Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
4709. Velvet67 (válaszként erre: 4704. - 993dda84ef)
2014. febr. 7. 14:42
igen, octeniseptet, de várni kell rá, visszamondtam. Végül kedves orvosomnál sikerült beszereznem:)
4708. Nicky0407 (válaszként erre: 4707. - 993dda84ef)
2014. febr. 7. 13:23
;-))))
4707. 993dda84ef (válaszként erre: 4702. - Nicky0407)
2014. febr. 7. 13:19
Deja vu.:))))))
4706. 993dda84ef (válaszként erre: 4700. - Pézsé94)
2014. febr. 7. 12:37

Szia!


Stria: Ajánlom figyelmedbe a 4617-es, ill. a 4618-as bejegyzéseket.


Narancsbőr: Az más tészta, azon táplálkozás, és sport segíthet, vagy célzott masszázs kiegészítésképpen, de ebben nem vagyok járatos.

4705. 993dda84ef (válaszként erre: 4699. - Mel79)
2014. febr. 7. 12:26

Örvendek az eddigi elégedettségednek nyilvánosan is!:)


A 15%-os TCA orvosi körülmények között bohóckodás, ismertebb nevén előre megfontolt szándékkal elkövetett, tudatos lehúzás:)), de ha nálad már ennyi koptatás látványos eredménnyel járt, akkor a frakcionált lézerkezelés után lehet, hogy új személyit kell csináltatnod!:))


Mi is izgulunk!:)


A legjobbakat, örülök, hogy nem 34 hetet, csak 3-at kell várnod, így azért emberibb!:)

4704. 993dda84ef (válaszként erre: 4691. - Velvet67)
2014. febr. 7. 12:22
Az Octeniseptet?
4703. 993dda84ef (válaszként erre: 4695. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 7. 12:21

Szia!


Igen, én írtam, hogy a TCA miatt hanyagolom a szántásokat, jól emlékszel. Viszont nem vagyok már annyira határozott ebben a kérdésben, nem feltétlenül gondolom, hogy a kettő nem kombinálható.

Ha beleolvasol az egyik legnépszerűbb dermarolleres fórumba ( owndoc pont kom), ott teljesen elfogadottnak tartják, hogy egyidejűleg mehet a kettő, feltéve ha az egyik kezelést követően már regenerálódott a bőrszövet. Persze itt is felmerül, hogy ez a különböző mélységű hámlasztásoknál mennyi időt jelent. Ott általában erre azt a választ olvasni, hogy amint vége a legkisebb mértékű hámlásnak is, mehet a következő móka.....érdekes, tulajdonképpen elfogadható érvelés ez is.



Egyetértünk, számomra is meghatározó, hogy egy a a bőrkép javítására specializálódott orvos arca reklámfelülete a tevékenységének, engem sem győzne meg, ha hatalmas pigmentfoltok "csúfítanák" az arcát (...persze ennek lehetnek belső okai is), cseppet hiteltelennek érezném.


Amit a 0,5 mm-es tűhosszúságról ír, arra korábban nagyokat hahotázva legyintettem volna, ma már ebben a kérdésben sem tudok elutasító lenni egyik-másik kijelentéssel. Lehet, hogy nem is olyan nagy ostobaság azt hinni, hogy a felhám folyamatos izgatása is kiválthat a mélyebb szövetekre nézve változást, de ezt a kérdést nyitva hagyom további tesztelésekig...


Érzéstelenítő otthon???:))))))Még jó, hogy nem kért meg előtte fertőtlenítsd is le a területet, így neki már csak szántania kell!:)))

4702. Nicky0407
2014. febr. 7. 11:49

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni!

Milyen szérumokat használtok a rollerezés közben-után?

Illetve honnan szerzitek be őket?


Előre is köszönöm :)

4701. mel79 (válaszként erre: 4698. - Mel79)
2014. febr. 7. 10:50
Bocsi elírtam,nem 34 hetet,hanem 3-4 hetet kell várni a köv.lézerig!!
4700. Pézsé94
2014. febr. 6. 22:23
Sziasztok, van valakinek pozitív tapasztalata stria vagy narancsbőr ellen? :$ 1,5mm es elég lehet hozzá?
4699. mel79 (válaszként erre: 4663. - 993dda84ef)
2014. febr. 6. 21:26

RekaBeka1!!

Igen,sajnos kevés a lelki ismeretes orvos,mindenki cs.a pénzt nézi ,és nem az embert,a lelkét h.Segítsen amilyen gyorsan csak tud!!én is bízok abban h.vannak még csodák!!!nekem régen is volt TCA-s kezelésem 15%-sal heti alkalommal 4 egymást követő héten,és szép lett,cs.sajnos alakult ki világos folt a halántékomnál!!!ezekkel azért kell vigyázni!!!Most úgy néz ki h.végre jó kezekbe kerültem!!!de majd a köv.kezelés után tudom megmondani igazából!!!Izgulok!!!

4698. mel79 (válaszként erre: 4664. - Grizus)
2014. febr. 6. 21:19
Grizus!túl vagyok az első kezelésen,szebb lett sokkal,csúnya feketeségek eltüntek,de nem Contour peel volt,és lesz ,hanem Micropeel laser(Yag),és BBL egyben,a második kezelés meg Fraxel lézer!!ezzel 34 hetet kell várni!!!Kíváncsi v.ok!!A C.P.azt altatásban végzik,de még nem csinállják ott!!
2014. febr. 6. 21:15
Bocs belelendültem, megint hosszú lett, és az utolso mondat az akart lenni, hogy a 0,5 mm rollernél NAGYOBB tüjü rollerekkel barbár dolog a 0,5mm kifejezetten ajánlja.
4696. mel79 (válaszként erre: 4670. - Bellavita21)
2014. febr. 6. 21:13
Bellavita 21!Nem ilyen probléma nálam nincs!!nyáron foltosodik cs.ki a nap hatására,meg régebb a szolitól,de már több mint egy éve nem szolizok!!most hála égnek a lézer kezeléstől eltüntek azok a foltok!!)))nekem szerencsére csak szebb lett,de teljes eredményt márc.elején tudok mondani,mert lesz még egy mélyebb lézer kezelésem(fraxel,ablatív)!!!akkor be tudok számolni teljesen nektek!!!
2014. febr. 6. 21:06

Eredetileg úgy kalkuláltam, hogy 3 alkalommal rollereztetek,(pont hogy elkerüljen a nagy napsütés) tehát ha kivárom a 4 heteket április elején befejezném. Az itteni idöjárás az otthonival összehasonlítva olyan mint ha 2 hónapos csúszás lenne, vagyis az április kb az otthoni júniusnak felel meg, októberben meg még tüz a nap. Én is ilyen kalapos, 90 faktoros típus vagyok,szöke, hófehér és soha nem napozok, nem is szeretem, tehát eszembe nem jutna nyáron rollerezni, ezt a konzultáción is mondtam.Itt nagyon nehéz a dermarollerröl bárkivel "illetékessel" beszélni, alig ismerik,hónapokon keresztül kerestem az interneten de csak nagyon kevés helyen alkalmazzák, csak néhányat találtam többek között ilyen hatalmas szépség centrumok ahol a világon minden szolgáltatást beígérnek, dömpingben gyártják a "szépséget" és több eltorzult arcú, testü ember a következménye. Csak anekdotaként mondom az egyik helyen !egyrészt észrevettem hogy nem tudta megkülönböztetni a tüméreteket amikor megmutatta és a legdurvább azt mondta hogy mielött elindulok otthonról a dermarolleres kezelésre hozzájuk elötte kenjek fel egy érzéstelenítö krémet otthon !!! Ugye viccnek tünik? pedig komolyan mondta és ott állt az asztalán hogy Doktor...azonnal felálltam,megköszöntem...ilyen lehetséges egy orvosnál? Ahova járok komolyabbnak tünik de igen olyan típus vagyok hogy minden részletre odafigyelek pl.hogy DR.nö aki a foltalanítás ajánlja hogy egy alkalommal eltüntet mindent rajtam, ahogy néztem arra gondoltam, hogyha ez igy müködik hogy lehet hogy neki kb.3 x több foltja van mint nekem...vagy mikor rákérdeztem, hogy véleménye szerint mi a különbség a roller és a dermapen hatása között, azt mondta" dermaroller sokkal jobb mert a dermapen tü nélkül mükódik???" Gondolom a pent nem ismeri de akkor azt is válaszolhatta volna.(Egyébként mint mondtam megvagyok elégedve a tegnapi munkájával és most már így estére elég szép lett az arcom tünik el a véraláfutás a vörösség,persze még nagyon feszül de esküszöm látok pozitív változást)

Ennek ellenére :)Igen kissé bizalmatlan vagyok, pár éve volt egy orrplasztikám amit itt csinált egy nagyon felkapott orvos, milyen eredménnyel? Tavaly szeptemberben mikor Magyarorszégon voltam rakta rendbe egy otthoni plasztikai sebész, egyébként pont ö mondta, hogy véleménye és tapasztalata miatt már nagyon keveset alkalmazza a mütét nélküli beavatkozásokat a csekély eredmények okán és ha valaki nem akar túl sokat kísérletezgetni, sok idöt, energiát, pénzt,feleslegesen kiadni akkor inkább a szikét válassza...persze minden vitathato ez is.

Réka, ha jól emlékszem ezt olvastam,javits ki ha nem így van, abbahagytad egy ideig a rollerezést amíg peelingeztél az esetleges következmények miatt? Ahogy mondtam az az árajánlat amit kaptam nagyon jó ha tudnám hogy egy kicsit is javítana azonnal belevágnék de pont attól félek hogy ronthat rajta, természetesen a 2 rollerezést ami hátra van befejezem de a többin még filózok egy kicsit,ha ügy döntök hogy igen akkor sem olyan gyorsan ahogy dr.-nö mondta;"jövöhét lézer arcfiatalítás( tegnap rollerezett meg)rá 1 hétre roller, rá egy hétre megint lézer-foltalanítás, rá 1 hétre roller, rá 1 hétre kémiai peeling, rá 1 hétre mezoterápia.Leírni is sok volt, ja még azt is mondta , hogy rollerezni 0,5mm tüvel otthon az a legnagyobb "barbár dolog".

4694. 993dda84ef (válaszként erre: 4692. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 6. 18:37

Én is azt gondolom, amit Velvet67, ha már felmerült a bizalmatlanság kérdése, ott nagy a gond, ha úgy érzed, hogy csupán a bevétel lebeg a szemei előtt, az nem véletlen, igaz?! Ha meggyőző lett volna, akkor fel sem merülne a kétség benned!


Ahogy leírtad különösebb bőrproblémád nincs, a visszafordíthatatlan idővel és nyomaival harcolnál "csupán", sztem ehhez nincs szükséged az IPL-re mert annak nemem ez a fő profilja. Egy lézeres kezelés, ami lejut az irháig, ott szépen megbolygatja a kollagénes állományt, az inkább, de ezt sem februárban kellene elkezdeni, hanem késő ősszel, ha találsz megfelelő szakembert.


Különben a dermaroller is elegendő lehet erre a célra, ha folyamatosan kezeled a bőröd szezonról szezonra, és persze ehhez megfelelő életmódot is folytatsz. Itt a kulcsszó a rendszeresség, és a folyamatosság, nincs olyan együléses kezelés, ami egy életre megoldja ezeket a gondokat, sajnos ez életünk végéig tartó "izzadságos" meló, és sok sok áldozat.


Esetleg az arctorna is egy alternatíva, vagy kiegészítés, persze nem a nyugdíjas üzemmódban végzett verzió.


Ami a nyári rollerezést illeti, ez megint életmód, és habitus kérdése. Van, aki egész nyáron kalapban szaladgál, és következetesen védi a bőrét, én ilyen vagyok évek óta, így nekem akár bele is férne a nyári móka, de a nagy átlag ennyire nem éli ezt meg tudatosan, szeret hosszasan a napon aszalódni, hébe-hóba keni magára a fényvédőt, ami kb. fél órára védi. Az utóbbi típus számára egy fényérzékennyé tett arcbőr nem a legideálisabb gondolat, kiváltképpen, hogy nálad Spanyolországi lakhelyed még "súlyosbító" körülmény. Nem erőltetném, még 0,5mm-es hengerrel sem, ha szeretsz napfürdőzni, és nem vállalod, hogy minden pillanatban 50+-os maszkszerű fizikai fényvédő borítja a képed.


Ősztől viszont kezelheted magad is 0,5mm-es hengerrel hetente a kezelések között, azzal nem ártasz.

4693. Velvet67 (válaszként erre: 4692. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 6. 16:33

Szia Zsuzsa! hallgass a megérzéseidre... ha úgy érzed "le akar húzni", próbálj finoman informálódni róla a Spanyolo. fórumokon...

Sztem ápr.-májusban már nem rollerezünk, mert erős a fény, ami nem biztos jót tesz a sérült bőrnek, pl. nehogy májfoltok jöjjenek elő...persze erős fényvédőkrém mellett akkor még elmegy...de nyáron? jobb az óvatosság. Itt van egy másik fórum: Arcfiatalítás, arcplasztika ott Kolbitól kérdezz bátran, biztos válaszol. Szakmabeli (orvos), ért a lézerekhez stb.

2014. febr. 6. 13:09

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat

A tegnapi arcégés már lement, most pont úgy nézek ki mint amikor jó 20 éve egy átbulizott éjszaka után tudjátok "fiatlalság bolondság" alvás nélkül délelött kimentünk nagyon okosan :)48 fokban a tengerpartra a tüzö napra Törökországban, aki járt ott az tudja milyen durva ott a nap elszundikáltam úgy délután 5-ig...hát kérem 3 napig feküdtem mint egy múmia...azóta kerülöm a napot mint a ló a szódást, ami nem könnyü spanyolorszában élve.

Na komolyra fordítva szerencsére most 2 napig nem dolgozom de egyáltalán nem olyan durva az arcom mint közvetlen rollerezés után gondoltam,utána mindenféle maszkokat rárakott talán az segített, azóta hozzá sem nyúltam most fogom kicsit kenegetni, dagadt-vörös-száraz de egyáltalán nem ég.

A dr.nö azt mondta hogy pl. nem fog hámlani, hogy nyáron is lehet szántani mert ez nem olyan agresszív beavatkozás??? magas napvédövel stb amiket tegnap írtam, ez az ami engem visszatart, mert ellentmondásos, kicsit az az érzésem, hogy "minden bört leakar húzni" és mindeféle beavatkozásra rábeszélni. Egyébként nem voltak komoly gondjaim idáig a börömmel, sem pattanások, sem hegek, láthatobb nagyobb foltok sincsenek, minimális szeplö egyik-másik kicsit nagyobb a törökországi "szieszta" után jöttek ki de így 40 után látom ahogy a bör megereszkedik és az arc veszít az ovális formájából, megnyúlik, és ráncok; föleg a szemöldök közötti és a nevetöráncok ami eléggé mélyülnek és ezen szeretnék javítani, tehát az én esetemben föleg feszesítésröl és ránc halványításról lenne szó,( dr.nö szerint ezen a roller segít valamit de vannak hatásosabb kezelések) amire nem tudom a lézer és a többi amit ajánlott egyszeri használatra mennyit segítene még gondolkodom rajta és várom milyen jeleket ad és hogy reagál a böröm a tegnapi kínzásra.

4691. Velvet67 (válaszként erre: 4690. - 993dda84ef)
2014. febr. 6. 12:22

Szia! ebben teljesen igazad van, de ezt a Bradolife -t kizárólag eszközfertőtlenítőnek írtam... arra 12 tűre minimális mennyiség jut...

tegnap az egyik boltban megrendeltem a bőrfertőtlenítőt, remélem visszaigazolják ma, hogy van nekik és mehetek érte...

4690. 993dda84ef (válaszként erre: 4685. - Bellavita21)
2014. febr. 6. 11:15

Köszönöm, megnéztem, nekem ő nem szimpatikus, mert illatosított, tehát nem tiszta, parfümöt is tartalmaz.

Szántáshoz én kizárólag olyan szert használok, amelyen külön fel van tüntetve, hogy nyálkahártya fertőtlenítésére is alkalmas, mert akkor egészen biztosan "minőségi" a termék. A nyálkahártya annyira kényes terület, hogy ha vmi ott is alkalmazható, az a szántáshoz is meg kell feleljen.

4689. 993dda84ef (válaszként erre: 4686. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 6. 08:23
...és igen, normális, hogy fájdalmas a kezelés, egyre érzékenyebb a kezelt bőr, időközben el is múlik szép lassan az érzéstelenítő hatása, mivel nem beinjektált lidóról van szó, viszonylag rövid a hatóidő, és a hatóerő sem olyan erőteljes. Amikor végigszántok egy bizonyos területet, utána ugyanazt a szakaszt már nem tudom fájdalommentesen kezelni, nálam ez a tapasztalat.
4688. 993dda84ef (válaszként erre: 4686. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 6. 08:18

Szia!:)


Hogyne, én mindenképpen vállalnám, ha kedvező áron kínálja, feltételezem, hogy egy bőrgyógyász tisztában van vele melyik kezelések összeegyeztethetők. A legnagyobb hiba általában nem a túlvállalás szokott lenni, hanem a túlzott óvatosság, minekutána az eredmény is elmaradozik, a hősködés a ritkább eset!:)

Vágj bele, ha nm horribilis az összeg.


IPL ügyben nem vagyok kimondottan informált, annyit tudok, hogy a lézerrel ellentétben nem pontszerűen éri a bőrt, hanem nagyobb felülten, illetve kevésbé mélyre juttatja a hőt, és nem károsítja a környező szöveteket, ezért nincs komoly regenerálódási szakasz.

Korábban itt többen nyilatkoztak róla negatívan, számukra nem hozta meg a várt eredményeket, de azt hiszem, hogy a legtöbben heges bőr problémájával vártak tőle csodát, így nem meglepő, hogy z elmaradt.


Egy Ausztriában élő kedves ismerősöm évekkel ezelőtt átesett egy ilyen kezeléssorozaton, bevallása szerint tökéletesen eltörölte a mellkasán, dekoltázsán, kezein lévő erős, foltos pigmentálódást, jóformán tökéletesen kitisztította a területet, ha jól emlékszem. Ebből gondolom, hogy a pigmentálódást eredményesen képes kezelni, ha nem túl makacsak a foltok, és nem belső probléma váltja ki őket, hanem napfény okozta túlzott bőrfesték termelődés.


Ha végül belevágsz, örömmel vennénk, ha hoznád nekünk a beszámolókat, benyomásaidat!


A legjobbakat!:)

4687. Velvet67 (válaszként erre: 4686. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 5. 22:35

Szia zsuzsa spain :)

Üdv a csapatban :) nem cicozik a doktornő, de mindig jobb, mintha 0,5 mm-es "cirogatná" az arcod.

Gondolom a kezelések között 1-2 hetet pihen a bőröd, ő biztos tudja mit lehet és nem. Lézeres kezelésekről nincs tapasztalatom egyelőre, majd segítenek itt, talán a konkrét kérdést teszel fel Kolbinak akkor ő is válaszol... 70 eurós?? rollert kissé drágának találom... miből van, aranyból? :) vagy elektromos? amazonon vagy ebay-n 6-25 dollár között kapsz... én a napokba dermapent rendeltem, viszonylag hamar meghozták...

2014. febr. 5. 21:23

Sziasztok!

Hetek óta olvasom a fórumot és gyüjtöm az ismereteket a dermarollerröl. Ma megtörtént az elsö rollerezés, olyan piros arcal ülÖk a gép elött mint egy jól érett paradicsom. Madridban élek és Ügy döntöttem hogy az elsö 3 alkalomra elmegyek egy un. "orvosi esztétikai centrumba" hogy megnézzem hogy csinálják, tapasztaltot szerezzek és ha ugy gondolom hogy érdemes akkor majd ösztöl itthon csinálom.

Rákérdeztem mindenre, azt mondták nem híres Emlával érzéstelenitenek hanem egy sokkal erösebb 7% ??? lidocaionos krémmel 50 percig volt rajtam azt mondta 30 is elég csak közben más dolga támadt és kicsit elidözött (spanyolba így megy..) lényeg mikor elkezdte semmit nem éreztem aztán furcs mert teljesen zsibbadt de mégis olyan hirtelen egyre jobban éreztem ahogy gurul,szóval mivel ez volt az elsö nincs igazán összehasonlítási alapom hogy ez normális -e , hogy ilyen gyorsan múlik a hatás vagy a fájdalom teszi mert fokozatosan nö...? A végére majdnem szétharaptam az állkapcsom...Egyébként kérésemre 1,5mm rollerrel csinálta és éreztem hogy keményen rányomja és folyamatosan vérzett.De nem is a fájdalmon van a hangsúly, hanem a véleményetekre lennék kiváncsi.Azt mondta, hogy 2 hetenként ajánlaná a 1,5 mm-el, hogy nyáron is lehet csinálni, hogy hetenként használjak otthon egy 0,5mm ( majd ö elad nekem egyet 70 euróért :)) szóval olyasmiket ami itt elég "tabu" Na ezt egyiket sem fogom, viszont fogalmam sincs, hogy mennyire összegyeztethetö a rolleres kezeléssel az ö többi ajánlata, hogy; kombináljuk egy egyszeri IPL fiatalítással + egy mandelikus savas peeling ( bocs azt hiszem ez magyarul keserü mandula sav lehet)+ egyszeri 20 IPL lezer kifejezetten a foltokra + egyszeri mezoterápiával.

Egyébként nagyon kedvezö áron és az összvéleményem ahogy "megrollerezett" pozitív. Szóval bocs hogy ilyen hosszú lett...szeretném tudni mi a véleményetek hogy mennyire lehet a még 2 hátra levö rollerezést a lézerekkel, peelinggel kombinálni..nem túl sok szerintetek ez egy "kezdö börnek"? Annyi mindent hallottam jót is rosszat is az IPL-rol stb egyáltalán hatásosak. A dr- nö aki csinálta nekem azt mondta nem csak hogy összeegyeztethetö hanem kifejezetten a kombinációk növelik és erösítik egymás hatását és ök ezt nacsolják mindenkinek a jobb eredmény eléréséhez. Mit gondoltok erröl???

4685. Bellavita21 (válaszként erre: 4676. - 993dda84ef)
2014. febr. 5. 13:34
Bradolife is ugyanazt tudja, mint az Octenisept, mindegyik DM-ben meg lehet venni és marha olcsó.
4684. Velvet67 (válaszként erre: 4683. - Nicky0407)
2014. febr. 5. 12:01

nem értem én sem, mivel nem rollert akartam venni, hanem fertőtlenítőt és esetleg szérumot...

Szigetsz. és ma Fiastyúkot is hívtam

cégnév is kellene, hogy a termékeket megnézhessem.... köszke előre is!

4683. Nicky0407 (válaszként erre: 4679. - Velvet67)
2014. febr. 5. 11:47

Ezt nem értem,mert én is beszéltem velük és azt mondták,hogy dermarollert nem értékesítenek magánszemélynek,viszont hatóanyagokat és fertőtlenítőszereket bárki vásárolhat tőlük.

:(

Viszont találtam egy pasit,akinek van egy üzlete a VII.kerületben.

Éééés ő még dermarollert is árul (nem csak kozmetikusoknak),ha gondolod priviben megadom a számát ;-)

4682. 993dda84ef (válaszként erre: 4676. - 993dda84ef)
2014. febr. 5. 11:32

Kedves Naplóm!


Cutasept továbbra is kapható a gyógyászati szaküzletekben. 250ml = 2500-2600 HUF

4681. 993dda84ef (válaszként erre: 4680. - Velvet67)
2014. febr. 5. 11:26
:)
4680. Velvet67 (válaszként erre: 4678. - 993dda84ef)
2014. febr. 5. 11:25
gondoltam belinkelem, hogy melengesse a kicsi szívedet... :)
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook