Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki gyors könnyű rétesreceptet?Először készíteném. fórum

Tud valaki gyors könnyű rétesreceptet?Először készíteném. (tudásbázis kérdés)


19. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - Dbabi)
2010. jan. 1. 16:49
BÚÉK neked is, végül melyiket csináltad meg?
18. Pné Veronika (válaszként erre: 13. - Dbabi)
2010. jan. 1. 16:48
Legközelebb időben szólj, akkor küldöm. :-))
17. Pné Veronika (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2010. jan. 1. 16:48
Köszi.
16. dbabi
2009. dec. 31. 14:51

Megsütöttem sikerült!!!

köszi mindenkinek!!

Buék!!!!!!!!!!!!!!

2009. dec. 30. 00:02
En egyszer utaztam egy holggyel,es o azt mondta.Ha o meggyes retest csinal,akkor a tesztara,a meggy ala nyers piskota tesztat szaggat nokedli szaggatoval.Ahogy sul a teszta,magaba szivja a meggylevet.Allitolag,nagyon finom.
2009. dec. 29. 20:36
Én ilyenkor a cukrászdákban kapható rétestésztából szeretem, ami inkább valamilyen vajas levelestészta. A legkedveltebb nálunk a meggyes, ami a következők szerint készül. A vékonyra nyújtott tésztát megszórom babapiskóta morzsával (esetleg zsemlemorzsával), erre gazdagon teszek meggyet, megcukrozom, fahéjazom, feltekerem, tojássárgájával megkenem, és kisütöm. A tölteléket csak egy sávban rakom, nem az egész tészta szélességében. Az almás hasonlóképpen készül, csak én a meghámozott almát nem reszelem, hanem vékonyra szelem, és vajon kicsit megdinsztelem (kevés citromlével locsolva, hogy világos maradjon) mazsola hozzáadásával. Itt szoktam kicsit trükközni, és a dinsztelés végén pici búzadarát keverek bele - ilyenkor nem kell a kinyújtott tésztát babapiskótával megszórni. A túróst vaniliás cukoral, citromhéjjal és cukorral keverem össze. És a túró az házi, nem bolti, mert az kicsit mindig "parázs" marad. A belevaló tojások fehérjét mindig habbá verem (ha van a hűtőben félretett 2-3 tojásfehérje, azt is hozzáadom), úgy rakom a túróba, mert ezáltal sokkal lazább, lágyabb lesz. Ha túlságosan puha, pár kanál búzadarát keverek bele. Legutóbbi újítás a pudingos-meggyes volt, a gyerekeim szerint csak ilyet szabadna csinálnom. Főztem vanília pudingot, kevés vajat kevertem bele, amikor kész lett. amikor meghűlt a tésztára kentem a rétes széességének megfelelő sávban, gazdagon megszórtam meggyel, cukroztam, feltekertem.
13. dbabi (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2009. dec. 29. 20:33
tényleg jól néz ki!!ki is gondoltam hogy átküldhetnéd igy az egész tepsivel!!!.)))
12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2009. dec. 29. 20:32
Nagyon jók a receptjeid!
2009. dec. 29. 20:31
Valaki biztos.
10. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. dec. 29. 20:25
A feltett receptjeim között van, bocsi. Ott vannak hozzá képek is, ha gondolod. Ezt nagyon szeretem, mert az sem baj, ha törik a lap, a tepsiben tuti lesz. :-)
2009. dec. 29. 20:22
Csak ne az a rántással megkent tésztalap legyen, mert az tragédia :(
2009. dec. 29. 20:17

Szerintem mindegyik recept nagyon jó ahogy elnézem.

Az egyszemélyes csak annyiban más, hogy tovább marad ropogós és nem kell feltekerni. A hajtogatás is gyors és egyszerű. Látványos, mert nem annyira szokványos. De én az összeset szeretem! :))))))

2009. dec. 29. 20:13
Vagy ami még egyszerűbb, az a rakott rétes. Az a naplómban képekben is benne van.
6. dbabi (válaszként erre: 2. - D4a2436008)
2009. dec. 29. 20:13
a tiédet ismerem, csak nekem más néven volt meg.ez tényleg egyszerű és fincsi.
2009. dec. 29. 20:12

Az almáshoz csak reszelt alma, egy kevés zsemlemorzsa, fahéj, szegfűszeg és cukor kell.

Az almát lereszeled, kikevered a cukorral, fűszerekkel, két réteslapot kiterítesz, kicsi morzsával megszórod, rá az alma, feltekered és kész.

A meggyes még egyszerűbb: meggybefőttet lecsepegteted, megszórod a réteslapot morzsával, rá a meggy, fűszerek, pici cukor, tekered és kész.

Olajozott tepsibe teszed, olajjal megkened és sütöd.

2009. dec. 29. 20:11

Köszönöm, megnézem.

Amiket eddig néztem nekem túl bonyolultnak tűnt.

köszi mégegyszer.

2009. dec. 29. 20:04

Az én kedvencem ez.

Túróval is finom.

[link]

2009. dec. 29. 20:04
Nezz be a receptekhez.En is tettem fel egy olasz retes receptet.Nagyon konnyu,nem kell hozza semmi tudas.
2009. dec. 29. 19:59
Tud valaki gyors könnyű rétesreceptet?Először készíteném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook