Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babára várók, akiknek mégse jött össze egyenlőre fórum

Első babára várók, akiknek mégse jött össze egyenlőre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. jan. 10. 13:57

Akkor jó sokáig megvárathat a jóhír :) Kalappal a vizsgákhoz! Nappali tagozatos vagy? Hányad éves? Én sajna mosthalasztottam egy félévet. Voltak olyan rendesek, és törölték a félévemet. Egyszerűen nem tudok koncentrálni. Pedig nem ártana, úgy akkor nem állandóan a babatémán görcsölnék.

Kitartást!

2010. jan. 10. 13:40

reggel megyek vérvételre aztán megyek Szarvasra vizsgázni lesz vagy 2 óra mire visszaérek, ha még ott lesznek a laborosok akkor elkérem az eredményem, a nődokihoz nem tudom mikor jutok vissza, mert nincs most itt szabin van, és azkrendelésre sem jutok most be mert jövő héten minden nap vizsgázok délutánig

de valahogy megoldom

főleg ha mutat hcg-t az eredmény

84. 6cd8d9e847 (válaszként erre: 82. - Ca2ffaf6c3)
2010. jan. 10. 13:35

Hétfőn mikor jössz visza a dokitól, csak mert akkor felnézek gyorsan a netre. Este már lehet hogy nem leszek netközelben.

Drukkolok a Babához!!!

83. 6cd8d9e847 (válaszként erre: 82. - Ca2ffaf6c3)
2010. jan. 10. 13:33
szió! Hát, elvileg 21.e a szűk keresztmetszet, de a gyógyszer befolyásolhatja, így most többet kell kivárni. A clostytól az utolsónál is késett 2 napot.Na meg tesztelni se tesztelhetek olyan hamar, hisz a tüszőrepesztő hamis + tesztet is mutathat.
82. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 81. - 6cd8d9e847)
2010. jan. 10. 13:30

szia drága nincs semmi különös

jól vagyok

menszi jel nincs

te?

mikorra nem várod pontosan?

2010. jan. 10. 10:57

Szia Bozontka!

Mi a helyzet? Rég adtál magadról hízt. Remélem minden ok! Én még várakozok. Ha 25. én nem jön meg akkor merek csak reménykedni. Ha most se jön össze, akkor én felfüggesztem egy kicsit a próbálkozást, mert kimegyek ha minden összejön, külföldre. Pár hónap meló teljes környezetváltozással biztosan segít. Na meg ahol most lakom,ezt a helyet utálom. Így lehet, hogy ez is hátráltat a projektemben. Külföldre meg pasi nélkül, így addig tuti nem lesz baba. :(

2010. jan. 7. 13:48
igazándiból elvileg nincsen semmi gond, csak egyszerűen nem jön össze. De majd talán most :) Eddig nekem mindig rendben volt a ciklusom, szülés után 5 héttel megjött, és akkor is tök rendszeres volt, csak rövid, és kései peteérés, ami elvileg nem gond. De most ezt a closty meg a tüszőrepi helyreteszi.
79. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 78. - 6cd8d9e847)
2010. jan. 7. 13:43

menszi előtt nincs barnás vérzésed?

ha nincs akkor nem kell a palástfőtea

ha a pé gondod van akkor inkább a cickafarkfű lenne jó

2010. jan. 7. 12:46
Hormonvizsgálaton még nem voltam, így a progeszteron szintemet se tudom, de remélem nincs gond.
2010. jan. 7. 12:45
Mi várakozó állásponton vagyunk éppen. Majd 20. körül kiderül, ha addig nem jön meg, az már jót jelent, de a tüszőrepi miatt nem tudom mikor tesztelhetek, hisz az elég sokáig + tesztet produkál, akkor is ha nincs baba.
76. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 72. - 6cd8d9e847)
2010. jan. 7. 12:32

remélem igazad lesz

veled mivan?

hol tartasz most a ciklusodban?

van valami gond a progiddal?

75. Yulcsy
2010. jan. 7. 12:16
Köszi. Gyógynövényboltban.Nem a filtereset,mert az gyengébb, hanem a kimérőset.Így minden este megvolt a programom...Az íze sem borzasztó, meg lehet inni.
2010. jan. 7. 11:38
Palástfű teát hol vetted?
2010. jan. 7. 11:38
Szia Yulcsi, üdvözlünk kis körünkben.
2010. jan. 7. 11:36

Bozontka!

Remélem tényleg babás vagy! Lehet hogy tényleg csak arról van szó hogy később volt peteérés és tüszőrepedés. Nekem a szülés óta 18 napon volt kb. pedig a ciklusom 24,5 napos volt. Mostmár a tüszőrepesztő szuri biztosan változtatott rajta. Tehát lehet akár ilyen későn is.

2010. jan. 7. 11:22

Timcsi!

Így hogy van 180 nap biztosítottad, elvileg minden ok, de nem vagyok benne biztos, hogy az is annak számít, mikor maga fizeti az ember, és csak azt fizeti. Lehet hogy csak akkor számít annak, ha a munkaadó fizet minden más járulékot is. De nem is szeretnék tanácsokat adni, mert én is tévedhetek. Be kell menni oda ahol a tb-t intézik, és ott meg kell kérdezni. Nekem is segítettek mikor hasonló cipőben jártam, de akkor nekem volt bizztosítva a suli miatt, a te helyzeted azért más. Járj utána személyesen, mert a fórumok nem adnak ilyen nem hétköznapi helyzetekben biztos választ.

70. Yulcsy
2010. jan. 7. 11:20

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok.Én dec 18-án vesztettem el a babócámat, aki még csak 6 hetes volt, de nagyon vártuk.Így most újra reménykedünk.Előtte 1 évig próbálkoztunk, mire meglett az eredménye.

Most várnunk kell, hogy rendeződjön a ciklusom, aztán a dokim szerint lehet újra gyakorolni:)))

Mielőtt várandós lettem én a palástfű teát kezdtem el inni, és hiszem, hogy ennek hatására történt meg a csoda.

Úgyhogy a következő mensi után ismét elkezdem inni.

69. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 15. - 6cd8d9e847)
2010. jan. 7. 11:07

szia anikám

hát vártalak a reménykedős fórumon nem jöttél

hát igen már ismerjük egymást egy ideje

hol tartasz most a ciklusodban?

én tegnap teszteltem

68. 8fdb5f72aa (válaszként erre: 66. - 6cd8d9e847)
2010. jan. 7. 11:04

mármint tb? az van folyamatosan, még sosem maradt ki egy nap sem. :)


szóval akkor hogy is van ez? :)

ha elkezdek dolgozni valahol itthon, mivel tb-m van, a fizum 70%át megkapom majd?

2010. jan. 7. 11:02
Ha nem ezt kérdezted, akkor bocs. Nem tudtam pontosan mire is gondolsz.
2010. jan. 7. 11:02
Örökbeadást csak megemlítettem, gondoltam, hogy szóba sem jöhet! Nem értem amit a gyedről írtál. A gyed az a fizu 70%, a gyes az alanyi jogon jár, de az csak 27e ft kb. Egyszerre csak az egyik jár. A gyed csak 180 biztosított nap után jár assszem 360 nappal a szülés előtt kell összehozni ezt a 180at.
65. 8fdb5f72aa (válaszként erre: 64. - 6cd8d9e847)
2010. jan. 7. 10:49

egyetértek veled, ettől félek én is...

de a 180 biztosított napra csak a gyed jk

ár, nem, ami havi huszonvalamennyi...?

a lakást nem tudom eladni semmiképp, a hitelt fizetni kell... :((:''(

az örökbeadást tuti nem bírnám ki...! akkor inkább felkötném magam

2010. jan. 7. 10:42
Persze nem tudom a pontos szitut, így lehet hogy ez a pénz is kevés lenne, akkor meg tényleg nem szabad kockáztatni. Max az ingatlan eladása még lehet megoldás, onnan meg albiba, vagy barátokhoz. De ez már nem biztos hogy megéri. VAn még egy megoldás, de az durva. Ha örökbeadod, akkor ilyenkor az örökbefogadó állhat minden addigi költséget amíg a baba a pocakba van. De ezt én biztosan nem bírnám ki. Szörnyű dolog az abortusz, nagyon nem pártolom, de sajnos vannak olyan helyzetek, amikor felelősségteljes döntést kell hozni, ami sajna néha pont az abortusz.
2010. jan. 7. 10:37

A cigifüst melletti melót semmiképpen ne vállald! Nagyon komoly magzatkárosító, fejlődési rendellenességeket okoz...

A bejelentett melót azért kérdem, mert ha most keresnél egy másikat ithon, akár egy kevesebbet fizetőt is, akkor elvileg elég ha van 180 biztosított napod. Tehát jó lenne ha valami már most is beleszámítana, ha meg nincsen, akkor is összetudnál ennyit szedni, hisz lehet melózni terhesen is. Valami egyszerűbbet. És így lenne gyed. A baba mellett meg valami othoni meló, pl borítékolás, stb.

2010. jan. 7. 10:20

Nem is az a baj, hogy nem bejelentett a munka, hanem hogy egész más rendszerben működik mint itthon, és nem fix fizus.

Nem is a babával járó költségektől félek, hanem a hitel és a lakás rendezésétől, hogy azt hogy sikerülne megoldani, ha nem tudok táncolni.

Az első 12 hétben, amíg nem látszik még tán lehetne is, de ti vállalnátok napi 14-16 óra munkát, alig alvást, és cigifüstöt terhesen?

Így sem a legkönnyebb, és mindig napokig alszom, amikor hazajövök.

Fogalmam sincs, mi lenne a helyes, és melyik döntést bánnám egy életen át...

2010. jan. 6. 22:38

SziasztoK


Timcsi! Nagyon sajnállak, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Szörnyű, hogy ilyesmiken múlik egy élet.

Gondold át jól, hogy mi lenne a helyes, hogy később ne bánd meg. Beszéljétek meg a pároddal.

Használt cuccokkal tényleg sok költséget le tudsz faragni, a kaja meg eleinte úgyis biztosított. Esetleg gyed mellett lehet vállalni otthon végezhetős melót.

De ezt nektek kell tudni, hogy hogyan tudjátok jól megoldani az életeteket.

Akárhogyis döntötök, az lesz a jó döntés.

Ne félj!

2010. jan. 6. 21:43
Bárhogyan is döntesz, végül az lesz a jó. Itt nincsen rossz döntés szerintem, hisz mindkét eshetőség óriási rizikót jelent. A munkádból ítélve fiatal vagy, és hát ez előnyt jelent. Előtted az élet. :)
2010. jan. 6. 21:40

Szia Timcsi!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult.

Biztosan buta kérdés, de ez a táncos meló nem bejelentett?

Szerintem a babavárás nem olyan nagy pénz, mint azt mások gondolják, tehát ha van gyed, akkor ki lehet bírni. A költségek viszont szűkíthetők. Pl: nincsen magándoki, vagy pl használt babacuccok. Mi is szinte mindent "örököltünk" és nem bántam, hogy nem a legszebbek. (de sajnos nem tudtuk kihasználni, majd talán a kistesónál)

58. 8fdb5f72aa (válaszként erre: 57. - Zsanetta)
2010. jan. 6. 21:40

köszi...

bárszerű inkább mint disco, a baj a cigifüst, amúgy amíg nem látszik lehetne.


mi a jó döntés...?

2010. jan. 6. 21:36
megyek mert holnap korán kelek ,remélem jól döntesz!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook