Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
4199. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4197. - Nicky0407)
2013. szept. 3. 17:47

Hát, nem tudom. Akiket eddig kozmetikus kezelt, és tartottam velük a kapcsolatot, egytől egyig vállalható külsővel hagyták el a kozmetikát, csupán egy cseppet vörösebb volt a képük a megszokottnál.

Örülj neki, ha rosszul nézel majd ki, mert akkor feltételezhetően jól sikerült a kezelés!:-)


Egy baseball sapi, és egy napszemüveg csodákra képes!

4198. Tempest (válaszként erre: 4193. - Bellavita21)
2013. szept. 3. 17:47
Úgy látszik lemaradtam, milyen kencékre gondolsz? Akkor Te nem emla-t használsz?
4197. Nicky0407 (válaszként erre: 4196. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 3. 16:37

Szia :)!


Nem is igazán a fájdalomtól félek,hamem attól,hogy,hogy fogok kinézni utàna :)))

Penteken mégsem megyek dolgozni,de van egy csomó elintézni valóm :)

4196. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4195. - Nicky0407)
2013. szept. 3. 13:47

Szia!:-)


Ennyire azért nem kell félni, nem agyműtétre készülsz!:-) Semmi probléma nem lesz, egyáltalán nem elviselhetetlen az egész, sőt, ha más végzi, szerintem könnyebben tolerálható!


Persze, vasárnapra már valószínűleg nem leszel lila, vagy vörös, de jó eséllyel hámlik, vagy húzódik majd a bőröd, ha rendesen megkínoztak, de ez csak neked kellemetlen, észre sem veszik. Mivel kozmetikus végzi majd a kezelésed, gyanítom inkább simogatás lesz a menü, mintsem kegyetlen menet, de én leszek a legboldogabb, ha rám cáfolnak, és rendesen kezelésbe veszik a bőröd!Nagyon drukkolok!


Várjuk a pénteki beszámolót, a legjobbakat csütörtökre!Csak nyugalom!

4195. Nicky0407
2013. szept. 2. 13:03

Csütörtökön megyek este 7-re rollereztetni.

Annyira izgulok :),egyik pillanatban lemondanám és hagynám az egészet a fenébe,a másik pillanatban meg már szaladnék akár azonnal :)))

Pénteken írok,hogy milyen volt :)

Remélem másnapra vállalható lesz a fejem,mert mennem kell dolgozni :D

4194. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4191. - Frankiboy1)
2013. szept. 2. 07:45

Üdvözlök mindenkit újra a fedélzeten!


Olyan klassz érzés, amikor ősszel újra és újra összegyűlik a csapat, mindenki bejelentkezik legalább egy bejegyzés erejéig, és jelzi, hogy elkezdődött egy újabb földműves szezon!:-)


A nyak szántásával kapcsolatban kérdeznék: Hogy valósítod meg? Már annyiszor próbáltam, rollerrel, és pecséttel is, de nem tudom belevájni a tűket. Talán újra nekimegyek rollerrel, de még nem találtam meg a megfelelő módszert hozzá. Teljesen felemeled a fejed közben, hogy kifeszüljön a bőr, nálad mi az eljárás ezen a területen?


Illetve bárki, akinek már sikerült valaha megfelelően kezelni a nyaki szakaszt, megoszthatná velem/velünk a tapasztalatait, nálam nagy mumus!


A legjobbakat sorstársak!

4193. Bellavita21 (válaszként erre: 4192. - Tempest)
2013. szept. 1. 22:06

Nekem a kapott kencék nagyon jól beváltak amúgy, gyorsabban hatnak és nagyon :-)) Egyetlen hátránya, hogy sietni kell, mert hamar kimegy a hatása. Marha nagy tubusom van, úgyhogy sokáig elég is lesz.

Nemsokára én is kezdem a nyúzást :-))

4192. Tempest (válaszként erre: 4191. - Frankiboy1)
2013. aug. 28. 20:53
Én is most gondoltam épp rá, hogy lehetne kezdeni, szóval a hétvégén lehet hogy nekilátok, nekem is másfeles hengerem van. Csak az a bajom, hogy az emla nagyon drága, és most hirtelen nem esne jól ez a beruházás a tankönyvek mellé. :((( A lydocain spray nem ér semmit, az a kence aminek itt kaptam a receptjét azt meg nem csinálják meg a gyógyszertárban, szóval sokkal jobb lenne fakírnak lenni. :(
2013. aug. 28. 14:34
Sziasztok!Visszatértem jön az ősz!Pénteken este fogok csinálni egy nagyon erős mindenre kiterjedő(nyakra is)dermarollerezést 1,5mm-s tűs hengerem van.Szerintem 1,5 mm alatt ne várjatok javulást.Nekem a 29.kezelésem lesz.Most 37 éves vagyok de nem nézek ki többnek 27-nél.Múlt héten a gimnazista osztálytársam nem ismert meg a combínón nézett de azt mondta ez úgysem én vagyok mert a Feri már jóval öregebb.Én szólítottam meg.
4190. Ditz (válaszként erre: 4187. - Eiffel76)
2013. aug. 23. 18:46
Szerintem iszonyat csípne minden hámlasztó a nyúzás után pár napig. Igaza van Bellavitának, hámlik magától is, ha mindent jól csináltál.
4189. eiffel76 (válaszként erre: 4188. - Bellavita21)
2013. aug. 21. 08:56
Kedves Bellavita, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, akkor betartom majd a párnapos pihit a bőrömnek. :)
4188. Bellavita21 (válaszként erre: 4187. - Eiffel76)
2013. aug. 21. 02:21

Szerintem többen vagyunk itt, akik rollereznek és hámlasztanak párhuzamosan. Még nem találtam ki a protokollt, de szerintem először próbáld ki a rollerezést és nézd meg, hogyan reagál a bőröd.Már a rollerezés is hámlaszt, legalábbis nálam ledörzsölhető a bőr felső rétege a rollerezés után pár nappal. Érdekes.

Szóval a frissen rollerezett bőrre ne kenj hámlasztót semmiképp. Várj pár napot, ez a pár nap hossza függ a bőrödtől, a roller tűhosszától és a hámlasztód milyenségétől és koncentrációjától.

Aha savas 10%-os hámlasztó az kvázi semmi. Én is használom. Azért roller után várj pár napot vele, ne irritálja a bőrt, ami amúgy is lehámlik egy picit ugyebár.

Rollerezés előtt kenheted, de szerintem előtte nap már ne tegyél rá, hadd pihenjen a bőr (mint a retin-anal).

4187. eiffel76
2013. aug. 19. 14:47
Sziasztok Lányok, segítsetek nekem. Ősszel kezdeném a dermarollerezést, leginkább a tini éveimből megmaradt hegek eltüntetésére, halványítására és persze fiatalíításra. Az lenne a kérdésem, hogy a kezelés közben mehet-e az otthoni hámlasztás? Az Anacondától van 10%-os hámlasztóm, azt szoktam használni heti 1szer. Egy kozmetikus ismerősömet kérdezgettem, de szerinte szigorúan tilos használni. Mi a véleményetek, valaki alkalmazza rollerezés mellett a kémiai hámlasztókat?
4186. grizus (válaszként erre: 4185. - 2bd7ab0c9a)
2013. aug. 16. 18:29
Jó, köszönöm, akkor nem erőltetem. Egyébként voltam már egyszer egy kezelésen, de semmi sem változott, igaz, gyulladtabb se lett. Az arctornát már próbáltam, nem vált be. Három-négy hónap után már eredményt vártam, de semmi. Nekem erre nincs pénzem. Valami mást kell találnom, a pirossággal meg elmegyek a bőrgyógyászhoz. Köszi.
4185. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4184. - Grizus)
2013. aug. 16. 10:10

Szia!:-)


Semmiképpen ne kezeld a gyulladt bőrt, hiszen azt sem tudod mi okozza a gyulladást, ki tudja, talán csak rontanál a helyzeten, fokoznád a gyulladásos területek számát, és csúnya hegeket szereznél. Gondolj csak bele, belevájod a tűt a bőrbe, és a következő szúrásnál ugyanezt a tűt szúrod be, és így tovább, akár az érintetlen, egészséges részeket is megfertőzheted, persze ez attól is függ, hogy mi váltja ki mindezt. El tudok képzelni olyan helyzetet, ahol a szúrások által megújulásra késztetett bőr "veti" le magáról a betegséget, de semmiképpen sem kísérleteznék vele, próbálj találni más gyógymódot, vagy változtass életmódot, sok esetben ez a megoldókulcs, egy átütemezett életvitel csodákra képes. Addig kipróbálhatnád az arctornát a feszesebb bőr érdekében, ha rendeződött a helyzet, akkor érdemes visszatérni a tűkhöz.



A legjobbakat!

4184. grizus (válaszként erre: 4177. - Bellavita21)
2013. aug. 16. 08:53
Állandó gyulladások vannak rajta, olyan, mint a pattanás, de nem az, mert nem lehet kinyomni. A kozmetikus azt mondta, menjek el bőrgyógyászhoz, most már biztos elmegyek. Nem a gyulladásra kell a dermaroller, hanem feszesítésre, de ha ilyen bőrre káros, akkor más megoldás után nézek, ezért kérdeztem.
4183. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4180. - Nicky0407)
2013. aug. 16. 07:01

Sziasztok!


Persze, elegendő, itt tudtommal senki nem használ hatóanyagokat, mert ez a kezelés nem kívánja meg, az orvosok is "tisztán" dolgoznak a kuruzslókat leszámítva. A hatóanyagos kezelések megtévesztőek, azonnali hatást láttatnak, miközben nem történt valójában változás, hiszen ahhoz időre van szükség, ez nem az a játék, amit még aznap meg is nyerhetsz, komoly várakozási idő van, amit senki nem kerülhet meg. Dolgozol kitartóan, és idővel elválik, hogy lesz -e látszatja.


Mikrodermabráziós kezelésem nekem is számtalan volt, de az semmivel sem hatékonyabb, mint az általam hetente végzett cukros arcradírozás.


Válaszoltam a prividre is, ott írtam, hogy én a derma pecsétet ajánlom a roller helyett, de itt sokan az utóbbit használják, és elégedettek vele is. A naplómban leírtam részletesen miket használok, azokat hol szerzem be, illetve milyen módon kezelem a bőröm.


A legjobbakat!

4182. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4178. - Nicky0407)
2013. aug. 15. 17:10

szia


én még csak nézelődöm, meg olvasom a tapasztalatokat, nálam se lényeges hogy orvos csinálja ha elkezdem valamikor, majd meglátom.

mennyi idő fog eltelni a kezelések között?

Pest közel van nekem, mivel pest megyei vagyok, gondolom pesten sok lehetőség van.

Dóra

4181. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4175. - Bellavita21)
2013. aug. 15. 17:00

szia


Az a jó ha folyik a vér? akkor hatásosabb meg mélyebb?

a videón szerintem akkor folyt már mikor jó sokszor görgette, a végén letörölték a vért (nemtudom hogy csak steril valamivel vagy volt-e fertőtlenitő is ?)

utána nem vérzett jó piros volt a bőr.

Dóra

4180. Nicky0407 (válaszként erre: 4179. - 2bd7ab0c9a)
2013. aug. 15. 12:15

Az előzményekben olvastam,hogy fontos,hogy vérezzen :),mert akkor tuti,hogy jól belenyomta a tűt :)))

Mindenképpen mondom majd,hogy bátran nyomja ra,ne sajnáljon :)))

Annyira várom már,folyton szàmolom a napokat és nézem az időjárás jelentést :)))

Akkor Te azt mondod,ha beszerzem a fertőtlenítőt,érzéstelenítőt,rollert stb.akkor otthon hatóanyag nélkül is hatàsos?

Az az igazság,hogy már régen megvettem volna mindent hozzá... Csak nem merek neki esni az arcomnak,nehogy kárt tegyek benne.

Ezért gondoltam,hogy elmegyek kozmetikushoz,megtapasztalom,hogy milyen érzés,hogy kell görgetni,milyen irànyban stb. aztán megpróbàlom majd otthon :)

Mindenképpen írok majd,hogy milyen volt :)

Nagyon izgulok... :)

Voltam már mikrodeabrázión,de az semmit sem ért.

Ráadásul tiszta seb lett tőle az arcom.

Remélem a dermarollerben nem kell csalódnom :)

4179. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4178. - Nicky0407)
2013. aug. 15. 10:50

A kezelés hatékonysága nem azon múlik, hogy a "földműves" rendelkezik -e orvosi végzettséggel, az orvosok előnye, hogy bármilyen tűhosszúsággal dolgozhatnak, míg a kozmetikusok maximum 1mm-est használhatnak.

Ettől függetlenül az interneten számos olyan videó látható, ahol "nagy tudású", képzett orvosok simogatják pácienseik bőrét 2mm-es járművel, kínosan ügyelve arra, nehogy véletlenül megsértsék a bőrt, a vérzés kiváltása egyenesen tabu, hisz nem bántani kívánjuk a pácienst, hanem kényeztetni, azért fizet nekünk súlyos összegeket, hogy jól érezze magát, nem szabad alaposnak lenni, mert a végén megszépül, és nem jön vissza. Mindezt persze a legnevetségesebb körítésekkel tálalva, hadd essen le a profizmusra éhes páciens álla a tapasztalt minőségi szolgáltatástól. Mivel manapság gondolkodni luxus, ezért a legkisebb ellenállás nélkül eladható a legőrültebb szemfényvesztés is.

A kozmetikus "szakemberek" inkább arra helyezik a hangsúlyt, hogy különböző szérumokat vigyenek be a bőrbe ezzel, személy szerint én ezt teljesen feleslegesnek tartom, nem hiszem, hogy bármivel is hatékonyabb lehet egy ilyen módon felkent szérum, olyan gyorsan bezárulnak a bőrön ejtett sérülések, hogy nagy mélységekbe így bejutni szerintem nem lehet, és ami bejut a bőrbe, az nem fog állandósulni, felszívódik éppúgy, mintha egy krémet kentél volna fel, talán az azonnali hatás látványosabb, a krémektől is szebbnek tűnik a bőr 20 percig, de hosszútávon teljesen feleslegesnek gondolom. Nem készteti a bőrt megújulásra, pedig ennek az eljárásnak ez a lényege, rávenni a bőrt, hogy hatékonyabban, és intenzívebben dolgozzon neked, de saját erőből, te csak megsérted, minél több helyen, és mélyebben, a többiről a bőröd gondoskodik, nem kell neki segítség.

Nem lebeszélni akarlak a szakember végezte kezelésről, sőt, szerintem klassz, hogy először egy ideken kéz dolgozza meg a bőröd, mert az segít megadni a kezdő lökést, és bátorságot ad, képet arról, hogy mire számíthatsz, inkább csak annyi a mondandóm lényege, hogy bármit is mond majd a kozmetikus neked, itt a hangsúly nem a felvitt kotyvalékokon van, hanem az okozott sérüléseken, azok sűrűségén, és az elért mélységen.

Ha a helyedben lennék, én nem is engedném, hogy szérummal kezeljenek,jól dolgozza meg a kozmetikus bőröd a rollerrel, minél intenzívebben, és legalább láthatod, hogy ért -e valamit.


Remélem elégedett leszel a kezeléssel, örülnénk, ha hoznád a beszámolót az élményekről, itt mindig tárt karokkal fogadjuk őket!

4178. Nicky0407 (válaszként erre: 4174. - 8f3f70de10)
2013. aug. 15. 07:28

szia


Még nem tudom a tű méretét sem... :-)

Azt beszéltük meg a kozmetikus lánnyal,hogy szeptember második felében elmegyek hozzá és megbeszélünk mindent részletesen :-)

Én is néztem a videókat. Háááát elég durva :)

De azt mondják a szépségért meg kell szenvedni :-)

Persze az ár sokkal kedvezőbb, mint a dokinál.

Lehet,hogy nem lesz annyira hatékony,mintha orvos csinálná,de az az igazság,hogy nincsenek durva bőrproblémáim, így szerintem elég lesz a kozmetikus keze hozzá :)

Azt mondta,hogy kb. a harmadik alkalom után fogom azt mondani,hogy "Igen ma csináltunk valamit" - az első két alkalommal nem nagyon látok majd változást,ha mégis az minimális lesz....

Nem tudom... Sokat gondolkodtam,hogy bele vágjak e vagy sem, de elhatároztam magam és szeptembertől neki vágok, lesz,ami lesz alapon :-)

Te orvosi rollerezésre mész?


Ja az orvosokhoz csak annyit fűznék ( tisztelet a kivétel),hogy felhívtam egyet július végén, a legnagyobb melegben.

Érdeklődtem a kezelésről, hatékonyság stb. illetve,hogy az időjárás miatt mikor érdemes neki látni a kezelésnek.

Közölte velem,hogy nem időjárás függő a dolog,ha akarok akkor mehetek akár azonnal is, az erős napsugárzás nem befolyásolja a dolgot ..... :-/

Erről ennyit... :(

4177. Bellavita21 (válaszként erre: 4176. - Grizus)
2013. aug. 15. 01:49

szerintem itt mindenkinek érzékeny a bőre bizonyos tekintetben, azért van vele probléma :-)

mitől gyullad be a bőröd? mit értesz ez alatt?

4176. grizus
2013. aug. 15. 00:18
Szerintetek gyulladásra hajlamos, érzékeny bőrre lehet használni, vagy csak ront rajta? Sajnos elég rosszul tűröm a fájdalmat is.
2013. aug. 15. 00:16
én jóval korábban hallotam a kezelésről, mielőtt lett volna bátorságom kipróbálni. Orvosnál jártam, nagyon gáz volt, még egy csöpp vér se csordult....aztán otthon lassan elkezdtem magamnak, és belelendültem, szép, fokozatos lépésekkel. Meg lehet szokni. A bőr feltöltődik, feltelik, nekem a hegekben nem sok a javulás, de az általános bőrképben igen!
4174. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4173. - Nicky0407)
2013. aug. 14. 20:04

szia


lehet hogy én is kipróbálom ősszel, szakemberrel először, hasonlóan gondolkodom mint te.

valamelyik nap megnéztem egy videót, nem tudom mennyire leszek bátor ,hogy magamnak csináljam.

a videón, a hölgynek volt visszintes homlok ránca, addig görgette, hogy vérzett a homloka, utána másik irányba is.

nem tudom mekkora tű lehetett.

neked hány mm-es lesz.

gondolom az ár kedvezőbb mint dokinál.

Dóra

4173. Nicky0407 (válaszként erre: 4172. - 2bd7ab0c9a)
2013. aug. 14. 08:36

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat :)!

Az az igazság,hogy nem orvoshoz megyek,hanem kozmetikushoz.

Arra gondoltam,hogy elmegyek 2-szer,3-szor,aztán beszerzek minden szükséges hozzávalót és majd otthon csinálom magamnak... :)

Nagyon sok reményt fűzök a dermarolleres kezeléshez...

Remélem beválik...

Van egy kisebb fajta egyenletlenség az arcomon,ami abszolút felületes. Ha végig húzom a kezem rajta teljesen sima,természetes fényben viszont látszik az egyenletlenség.

Remélem valamennyire eltűntei majd ezeket az "apró" hibákat.

Azzal tisztában vagyok,hogy baba bőröm soha nem lesz,de azért mégis,na ..... :)

Azt mondta a kozmetikus,hogy mivel még "fiatal" vagyok jók az esélyeim a látvànyos javulásra...

Remélem îgy is lesz :)

4172. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4171. - Nicky0407)
2013. aug. 12. 19:46

Üdvözlet köreinkben!:-)


Nehéz lenne megválaszolni a kérdésed, mert számos tényező befolyásolja, hogy reagál a kezelésre a bőröd.

A bőröd típusa, vastagsága, a kezelés hatékonysága, az életkorod, az életviteled, milyen alapos az orvos, milyen mélységbe jutnak el a tűk, milyen sűrű lesz a tűszúrások száma egy kezelés alatt, milyen a kiindulási alap....etc. A tág pórusok is sokfélék lehetnek, vannak könnyebben beszűkülők, és nagyon makacsok, amelyek szinte semmire sem reagálnak, és úgy működnek, mint egy heg, legalább is nálam ez a helyzet. Van, akinél a szántás nem hozott eredményt, van, akinél látványosan javult a bőrkép.

Nem tudok még hozzávetőleges kezelési alkalmat, vagy időintervallumot mondani neked, még azt sem tudom megjósolni, hogy neked beválik -e, annyira különbözőek az eredmények. Én még mindig hiszek benne, és a hatékonyságában, de az biztos, hogy nem egy alkalmas történetről van szó, ha jelentős javulást, vagy folyamatos szinten tartást várunk, mert egy kezeléstől, ha szebb is lesz a bőröd - bár ez azért ritka - ez nem egy életre szól, a tág pórusokra hajlamos lehet a bőr, és ezért ha ez beválik, időnként meg kell ismételni, hogy újra rábírd a bőröd a megújulásra, meg úgy általában a bőr javulása csak úgy állandósítható, ha azokat a körülményeket, amelyek hozzájárultak ehhez, továbbra is biztosítjuk, így ha ez egy kezelés, akkor időnként meg kell ismételni, ami erre a beavatkozásra fokozottan igaz, ha beválik, akkor egy életre kell számolni vele.


Vágj bele, és meglátod, bölcsebbet nem tudok javasolni! Elárulod ki a választott orvos?


A legjobbakat!

4171. Nicky0407
2013. aug. 11. 11:04

Sziasztok!


Rengeteget olvastam dermaroller ügyben :-)

Én szeptemberben megyek az első ilyen kezelésre.

Azt szeretném kérdezni,hogy tág pórusokra mennyire hatékony? Illetve mennyi idő alatt várható valami kis eredmény? :-)

4170. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4169. - Kisévy)
2013. aug. 6. 07:16

Üdvözlet a csapatban!:-)


Örülök a sikereidnek, mindig jó érzés kézzel fogható eredményekről olvasni! Igen, ez cseppet sem kellemes móka, de egy viszonylag természetes módszer, és még hatékony is lehet, szóval talán tényleg megéri a "kínokat"!Mindenki döntse el maga!


A legjobbakat!

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook