Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszázalékolás -mi a menete? fórum

Leszázalékolás -mi a menete? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. aug. 31. 21:27
Sziasztok! Kérdésem lenne, 2008 óta rendszeresen járok a pszichiátriára, depresszió, stb, ezen felül reflux amihez egy színdroma társul, és nyaki és deréktályi sérv kialakulóban 2-2 csigolyánál.Nyaki MR 2008.ban, derékról 2012-ben készült. A válaszokat előre is köszönöm!
32. Ameliox (válaszként erre: 13. - Bernadett80)
2015. máj. 11. 12:37
Kedves Bernadett80! A migrénről nekem Szendi Gábor migrénről szóló írásai jutottak eszembe, kérem nézze meg őket.
31. gizus58 (válaszként erre: 30. - Péterb)
2015. ápr. 8. 11:22

A háziorvoshoz kell elmenni, ő pontos tájékoztatást ad, hogy mi a menete a leszázalékolásnak.

Nyomtatványt a Nyugdíj folyósítótól kell kérni, és a kitöltött papírokat,nekik visszajuttatni akár postán is. A felülvizsgálatról ők küldenek időpontot, hogy mikor kell megjelenni a bizottság előtt.

2015. ápr. 8. 09:04
44 éves család apa vagyok. 2007 ben jutott olyan stádiumba a köhögésem,hogy a család unszolására orvoshoz fordultam. Akkor állapították meg, hogy tbc-m van. Ekkor már 43 kg voltam a nem túl nagy 62 kg-hoz képest. 1,5 év intenzív gyógyszeres kezeléssel meg tudtuk akadályozni a vírus tovább terjedését. Viszont olyan maradandó károsodás szenvedett a tüdőm ami a rendszeres konrolokból is kimutatható. A tüdőm 35-40 % működik csak. Azóta is 2 féle pipát kell használnom, hogy egyáltalán létezni tudjak a légszomjtól. Így semmilyen fizikai munkát nem tudok vállani mert egy 5 kg vödör arrébb vitele is komoly levegő utáni kapokodást jelent. Érdeklődnék hogy tudnám elindítani a leszázalékolásomat? Mert így fizetem a saját tb-et (mert munkám nincs) és szépen lassan éhen halok. Ha leszázalékolnak legalább azt nem kéne fizetnem és már az is nagy segítség lenne.
29. gizus58 (válaszként erre: 27. - Eta lászlóné)
2014. febr. 14. 13:44
Az alkoholizmusa miatt, nem valószínű, hogy csak ezért leszázalékolják. Be kell menni a háziorovoshoz, és tőle megkérdezni, ő ismeri ,ha van olyan betegsége,akkor el lehet indítani.A Nyufigtól kell nyomtatványt kérni kitölteni,ott le van írva, hogy milyen papírok kellenek még a kérvényhez. Ők küldik majd a behívót a bizottság elé,ahol meg kell jelenni pontosan.
2014. febr. 14. 12:53
az elöbb kimaradt, hogy alkoholista 20 év munkaviszony és 40éves
2014. febr. 14. 12:51
Már az elöbb is kérdeztem ,hogy idült emberileg roncs embert leszázalékolnak, e vagy kap- e alanyi jogon valami ellátást és ennek érdekében mit kell tenni?
26. janos53 (válaszként erre: 1. - Bb2f4e28dd)
2013. okt. 7. 10:43
nyufignál kell igénybejelető lapot kérni, kitölteni, aztán háziorvos, ő küld tovább vizsgálatokra.
25. gizus58 (válaszként erre: 12. - 3da8f53e4a)
2013. okt. 7. 10:31
Esetleg, állapot rosszabbodás címen újra meg lehetne próbálni, ha nem fél éven belül volt a bizottság előtt.
24. gizus58 (válaszként erre: 13. - Bernadett80)
2013. okt. 7. 10:29
Megértelek, hogy egy brutál a migrén, de nem fognak leszázalékolni ezzel, sajnos, esélyed sincs rá!:(
23. gizus58 (válaszként erre: 20. - Petyus198)
2013. okt. 7. 10:27
Menj be a nyugdíjintézethez, ők adnak nyomtatványt,amivel kérelmezed a rokkantosítást , ki kell tölteni, és a háziorvoshoz vinni.Minden zárójelentést vinni kell a nyufighoz amivl igazolni tudod a betegséged.Csatolni kell még munkában eltöltött évek igazolását,vagy kérni a nyufigtól, hogy ők szedjék össze az éveidet.
22. gizus58 (válaszként erre: 21. - Anyuli60)
2013. okt. 7. 10:22
Nem, rosszul tudod. Nem évenként kell menni bizottság elé, hanem 3 évente, ha leszázalékolt vagy. Ők fognak behívót küldeni, hogy mikor kell megjelenned a vizsgálaton, amikorra is friss leletekkel orvosi papírokkal kell menni.Hány % kaptál,és ha nem titok mennyi a korod, mert az sem mindegy.?
2013. okt. 7. 07:57
Tavaly szeptemberben százalékoltak le. Úgy tudom, hogy évente kell menni bizottság elé, de én semmiféle értesítést nem kaptam erről. Augusztusban írtam egy levelet, hogy időpontot szeretnék kérni, de választ azóta sem kaptam. Mi a teendő? Majd küldenek értesítést, vagy újra be kell adni a leszázalékolási kérelmet? Fogalmam sincs, hogy mi a teendő!
20. petyus198 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. aug. 22. 20:10
Szia köszönöm a válaszát leszázalékolást meg egy házi orvossal is sikerült beszélnem és meg mutattam neki a papírjaimat és valami halmozott leszázalékolást emlegettet csak ő egyenesen a család segítőkhöz küldött a család segítő meg a az orvoshoz . választ előre is köszönöm.
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Petyus198)
2013. aug. 22. 18:40

a 4. hozzászólás jól leírja a menetét


Miért nem érdeklődtél még a háziorvosodnál? Nyilván ő tudja ennek a menetét a legpontosabban

18. petyus198 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2013. aug. 22. 16:40
Érdeklődnék hogy ezzel mit várhatok amiket felsoroltam választ előre is köszönöm.
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Petyus198)
2013. aug. 22. 16:24
A háziorvosodnál kell kezdened
2013. aug. 22. 16:22
Sziasztok SOS valaki tudja hogy hogyan tudnám elkezdeni az egész ceremóniát mivel sajna 24 éves vagyok több orvosnál is jártam már és elég sók betegségem is van .Farkastorok nyúlszájak születtem+ egy szemtengely ferdülésem is van +egy szemideg zsába de sehol senki nem akar segíteni az elkezdésbe. Mert még mindig nem tudtam elkezdeni
2013. jún. 24. 18:05
Sziasztok SOS valaki tudja hogy hogyan tudnám elkezdeni az egész ceremóniát mivel sajna 24 éves vagyok több orvosnál is jártam már és elég sók betegségem is van .Farkastorok nyúlszájak születtem+ egy szemtengely ferdülésem is van +egy szemideg zsába de sehol senki nem akar segíteni az elkezdésbe.
14. Lisy50 (válaszként erre: 12. - 3da8f53e4a)
2013. márc. 20. 16:59

Az én páromat 2x műtötték gerincsérvvel,a második után még el is fertőzték:(( Most megint kiszakadt mellette,2x volt a bizottság előtt

37%-ot írtak,1 éves betegállomány lejárt, önkormányzati segélyt adnak, de már az is le fog járni, mert nem tudott elmenni közmunkásnak,az orvos írta a papírt hogy munkaképtelen, ő szerinte le kellett volna hogy százalékolják, mégsem sikerült, mindennap erős fájdalomcsillapítókon él:((Ki érti ezt? Vagy tényleg a pénz beszél??

2013. márc. 20. 16:28

Üdvözlök mindenkit!

Gyermekkorom óta,egyre súlyosbodó migrénnel élek.

Jobban mondva,csak élnék... Gyakori,több napig tartó rohamaim miatt nem tudok tartósan elhelyezkedni.Már rengeteg orvost és orvosságot próbáltam,nem javított még semmi az állapotomon.

Az lenne a kérdésem,lehet-e leszázalékoltatást kérni ebben az esetben?A migrént sajnos méltatlanul kevesen veszik komolyan.Pedig az egyik legalattomosabb betegségek egyikének tartom.

2010. jún. 28. 11:56

Az én párom 37 éves, gerincműtét után van - a napokban műtötték- 2010. július 30-ig szól a munkaszerződése, elvileg még 1 hónap passzív tp-zen lehet. És utánna??

Ha tud valaki segíteni szívesen veszem...

2009. dec. 29. 11:23
Köszi mindenkinek, most legalább tudom, hogy mi az első lépés.
10. GYÖNGYI1967 (válaszként erre: 9. - Bb2f4e28dd)
2009. dec. 29. 11:22
Felhàborìtò az orvos viselkedèse,de nem lehet megkerülni, sajnos ö is ki kell hogy adjon majd egy igazolàst az èdesanyàd koràbbi betegsègeiröl amikkel kezelte,kezeltette. Szorìtok neki!
9. bb2f4e28dd (válaszként erre: 8. - Dezi69)
2009. dec. 29. 10:53

Az a baj, hogy a háziorvos egy nagy szemét :( anyukám volt nála azleőtti nap, hogy ez történt volna vele, hogy értse meg, rosszul van, ilyen meg ilyen tüneteket produkál. Alig akart neki beutalót írni CT-re. Aztán mikor megtörtént a baj, annyit se mondott, hogy bocs. Sőt, frissen műtve be kellett mennie a rendelőbe, végigülni az influenzás beteggel teli váróban a sorát, hogy megkapja a táppénzes papírját.

Sajnos messze lakunk egymástól, mert amúgy szívesen elbeszélgeték a dokinővel :S

8. dezi69 (válaszként erre: 6. - Bb2f4e28dd)
2009. dec. 29. 10:49
Ó,nagyon sajnálom.Jobbulást kívánok neki.Az ő helyzetében más,mert így a háziorvos azonnal küldheti tovább.vele kellene beszélnetek.
2009. dec. 29. 10:48
valóban függ attól,hogy táppénzen vagy-e,mert folyamatos 180 nap után automatikusan elküld a dokid Oszi elé.
2009. dec. 29. 10:47
Természetesen nem rólam van szó, anyukám van most táppénzen - nemrég stroke-ot kapott.
2009. dec. 29. 10:45
Attòl függ,tàppènzen vagy e, ès most van munkahelyed?
2009. dec. 29. 10:43

Szia!

A háziorvos ad ki beutalókat,hogy mindenhonnan legyenek vizsgálatokról eredményeid.Közben a nyugdíj intézettől kell lekérned egy igénybejelentőt,hogy kéred a leszázalékolásod,majd mellékelni minden papirt,ill. a szolgálati éveid.Ez alapján behívnak egy felülvizsgálatra és döntenek a leszázalékolásod mértékéről.A háziorvosnál tudod kezdeni.Sok sikert hozzá!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook