Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


59. brownie (válaszként erre: 58. - Julcsibulcsi)
2011. jan. 15. 13:39
Én vaterán vettem, steril és korrekt az egész történet. Magánszemélyként másképp csak akkor jutsz hozzá, ha orvos ismerősöd van és megvásárolja, mert hegekre minimum 1 mm-es tű kell és a kozmetikusok csak ez alatt szerezhetik be. A hozzávalókat gyógyszertárban megkapod.
2011. jan. 14. 14:21

A mélyhámlasztással kapcsolatban én is szereztem már tapasztalatot és azt javaslom, hogy akinek egy picit is mélyebb hegei vannak és nincs nagyon vastag pénztárcája az ne vágjon bele.Tényleg javítja a bőrképet, de a hegek csak rendszeres kezeléssel tűntethetők el (ami elég hosszú idő, hiszen havonta csak egy hámlasztást csinálhatsz és nem utolsó sorban elég költséges, hisz egy kezelés 30-40 ezer forint körül mozog)És előre még a kozmetikus sem tudja megmondani, hogy hány alkalomra számíts...

Én most Frankiboy hatására elkezdtem a dermarolleres kezeléssel kacérkodni,de fogalmam sincs hol lehetne esetleg a vaterán kívül beszerezni egy ilyen rollert.A neten keresgélve csak olyan helyeket találtam, ahol kozmetikusoknak árusítják. Tud valaki esetleg olyan helyet (lehetőleg Budapesten vagy környékén) ahol magánszemélyek számára is beszerezhető?

57. cc7c99674c (válaszként erre: 54. - Brownie)
2011. jan. 11. 09:28
Nyugodj meg nekem 8 mélyhámlasztásom volt(új bőr 5 nap alatt)külsőre szebb lesz a bőr de ráncokra hegekre nem sokat ér.
56. brownie (válaszként erre: 55. - Tempest)
2011. jan. 10. 21:32
Nem, nem vagyok elégedett, ennyit egy Ilcsis hámlasztás is tud és nem kerül ennyibe.Lehet, túl vastag bőr van a képemen:)) Mikrodermabrázióról saját tapasztalatom nincsen, úgyhogy nem tudok véleményt alkotni. 1,5 mm-es rollert vásároltam és szérumokat is, már csak a fertőtlenítők vannak hátra.
55. Tempest (válaszként erre: 54. - Brownie)
2011. jan. 10. 21:03
Ezek szerint a hámlasztással nem vagy elégedett? Én mikrodermabrázióval kacérkodom még, arról esetleg tapasztalat?? De folyamatban van nekem is a henger vásárlás, hány mm-set vettél?
2011. jan. 10. 21:01

Az én rollerem is megérkezett ma, úgyhogy pénteken lesz az első beavatkozás. Kicsit elbizonytalanodtam, mert néhány helyen azt olvasom, hogy gyümölcssavas hámlasztás után fél évig nem lehet. Nekem december elején volt egy gyógynövényes és nem tudom, hogy ez után lehet-e? Egy helyen azt az infót kaptam, hogy csak a mélyhámlasztásra vonatkozik, melyet orvos csinál. Ezt kozmetikus csinálta és csak az 5. napon kezdett hámlani, annak ellenére, hogy másnapra ígérte. Van erre vonatkozóan tapasztalat?

Ma már nagyon bánom, hogy belementem és kidobtam 30 ezer forintot. Igaz, nem ez volt az első.

2011. jan. 9. 08:24
Azt mondom aki nem tartja be a szabályokat ne csinálja.Vérezni fog ,van aki ezt sem bírja.Viszont az biztos,hogy legalább 1mm-es roller kell ahoz,hogy beérjen abba a rétegbe ,hogy a kollagén termelés beinduljon.Ezt kozmetikában nem vállalják mert a vérzés ott szinte tabu.A plasztikai sebész,bőrgyógyász meg nagyon drága.Nekem eddig nem volt baj és a bőröm egyre szebb kapom a visszajelzéseket .
2011. jan. 9. 08:11
Ja és én egészségügyis vagyok te meg csak egy kozmetikus.Tisztában vagyok a szabályokkal.Szóval csak fertőtlenített bőr és eszköz.
51. cc7c99674c (válaszként erre: 49. - Rubellit)
2011. jan. 9. 08:09
Nézd tegnap csináltam az 5.kezelést.Nekem olyan jó lett a bőröm most 34 évesen,hogy utóljára 13 évesen a kamaszkori pattanásaim előtt volt ilyen.Kicsit vörös első,második nap de aztán elmúlik.Ha a sterilitást mindenki betartja(Bőrfertőtlenítés,eszközfertőtlenítés)Nem lehet nagy baj.Ti kozmetikusok csak az 1mm -nél rövidebb tűt használhatjátok és az sajnos csak a külső bőrkép javítására jó.Méregdrágán megvetetitek az emberrel a derma rollert és lehúzzátok.Mindenféle aranypakolással füszerezve.Nem fog az az arany beépülni soha csak jó drága a kezelés.A gyógyszerrel meg ne hasonlítsd össze a rollert mert a gyógyszer tényleg más az hatóanyagokból áll és tényleg baj lehet ha rosszat veszünk.de a roller az egy eszköz.Ez amit én vettem a vaterán garantáltan eredeti!!!!Ha betartja valaki a szabályokat nem lesz baj!
50. Tempest (válaszként erre: 49. - Rubellit)
2011. jan. 9. 01:45
Nem Ő az egyetlen aki csinálja, több embert ismerek akik ezt teszik már huzamosabb ideje, és minden ok. Van köztük olyan is aki az első kettőt dokival csináltatta, és van olyan aki először kozmetikushoz ment mielőtt otthon nekiállt. Nem azt mondom, hogy nem kell körültekintés és nagy alaposság, főleg a sterilitás miatt, de az azért túlzás, hogy lehetetlen, és nagy felelőtlenség magadnak megcsinálni, valljuk be töredékéért...
49. Rubellit (válaszként erre: 41. - Cc7c99674c)
2011. jan. 8. 21:10
Szia Frankiboy! Gyakorló kozmetikusként döbbenten olvasom, hogy milyen ötleteket adsz egészségügyisként. Remélem, hogy aki olvasta elgondolkodott azon, hogy ha ez ennyire egyszerű akkor miért mennek sokan kozmetikushoz vagy orvoshoz egy ilyen kezelés elvégzésére. Arról nem is beszélve, hogy 1,5mm hengerről írsz. Most nagyon komolyan, senkinek sem ajánlom, hogy Frankiboyra hallgatva utána csinálja a kezelést a leírtak szerint! Azért mert a vaterán árulnak valamit az nem azt jelenti, hogy meg is kell venni. Gyógyszereket is árulnak mégis orvoshoz megyünk és gyógyszertárban váltjuk ki az általa rendelt gyógyszert. Ki ad garanciát azoknak akik lemásolják Frankiboy kezelését? Jó lenne gondolkozni, mert itt mindenki a bőrét viszi a vásárra és abból csak egy van. Ne haragudj Frankiboy, de nem hiszem, hogy szabad ilyen tanácsokat adni.
48. cc7c99674c (válaszként erre: 47. - Cicmic87)
2011. jan. 1. 10:58
Striára nem használtam.Azt mondják jó rá.Nézz utánna viszont,mert arra szeritem legalább 2mm körüli tű kell.
2010. dec. 31. 11:33

Én striára szeretném használni arra is jó?

Frankiboy erről valami tapasztalat?

2010. dec. 30. 02:42
Most nézem,hogy a haj újranövekedésre is lehet használni! :O Az is érdekelne,ha valaki tud róla valami hasznos infót!Köszönöm ezt is!
2010. dec. 30. 02:28
Sziasztok!Én a homlokráncaimra szeretném kipróbálni :),mert az rettentően zavar.Az a baj,h alapból mindig felhúzom a szemöldököm,így a homlokom is ráncolódik.:D De valószínű,h ez nálunk vmi családi vonás lehet,mert a húgom is uezt csinálja,csak ő 8 évvel fiatalabb...kiváncsi lennék a véleményetekre.Én is eü-s vagyok szívesen kipróbálnám itthon,ha vki leírná,h pontosan mien krémek stb kell hozzá.Előre is köszi!
44. Tempest (válaszként erre: 42. - Napholdtrigon)
2010. dec. 30. 02:18
Én is tervezem, hogy kipróbálom, már régóta szemezek a dologgal, most Frankiboy írására kicsit felbátorodtam. Nagyon érdekel a beszámolód, ha túl vagy rajta. Csak ügyesen!
43. julcsibulcsi (válaszként erre: 31. - Carpe)
2010. dec. 29. 21:35

Kedves Carpe!

Azt esetleg meg szabad kérdezni, hogy melyik ez a kozmetika?(elég ha várost és címet írsz, a többiben segít a google :-) )Itt Budapesten ennyiért a legtöbb helyen maximum egy arctisztítást kapsz (legalábbis ott ahová én járok)

Köszi

42. Napholdtrigon (válaszként erre: 41. - Cc7c99674c)
2010. dec. 29. 09:09
Te egy fakír vagy. :) Már találtam is kellékeket, ha megvagyok az első kezeléssel, leírom hogy sikerült!
2010. dec. 28. 08:15

Itthon csinálom egészségügyis vagyok.De te is megtudod magadnak ha a szabályokat betartod és hallgatsz rám! Vettem színtelen műtéti börfertőtlenítőt illetve én hoztam a munkahelyemről.(Bradoderm)Jobb a színtelen mert nem leszel barna vagy narancssárga.Én nem használok ézéstelenítőt de ezt kevesen bírják ki.Ha nem vagy Lidocain érzékeny azt tudsz venni kenőcsöt nem vényköteles.A kezelés előtt kend be az arcod elöszőr a krémmel és várj 30-40 percig mire érzed,hogy zsibbad.Persze ha nem vagy Lidocain érzékeny!!!!!!Ez fontos! Ha igen mást kell venned.Ha letelt az idő és zsibbad akkor gyorsan lemosod szapanos vízzel és utánna lefertőtleníted az arcod a bőrfertőtlenítővel egy vattapálcával(gyógyszertár)vagy steril gézlappal alapsan kétszer mosd le vele!.Aztán kezdheted .Vizszintesen is mindenhol kb 15 ször hengerelj meg függölegesen is.Aztán haránt is.Jó sokszor.Vérezni fog de ne ilyedj meg azok csak olyan mikrovérzések amiket a kis tűk ejtenek.Közben egy steril lappal letörölgetheted a vért mert akkor a végén nem lesz nehéz majd letörölni annyira mert nem alvad meg .A heges részeket ne sajnádl nyomd neki !Hengereld.Aztán ha végezdél úgy érzed,hogy becsületesen mindent megcsináltál mégegyszer bőrfertőtlenitsd le mint az elején vele most le a vért egy vattapálcával vagy steril gézzel! Itt azt látod,hogy jó vörös az arcod mintha nyáron leégtél volna. Ne foglalkozz vele másnapra már kevésbé, még egy nappal később meg még kevésbé.Én nem mosok arcod 2 napig ennyi utánna már zuhanyozhatsz tiszta vízzel.Aztán mindent rendesen.Kicsit bedagadhatsz első nap de másnap elmúlik ne ilyedj meg! A kometikusod ezt nem fogja vállalni legfeljebb orvos méregdrágán 60000ft min mert a vérzés miatt ezt kevés kozmetikus vállalja.Én 1,5mm-es tűs hengerrel csinálom a vaterán vettem és ne hallgass senkire abszolutt eredeti dobozban Beverly Hillsből van és úgyanezt látod a youtubon is orvosi rendelőkben.Ez 3800ft volt .Megbízható de ne ejtsd le vigyázz a tűkre akkor sokáig jó!!!!A hengert én kezelés előtt úgyan abba a bőrfertőtlenítőbe áztatom amivel lemosom a bőrt és kb 10 perc után leöblítem csapvízzel bár desztílláltvízzel kellene de nekem semmi bajom nem lett eddig.Ennyi. Hidd el a kozmetikus bármit mond neked 1mm-nél kissebb tűvel ne vállald mert nem fog hegekre használni mert nem ér e abba a rétegbe és csak a pénzd húzza le rólad üzlet neki! Legalább 15 kezelés kell a hegeknek én 2 hetente csinálom.De ha éppen akkor dolgod van vársdz még pár napot.Ne csináld májusban már őszig mert az uw miatt foltos leszel!!!!

előzmény:

2010. dec. 28. 08:11
39. cc7c99674c (válaszként erre: 38. - Napholdtrigon)
2010. dec. 28. 08:09
Az a lényeg,hogy az arcod fertőtlenítsd le rendesen kétszer most le.Én a színtelen műtéti bőrfertőtlenítőt használom van sok fajta(Bradoderm stb)Én egészségügyben dolgozom tehát könnyen beszereztem.Azért jobb a színtelen mert nem fgja meg az arcod.A rollert is abba áztatom kezelés előtt kb 10 percig így steril lesz.A kezeés után mosd el tiszta vízzel.Le ne ejtsd akkor sokáig jó tovább mint 10 alkalom nem lesz baja.Én a vateráról szerzem be ne félj eredeti biztosan dobozban 3800ft. stb.(Beverly Hillsből van)A kozmetikusok csak ráteszik a hasznot.
2010. dec. 27. 19:27
Köszi Frankiboy!
37. cc7c99674c (válaszként erre: 31. - Carpe)
2010. dec. 27. 17:43
Ne haragudj de ellenőrizd le légyszíves a kozmetikusod mert 3mm-el biztos nem csinálja hanem 0,3mm.Én itthon 1,5mm-es tűvel csinálom arcra max 2mm-ig ajánlják.A bőr az arcon nincs olyan vastag és még rá is nyomják.Vérzig az arcod mert nekem itthon a 1,5 mm-el tiszta vér az arcom.A kozmetikusok 0,7 mm használják általában.Utánna már orvosi kategória.Persze más aki itthon csinálja mint én.
2010. dec. 27. 17:36
A tv2 honlapján láttam az aktív videóiban Mujahid Zolinak(egykori megasztáros)csinálta dr Török Mária.Ő sem használ hatóanyagot mert a kollagén így is azonnal termelődni kezd állítólag 300%-osan.Persze j az abszolut steril hatóanyag(hilauronsav,C vitamin,stb)
35. cc7c99674c (válaszként erre: 29. - Timky)
2010. dec. 27. 17:32
Én itthon csinálom magamnak 1,5mm-es tűvel 2heetente és már látszik.A negyedik kezelést csináltam most 25-n szombaton.Még piros vagyok.Nem tudom neked a kozmetikus mekkora tűvel csinálta de 1mm alatt nem ér semmit mert nem ér hatol be a tű abba a rétegbe hova kell.Ráadásul vérzik is rendesen ezt kevés kozmetikus vállalja.Hegkre meg kisebb tű és kollagén indukcióra nem jó.A 0,3,0,5,0,7-es tűk csak a külső bőrkép javitására valók.Az aranylapocskák szart sem érnek csak a pénzt szedik le tőled.Én hatóanyagok nélkül csinálom most apró kis jégcsaphegeim vannak fiatalkori pattanások után de mr töltődik fel látszik az eredmény.Hegekre kell kb 15 alkalom.Orvosi oldalon olvastam.
2010. dec. 27. 13:59
Sziasztok! Hol szerzitek be a szérumot? Sajna nem vagyok orvos, vagy kozmetikus.
33. szisze
2010. nov. 24. 20:34

Én sajátmagamnak végzem a kezeléseket. Már rutinos vagyok, teljesen belejöttem:))

Tüzetesen utánanéztem annk, hogy mire kell vigyázni, és ez nem más mint a sterilitás.

Az eszközöket és a steril hatóanyahokat (ami fantasztikus dolgokat tud művelni a bőrrel) 100%-ig biztonságos helyről szerzem be.

Szóval, már sok-sok 10 ezer forintot spóroltam meg, hogy megtanultam ezt a műveletet.

(Hatóanyag beszerzés terén szívesen segítek annak, akit érdekel)

32. carpe
2010. nov. 22. 12:42

amúgy jártam már több kozmetikában, sok a vendég kicsi és szük helyiségek és a tisztaságról ne is beszéljünk!!!

de ő nála..hihetetlen nagy tisztaság van..és egyszerre csakis egy vendéggel foglalkozik...nem lehet hozzá csak úgy "beesni"az utcáról!

jah és ami nekem a legjobban tetszett...h a kezelés alatt folyamatosan megy a masszirfotel...ami teljesen ellazít,szinte elalszom olyan jó:)

31. carpe
2010. nov. 22. 12:35

sziasztok...

jó sokat és sokfélét irtatok.

én a magam tapasztalatát tudom leirni.

drágállom a kezeléseiteket!!

Ahova én járok 4az 1-ben kezelést kapok. 1/arctisztitás+2/mikrodermabráziót+3/ionos kezelés, pakolás +4/dermaroller.3mm-s =a komplett kezelés 12000Ft/alkalmanként/

A rollert külön meg kellett venni ami 6000Ft volt, amit a kezelsé végén hazavihetek és akár otthon is csinálhatnám, egyenlőre nem merem:-//


Első alkalommal teljesen lehámlott a bőröm, most másodjára már nem volt olyan vészes és fájdalmas sem mint az első alkalommal. A kozmetikus lidokaint használt.

most a hámlás sem volt olyan erőteljes. kiváncsi leszek a 3.kezelésre is.

Én sem ajánlom otthonra...bár nekem azt mondta h nyugodtan elvégezhetem itthon is fel is irta a hozzávalókat/ezköz-bőrfertőtlenitőket stb/

30. cicmic87 (válaszként erre: 29. - Timky)
2010. okt. 19. 13:02

Szia!

Nagyon sajnálom,hogy elment sok pénzed feleslegesen!!

Én még nem használtam,ha fogom akkor csak úgy,hogy veszek,de az az igazság ,hogy vatera... onnan nem meretk rendelni. Igaz az sem ocsó,ha megveszek mindent ,de úgyis jobban ki lehet jönni,mint a kozmenikusnál. És te mire kérted a kezelést az arcodon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook