Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogpótlás, beültetés, fogsor fórum

Fogpótlás, beültetés, fogsor (beszélgetős fórum)


9. herengtimea (válaszként erre: 6. - Ginaanyus)
2010. febr. 18. 22:15
igen elég rázos egy teljes fogsor,egyszer ha nem lesz fogam énis ilyet szeretnék,csak nem tudom lesz e rá pénzem.azért egy darabig gyujteni kellene rá!
2010. febr. 18. 19:58

Ez egy kisebb vagyonba kerül, nem beszélve a sok fájdalomról ami vele jár.

Az egyik kedves barátom megcsináltatta , már nem is emlékszem, de jó sokáig járt a fogorvoshoz mire kész lett szegénynek, de nem sokáig élvezhette, mert rá egy évre meghalt.

2010. febr. 18. 18:18

Azért azt is hozzá kell tenni, hogy nem lehet mindenkinél alkalmazni. Vannak eleve kizáró okok, és itt nem csak arra gondolok, hogy kilökődik-e vagy sem. Nem készítenek ilyet, ha valakinek ínysorvadása van, ha erős dohányos, esetleg nem megfelelő a szájhigiénéje. Mielőtt bárki sértve érezné magát, arra gondolok, hogy ha valaki elmegy a fogorvoshoz, erős foghiánnyal, de a maradék fogai tövig lerohadva, szuvasodva, akkor nyilván a műtét után sem fogja megfelelően ápolni, tisztán tartani. Ez is kizáró tényező.

Ám ha minden klappol, akkor a rengeteg pénz mellett legalább fél évre kivonnak a forgalomból, amire minden szabályosan begyógyul és felépíthető. Mindemellett tényleg praktikus és örök élet meg egy nap, ha jó, na meg gondolom kényelmesebb, mint egy kivehető.

6. ginaanyus (válaszként erre: 5. - Herengtimea)
2010. febr. 18. 18:03
igen én is úghy gondolom, hogy a leg tartósabb a fog beültetés. Viszont az ár nem stimmel . Ugyanis csak egy db. fog beültetése kerül ennyibe. No most ezt szorozd meg minimum 4-el. S arra jön még a pótlás. Vagyis egy teljes fogsor ily módon kb. 500-600ezer Ft-ba kerül. No ez azért durva.
5. herengtimea (válaszként erre: 4. - Ginaanyus)
2010. febr. 11. 22:00
bocsi,de nem hagyhattam ki,mivel engem is érdekel ez a téma és már érdeklodtem is utána,mivel hátul hiányzik egy pár fogam.Nem tudom hol laksz én Szlovákiában,de Magyarországon voltam utoljára fogorvosnál,mégpedig Esztergomban,ott kérdeztem rá az implantátumra,ami szerintem egy tok jo dolog.Ott 90 000 forintot mondtak,és még rá a fog,kb110 000 forint.Drágának drága,de mivel belenyol az inybe nagyon stabil talán még az igazi fogunknál is jobb,hiszen ez még fájni sem fáj,természetesen a rendszeres fogmosás itt is szukséges mivel az iny begyulladhat.A neten vannak rola videok is,hogy hogyan ultetik be és én ugy tudom 4 vagy 6 fog beultetésére van szukség és arra teszik az egész fogsort.
2009. dec. 30. 16:28

Hát sajna nekem felül egy fogam sincs. Így egy kivehető protézist csináltattam. Viszont nehezen szokom meg, s szeretnék valami más megoldást találni, ami nem túl drága.

Úgy hallottam, hogy teljes fogsor hiánya esetén lehet egy pár darab fogat beültetni, amire rögzítik a műfogsort vagy koronát.

Ezt ismeri esetleg valaki?

3. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 2. - Encsy75)
2009. dec. 30. 12:05
viszont ha valakinek már hiányzik a foga , akkor azt csak inplantátummal érdemes megoldatni, drága de örök darab!!!
2. Encsy75 (válaszként erre: 1. - Ginaanyus)
2009. dec. 30. 10:50

Szia!

Hát a beültetés az jóval drágább.Unokatestvérem csináltatta és nem elég hogy drágább sokkal tovább is tart.És az bizony műtéttel jár.Neki kb 6 hónap volt mire rendbe jött.És semmivel nem különb mint egy korona.Pedig a Szegedi fog klinikán csináltatta.

2009. dec. 29. 22:17

Nem tudom, mi a jobb? Mit ajánlotok?

No és tudjátok-e, mi mennyibe kerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook