Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
4619. Nicky0407 (válaszként erre: 4616. - 993dda84ef)
2014. jan. 22. 12:34

Köszönöm Réka :)

Meg a sok-sok jó tanácsot is és a bíztatást :)

4618. 993dda84ef (válaszként erre: 4617. - 993dda84ef)
2014. jan. 22. 09:47

Pepe98 profiljának linkje:


[link]

4617. 993dda84ef (válaszként erre: 4613. - Caramba)
2014. jan. 22. 09:47

Szia Caramba!:)


Volt itt egy leányzó Pepe98 néven, aki hasonló problémákkal küzdött, és elmondása szerint nemcsak eltűnt a kötényhasa, de még a bőr is kifeszült, a striák finomodtak. Sajnos április óta nem lépett be, pedig már szerettem volna vele felvenni a kapcsolatot, és érdeklődni mi a helyzet.

Nem tudom, hogy neki a sikerei mennyiben köszönhetőek a rollernek, és mennyiben egy szerencsés genetikának, vagy mindkettőnek, mert nem minden bőr reagál olyan hálásan ugyanarra a kezelésre.

Íme a leányzó profilja, olvasd el a hozzászólásait.


Nem szültem még, de az állandó jojózástól egy cseppet nekem is megnyúlt a bőr a hasamon, így szeretném rendszeresen kezelni ezt a területet. Eddig csak 1 alkalommal vettem rá magam, így nem tudtam letesztelni, hogy mennyire válhat be nálam, ezért egyelőre nem tudok nyilatkozni saját tapasztalatról.


Pepe azt írta, hogy az első eredmények pár kezelés után látszottak, míg a karokon már az első szántás után észrevett javulást.


Nem tudom, egy próbát megérhet!


A legjobbakat!

4616. 993dda84ef (válaszként erre: 4609. - Nicky0407)
2014. jan. 22. 09:37

Hűha, Niki, ez igen klasszul hangzik, 11 db 1mm-es rollerrel végzett kezeléssel búcsút intettél 2 mély hegnek, mindig jó érzés efféle sikerekről olvasni!Újabb bizonyíték, hogy talán mégsem szükséges minél hosszabb tű a hatékonysághoz....


Gratulálok, csak így tovább!:)

4615. 993dda84ef (válaszként erre: 4610. - Mel79)
2014. jan. 22. 09:32

Hát, olyat állítani, hogy soha nem tér vissza a pigmentálódás, sztem több, mint merészség.

A pigmentálódásért a festéksejtek felelősek, azokat nem távolítja el egyetlen kezelés sem - hozzáteszem, hogy szerencsére, mert ezek védik a bőrödet a káros sugárzásoktól - tehát, ha hajlamosak napfény hatására több festéket termelni, akkor továbbra is azok lesznek, ezen a lézer nem segít, csak az ha mindig véded az arcbőröd, legalábbis én így gondolom.


Ettől függetlenül lehet hatékony a lézeres kezelés, de nem ebben a vonatkozásban.


Várjuk a beszámolód!:)

4614. c114183a1c (válaszként erre: 4603. - 993dda84ef)
2014. jan. 21. 19:36

Köszönöm a válaszod. :)


Nem feszítem ki a bőrt. Csak egyszerűen, ahogy láttam egy videóban végigszántom magam. Nem tudom, hogy eléggé rányomom-e, 2 hét múlva majd odafigyelek rá. :)


Én ráncmegelőzésre, feszesítésre használom. :) Hála égnek, nincsenek bőrhibáim.

4613. caramba
2014. jan. 21. 08:22

Sziasztok!


Szülés után nem húzodott vissza rendesen a bőr a hasamon. Plasztikázni nincs értelme, mert a vágás csúnyább heget hagy, vákuum kezelésre jártam az sokat javított de valami erősebb kellene. A dermarollerre gondoltam, hogy tanlán jót tenne. Van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan.

Köszi előre is!

4612. peonia53 (válaszként erre: 4607. - Bellavita21)
2014. jan. 20. 13:05

Szia Bella!

A cordes vas mellé még milyen kezelést csinálsz

párhuzamosan, engem a dokinő majdnem mindentől eltiltott a savaktól is, sokáig nem mertem használni a savakat.

Egyszer kipróbáltam a nyáron rendelt glicolt 5%-os-t, nem látok semmi káros hatást. A cordest este használom a savat délelőtt, mivel nem dolgozom. Mikor megyek valahová lemosom, smink.

A Retin A-t nem használtam nem tudok véleményt mondani, a futárnál azt mondták a cordes ugyan azt tudja mint a retin a.

BB, dokinőnek is mondtam a konzultáción, hogy mivel kenem magam (nehogy baj legyen) a szemem környékét igaz kihagyom, kérdezte mennyibe került mondtam kb. 10 ezer körül futárral.

Felírta nekem a magyarországon is kapható két féle krémet egy papirra, és mondta minek veszek ilyen drágát mikor itthon is lehet kapni ugyan ilyent sokkal olcsóbban?

Bella Te már sok mindent kipróbáltál mi a véleményed, Te már használtad az itthon kaphatóakat, a körzeti doki is felírja.

Köszi

4611. mel79 (válaszként erre: 4605. - 993dda84ef)
2014. jan. 20. 13:02
Szió!!igen ez így van!!csak gondolom h.sokkal mélyebbre hat a lézer,mint a roller!!Ez utóbbival lehet hegeket is szerezni,nekem ezt mondta egy oktató h.vigyázni kell azért vele!!Nem tudom mi lenne a jó,de kíváncsi v.ok h.mit mondanak,és remélem h.nem pénz lehúzás csak!!!Krassznainál is jártam,ott ugy-e 4 kezelés a Fraxellel,de azt mondta h.2-őt csinált meg egy páciensnek,és el is tüntek a hegek,amik sokkal súlyosabbak voltak mint az enyémek!!Ha tudnám h.tényleg igaz,akkor nem haboznék,mennék hozzá!!Így most elmegyek kifejezetten lézer klinikára,kíváncsi v.ok mit mond a doki!!Szoríítsatok!!Beszámolok,meg fotót is csinállok ,ha bele vágok!!
4610. mel79 (válaszként erre: 4607. - Bellavita21)
2014. jan. 20. 12:54

Bellavita 21

Engem sokáig a folt zavart a homlokamon,ez most elég szépen eltünt az egyszeri közepes TCA hámlasztástól!!amit csak a homlokamon csináltattam meg,évekkel ezelőtt volt még egy másfajta TCA-s egész arcomra,szép lett akkor is cs.maradtak vissza eltérő színkülönbségek a halántékomnál,hámlasztásnál ez a probléma h.pigmentálódhat barnásan,v.épp kifehéredhet túlzottan(hipó,hiper pigmentáció)a lézer az eggyetlen amitől állítólag sosem jön vissza,eltünik,mert szétroncsolja a pigmenteket!!én kíváncsi vok holnap mit mond a doki!!most már inkább a kis apró likak zavarnak a 2 orcámon!!meg van egy nagyobb oldalt(kelés helye)!!((Sok fajta lézer van,az tény és való,de én a Fraxelt szeretném,v.azt a Hámlasztó lézert eggyütt kombinálva!!Holnap többet tudok mondani,potyára én sem szeretnék annyi pénzt kidobni!!mert horror ár!!((

4609. Nicky0407
2014. jan. 20. 10:51

Nekem is vannak apró kis hegek az arcomon, Frankiboy szavaival élve,olyan szúrágta kis csúnyaságok,amik csak erős fényben láthatóak.

Illetve volt kettő nagyon mély,viszont picike kis hegem,ami bárányhimlőből maradt vissza.

Most volt a 11. rolleres kezelésem (leszámítva az otthoni próbálkozásaimat) és a következőket vettem észre:

A két mély hegem mindenféle túlzás nélkül teljesen feltöltődött, egyáltalán nem látszik már semmi.

Viszont a "szúrágta" csúfságok nagyon nehezen töltődnek,pedig közel sem olyan mélyek,mint a másik kettő volt.

Ki érti ezt?! :)

4608. 993dda84ef (válaszként erre: 4607. - Bellavita21)
2014. jan. 20. 01:59

Nem, én úgy vettem ki a szavaiból, hogy a foltosodást megszüntette a legutóbbi hámlasztás, tehát a bőre jól reagál ezekre a beavatkozásokra, a hegek mérete nem csökkent.


Sztem ha a roller nem okozott foltosodást, vagy éppen segített eltüntetni azt, akkor talán a lézer sem fog, bár azért itt célzottabb mélységekről van szó, nehezen kiszámítható, hogy reagál a hőre a bőr.


Viszont úgy gondolom, ha hajlamos a bőre napfény hatására pigmentálódni, akkor nincs az a kezelés, ami ezen változtatni fog, sőt, mind csak érzékenyebbé teheti.


Esetleg a hegekre lehet gyógyír....

4607. Bellavita21 (válaszként erre: 4600. - Mel79)
2014. jan. 20. 01:39

Mel,


Pontosan milyen problémád van a bőröddel? Foltok? azt ugye tudod, hogy a lézerektől sokszor romlik a probléma???? Én sem mertem nekivágni, mert a külfödi holnapokon többeknek még foltosabb lett a bőre. Én nem vállalok rizikót.


Kented már tretioninnal az arcod? Én most a Cordes Vas-t kenem, nagyon bejön, jobb mint a retin-a.

2014. jan. 20. 01:36

Nekem szokott hámlani az arcom, szinte le tudom dörzsölni a bőrt, mint egy arcradírt. Durva.

Bár nekem a bőrömön máshol is mutatkozik gyorsabb hámképződés, lehet, hogy ezzel van összefüggésben.


Nekem a nagytűs rollerezés nem hozott többet, mint a kisebb, 0,5mm-es tű.

4605. 993dda84ef (válaszként erre: 4600. - Mel79)
2014. jan. 20. 01:34

Értem, köszönöm a részletes beszámolót!


Igazából a lézeres eljárások ugyanúgy működnek, mint a dermaroller, azzal a különbséggel, hogy itt ténylegesen mérhető, hogy milyen mélységig érinti a szöveteket a bejuttatott hő. Érdemes rákérdezni a beállításokra, minél nagyobb az egy területre jutó "bejutási" pontok száma, annál hatékonyabb a kezelés. A frakcionált kifejezés csak arra utal, hogy nem egészben égetik le a bőrt ezek a gépek, hanem pontszerűen, mint a rollernél, hogy maradjon ép bőrszövet, ami segíti a gyorsabb regenerálódást.


Kíváncsi leszek az eredményre, remélem sikerrel jársz! Sajnálom, hogy a roller nem hozott látványos eredményt, a hegek a legnagyobb kihívás, sokaknak szegte már kedvét a látványos eredmények elmaradása, míg mások éppen az ellenkezőjét állítják. Hegek hiányéban saját tapasztalattal nem szolgálhatok.


A legjobbakat, mindenképpen számolj be a fejleményekről!:)

4604. 993dda84ef (válaszként erre: 4603. - 993dda84ef)
2014. jan. 20. 01:16
Elnézést, úgy tűnik ma sem beszélni magyar...
4603. 993dda84ef (válaszként erre: 4599. - C114183a1c)
2014. jan. 20. 01:16

Mindent profin végzel!:)


Igen, én azt gondolom, ha a dermisig jutnak a tűk, akkor véreznie kell, hiszen ott futnak a hámréteget tápláló erecskék.

Nem tudom, hogy mennyire nyomod rá a bőrre a hengert, milyen, vajon mélyre juttatod le tűket?


Viszont már én sem vagyok biztos abban, hogy kizárólag kivérzés mellett jöhetnek az eredmények, számos beszámolót olvastam külföldi fórumokon is arról, hogy akár 0,5 mm-es tűvel végzett, heti rendszerességű kezelés hatékonynak bizonyult.

Jelenleg úgy látom - bár még mindig nem teszteltem, és a TCA miatt az arcon mostanában nem is tudom -, hogy a legideálisabb talán a kétfajta jármű(hosszabb(1,5;2) ill. rövidebb(0,5))váltogatása, 4 hetente egy mélyebb szántás, majd hetente egy felhámot izgató projekt.



Neked nem tudom mit ajánljak, ha így is jönnek az eredmények, akkor nem jársz rossz úton, de esetleg kipróbálhatnál egy 1,5 mm-es eszközt, vagy ha eddig nem voltál elég kegyetlen, akkor állíts át a fokozatot egy-kettővel erőteljesebb beállításra.


Saját tapasztalatból csak annyit tudok írni, hogy én mindig vérzek, persze nem mindenhol ugyanolyan mértékben. 1mm-s tűt csak a melleken, és karokon használtam eddig, és ott is vérzett, amikor erősen rányomtam, és közben kifeszítettem a bőrt.

4602. 993dda84ef (válaszként erre: 4597. - Hedi13)
2014. jan. 20. 01:01
Oké, értem.:), akkor leírhatnád a bevitt hatóanyagok nevét, minden információ hasznos lehet a kezelést fontolgatóknak, vagy a már rutinos szántóknak egyaránt. Ha maradandónak bizonyul a jelenleg érzett elégedettséged, akkor lehet, hogy más is próbát tesz az általad ajánlott ampullákkal, ne foszd meg őket, minket ettől a lehetőségtől. :)
4601. Velvet67 (válaszként erre: 4598. - Hedi13)
2014. jan. 19. 17:40

Sziasztok!

Köszi Hedi! nem megyek kozmetikushoz, hanem magamnak csinálom. A gépet kinéztem, hamarosan megrendelem. Azt mondják, hogy a rollerrel szemben a pecsételőnek, vagy pennek az az előnye, hogy nem szaggatja a bőrt. Persze, ha pent húzogatják, mint a videokon és nem pecsételnek vele, u.olyan sérüléseket tud okozni, viszont nem olyan gyors a szántás:) Plusz előnye a pennek, hogy állítható a tű mérete. Ráncaim a korom ellenére szinte alig van, csak feszességet szeretném növelni vagy megőrizni sokáig azt ami van :)

4600. mel79 (válaszként erre: 4591. - 993dda84ef)
2014. jan. 19. 11:37
Szia!!évekkel ezelőtt volt 15 %-os TCA-s hámlasztásom(Skin Tech),ettől szép lett,foltmentes az arcom,de sanjos rövid időre,mert elkezdtem nyomkodni!!Aztán Green peel hámlasztás 2 kúrában,vagy 10 szer összesn,sana a foltok úgyanúgy ott voltak,sőőt..még több lett((ez lehet a nyári hámlasztásnak köszönhető!!bár a TCA-s is akkor volt,cs.lakásban maradtam azalatt!!Most egy éve kezdtem el rollerezni,megcsináltam több mint két kúrát(gy kúra 6 alkalom,ami hetente,2 hetente)másfél mm,2,5 mm tűvel,ampullával,hámlottam én,nem is tudtam kimenni majdnem egy hétig!!!4 napig bizti nem,egy hét alatt tért vissza az eredetibe,na jó kicsit feszesebbnek tünt,de cs.pár napig!!hegeim u.úgy ott vannak!!((Aztán dec.be voltam egy TCA-s narancsos homlok hámlasztáson,mert fekete volt madnem a homlokom!!most már alig látom,brutálul lehámlott,s.barna vastag réteg jött le!!!és utána tükörsima volt,de ez is cs.egy hétig kb,pedig kencézem!!Zavarnak most a hegeim,mert 50 évesen nem szertném ha ott éktelenkednének,v.mélyebbé vállnának!!meg félek h.visszafoltosodik homlokom nyárára!!ezért döntöttem a lézer mellett!!Sanos ez nagyon horror áron van!!Mert a Frakcionált(Sciton márka),meg a Micro laser peel-t néztem én egybe ,ami 350 e ft((ez a hegekre,foltokra!!(ráncokra i,bár az nekem nincs)Van még egy frakcionált lézer ami 4 alkalomból áll,sérülés nélküli ez utóbbi,de ára ennek is 350 e((nem tudom melyik jobb??most kedden megyek a klinikára,kíváncsi v.ok mit mond a doki,20 éve kifejezetten lézerrel foglalkozik!!
2014. jan. 19. 10:51

Most én is kérdeznék, bár több mint 1 éve dermarollerezek.


Valaki azt mondta, hogy Neki minden egyes alkalommal hámlik a dermarollerezés után a bőre. Nekem nem hámlik. Valamit rosszul csinálok?


A dermarollerezés (1 mm-es tűvel csinálom) menete nálam a következő:

1. Arctisztítás után aha-s peeling habbal (ilcsis) bekenem az arcom, kb. 20 percig rajta hagyom.

2. Fertőtlenítővel befújom a dermarollert.

3. Lemosom a peeling habot, majd bekenem a lidocainos krémmel. Rajta hagyom kb. 7-10 percig.

4. Ismét egy fújás a dermarollerre a fertőtlenítőből.

5. Lemosom a lidocainos krémet, majd bekenem a bőröm fertőtlenítővel.

6. Dermarollerrel végigszántom többször is, közben az injekciós tűből csepegtetem az éppen aktuális hatóanyagot.

7. Amikor kész vagyok, akkor ismét egy fertőtlenítés a dermarollerre.

8. Az arcomat shea vajjal bekenem.


Bár 2-4 órán keresztül rákvörös után az arcom, de másnap reggelre már nem igazán látni semmit. A hámlás kötelező?

Nem szokott vérezni sem, de a szalonban, ahol először megcsináltattam azt mondták, hogy van, akinek egyáltalán nem vérzik és van akinek igen.

4598. Hedi13 (válaszként erre: 4595. - Velvet67)
2014. jan. 19. 08:18

A tű méretére hétfőn rákérdezek. Majd kiderül és megírom.

Mindenképp leírom, hogy alakul a bőröm állapota...hogy más is kedvet kapjon. :)

4 hét múlva megyek újabb penezésre, két hét múlva pedig arcvákuumos kezelésre. Ahová járok, ez is része a folyamatnak.

Legalább 4 alkalmat beszéltünk meg, de meglátjuk hogy fogok alakulni.

Egyébként szépen elő lett készítve a bőröm. Először voltam egy tisztító kezelésen, majd csináltak mikrodermabráziót is. Már attól is szebb lett az arcom. A penezés után is meghatározott termékeket kell használnom.


Voltál egyébként megbeszélni a kezelést? Mit ajánlottak a Te bőrödre? Milyen lehetőségek vannak? Mindenképp hétvége felé kérd az időpontot, pl. péntekre. :)

4597. Hedi13 (válaszként erre: 4596. - 993dda84ef)
2014. jan. 19. 07:32
A tű méretének kivételével mindenről pontos infóm van, volt. Attól, hogy nem írtam le, még tudom pontosan hányféle hatóanyagot használtak az elektroporáció során.
4596. 993dda84ef (válaszként erre: 4594. - Hedi13)
2014. jan. 19. 01:55

Szia!


Nem is kérdeztél rá a tű méretére? Ejnye-bejnye, ilyet többet ne tegyél, ha egy kezelésre vállalkozol, előtte mindenről informálódj, ismerned kell a beavatkozás részleteit, hogy ne legyél kiszolgáltatott helyzetben, és te is átlásd a folyamatot.


"A penezés után kaptam egy elektroporációs bevitelt is" Uaz, mint fentebb írtam, ne elégedj meg ennyi információval, milyen anyagot használtak? Ha ezeket nem tudod, akkor hogyan lehetne összehasonlítani a kezelésed másokéval?


Remélem tartós lesz az elégedettséged, de legközelebb azért kérdezd már meg a kozmetikust?/orvost?(melyiket is?) a fent említett részletekről!


Nem tudom hány kezelésre lesz szükséged, ha sikerül is az adott bőrproblémát orvosolni, ez soha nem végleges állapot, fenn is kell tartani, a bőrt folyamatos inger alá kell helyezni ahhoz, hogy ne takarékon üzemeljen. Tehát a kezeléseket ismételni kell időről időre, ahogy időd, pénztárcád, életmódod engedi. Jó genetika fél siker, rossz genetika még több ráfordított energia...

4595. Velvet67 (válaszként erre: 4594. - Hedi13)
2014. jan. 18. 21:41

Mini ütvefúró??? :))) hát ez jó :)

én is kinéztem magamnak, csak még vacillálok rajta, hogy mikorra ütemezzem be. Kell még 1 hét, hogy eldöntsem melyik kezelést veszem fel előbb...

igen, a dermapennek a tű mérete 0,25-2,0 mm-ig változtatható.

Kíváncsi leszek, hogy az elkövetkező pár hétben is így érzed majd. Mikor mész legközelebb? Hány kezelést beszéltetek meg?

4594. Hedi13 (válaszként erre: 4593. - Velvet67)
2014. jan. 18. 20:25

Háát, azt nem tudom mekkora volt a tű mérete, dermapennél is változhat? (bocsi a tudatlanságomért)

Tegnap még elég piros volt az arcom (mintha leégett volna) és ugye nem érhette víz, nem moshattam meg. A penezés után kaptam egy elektroporációs bevitelt is. Mára kisebbek a pórusok, mintha tömörebb lenne a bőröm, kicsit mások a vonásaim is. A pirosság elmúlt, szép, egyenletes az egész arcom felszíne.

Nagyon örülök az eddigi eredménynek is, mert idáig bármennyit is törődtem a bőrömmel, mindig ápolatlannak, fakónak tűnt az arcom.

A penezés kicsit fájt, főleg a homlokomon és az orromon, de kibírható volt.

A legjobban azon lepődtem meg, hogy a készülék olyan, mint egy mini ütve fúró. :)

4593. Velvet67 (válaszként erre: 4592. - Hedi13)
2014. jan. 18. 19:46

Szia Hedi13!

Szuper lenne, ha megosztanád a tapasztalataidat. Köszönjük.

Mekkora tűvel csinálták? Mit érzel? feszesebb az arcod?

4592. Hedi13
2014. jan. 18. 19:02

Sziasztok! Tegnap voltam az első dermapenes kezelésen és már mára szebb az arcom, látom a változást. :) Egyébként tág pórusú, zsíros szeborreás a bőröm, halvány, kevés ránccal (34 éves vagyok).

Milyen tapasztalatok vannak, vajon hány alkalom szükséges az igazán jó eredmény eléréséhez?

Szívesen beszámolok a további eredményekről, tapasztalataimról. :)

4591. 993dda84ef (válaszként erre: 4590. - Mel79)
2014. jan. 17. 08:51

Szia!:)


Leírod, hogy pontosan melyik kezelési típusból mennyit végeztél, milyen szerekkel, vagy tűmérettel, hogy képet kapjunk mennyit dolgoztál az eredményért?



Lézer: Ez egy gyűjtőfogalom, bármit jelenthet. Milyen típusú készülékről van szó, milyen mélységben éri a hő a bőröd, és mekkora az egy felületre jutó bejutási pontok száma? Ezek nélkül az adatok nélkül semmit nem fogunk megtudni a kezelésről sajnos.


Egy kalappala a beavatkozáshoz, várjuk a beszámolót!

4590. mel79
2014. jan. 16. 22:38
Sziasztok!!!én feladtam a rollerezést,dermapent!!nincs már türelmem,orvosi hámlasztáson is voltam a homlokommal,nagyon vastag fekete bőr hámlott le,de még mindig ott vab a folt!!kis hegeim is vannak,így most kedden megyek lézerre!!!horror ár,de remélem hatásos lesz!!,mert kifejezetten lézerklinikára megyek!!!!(((Beszámolok majd!!
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook