Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
4109. Ditz
2013. ápr. 15. 19:02
Persze azért óvatosan, mindenkinek más a bőre, az enyém sokat kibír :))
4108. Ditz (válaszként erre: 4106. - Pepe98)
2013. ápr. 15. 19:00
Én tapasztalatból mondom, hogy lehet napra menni rollerezés után. Én már többször megtettem, korábban már írtam is, hogy 3-4 napos piros, hámló képpel mentem szoliba. Jót tett neki, gyorsabban gyógyult. Most legutóbb is pénteken nyúztam, hétfőn mentem szoliba. Be sem kentem semmivel.
4107. pepe98 (válaszként erre: 4104. - Bellavita21)
2013. ápr. 14. 23:42
a felessel a gyógyulási idő is megfeleződik? :)
4106. pepe98 (válaszként erre: 4105. - 2bd7ab0c9a)
2013. ápr. 14. 23:41

biztos függ attól is, kinek mennyire érzékeny alapból a bőre a napra :) de friss rollerezéssel semmiképpen nem ajánlatos kimenni a napra, egyébként meg állandóan ajánlják az uv-szűrős krémeket :)


csak azért írtam le, mert a rollernél nem veszélyes úgy, mint egy-egy kozmetikai vagy orvosi hámlasztásnál, ahol többségében nem is csinálják valószínűleg a nyári, napos hónapokban. sok helyen az orvosok emelték ki ezt a nagy előnyét a rollernek, hogy nem okoz kárt, nem teszi fényérzékennyé a bőrt :)

4105. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4103. - Pepe98)
2013. ápr. 14. 23:07

Sziasztok!:-)


Igen, de sztem nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy ne nagyon mozduljanak ki otthonról, és ilyenkor már, főleg majd a nyári hónapokban, akár percek alatt is jól le tud égni az ember, főleg ha olyan érzékeny bőre van, mint nekem, pedig én még a toalettre is kalapban járok, mégis néha megkap a napocska.

Persze mindenki maga dönti el mi fér bele...:-)


Őszig kiművelem magam TCA témában is, ki tudja milyen irányt vesz az őszi kezeléssorozat.


Mindenkinek kellemes "szünidőt", a bátrabbaknak körültekintő gazdálkodást, munka nélkül is szépülő szántóföldet, ősszel találkozunk!:-)

4104. Bellavita21 (válaszként erre: 4103. - Pepe98)
2013. ápr. 14. 22:18
Igen, a rollerezést én is szoktam nyáron, a felessel, néha. A KOC oldalán is azt írják, lehet nyáron is :-)
4103. pepe98
2013. ápr. 14. 20:17
szerintem a rollerezést lehet tavasszal, nyáron is csinálni, ha valaki nem tölt hosszú órákat kint a szabadban minden nap. mert mindenhol azt olvasni a rollerről, hogy éppen azért jó, mert nem teszi olyan fényérzékennyé a bőrt, mint más hámlasztásos módszerek. én csináltam nyáron is, de nem voltam napon, csak nagyon rövid időkre (utazás, bevásárlás), és akkor magas faktorszámú napvédővel kentem magam. de figyeltem, hogy a rollerezés utáni napon lehetőleg ne is kerüljek az utcára :)
2013. ápr. 12. 14:43

Majd keresek képeket, kivágom az érdekes részeket.


Összességében feszesítésre nagyon jó a roller, de arra elég a 0,5mm-es, ami meg nem annyira jár vérzéssel, igy nem kell steril környezet sem. A hegekre kell a mélyebb tű. SZerintem kezdd 0,5mm-essel, de készülj fel, hogy alsó hangon fél év múlva lesznek az első eredmények, de inkább egy év múlva. Nálam ez volt.

Használhatsz még mást is, nekem egész jól megy a hámlasztásos dolog, kiváncsi vagyok, h a hegekkel hogy bánik el (TCA fórum), de mivel 2 év után sem látok jelentős javulást a lukakon, mást is bevetek.


Minden arckezelés, ami hámlással, vagy mélyebb rétegek megbolygatásával jár, veszélyes napos időszakban, ahogy a tapasztalt kollegínák is írják :-)

Ezért légy nagyon óvatos, nehogy több kárt okozz, mint hasznot!

2013. ápr. 11. 15:20

???Hűha, bevallom nem igazán tudom hova tenni a hozzászólásod, gyorsan vissza is olvastam az enyémet, és továbbra sem értem a reakciód. A véleményünket kérted egy adott kérdésben, amire a legnagyobb jóindulattal és őszinteséggel reagáltam, leírva én hogyan cselekednék a helyedben. Minden hozzászólásomat abban a hitben írom, hogy érett gondolkodású, felnőtt embereknek teszem, akik őszinte véleményre vágynak, és nem élik meg személyes sértésként, ha nem azt hallják, amit hallani szerettek volna, mert a fórum erről szól.

Csupán a véleményemet írtam meg, ami megfogadható, vagy figyelmen kívül hagyható.

Nem is értem a kérdésed a gyors kúrával kapcsolatban, mert ezt nem lehet 2 nap alatt letudni, 3-4 hetes időközönként lehet szántani, ez alaphangon is kb 2 és fél hónap, ha ma elkezdenéd, 2 kezelés még nem kúra, ha 2 alkalommal felszántod az arcod, az ritkán hoz látványos eredményeket, persze sokat számít, de csak azért letudni, mert nagyon szeretnéd mihamarabb elkezdeni, az ahogy írtam korábban, SZERINTEM! meggondolatlanság.

Nem fogom ismételni magam, leírtam a véleményem, esetleg majd jön más, aki máshogy látja, nekem ez a tapasztalatom, a nap ebben az időszakban a kezelés vonatkozásában már ellenség.

Hozzáteszem, hogy nem elvettem a kedved, hanem őszintén válaszoltam egy feltett kérdésre, nem mindegy, a különbség az eredeti szándékban bújik meg.


A legjobbakat!:-)

4100. danasamba (válaszként erre: 4098. - 2bd7ab0c9a)
2013. ápr. 11. 14:20

sajnalom hogy igy elvetted a kedvem a dologtol:(:(:(...nem agymütétre készultem h honapokig kutakodjak a temaban hanemcsak egy két max 3 arckezelésre.ugy gondoltam ha 110% betartom az utasitasokat és megfeleloen steril leszek nem lehet gond:(azert irtam rátok mert ugy gondoltam tapasztaltabbak wagytok ezen a téren mert nálam nem heges börröl van szó csak arcfeltöltésre fszesitésre szantam wolna,mert sokat fogytam az utobbi idöben vmnt több maganeleti probleman mentem keresztul ami miatt megereszkedett a bör az arcomon ezt pedig kozmetikusi áron nem engedhetem meg magamnak..

vagy a tapasztalataid szerint egy két kezeléstöl nem lesz teltebb az arcom?

4099. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4094. - Ditz)
2013. ápr. 11. 11:58

Szia!:-)


A képek nagyon becsapósak, készülhet jobban sikerült fotó a rosszabb állapotú bőrképről és fordítva. Persze az eredményeket nem érdemes elkeseredetten bemagyarázni magunknak, kell vmi támpont, és megértem azt is ha úgy érzed nem javultak a hegek, sem a bőrkép.:(


Majd jelezd ha feltöltötted a képeket, ha lehet, próbáld hasonló megvilágításnál készíteni, mint a korábbiakat!

4098. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4097. - Danasamba)
2013. ápr. 11. 11:42

Szia!


Igen, a kezelés hatására sokkal érzékenyebb lesz a bőr a napfényre, ami érthető, hiszen egy sérült, gyógyuló felületről van szó. A májusi, júniusi napfény már éppen eléggé erős ahhoz, hogy maradandó károkat okozzon a kezelt arcbőrön, a naptejek nem védik az arcodat egész nap, a bőröd természetes védelmének idejét nyújtják meg, azt az időszakot, amikor az adott napsugárzás mellett még nem ég meg a bőröd, de egész napos, tökéletes védelmet nem jelentenek, pláne nem egy védtelen, "sebes", hámló bőr számára.

Pár hónapot igazán várhatsz a kezeléssel, nem éri meg meggondolatlannak lenni ebben a kérdésben, a végén még nemcsak a bőr rugalmatlansága, de komoly foltosodás, és még több heg is kísérheti a nyári kezeléseket. Persze ez a te bőröd, de mi ebben az időszakban már nem szántunk. Ne legyél Hübele Balázs, az minden vonatkozásban visszaüthet...:-)

Fél év alatt bele tudod ásni magad a témába, ráhangolódni a kezelésre, utánaolvasni hazai, nemzetközi fórumokon a különböző tapasztalatoknak, az soha nem árthat.

4097. danasamba (válaszként erre: 4095. - 2bd7ab0c9a)
2013. ápr. 11. 10:30

mért tanacsolod h összel vagjak bele??

egy kurát gondoltam h vegigcsinalok nem többet azt ugy gondolom majus junius elejen be is fejeznem...vagy napsutéses idoszakban veszelyes??akár hogyha faktoros kremet hasznalok akkor is?

4096. Ditz (válaszként erre: 4095. - 2bd7ab0c9a)
2013. ápr. 10. 20:22
Ha lehetne itt is tetszikelni, mint a fészbukon, megtenném. Vedd úgy, h like!
4095. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4091. - Danasamba)
2013. ápr. 10. 20:12

Szia!:-)


Olyan mélyen azért nem ástad bele magad, mert csak ezen a lapon egy fél oldalas hozzászólásban leírtam, hogy honnan rendeljük a járművet.:-)

2 éve a legelső rolleremet az általad említett oldalról rendeltem, és hozzá a fertőtlenítőket is, engem kiszolgáltak, küldtek egy levelet arról, hogy küldjem el a végzettségemet igazoló dokumentumok másolatát, amit nem tettem meg, mégis megkaptam a cuccokat, sztem te is meg fogod, ez üzlet számukra. Nem beszélve arról, hogy sztem többet tudok, tudunk a kezelésről mint a legtöbb kozmetikus.:-))

Én nem rollert, hanem pecsétet ajánlok neked, az kevésbé fájdalmas, sőt sztem hatékonyabb, persze ez csak egy vélemény.


A gyógyszertári lidokain krém nem sokat ér, lgbb is nálam, és a fórumon megnyilatkozó sorstársak szerint sem, de egy próbát megérhet.

Ami igazán hatékony az az Emla nevet viselő kenőcs, amit gyógyszertárban nem lehet kapni, elérhető a vaterán is, de érdemes külföldről megrendelni, ahogyan a rollert, pecsétet is. Illetve van egy fórumos recept, amire csak úgy hivatkozunk, hogy a Macilaci-féle receptúra, ezt, ha van gyógyszerész ismerősöd, vagy egy rugalmas háziorvosod, ki tudod kevertetni, fel tudod íratni, igazán hatékony.

Íme a recept:


"ETHANOLUM 96 PER CENTUM 10, 000G

BENZOCAINUM 10, 000G

LIDOCAINI HIDROCHLORIDUM 4, 000G

TETRACAINI HYDROCHLORIDUM 4, 000G

UNG. HYDROPHIL. NONION. 24, 000G "


Szinte mindent az e.b.a.y-ról vásárolunk, ezt is hetente leírjuk.:-)Megtalálod a járműveket a Vaterán is, de ott jóval magasabb áron.

Hatóanyagokban nem hiszek, de ez a te döntésed, bár a kezelés nem erről szól.


Pepének igaza van, vízzel nem szabad lemosni a járművet fertőtlenítés után, és használatot követően is csak a fertőtlenítővel jól átfújt, vagy beáztatott, majd MEGSZÁRADT!!!gépet lehet eltenni pihenőhelyére.


Sztem még olvass vissza, informálódj sokat,érdemes biztos tudással belevágni, ősznél hamarabb ne kezdj bele, így bőven marad időd az információgyűjtésre.


Kívánom, hogy a kezelések meghozzák számodra a vágyott eredményeket!:-)


Várjuk a beszámolót a tapasztalataidról!

4094. Ditz (válaszként erre: 4090. - Bellavita21)
2013. ápr. 10. 20:07
Ha teljesen meggyógyult a legutóbbi nyúzásom, lefotózom az arcom én is, felteszem a képeket és eldöntitek ti, hogy látható-e javulás, vagy nem. Persze azóta másik telefonom van, (a fent lévő kép is telefonnal készült), u. olyan fényt sem tudok produkálni, de azért nagyjából biztos látszik majd, ha van változás. Bellavita, megmutatod a fotókat?
4093. pepe98 (válaszként erre: 4091. - Danasamba)
2013. ápr. 10. 17:40
ja, és én nem húzok kesztyűt a rollerezéshez, de előtte a kezemet is befújom alaposan bőrfertőtlenítővel :)
4092. pepe98 (válaszként erre: 4091. - Danasamba)
2013. ápr. 10. 17:39
ha az eszközfertőtlenítő után lemosod vízzel a rollert, akkor az már nem lesz steril :( az eszközfertőtlenítőt nem kell, sőt nem szabad lemosni, csak hagyd megszáradni, mielőtt nekikezdesz a rollerezésnek. én utána (a kezelés után) sima meleg vízzel lemosom a rollert, és utána befújom eszközfertőtlenítővel, mikor megszáradt teljesen, csak azután teszem el a következő menetig :)
4091. danasamba
2013. ápr. 10. 15:21

Sziasztok


ahogy látom nagyon otthon vagyok a temaban ugyhogy hozzatok fordulnek segitsegert.

en a dermarollert inkabb feszesitésre hasznalnam.

de emeéett amugyis biztos rámférne min egy kura mert nem vmi szep a borom nem pattanásos inkabb mitesszeres és azt hiszem fehér mitesszer ez a neve,kulsore nem igazan latszik de ha alapozot teszek akkor igen, pici gumok ami csak tü ,megszurásával tisztulnak, a két orcán.

nekem már volt tüs mezoterápiám azt mondta a nöci h következö alkalommal dermaroller de nagyon draganak talaltam ezert abbahagytam a kurát.aztan megtalaltam a dermaroller.hu,alaposan beleástam magam a temaban.rájöttem otthon siman lehet vegezni egy alap iq-val,mert ha minden megfeleloen steril akkor mehet...

a dermarolle.hu akartam rendelni rollert(200tuset azt hallottam az a legjobb mert ha több tus nem annyira hatekony)és nekem elég lenne az 1mmes+fertötlenitöszereket+egy ket hatoanyagot azoknak az ára nem vészes,hyaluronsavat és abce vitamin komplexumot.

vegigolvasna a szabalyzatukat akarhogy megrendeltem(adoszam kitoltesevel-mert az naluk kötelezö)sztem nem kuldik ki mert ahogy ertelmeztem csak cegeknek,kozmetikusoknak orvosoknak aruljak a termekeiket holott az a leirasukban azt irjak h 0,5 mm melysegig siman le lehet menni hazilag is.

most akkor honnan szerezzem be a cuccokat?

egyebkent ha jol olwasgattam a temaban akkor vhogy igy kezdjek hozzá?:

1.lidokainos krém(muszaj beszereznem nekem a mezo is fájt ráadásul azt mondjak a 200 mm es fajdalmasabb)

2.varjak 20 percet aztan fertotlenitsek

3.eszközfertotlenites

4.a rollert sima vizze leobliteni.

5. a hatoanyagot az arcomra kenni(tudom nem muszaj de en ragaszkodom hozzá:)

6.keresztbe hosszába az egesz arcomon atmenni a rollerel tobb helyen is steril gezlappal ahol verzik egyböl törölni

7. a problemasabb helyeken még atmenni rajta

8.lefertötleniteni az eszkozt tiszta vizzel lemosni najd hagybi megszaradni

9. az arcra vmi nyugtato krem


Latjatok az elmelet mar megvan persze javitsatok ki ha rossz a gondolatmenet ezert is jöttem hatha kapok vmi tanacsot...de hianyzik a gyakorlathoz az eszköz...plsss tanacsok

k

2013. ápr. 8. 21:56

nekem a hegek fix, h nem szebbek.

a bőr fiatalabb kinézetű, feltöltődöttebb, a pigmentfoltokra is hat valamelyest, de a hegeim ugyanolyanok sajna. csináltam fotókat...

4089. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4088. - Ditz)
2013. ápr. 7. 21:33

Szia!:-)


Úgy is van, pihend csak ki az elmúlt szezonokat, majd ősszel megszülöd hogyan tovább...

Néha én is elbizonytalanodom, máskor tele vagyok hittel, és lelkesedéssel a kezeléssel kapcsolatban, úgy ahogyan a bőröm sem mutatja ugyanazt az oldalát, néha teljesen elkeserít, máskor letagadhatatlanok az eredmények. Korábban úgy gondoltam, ha vmi hatékony, akkor az egyértelműen kijelenthető, és látható kell legyen, de a bőrrel kapcsolatban nem hiszem, hogy ez ennyire fekete-fehér üzemmódban működik, mert a bőr reagál mindenre ami velünk történik, így megtréfálhat minket, illetve mivel minden nap látjuk az apró javulásokat talán észre sem vesszük...blabla, be is fejeztem.:-)


Remélem ősszel a legnagyobb lelkesedéssel, és a korábbi kezelések egyértelműen kivehető eredményének hírével találkozunk ugyanitt!:-)


A legjobbakat addig is!:-)

4088. Ditz
2013. ápr. 6. 20:53
Végre rászántam magam a kínzásra, pénteken megcsináltam az utolsót. Pont elfogyott az emlám és a copperpeptidem. Most úgy gondolom, h befejeztem, soha többé. Ősszel nem tudom még mit fogok gondolni. :)
2013. ápr. 6. 08:19
Sziasztok! Milyen érdekes. Két hete szántottam pénteken, és úgy gondoltam még egy belefér. Meg is csináltam most szerdán, és nagyon jót tett neki ez a szűk időkorlát, kicsit feltúrbózta!!! Így búcsúztatom az idei telet...Szép tavaszt nektek!
4086. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4084. - Chrystins71)
2013. ápr. 5. 23:17

Szia!:-)


Rendben a jövő héten megírom, és jelzem is, ha elkészült a műalkotás...:-)

Most úgy is tavaszi-nyári álmukat kell aludják a járművek, újoncok, őszig bele ne kezdjetek a gazdálkodásba, gyűjtsétek az infót, olvassátok vissza a fórumot, rendeljétek meg a szántáshoz szükséges mezőgazdasági eszközöket, hozzávalókat, és ősszel jöhet a véres menet!

4085. Bellavita21 (válaszként erre: 4083. - Tajine)
2013. ápr. 2. 00:53

Hát elvileg a kis lyukba egy pötty magas koncentrációjú tca-t csöppentesz, és kész. aztán vársz napokig. Nem veszélyes. Én alacsonyabb koncentrációkkal már 4-5 réteges hámlasztásokat csinálok és csodaszép a bőröm tőle :-) Lehet felváltva a rollerrel amúgy :-)

A mély lyukacskák évek munkája alatt sem töltődtek fel igazán, pedig keményen nyomtam a rollerezést, egyedi tűkkel csak a lukakat stimulálva is, de szerintem nem sok eredménnyel.

Amúgy jó a roller, de erre nekem, az én bőröm esetében kevésbé hatásos, ezért próbálok meg mást is...

4084. Chrystins71 (válaszként erre: 4081. - 2bd7ab0c9a)
2013. ápr. 1. 21:35

Sziasztok!

Olvasgatlak titeket és kedves RekaBeka, pont kérni szerettem volna és nagyon szuper lenne, ha lenne egy " másodpercről-másodpercre mit hogyan érdemes"...

Nagyon várom, szuperek vagytok és további sok sikert nektek!

4083. tajine (válaszként erre: 4082. - Bellavita21)
2013. ápr. 1. 19:51

Szia!

Szerintem sokunkat fog érdekelni, de honnan tudod beszerezni?Na és nem veszélyesekkora töménységben?

2013. ápr. 1. 16:47

Sziasztok,


Ha valaki kipróbálta vagy kipróbálná a tca vagy egyéb hámlasztó eljárásokat,hegekre, foltokra, ráncokra, várom a TCA fórumba:


[link]

Nem találtam idehaza fórumot, ahol hasonlóképpen beszélhetnénk a tca-ról mint pl. a rollerezésről.

A rollerrel szépen javul a bőröm, de nem eléggé, ezért tovább olvasgattam- s rátaláltam a hámlasztásos eljárásokra.

Vettem 12,5%-os tca-t, azzal kezeltem le magamat, négy rétegig. 4. napra hámlott le a bőröm, mintha egy pergamenréteget húznék le és alatta sokkal szebb, simább, egyenletesebb a bőr, a kis lyukak enyhültek.

AMi érdekel, az a tca cross, amivel a jégcsaphegeket, lyukacskákat állítólag pár alkalom alatt el lehet tüntetni. Már nincs türelmem a rollerhez :-)

Ehhez azonban 100%-os tca kell. Jó lenne, ha összegyűlnénk ebben a fórumban és kipróbálnánk, megosztanánk a tapasztalatokat és szépülnénk!

4081. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4079. - Slöj)
2013. márc. 30. 19:52

Szia!:-)


Sztem meghátrálnod nem kell, ez nem egy bonyolult művelet, de fontos, hogy átlássunk minden körülményt, lehetőséget, következményt, ha ez megvan, akkor már nem tudunk ártani magunknak, mert minden magától értetődő. Ez olyan mint az olló és a gyerkőc esete, nem adjuk a kezébe, mert nincs tisztában vele mire képes, ha nem megfelelően használja, de amikor már megérik rá, megismeri a használatát, és a nem megfelelő használatból eredő következményeket, soha többé nem jut eszébe az élét simogatni, vagy a lábára ejteni, a szeme közelében egyensúlyozni vele. Esetlen példa volt, de azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ez nem atomfizika, bárki képes rá, de ismerni kell minden körülményt, a kezelés mechanizmusát, a jármű használatát, a fertőtlenítési folyamatot, a bőr reakcióit...blabla. Ha egyszer lesz időm, és kedvem, írok egy hosszabb lélegzetű leírást, talán egy napló keretében, ahova leírom másodpercről-másodpercre mit hogyan érdemes, majd jelzem, ha elkészült....lgbb lenne mire hivatkoznunk, ha újak jönnek, mert mi öregek néha már lusták vagyunk válaszolgatni, ami érthető, de ha lenne egy tuti leírás, akkor talán mindenkinek könnyebb volna, és az újak sem gondolnák, hogy érzéketlen, nemtörődöm banda vagyunk, mert nem, de az elmúlt években kismilliószor leírtuk ugyanazt...:-))

4080. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4078. - Frankiboy1)
2013. márc. 30. 19:41

Szia!:-)


Igen, a szépet, jobbat könnyen megszokjuk, és feledésbe merül a kiindulási alap, nem beszélve arról, hogy mi nem csupán látjuk, figyeljük mindennap a képes felünket, de mindezt "nagyító" alatt tesszük, így könnyebben elkeseredünk néha. A bőr mindig más arcát mutatja, egy rosszabb napján még a legfinomabb pórusú, sima pofika sem mutat jól, míg máskor virul.

Jó kis simogatás lehetett a lelkednek, amikor a te bőrödre hivatkoztak a kollégák simaság tekintetében, erről álmodik minden szántó vető!:-)Gratula!:-)

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook