Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5901. csontsovány (válaszként erre: 5899. - Brutak)
2022. aug. 22. 23:25

Esetleg s gyógyszeripar ...a kórházba ahol leszoktam , nem volt érdetük. S nem vagyok érdekelt én se.

.

.

5900. Brutak
2022. aug. 22. 21:55
Bocs rivó.
5899. Brutak (válaszként erre: 5898. - Csontsovány)
2022. aug. 22. 21:54
Van aki érdekelt a rovó szedésével?
2022. aug. 4. 19:44
2017 január...akkor kezdtem el szüneteltetni ... manapság egyre inkább hiányzik..hamar "elgurul a gyógyszerem" s hívni akarom az SZTK .- , hogy tegyék fel a felhőbe...5 év rivotril nélkül ....mit csináljak ?
5897. spintires
2021. márc. 4. 21:49

Sziasztok!


29 éves srác vagyok, kb. 6 éve kezdtem el szedni a Frontint, akkor még boldog tudatlanság módra. Ahogy szokták, 0,25-ről kezdtem és ballagtam felfele. 1 mg volt a legtöbb, amit bevettem huzamosabb ideig, jellemzően inkább 0,5-0,75, attól függ mennyim volt éppen.


Sosem szembesültem a függőséggel, mert mindig tudtam szerezni, és nem kellett abbahagyjam, nem akartam.

Aztán vagy fél éve olvasgattam erről, és rájöttem, hogy mennyire súlyos dolog ez.


Tavaly november körül döntöttem úgy, hogy leteszem. Elkezdtem csökkenteni, először 0,5 egy hónapig, aztán 0,25, 0,125 és most tartok ott, hogy már kétszer is volt 4-5 nap amikor egyáltalán nem vettem be.


Este könnyebben alszok el, de csak azért, mert mivel nem veszem be a hajnali felkelés után, 1-1,5 órával kevesebbeket alszok (és bizony fáradtabb is vagyok ettől).


(A ti tapasztalatotok alapján) mennyi időnek kell eltelnie ahhoz az utolsó szem óta, hogy ténylegesen érezzem? (fizikailag/lelkileg) 2-3 hónap?

2021. jan. 4. 17:14
Van bizony . Csak meg kell próbálni . 2017 januárjàban hagytam ( hagytuk ) el a rivotrilt . Kórházban . Így úgy emlékszem rá , hogy könnyű volt . Monden kép nyugodt időszakban kell megpróbàlni , s akkor sikerülni fog. Úgy hogy : HARJÁ!!
5895. Detre (válaszként erre: 5894. - Zsovi)
2020. márc. 10. 05:46
Az egész úgy kezdődött,hogy egy reggeli napon elfogyott a gyógyszerem,rutinból megindultam az emberkémhez egy ujabb adagért és amikor leszálltam a buszról leforgott bennem az,hogy kész vége nem szedem tovább.tél volt pont téli leállás volt a munkahelyemen (1 hónap leállás) mondom most vagy soha.összeségében 2 hétig nyomtam az ágyat otthon EGYEDÜL.az első két napban:kéz,láb,száj remegés és valamiért ujra tudtam nevetni néha nevető görcsök törtek rám.a harmadik naptól volt a legrosszabb kéz,láb,száj remegés emellé még fájt is a lábam meg a karom,nagyon erős realitászavar,hányinger,szédülés,enni alig alig tudtam,ha elmentem a mosdóba nem 3reztem a lábam.olyan érzés volt mintha 20 kiló lennék 80 helyett,és néha rámtörtek nagyobb pánikrohamok is amikor azt mondtam kihivom magamra a mentőket...2 hét után nagyon nehezen de el tudtam menni a legközelebbi kisboltig,de a realitászavar ugyanugy meg volt és már picivel többet tudtam enni..utána jött másfél év idegroncs időszak...szóval köszönöm,hogy eltürtek a munkahelyemen...kvázi egy hisztis valakivé váltam férfiként,és hamarabb is fáradtam...és azóta is érzem fejben hogy nagyon sokat el vett belőlem fejben..részben a türelmetlenség meg maradt,de megtanultam kezelni.. ez lenne az én kis történetem.
5894. zsovi (válaszként erre: 5893. - Detre)
2020. febr. 7. 15:13
Érdekelne azért,hogy milyen megvonási tüneteket tapasztaltál és meddig,mert ez nagy adag
5893. Detre
2020. jan. 11. 11:52
Félreértés ne essék,de a mai napig nem értem,hogy nem tudtok leállni napi 3 szemekről....én csak reggel 4db 0.5 xanaxal inditottam...1 héten 2doboz 100db-os xanaxot ettem meg..tehát heti 200at....és a kutya nem segitett a leszokásnál.teljesen egyedül képes voltam leszokni!! Szóval esküszöm nem értelek titeket
5892. málna99
2019. dec. 27. 19:56

Sziasztok!

8 évig szedtem Rivotrilt. Napi 3 X 0.5 mg-mal kezdtem, majd az évek során az adagomat napi 1 X 0.5 mg-ra csökkentettem. Igazából erről a napi 1 tablettáról volt nehéz leszokni.

Párom segítségével sikerült, a fokozatosság elve szerint. Ő utána olvasott a témának, és a javaslata alapján minden hónapban 1/10 résszel kevesebbet szedtem. Azaz az 1. hónapban az egész 0.5 mg-os tablettát, a másodikban a 90 %-át stb. A végén már csak a tabletta 10 %-át szedtem be, ami gyakorlatilag már csak egy kis morzsa volt. Szóval a napi rutin része volt, hogy késsel mindig farigcsáltam a tablettát.

Abból látszik, hogy milyen erős függőséget okoz, hogy még olyankor is tapasztaltam elvonási tüneteket, amikor pl. 70 %-ról mentem 60 %-ra. Nagy lelkierő kell a gyógyszer elhagyásához. Elhatároztam, hogy leszokom róla, és ez a cél lebegett a szemeim előtt.

2017. októbere, azaz több mint 2 éve nem szedtem be egy darab Rivotrilt sem, tehát elmondható, hogy leszoktam.

Ezeket azért írom le, hátha tudok segíteni azokon, akik szintén ezt tervezik.

5891. Detre
2019. szept. 15. 20:53
Bocsánat a mobilom kijavítja a szavakat
5890. Detre
2019. szept. 15. 20:52
Félreértés ne essék... Ki tud többet a leszokásról? Aki átélt vagy aki látta... Most ezzel nem az orvostudomány akarom ocsárolni, de a tény adott... És nem a húst játszom csak segíteni szeretnék... Nem értem ezzel mi a probléma.... Teljes mértékig a nyugtató ellen vagyok hiszen benne voltam,átéltem...
5889. Lávli (válaszként erre: 5888. - Detre)
2019. szept. 15. 20:13

Én meg nem hinném, hogy ezeknek az emberkéknek nem az orvosukkal kellene megbeszélni a gondjukat bajukat, meg hogy nekik kéne emelni/csökkenteni az adagjukon, hasonló emberkék javaslatai alapján.

Mint önjelölt pszichiáterek 😁 "mint tudjuk" ....

De mondtam, mindenkinek magánügye, hogy gyógyszereli magát. Felőlem lehet 300 szem is, meg 0 is, ha a jó szó bántó.

5888. Detre
2019. szept. 15. 20:04
Egyébként ezen az oldalon leszokni vágyó, segítséget kérő emberkék írnak... Nem hinném,hogy arra lennének kíváncsiak, hogy miért is jó terápiás mennyiségű nyugtató megenni...
5887. Detre
2019. szept. 15. 19:55
Én is terápiás adaggal kezdtem csak folyamatosan emeltem az adagot, mert mint tudjuk a terápiás adag idő után semmit nem ér
5886. Guruljka (válaszként erre: 5882. - Guruljka)
2019. szept. 15. 19:11
Szerintem akkor sem voltam beteg, amikor segítséget kértem.
5885. Lávli (válaszként erre: 5883. - Detre)
2019. szept. 15. 19:08
Már megbocsáss, de nem a heti 200 db-ot nevezik terápiás adagnak. Senki nem kényszerített rá, hogy összeguberáld és magadba tömd.
5884. Bless the child (válaszként erre: 5883. - Detre)
2019. szept. 15. 19:06
Rohadtul nem mindegy, hogy heti 200 vagy 21 szemet szedsz
5883. Detre
2019. szept. 15. 19:03
A messziről jött ember ahogy te hívták igenis függő volt! 3hétig feküdtem otthon remegve, szédülve,mindenem fájt a wc-ig nem tudtam elmenni, mert olyan érzésem volt mintha rám dőlne a ház...nem is beszélve arról a két évről amíg helyrejött az idegrendszerem annyira, hogy az a társadalmi normáknak megfeleljen, de te váltig állítod, hogy terápiás jelleggel nyugodtan lehet szedni ezt a patkánymérget...
5882. Guruljka (válaszként erre: 5881. - Lávli)
2019. szept. 15. 19:03
Szerinted beteg volnék?
5881. Lávli (válaszként erre: 5880. - Guruljka)
2019. szept. 15. 18:55
Nem vagy beteg?
5880. Guruljka (válaszként erre: 5877. - Lávli)
2019. szept. 15. 18:48
Ha a szakorvoson múlt volna, még ma is beteg vagyok, aki szedi a terápiás adagot.
5879. Lávli (válaszként erre: 5878. - Detre)
2019. szept. 15. 18:03

Nézd, mindenkinek a maga hite számít, és az a mérvadó. Ha neked így, akkor így. Csak ne akarj magaddal vinni másokat a te hitedbe, az nem a te dolgod. A tiéd mindössze annyi, hogy a magad életével foglalkozz, azt próbáld a helyes mederbe terelni a magad igényei szerint.

Senkinek sincs etalon, főleg nem egy virtuális világban. Mert ugye messziről jött ember ... Akár még sztárséf is lehet, pedig a kamra üres.

Hiszékeny, befolyásolható ember meg sok van.

Szóval, hagyjuk a manipuláciot :)

5878. Detre
2019. szept. 15. 17:45
Tisztelt Lavli semmiben formában nem gyógyít hidd el... Csak egy szer amivel manipulálod az agyad semmi több... Tulajdonképpen amikor lejön róla az ember ugyanazok a problémák jönnek elő mint amire felirták vagy még komolyabban. Az önmagában való hittel és a tudatalattid gyógyításával tudod rendbetenni önmagad... Az a probléma az emberekkel, hogy az a tudat van bennük beteg vagyok, problémáim vannak, felirta az orvos tehát szednem kell kell....és ez nem így van!
5877. Lávli (válaszként erre: 5875. - Detre)
2019. szept. 15. 14:28

Azt azért tegyük hozzá, hogy a te adagod nem terápiás adag volt!!!

Érdemeidet nem szeretném elvitatni, szerről lejönni pokoli nehéz és tényleg büszke lehetsz.

De! Azoknak, akik terápiás mennyiséget szednek, orvosi utasításra, semmi szükségük a "leszokásra".

Ne ültessük már el az emberekben, hogy le kell szokni arról, amit orvos rendelt, és ami gyógyítja őket!!!

Majd az orvos a megfelelő időben mindenkinek szólni fog, hogy mikor lehet elkezdeni fokozatosan, az általa meghatározott ütemben a gyógyszer elhagyását.

5876. Detre
2019. szept. 15. 14:09
Bocsánat az írásbeli hibákért...a mobilom nagyon okos és kijavítja a szavakat :)
5875. Detre
2019. szept. 15. 14:06
Tudjátok ilyenkor egy picit mindig elmosolyodott amikor látom, hogy emberek harcot vívtak 2-3 szem gyógyszerrel(nyugtatóval) én csak 3 évig voltam a rabja ezeknek a szerelmek, de én csak reggelemet 4-5 szem 0.5ös xanaxal, frontinnal, rivotrillal kezdtem...éppen amit meg tudtam szerezni a feketepiacon ill amit fel tudtam irattatni a háziorvosommal.természetesen nem ennyivel kezdtem fokozatosan emeltem az adagot. Összességében a végére már ott tartottam, hogy heti szinten megértem 2db 100 darabos xanoxot de elfordult, hogy többet is. Természetesen alkoholt sohasem fogyasztottam a függőség alatt. Valamiért volt bennem egy STOP nem szabad és kész... Amin mosolygok ill büszke vagyok rá,már ha nevezhetjük büszkeségnek a következő lenne(és ezt hangsulyoznám is) TELJESEN EGYEDÜL MINDENFÉLE SEGÍTSÉG NÉLKÜL SIKERŪLT LESZOKNOM EZEKRŐL A SZEREKRŐL... Senki nem segitett se orvos, se barátok,se szülők...a háziorvosok azt mondta,hogy ekkora mennyiség mellett soha nem fogom tudni letenni maximum elvonóval... Én akkor azt mondtam magamba IGEN na majd meglátjuk... És igen megcsináltam amire valahol picit büszke vagyok... Tudjátok ill fel tudjátok fogni, hogy mekkora akaraterő kellett ehez az egészhez!? Légyszíves picit gondolkodásról ezen.. Ha én megtudtam csinálni ti is megtudjátok... Az e-mail cimem:szeleczkydetre@gmail.com szívesen válaszolok kérdésekre természetesen normál keretek közt... Szívesen elkisérlek az utadon,de hogy a végén merre mész az már a te döntésed... Még valami nem vagyok csaló, nem vagyok szélhámos tényleg függő voltam
5874. livepower (válaszként erre: 5868. - 9cfe159c4e)
2018. máj. 17. 16:55
Szia ! Most jutottam arra a döntésre,hogy elkezdtem a leszokást a Rivotril 2mg-ról ! Szeretném ha ebben támogatnál engem ! Előre is köszönöm -:))
5873. livepower (válaszként erre: 5872. - Fanti71)
2018. máj. 17. 16:31
Szia ! Én szeretnék lejönni Rivotril 2mg/este. A leszokásnál tudnál nekem iránymutatást adni ?? Előre is köszönöm -:))
5872. fanti71 (válaszként erre: 5871. - Twiggy87)
2018. máj. 15. 08:40

Szia!


Én 1999-óta használok nagypotenciálú benzodiazepineket! Alprazolam, Clonazepam, Lorazepam, Clobazam. Van némi tapasztalatom a témában.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook