Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az apa dolga a papás szülésnél? fórum

Mi az apa dolga a papás szülésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
86. Sz.Csirke (válaszként erre: 83. - Csuby)
2007. dec. 7. 05:04

Majd idovel kiderul az is, hogy a parod mit var toled, es ha eljartok valami szulesfelkeszitore, akkor sok gyakorlati tanaccsal gazdagodhatsz, es a parod reakcioibol tudni fogod, o mit szeretne.

Ahogy masok is irtak, a legfontossabb hogy azt add, amire eppen szuksege van, es ne vedd sertesnek, ha pl. radkiabal: ne erj hozzam:)

A baratnom szules kozben ordibalt a ferjevel: az egesz miattad van! Ne mondd hogy meg tudom csinalni, honnan tudhatnad te azt? O meg csak mosolygott, es fogta a kezet. Kesobb a baratnom nem is emlekezett ra:)))

85. csuby
2007. dec. 6. 20:25
Jólesik a biztatás,és bízom benne hogy igazad lesz! JÚli. vége augusztus eleje. Még nem tudjuk biztosan, mert még nagyon kicsi és rendszertelen volt a páromnál a tüszöérés. kb négy hetesek vagyunk!:)
84. 754c7e07c3 (válaszként erre: 83. - Csuby)
2007. dec. 6. 18:50
Nagyon tisztelem az akaratodat, és, hogy utánakérdezel. Biztos minden jó lesz, amit csinálsz. Drukkolok. Mikorra várjátok a babát?
83. csuby
2007. dec. 6. 15:22

Köszönöm a jótanácsokat. Tudom hogy teljesen pipogyának tünök sőt az is vagyok ebben a témában, de szeretném ha a lehető legtöbb segitséget tudnám neki nyujtani.

Gyuri

82. 754c7e07c3 (válaszként erre: 79. - Csuby)
2007. dec. 6. 14:18

Legyen nálad inni ennivaló, és amit a párod kér, annyit csinálj csak. Kínáld néha inni, mert arról elfelejtkezhet, és bizony jólesik néhány korty. A lényeg, legyél mellette, fogd a kezét, ha kéri. Már ez is elég segítség sokszor. Masszírozni tudsz, ha kéri, és a lényeg, hogy ne legyen egyedül.

Sok sikert hozzá, és jó egészséget mindannyiótoknak!

2007. dec. 6. 13:38

Később visszaolvasok - most csak annyi, hogy a férjem nagyon aranyos volt, mikor sétálgattam támogatott, mikor labdán ültem masszírozta a derekam, és mikor hánytam (nyugi csak vizet!! :D) tartotta a hánytálat - amiben az volt a vicces, hogy a kis kagylótál semmit nem ér, ha több liter víz jön! :D (bocsi a részletekért:))))))

Az volt a legjobb, hogy volt kinek panaszkodni, arról, hogy mennyire fáj! :D

Mikor megszületett a kisfiunk, hasamra tették, ő ott pislogott, ránéztem a férjemre és láttam, hogy könnyes a szeme - ő még nálam is jobban meghatódott.

80. csuby
2007. dec. 6. 13:25
Ja és Tibornak és a többi apukának GRATI!!!
79. csuby
2007. dec. 6. 13:24
Sziasztok! Én is a himnemüek táborát gyarapitom, viszont én szeretnék a kicsi világrajövetelénél ott lenni! a probléma csak az hogy nem tudok semmi gyakorlati dolgot, amival segithetném a kedvesem a szüléskor. segitsetek azt hiszem van itt pár jó fej akivel eltudnák beszélgetni a témárol!
78. Ricike
2007. okt. 24. 00:19

Csak hogy lezárjuk a carsac körüli bizonytalanságot: a 32. hozzászólásban az írta, hogy "igazhogy nem szültem, és valószínű nem is fogok...."


Én azt várom a páromtól, hogy helyettem is gondolkodjon akkor, amikor már nem leszek magamnál. Hogy rájöjjön, megérezze mikor kell megsimogatnia, maszíroznia, megitatnia... Lehet, hogy ez túl nagy feladat a számára, de ha nem felkészületlenül botorkál be a szülőszobára, hanem lelkiismeretesen készül, olvasgat, ha előre megbeszéli velem az elvárásaimat, akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon szép közös élmény lesz a következő szülés.

2007. aug. 3. 07:30
Az a dolga, hogy ott legyen, mert így a gyermek neki is sokkal többet fog annál jelenteni, mint: "ez az én lányom, vagy fiam"!
2007. aug. 2. 19:40

Sziasztok!

Idő hiányában nem sokat nézegetem a fórumot, csak ha valami konkrét dologra vagyok kiváncsi, ami történetesen most volt, és benéztem ide is, miket írogattatok azóta hogy beszámoltam az élményeimről.

Először is köszönöm szépen az elismerő szavakat! :) (Azóta szépen gyarapszik a babánk, kicsit fáradtak vagyunk, de ez gondolom természetes.)


Carscac: Tényleg Tibor vagyok e?? Kicsit el kellett gondolkodnom hogy ezt hogy értsem, aztán rájöttem: azt hiszed Tibornak írom be magam, miközben nő vagyok, csakhogy felkeltse a hozzászólásom az érdeklődést? Hát , el kell hogy keserítselek, tévedtél. (talán azér is jöttem rá kisebb hatásszünet után, mert mindenki magából indul ki, eszembe se jutna ilyesmi)


Azt méginkább sajnálom hogy így vélekedsz az apás szülésről, én is kiváncsi lennék van e gyermeked (megkockáztatom hogy nincs, úgy gondolom még aki nem is volt bent a gyereke születésénél (önszántából), kizárt hogy ilyen szigorúan ítélkezne azok felett akik ottvoltak, és még elképzelhetetlennek tartom hogy csak azért mert neki más a felfogása, le kell fikázni azt akinek ez hatalmas élmény volt.)

(A gyerek nagy toleranciára nevel, csak ebből gondolom :)


További szép estét mindenkinek, megyek fürdetni :)

Tibor

2007. aug. 2. 09:22

Szia!

velem is bent volt a férjem és én sem voltam letakarva. Sőt olyan kicsi volt a szülőszoba hogy meg sem mertem neki mondani előtte hogy mindent látni fog. De olyan édes volt mert olyan természetesnek vette a dolgokat és segített mindenben. Fogta a kezem,törölgette a homlokomat,szólt hogy mikor mekkora fájások voltak meg hogy figyeljek a levegővételekre ,csukjam be a szemem és amikor már elfáradtam és azt mondtam nem bírom tovább tartotta bennem a lelket. A végén meg felkiáltott hogy: -Előbújt!

Röviden ebben tud segíteni az apa mikor ott van a nagy alkalom. Ja! A végén ha lehet akkor is maradjon ott mikor varrják a párját mert az is nagyon nagy segítség. Nekem az volt mert iszonyat fájdalmas volt. Ami még lényeges. nem szabad utánna megundorodni a párjától mert ahogy az előttem szóló is írta azon már látszik hogy milyen szoros is volt a kapcsolat.

74. vapi
2007. júl. 12. 09:52

Sziasztok!

Nálunk bent volt párom és mindent látott. Nem voltam letakarva és nem csak a fejemnél állt.Segített ahol tudott.(nem volt sok dolga,fogta a kezem)A dokival nem volt meg beszélve,(ügyelet) mégis egyértelműnek vette ő is a dolgokat.Ő tisztelte a nőket elötte is, nem ez kellett hozzá és nem undorodott meg semmitől.Aki egy ilyen után meg undorodik a párjától, az nem is szerette igazán. Szerintem.

Gratula Tibornak:)

vapi

73. 244bcdbdb2 (válaszként erre: 57. - 42962d8224)
2007. júl. 10. 19:45

Szia Tibor!

Örülök neki, hogy mindezt leírtad nagyon szép dolog tőled. A párommal én is úgy beszéltemmeg, még mikor összejöttünk, hogy Ő a szülésnél mindenféleképpen ott akar majd lenni. Lassan eljön ez az idő-alig várjuk-.

Neked gratula az apasághoz.

Szerintem is az a férfi, aki aki nem megy be a feleségéhez, nem igazi férfi. A sógorom is mondta, hogy csodálatos érzés, mikor ott lehetsz bennt, és láthatod hogyna születik meg a kis porontyotok. Ő látta meg először és egy kis fényképet is csinált róla. De azt az érzést SOHA nem fogja elfelejetni, az tuti.

Örülök, hogy ezt leírhattam, puszi mindenkinek.

Sziszi22

72. d606bc0fd7 (válaszként erre: 70. - D606bc0fd7)
2007. jún. 29. 15:03
na?
2007. jún. 29. 13:00

Bocs, de megnéztem most a hozzászólásaidat. Elolvastam az elsőt, és a másodikat.

Te is feltételezel az apás szülésről. Na mindegy. Nem akarok vitatkozni, csak Maddog hozzászólására adott macsó kijelentésed miatt ragadtam "tollat".


Remélem ő tudja, hogy amit érez és amit végigcsinált tényleg olyan szép és jó, ahogy leírta és nem hatja meg némely férfitársa hozzáállása.Le a kalappal előtte, hogy vállalta az apás szülés körüli érzéseinek leírását. Remélem lesz még hasonlóban része. :)


Pont.

70. d606bc0fd7 (válaszként erre: 69. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 12:57
Van vagy nincs? :)
69. fde954d8c0 (válaszként erre: 68. - D606bc0fd7)
2007. jún. 29. 12:46

feltételezéseken alapuló hírt tudsz a sajátodnak!

nincs gyerekem? honna tudod?

68. d606bc0fd7 (válaszként erre: 65. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 12:42
Nem értem, valaki akinek nincs gyereke, az hogyan tudná átérezni ezeket a dolgokat? :)
67. fde954d8c0 (válaszként erre: 66. - 8fe7453ff3)
2007. jún. 29. 12:42
nem reagálok tovább!
2007. jún. 29. 12:40

Na de. Ma már nem tilos a férfiaknak sem érzelmeket kimutatni, csak néhányan ezen nem tudnak túllépni a régi, beégett szokások vagy a macsóság idilli képe miatt.

Mondom, jogod van így gondolkodni, de leszólni mást, ahhoz szerintem semmi.

Az én szememben az a több, aki ezt vállalja, nem a macsó, aki kint szivarozik és attól érzi magát tökös legénynek.

65. fde954d8c0 (válaszként erre: 64. - 8fe7453ff3)
2007. jún. 29. 12:38

elavultan?????

na-ne!

2007. jún. 29. 12:33

Van már gyereked? Szerintem ez rohadtul elavult nézet.

Ma már, amikor a kapcsolatok között akad, ami mély érzelmekre és nem érdekekre épül, az apák is másképp gondolkodnak. Természetesen megvan jogod elavultan, vagy másképp gondolkodni, de ha egy érző és szerető apával találkozol, nem kéne "legázozni", amit mond.

63. d606bc0fd7 (válaszként erre: 62. - Fde954d8c0)
2007. jún. 29. 12:30

Szerintem meg ahány ember, annyi féle :)


Kár ezt túlragozni...

62. fde954d8c0 (válaszként erre: 61. - 8fe7453ff3)
2007. jún. 29. 12:22

erre nem írok semmit

mert az csak negatívum volna

az apa dolga kint maradni az anyáé szülni!

2007. jún. 29. 12:21
Miért volt gáz? Teljesen jó, hogy leírta, szerintem egy normális pasas így gondolkodik az apás szülésről.
60. fde954d8c0 (válaszként erre: 57. - 42962d8224)
2007. jún. 29. 12:19
hát kedves tibor,, ehhez nem tudok mit szólni,, ha tényleg tibor vagy akkor ez elég gáz volt mint hozzászóláás!
59. badonyimariaeva (válaszként erre: 57. - 42962d8224)
2007. jún. 24. 16:02

Szia!

Az én vejem is bent volt a lányommal szülésnél,én a folyosón várakoztam.Itt meg kell,hogy jegyezzem ez volt a második szülése a lányomnak.Az első,már 8 éves lesz.Visszatérve az elejére,meg kell,hogy mondjam a vejem olyan csodás élményekkel jött ki a szülőszobából.Azóta sokkal jobban odafigyel mindkét gyermekére,feleségére.Figyelmes,segítőkész és imádja feleségét,gyermekeit.

58. win (válaszként erre: 57. - 42962d8224)
2007. jún. 24. 08:59

Köszönjük!


Szépen leírtad egy férfi szemszögéből is a dolgokat. :))

2007. jún. 24. 00:27

Kedves Hölgyek!

Igazából csak véletlen tévedtem ebbe a topicba, csak gondoltam beleolvasgatok hamár ide jutottam. (Megjegyzem tulajdonképp témába vág a dolog, most lettem apuka 1 hónapja, ezért nézegetek babás forumokat)


Szóval olvasgattam a hozzászólásokat, és férfiak mondandójával nem találkoztam, ezért gondoltam leírom saját élményeim -mint férfi-.


Elfogadom ha ezt valaki igy gondolja, bár elszomorít az a nézet miszerint egy apának nincs ott a helye a gyermeke születésénél.

Nálunk ez szinte nem is merült fel kérdésként, evidens volt a páromnak meg nekem is, hogy ott leszek. Igaz nem volt semmi gond, se a terhesség alatt se a szülésnél (ezt ugye előre nem mindig tudjuk)

De az a felfogás hogy egy férfi aki igazán szereti a feleségét, igazán vágyik a közös gyerekre, szinte végigéli a terhesség minden percét a párjával, bemegy a szülésre és megundorodik a feleségétől!?

Érdemes elgondolkozni egy ilyen helyzetben hogy ténlyeg érdemes volt e egy ilyen kapcsolatba gyereket szülni... (hozzáteszem, az hogy a nő úgy gondolja elfordul tőle a férje ha látja a szülést, nem jelenti azt hogy a maga a férj is igy gondolja, nem szép dolog őt kész helyzet elé állítani :"nem jössz be és kész".)


A világ legszebb élménye volt! (ha a kispapa úgy viselkedik ahogy azt egy segitőkész és anya-baba centrikus orvossal előtte megbeszélték, lábatlankodás szóba sem jöhet, természetesen sok mulik az apuka intelligenciáján is -orvosoknak nem megyünk neki, tudjuk h fáj a szülés...), sőt, én addig igazából fel sem fogtam hogy egy nő milyen fájdalmakat él át, míg nem láttam a feleségem (epidurál nélkül szült), és azóta sokszorosára nőtt a tisztelem iránta ill a nők iránt általában. (az meg hogy csúnya látvány?? Ott álltam a feje mellett,előrébb nem is mehettem, deréktól lefele le volt takarva, lényegében semmit nem lehetett látni, csak mikor kivették a babát. A legszebb látvány volt amit láthattam :)


Csak ismételni tudom önmagam, ne hagyják magukat az apukák lebeszélni erről, Hölgyek, ne fosszátok meg a párotokat ettől a fantasztikus élménytől!

További jó beszélgetést, Sziasztok!

:)

Tibor

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook