Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
3749. Holki10
2012. nov. 11. 20:53
Sziasztok! Szeretnék ebben a témában Én is kiokosodni, és e közben leírni a tapasztalataimat. Egy éve kezdődött a történetem...nagyon csúnya aknés volt a bőröm. Bőrgyógyász által jött helyre. Először IPL.-es lézeres géppel, majd dermoval.
3748. Meli666
2012. nov. 11. 18:37
sziasztok!én a combom szeretném rollerezni de egy kicsit hajszáleres akkor ez azt jelenti hogy nem lehet?
2012. nov. 9. 22:18
Amit tudok megteszek amint eljutok a dokihoz. Hétfõn próbálok eljutni.
2012. nov. 9. 21:50
Hát én is nagy örömmel venném, ha valaki íratna nekem receptúrát :-) akár pénzért is :-))
3745. Ditz (válaszként erre: 3731. - F5cd9eff0f)
2012. nov. 9. 18:59

Ha tudsz nekem kevertetni az érzéstelenítődből, megköszönném. A recepttel én is próbálkoztam akkor a háziorvosnál, nem emlékszem pontosan hogy volt, de nem írta fel, gyógyszerész véleményét kérte, a lido mennyiségén akadt ki mindenki. Nem lett krémem.

Ha tudsz kevertetni, szívesen kipróbálnám.

2012. nov. 9. 10:39
Én már nem is számolom, hány kezelésen vagyok túl, de kb 30-40 között járhatok, és mindíg volt néhány fehér kis pati a kezelés utáni 2-3. napon akár hogyan is csináltam. De ezek nem vészesek, én már hozzászoktam...
2012. nov. 9. 08:27

Visszaolvasgattam, cseppet, és írtátok, hogy a kezelések hozadéka sok esetben néhány fehér "pattanás", ami nálam is mindig kísérő jelenség volt.

Most viszont, hogy sem érzéstelenítőt, sem a kezelés előtt szappant nem használtam, csupán a szokásos módon mézzel mostam arcot előtte, majd a kezelés után kb. 2 órával szintén, most nem volt ilyen élményem. Amikor arcot mosok a mézzel ált. fél-1 órára hagyom magamon, és csak azután mosom le, így hatékonyabbnak találom, de az is igaz, hogy én minden nap, reggel és este is így mosakodom, sőt fürödni is mézzel fürdök. Nem tudom nektek segítene -e, de egy próbát megérhet.


Én már 2 órával a kezelés után a mézes élményt követően kenem az arcom kókuszolajjal(hidegen sajtolt változat). Sok mindent próbáltam nálam ez a csodaszer.


Még egy kérdés: Van köztetek, aki próbálta a szántást a fejbőrön is, mert nem emlékszem ilyenre?

3742. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3741. - Bellavita21)
2012. nov. 9. 08:18
Lényeg a lényeg, ezúttal nem én (Réka) vagyok a megmentőd!Talán egy másik ügy kapcsán majd tudok segíteni!:-)
2012. nov. 9. 00:05

Tévedések vígjátéka :-)

Én is rosszul írtam, Csipike is :-) :-)

2012. nov. 8. 23:05
????:-)
3739. Bellavita21 (válaszként erre: 3736. - 2bd7ab0c9a)
2012. nov. 8. 22:41

Rékabéka,


Megköszönöm, ha megpróbálsz íratni nekem krémet. Nálunk elég furán mennek a dolgok, ugyanis ha a másik doki betegeit kell ellátni, nem igazán jófejek a helyettesítő orvosok, mert a sajátjaik mellett megkapták az öreg dokinéni betegeit, amely a kerület egyik legnagyobb számú beteglistája. A helyettesítő dokibá a múltkor hasfájásom esetén derékig pucérra vetkőztetett... :-) én csak mosolyogtam, de nem szeretnék oda menni megint...nem sztriptíz ez kérem....


Hát annak örülnék nagyon, ha olcsó lenne az érzéstelenítő, kérdés, hogy meddig szavatos? Nekem az emla kb egy évet bírt ki! Sok-sok rollerezést, eleinte a felesnél nem kentem, de már azt sem bírom...lehet, hogy feszesebb lett a kollagénhálóm időközben :-) Szóval elég sokat használom, meg a striáimat is kezelném, csak arra nagyon nagy mennyiségű érzéstelenítő kellene...

3738. Ditz (válaszként erre: 3735. - 2bd7ab0c9a)
2012. nov. 8. 22:38

Hát még tényleg nem tudom, hogy hatékonyabb-e a két heti kezelés. Az októberi hosszú hétvégén, kezdtem az idei "szezont", a másodikat a novemberi hétvégén ejtettem meg. A mostani hétvégét sajnos ki kell hagynom, pedig itt a maszkom!!!

Pár hónap múlva kiderül, hogy gyorsabb-e a szépülés a sűrűbb nyúzásoktól.

Sztem gyorsabb lesz, hisz a sűrűség mennyiséget is jelent, vagyis májusig a terv szerint nem 7-8 kezelés fér bele, hanem a duplája!

3737. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3734. - F5cd9eff0f)
2012. nov. 8. 22:35

Szia!


MaciLaci-tól származik a bűvös receptúra, neki címezd az örökké tartó hálát!:-)

Gyors regenerálódást!

3736. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3727. - LaciV)
2012. nov. 8. 22:30

Szia!


Tudom, hogy heti rendszerességgel szántottál, de mivel mindig nagyon szűkszavúan írtál a kezeléseidről, illetve a megélt tapasztalatokról, így sokkal okosabb nem lettem általa.


Szóval hogy érzed, hatékonyabb a móka ilyen rendszerességgel?Hány kezelésen vagy túl, és mik az eredmények, egyáltalán milyen típusú hegeket kezelsz, mert erről soha nem írtál?


Sok kérdés bocsánat, de ezért a fórum, maximum nem válaszolsz!:-)

3735. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3726. - Ditz)
2012. nov. 8. 22:26

Szia!Köszönöm!

Hogy érzed a sűrűbb kezelések eredményesebbek,bár talán korai ezt kérdeznem tőled?

Az a gyanúm, hogy nem az Emla hat kevésbé, hanem korábban rollereztél ugyanazon a területen, és a tűk nem hatoltak olyan mélyre, mint a pecséttel, ezért a nagyobb fájdalom.

Még a kezdetek kezdetén én is rollerral szántottam, és bár alig érte a bőrömet a tű akkoriban, mégis ömlött a vér, viszont most, amikor tövig nyomtam a pecsétet, csak vérzett, de nem mindenhol. Nálam inkább a roller görgető mozdulata által sebezték meg a tűk jobban a bőrnek azt a részét, ahol már futnak a hajszálerek.


Úgy látom most nagy divatja van köztetek a maszkoknak, kívánom, hogy hatékony partnernek bizonyuljon!

3734. f5cd9eff0f (válaszként erre: 3732. - Bellavita21)
2012. nov. 8. 22:12

Nekem a körzeti orvos írta fel. Simán ment, bár akkor helyettesítés volt és csak úgy írták nézés nélkül mindenkinek, de nem lett volna egyébként sem gond. Kedves volt a patikus dr.nő, fiatal, csodaszép sima, ragyogó arcbőrrel. Kérdezte mire kell ez. Hát elmondtam. Nem tudom kiegészítette, változtatta e, de szerintem szenzációs. Már nem emlékszem ki írta ki a fórumra, (bocsi) de örök hálám neki. Azt hiszem 900.-Ft volt egy kb 1 dl-es tégely. Csodásan kenhető, szinte rögtön hat. Elképesztő a minőségi és az árbeli különbség az Elmahoz képest.

Sajnos azóta elhunyt az akkori orvosom (a család régi orvosa, én voltam az első és utolsó, akinek fület fúrt tűvel, mindig emlegette úgy ordítottam szerintem) és az új orvoshoz még nem volt "szerencsém".

Ha elkeveredek hozzá megpróbálok neked is íratni, nem ígérek semmit, a múltkor 4x hagytam ott a rendelést, mert eszméletlen sokan voltak.

Meglep, hogy nem ezt használod. Bár mindenki más, szerintem beválna. Ha egyébként is szedsz rendszeresen orvosságot (ne így legyen) simán kiírják szerintem. Bár meglepő, hogy a bőrgyógyász, aki ismeri a módszert, nem tudott nekem írni érzéstelenítőt. Nem értem. Amikor megláttam a kiírt összetételt, azt hittem kiugrok a bőrömből. A dr.nő meg nem tudja, vagy nem akarta felírni. Nem tudom.

Az ebay-ről meg nem tudok rendelni, nem vagyok járatos a dologban. Nekem kb. 6 rollerem van a fiókban, kicsi, nagyobb, 540-es, régi. Úgyhogy ezt is használom egy kicsit, meg azt is. Most a fincsi új szerzeménnyel az arcomon ülök és írok, tényleg ajándék egy ilyen megpróbáltatás után.

Szóval, ha eljutok az újhoz és kiírja íratok neked is receptet. Szép álmokat mindenkinek!!

3733. Bellavita21 (válaszként erre: 3731. - F5cd9eff0f)
2012. nov. 8. 21:27
Pecsétet rendelj az ebayről, 17 dollár, ingyenes szállítással. Igaz, okt. 22-én rendeltem és még nem jött meg, bár az ebayes cuccok mindig nagyon lassan érnek ide...
3732. Bellavita21 (válaszként erre: 3731. - F5cd9eff0f)
2012. nov. 8. 21:26

Nincs mit!


S honnan szereztél receptet? AZ én dokim sajna beteg, és nem igazán megoldott a helyettesítés. Hogyan lehetne feliratni a receptet? Esetleg valaki tudna ebben segíteni? Ha jól emlékszem olcsóbb is, nem?

3731. f5cd9eff0f (válaszként erre: 3728. - Bellavita21)
2012. nov. 8. 20:42

Megkaptam délután, nagyon szépen köszönöm!!!

Már az arcomon az erről a fórumról hálás köszönettel leírt recept alapján patikában kikevert érzéstelenítő, a maszkot pedig utána fogom jutalomként az arcomra tenni hűsítőnek.

Nekem ez az érzéstelenítő fényévekkel hatékonyabb az Elmanál, egyszerűen szinte néhány perc után máris érzem, hogy nem érzem.

Annyit írtatok a pecsétes verzióról, ha valaki rendelne talán én is beneveznék, bár nem tudom lelkileg hogyan venném rá magam a használatra. A rollerral semmi bajom, de ez olyannak tűnik, mintha fecskenőstűt akarnék magamba szúrni, pl. az egytűset is a fiók mélyén őrzöm, mert nem vagyok képes magamba szúrni.

Mindenkinek szép estét, jó éjt!

Köszi Bellavita21!!!!

3730. Ditz (válaszként erre: 3728. - Bellavita21)
2012. nov. 8. 16:05
Én meg is kaptam kora délután. Köszönöm, Bellavita!
3729. kalisto
2012. nov. 8. 15:46

Sziasztok!


Új vagyok a fórumon bár egy ideje már nézegetem.

én ma csináltam meg az első kezelésemet 2 mm-es rollerel striára. Kicsit pöttyökben vérzett és jó piros még most is fájt persze de arra gondoltam közben SZÉP BŐRT AKAROK! Én használtam koktélt is. Valakinek tapasztalat? Szerintetek jól csináltam?

3728. Bellavita21 (válaszként erre: 3726. - Ditz)
2012. nov. 8. 00:25
Ditz, és a többiek, Megjöttek a maszkok, sajna nem voltam Pesten hétfő-kedd, így csak ma tudtam intézni, feladtam ma postán! Úgyhogy pár nap és megérkezik!
3727. LaciV (válaszként erre: 3725. - 2bd7ab0c9a)
2012. nov. 7. 21:38

Üdv Réka :-)

Rosszul tudod én tavaly hetente csináltam.

3726. Ditz (válaszként erre: 3725. - 2bd7ab0c9a)
2012. nov. 7. 20:08

Szia Balika! Mostantól RekaBeka! Üdv újra köztünk, örülök neked.

Érzéstelenítő nélkül nem tudom megtenni sehol, sem arcon, sem nyakon, sem dekoltázson. Pedig próbáltam, a fiúk is bírják, gondoltam akkor én is. Hát nem.

A homlokomat nem igazán értem, "előző szezonban" ott jól hatott az emla. Az idén nem.

A hétvégén esedékes lenne, a következő nyúzás (2 heti sűrűséggel), de szombaton dolgozom és vasárnap is munkahelyi programom van. Úgy, hogy most elmarad. Nem is bánom, mert talán megjönnek a maszkok. Kíváncsi leszek!

Puszi, a lehető legfájdalommentesebb szépülést kívánom neked. Magamnak is :))

2012. nov. 7. 19:44

1,5 mm pecsét, érzést.nélkül (FekeBali vagyok, de ezen a néven már nem engedett regelni)


Szevasztok Méhecskék!


Már régen nem osztottam erre az észt, március óta nem is műveltem a földet, de mivel újra nekiálltam a szántásnak, gondoltam hozom a friss tapasztalatokat.


A legfőbb tapasztalásom, hogy az érzéstelenítő fabatkát sem ér(nem nekem esni, ez saját vélemény), semmivel sem volt rosszabb most nélküle, mint a többi kencével, legyen az EMLA, 40%-os lidó, gyógyszertári lidó...), az érzékeny területeken, mint homlok, bajusz, áll ugyanúgy fáj vele vagy nélküle, semmit nem segít, a többi részen még éppen annyira kibírható.


Én is úgy döntöttem, mint Ditz, vannak területek, amiket egyszerűen én magam nem tudok a fájdalom miatt megfelelően kezelni, így azokat nem is erőltetem, mert félmunkát nem érdemes végezni, semmit sem fog érni. Ezek a homlok, és áll. Én nem is tudom, ti hogy bírjátok azon a részen, komolyan belenyomjátok a tűt teljes hosszal?????


Én is áttérek a heti sűrűségű kezelésre, kíváncsi vagyok a hatásra, gondolom itt senkinek nincs még több hónapos tapasztalat ez ügyben?


Ami a pecsétet illeti, sztem mindenkinek ki kellene próbálnia, aki még nem tette, egyszerűen más időszámítás kezdődik vele.

Én mindkét típust(kicsi sárga 35 tűs, nagy lila 80-as)használtam mát, és azt kellett megállapítsam, hogy a 35-ös tűi túl sűsűn helyezkednek el, hogy rendesen bele lehessen vájni a bőrbe, sőt még a tűk is vastagabbak, szóval nekem az annyira nem vált be, talán hegek kezelésére, vagy egy bizonyos, viszonylag egy síkban elhelyezkedő kis területre alkalmazható, de a 80 tűst ajánlanám jó szívvel!


Mára ennyi!Bocsika a hosszú HSZ-ért!:-)


Eredményes szántást Pajtikák!

3724. Bellavita21 (válaszként erre: 3723. - Knatali)
2012. nov. 7. 12:33

Hát olyan sokszor nem csináltam, de szerintem van javulás. Az a baj, hogy a fenekemet nagyon nehéz megdolgozni,mert ugye hátul van az én fejem és karjaim meg elől :-) Szóval többet kéne nyúzni, csak kitekeredek és nem bírom sokáig.

Ennek ellenére szerintem feszesebb ott a bőr. Most megnéztem, szerintem javult.

3723. knatali (válaszként erre: 3722. - Bellavita21)
2012. nov. 7. 12:25
És látsz a striákon valamiféle javulást? Érdemes kínozni magam?
3722. Bellavita21 (válaszként erre: 3721. - Knatali)
2012. nov. 6. 12:36

Én a fenekemen szoktam kezelni a striát a 2 mm-sel. Ott azért vastagabb a bőr és a zsírréteg, nyilván mélyebben vannak az érzőidegek. Ennek ellenére kis emla kell, de én sem érzem, hogy elzsibbadna nagyon...Kb fél órát várok a ruhafelvételig és alaposan fertőtlenítek utána.

A lidokain önmagában kevésbé jó a leírások szerint.

3721. knatali
2012. nov. 6. 12:23

Remélem,köszi.

És miután végzek a rollerezéssel mennyi idő után záródnak a sebek? Mennyi idő meég mondjuk vehetek fel ruhát? Én kb. 1 órát vártam. Lehet,hogy a lidokain jobb mint az elma? Nekem ez semmit nem ér. Felesleges felkennem. De annyira borzasztóan fáj,hogy nem tudom megcsinálni:S Lehet már másfelessel fogom inkább hátha az kevésbé fáj.

Ha valakinek van striás tapasztalata légyszi írjon!!

3720. Bellavita21 (válaszként erre: 3719. - Knatali)
2012. nov. 6. 12:06

Nem csináltál kárt, az biztos, ezek el fognak tűnni hamarosan, ne aggódj!

Tapasztalatom szerint a testen lassabban gyógyul a bőr, mint az arcon, így jópár nap még, hogy meggyógyuljon!

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook