Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
4859. 993dda84ef (válaszként erre: 4857. - Loramenta)
2014. ápr. 4. 13:43
Jól hangzik, sok sikert! Bizakodóvá tettél a testkezelések ügyében, eddig lustaságból, illetve motiváció hiányában mindig csak halogattam, de úgy érzem itt az ideje egy következetes kezeléssorozatnak. Remélem hamarosan én is megerősíthetem az általad írtakat, mármint a bőr tömörítésének kivitelezhetőségét!
4858. loramenta (válaszként erre: 4856. - Mon26)
2014. ápr. 4. 05:29
Előszőr 1,5mm-es járművel, de az nem volt elég hatékony. ( érzi azt az ember lánya), úgyhogy 2 mm-re váltottam és atól tüntek el. Csodakence nincs a striára, hidd el a sebészkésen kívül mindent kipróbáltam. Ittam a kollagén liquidet is, de ssemmi extra nem történt. Olvastam, hogy a melleden szeretnéd használni. Oda lehet kissebb hossz is megteszi.
4857. loramenta (válaszként erre: 4855. - 993dda84ef)
2014. ápr. 4. 05:25

Szia!


A bőröm tömörebb, de tényleg. Előtte kb 3 cm lógó bőr a császármetszés vonalában. Ez teljesen eltűnt. Annyira még nem feszül, de ami késik nem múlik :)

4856. mon26 (válaszként erre: 4854. - Loramenta)
2014. ápr. 3. 00:38
lorament, köszönöm, hogy írtál :) milyen dermarollerel csináltad, 1mm? vagy 0,75?? és kollagént használtál hozzá, vagy stria krémet?
4855. 993dda84ef (válaszként erre: 4854. - Loramenta)
2014. ápr. 2. 19:47

Szia!:)


Ez klassz hír, akkor tényleg érdemes lenne újra bevetni, rutinszerűen, megfelelő rendszerességgel.

Te a bőr tömörségének tekintetében láttál változást, vagy ez nem érintett téged, a has bőrszövete ugyanolyan rugalmas maradt terhesség után is?

4854. loramenta (válaszként erre: 4848. - Mon26)
2014. ápr. 2. 16:49
Szia! Én használom strián, bár a rendszeres szó nem jellemző. Nekem segített, terhesség során a a hasamon jelentkezett. Másfél év alatt kb 5x végeztem és a vékonyabbak eltüntek, a vastagabbak sokat vékonyodtak. Valószínű, hogy a gyakoribb beavatkozás látványosabb eredménnyel járt volna.
4853. grizus (válaszként erre: 4852. - 993dda84ef)
2014. ápr. 2. 14:14
Hetente kábé.
4852. 993dda84ef (válaszként erre: 4851. - Grizus)
2014. ápr. 2. 08:25

3x???Milyen gyakran szántasz?

Örülök, hogy már most látsz eredményeket, biztató!Hajrá sorstárs!:)

4851. grizus (válaszként erre: 4849. - Gomboooc)
2014. ápr. 2. 03:16
Nekem az a tapasztalatom, hogy pattanás-fronton jobb lett a bőröm, bár még csak háromszor csináltam a rollert. Lehet egyébként, hogy a lúgos víztől lett jobb, azt nem egész három hete iszom. De valamitől tisztább lett, ez tény. Elvileg a rollert seborrheára is ajánlják, az egyfajta pattanásos bőr.
4850. 993dda84ef (válaszként erre: 4848. - Mon26)
2014. ápr. 1. 21:46

Szia!


Eddig 2 alkalommal kezeltem a területet, ha jól emlékszem, így komoly tapasztalataim nincsenek. Mintha láttam volna némi finomodást a striák láthatóságában, de erre nem vennék mérget, lehet, hogy csupán szerettem volna így látni. Egy próbát megérhet azért. Nem ismerem a bőrödet, de sztem azon a finom bőrszöveten bőven elegendő az 1mm-es jármű, nekem attól is vérzett, amikor szépen kifeszítettem a földterületet. Tervezem én is újra kezelésbe venni a környéket, most viszont rendszeresen, mert sztem igazán úgy van, vagy lehet haszna.

A combomat vmivel többször(3-4szer) szántottam, ott is mintha leheletnyit javult volna a helyzet, talán....


Ha takarásban van, akkor édes mindegy milyen évszakot írunk, kezelheted kedvedre. Hogy eredményes -e, az majd kiderül, ha leteszteled. Ritka errefelé a beszámoló stria ügyben.

4849. gomboooc
2014. márc. 31. 23:28

bennem még csak most tudatosult,h ez a procedúra 3-5-7 nap zárkával jár (még jó,h így utána jártam), azt pedig én most nem tudom megoldani...szóval elhalasztom őszre életem első beavatkozását...pedig nagyon szerettem volna :( de beizzítom a b5 vitamin szedését,h legalább a ragyáim eltűnjenek...remélem mielőbb megjön a rendelésem, mert most éppen vállalhatatlan az arcom. Szóval egyelőre nem lesz dermaroller élménybeszámoló, de másokét várom szeretettel :)


jó éjt mindenkinek!

4848. mon26
2014. márc. 31. 13:57
sziasztok lányok! kérdezni szeretnék, hogy van e valakinek közületek tapasztalata a stirák dermarollerezésév? a mellemen szeretném kipróbálni, és ti mint járatos rollerezők örülnék ha adnátok pár tanácsot benne. milyen rollert használjak, 1mm vagy 1,5mm?? milyen gyakran rollerezhetek, hetente, ritkábban, sűrübben?? szabad egyáltalán így nyár közeledtén, az esetben ha a kezelt terület mindíg ruha alatt lenne? várható pozitív eredmény egyáltalán, segít a striákon? nagyon hállás lennék ha valaki hozzá tudna szóllni a striás témához, serdülö korom óta feszenged ez miatt és mindent meg tennék ha lehetne rajta javítani...dermaroller, laser, mindent bevállalok :) szép napot :)
2014. márc. 27. 10:51

Sziasztok,


Tegnap volt az utolsó 1,5 mm orvosi dermarolleres kezelésem. Ez után majd ezt is én csinálom magamnak, bár kis tükkel közben idáig is csináltam 2-3 x egy héten.

De a szokásosnál is jobban megdolgozta az arcom a doktornö,ma is dagadt ,vörös, véraláfutásos stb minden ami ugye ezzel jár.

Délután fogorvoshoz kellene mennem, de amikor felébredtem és megnéztem a tükörben rögtön az a gondolat ugrott be, hogy a rollerezés meg mellette a 2-3 naponta történö mandulasavazástól érzékeny arcra talán káros lehet a fogorvosi erös lámpa min. 1 órán keresztül, idönként a lézert is beveti ...úgyhogy ma szabadnapos vagyok inkább itthon maradok.

Lehet,hogy ez már túlzás de felhívtam és átrakattam az idöpontot...majd mepróbálok elötte 1 héttel semmit nem csinálni az arcommal:)


Van erröl valakinek bármilyen tapasztalata?

4846. 993dda84ef (válaszként erre: 4844. - Gomboooc)
2014. márc. 27. 08:21

Éppen őt, éppen innen, éppen ennyiért:


[link]

4845. 993dda84ef (válaszként erre: 4844. - Gomboooc)
2014. márc. 27. 08:20

Szia!:)


A helyi búcsúban, három pálcáról, egy húzással.

Te felhajthatod gyógyászati segédeszköz boltban is, mondjuk itt: gyogyaszati pont hu.


Külön bejegyzésben küldök hozzá egy direkt linket is, hátha túlnő rajtad a feladat.:)

4844. gomboooc (válaszként erre: 4841. - 993dda84ef)
2014. márc. 26. 20:45
szia Réka! És ezt a motyót hol lőtted? :)
4843. 993dda84ef (válaszként erre: 4842. - Bellavita21)
2014. márc. 26. 15:17

Szia Bella!


Az Octenisptet egy időre kivonták a forgalomból, lgbb is itt vidéken ezzel az infóval szolgált a korábbi "beszállítom":), elvileg a gyógyszertárak között terítik majd a szajrét, de hogy mikor lehet hozzáférni az egyelőre rejtély.


Várd meg Niki beszámolóját!


Az utolsó kérdésre a választ ezúttal megtagadom, most nehezen lehetne minősíteni a bőrömet, viszont az életkörülményeim sem éppen ideálisak, így nem szeretném egyetlen kezelés számlájára sem írni a jelen borzalmakat. Nem beszélve arról, hogy a bőrömön vezetem le minden nyűgömet, így gondolhatod hogy fest...


Ahogyan Niki és a Te példád is mutatja, a bőrünk nem önálló entitás, egy nagy komplex gépezet része, harmonikus együttműködés nélkül nem várhatunk sikereket önmagában egyetlen kezeléstől sem. Egyrészt van egy genetikai alapcsomag, ami kijelöli a határokat, bababőr finomságú, "pórusmentes", homogén bőre egyetlen kezeléstől, vagy a legpéldásabb életvitel mellett sem lesz annak, akinek nem ezt osztotta a gép.

Ha viszont nem voltál ilyen mákosguba, akkor nem engedheted meg magadnak a kilengéseket, ha eredményeket akarsz, viszont erre ált. komoly tanulópénzek beáldozása árán eszmélünk, és onnan nehéz a visszaút, de talán nem lehetetlen.


Remélem nálatok is megvalósul hamarosan az ideális szervezeti támogatás, aztán lehet végre kizárólag a kezelésekre koncentrálni!


Ahogy eddig is, amint lesz arra érdemes infóm, a szokásos fárasztó végkövetkeztetések, mindenképpen jelentek, most alkalmatlan vagyok rá! Jelenleg a 0,5 mm-es heti arckezeléseket, és az 1mm-es, szintén heti rendszerességben tervezett testkezeléseket tervezem a következő hónapokban, majd erről is jelentek annak idején.


Vigyázzatok magatokra, és várom az újabb bejelentkezéseket!:)

4842. Bellavita21 (válaszként erre: 4841. - 993dda84ef)
2014. márc. 26. 00:12

Mi történt az Octenisept-el?


Én nem merem kenni sajnos a tca-t:-)Réka, te hogy alakulsz?

2014. márc. 25. 21:52

Egy kis infó bőrfertőtlenítő ügyben:


Octenisept híján kénytelen voltam új lehetőségek után nézni bőrfertőtlenítés ügyben, és sikerült rábukkannom, sőt levadásznom a BradoPlus Color bőrfertőtlenítőt, 1000 ml-es kiszerelésben 1300-1400 HUF környékén mozog az ára, hirtelen nem ugrik be a pontos összeg. Ez egy színezett változat, amit műtéteknél is alkalmaznak, hogy jól látható legyen a fertőtlenített terület. Egyelőre még bevetésre vár, az "illata" össze sem hasonlítható az imádott Octeniseptével, de ez legyen a legnagyobb, vagy inkább az egyetlen hibapontja, és akkor jól megleszünk, remélem!

4840. 993dda84ef (válaszként erre: 4838. - Bellavita21)
2014. márc. 25. 21:44

OFF:


Niki a TCA-n a napokban fog referálni a 20%-os cuccról, szerintem beszédes lesz az ő tapasztalata, mert ugyanazt használja, amitől mistery90? foltos lett.

4839. peonia53 (válaszként erre: 4838. - Bellavita21)
2014. márc. 25. 08:54

Szia Bella!


Erőset vettél attól félsz, vagy a minőség esetleg nem a legjobb?

Dóra

4838. Bellavita21 (válaszként erre: 4837. - Peonia53)
2014. márc. 24. 23:48
Háát félek használni....:-)
4837. peonia53 (válaszként erre: 4835. - Bellavita21)
2014. márc. 24. 20:04

Szia Bella!


Miért nem mered használni a minősége nem megfelelő.

Melyiket mandulasavat használod?

Dóra

4836. grizus (válaszként erre: 4835. - Bellavita21)
2014. márc. 24. 18:31
Hát igen, de mire megrendelem a skincare-ről, egy hónap is beletelhet. 30-asat vennék.
4835. Bellavita21 (válaszként erre: 4834. - Grizus)
2014. márc. 24. 15:44

Nekem a mandulától nem hámlik és szép a bőr.

Most, h rossz az idő simán lehet savazni.


A skipeelshoposat azonban nem merem felkenni...

4834. grizus
2014. márc. 22. 00:24

Értem. Köszönöm.

Ez azt jelenti, hogy ebben a szezonban igazából már a savat se kezdjem el? A mandula szerintem belefér, ha nem hámlik. Most azért sajnálom, hogy nem kezdtem előbb.

4833. Bellavita21 (válaszként erre: 4830. - Grizus)
2014. márc. 21. 15:24

Igen, elég sokmindent csinálok párhuzamosan.


Kezdtem a pattanások miatt a Retin-a-val. Attól hámlottam, jelentősebb javulást nem hozott, de talán hosszú távon fiatalította az is bőrt,de nem tudom egyértelműen az ok-okozati viszonyokat visszavezetni.

Aztán jött a rollerezés. Azt 2011 óta csinálom. A végén a másfelest lecseréltem 0,5mm-esre, a kollegénre jó ez is, illetve Sarah is ezt ajánlotta az esetemben. A 1,5mm-es inkább a hegekre jó, de nekem azok nem javultak, így maradt a 0,5mm-es, amit jó lenne gyakrabban használni.

Emellé kezdtem el a hámlasztásokat, de hát ugye erős tca-t már nagyon régen nem kentem, hanem inkább az enyhébb változatokat(mandula főleg). Ha rollerezek, akkor előtte nem kenem a retin-a krémet napokig(Cordes vas-t kaptam csak most már, de ez jobb is lényegesen, mint a Retin-a volt). Rollerezés után megintcsak egy 5 napig semmi retin-a (tretinoin krém). Rollerezést max havi 1x tudtam mostanság beiktatni, a könnyebb savakat meg közte használom. Eleinte ott is mélyebb hámlasztást végeztem, de most már inkább a mandula maradt 20% -os formában, plusz a tonik.A 20%os mandula olyan enyhe, hogy nem is hámlik tőle a bőr.


A vitaminokat elsősorban a betegségem miatt kezdtem el. De láss csodát, a sok antioxidáns segített a bőrömön is. Ezt tavaly szeptember körül kezdtem, ez is segített.


Hát nagyjából ez a protokollom.

4832. 993dda84ef (válaszként erre: 4825. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 07:10

A fizikai fényvédők esetében szerintem nem sok értelme van a faktorszámoknak, hiszen kell egy minimum ásványi anyag összetétel, amivel elérhető a tökéletes védelem. Ha ez nincs meg, a bőrnek csak a saját védelme marad a nem lefedett pontokon, így nem sok értelme van. Szóval fizikai fényvédőknél én 50+ alá nem nagyon mennék, ha valaki rászorul erre a típusú változatokra, annak a legbiztosabb védelemre van szüksége, aki meg nem, az minek maszkolná a bőrét értelmetlenül, az felkeni a kémiait.

A kémiai változatnál viszont nem is feltétlenül ajánlják a magas faktorszámot, mert jelentéktelen a kiterjesztett időkeret különbség, de ugyanakkor a bőrre esetleg káros, vagy napfény hatására lebomló és a sejteket károsítható hatású összetevők mértéke jelentősen magasabb.

4831. 993dda84ef (válaszként erre: 4827. - Grizus)
2014. márc. 21. 07:01

Én is úgy gondolom, hogy esetedben az talán a legbölcsebb, ha az őszi szántási szezonra halasztod a folytatást. Nem éri meg kockáztatni a bőröd állapotát, ilyentájt már csak azoknak ajánlott a vérengzés, akiknek meg sem kottyan bőrük 24 órás védelme, annyira magától értetődő, ahogyan a fehér vakolattal vagy az állandó sapival, kalappal is könnyen összebarátkoznak, és ebben következetesek tudnak maradni.


Addig koncentrálj a korábban említett életmódváltásra, és az étkezéseid megreformálására, próbáld meg a sportot becsempészni az életedbe, így szeptembertől már egy magabiztos földművesként kezdhetsz neki a projektnek. Csak elhatározás, és eltökéltség kérdése Drukkolok!:)


Ami a fényvédőket illeti, a kémiai változat ugyan nem képez összefüggő réteget a bőrön, de sokkal jobban károsíthatja, ill. allergizálhatja, miközben komolyabb védelmet nem lát el, csupán megnyújtja azt az időt, amíg nem ég le a bőröd, tehát még egy picit meg is téveszt.

A fizikai változatról különféle blogokban láttam fényképes beszámolókat, és igen, azok konkrétan fehérre meszelik a bőrt, melyik jobban, melyik kevésbé.

4830. grizus (válaszként erre: 4828. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 01:56
Még valami, Bella, úgy emlékszem, mintha azt írtad volna, hogy retinolt is kensz. Hogyan, mikor sav mellett azt elvileg nem lehet?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook