Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
4679. Velvet67 (válaszként erre: 4675. - Nicky0407)
2014. febr. 5. 11:24

velük beszéltem tegnap, csak kozmetikusokat szolgálnak ki (mert védik őket)

nem olyan egyszerű az ember lányának beszerezni dolgokat... :( pedig itt a jármű és alig várom, hogy kezelésbe vehessem a fejem...

4678. 993dda84ef (válaszként erre: 4674. - Velvet67)
2014. febr. 5. 11:23

:)))


Már hivatkozási alap vagyok?!, igazán megtisztelő!:)

Sajnálom, hogy a meggondolatlan 2 törlésem miatt nem tudom tömbösítve visszakeresni, amiket írtam, csak így mazsolázgatva, mert olyan szívesen elolvasnám mennyi ostobasággal szennyezhettem a fórumot, legalábbis a mostani eszemmel és ismereteimmel biztosan megmosolyognám magam.:)


Ígértem másnak is, így a héten újra elkészítem a naplót a rollerezéshez, amiben leírom a lépéseket, szükséges kellékeket, ne egy 2011-es bejegyzésre kelljen hivatkozni.

4677. 993dda84ef (válaszként erre: 4673. - Velvet67)
2014. febr. 5. 11:19
Sztem amit kaptál az alkalmas a jármű fertőtlenítésére is.
4676. 993dda84ef (válaszként erre: 4672. - 993dda84ef)
2014. febr. 5. 11:08

Kedves Naplóm!


Még csak pár órája, hogy utoljára "beszéltünk", de újabb híreim vannak bőrfertőtlenítő ügyben, nem hagyhatlak tájékoztatás nélkül.:)


Ahogyan írtam, éppen ma szerettem volna beszerezni egy újabb flakon Octenisept bőrfertőtlenítőt a gyógyászati szaküzletben, DE sajnos kiderült, hogy ezzel már nem foglalkoznak, ezentúl a GYÓGYSZERTÁRAKBAN! lesz elérhető. Basszus, utálom a gyógyszertárakat, miért pont náluk?


Felhívtam 5!helyi gyógyszertárat, és érdeklődtem a termék felől, egyikben sem kapható, és raktárról sem tudnak beszerezni egyelőre, azt nem tudják miért, na bumm. Egy helyen annyi információval azért szolgáltak, hogy vszeg február 15.-től lehet tőlük rendelni, ha minden igaz.


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!



Közben rájöttem Kedves Naplóm, hogy egy ökör vagyok, mert a Cutasept-re rá sem kérdeztem, így egy újabb kör következik....

4675. Nicky0407 (válaszként erre: 4674. - Velvet67)
2014. febr. 5. 11:07

Szia!


Elvileg innen is tudsz rendelni,ha pedig pesti vagy itt személyesen is megvásárolhatod.


d.e.r.m.a.r.o.l.l.e.r.h.u.

4674. Velvet67 (válaszként erre: 4673. - Velvet67)
2014. febr. 5. 10:13

bocs, javítok: szóval amiket kiírtam a fórumról egyik sem volt nekik...



egyébként olvastam az első nagy összefoglalódat is...

1516. FekeBali 2011-12-31 11:44

4673. Velvet67 (válaszként erre: 4672. - 993dda84ef)
2014. febr. 5. 10:09

Köszi szépen Réka! én is így gondoltam, hogy nem lesz ez jó nekem....de most megerősítettél, remélem visszaveszik... 2 gyógyszertárban is voltam.

nagyon sokat olvastam vissza, az összes cucc ki van írva, amiket felsoroltam...ráadásul, az amit kaptam nem is ez, csak a szöveg egyezik, mert az enyém piros és kéz van rajta....itthon próbáltam utána nézni....no comment.


Az eszközfertőtlenítőnek ezt kaptam: ez jó nem???

[link]

4672. 993dda84ef (válaszként erre: 4671. - Velvet67)
2014. febr. 5. 08:50

Szia!:)


Nem hallottam róla, hogy az Octeniseptet kivonták volna a forgalomból, éppen ma készülök feltölteni a készletet, és az internetes bázisuk alapján elérhető a termék.


A belinkelt cucc alkalmatlannak tűnik a feladatra a leírás alapján, bár elég szűkszavú az adott oldal, mert még az összetevőkre sem derül fény, vagy csak én nem láttam őket.


Ez inkább egy kézfertőtlenítőnek használható, igazából nem is értem, hogy a flakonon miért szerepel a gyermeke térdét fertőtlenítő nő képe, amikor éppen azt írják, hogy sérült bőrfelületen nem alkalmazható, ki fertőtlenítene egy ép felületet a térdeken, minek???Ha gombás fertőzésről lenne szó, azt koncentrált készítményekkel kezelnék.....ezt a logikát nem tudom követni.


Gyógyszertárakban nem is nagyon volt kapható eddig sem az Octenisept, lgbb is a környékünkön biztosan nem, próbáld gyógyászati segédeszköz boltban, vannak online áruházak is, ha nincs a közeledben efféle képződmény.



A bradoline nevű szerhez küldhetnél linket, mert első keresésre csak kézfertőtlenítőt és háztartási tisztítószereket találtam.

Én Mikrozid-et használok, szintén gyógyászati segédeszköz boltban vásárolom.

Igazából nem nagy kihívás megtalálni a megfelelő szert, mert konkrétan rá van írva, hogy eszközfertőtlenítő, széles spektrumú, gomba-, vírus-, és baktériumölő. Ennyi a titok, nem is értem, hogy a gyógyszertárban miért nem ajánlottak egy megfelelő alternatívát az Octenisept helyett.


A Cutasept is ok például, de gondolom van még kismillió másik alkalmas cucc is erre a célra, keress fel egy szaküzletet, ott felkészültebbek, nekem ez a tapasztalatom. Egyre kevésbé értem, hogy a gyógyszerészek minek járnak 5 évet egyetemre...:)



Én a gyogyaszati pont hu-tól vásárolom a termékeket, mivel veszprémiek, így nincs szállítási költség, de országszerte kiszállítanak.

4671. Velvet67
2014. febr. 4. 22:21

Sziasztok! Gyakorlott rolleres segítségét kérném:

Gyógyszertárban az mondták megszűnt az oktenisept, szerintük nem lesz több.


Kérdés: szerintetek ez megfelelő bőrfertőtlenítő??? PharmaDoct/Pharmaderm azt mondja a leírás, Gram+ és Gram- bakteriumokra is hat, gyengéden fertőtlenít kórházakba és kozmetikákba is ajánlják. Viszont sebes és nyálkahártyán nem ajánlatos?

[link]


Eszközfertőtlenítő pedig ez lenne: BradoLin szélesspektrumú felület fertőtlenítőszer

4670. Bellavita21 (válaszként erre: 4658. - Mel79)
2014. febr. 3. 00:59

Mel,


Attól függ, mennyire vagy foltos, de ha nagyon extrémek a foltosodásaid, akkor okozhatja hipofizis rendellenesség, mint nálam!

Ezt a ct nem mutatja ki sajna, csak az MR.

Olvasgattam ezeknek a kezeléseknek a menetét, kedvet is kaptam hozzájuk, de nagyon félek, hogy rosszabbodna a helyzet....

4669. Bellavita21 (válaszként erre: 4668. - 993dda84ef)
2014. febr. 2. 17:27

Tényleg szét vagyok esve amúgy:-)

Dermal melasmám van- már a korrekt diagnózisomat sem tudom. Tehát, nálam az epidermiszig ható lézerek mit sem érnek :-)

4668. 993dda84ef (válaszként erre: 4667. - Bellavita21)
2014. febr. 2. 14:53

Bella, szét vagy esve a sok aggódásban és bizonytalanságban, meg is értelek!:)


Az epidermis a felhám(itt vannak a festéksejtek...), addig még jó, hogy lemegy minden, hiszen az a felső borítás, amiről te beszélsz az a dermis, vagy más néven az irha réteg. (kollagénes állomány,vérerek...)

Igen, a lézeres kezelések persze, hogy le tudnak jutni ide is, ha úgy állítják be őket, ezért kérdezem mindenkitől, aki lézeres kezelésre megy, vagy ott járt, hogy milyen értékekkel dolgoznak rajta, meddig juttatják a hőt, hol roncsolják a szöveteket...


Lézer és lézer között gondolom hatalmas különbségek vannak, ahogyan a kozmetikai gépek között is, tehát ezért nem mindegy, hogy vajh' milyen kezelésre fizet a páciens, az, hogy lézeres az nagyon kevés adat. Erről persze senkit nem informálnak, még a végén elvárásaink lennének, és az nem kifizetődő...:)

4667. Bellavita21 (válaszként erre: 4666. - 993dda84ef)
2014. febr. 2. 13:43
Háát ennek majd akkor utánaolvasok :-) Lehet, hogy lemegy az epidermiszig?
4666. 993dda84ef (válaszként erre: 4657. - Bellavita21)
2014. febr. 2. 10:49

"Az epidermisz rétegig addig nem tud lemenni a lézer,"


Hát már hogy a fotoszintézisbe ne tudna, az a felhám, a bőr legfelső rétege, sztem te az irhára gondoltál, csak elgépelted, de a lézer oda is könnyedén lejut, éppen az az előnye, hogy szabályozható, hogy a hő milyen mélységbe hatol, milyen sűrű pontokon jut be, és milyen mennyiségben. Ugyanaz az elv, mint a rollernél, de itt lekövethetőek az értékek.

Én azt gondolom, hogy abban esetben marad el a lézeres kezelés után az eredmény, ha ezek a beállítások, vagy a lézer "képességei" nem megfelelőek, így nem érintik azokat a szöveti szinteket, ahol a változások előidézhetők lennének.



Sztem ha a rollertől nem romlott a pigmentáció mértéke, a festéksejtek nem reagáltak rá fokozott termeléssel, akkor a lézerre sem fognak, persze ez csak józan paraszti logikázás nem több.

4665. Velvet67
2014. febr. 2. 09:18
Sziasztok! elvileg pénteken az országba érkezett a penem:) Van aki használ hozzá hatóanyagot? hol veszitek? én is rendeltem hozzá, de azt csak valamikor hónap végén kapom meg.
4664. grizus (válaszként erre: 4658. - Mel79)
2014. febr. 2. 06:06
Hát erre én is kiváncsi vagyok, főleg a Contour Peel miatt. Én félnék egy ilyen komoly kezeléstől...
4663. 993dda84ef (válaszként erre: 4656. - Mel79)
2014. febr. 1. 17:05

Ebből is látszik, hogy a TCA-val is lehet látványosan koptatni a bőrt, de inkább alacsony koncentrációval bohóckodnak, mert azon még több bevétel realizálható, többször lehet behívni a pácienst egy-egy kezelésre, be lehet neki adni, hogy az a szerencsés, ha nincs látványos felépülési fázis....aztán később az eredmény elmaradását lehet a bőr kedvezőtlen felépítésére, és reakciójára fogni, szépen ki van ez találva.



Remélem most tényleg a legjobb helyre kerültél!

4662. 993dda84ef (válaszként erre: 4661. - C7799a9c91)
2014. febr. 1. 16:31

Szia!


Ne keverd össze a két típust. Az AHA savakról (leginkább a glikolsavról)még soha nem olvastam, hogy a várandósság alatt tiltott, vagy akárcsak nem javasolt lenne.


Amiről te beszélsz az a BHA(béta hidroxi sav), ami kozmetikai vonatkozásban mindig a szalicilsavat jelenti, és igen, ezt kimondottan tiltják, vagy éppen nagyon nem ajánlják terhes nőknek.(Az aszpirin hatóanyagához hasonló vegyület)


Íme egy kiragadott rész a babycenter pont kom oldalról:


"But salicylic acid is another no-no for pregnant women. High doses of the acid in its oral form have been shown in studies to cause birth defects and various pregnancy complications.(A szalicilsav egy újabb tiltólistás anyag a terhes nők számára. Szájon át szedve nagy dózisban születési rendellenességeket, és szülési nehézségeket okozhat tanulmányok szerint.)


"...about face and body peels containing salicylic acid. "This kind of 'soaking' in the ingredient is similar to taking one or more aspirin when pregnant," she explains."(...arc és testhámlasztók, melyek szalicilsavat tartalmaznak: Ez fajta alkalmazás olyan, mintha egy vagy több aszpirint szedne terhessége alatt.)


Az AHA szerintem nyugodtan mehet, de próbálj meg felhívni egy bőrgyógyászt, aki elérhető, hogy ő nyugtasson meg ez ügyben, ha bizonytalan vagy. Biztosan van egy sor olyan oldal, ahol bőrgyógyászok válaszolnak, keress rá, és tedd fel ott a kérdést. Még nem találkoztam olyan cikkel, amelyben akárcsak óva intettek volna az AHA savaktól, bár az is igaz, hogy nem is nagyon bújtam korábban az ez irányú szakirodalmat, de nem látok okot arra vonatkozólag mi lehetne káros benne.

2014. febr. 1. 16:08
Gyorsan átfutottam jó pár oldalt, és ellenjavallatként fel van tűntetve a várandósság. Pedig már kezdtem örülni. Lehet maradok az egyszerű kristálycukor és olívaolaj keverékének hámlasztásánál, bár az gyengécske a többihez képest...
4660. c7799a9c91 (válaszként erre: 4654. - 993dda84ef)
2014. febr. 1. 15:50
Eszembe se jutott, hogy hámlasztót használjak, pedig még tavaly beszereztem az isis-től glyco-A krémet, ami nagyon jó volt,és a suiskintől peeling szérumot 8%-os AHa savval és BHA-val. Ez utóbbi a zsírosodó mitis bőrömre volt piszok jó. Újra előveszem, meg azért ezekkel kapcsolatban még szétnézek a neten, biztos, ami biztos. De ha nem írsz, porosodnak tovább, én pedig tapasztalat és hasznos komment hiányában lemondok a szépségápolásról. Köszönöm!
4659. Bellavita21 (válaszként erre: 4658. - Mel79)
2014. febr. 1. 13:41

fúú, ez elég kemény kezeléssorozatnak tűnik!

azért legyél nagyon óvatos!

s az ipl sem hatott rájuk? neked dermisz vagy epidermisz melasmád van?

4658. mel79 (válaszként erre: 4657. - Bellavita21)
2014. febr. 1. 13:31
Szia Bellavita 21!!Nekem most BBL kezelés ,meg MicroLaser Peel volt azt hiszem,a második lesz a Conour Peel lézeres hámlasztás Profrakcioáltal!kicsitt én is összezavarodtam,de most kedden rá kérdezek biztosra!Igen ,így van ha belsőleg okozza valami ,akkor azt kell megszüntetni!!a te esetedben cs.akkor fog eltünni,ha kikezeled!!belülről!!fölösleges bármit is rá kenned,mert azzal cs.rosszabbat csinálsz!!v.hipo-v.hiper pigmentált leszel tőlük!((A savakkal nagyon kell vigyázni,nem játék!!nekem pati után szokott vissza maradni,meg a naptól !!szoli!nem is szolizom már több mint egy éve!!inkább barntó krém!!Őszintén szólva én is meg CT-tettem az agyamat,mert féltem attól h.nincs-e ott baj,és az okozhatja a foltosodást,de szerencsére nem!minden rendben ott!Vért is vetettem,belső problémám nincs!!gyógyszert sem szedek!!nyáron nyaralás után brutálul befeketedett a holmlokom a naptól!!Most úgy néz ki h.a foltjaim eltüntek,a hegeim azok még ott vannak......kíváncsi v.ok h.mennyire leszek elégedett!!mert tény és való h.elég irreális ára van ennek a kezelésnek,de ha eredmény meggyőző akkor bánom is én!!Sajnos sok helyen cs.a pénz érdekli az orvosokat ,és em az eredmény ,gyógyulás!!Én bízok abban h.a lehető legjobb kezelést kaptam a szépségem érdekében,és nem csak a pénzről szól,így én is tudok segíteni másoknak ezzel!!!!Kedden több információt tudok adni!!
4657. Bellavita21 (válaszként erre: 4650. - Mel79)
2014. febr. 1. 13:16

Mel79!


Bocsi, totál elvesztem, végül melyik lézert csináltattad meg?

Én őszintén szólva a brutális arcomra fontolgattam a lézert, de nagyon-nagyon alaposan utánalolvastam, s elég kockázatosnak tűnt.

Nálam a pigment változások az epidermisz rétegben vannak, az egész arcom tiszta melasma volt, most hipopigmentált foltok is tarkítják már sajnos .....

Az epidermisz rétegig addig nem tud lemenni a lézer, vagyis élve nyúzás lenne...:-) Nem akarlak megijeszteni,de a fraxelnél is az a veszély, hogy a melasma rosszabb is lehet... szóval én ezért nem mernék belevágni.

A melanociták működésének szabályozásában hiszek.Az én esetemben, azaza az epidermisz melasma esetében szerintem csak belülről lehet hatni rájuk érdemben- vagyis azokra az éllettani folyamatokra kell hatni, amik előidézték.

A hegeket amúgy szépen leviszi a fraxel. A melanociták működését a hipofizis által termelt melanocita-termelő hormon szabályozza- ha itt működési zavar van, nem lehet külső eszközökkel végső változást hozni szerintem.

4656. mel79 (válaszként erre: 4653. - 993dda84ef)
2014. febr. 1. 13:16
Szia!!Hát köszönöm....igen,hálás is vagyok h.ezt végre megtehettem,még ha az utolsó filléremig is!!!((((Ma már jobban vagyok,végre fel lélegezhettem!!még nem hámlottam le teljesen,itt-ott vannak még foszlányok!!és van ahol még rózsaszínes a bőröm!!hámlasztásnál ilyent még nem tapasztaltam!!(hetente 1 hámlasztás TCA-val,4 héten át)remélem ez gyorsan elmúlik!!!Azt viszont látom h.a fekete pöttyeim azok eltüntek!!a homlokomon sem látom őket!!))remélem így marad!!a kis hegeimet még látom,de azok is javultak szerintem!majd kedden tudok pontosabb eredményt adni!!akkor csinálnak újra fotót is ,és össze tudom hasonlítani!!3 hét múlva újjabb kezelés,az azt hiszem még dúrvább lesz mint ez!!én már nem is bánom!!csak többé ne kelljen szenvedjek ez miatt!!Remélem ,és bízok is h.a lehető legjobb kezelést kapom eredményesen!!és így Nektek is tudok segíteni!!Bárcsak így legyen!!))))
2014. febr. 1. 08:49

Íme a link, amit gyanítom kiradíroznak nyomban:


[link]

4654. 993dda84ef (válaszként erre: 4649. - C7799a9c91)
2014. febr. 1. 08:47

Sajnálom! Igazad van, ha kezelésről érdeklődnél, még talán visszahívást is kapnál....


A dermarollert hanyagold szerintem is, a magzat az első, ne terheld most a szervezeted ezzel.


DE!Ha addig is szeretnéd kezelésbe venni a bőröd, egy finomabb glikolsavas kúrát beiktathatsz, arról mindenütt írják, hogy terhesség alatt is biztonsággal alkalmazható.


Most kiragadok egy rövidke mondatrészt a skintour pont kom oldalról:


"...the only truly safe and best skincare products to use during pregnancy are the glycolic acid or other AHA (alpha hydroxy acid) products and peels." (A legjobb és legbiztonságosabb bőrápolási szerek terhesség alatt a glikolsav illetve az AHA savas termékek, és hámlasztók..")


Ha beszélsz angolul érdemes utánaolvasni, vannak beszámolók is arról, hogy ki mit használt terhessége alatt, de itt nem szeretnék számolatlanul linkelgetni. Ha szeretnéd, és nem beszélsz angolul, kikeresek neked pár értelmesebbnek tűnő oldalt.


Amit ajánlok, vagyis éppen nekem ajánlották a Bellavita által megnyitott Táplálékkiegészítők fórumban, az egy glikolsavas hámlasztó krém, viszonylag jóvágású összetevőkkel. Ebből a készítményből van 5%-os, és 10%-os koncentráltságú verzió.


A következő bejegyzésben linkelem a terméket, itt nem merem, mert a végén törlik ezt a nagyszerű hozzászólásomat is.:)))


Ha törölnék, akkor így találod meg:


A termék neve: Reviva Labs 5%(vagy 10%) Glycolic Acid Cream.


Ha ezt a terméknevet beírod az iHerb pont kom oldal keresőjébe, megtalálod a leírását, és hozzá számtalan beszámolót a használóktól.

Nem próbáltam még, csak tervezem, de nekem jó kis alternatívának tűnik jelen helyzetedben.


A legjobbakat, vigyázz magadra!

4653. 993dda84ef (válaszként erre: 4647. - Mel79)
2014. febr. 1. 08:37

Így van "Kislány", örülj neki, hogy belevághattál, meg lesz a gyümölcse meglátod, legalábbis nagyon ajánlom neki!


Hozzáteszem, hogy amit leírtál, az nálam a többrétegű 30%-os TCA kezelés után is jelentkezett, persze a mértéket nehéz lenne összehasonlítani, de napokig alig bírtam hozzáérni a képemhez, órákig kellett győzködjem magam egy-egy arcmosás előtt...:)



Nagyon drukkolok neked, őszintén!!!:)


Köszönjük a folyamatos helyzetjelentést!

4652. c7799a9c91 (válaszként erre: 4651. - Kevelen)
2014. febr. 1. 07:59
Szia,erősen gyanítottam hogy nem lehet, pontosan azért amit leírtál. De megoszlottak a vélemények, ezért írtam többször is levelet kozmetológus dokiknak, de nem jött semmi válasz. Persze ha időpontot kértem volna valamilyen beavatkozásra, azonnal írtak volna...Szóval nem fogom csinálni, most Picuri a legfontosabb, a ránc meg most hatodrangú dolog...Köszi hogy írtál
4651. kevelen (válaszként erre: 4649. - C7799a9c91)
2014. jan. 31. 19:15
Nem régen olvastam egy oldalon, hogy nem ajánlatos a roller használat terhesség alatt, mert a szervezet ilyenkor a babát is táplálja vitaminnal. Így a "sérülés" nem tud olyan hatékonyan regenerálódni, mivel a tápanyagokat a babához is szállítani kell. Ha nagyon vérzel a kezelés alatt, akkor pedig egyértelmű, hogy nem szabad csinálni. Állapotosok pl.vért sem adhatnak, mert a babának van szüksége a vérre. Terhesség alatt sokszor vérszegénység is kialakul mindenféle külső behatás nélkül is. De amúgy az a legegyszerűbb, hogy felmész kozmetikai weboldalakra (írd be gugliba ezeket: dermaroller terhesség alatt) és kiad jó pár oldalt, ahol azt írják hogy terheseket nem vállalnak és ha megkérdezed tőlük hogy miért nem, remélhetőleg megfelelő szakmai választ fogsz kapni. Majd írd meg nekünk mit válaszoltak :)
4650. mel79 (válaszként erre: 4648. - Arón1)
2014. jan. 31. 10:14
Szia Arón1!!!Kisebb hegektől,meg pigmentfoltokkal küszködöm (főleg homlokon,ez nyáron nagyon dúrva!!!)Már sokkal jobban vagyok,mert hámlok,és államon nyoma sics a kisebb pötyöknek,ami szeplőhöz hasonlított!!remélem homlokamon se lesznek ott!!!ígérni nem ígérnek,az a saját bőrödtől függ hogy reagál rá!!meg persze a probléma mélységétől!!!Meg kell szenvedni az bíztos!!!!....a szépségért mindent!!!
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook