
Érdekes, hogy mondod. Én pont attól féltem. Régen egy osztálytársamnak is kivették, neki máslett a hangja, féltem, hogy nekem is, mindenki hülyének nézett. Bár, érzem, hogy más. Pl: nagyobbakat nyelek, pedig lassan 2 hónapja műtöttek. Még bőven van ideje helyrejönni a torkodnak. Kérdezz rá a dokinál, hogy mennyire maradandó. Nekem annyit mondott a doki a 2 hetes kontrollon, hogy még 3 hónapig könnyebben fázhat meg a torkom, és majd a helye simulni fog még. De nekem a hangom nem változott.
2013. okt. 29. 09:33
Tudod mire lennék még nagyon kíváncsi, hogy a hangod mikor lett újra olyan, mint régen?! Mert az enyémnek még köze sincs a régihez és ma van 14 napja, hogy műtöttek.. Eléggé aggódom, hogy nem is lesz normális.. :(
2013. okt. 28. 15:58

Nekem azt a harmadik gyulladásnál írta fel de szépen rendbe is tette a műtétig. Most már tényleg nincsen sok hátra. A chipszel most azért vigyázz mert ugye mostanában válik le és nehogy felkaristolja. De érzed te, alaposan megkell rágni. :)

Nekem a nyelvcsap maga volt bedagadva. Az a husdarab, talán ott is marad. Nekem ahogy nézem azota se szimmetrikus teljesen a két oldal. :) Majd a doki okosabb lesz. Ez már tényleg a vége lassan fellélegezhetsz.

39. maryann. (válaszként erre: 37. - Fe0136fe22)
2013. okt. 26. 10:29

Szia!

Nekem Flector Rapid granulátumot írt fel a doktornő. Ma van a 11. napja, hogy műtöttek. Még mindig fáj, a fülem is, de inkább a jobb oldalon. Ott látok is valami belógó dolgot föntről a nyelvcsap mellett. Olyan mint egy kis húsdarab.. Nem tudom, hogy ez normális dolog-e? A műtét óta ott van. Köv.héten lesz kontroll, majd megkérdezem.. Remélem semmi komoly! :(

Húh, én a helyedbe biztosan hívtam volna a mentőt! Nekem megmondták, hogy vérzés esetén azonnal mentőt kell hívni! Nem játék! Tuti be is tartanám! :)

Örülök neki, hogy te már túl vagy rajta! :)

Igyekszem inni, meg enni, mindenféle dolgot! Már chips-el is próbálkoztam! :D

No, felkészülök lelkiekben a reggelire, és nekiállok! :)

Köszönöm, hogy válaszoltál! Majd jelentkezem!

38. viva70 (válaszként erre: 36. - Maryann.)
2013. okt. 24. 20:53
Majd írd meg, hogy alakulsz...
2013. okt. 24. 15:43

Szia.

Nekem Szeptember elején volt a műtét. Szörnyű volt. Tudom, hogy min mész most át. Cataflam V-t szedtem. napi 3-at. A végére egy teljes doboz fogyott el, meg még pár szem. Egyszer az egyhetes kontrollon vérzett, meg utánna este otthon, de akkor picit jobban. Nem hívtunk menőt, olyan 20 perc alatt elállt. (ez persze nem azt jelenti, hogy jól tettem, de azt azért látni lehetett, hogy, megmaradok :D)

Sok kitartást meg erőt küldök. Igyál nagyon sokat, ha fáj is, próbálkozz, meg egyél. Már nincsen sok hátra. A legfárasztóbb nekem az volt, hogy tudtam, hiába szedem a gyógyszert, akkor is pár órán belül ujra fájni fog. :(

2013. okt. 24. 12:12
Köszönöm, hogy tartod bennem a lelket VIVA! :-)
35. viva70 (válaszként erre: 34. - Maryann.)
2013. okt. 24. 10:33
Tíz nap után már látni az alagút végén a fényt. A lányomnak addigra lett teljesen fájdalommentes mire pont két hetes műtött lett. De, a lepedék neki ott volt még akkor. Annak kellett még plusz egy hét kb.
2013. okt. 24. 09:44
Most így 3 nap elteltével valóban könnyebb a fájdalom.. Viszont érzem, hogy kezd leválni a varrat. Tegnap este nagyon rossz volt. Eröltet a hányás. Nem tudom ennivalóval sem legyűrni! ÁÁÁÁ... Meddig tart még?! :-)
33. viva70 (válaszként erre: 31. - Maryann.)
2013. okt. 23. 13:42
Már nem tudom a nevét. A lányom a 21-et tölti hamarosan... Kitartás napról-napra jobb lesz...
2013. okt. 21. 22:58

Még 3 perc a fájdalomcsillapító bevételéig! Megyek bekeverem egy kis vízzel! Aztán megpróbálok aludni 2-3 órát, mert után ismét folytatódik a brutális fájdalom.. :(

Holnap jelentkezem!

Jó éjt!

2013. okt. 21. 22:43
Én 29 vagyok. Most nagyon nehezen viselem! Neki milyen gyógyszert írtak fel?
30. viva70 (válaszként erre: 29. - Maryann.)
2013. okt. 21. 22:34
Szia! Ne keseredj el. A lányom is így volt nemrég. Tíz napig nagyon rossz volt. Pláne az 5. naptól. Kapkodta a gyógyszereket ő is. Aztán elkezdett javulni. Mire 2 hetes műtött lett már nem kellett fájdalomcsillapító neki. Egy hónappal később már el is felejtette.
2013. okt. 21. 22:26

Sziasztok!

Sorstársakat keresek, talán elviselhetőbb lesz a fájdalom, ha van kivel "megebszélnem"...

Garatmandula műtétem volt 6 napja. Iszonyú fájdalmaim vannak, a nyelés is alig megy! Még 1 órát kell kibírnom a fájdalomcsillapító bevételéig, nem tudom, hogy kibírom-e. Meg ráadásul 8 óránként szedhetem. Kb. 2-3 órát csillapítja a fájdalmat! :( Jár valaki hozzám hasonló cipőben?!

2013. aug. 7. 12:08

Sziasztok!

23 éves vagyok, egy hónap múlva műtenek. Május óta háromszor volt tüszős-gennyes mandulagyulladásom. Világ életemben ettől tartottam a legjobban, a mandula kivételétől, és most mégis megtörténik. Mikor megtudtam, hogy altatásban csinálják, kicsit megnyugodtam. De olvasva titeket, rendesen be vagyok tojva. :) Nem vagyok nagy gyógyszeres, inkább tűröm a fájdalmat, de ez most, ahogy látom nem lesz elég. Különösen két dolgotól rettegek: 1, amikor felébredek, és mondjátok az első nyelést 2, amikor majd válik le a varrat. Majd mindenképp megírom, hogy én hogy éltem túl a dolgokat. De azért jó hallani, hogy megéri a műtét.

2012. nov. 9. 21:15

Nekem szörnyű volt ez az elmúlt 10 nap, amióta műtöttek, 42 éves vagyok. Az első héten csak aludni volt energiám, hiába próbáltam kicsit levegőzni a kertben sétálgatva, hamar kifáradtam és vissza kellett feküdnöm. Szóval engem nagyon megviselt, valószínűleg az életkorom és az átlagosnál 2x nagyobb gyulladt mandulák miatt, nagy volt a seb és sok a varrat. Folyamatosan eszem a Cataflam V-t (3x1 naponta), anélkül fájdalmaim vannak. A sok rossz között jó, hogy nem vérzett be és nem volt még hőemelkedésem sem. Azoknak, akik még műtét előtt állnak feltétlenül javaslok egy homeopátiás szert Taumeel, napi egyet ajánlott a doktornő, majd műtét után napi3x1.

A sk fájdalom, macera ellenére mindenképpen megérte, mert a vérképem már most sokkal jobb.

Mindenkinek gyors, fájdalommentes gyógyulást kívánok!

2012. szept. 3. 20:39

Sziasztok!

27 éves vagyok,és közel 3 hónapja volt a mandula műtétem!Nem kértem altatást,és nem is bántam meg!Mindent láttam,és hallottam,bár igaz nem mindenre emlékszem! Az egész műtétben,ami fájdalmas volt az nem más,mint az érzéstelenítő injekciók,amiket a mandula köré adtak!Ezek rettentően fájtak,de utána nem éreztem semmilyen fájdalmat,sőt azt sem,hogy ott matatnak a számban.

A műtét után 1 óra hosszáig nyelni nem tudtam,így törölgetni kellett azt a véres váladékot,ami a számban összegyűlt.Az első nyelés nagyon fájdalmas volt.A beszéd 1 napig nem nagyon ment.

Ami maradandó volt nekem ebben az egészben az másnap reggel történt,amikor behoztak 2 db zsemlét,kocka sajttal,és azt mondták,hogy ezt le kel gyűrni ! Hát,mondanom sem kell,hogy a folyt a könnyem ahogyan ettem!Szörnyű érzés volt.2 napig voltam benn a kórházban.Aztán otthon napi 3-4szem Cataflammal elég elviselhető volt a fájdalom,bár enni elég óvatosan ettem,de mindent!Elmondták,hogy muszáj szilárd,kemény ételeket enni,mert különben egyben szakad fel a seb,és bevérzik!Minden este 1 zacskó chips,ami elég nehezen csúszott le,de muszáj volt.

Azt tudom mondani,hogy minden akarat kérdése.Én nem akartam visszakerülni a kórházba,így mindent ettem,amit csak kellett :)

1 bibi van csak,hogy mostanra az a helyzet állt elő,hogy 1 darabka ottmaradt,vagy pedig elkezdett visszanőni :(

Ismét torokfájás,gyulladás,és gyógyszerszedés!

Nem tudom mikor lesz ennek vége,de nagyon nem szeretnék ismét műtét előtt állni.

Azt tudom javasolni a műtét előtt állóknak,hogy bátorság,vannak ettől sokkal rosszabb dolgok a világon!

Üdv mindenkinek:Linda

2012. aug. 4. 22:54

Sziasztok!


Én 3 hete estem át a műtéten. 28 éves vagyok, a szülinapomat épp a kórházban ünnepeltem :( A műtét után elég kába voltam (altatásban vették ki), és olyan 2 órán keresztül köptem a vért. Az első nyelésem szörnyű volt, de amikor már ihattam, akkor kicsit könnyebben ment. Nekem sajnos a műtét utáni másfél hét egy kínszenvedés volt, 4 óránként cataflant kellett hogy bevegyek, mert enni anélkül egyeltalán nem tudtam volna, és sokszor még a számat is alig tudtam kinyitni. Összesen 5 napot töltöttem kórházban, azután még otthon egy hetet. Utána mentem dolgozni, de még azért nem voltam a legtutibb állapotban. Hát 2 hét leforgása alatt bevettem 4 szem híján 3 doboz cataflant. Lehet én azért szenvedtem ezt meg ennyire, mert a műtét előtti egy hónapban végig beteg voltam (2 doboz augmentint szedtem be), nekem betokosodott tüszők voltak a manduláimon, ráadásként a műtét előtt egy héttel a bölcsességfogamat is el kellett távolítani, aminek a helye begyulladt, szóval már kissé le volt az immunrendszerem épülve. Most már jól vagyok, még olykor érzek kis torokkaparást, de általában ha valami olyat eszek ami talán még nem esik jól, na meg a fogaim érzékenyek, de állítólag ez normális. Fontos, hogy erőltessétek az evést mert az viszi le a lepedéket, meg igyatok nagyon-nagyon sokat (nekem a tea nem esett jól én a szénsavmentes vízre esküszöm!) Aki műtét előtt áll annak egy kalappal! Arra gondoljatok, hogy utána sokkal jobb lesz majd és akkor hamar átvészelitek!

2011. okt. 27. 12:41

Sziasztok!

14 napja műtöttek,jelentem+gyógyultam most már mindent ehetek és ihatok!A héten még takarék üzem mód(az emeléssel még vigyázni kell)de jövő héttől már megyek dolgozni!A doki 1hónap múlva kér egy labor vizsgálatot és le tudtam ezt az egészet!

Ui:Nem is volt olyan szörnyű!:-)

23. JerzyZen (válaszként erre: 22. - Monika0104)
2011. okt. 16. 12:28

Sziasztok!28éves vagyok 4.napja vagyok túl a műtéten!

A műtét előtti héten elintéztem a szükséges papírokat(vérvétel vércsoport meghatározással,ekg,altató orvos)én is úgy álltam hozzá,hogy csak is altatásba csinálják és rendben is volt az összes papírom.Csütörtök reggel 07:30 meg jelentem a nővér szobánál megkaptam az ágyam és vártam a 8:00 vizit ott kijelentették,hogy lehet nem műtenek meg,mert káosz van és altató orvos gondok vannak de várjak türelmesen!ok 12:30 kérdezem a főorvost,hogy mi a helyzet,mert akkor haza mennék azt mondja nem tudja mi van de oda szól a műtőbe!12:45 jön a dokim két választásom van vagy kb.3hét múlva újra találkozunk és akkor tudja meg csinálni altatásban vagy helyi érzéstelenítéssel MOST és ha már itt vagyok miért ne!!! 13:00 be "sz...a" ülök a műtőben és nyelem a lidokaint kb.5percig jön az orvosom mosolyogva mondja,hogy jól döntöttem és 13:30-ra már a kórterembe fekszem(hideg vizes borogatással a nyakamon) úgy is lett!Nem is volt olyan szörnyű!2órával a műtét után ihattam(kb.1dl citrom nélküli teában 1tasak xilox granulátum) ez 4óránként persze közben iszogassam a teát!Az éjszaka elég jól telt és legyűrtem a 1,5liter teát is!7:00 lesétálok a büfébe mentes ásvány vízért!8:00 vizit+vizsgálat rendebe van minden mehetek haza 1hét múlva kontroll addig is napi 4db fortedol tabletta+rengeteg mentes víz vagy tea!10:00 már itthon lábadozok!Este már májkrémes zsemlét ettem utána egy csoki puding!:-) A tegnap reggel volt a legrosszabb!Jelentem szépen gyógyulok na de most megyek vadast enni!Folyt.köv.

22. monika0104 (válaszként erre: 21. - Monika0104)
2011. aug. 23. 09:13
ja és amit még nem mondtam utána fél évig torokfájással kínlódtam , aztán az immunrendszerem nagyon legyengült mert mindenféle szar infulenzát elkaptam úgy hogy azóta is C vitamint kell szednem , mert mondták, hogy a torokfájás is azért van , mert gyenge az immunrendszerem és, hogy szedjek immunerősítőt .ez mind azóta van amióta kivették a mandulám .
2011. aug. 23. 09:09
nekem 22 évesen vették ki a garatmandulám, hát én nagyon megszenvedtem vele.Borzasztó volt egy rémálom az én megítélésem szerint persze , de kinek így, kinek úgy.Még az volt a szerencse, hogy altatásba vették ki , eddig a legrosszabb élményem ez volt ami a műtéteket illeti.
2011. aug. 23. 08:08
Sziasztok.Nekem 2011.08.19.én volt a garat mandula műtétem.29 éves vagyok.Úgy kezdődött a reggelem , bementem negyed nyolcra.Szolt a nővér hogy megvan az ágyam de ne foglaljam el mert magas a véralvadás szintem lehet hogy nem lesz műtét.Gondolthatod milyen mikor rákészülsz 2 hete.Jöttek vizitre az Orvos eldöntötte meg lehet műteni.Vetkőztem pizsamára és vártam.Kilenc órakkor jött egy nővér hogy ad egy injekciot amitől kiszárdhat a szám halucinálhatok.15 perc múlva toltak a műtőbe.Megkértek hogy vegyem le a polomat.Lefeküdtem a műtő asztalra 2 altatós orvos beszélt hogy bekötnek egy tűt a kézfejembe és volt egy maszk azt mondták ettől nem alszom el csak oxigén vegyek mély lélegzeteket.A következő kép hogy bent vagyok a szobámba és vízet kérek mert szomjan halok.2 órán keresztűl nem ihattam.Vissza aludtam. Délután felkeltem ittam nagyon fájt a nyelés,fájt a fülem.Kaptam egy cataflamot,Délután jöttek látogatni már beszélgettem velük.Ma van az 5. napom már itthon.Nem kellemes.Hat óránként egy cataflam úgy ki lehet bírni,a nélkül nem tudnék meg lenni,Reggelire joghurt délbe pépes étel vacsi áztatott kenyér bél kakaó.Ezt kaptam bent is.Jó fogyókúra.Meg sok hideg folyadék szénsav mentes,azt vigyél magaddal.Hát a műtét az rutin.A dokiknak.Én nem így érzem alig várom hogy vége legyen.Aki most megy kitartást,aki gyúgyúl azzal együtt érzek.
2011. jan. 28. 16:11

Sziasztok!Nekem 2011.01.18-án volt orr és garatmandula műtétem...mivel nekem sok biztatást adtak a fórumba írt sorok gondoltam megosztom a tapasztalataimat...

Nos 01.18-án reggel 7 órára mentem a kórházba, ahol kiderült, hogy utolsó leszek...azaz 12 körül kerül rám a sor...na ekkor el tudjátok képzelni mit éreztem...no a műtétet végző doktornő még bejött hozzám délelőtt megbeszéltük mégegyszer a teendőket...én közben szinte kiolvastam egy könyvet...mert már a szobatársaimat elvitték műtétre...majd egyszer csak jött a nővér a tabival és jött értem a beteghordó fiú és elindultunk a műtő felé...nekem olyan jókedvem volt ekkor,hogy szinte énekeltem...a műtőbe érve a doktornő még odajött hozzám illetve az altatóorvos is,majd megkaptam a szurit és már aludtam is.Tehát a műtétre nem emlékszem,csak arra milyen szépen ébresztenek fel...na meg,hogy nem tudok nyelni...upsz szóltam mondták ne beszéljek...és innentől se köpni se nyelni nem bírtam...műtét után 2 órával kaptam fájdalomcsillapító szurit...majd rá egy órára következett az ivás...na az egy örök 'élmény' maradt...onnantól kezdve a fájdalom elviselhető volt...nekem a legnehezebb az volt, hogy nem beszélhettem...hiszen imádok beszélni...

Másnap haza is engedtek és a harmadik nap reggelén jött a fekete leves...fájt?!az nem kifejezés...a fülem a torkom a felső fogsorom mindenem egészen a mai napig (10.nap) még ma is fájdogál de ez már elviselhető...remélem ezután már jobb lesz...de legalábbis most elviselhető...

De végeredményben én azt mondom megérte...mert már az izületeim nagyon oda voltak... és hát van egy remek doktornőm,aki remek szakember, mindemelett nagyon profi és mindent megtesz a gyógyulásom érdekében...minden köszönetem és tisztelem az övé:)

2011. jan. 21. 14:56
Sziasztok! Túl vagyok a műtéten. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat. A Segitség mandulaműtét elött és utáni fórumon beszámolók a tapasztalataimról. Millio puszi Nektek! Trixy
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook