Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pszichológus, vagy Pszichiáter? fórum

Pszichológus, vagy Pszichiáter? (beszélgetős fórum)

18. vicki78 (válaszként erre: 16. - 241a129651)
2010. aug. 5. 21:38

Szia!!

Szerintem pszichológushoz menj,nekem ő segített.A pszichiáter csak gyógyszerrel töm,az nem oldja meg a problémát.Én is szedtem 4-évig gyógyszert de sajnos az csak elfedi a problémádat,de nem oldja meg.Ahogy elhagyod minden kezdődik előről.

17. Katza
2010. aug. 5. 00:54
Azt szeretném kérdezni a már pszichiáternél járt emberektől, hogy mennyibe kerül egy ilyen kezelés?
2010. febr. 20. 14:07
Sziasztok!Nekem egy olyan problémám van,hogy nem tudom eldönteni melyikhez menjek.Pszichológushoz vagy pszichiterhez.Depreszióval kezeltek nem olyan rég,de már abba hagytam a gyógyszeres kezelést.Egy ideig jó is volt.Viszont most újra rosszul érzem magam,na meg fóbiáim is vannak...
15. dfe0f5c485 (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2009. dec. 29. 21:58

hűha bucóka! köszönöm szépen. ezt még párszor elolvasom. hogy milyen gyógyszert írt, ne kérdezd, mert mint írtam, kidobtam. olyan rosszul voltam tőle. de azon kívül szedek még frontint, és 3 féle vérnyomáscsökkentőt. ezért se szeretnék több gyógyszert.

ja, és dehogy is baj a tegezés. csak a nevem mamó, nem vagyok még olyan öreg. köszönöm a segítséget. nem tudom, a városban találok-e ilyen kineziológust. valahol utánanézek.

14. WhyMan
2009. dec. 29. 21:45

'A tükör mindent pontosan visszaad: nem téved, mert nem gondolkodik. Gondolkodni lényegében nem más, mint tévedni.'


Coelho

13. WhyMan (válaszként erre: 11. - Dfe0f5c485)
2009. dec. 29. 21:44

Egy jó pszichológus, képes a kérdéseivel megkeresni, mi az ami okozz a rémálmaidat. Nem biztos, hogy az a trauma, ami mostanában ért. Lehet hogy sokkal mélyebben gyökerezik ez benned, és ez a trauma hozta elő. Nem tudom, de azt gondolom, ez a 'kis beszélgetés' segíthet.

Feltárja a problémát, és közösen megoldhatjátok !!!!

12. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Dfe0f5c485)
2009. dec. 29. 20:50

Bocsi,hogy beleszólok,de én pont ezért javasoltam a kineziológust,mert szerintem akinek van családja meg barátja vagy valaki olyan ember,akinek mindent el tud mondani,annak SZERINTEM,a pscihologus nem segít.De lehet,hogy csak magamból indulok ki,hogy nekem nem segített,mert egy idióta nőszemély volt.Olyan volt mint,ha lementem volna a játszótérre és leálltam volna egy szülővel beszélgetni.Nah mind1 ez nem is rólam szól.:)

De amúgy ha jól láttam Te is borsodi vagy?(Miskolcon tudok egy nagyon jó kineziológust,aki nem pénzhajhász...és segteni is tud):)

11. dfe0f5c485 (válaszként erre: 10. - WhyMan)
2009. dec. 29. 20:45
köszönöm szépen neked is. csak azt nem értem, egy kis beszélgetéssel hogyan tud meggyógyítani? mitől leszek jobban? elmúlnának ezek a rémálmok? mit tud mondani, amitől könnyebb lesz? bocsáss meg a sok kérdésért, de nem tudom elképzelni sem,hogyan tudna segíteni.
10. WhyMan (válaszként erre: 1. - Dfe0f5c485)
2009. dec. 29. 20:28

Szia !


Nem hiszem hogy nagy ujdonságot fogok mondani...de szerintem, a pszichológussal kezd mindenképp.

Ő valóban nem gyógyszerrel gyógyit, mint a pszichiáter !


Én úgy fogalmaznék, Ő nem gyógyít, Ő csak egy tükröt tart eléd, ahol láthatod magad olyannak, amilyen vagy. Ha látod magad, a problémáid, akkor Te vagy az aki meg tudod gyógyítani Magad! Ő ebben tud segíteni a kérdéseivel...és nem a válaszaival ! A válaszokat TE adod!


Ezt én megtapasztaltam !


Sok sikert !!!

9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Dfe0f5c485)
2009. dec. 29. 20:17

Mi a kineziológia?

A kineziológia egy olyan holisztikus módszer, amelyben ötvöződik a sok ezer éves kínai öt elem tan, a legújabb neurológiai kutatások eredményei, a viselkedés-genetika, a Bach-virágterápia, és számtalan egyéb tudás.

A szó jelentése: kinézis = mozgás, logosz = tudomány. A mozgás (változás), az állandóan változó környezethez való alkalmazkodás az élet lényeges jellemzője. Ahol ez blokkolt, ott felborul az egyensúly, és erre testi-lelki problémák hívják fel a figyelmet. Ezeknek a blokkoknak a felderítését és oldását célozza a kineziológia.


Mikor fordulj kineziológushoz?

Bármilyen problémával, amiben pozitív változást szeretnél elérni:


* ha állandóan feszült, stresszes vagy,

* ha gyakran vagy fáradt, nem tudod kipihenni magad,

* ha céljaidat nem tudod megvalósítani,

* ha tartósan rossz a hangulatod, depressziós vagy,

* ha félelmeid, fóbiáid vannak,

* ha kényszeres gondolatokkal, szokásokkal küzdesz,

* ha rosszul alszol, alvászavaros vagy,

* ha kapcsolataidban problémák merültek fel, vagy nehezen tudsz kapcsolatot létesíteni,

* ha nem tudod az indulataidat megfelelően kezelni,

* ha nincs elég önbizalmad,

* ha asztmával vagy allergiával küzdesz,

* ha nehezen kezelhető a gyereked, vagy olyan problémákkal, küzd mint: ágybavizelés, körömrágás, magatartászavarok, tanulási problémák (ilyen esetben előfordulhat, hogy együtt kell dolgozni a gyerekkel és a szülővel is),

* illetve ha "csak" önmagadat szeretnéd jobban megismerni, helyedet a világban megtalálni.


Hogyan működik?

A módszer lényege, hogy segítse a szervezetben bármilyen okból megborult egyensúlyt visszaállítani.


A kineziológia az izomtesztelésre épül, melynek alapja az, hogy bármilyen stressz, negatív gondolat változást idéz elő a testben, így az izmokban, izomtónusban is, ez az, amit a kineziológus az izomteszteléssel érzékel.


Mindenkit érnek negatív hatások, traumák élete során. Ezeket nem mindig tudjuk feldolgozni. A fel nem dolgozott stresszek elraktározódnak, felhalmozódnak, és valamilyen testi vagy lelki tünet formájában hívják fel magukra a figyelmet. A munka folyamán ezeket a negatív eseményeket keressük vissza a múltban, és a hozzájuk kapcsolódó negatív érzelmeket oldjuk fel különböző gyakorlatokkal. Ezeket a negatív hatásokat egészen kora gyerekkorból, születéstől, vagy akár magzati életből is hozhatjuk, sőt, még az a közeg is meghatározó lehet, amely fogantatásunk előtt környezetünkben, családunkban jellemző volt. Lehet, hogy generációkon át hozott, ismételt negatív mintáktól kell megszabadulnunk ahhoz, hogy egyensúlyban működhessünk.


Inkább bemásoltam neked(?)remélem nem baj a tegezés.:)

Milyen gyógyszert írt amúgy a pszcihiáter?

8. vicki78 (válaszként erre: 1. - Dfe0f5c485)
2009. dec. 29. 20:16
A pszichiáter csk gyógyszert ír,és nem oglalkozik az igazi problémával.Csak a tüneteket nyomja el.Kisebb nagyobb sikerrel.Én is jártam 4 évig.Gyógyszerekkel tömött,már megbántam.Én pszichológushoz járok,és nem szedek semmit.Rávilágít,rgy másmilyen gondlkodásmódra.Kognitív terápiát alkalmaz(persze,gondolom kinek mi a megfelelő gyógymód)nekem ez.Nekem nagyon sokat segített.Én azt mondom pszichológus!
7. dfe0f5c485 (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2009. dec. 29. 18:26

Szia!ez a kineziológus ez mit csinál? hallottam már, hogy van ilyen, de nem tudom, miben külömbözik a pszichológustól?

a pszichiátert telefonon felhívtam, hogy a gyógyszertől még rosszabbul vagyok, azt mondta, hogy akkor ne szedjem. és mivel ilyen segítőkész volt, én nem mentem hozzá vissza.

6. 612c4ee548 (válaszként erre: 4. - Dfe0f5c485)
2009. dec. 29. 14:39
Az én véleményem az, hogyha nem érzed jól magad, ha szorongásaid vannak és nem tudod egyedül megoldani, első nekifutásra szánj időt arra, hogy eljárj egy pszichológushoz beszélgető terápiába. Ha ez nem segít, akkor fordulj egy jó pszichiáterhez, ma már nem olyan barbár népség mint annó, és vannak modern, pl. SSRI alapú kedélyjavítók, amik szorongást és mindenféle problémát orvosolni képesek. Pl. a te rémálmaidon is minden bizonnyal segítenek. Kb egy 3 hónapos kúra( napo egy szem) tutira helyrerakja az embert. Én is nagyon szedném most is, mert több energiára lenne szükségem, csakhogy szoptatok és nem lehet. De neked ajánlom, ha a beszélgetés kevés.És igaza van az egyik elöző hozzászólónak, hogy tudni kell időben leállni. Jobbulást kívánok!
2009. dec. 29. 14:24

Szia!

Szerintem első sorban pszichologus,mivel tudod hogy mi a konkrét oka a rémálmaidnak.Ezzel egyidejűleg felkereshetsz egy kineziológust is,lehet hogy ő is tudna segíteni.(én is voltam már)

De azért azt tudni kell,hogy ha a pszichologus nem jár eredménnyel,akkor nincs más választás csak a pszcihiáter.És azért az elég nagy hülyeség,hogy a pszcihiáter csak felírja a gyógyszert és "szevasz"!

Ha gyógyszer kell,akkor az kell..csak tudni kell abbahagyni.

Sok sikert!

4. dfe0f5c485 (válaszként erre: 2. - Db78bacc4f)
2009. dec. 29. 13:16
sajnos történt. februárban lesz két éve, hogy elvesztettem 22 éves fiamat. pár hónapja kezdődtek ezek a rémálmok. és nem emlékszem, mit álmodok, de kiabálok, csapkodok, rugdosok álmomban.(apa mondja.) és olyan fáradtan ébredek, fáj a fejem, és valósággal összerogyok, olyan görcsbe van a gyomrom. aztán ha felkelek, és mászkálok kicsit, elmúlik. az orvos szerint az idegtől, én szerintem az epém. de nem különösebben foglalkozik vele, azért gondoltam, hogy valamerre indulnom kellene, mert ezt már nem nagyon lehet bírni.
2009. dec. 29. 13:12
Ha pszichiáterhez mész akkor bizti gyógyszer,de ha pszichológushoz akkor kibeszélheted.Egyik a gyógyszerezési részét rendezi a másik a dolgok lelki oldalával foglalkozik,vagyis a pszichológus nem gyógyszerez.
2009. dec. 29. 12:46
Segíteni biztosan tudnak. Azt nem tudom hogy ez a terület melyik orvoshoz tartozik, de megoldható problémának tűnik. Érdekes lehet, hogy miket álmodsz, történt-e valami mostanában ami kiválthatta, van-e valamiféle szorongásod. Szerintem semmiféleképpen ne gyógyszeres kezelés legyen a megoldás, inkább a "kibeszélés". Altatózni nem jó, ...tapasztalat!
2009. dec. 29. 12:01
Sziasztok! tanácsot szeretnék kérni, ha valakinek volt már hasonló problémája, régóta rémálmok gyötörnek.többen javasolták már, hogy kérjem Pszichológus segítségét. egyszer már voltam Pszichiáternél, igaz, nem önszántamból, az ügyvédünknek kellett szakvélemény. kaptam tőle olyan gyógyszert, amitől olyan pánikrohamaim voltak, hogy egy hét után kidobtam. ezt elmondtam a háziorvosnak, elintézett annyival, hogy jó. de nem küldött tovább, és nem tudom, hogy kihez tudnák fordulni. a kérdés, pszichológus, vagy pszichiáter? esetleg aki járt már ilyen dokinál, tudna tanácsot adni, hogy tudott-e segíteni? érdemes-e megpróbálni? ha valaki tud nekem segíteni, előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook