Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikrohamok kb. másfél hete, megőrülök? fórum

Pánikrohamok kb. másfél hete, megőrülök? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Aysel
2009. dec. 31. 15:15
BÚÉK! mindenkinek!
29. Buksi13 (válaszként erre: 28. - Aysel)
2009. dec. 31. 09:45
oké, köszi megpróbálom. Használok én is gyógynövényeket, ezzel nincs gond. Köszi a tanácsot.
28. Aysel
2009. dec. 31. 00:03
Addig is ihatnál orbáncfű teát. A Googlban találtam, hogy nyugtat, hosszú távon, pedig antidepresszáns hatása van, de egyéni vkinél meg rövidebb idő alatt hat. A bazsalikom tea pedig stressz oldó, hogy ne stesszelj annyit, a rosszullét miatt. El sem hiszed, hogy a gyógynövényeknek milyen kíváló a hatása.Ha nincs gyógyszerem erre az esetre mindig tartok itthon belőle. És használ.6-ig biztos jót tennének.
27. Buksi13 (válaszként erre: 26. - Aysel)
2009. dec. 30. 21:53

Hát igen, az utazás is az egyik gond. De már félek felszállni a HÉV-re vagy a buszra, villamosra. Elég , ha csak fékez,ott ahol nem kéne, vagy a busz dugóba kerül stb. És már totál kész leszek, még ha nincs tömeg akkor is, ha meg az van, hát akkor menekülésre fogom. Nem kell előidéznem, szinte mindig jön magától. Amig mozog alattam folyamatosan, addig nincs gond. Csak ha valami okból megáll, és ugye én be vagyok zárva a buszba, villamosba stb. A Kombinónak már a közelébe se megyek. De azért megyek, és muszáj utaznom, legfeljebb nem hosszu távokat, aztán előbb-utóbb csak javul. Bár mostanában inkább egyre sűrűbben jönnek és rosszabbak. De ennyire pocsékoul talán egyszer voltam, két éve a műtét után. De akkor legalább tudtam mi váltotta ki. Most meg itt állok értetlenül, hogy mi van velem???

Most hogy ugye kiszedettem a spirált, kicsit jobb. Remélem nem jön más helyette. De szinte folyamatosan fáj a fejem, és ha érzem hogy kezd baj lenni itthon, akkor bevettem frontint, vagy ha itt volt valaki akkor lementünk a levegőre. De ez sem mindig segit. Szóval elég gáz. Már néha tényleg attól félek, hogy megzavarodok. Nagyon várom, már hogy menjek majd a dokihoz, aztán valami csak változik.

Na megint jól rátok zúditottam a nyomoromat. Bocsi

26. Aysel (válaszként erre: 24. - Buksi13)
2009. dec. 30. 21:27

Kedves Buksi!

Ha már tudod, hogy mi okozza a pánikot, mert én a főleg a járműveken való utazással volt bajom, szóval

engem az hozott ki, hogy azt mondta a doktornőm, hogy szálljak fel, ne féljek a rohamtól, hanem próbáljam én magam előidézni. És láss csodát csak kissé voltam rosszul, azután egyre kevesebbet.

Most is előfordul, de úrrá tudok rajta lenni. Persze én szedek gyógyszereket, de régen emellett is szinte lefordultam a járművekről és ki sem mozdultam. Ez is gy megoldás. Nálam bejött! Fel a fejjel :o)))

2009. dec. 29. 16:06
Szia Én három évig szenvedtem és ahogy jött úgy el is múlt.Nem tudom mitől múlt el gyógyszert nem szedtem próbáltam le foglalni magam,soha nem volt olyan tiszta az ablakunk mint akkor,mert szinte hetente takaritottam.Az biztos hogy nagy akarat erő kell ahhoz hogy el múljon.Azt hiszem nekem attól lett hogy a gyerkőcöm betegen születet.Én minden esetre szoritok neked.
24. Buksi13 (válaszként erre: 23. - M.Ria)
2009. dec. 29. 14:04
Köszi, jó hogy vagytok többen, akiknek sikerült ebből kilábalni, biztos nekem is fog sikerülni, csak most nagyon letaglózott. De össze szedem magam. És megirom, hol tart a dolog.
23. M.Ria (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2009. dec. 29. 12:50

Szia Buksi,en 4 evig szemvedtem "intenziv "panikbetegsegben,ami at alakult depressziova,4 evig egy emberi roncs voltam,amugy most kb.2 eve turheto az allapotom,sokat javult.Most 38 vagyok ,18 eves lanyom van es egy aldott jo ferjem,aki vegig szemvedte velem azt a kemeny 4 evet.En csak annyit tudok neked tanacsolni hogy mindenkepp maradj orvosi felugyelett alatt de:SOHA NE FELJ ,ne hgyd hogy a felelem uralkodjon folotted,NEM LESSZ SEMMI BAJOD ,rendbe fogsz jonni es hogy mennyi idon belul,az csak tolled fugg,hiszen~ az vagy amire gondolsz~ es hogy mire gondolsz azt csak te dontod el.TANULD MEG a gondolataidat at rendezni,CSAK pozitiv dolgokra gondoly ,es ugy is cselekedj,EZT IS MEG KELL TANULNI ne aggodj ha elsore nem sikerul,ez olyan mint a kis gyerek aki jarni tanul ,ha elesik felall es tovabb probalkozik de csak is azert mert halistennek meg naiv es hisz benne hogy jarni fog .Kebzeld el ha mar akkor ontudatos lenne ,es tele lenne gatlasokkal hogy mar vagy 20-szor elesett es meg mindeg nem tud jarni ,szerinted probalkozna még?Ha felnott korunkban kene megtanulni jarni ,elég kevesen jarnanak az utszakon.Boccs,kicsit elkalandoztam,de lenyeg ami lenyeg:ugy kebzeld el a te hejzetedet mint egy fotbal meccset ahol a kedvenc csapatod jatszik es te felvételrol nezed,de ugy hogy a baratnod latta mar az éio kozvetitét es elarulta neked az eredmenyt:nyert a kedvenc csapatod,és barmilyen kilatastalan helyzetek alakulnak ki a meccs alatt TE nyugodtan nézed vegig,mert tudod mi az eredmény.Tehat barmennyire is elkeseritonek latod a helyzetedet,ez csak egy allapot,es ez kell benned tudatosuljon,de viszont legyel egésszen nyugodt, (amit talan most meg keptelensegnek tartassz,de gyakorolnod kell),mert En mar lattam ezt a meccset es elarulom az eredmenyt:ha nem fogsz félni a betegsegedtol,nem lessz pánik rohamod es ezaltal felépulsz!Kozben pihenjel sokat es tudatosan keruld a stressz helyzeteket.Ha van valami kerdesed,kérdezz,mert ha van rolla tapasztalatom ak. valaszolok.

Puszi és legyel jo!

2009. dec. 29. 09:23

Na, reggel még mindig tompán fáj a fejem, de azért kicsit jobb a lelkem. Egyelőre.

Képzeljétek a férjem az este, 10 óra körül, már alig láttam a fáradtságtól, előszedte nekem a 23 évvel ezelőtti fényképalbumokat. Hogy nézzük meg együtt, és hogy én még mindig ugyanaz a Buksi vagyok (igy hiv) aki akkor , és ugyanugy szeret. Hát ezen megint bőgtem. De jó volt megnézni ezeket, esküvő, nászut, gyerekek kicsinek stb.

Szóval azért van miért összeszedni magam, ezt én tudom is, amikor "normális" vagyok. De ha jön a roham, akkor aztán mondhat bárki-bármit. Az az elkeseritő, hogy volt olyan helyzet amikor még kárt is tettem volna magamban, (szerencsére nem jutottam el odáig.) De ez aggasztó.

Na majd este jövök.

sziasztok addig is

2009. dec. 28. 20:52

Köszi lányok. Igazán.

Majd megirom, hogy alakul a helyzet. Most megpróbálok aludni, a mai nap eléggé kifárasztott.

2009. dec. 28. 20:35
Figyelj!cirka negyven fok differencia egy hét alatt???Hát szeritem ez mindenkit megviselt nemhogy a pszichésen labilisabb embereket,akik már zsigerből ismerik ezt az érzést!!!Már gondolom most jobban vagy,az elmúlt hét minden ember szervezetének rémálom volt.De a biztonságos időpontra koncentrálva/most az a cél /simán kibírod!!!És nem,...nem fogsz megőrülni:)
19. Aysel
2009. dec. 28. 20:29

igen a melegfrontok, idegesség fejfájás, sajnos 19 éves korom óta. fogamzásgátló kizárva, nekem is ki kellett venni a spirált, mert terhes lettem mellette.De én az arcomon lévő pakolásokat viselem nehezen. Mindenkinek van heppje.A lányom nem bírja ha a hajához nyúlnak. És nem beteg!

Nem kell kétségbe esni ha úgy gondoljuk, hogy vmiben különbözünk! A sírás pedig legtöbbször jót tesz. Kívánom, hogy gyógyulj meg. Lepd meg magad vmi széppel vagy finommal

18. Noniusz (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2009. dec. 28. 20:26

Szia!

Sajnos,3 évet szenvedtem végig,hol jobban,hol rosszabbul éreztem magam.

De azt tudom,a pánikrohamot MINDIG valami kiváltja.S nem hónapokkal azelőtt történt események.

Próbálj meg agyalni rajta,mi okozhatta,hogy visszatért?

2009. dec. 28. 20:05
Az nagyon sokat számít, ha van motiváció.Nehéz, de megcsinálod.Bízzál magadban,már megtapasztaltad, hogy erős vagy. Most is így lesz:)Erre gondolj!
16. Buksi13 (válaszként erre: 15. - Judit6006)
2009. dec. 28. 19:59
Köszönöm a segitségeteket. Már ez is sokat segit, hogy irtok. Most is itt potyognak a könnyeim, már ki kéne száradnom....Persze nem adom fel, van kiért. Csak nagyon nehéz.
2009. dec. 28. 19:48
Buksi, rendbe fogsz jönni. Ha egyszer már kimásztál belőle, most is kifogsz. Jó adag stresszen túl vagy, mint írtad, haláleset stb. most jön ki az utóhatás.
14. Buksi13 (válaszként erre: 10. - Eddit)
2009. dec. 28. 19:44
Hát igazából már régen is volt klausztrofóbiám, de azt tudtam, és igyekeztem elkerülni. Két éve volt a második gerincműtétem, össze csavarozták a gerincem, és az őrzőben ott hagytak bennünket, több frissen műtöttet a nővérek. Ajtó becsuk, és kész. És miután már több beteg is hivta volna őket, persze csak kiabáltak, mert ugye az örzőben nincs nővérhivó, miután valakinek ott kellene lennie, egy idő után már engem is elkezdett idegesiteni. A vége az lett, hogy ott kaptam egy pánikrohamot, kitéptem az infuziót, és csak zokogtam mire valaki végre észrevette hogy baj van. Akkor az ügyeletes telenyomott nyugtatóval, de utána a sima kórteremben sem tudtam megmaradni csukott ajtónál, totál kész voltam. Ezért jutottam el a pszihiáterhez.
13. Buksi13 (válaszként erre: 7. - Aysel)
2009. dec. 28. 19:41
Igen, tudom, hogy hibáztam. Csak igy utólag már könnyű okosnak lennem. Az most nem aggaszt, hogy csak hatodikán megyek a dokihoz, kicsit most megnyugodtam, hogy a spirált is kivették belőlem. A doki is nézett, hogy ilyet még nem tapasztalt, hogy valaki ettől kapjon pánikrohamot.
12. Buksi13 (válaszként erre: 5. - Eddit)
2009. dec. 28. 19:39
Igen, biztos, hogy érzem a frontokat is. Mindig , főleg a melegfrontnál voltak fejfájások. Lehet , hogy most ez a hideg-meleg stb. kicsit sok volt. Bár ugy lenne.
11. Aysel
2009. dec. 28. 19:38
vagyok is sajnos, de elviselhető módon
10. eddit (válaszként erre: 9. - Buksi13)
2009. dec. 28. 19:38
Sikerült kideríteni, mi váltotta ki nálad a pánikrohamot a kezdet kezdetén?
9. Buksi13 (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2009. dec. 28. 19:36
Citalopramot és Frontint szedtem, meg jártam pszihoterápiára, relaxálni, ami segitett is. Csak aztán anyósom meghalt, és a nyakamba szakadt minden intézés, utána meg tavasztól már nem volt semmi baj. Eddig........
8. eddit (válaszként erre: 7. - Aysel)
2009. dec. 28. 19:35
Te is voltál pánikbeteg?
2009. dec. 28. 19:34

Magadtól nem szabad elhagynod a gyógyszert. Viszont miután tudod mi a bajod nem fogsz megbolondulni!

De addig kényszerítsd magad, hogy ne erre gondolj, hanem az agyadat kösd le, a keresztrejtvény is jó.

Vagy olvass. nézz tv-t sétálj, relaxálj, gondolj szép dolgokra amik történtek veled.Vegyél magne b6-ot vagy remotivot.Gyógynövényekből készült.

Mélyeket lélegezz.Remélem tudtam segíteni,hiszen neem is segített egyszer.

6. mesterem (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2009. dec. 28. 19:31

Miért zavarodnál meg?

Azt tudom neked ajánlani, hogy ne nagyon gondolj arra, hogy csak 6-án fogad az orvos.

Mindig csak a jó dolgokat vedd észre, a gyógyszerrel nagyon vigyázz, az ideig, óráig használ csak.

Legyél erős ezt, hajtogasd magadnak.

Fiatal vagy előtted az élet, letudod győzni, próbáld meg.

5. eddit (válaszként erre: 3. - Buksi13)
2009. dec. 28. 19:30
Nem lehet,hogy te is a frontokat érzed ilyen módon meg?
2009. dec. 28. 19:28
Mit szedtél? Mikor hagytad abba?
2009. dec. 28. 19:25
aranyos vagy, de a gyógyszer már lassan egy éve abbahagytam, és eddig nem is volt semmi baj. Most hirtelen jöttek elő ezek a dolgok. Pedig semmi baj nem történt, imádom a családom, ők is engem, a férjem olyan megértő , nem is értem... És van két gyönyörű gyerekem. Ezt ép ésszel tudom is, csak hát mikor jön a roham, hát az kész..
2. eddit (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2009. dec. 28. 19:21
Dehogy fogsz megbolondulni!!! Tessék ezt kiűzni a fejedből!!! Amit érzel, az az elvonási tünet szerintem, ami idővel elmúlna, de szerintem te túl korán hagytad abba a gyógyszer szedését....6-án mindenképp menj vissza a pszichiáteredhez!
2009. dec. 28. 19:18

sziazstok

két éve volt egy nagy műtétem, akkor nagyon kijött rajtam a pánikbetegség, az őrzőben kaptam pánikrohamot, depresszió stb. egy évig jártam a pszihiáterhez, aki segitett is, gyógyszer és pszihoterápiával. Aztán történtek dolgok, és szép lassan abbahagytam a gyógyszert, mert ugye én jól vagyok. Ez igy is volt kb. egy évig. Most kb. két hete viszont teljesen megbolondultam. Már nem tudok bkv-val utazni. Itthon a lakásban jönnek rám pánikrohamok, totál rosszul vagyok, már nem kaptam levegőt, azt hittem elájulok. Le kellett vetetnem ma a nőgyógyászaton a spirált, mert nekem az jött be, hogy az ott egy idegen dolog, én szedjék ki belőlem most azonnal. Hát a doki alig nézett hülyének, mondjuk csak zokogtam, mert kb. egy hete ez megy. Meg tele vagyok Frontinnal. Január 6-ra kaptam időpontot a pszihiáterhez, akihez jártam, de addig? Meg fogok én zavarodni? vagy mi? tiszta nem normális.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook