Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
4739. peseyb (válaszként erre: 4737. - Bellavita21)
2014. febr. 13. 20:21
Akkor lehet, hogy mégis jó amit kitaláltam :) a régi 2,5-ös rolleremből egy szemöldök csipesszel simán kihúztam egy tűt és kb. 1 cm hosszú, úgyhogy meg is lehet fogni rendesen....megpróbálom azzal :) igazából inkább a hatás érdekelt. Szóval ha azzal az egy tűvel jól megszúrkálom a mélyebb heget meg a környékét, az jó lehet? :D
2014. febr. 13. 17:07

Nem tudom már melyikben jött fel az arctorna, de megleltem LULU videóit :-)


[link]

2014. febr. 13. 16:18

Az owndoctól lehet rendelni single needle-t.


Amúgy vékony legyen a tű feje, ez fontos.


Ha rendelsz, egyre vevő vagyok belőle :-)

5-ös csomagban jön amúgy.


Azaz egy baja, hogy hosszú a szára. és amikor közel akarok hajolni a tükörhöz, akkor a vége a tükörbe ütközik. messziről meg képtelenség dolgozni vele....

4736. peseyb (válaszként erre: 4734. - Peonia53)
2014. febr. 13. 13:49
de tulajdonképpen az én ötletem nagyon hasonló....egy próbát megér :)
4735. peseyb (válaszként erre: 4734. - Peonia53)
2014. febr. 13. 13:44
Király! köszi :) azonnal szükségem van egy ilyenre! :D
4734. peonia53 (válaszként erre: 4732. - Peseyb)
2014. febr. 13. 11:39
4626 hozzászólásnál olvashatsz erről.
4733. peonia53 (válaszként erre: 4732. - Peseyb)
2014. febr. 13. 11:36

szia!

erre van egy speciális tű, Réka biztos segít, írt erről nemrég.

Ha jól emlékszem Nikinek ajánlotta.

4732. peseyb
2014. febr. 13. 09:31

sziasztok! :) kérdésem volna....többen írtátok, hogy a "szúrágta" hegek elég macerásak, mert főleg ha mély nem biztos, hogy épp eltalálod rollerezés közben. Arra gondoltam, hogy vajon az megoldás lehet-e, hogy egy régebbi rolleremből kihúzok egy tűt és azzal céélzottan agyon szúrkálom a lukat ?! kicsit macerás, de mondjuk nekem nincs túl sok szóval ha jó lenne rászánnám az időt....vélemények?

köszönöm!

4731. *bakancslista* (válaszként erre: 4722. - Microlany)
2014. febr. 12. 18:22
Ezt borzalmas nézni. Én a lendületesség híve vagyok, bár a család rám sem mer nézni olyankor, most már megértem....
4730. zsuzsa spain (válaszként erre: 4724. - Bellavita21)
2014. febr. 12. 12:38

Igen, én is úgy gondoltam, hogy nem a rollerezés napján hanem pár nappal késöbb de utána folyamatosan a következö kezelésig használni a krémet persze óvatosan kis mennyiségben nem mint egy hidratálót.

Nagyon egyetértek azzal,hogy a különbözö méreteket érdemes kipróbálni én is rendelek rollert, pecsétet többféle méretben a kicsikkel heti színten magamnak akarom csinálni, a 1,5 millist majd összel avatom fel, nekem most más csinálja és márciusban fejezem be akkor már nem fogom otthon a nagyméretüvel elkezdeni magamnak a napfényes áprilisban de a kicsivel kíséletezgetek amíg nem jön meg az igazi tüzö nap.

Valóban úgy néz ki ahány ház annyi szokás valóban nincs egy mindenki számára tökéletes hadmüvlet vagy 100 % ban követendö példa. A rollerzés teknikája is elég eltérö ha valaki az owndoc honlapján megnézi a videót hogy ök mit tartanak a legjobb teknikának, látható hogy csak vertikálisan és horizontálisan csinálják 9-es szögben, fenntröl lefelé nem oda vissza hanem minden mozdulatnál felemeli a tüt, állítólag így elkerülhetök az összevissza karistolások, börkárok.

4729. microlany (válaszként erre: 4725. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 11:01

Gondoltam a pecsét megvásárlására is, de többen írtátok, hogy 2-3 használat után valamelyik a kukában landolt. Így még a partvonalon kívülre helyeztem ezt a projektet.

A videón látható módszert valószínű én is kipróbálom, de a Macilaci féle érzéstelenítős recepttel, mert a Lidocain annyit ért, mint halottnak a melltartó. Már konzultáltam a háziorvosommal, valószínű felírja receptre.

Ha kipróbáltad a videós módszert, mindenképp számolj majd be róla, nagyon érdekel a véleményed.

Szép napot!

4728. 993dda84ef (válaszként erre: 4727. - Grizus)
2014. febr. 12. 09:24
Ha nem akarsz vért látni akkor legyen a 0,5mm-es, aztán majd emeled a tétet, ha úgy ítéled meg.:)
4727. grizus (válaszként erre: 4720. - 993dda84ef)
2014. febr. 12. 09:00

Igen, a vér. Azt valahogy nem bírnám, hogy vérezzek közben, kicsit érzékeny vagyok...

Asszem egy feles vagy 0,75-ös rollert fogok venni, aztán majd meglátjuk. Amikor a kozminál voltam, nem vérzett, de eléggé fájt, szerintem azért mert szinte semeddig se hagyta rajta az érzéstelenítőt, rögtön ráment.

2014. febr. 12. 08:53

A videón a leányzó 540 tűs járművet használ, sztem remekbe szabott módszerrel, ugyanis a hagyományos görgető mozdulatok ezzel a tűsűrűséggel nem kivitelezhetőek a bőr szabályos szabdalása nélkül. Ezzel a véleményemmel sokan nem értenek egyet, de én ezt tapasztaltam korábban, sajnálom is, hogy akkor nem láttam még ezt a videót, sőt, sztem ki is fogom próbálni ismét ezzel a módszerrel.


A 192 tűs verziónál ez értelmetlen lenne, ott a hosszabb szakaszos görgetés a legideálisabb, van elég távolság az egyes tűk között, hogy legyen idejük a görgetések közben a behatolási pontokon, a bőr feltépése nélkül kijutni.



Jó kis videó, egy próbát megér! ....és ez a gyönyörűséges brit akcentus, szerelmes vagyok!:)

4725. 993dda84ef (válaszként erre: 4721. - Microlany)
2014. febr. 12. 08:39

Szia!:)


A munka minősége, vagy milyenség nehezen állapítható meg látatlanban, sőt, annyira megoszlanak a különböző módszerekről, és hatékonyságukról vallott nézetek, hogy az egyéni tapasztalás, és kísérletezés az egyetlen, ami választ adhat neked.


Van, aki bevallása szerint viszonylag rövidke tűkkel látványos változást ér el komolyabb vérzések nélkül, mások esküsznek a minél hosszabb verziókra, a látványos vérengzésekre, és igazából mindegyikhez szépen felépített magyarázatot lehet mellékelni.


A rolleres kezelések után ne várj a kémiai hámlasztásokhoz hasonló egybefüggő hámlást, itt normális az apró foltos, vagy éppen "korpaszerű" vedlés.


Ki kell tapasztalnod, ebben a szezonban végezd a kezeléseket a lentebb felvázolt módon, a tőled telhető legnagyobb alapossággal, és a következő szezonra már el tudod dönteni, hogy érdemes -e változtatni, esetleg valahol finomítani a módszeren, a választott eszköz fajtáján.


Sztem nem hülyeség beszerezni az összes típust (540;192;pecsét 35;pecsét 80), és döntsd el magad melyikük a legény a gáton.


A legjobbakat!

4724. Bellavita21 (válaszként erre: 4723. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 11. 23:47

Szia,


A retinolos krémet nem szabad használni a rollerezés után, mert pont az a rollerezés hatásmechanizmusa, hogy a bőr picit gyulladásba kerül, s a retinol irritálja a bőrt. Nem ajánlott a használata a rollerezés után pár napig.

2014. febr. 11. 17:54

Sziasztok lányok , fiúk ,ha még vannak!


Holnap lesz egy hete az elsö rollerezésemnek és határozottan jobb állapotban van a böröm, még a nevetö ráncok is halványabbak,azt nem tudom, hogy a javulás csak átmeneti állapot-e ami a kirobbanó kollagén termelés következémye és majd megint visszaszottyan az eredeti be vagy sem de láthato eredménye van.

Sokat böngésztem a külföldi dermarolleres oldalakat és sok helyen azt olvastam, hogy a retinolos krémek nem csak hogy használhatok hanem kifejezetten ajánlottak a dermarolleres kezelésekhez mert növeli az eredményességet. Azt túlzásnak tartom és nem is csinálnám de azt tanácsolják, hogy pár órával a kezelés után már is lehet kenni.

Én szoktam használni egyet jó ideje leálltam vele éppen a roller miatt. Mit tudtok erröl?( bocs ha már ez téma elhangzott a fórumon, de nem láttam)

Egyébként elég jó a krém egy börgyógyász ìrta fel tavaly receptre minimális retin sav tartalommal így naponta hsználható bár én még ettöl is hámlottam. (Ez miatt nem voltam túl következetes használatában) Azt mondta olcsón összeütik a gyógyszertárban és szerinte a legdrágább krémnél is hatásosabb a ráncokra.

Ha valakit érdekel, íme a recept:

Retin sav ,0,01 %

Gilcol sav 2 %

Aloe Vera 5 %

C vitamin 1 %

mindez egy emulzióval összekeverve de azt már a gyógyszertárban tudják. Az arányokat bör típus és probléma szerint lehet változtatni de szerinte ezek a hatóanyagok így együtt a tuti.

Kifogom próbálni a rollerrer együtt. Amúgy tényleg olcsó, ahogy mondtan naponta és nyáron is használható az alacsonyabb tartalmú savak miatt.

4722. microlany
2014. febr. 11. 15:58

És mit szóltok ehhez a módszerhez?

[link]

4721. microlany
2014. febr. 11. 15:21

Sziasztok!


Üdvözöllek benneteket! Már régóta olvasgatlak benneteket, és túl vagyok már 2 rollerezésen is. 540-es 1,5 rollerem van. 40 éves létemre nem küzdök ráncokkal, minimális friss hegem van, mert betegség miatt előfordulnak pattik, amiket szépen szét is barmolok. Leginkább az arcom alsó részén az állnál találhatók, és egyre nehezebben akarnak elmúlni, egyre tovább tart, mire egy-egy pattihely eltűnik. Ezért szántam rá magam a dermaroller kipróbálására. Az első rollerezés felért egy simogatással, nem mertem belenyomni, igazából még rosszul is lettem. A második során már belenyomtam, hallottam is recsegést, és inkább a rollerrel csak pecsélgettem, nem rollereztem, mert annyira erősen nem bírtam nyomni, hogy benne is maradjanak a tűk a bőrömben. Egy két helyen volt csak egy-két csepp vér. Nem ömlött, nem folyt. Szép vörös és minimálisan dagadt lettem, másnap elkezdett húzódni a bőr, 4 nap után apró kis pöttyökben elkezdtem hámlani.

Ezek után csak sejteni vélem, hogy ismét nem végeztem jó munkát. Nektek mi a véleményetek?

4720. 993dda84ef (válaszként erre: 4719. - Grizus)
2014. febr. 11. 10:17

Mi nem jön be Grizus, a vérző arc? Sztem az másnak sem.:)))


Akkor vérzik a bőr, ha a tűk lejutnak az irha rétegbe. Ez mindenkinél különböző vastagságú, sőt az arc területén belül is különbözőek ezek az értékek, a szemhéjakon a legvékonyabb, körülbelül 0,3-0,5 a szemhéjak-on( de itt is nagy lehet a szórás, kinek milyen felépítésű a bőre), és 1mm az arc vastagabb részein.


Használj 0,5mm-es tűket, így csak a felhámot koptatod, de még így is vérezhet, ha vékony a bőröd, vagy éppen vékonyabb "borítású" területen szántasz, persze ez a ritkább, egy 0,5 mm-es járművel művészet komolyabb vérzést kiváltani.

4719. grizus
2014. febr. 11. 04:23
Helló, azt szeretném megkérdezni, hogy hány mm-től vérzik az arc? Nálam az nem jön be. Lehet, hogy mégis veszek egy rollert, nem olyan vészesek a pattanások, majd kihagyom őket.
4718. 993dda84ef (válaszként erre: 4717. - Velvet67)
2014. febr. 9. 21:54

Persze, az eszközfertőtlenítőt szántás után öntsd ki, ezen nem spórolunk!:)


Ha kizárólag arcra használod, akkor a 250ml-es Octenisept akár több szezonra is elegendő. Nálam akkor kezdett látványosan fogyásnak indulni, amikor a testkezeléseket kezdtem tesztelni; azért a fenék,ill. a comb, karok - ezekből jobb esetben kettő is van:) -, vagy éppen a has jóval nagyobb területek az arcnál, "isszák" a cuccot rendesen.

4717. Velvet67 (válaszként erre: 4716. - 993dda84ef)
2014. febr. 9. 15:29

Szia! Köszönöm szépen:)


Igyekeztem rányomni, nah jó a homlokomnál nem annyira, mert ott érzékeny...

igen már tavaly télen is olvasgattam a fórumot és elhatároztam, hogy a közeljövőben alkalmazni fogom. Meglepő számomra, hogy ilyen körülményes beszerezni dolgokat.

Mint ahogy írod valóban más az elmélet és a gyakorlat. Legzavaróbb és főképp bosszantó, hogy a pen percenként leáll :( Remélem kicserélik, mert nem volt olcsó dolog még külföldről sem... viszont az ismereteim szerint nekem nagyon "bejön" mert nem "szaggatja" a bőrt, a tűi nagyon vékonyak és mivel állítható a mérete, ezért az érzékenyebb területeken kisebbre lehet venni. Egész biztos hogy a homlokon nem tudnám 1-1,5 mm-sel csinálni. Tehát a pecsétből is több féle méretet kellene vennem....min. 3 félét..Ahol sikerült kicsit jobban megdolgoznom magam mára szinte nyoma sincs...

Találtam egy instrukciót a dermapen honlapján, ahol tulajdonképp alul van egy fej zónákra bontva és leírja milyen tű méretet javasol. Reális, mert nem is tudtam másképp csinálni... van videó is,bár ott úgy érzem kicsit "félgőzzel" dolgoznak:

[link]


Kérdés: ha egy pici tégelybe rakok eszközfertőtlenítőt és abba a tűt, akkor azt legközelebb is felhasználhatom, vagy ki kell önteni?

A nehézségek ellenére kedden újra földművessé válok:))



BradoLin: brutál szag azt jelenti, valami illatosító van benne és nem Gio (parfüm) :)

Alkoholos felületfertőtlenítő szer (spray)

szerintem jó lesz a konyhában és a WC-ben. Megpróbálok beszerezni Solarmed v Mikrozid-t, de sajnos nem kaptam pedig 4 helyen is voltam...

egyébként egyik ismerősöm hozott nekem Bradoplust, azt is belinkelem... kéz és bőrfertőtlenítő, bár szerintem az Octenisepttel 2,5 dl elég 1 évig...?


itt a link ezsközfertőtlenítőről és letölthető a bizt.adatlapja is:

[link]


kéz és bőrfertőtlenítő:

[link]

4716. 993dda84ef (válaszként erre: 4712. - Velvet67)
2014. febr. 9. 10:07

Szia!


Gratulálok az első bevetéshez!


Első észrevétel: Az eszközfertőtlenítőt nem szabad leöblíteni, mert abban a pillanatban már "semlegesítetted" a hatását, illetve ha jól értettem helyette a bőrfertőtlenítőt használtad erre a célra, ami szintén nem szerencsés, mert más a küldetésük, bár bajod biztosan nem lesz belőle, ami fordítva már nem feltétlenül igaz.


Nem tudom, hogy mit jelent a "brutális szag", de a megfelelően fertőtlenített tű, kiváltképp, ha először használod, az rettentően fontos.

Az eszközfertőtlenítővel minden mm2-et át kell fújni, vagy éppen benne áztatni a járművet, és hagyni megszáradni, de semmiképpen nem leöblíteni!


A dermapent nem ismerem, remélem sikerül orvosolni a működésbeli gondokat! Gondolom el voltál foglalva a felmerült problémákkal, és nem nagyon ellenőrizted, hogy a tűk sikeresen átszúrják -e a bőrt, mert erre nagyon kíváncsi lennék?!


Elsőre természetes, hogy nem megy olyan gördülékenyen a kezelés, sőt nekem 2.-ra és 3.-ra vagy 10.-re sem, mindig egy picit hatékonyabb vagyok minden újabb beavatkozásnál. Hiába olvassa valaki akár évekig mások beszámolóját a felmerülő fájdalomról, látványról....stb, amíg nem tapasztalta nem tud rá felkészülni, mert korábban ismeretlen, idegen érzésről van szó. A következő kezelésnél már tudni fogod, hogy mire számíthatsz, így nem ennek feldolgozásával leszel elfoglalva.

Nekem fájdalomérzettel együtt nem megy a móka, többször próbáltam meg érzéstelenítő nélkül, teljes elszántsággal, de az első szúrásoknál odaveszett ez a lendület, minden alkalommal.



Leírnád pontosan a Bradolife nevét, mi van a flakonra írva szóról szóra? Ez egy termékcsalád, ahogy láttam, így konkrétabb információ kellene a beazonosításhoz.

4715. 993dda84ef (válaszként erre: 4710. - Zsuzsa spain)
2014. febr. 9. 09:52

Sziasztok!:)


Igen, én sem mosom le a vért közben, csak a kezelés végén, sztem is jó helyen van ott a szántás végéig, azt nem tudom, hogy így bármi visszajuttatható -e, de ártani biztosan nem árt.

4714. Velvet67 (válaszként erre: 4712. - Velvet67)
2014. febr. 8. 11:22

Sziasztok! Peonia: ebben bízom én is, hogy előbb-utóbb belejövök. Pillanatnyilag nem hiszem más választásom lenne...


bocs a hibákért, én lenni magyar... :)

"emberemnek" írtam levelet, azt mondta küldjek videot a gép bekapcsolt állapotáról, így tud segíteni...

4713. peonia53 (válaszként erre: 4712. - Velvet67)
2014. febr. 8. 09:49

Szia!

Igaz nekem még nem volt részem hasonló kezelésbe.

Elsőre gondolom nem rossz.

Gyakorlat teszi a mestert!

Biztos belejössz mint a többiek itt a fórumon már nagyon ügyesen kezelik magukat.

4712. Velvet67
2014. febr. 8. 00:47

Sziasztok!

Ma este megcsináltam (volna) az első kezelésemet, ami félig ítélek sikeresnek. Használ valamelyikőtök derma pent????

Nem értem miért, de kb percenként kikapcsol. Így elég nehéz végig csinálni egy kezelést:((( Írtam az eladónak, hogy segítsen, mi lehet a baj.... szóval érdekes élmény volt, a fürdőszoba átavanzsált egy orvosi műtőre :)

A Bradolife felületfertőtlenítőnek brutális szaga van... mindent fertőtlenítettem vele a környezetemben és a gumikesztyűs kezemet is. A tűről 10 perc után leöblítettem, és befújtam a másik fertőtlenítővel, mivel nem volt gusztusom használni, arra gondoltam nehogy egy csepp is kerüljön belőle az arcomra. Kezelés előtt átradíroztam nádcukorral az arcom, csináltam egy kamillás gőzölést, majd befújtam a bőrfertőtlenítővel az arcom.

A szurkálást először az alkaromon próbáltam ki, csak utána az arcomon. A homlokom 0,25 mm-esnél többet nem bírt, majd jött az arcom, ott 0,5-re raktam, majd mikor bátrabb lettem akkor "felcsavartam" a húsosabb részeknél 1x1x a 2 mm-re, de zömében az 1 mm-est használtam. Arcom piros, de nem vérzett, mert sajnos nem tudtam elég ideig csinálni... Érzéstelenítőt nem használtam, de azt hiszem ha komolyan akarom csinálni, akkor mindenképp muszáj lesz beruháznom.

Hát csajok, minden elismerésem hogy ilyen elszántan tudjátok csináljátok...

4711. mel79 (válaszként erre: 4705. - 993dda84ef)
2014. febr. 7. 21:34
RekaBeka1!!Köszönöm szépen,bízok abba h.azzal már tuti lesz!!!))Visszatérve a TCA-s hámlasztásra az is eléggé dúrva volt mind a 4 alkalommal,besötétedett,fényesedett,majd lehámlott,elég vastagon!!Kíváncsi v.ok erre a lézerre én is!!!21-én megyeek!!Izgulook!!!!!
4710. zsuzsa spain (válaszként erre: 4703. - 993dda84ef)
2014. febr. 7. 15:37

Köszi a tippet!

Láttam az owndoc.oldalt néhány hete és elég profinak tünt onnan is akartam rendelni, most beleásom magam mélyebben mert nem olvastam el mindent.


Nekem szérum koktélt rakott fel a végén ami hyaluron sav + szilicium sav + DMAE kombinációból állt, utána pedig egy kollagán maszkot, nem a copper peptideset hanem ö keverte ki elöttem, azt mondta lehet beszerezni ilyen steril "alapmaszkot" és utána olyan steril hatóanyagot rárakni amit akarsz.(pl. jó ötlet lehet egyéb kezelésekhez).

És érdemes váltogatni a keverékeket a szérumhoz minden rollerezésnél de a legvégén mindig kollagénes maszkkal "pecsételi le." A rollerezés közben véleménye szerint a legjobb a börnek "visszarollerezni" a vért.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook