Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úszni mindenki tud? fórum

Úszni mindenki tud? (beszélgetős fórum)


34. cskata (válaszként erre: 32. - Dobos)
2007. ápr. 15. 23:13
ne foglalkozz ilyen emberekkel - önmagát minősíti a viselkedésével.. ha már rászántad magad és el is jutottál egy szintre, akkor egy nagyképű ember reakciója ne torpantson meg!:) hajrá!:)
2007. ápr. 15. 20:37
Én tudok úszni,és azon leszek hogy a gyermekeim is megtanuljanak.Mindegyik szereti a vizet,úgyhogy szerintem nem lesz gond:)
32. dobos
2007. ápr. 15. 19:52
Tanultam úszni,de nem merek.A tanfolyam befejeztével egy profi úszó kinevetett,hogy csak most tanultam meg úszni és elment menden bátorságom.
2007. ápr. 15. 19:30
Sajnos én sem tudok.Jobbanmondva sekély vízben pár métert sikerúl úszni,de az a gond,hogy félek a viztol,tengerbe például egyáltalán nem merek bemenni.Olyan helyen lakunk,ahol nincs sem uszoda,sem strand,ahol gyakorolhatnám,igy nyaranta,az az 1-2 kirándulás,nyaralás,amikor lehetosegem van az úszásra,az nagyon kevés.Mire megbarátkozom a vizzel,és mernék egy kicsit bátrabban lubickolni,már kell jonni haza.
2007. ápr. 15. 18:10
Aki megtanult,igen.De aki nemtud úszni,csak sekély vízbe menjen.
2007. ápr. 15. 11:59
Én nem tudok.Pedig lehet,hogy valamikor szükség lenne rá.
28. cskata
2007. ápr. 13. 09:48

olvasva a hozzászólásokat (és ismerve a saját okaimat..:)) szerintem azok nem tudnak általában úszni, akiknek víziszonyuk van..

mert aki nem fél a víztől, az addig küzd és próbálkozik, amíg meg nem tanul valamilyen szinten - de akinek hidegrázása van attól, ha térdig érőnél mélyebb vízbe kell mennie.. nos, az nem fog próbálkozni, örül, ha max. ülhet a vízparton..:)


Nálam valójában 2 oka is van: egyrészt az említett víziszony egy általános iskolai rossz élmény miatt (gimiben tesi órán sem boldogult velem a tanárom, a végén már mondtam neki, hogy felejtsen el - a saját érdekében.. csak lerontom a sikerességi statisztikáját, mert engem tuti nem fog megtanítani..)

Másrészt olyan szinten "alak-fóbiám" van (itt kicsi, ott nagy, stb..), hogy nem megyek fürdőruhában nyilvános helyre.. így meg megintcsak nehéz lenne megtanulni úszni: garbóban és hosszú naciban..:))))

szóval az én hozzáállásomat több szinten kellene átgyúrni ahhoz, hogy valaha is úszni kezdjek tanulni.. egyébként sajnálom, hogy így van - de nagy motiváció még nem ért, hogy változtassak a helyzeten..

27. csacsa
2007. ápr. 12. 16:54
Nekem is nehez megereni ha valaki nem tud, de ott egy ismerosom akinek viziszonya van es o nem tud, de rajta nem csodalkozom :o))
2007. ápr. 12. 16:52
Erdekes kerdes. Nekem eddig egyik baratom sem tudott! A mostani sem tud. Sosem ertettem, hogy nem tud valaki uszni. Ma mar ez nem divat?
25. emagdi (válaszként erre: 1. - C5407291df)
2007. ápr. 12. 15:51

szia! annó a volt általános iskolai osztályfőnököm néhány évvel a nyugdíj előtt (tehát 60 év körül) tanult meg úszni.

szóval idősebb korban is érdemes lehet elkezdeni! szerintem mindenképpen ki kell próbálni, keress egy jó úszás-oktatót! Az uszodákban szoktak lenni felnőtt tanfolyamok is.

2007. ápr. 12. 15:38
Gyerekkoromban beirattak uszótanfolyamra, ahol nem sikerült megtanulnom. Aztán idővel magamtól megtanultam.
2007. ápr. 12. 15:12
Én nem tudok:(
22. anduca
2007. ápr. 12. 15:04
Nekem víziszonyom van, nem szeretek víz alá kerülni. Voltam 2 úszótanfolyamon is gyerekkoromban, nem tanítottak meg úszni, csak a víz alá akartak erőltetni mindig. Pár évvel ezelőtt tanultam meg úszni egy türelmes, megértő partner mellett. De víz alatt most sem bírnám ki. Félek lemerülni. Csak a mellúszás megy. Pedig nagyon szeretnék víz alatt is úszni.
2007. ápr. 12. 15:01
Tudok, és szeretek is, de érdekes, hogy ahogy "öregszem" egyre kevesebbet úszom. Régen sokat úsztam és keveset napoztam, mostanra valahogy megfordult az arány:)
2007. ápr. 12. 14:59
Hogy mindenki tud-e azt nem tudom, azt merész dolog lenne kijelenteni, hogy tudok, de elevickézek:DD a vízben:DD
2007. ápr. 12. 14:50
igen, és imádok!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. ápr. 12. 13:38
Én nem tudok, nem is fogok.
2007. ápr. 12. 13:35
Én nem tudok ,írtózom a víztől,ha vízalá kerülnék megfulladnék.A fiam mindennaposúszó,a lányom heti 2alkalommal jár edzésre.Sok érmünk van versenyekről.Büszkék vagyunk rájuk ,legalább nekik nincs félelemérzetük a vízben.
2007. ápr. 12. 10:58
Szerencsém volt nekem ,mert még gyerek koromban ,édesanyámék beirattak ,egy 6 hetes uszó tanfolyamra ,ottan teljes mértékben megtanitottak úszni ,még vizsgánk is volt.Azóta is imádok úszni ,és mindig ha tehetem el is járok ,mert itt ahol mi élünk nem sok lehetöség van rá ,de mindig keresünk alkalmat,hogy elmehessünk .
2007. ápr. 12. 09:55
Nem tudok uszni,pedig nagyon szeretnek.Mindig fajo szivvel es irigykedve nezem a nyaralasunkkor a ferjemet hogy lubickol a vizben.Elszantam magam hogy keresek egy uszasoktatot es megtanulok.En is felek a viztöl,vagyis a vizbefulladastol.Ha a mellem fölött er a viz mar visszafordulok.Ha a ferjem a karjaba fog es ugy visz a vizben akkor is hiszteriasan kerem hogy tegyen le.Lehet hogy nincs eselyem ra hogy egyszer uszok?
2007. ápr. 12. 08:51
Nekem is víziszonyom van, mégis megtanultam úszni - nagy nehezen, felnőtt koromban. Máig csodálattal és hálával gondolok vissza az oktatóra, aki nem sajnálta a fáradságot rám. Pedig kellett bőven türelem. Az arcom is bele tudom tenni, de tény, hogy nem szeretem. Az a bajom van még, hogy bár uszodában egész jól úszom (két úszásnemben), természetes vízben továbbra is félek, ha nem ér le a lábam. Pláne ha hullámzik. Szóval a vízbiztonságom szerintem sose lesz az igazi. :(
13. reni79
2007. ápr. 12. 08:48
Én nem sajnos.Gyerekkorom ota viziszonyom van egy sztorynak köszönhetően.
12. gpetra
2007. ápr. 12. 08:48

Ha tényleg úgy érzed, hogy szeretnél megtanulni úszni, magad miatt, nem a fiaid miatt!!!, akkor szerintem keress fel egy oktatót. Ők biztos tudnak segíteni a félelem leküzdésében, ha pedig mégsem, akkor legalább tudni fogod, hogy ezt nem kell erőltetni. Annyi egészséges sport van még ezen kívül :) Bár az tény, hogy úszni nagyon-nagyon jó!!!

Ja, az arcod mindenképen vizes lesz. Főleg az uszodában, ahol ugye nem vagyunk egyedül, és előfordulhat, hogy lefröcskölnek.

11. 8da8a563b7 (válaszként erre: 7. - C5407291df)
2007. ápr. 12. 08:31
vízes lesz az arcod. eleinte én is megijedtem, de megszoktam. ráadásul külön szoktatott hozzá az edző, amikor észrevette, hogy nem bírom ha az arcomba megy a víz :DDDDD
10. c5407291df (válaszként erre: 6. - 8da8a563b7)
2007. ápr. 12. 08:20
Irigyellek...
2007. ápr. 12. 08:20
Még a horoszkópom is rák,az pedig vizes jegy , valószínű azért vonzódom a vízhez.Csak úszni kéne..
2007. ápr. 12. 08:20
én sajna nem tudok,pedig szeretnék.Egyelőre nem tudok eljárni úszásoktatásra,de egyszer talán...
2007. ápr. 12. 08:17
Nem tudom elképzelni,hogy lehet úgy úszni,hogy nem lesz vizes az arcom.
2007. ápr. 12. 08:17
Én 4 éve tanultam meg igazán úszni. Eljártam a spariba úszás oktatásra. Jó kis edzések voltak :)
2007. ápr. 12. 08:15
Mert nagyon egészséges, és a fiaim mindig megszólnak,hogy miért nem tudok úszni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook