Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
4829. grizus (válaszként erre: 4828. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 01:41
És ez meg is fogja a bőrt? Lehet, hogy hülye kérdés.
4828. Bellavita21 (válaszként erre: 4827. - Grizus)
2014. márc. 21. 01:32
Háát pedig az ásványi fényvédőt kb úgy képzeld el, mint a Neogranormont :-)) Én úgy nézek ki minden nyaralós képen,mint egy halott ufó:-) virítok a valószerűtlenül fehér bőrömmel...dehát nekem egy kósza napsugártól is már elképesztően bebarnulnak a foltjaim sajna...
4827. grizus (válaszként erre: 4825. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 01:05
Értem. Feltétlen utánanézek. Az a helyzet, hogy lehet, hogy nyárra abbahagyom a dolgot, ezt most még nem tudom. Most meg tudom oldani, hogy pár napig ne menjek ki. Nincs komolyabb bajom a bőrömmel, némi pattanás van, de szeplő, pigmentfolt, heg, egyéb nincs és nem nagyon fog meg a nap. Nem szeretnék vakolatot kenni a fejemre, amitől nem szellőzik a bőröm.
2014. márc. 21. 01:00
Én sajna ilyen későn már nem mindig tudok olyan szépeket írni, mint Réka. Gyorsabban jár az agyam, mint a kezem :-) és csak a felét írom le annak, amit gondolok....
4825. Bellavita21 (válaszként erre: 4824. - Grizus)
2014. márc. 21. 00:58

Hát, úgy értettem, h persze a rollerezés, savazás után használd a fényvédőt, 50+osat, de ennyire erős fényvédelmet nem szükséges folyamatosan használni, ha nincsen drámai probléma a bőröddel. Az 50+ ugyan nem erősség, hanem a napon tölthető idő hossza, de így egyszerűbb a szóhasználat.


Ha nem olyan drámai a helyzet nálad, akkor azért ne kend magadat ásványi 50+-ossal, mert hullafehér marad az arcod :-)Míg a nem ásványin azért átmegy a napsugár,a fizikai fényvédőn szinte semmi nem tud áthatolni.

4824. grizus (válaszként erre: 4823. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 00:27
Ezt most nem értem Bella, mire érted, hogy "ilyen erősségben"? Réka azt mondta, rollerezésnél, éppúgy mint a savnál, mindenképpen kell a fizikai fényvédelem.
2014. márc. 21. 00:19

Mi a baj a bőröddel? A fényvédő ilyen erősségben leginkább a foltos bőrre való. Sztem a shea nem veri vissza a fényt ilyen mértékben.


Kirpóbálhatod bármelyik ásványit, hátha találsz még olyat, ami jó :-) nekem az avene jött be.

4822. grizus
2014. márc. 21. 00:16
Basszus, mindkettőt elküldte.
4821. grizus (válaszként erre: 4818. - 993dda84ef)
2014. márc. 21. 00:16

Réka, nagyon ott vagy a szeren! (Meg Bella is.)

Én használok szérumot, krémet, én használok sheát is, arra még a fényvédő, arra egy kis alapozó, púder... elég sok. Pláne ha egy réteget képez a fényvédő. Nyáron meg még olvad is a fejem, persze az már nem ajánlott időszak.

Nem elég, ha sheavajjal vagy kókuszolajjal kenjük be? Állítólag az is fényvisszaverő. Vagy kevés? Az Avene-t meg amit még lehet találni, megnézem a krémmánián.

Köszönöm a tanácsaitokat, bocsánat hogy ennyit kérdezek!

4820. grizus (válaszként erre: 4818. - 993dda84ef)
2014. márc. 21. 00:12

Hm. Nagyon ott vagy a szeren, Réka! (Meg Bella is.) Utána fogok nézni a fényvédőknek a krémmánián meg máshol, ha nincs jobb, megveszem az Avenet-t, ha ki tudom hozni. Viszont ha maszkot képez, az nem kellemetlen? Szérum, krém, én rakok föl sheát, arra a fényvédő, arra egy kis alapozó, púder... ez elég sok. Nyáron meg különben is olvad az ember feje. Nem elég, ha shea vajjal vagy kókuszolajjal kenjük be? Úgy tudom, ezek is visszaverik a fényt. Bocs, hogy ennyit kérdezek.

Egyébként persze, nyilván nem lett tök sima a bőröm ennyitől, de én úgy látom, ha csinálom, lesz eredmény.

2014. márc. 20. 22:46

Ugye mondtam, hogy Réka a tökéletes fogalmazó? Látszik, hogy bölcsész vagy :-) Én meg közgazdász alapból, ugyan hr-en, de messze nem írok ilyen csodaszép szövegeket, mint Réka :-))

Köszii

4818. 993dda84ef (válaszként erre: 4817. - Grizus)
2014. márc. 20. 22:18

A "simaság" ilyenkor még megtévesztő, hiszen duzzadtak lehetnek a szövetek, ill. húzódik a bőröd, mert sérülés érte, és a bejutási pontokon varasodik. Persze ettől még lehet látványos a kezelés elsőre is, főleg, ha nem szokott a bőröd ilyesfajta ingereket kapni, mert így látványosan megmutatkozik milyen, amikor izgatod a bőrt.


A kis pattanások szintén normálisak, sajnos lehetetlen a tökéletes fertőtlenítést kivitelezni úgy, hogy 192 tűt görgetsz a bőrödön, rengeteg helyen megsérted, és szúrások előtt nem tudsz lefertőtleníteni minden egyes darabot. Ne nyomkodd, ez nagyon fontos, mert abból maradandó hegek születhetnek.


Fényvédelem:


2 típusú fényvédő létezik, ha a bőrről van szó.

1.)kémiai vagy biológiai

2.)fizikai vagy ásványi


A kémiai fényvédők olyan anyagokat tartalmaznak, melyek képesek a napfényt elnyelni, viszont ezek egy része könnyen lebomlik és közben allergizálhatják a bőrt. Sőt leginkább csak a leégéstől védenek, de a későbbi következményektől nem.(pl.bőrrák..)

Nem beszélve arról, hogy vannak olyan összetevők, melyek a bőrbe szívódva, a fénnyel reakcióba lépve roncsolhatják a sejteket.

Másrészt csak rövid ideig nyújtanak védelmet, minimálisan képesek a bőr természetes védekező képességét kiterjeszteni. A faktorszám éppen ennek a kiterjesztett védelemnek az idejét jelzi, de egy átlagolt értékkel, miközben minden bőrtípusnál különbözik ez az időkorlát. Egy érzékenyebb bőr egy nyári erősebb napsütés mellett max. pár percig képes az "önvédelemre", ezt a felkent napvédő sem nyújtja meg órákra, max. 10-20 percere. Sőt, minél magasabb a faktorszám, annál nagyobb ezeknek az allergizáló anyagoknak a jelenléte.


A fizikai fényvédők ezzel szemben, ahogyan a nevük is jelzi fizikailag védik a bőrt,visszaverik, szétszórják a nap sugarait, mintegy védőpajzsot képeznek a bőrön. Ált. ZnO-t vagy TiO-t tartalmaznak por alakban. Addig jelentenek védelmet, amíg fent vannak. Viszont értelemszerűen egy látványos bevonatot képeznek a bőrön, fehér maszkszerű réteget.

Sajnos azt mondják, hogy pl. a titándioxid esetében minél kisebbre zúzzák ezeket a szemcséket a jobb kenhetőség érdekében, annál nagyobb eséllyel képes fény hatására roncsolni a molekulákat. Erről azt olvastam, hogy X%-os jelenlét alatt elvileg ez a veszély nem áll fenn.

Érdemes ezeknek utánaolvasni, nem szeretném még ennél is hosszabbra nyújtani a bejegyzést, de rengeteg érdekes információt lehet találni a fényvédelemről , akit érdekel.


Még én sem tudtam beszerezni eddig, mert az Avene most nem fér bele a büdzsémbe, viszont a DM-es verzióról Bella is, és a krémmániás beszámolók is elmarasztalóan nyilatkoztak, annyira "tömör" és kenhetetlen, tulajdonképpen mész szerű az állaga.

Hiába kerül fele annyiba, ha nem tudod használni, akkor éppen kihajítottad a szemétbe a megspórolni szándékozott összeget.


A fokozott fényérzékenység nemcsak arra az időszakra vonatkozik, amíg látványosan piros a bőr, hanem az utána következő regenerációs időszakra is, amíg gyógyul.

4817. grizus (válaszként erre: 4815. - 993dda84ef)
2014. márc. 20. 20:38

Köszönöm Réka!

Mára elmúlt a pirosság, ahogy Bella mondta. És: állítom Nektek, hogy a glabella-rész simább! Most biztos azt hiszitek, túlzok, de tényleg. Meglátjuk meddig tart ez, mennyi kell a tartós eredményhez, de már most örülök, jó lesz ez a dolog. Elkezdhettem volna előbb is, de ne keseregjünk, lényeg, hogy végre elkezdtem.

Tegnap estére egyébként csomó apró kis pattanás jött ki a rollerezett részen. Lehet, hogy a mélyebb részeket megbolygattam és azért jöttek elő? Kíváncsi vagyok, lehet, hogy még a gyulladt pattikon is segít a dolog, elvileg van, ahol seborrheára is ajánlják és elvileg nekem az van.

Viszont kérlek világosítsatok fel, hogy mi az a fizikai fényvédő? Valami másmilyen naptej-szerűség? Mintha azt olvastam volna, hogy a DM-ben kapható olcsó és jó. Az Avene kicsit húzós. Egyébként ha egy-két nap alatt lemegy a pirosság, a többi nap is kenni kell, ha kimegyek? Jó tudom, már válaszoltatok rá, hogy igen.

Köszönöm a figyelmeteket és a profi tanácsaitokat!

4816. 993dda84ef (válaszként erre: 4811. - Grizus)
2014. márc. 20. 09:23

Lemaradt:


Érzéstelenítő: Mindenkinél más az az időpont, amikor a leghatékonyabb az érzéstelenítés, ezt ki kell kísérletezni. Van, akinek 30 perc, van, akinek másfél óra!Erre nincs biztos recept. Még én sem találtam meg a legtökéletesebb pillanatot, ált. 1-1 és negyed óra körül hagyom fent.


Sokáig szántottál: Minél tovább szántasz, annál jobb!:)

4815. 993dda84ef (válaszként erre: 4811. - Grizus)
2014. márc. 20. 09:20

Grizus, te vérprofi vagy, büszke vagyok rád!:)

Mindent a nagykönyv szerint végeztél, nemhogy elkeseredned nem kell, hanem inkább bátran veregesd a vállad, és érjen fülig a szád, mert így kell kinézni egy kíméletlen szántás után!Szép munka!


A homlokot elég csak egy lendülettel végigszántani, és napokig ott a nyoma, ez is normális.


Igen, fényvédőt használj, ha kimész, most érzékeny a sérült bőröd, könnyebben pigmentálódhat. Bár én azt mondom, hogy egész évben védeni kellene, de most valóban ne vedd félvállról! A naptej teljesen jó, de ne feled, ha kémiai a szűrő, akkor csak rövid ideig jelent védelmet, az adott faktorszám, és a bőröd típusának függvényében, ezért ajánlott a fizikai védelem, az amíg rajtad van, véd.


Várjuk a beszámolót, hogyan alakul a bőröd a későbbiekben! Ügyes voltál!:)

4814. Bellavita21 (válaszként erre: 4811. - Grizus)
2014. márc. 19. 22:00

Grizus,


Réka jó a válaszokban, de most Réka válasza híján én reagálok...:-)

Mindent jól csináltál. Én konkrétan piros szoktam lenni. Este csinálom, utána lefekszem. Reggelre talán picit megnyugszik, első nap piros az arcom.1mm alatt simán rákenem a jó minőségű alapozót, aztán irány ki (fényvédőzöm is). Aztán 1-2 nap után hámlik picit, aztán szépül, töltődik :-)) A hegekre szerintem kevésbé jó, de a kollagénre teljesen okés a dolog.

Ez ilyen :-) Ha nem lennél vörös, akkor nem csináltál volna jól valamit.

4813. grizus (válaszként erre: 4812. - Peonia53)
2014. márc. 19. 18:48

Én ezeket a komolyabb lézereket nem merem bevállalni. Mondjuk pénzem sincs rá. Most Kolbitól megkérdeztem a Genesist, mert az kíméletesebb és tudok olcsóbban.

Neked amúgy ránctalanított a lézer?

4812. peonia53 (válaszként erre: 4811. - Grizus)
2014. márc. 19. 18:44

Szia Gizus!


Én nem tudok ebbe tanácsot adni mivel nem csináltam még. Valamit valamiért.

A lézert én beválaltam már hatszor attól olyan vörös voltam hámlottam stb. amikor hétfőn csinálták utána csak szombaton mentem emberek közé.

Az egyik fórumó hölgytől tudom ő pénteken szokta csinálni és hétfőn már megy dolgozni, tehát munka mellett is megtudják oldani.

Sok sikert a szépüléshez!

Dóra

4811. grizus (válaszként erre: 4810. - 993dda84ef)
2014. márc. 19. 18:33

Nos, átestem az első rollerezésen és a kép vegyes.

Kb. 80 percig hagytam fenn Macilaci krémjét alufólia alatt, majd nekiestem. 15 perc után kezdett kimenni az érzéstelenítő, akkor még 5 percig csináltam. Pár ponton vérzett és egészében tiszta vörös lett a fejem. Utána sokáig aloe géleztem, majd krémeztem és lefeküdtem.

Ma... inkább nem akartam tükörbe nézni. Aztán meglátott a családom és elszörnyedtek. Öcsém szerint fel volt dagadva a fejem és úgy néztem ki, mint akit megvertek. Azt mondta, bármit is csináltam vele, ne tegyem többet, mert ez nem jó. Anyám is kiakadt, bár mondjuk őszerinte egy sima arcpakolás is több a kelleténél. (Ő évtizedek óta ugyanazt az egy krémet használja, nem érdekli a kozmetikázás, mert nem hisz benne.) Eléggé megijedtem, és a mai programomat is lemondtam, mert tényleg vállalhatatlan volt (nem dolgozom).

Mostanra már nem duzzadt, de ugyanolyan vörös, mintha jól megégtem volna. Az mondjuk vicces, hogy a homlokomon csak a glabellán piros, mert a homlokom egészén alig csináltam, lévén vízszintes ráncaim nincsenek. Eléggé ég, meleg, úgyhogy most éppen tejföllel kentem be, az nyugtat.

Mi a véleményetek? Elrontottam valamit vagy ez így természetes? Olvastam, hogy egyeseknek egy hónapig gyógyul a fejük, számomra ez nem vállalható. Mit ér az egész, ha a majdani szépülés reményében rákvörös fejjel kell élnünk? Lehet, hogy érzékeny a bőröm, hisz már egy 0,75-östől ilyenné vált? Azt hiszem, túl sokáig csináltam, valóban nagyon sok volt ez a húsz perc? Ti meddig szoktátok? És meddig kell fennhagyni az érzéstelenítőt valójában?

Azt hiszem egyébként, hogy a rákvörösség alatt, bár ezt biztos túlzásnak fogjátok tartani részemről, de a bőröm kicsit egységesebb már egy kezelés után. Szóval szerintem jó lesz ez, csak nem szabad ennyit nyúzni. A pattanások szinte alig látszanak, egyáltalán semmi hatással nem volt rájuk a dolog, bár most éppen alig van egy-kettő.

Mit gondoltok, hogy csinálhatnám jobban, hogy ne egy főtt rákhoz hasonlítsak? Muszáj fényvédőzni mellé? Elég egy sima naptej is egyelőre?

Köszönöm tanácsaitokat, minden jót.

4810. 993dda84ef (válaszként erre: 4809. - Grizus)
2014. márc. 19. 11:11
Hajrá!:)
4809. grizus
2014. márc. 18. 22:38
Megjött a roller, lehet, hogy ma még bevetem.
4808. 993dda84ef (válaszként erre: 4807. - Zsazso)
2014. márc. 18. 16:51

Értem. :)

Igen, a homlok a legérzékenyebb területek egyike a csonthártya közelsége miatt.

4807. zsazso (válaszként erre: 4802. - 993dda84ef)
2014. márc. 18. 15:36

Szia !

Kozmetikus csinálja , de előtte voltam bőrgyógyásznál , mert vannak kisebb hibák az arcomon , amire azt mondta az orvos , hogy faggyúmirigy túlburjánzás , és lézeres kezelés vagy a dermaroller vagy a dermavibrációs kezelést próbáljam ki. én a Dermarollert választottam. A tü az kicsi, pontosan nem tudom mekkora

0,5 talán . Úgy beszéltük meg hogy az első kettö az hetente , utána meg 2 hetente lesz kezelés . Ampullát is rendelt hozzá. Árat nem írok mert nem a tényleges áron csinálja nekem. Csütörtökön lesz a második kezelésem . Nem volt vészes az első után sem, csak aznap este volt olyan az arcom mintha a szoliba jobban megpirult volna. Itthon még fujtam rá First -öt. Egyébként nekem a homlokomnál fájt a szántás.....

4806. april985 (válaszként erre: 4805. - 993dda84ef)
2014. márc. 17. 21:10
Köszi a választ :)
4805. 993dda84ef (válaszként erre: 4804. - April985)
2014. márc. 17. 20:17

Szia!


Igen, ő az, szórófejes kiszerelésben vetted, első körben ez a legjobb választás, hiszen így lehet a legideálisabb alkalmazni; később az utántöltő flakonban jobban megéri, de akkor már lesz hova beletölteni, bár ezer és még egy évig kitart a 250ml-es változat is. Hajrá!:)

4804. april985 (válaszként erre: 4790. - 993dda84ef)
2014. márc. 17. 16:55
Szia!Sikerült beszereznem a mikrozidet,de ez spray,250 ml-es kiszerelés. eszköz,és felület fertőtlenítő.Ugye ez az?
4803. gomboooc (válaszként erre: 4801. - 993dda84ef)
2014. márc. 14. 14:39
úgy lesz, úgy lesz! nagyon izgi dolgok ezek :))))
4802. 993dda84ef (válaszként erre: 4798. - Zsazso)
2014. márc. 12. 20:55

Szia!


Gratulálok az első bevetéshez!:)

6x? Szerintem a "szavatossági idő" inkább szemrevételezéssel dönthető el, mintsem a felhasználás számától. Van, aki havi szántás mellett több, mint egy évig tudja járatni a motort, hiszen a tűk hegye láthatóan nem változott. Ha rendelkezésre áll egy új verzió, az tökéletes alany az összevetésre.


Milyen tűhosszúsággal dolgoznak rajtad? elárulod a kezelés költségét nekünk, egyáltalán orvoshoz, vagy kozmetikushoz jársz? Kihallgatás befejezve.:)


Gyors regenerálódást!

4801. 993dda84ef (válaszként erre: 4800. - Gomboooc)
2014. márc. 12. 20:44

Szia!:)


Niki kozmetikusa lelkiismeretesnek tűnik, én is őt ajánlottam volna első körben. Arra mindenképpen hívd fel a figyelmét, hogy te komoly vérengzésére szeretnél befizetni, alapos szántást vársz el, ne legyen szégyellős, amikor beveti a járművet!


Egy kalappal, várjuk a beszámolót!:)

4800. gomboooc (válaszként erre: 4799. - Bellavita21)
2014. márc. 11. 21:58
nyilván csak vicceltem :) Niky már leírta,h ő kihez jár, én is kipróbálom. A körútit néztem én is, ott 25e a kezelés.. azt most passzolom. :)
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook