Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
4409. peonia53 (válaszként erre: 4408. - Bellavita21)
2013. okt. 27. 21:57
szia jó hogy itt vagy
2013. okt. 27. 19:57

Csajok, hámlasztás témában gyertek a TCa-s fórumra légyszi :-)


Amúgy a hámlasztással nagyobb lukakakat nem igazán lehet kezelni sajnos, max olyan orvosi szintű hámlasztással, amivel 1 hónapig fekhetsz otthon...ezt én már végigjártam sajna...se a green peel, sem a mikrodermabrázió nem segít.

2013. okt. 27. 19:50

Sziasztok,


Én is nagy hámlasztó-rollerező vagyok, már évek óta, jelentős változást hozott.

A melasmám azonban makacs...Aztán rájöttem, hogyha csak kívülről kenem- rollerezem- hámlasztom, azzal még a belsőleg nem kapja meg a kellő tápanyagokat hosszú távon, így elkezdtem a belső kezelést is.

Elég jó eredményeket hozott a bőröm állapotában a a különböző vitaminok, táplálékkiegészítők, amik ára nem vészes. Az egyik az msm, a másik a hyaluron-kollagén, illetve az alfa-liponsav. A bőröm sokkal jobban hidratált... Az 5 évvel ezelőtti énemnél is fiatalabbnak nézek ki.

Itthon elég drágák ezek a termékek, így USA-ból rendelem ezt is (szinte már mindent, hámlasztót, dermarollert- minden elérhető vagy az ebayen vagy egyéb helyeken.). Ajánlom mindenkinek az iherb.com oldalt, októberben ingyenes a kiszállítás (amúgy 4 dollár- ez sem sok!). Ha az alábbi kódot beírod, 10 dollár kedvezményt is kapsz: RDC918.

4406. tretyakov (válaszként erre: 4403. - Hősbika)
2013. okt. 25. 15:10

Szia!

Az erzsianyuról nem tudok belépni így most innen írok.

Igen, férfiak is járnak arctornára, főleg 40- től fölfelé. Van egy srác, elmondása szerint mióta jár gyönyörűen kisimult az orr-ajak barázdája. Mi már csak a végeredményt láttuk. Ár: 1000 Ft./foglalkozás. Van aki a tanfolyam után is jár és bérletet vesz. Van aki otthon csinálja tovább. Heti 2x50 perc torna elég az eredmény eléréséhez és fenntartásához. A tanfolyam azért szükséges mert nagyon fontos, hogy pontosan elsajátítsuk a takarás, feszítés mozdulatokat. Ugyanis ha nem megfelelően tornázunk, többet árthatunk mint használunk. További kérdéseidre is szívesen válaszolok, csak ez most nem az a fórum... :-) Szerintem ha kíváncsi vagy keresd fel az oldalukat, ott minden le van írva.

Szép napot!

4405. krisztofer2 (válaszként erre: 4396. - Felhasználóibecenév)
2013. okt. 22. 14:17

Nálam szép eredményt hozott az is. Egy ideig ismételtem is a hámlasztást, de mivel a rollernél rövidebb a gyógyulási idő, ezért most ő a barátom:)

Mivel töbféle sav többvéle koncentrációban létezik hámlasztáshoz (bőrtípusnak és kezelendő problémának megfelelően pl: glykolsav, tejsav, szalicilsav, triklórecetsav=TCA), a megválasztását rá kell bízni szakemberre. Aki másnap szalonképes akar lenni, nem akar napokra elbújdosni, annak is létezik megoldás, illetve annak is, aki vállalja az 1 hét kínt és cafatokban hámló bőrt. :) Ez utóbbinak az az előnye, hogy hamar megvan az eredmény. Ilyen a TCA is, érdemes youtube-on megnézni pár videót.

A dermarollert azért szeretem jobban, mert egyszerre kezel, helyreállít, megelőz. Az egyik legjobb anti-aging terápia és 1-2 napon belül újra ember vagy.

4404. Silvaaa
2013. okt. 22. 11:55
Sziasztok! Dermapenes kezelésről szeretnék érdeklődni, hogy valakinek volt e már? Mennyire hatásos? 23.000ft-ba kerülne egy kozetikában, azt mondták, hogy körülbelül 3 alkalom kell és a faggyú termelésemet rendbe hozzák plusz a kisebb hegeimet szinte eltüntetik és újra szép arcbőröm lesz.Véleményeteket kérem. Köszönöm!!!
4403. Hősbika (válaszként erre: 4402. - Erzsianyu)
2013. okt. 22. 11:12
Van egy elég hülye kérdésem. fiúk is járnak arctornázni? mert engem eléggé érdekelne. Mennyit kell fizetni egy alkalomra? Köszi!
4402. erzsianyu (válaszként erre: 4401. - 8f3f70de10)
2013. okt. 22. 08:12

Bizony!

Én nagyon szkeptikus voltam az arctornával kapcsolatban, de amikor láttam, hogy hogy néz ki a sok 50-nes, sőt 60-nas csaj....! Engem meggyőzött. Bár egyesek szerint Márta arca "túlbotoxozottnak tűnik", de hát könyörgöm, nem az a cél, hogy a ráncok eltűnjenek (hosszútávon!) és az arc visszanyerje fiatalos kontúrjait? Ha belegondoltok, hogy egy szemhéjplasztika mennyibe kerül! Nem beszélve a sok kellemetlenségről ami vele jár....Hát nem tudom.

4401. 8f3f70de10 (válaszként erre: 4400. - Erzsianyu)
2013. okt. 22. 08:04

szia !


Jó olvasni, hogy türelmesen végzett gyakorlatok meghozzák az eredményt.

4400. erzsianyu
2013. okt. 22. 07:22

Szia eiffel76!


Szemhéj rollerezés ügyben én nem tudok tanácsot adni.Várd meg RekaBekát ő mindent tud a dermázásról, bizonyára fog tudni neked válaszolni. Sajnos ő csak 2-3 hét múlva lesz legközelebb.

Én megereszkedett szemhéjra 1 éve a Bojtor Márta féle arctornát csinálom. Elvégeztem a tanfolyamot (2x8 óra) azóta pedig itthon tornázok. Nálam kb 4 hónap múlva kezdett látszani a torna hatása. Annyit írhatok, hogy a koromnál kb. 5-8 évvel néznek fiatalabbnak. Nézd meg az oldalukat. (Arcvonal.hu) hátha fölkelti az érdeklődésedet.

4399. eiffel76
2013. okt. 20. 17:57
Sziasztok,régóta olvaslak Benneteket, 25-én megyek az első dermarolleres kezelésre. Meg szeretném kérdezni, hogy a felső szemhéjat is lehet illetve érdemes rollerezni? Sajnos nagyon megereszkedett ott a bőröm, és eleve is rejtett szemhéjam van. Írnátok tapasztalatot ez ügyben? Ja, és milyen mélységű rollert szabad ott használni? Előre is köszönöm a választ.
4398. Hősbika (válaszként erre: 4389. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 19. 19:10
sok minden szóba jött. Ez a kettő ragadt meg. A haverom most volt hámlasztáson, ugyanitt és meg volt elégedve. De azért körülnézek még, nem akarom, hogy átverjenek. És ti ezt a dermát otthon csináljátok? nem veszélyes ez? Egyébként írtad a sorrendet. Hová menjek dermarollereztetni? Az olcsóbb mint a hámlasztás? Köszönet mindenkinem!
2013. okt. 19. 17:34
Ja, ezt akartam is kérdezni a nálam tapasztaltabbaktól, hogy miben jobb/másabb a TCA, mint a glikolsavas?
4396. felhasználóibecenév (válaszként erre: 4395. - Krisztofer2)
2013. okt. 19. 15:19
És milyen eredmény született a glikolsavas után?
4395. krisztofer2 (válaszként erre: 4391. - Erzsianyu)
2013. okt. 19. 12:52
Bár én régebben nem TCA hámlasztáson voltam (hanem 30% ill 50% glykolsav), de nekem így is olyan friss, rózsaszín és érzékeny volt a gyógyulás után az arcom, mint egy kisbabának. Én nem rollereznék rá egész biztosan, vagy csak több hónap eltelte után esetleg.
4394. erzsianyu
2013. okt. 19. 12:43

Köszönöm csajszik!


Azért gondolkodom most első körben a nyúzásban, mert egy fél éven belül biztosan nem kezdek el itthon szántani. Még a hozzávalók beszerzésénél tartok. És gyűjtöm a lelkierőt.

Vidám hétvégét nektek!

2013. okt. 19. 11:06
Én ugyan még nem művelek kitartóan (még szereznem kell érzéstelenítőt), de ugyanazt gondolom, mint Réka. Én sem mennék neki friss bőrfelületnek így.
4392. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4391. - Erzsianyu)
2013. okt. 19. 09:11

Szia!


A magyarázatom nem hivatalos verzió, csupán egy nézőpont:

Tulajdonképpen mindkét sorrend mellé fel tudnék sorakoztatni érveket pro és kontra, de nekem egyértelműen a „derma majd TCA” verzió az elfogadhatóbb, ha a józanságot veszem rendező elvként.


Okfejtésem: A szántással X mennyiségű apró sebet ejtünk a bőrön, minél lelkesebbek, és hatékonyabbak vagyunk, annál többet, de mindig több marad az ép felület, mint a sérült, így egyrészt a regeneráció is gyorsabb, másrészt a bőr kevésbé védtelen, hiszen nem került „lenyúzásra” egy komplett felszíni réteg”. A kezelési ciklus alatt ezt ismételjük bizonyos időközönként, mivel az újabb kezelések idejére a bőrfelszín már teljesen gyógyult. Szerencsés esetben minden alkalommal lejutunk az irha rétegig, és ott beindítunk egy folyamatos megújulást, és átrendeződést, miközben a felszín sem marad védelem nélkül, viszonylag gyorsan regenerálódik.

A hámlasztásnál ezzel szemben nem marad ép bőrfelület, az oldat koncentrációjától, és a felvitt rétegek számától függően „lekerül” egy teljes réteg, marad a tökéletes védtelenség, ami persze begyógyul, de a földterület még 1 hónap múlva sem azonos a szántás utánival, mi a biztosíték arra, hogy ha ezt a friss területet megszurkáljuk, akkor az éppen úgy gyógyul majd, ahogy normál esetben, és nem érjük -e el vele az ellenkezőjét, okozunk esetleg maradandó és látványos nyomokat. Az is lehet, hogy még intenzívebb, és hatékonyabb lenne a kezelés, én ezt sem tartom kizártnak, de mivel erre nincs garancia, és itt a bőrünkről van szó, éppen arról a "testrészről", amiért képesek vagyunk hosszú éveken át vérfürdőket rendezni, kitartóan művelni, így efféle kockáztatásoknak nálam nincs helye, nem szeretném több éves munkámat feláldozni a kíváncsiságom oltárán.

Hangsúlyozom ez az én verzióm, ami nem kimondottan tudományos, inkább a józan belátásom mentén született.


Egy pár hétig nem jövök, így elnézést, ha felmerül egy kérdés, és nem érkezik tőlem válasz!


Sikeres földművelést sorstársak!:-)

4391. erzsianyu (válaszként erre: 4387. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 19. 07:49

Kedves Reka!


Megint csak köszönettel tartozom a sok hasznosságért! Ignácz Doktornőt szakmailag én is a legjobbak közé sorolom. Tájékozódom az árakról és belevágok. Ja, és elolvasom az említett leányzót is! Légyszi fejtsd ki nekünk bővebben, hogy miért előbb a derma és miért azután a hámlasztás? Jó, hogy vagy nekünk RekaBeka!

4390. erzsianyu (válaszként erre: 4386. - Hősbika)
2013. okt. 19. 07:40

Szia!


Nekem irreálisan olcsónak tűnik ez az ár amit írtál. Mindenhol lényegesen magasabb árakkal hirdetik ezt a szolgáltatást. Igaza van RekaBeka-nak. Vigyázz nehogy valami átverés legyen, mert sok olyan hely is van, ahol mélyhámlasztást ígérnek 16%-os oldattal.

4389. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4386. - Hősbika)
2013. okt. 18. 20:28

Szia!


Azt nehezen tudom elhinni, hogy egy bőrgyógyász első körben kémiai hámlasztót alkalmaz, majd ezt követően belecsap a dermarolleres kezelésekbe, de lehet, hogy félreértettelek, és kezelési alternatívaként ajánlotta őket. Nem mindegy.


Szerintem hegekre a roller hatékonyabb lehet, mint egy felületes, vagy akár közepes mélységűnek nevezett 30-40 %-os TCA móka, az a pigmentálódásra kiválóan hathat, illetve a tág pórusokra ideiglenesen, de a hegekkel szemben szerintem kevéske, nem ez a fő profilja.


A helyedben a roller választanám első körben, és esetleg azt megfejelném egy hámlasztással.(min. 30%).


A legjobbakat!

4388. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4387. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 18. 20:20
Közben megtaláltam az említett profilt, "pilluci" felhasználónévvel írt a leányzó, viszont 2012 február óta nem lépett be sajnos. :(
4387. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4385. - Erzsianyu)
2013. okt. 18. 20:07

Szia!


Még évekkel ezelőtt a Szemhéjplasztika topikban volt egy lány, akinek Ignácz Zsuzsa doktornő műtötte a szemét, és egyúttal, nem biztos, hogy egy ülésben, de az arcát is kezelte, ha jól emlékszem 30%-os triklórecetsavas oldattal. Sajnos a Hoxa nem ad lehetőséget arra, hogy a korábbi regisztrációmhoz tartozó profilomban keresgéljek, pedig nagy segítség lenne most(is), egy-két kattintással könnyedén kideríteném, de picit töröm a fejem mikor lehetett, és megpróbálok rábukkanni. (Különben nem is értem miért szűnik meg létezni valaki, és annak közel 1,5 éves pályafutása egy fórumon, miután törlését kéri, minek felégetni utána mindent?) Mindegy, ez más téma, ha megtalálom a felhasználónevet, megírom!


Különben ezekhez a hámlasztásokhoz nagy tehetség nem szükségeltetik, inkább egy megbízható, tapasztalt doki, aki nem néz h!lyének, és törli át a képed egy 10%-os cuccal 150 ezer forintért.

30 USD-ért lehet vásárolni 30ml 30%-os! oldatot, a dokik ugyanezt kenik fel. Ennek fényében azért a több tízezres nagyságrendű szolgáltatás egy cseppet túlzónak hat.(...sőt ha jól rémlik Ignácz doktornő páciense 120.000 forintot fizetett 2011-ben, de lehet, hogy keverem valamivel.)

4386. Hősbika
2013. okt. 18. 19:16
Ez engem is érdekelne mert nem találok fórumot ezzel kapcsolatban. Én az art medicnél voltam bőrdokinál. és a hámlasztást azután meg a dermarollert ajánlotta így jutottam el ide. valszeg én ott fogom megcsináltatni a hámlasztástis. 35-ért csinálják de nem tudom hány százalékossal. ennyire nem vagyok okos.Pattanásokból visszamaradt hegek vannak az arcomon. Van valikinek ilyen prob-? Segített a hámlasztás?
4385. erzsianyu (válaszként erre: 4378. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 18. 08:13

Köszi RekaBeka a hasznos olvasnivalót amit írtál! :-)


Én most készülök mélyhámlasztásra, de elég tanácstalan vagyok. Nézegetem a rendelőket a neten, de nem igazán tudom, hogy hová menjek. Ha van tippetek, tapasztalatotok, légyszi írjatok!

4384. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4383. - Sissike81)
2013. okt. 17. 20:15

Szia!:-)


Nekem nincs tapasztalatom vele, de ha a bőrgyógyász azt állítja, hogy mehet 1 hónap múlva, akkor abban nem nagyon kételkednék, ez egy tipikusan bőrgyógyászok által felírható gyógyszer, csak van fogalma róla, hogy milyen hatással van a bőrödre, és emellett mehet -e a szántás.


Én nem aggódnék, mennék januárban lelkesen a földműves szakkörbe!:-) Sikeres beavatkozást!

4383. Sissike81
2013. okt. 16. 16:58

sziasztok,


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy már 6 hónapja szedem a Sotret nevű gyógyszert pattanásokra, az arcom szépen rendbejött, de a hegek és a pirosas foltok ottmaradtak. A bőrdokim dermarollert ajánlott, és azt mondta, hogy még decemberig szedjem a gyógyszert és januártól elkezdjük a dermarollerezést 2mm-essel. Máshol azt olvastam, hogy a Sotret után legalább fél évig nem szabadna a bőrön beavatkozást végezni. Valakinek van ilyen tapasztalata???

4382. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 4381. - Mistery90)
2013. okt. 15. 18:19
Hajrá, úgy legyen!:-)
4381. mistery90
2013. okt. 15. 10:02

RekaBeka, köszi a választ :)

Mostmár kicsit reményteljesebben állok a kezeléshez, és bízok benne hogy minnél hamarabb el fog tűnni a folt. Remélem az is számít, hogy az én pigmentfoltom nem olyan mélyről jön, kozmetikus, és bőrgyógyász kozmetológus is mondta, hogy csak a felső hámréteg sérült.

Remélem jó beosztást kapok a jövőhétre és végre elkezdhetem!! Aztán mindenképpen megírom ide, hagy gyűljenek a bejegyzések, tapasztalatok :)

4380. mistery90 (válaszként erre: 4378. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 14. 23:51

Szia! Írtam neked privátba, majd olvasd el légyszi! :)

Egyébként a Dermarollerrel kapcsolatban, arra direkt rákerestem, és azt olvastam hogy egyaránt lehet használni hipo - és hiperpigmentációra is.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook