Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
4499. egri maja
2013. dec. 29. 18:36

Fuu,kiváncsi lennék Rékabéka arcára pár év múlva...:)A sok szakszerűtlen kezelgetés után:)A követőiről meg már nem is beszélve!

Üdv:Egri Maja,kozmetikus

4498. 993dda84ef (válaszként erre: 4496. - Kevelen)
2013. dec. 28. 18:06

Szia!


Persze, majd beszámolok, ha arra érdemes kezelésre adom a fejem, addig hallgatok némán, és nyitva tartom a szemem, fülem...:)


A TCA fórumon is aktualizálom a bejegyzéseimet, ha eljön az ideje...:)

4497. Velvet67
2013. dec. 26. 23:39

Szervusztok! Kellemes ünnepek kívánok mindenkinek! :)

Megköszönném, ha valaki megosztaná velem a derma pen tapasztalait...most fogom megrendelni a rózsaszínü-beige változatot külföldről, 10 db tűvel. Írtátok, ha más nem használja akkor sokáig elég. A gép minőségileg megbízható? Amikor kibontom a tűt a csomagból akkor érdemes fertőtleníteni vagy elegendő az első kezelés után? Egy ilyen tű hány kezelést bír ki? :)

4496. kevelen (válaszként erre: 4495. - 993dda84ef)
2013. dec. 26. 19:36

Akkor szerencsém volt, hogy én csak most kezdtem el a szurkálást és ráakadtam ott a pecsétekre.

Nos én is kutatom a megoldásokat a kezeléseket illetően. A sok pozitív leírás és dicséret miatt választottam a pecsételést. Továbbá a legkevesebb kockázat szerintem ezzel jár.

Reka! Te biztos szaki vagy már ezen a téren. Nagyon kíváncsi lennék, hogy a TCA után mik a terveid kezelésügyileg, miben látsz még lehetőséget? Vagy ez még titok? :)

Majd felnézek néha a TCA fórumra, kíváncsi vagyok, hogy fog alakulni a kezelésed. Remélem mindenről beszámolsz.

Jó szépülést!

4495. 993dda84ef (válaszként erre: 4494. - Kevelen)
2013. dec. 26. 09:59

Éppen azért nem volt náluk nagy választék a 80-as verzióból, mert nem az volt a legfőbb ajánlásuk a kezeléshez, azt kizárólag vásárlói nyomására kezdték forgalmazni, de gyanítom, hogy nem a legfőbb beszállítójuktól, így csak egy sztenderd méretet árultak, ami megfelel szinte minden testrész kezeléséhez.


Többéves földművelési gyakorlattal a hátam mögött van némi elképzelésem a bőröm működéséről, nem fogok meggondolatlan lépéseket tenni, ezért írtam, hogy a jelenlegi szántó-vető szezonban már nem fér bele nálam az arc szurkálása, most a TCA van terítéken, majd jövő ősszel talán letesztelem az említett járművet, bár akkora megint más tervem van kezelésügyileg......nagy a felhozatal, na, a kíváncsiságom pedig képtelen jóllakni...:)

4494. kevelen
2013. dec. 25. 18:16

Igen, arról az oldalról van szó.

Ezek a 35 tűs bélyegek nekem elég minőségi darabnak tűnnek, de mint említettem, nincs viszonyítási alapom. Én eddig meg vagyok elégedve vele, semmi hajlott tű, semmi tű potyogás. De ha bármi "rendellenes" dolgot tapasztalok velük, azonnal jelentést teszek itt :)

A leírásod alapján, hogy a 80 tűs mellett álltak ki sokáig, nos ahhoz képest igencsak kicsi a felhozatal. Ez mindössze 1,5 mm-es változatban kapható, míg a 35 tűst négy tűhosszal is árulják.

Ki érti ezeket? :)

De ettől függetlenül jó oldalnak tartom, pl. van egy olyan leírás ott, hogy sok helyen azt írják, hogy 2-3 hetente is lehet használni, de ők ezt ellenzik és a 6 hetenkénti kúrát javasolják. Állítsuk szerint csak azért javasolnak több oldalon gyakoribb használatot, hogy hamarabb tompuljon a tű és az emberek hamarabb újra vegyék az eszközt. De ők ellenzik ezt az üzletpolitikát.


Igen, láttam hogy jelen vagy a TCA oldalon, mivel a hámlasztást is fontolgattam egy darabig. Azért csak óvatosan, nehogy többet árts mint használj!!

4493. 993dda84ef (válaszként erre: 4492. - Kevelen)
2013. dec. 25. 10:58

Az owndoc pont kom-ra gondolsz, igaz?


Ezek szerint mégis nyitottak a pecsét felé, korábban elzárkóztak tőle, kizárólag a 80 tűs változatot árulták, mondván nagyobb felületekhez akár ideális lehet, de a 35 tűs változatnak nem lenne sok értelme, így azzal nem is kereskedtek.


Majd ha lesz rá lehetőségem, le fogom tesztelni, mivel ebben a szezonban az arcomat triklórecetsavval kezelem, így ez most nem férne bele, de nagyon kíváncsi vagyok a tűkre, az ebay-os verzió leggyengébb pontja éppen a tűk nem megfelelő beillesztése, rettentő könnyen kipotyognak.

4492. kevelen (válaszként erre: 4491. - 993dda84ef)
2013. dec. 23. 18:54

A "teniszlabda forma" magában foglalja a méretet és formát is, gondoltam, így rövidebb a megfogalmazás :)

De valójában nem lenne jó ötlet, csak vicceltem ezzel.

Több veszélyt is látok a dologban!

Megfelelő alátámasztást csak nyitott szájjal lehet elérni, tehát nagy méretű dolog kell.

De ha nincs csukott állapotban a száj, akkor lehetetlen nyelni.

A szájban pedig vannak bacik, ami ilyenkor kifolyna a nyállal a szánkból :( A frissen sebzett bőr meg simán fertőződhet így.

Ráadásnak ott van az öklendezési reflex is ill. egy idő után be is görcsölhet az állkapocs (fogorvosnál már jártam így...)

Plusz néha annyira fáj a kezelés, hogy nagy segítséget jelent, ha összeszoríthatom a fogaimat :(

Igazából az lenne az egyetlen tökéletesen jó megoldás, ha az embernek lenne emberi segítsége. Aki a két kezével kifeszítené a kellő helyen a bőrt, amíg én dolgoznék rajta.

A nyelvtornás megoldást kipróbálom, nem rossz ötlet...

A máshoz: az owenes (talán így nem minősül reklámnak, de te megérted) pecsétet használom. Olvastam hozzászólásokat, miszerint ez egy kicsit vastagabb tűvel vannak gyártva, mint a sárga pecsét. Megbízható, korrekt oldalnak tűnt, sok sok leírással, magyarázattal. De persze nekem nincs tapasztalatom más oldalakon kapható pecséttel, de engem már az is megnyugtatott, hogy nem sárga a színe :)

4491. 993dda84ef (válaszként erre: 4489. - Kevelen)
2013. dec. 23. 18:08

Teniszlabda? Mi vagy te, krokodil?:))

Különben a teniszlabda formájú tárgyakat felénk gömb alakúnak hívják.(Oké, befejeztem, de magas volt a labda sajnos, rettentően magas....:))


Én a nyelvemmel támasztom alá a kérdéses területet, még arctornának is kiváló időtöltés, de különben nem hülyeség a külső segítség igénybevétele, ha találsz erre a célra megfelelő, biztonsággal "bekapható" tárgyat. (Ne haragudj, de még leírni sem tudom nevetés nélkül pedig komolyan nem tartom őrültségnek a gondolatot.)


Nem biztos, hogy a 80 tűs pecsét kevésbé hatékony ezen a tájékon, mert a tűk masszívabbak rajta, szerintem ha van rá keret, akkor letesztelheted.


Más!Kérlek küldj linket ahhoz a járműhöz, amit használsz, megnézném azt a jobb minőségű 35 tűs pecsétet magamnak! Köszi előre is!

4490. c114183a1c (válaszként erre: 4489. - Kevelen)
2013. dec. 23. 17:22
Hehe! Beleférni olyan nagyságú a szádba? :D Nem hiszem! :D
4489. kevelen
2013. dec. 23. 16:54

Szia Reka!

Földműves kollégák - ez nagyon jó :))))))

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :)

A sok-sok hozzászólást összevetve vettem meg a 35 tűs pecséteket.

Nem a pénzről van szó (bár a kozmetikában végzett dermarollerezés árát persze aránytalanul drágának tartom, főleg hogy nem egy kezelésből áll a dolog).

A 35 tűs pecsétekből a jobb minőségűt választottam, legalább is próbáltam elhatárolódni a sárga színtől :) ,mert sok rosszat olvastam a sárga pecsétekről. Hajlottak ill. néha a bőrben maradtak a tűk, két használat után eltompultak...stb.

/A rollertől kicsit megijedtem, mivel valaki említette, hogy a roller okozott neki heget. Ezt elképzelhetőnek tartom, hiszen a hosszabb tűvel rendelkező rollerek rendesen szakítják is a bőrt ahogy gördül az arcon. Nekem nagyon könnyen keletkeznek maradandó hegek :(((((( , ezért nem merek kockáztatni vele az arcon. Mindenképpen a pecsétnél maradok!/

Viszont a 35 tűs pecséttel azt tapasztaltam, hogy kétoldalt az arcomon -bár próbáltam kifeszíteni a bőrt- nem megy be a 1,5 mm-es tű. Azt gondoltam, hogy a 80 tűssel talán megoldható, de akkor a leírásod szerint azzal még nehezebb lenne a dolgom az alátámasztás hiánya miatt. Nagyon köszönöm!!!!! a tanácsod, akkor nem veszek nagyobbat.

De arra gondoltam -és most lehet nevetni mindenkinek :) Hogy belül valamivel ki kellene támasztani az arcot, mondjuk a számban tartani egy teniszlabda formájú tárgyat :)) mert akkor lenne megfelelő alátámasztás. De tényleg, ez most ötlöttem ki, viccnek indult, de azért jobban belegondolva látok benne rációt. Na, majd ki fogok erre dolgozni valamilyen megoldást :)

4488. 993dda84ef (válaszként erre: 4487. - Kevelen)
2013. dec. 23. 11:04

Szia!


Nehéz eldönteni, jelenleg a 35 tűs pecsétet tartom hatékonyabb eszköznek, sőt inkább a roller felé húz újra a szívem, de ebben a kérdésben a véleményem rengeteget változott az idők folyamán. Most inkább azt mondom, hogy érdemes mindet beszerezni, és letesztelni, nem olyan elviselhetetlen költség, és talán éppen az a jármű bizonyul a leghatékonyabbnak, amelyiket az aktív fórumozók többsége elvetett, mint a kezelésre érdemes eszközt.


A 80 tűs változat inkább nagyon kiterjedésű, biztos alátámasztással bíró területeken hatékony, mint a homlok, máshol túl nagy ahhoz, hogy az arc szintkülönbségeit lekövesse. Amit szerettem benne, hogy erőteljesek a tűi, szemben a 35 tűs változathoz tartozó sérülékeny társaival.



Kellemes ünnepeket kívánok minden földműves kollégának!

4487. kevelen
2013. dec. 21. 12:38

Sziasztok, új vagyok itt, de visszaolvastam úgy majdnem az összes hozzászólást :)

Első körben szeretnék mindenkinek gratulálni, aki magának csinálja ezt a dermapecsételést és rollerezést, mert nagy önuralom és kitartás kell hozzá. Szeretnék kérni egy tanácsot. Nekem 35 tűs pecsétem van. De esetleg van valakinek tapasztalata mind a 80 és mind a 35 tűs pecséttel. Melyik jobb? A 80-asat rendesen bele lehet nyomni a a bőrbe? Érdemes beruháznom egy ilyenre is?

4486. 993dda84ef (válaszként erre: 4482. - April985)
2013. dec. 20. 12:26
Ebay, vagy kozmetikai nagyker/kisker egy kutya, csak utóbbi kétszer annyiba kerül, de valószínűleg ugyanott gyártották.
4485. 993dda84ef (válaszként erre: 4480. - April985)
2013. dec. 20. 12:24

Sziasztok!


Nekem van 2 éves rollerem is, nincs rajta látható szennyeződés.

Megfelelően tisztítod kezelések után? /Eszközfertőtlenítőbe mártott fogkefével jól lemosni mindenhol, majd újra átfújni, vagy belemártani, és hagyni megszáradni./


Nem lehet, hogy az alvadt vért véled rozsdásodásnak?

Ha mégis korrodálódott, könnyen tisztíthatod, belemártod szódába vagy kólába egy picit, és fogkefével lemosod, majd jöhet a szokásos eszközfertőtlenítő 1 órára, kiveszd HAGYOD MEGSZÁRADNI, és tökéletes. Persze a saját megnyugtatásodra vehetsz egy új járgányt, nehogy azon aggodalmaskodj ezek után vakon nem lesz -e tőle bármi bajod, annak nem sok értelme lenne.

4484. grizus
2013. dec. 17. 04:14
Derma pennel van valakinek tapasztalata?
2013. dec. 15. 11:11
Én itthon vettem: [link]
4482. april985
2013. dec. 15. 11:09
Akkor hol érdemes beszerezni? Én az ebayen vettem, de kozmetikai cégtől.
4481. c114183a1c (válaszként erre: 4480. - April985)
2013. dec. 15. 10:27

Ebben az esetben nehogy használd!!!!!!

Nagyon rossz minőségű dermarollert vettél!

4480. april985
2013. dec. 15. 10:01
Sziasztok!Már nagyon régen írtam a fórumba. Az a problémám,hogy 2-3 kezelés után úgy látom,mintha a tűk berozsdásodnának.Akkor már nem használhatom a rollert? Mennyi kezelést bír ki szerintetek, illetve hogy lehet megelőzni a rozsdásodást? Köszi a választ!
4479. mistery90 (válaszként erre: 4478. - Uborka7)
2013. dec. 11. 23:57
szia! minden hámlasztás érzékennyé teszi ilyen szempontból a bőrt. de ez a kúra befejezése után a savak erősségétől függve hogy mennyi idő után, de elmulik, elvileg. egyébként az, hogy minden ősszel csinálsz egy kúrát azért van, mert minden nyáron előjönnek a foltok, és azokat minden évben lehámlasztod, vagy igy hogy mindig beiktatsz egy egy kúrát, már kevesebb a gond velük nyáron is? azt akarom ebből kihozni, hogy most, a 7. kezelés után vettem észre, hogy azaz óriási folt, ami az arcom egyik felén volt, közötte hézagok vannak.... vagyis mintha kopott volna, de ezek szerint nem egyenletesen hámlaszt, vagy nem tudom... lehet ha én is többször csinálnék végig egy kúrát, végül eltűnne? vagy amit egy kúrán belül alkotott, ennyit tud, több eredmény máskor se lesz? elég gyenge, és lehet erősebb savra volna szükségem, de munka mellett csak ezt tudom alkalmazni sajnos
4478. uborka7
2013. dec. 11. 12:22
A pigmentfolt főleg hormonális változásoktól (fogamzásgátlók, terhesség, korral járó horm. változások) és fényre érzékenyeknél a napozás, szoláriumozás és/vagy a kettő együttes hatására alakulnak ki. Hajlamosító tényező lehet még a genetikai háttér: nekem mindig is voltak szeplőim. Anyám természetes vörös és szeplős, nekem bár barna a hajam, a vörös pigmentek és a szeplők öröklődtek és a világos, fényérzékeny bőr is. A legerősebb pigmentfoltokat a terhességem alatt "szereztem". Ezek az arcomon, a homlokomon voltak és viszonylag nagy méretűek. Nap hatására még inkább "megbarnultak". Nagyon lassan halványultak és múltak el. Ősszel-télen kicsit tompultak, de igazán a szoptatás végére, a "visszaalakulásom" idejére tűntek el. A kozmetikusom javaslatára minden ősszel elkezdtem egy "halványító" AHA savas (ILCSI) kúrát, amitől szép lett valóban a bőröm, viszont egyszer a korai tavaszi-nyári napsütésben elfelejtettem fényvédőzni a bőröm a kezelés után és azóta megint pigment foltos vagyok (most kezd halványulni). Szóval nagyon vigyázzatok a napfénnyel és a gyümölcssavas hámlasztással, mert fényérzékennyé teheti a bőrt. Ha pedig pigmentálódik, akkor már hiába kened fényvédővel, kb. 1/2-1 év, mire helyrejön.
2013. dec. 9. 13:16
Igen. Megoldom magam. Kis mazochista vagyok. :D
4476. mistery90 (válaszként erre: 4475. - C114183a1c)
2013. dec. 9. 10:37

nekem kozmetikai krém ésa nyári nap hatására alakult ki,szóval nincs betegség ami fennt tartja. alig látszik, tulajdonképpen rajtam kivül más nem is látja, de szerintem akinek pigmentfoltja van az tudja hogy ettől függetlenül is nagyon zavaró, leginkább azért mert sok eredménytelen igéretes kezelés, rááldozott idő és pénz.... és ötleted sincs mit kezdj vele. mert a lézeres kezelésről is olvastam hogy van akinek több mint 100.000 forintba benne volt és nem használ.

Te is othon rollerezel?

4475. c114183a1c (válaszként erre: 4474. - Mistery90)
2013. dec. 9. 08:52

Nem sajnos. :( Nekem volt az arcomon, de szinte alig látszik. Dermarollerrel csináltam, de még mindig nem tudom, hogy a C-vitaminos ampulla vagy a Mesolift. Én az elsőre tippelek. Majd a barátnőmön kipróbáljuk, ha megérkezik a dermarollere. Mindkettő ampullából van még.


De szerintem először azt kellene kideríteni (nekem is azt kellett volna), hogy mitől van a pigmentfolt. Nem?


Hallottam már olyant is, hogy a táplálkozásán változtatott az illető és elmúlt Neki.

4474. mistery90 (válaszként erre: 4473. - C114183a1c)
2013. dec. 9. 08:35

igen, ezért krdezem hogy bőrgyógyászhoz menjek e, mert azt olvastam a kozmetikusok nem használnak olyan hosszú tűt, ami lehatol odáig. De egyébként a gyümölcssavra is azt mondják hogy pozitív szerkezeti változásokat tesz az irhában... hát ez nekem most csalódás volt, lehet sokat vártam tőle. meg ami még érdekes hogy bőrgyógyász is látta a pigmentfoltom, kozmetikus nem egy, mind azt mondta hogycsak a felső hámrétwgben van, nem az irhában.

a dermaroller egy évig kizárva a gyümölcssavas kúra miatt, a lézeres kezelésnek meg szép ára van, egyik oldalon 70.000 - et irtak a teljes arcra, bár nekem csak az arcom két oldalán van. tudsz valakit aki ennél olcsóbban dolgozik?

4473. c114183a1c (válaszként erre: 4472. - Mistery90)
2013. dec. 9. 07:55

Szerintem a dermarolleres kezelés lehatol az irháig... Írják több helyen is: "a kezelt felület irha rétegében új kötőszöveti rostok, azaz kollagén és elasztin termelődik."


Én megpróbálnám a helyedben. Mit veszíthetsz? Viszont vetetnék ampullát hozzá kozmetikus ismerőssel.


Ha viszont ez sem használ, akkor marad megoldásként a fotorejuvenáció...

4472. mistery90
2013. dec. 8. 23:49

Sziasztok, ismét itt!

Túl vagyok egy eredménytelen gyümölcssavas kezelésen, a kidobott pénznél is jobban idegesit a pigmentfolt ami még mindig az arcomon éktelenkedi -.- a kozmetikus azt mondta azért nincs eredmény mert le van húzódva az irhába... igértem, hogy megosztom veletek, bár rollerről volt szó, de azt végülis nem tudtam megcsináltatni. bár azt hiszem ugyanugy eredménytelen lett volna, hisz a kozmetikusok által használt tű szintén nem hatol le az irháig. menjek bőrgyógyászhoz? mit javasoltok?

4471. Fanatic (válaszként erre: 4469. - 93d2586711)
2013. nov. 27. 19:44
Köszi. Hol veszed az ampullákat?
4470. zsig66
2013. nov. 26. 20:35

Hello!

Azt szeretném kérdezni,hogy a peptide maszk "hogy működik" ? Az első kezelés előtt állok,és erre vonatkozóan nem találtam semmit a visszaolvasáskor.

Ez egy folyadék,amit ujjal kell felkenni kezelés után,vagy egy fólia szerű valami,amit csak rá kell nyomkodni a bőrre? / bocs a laikus kérdésért,de manusz vagyok :)/

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook