Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
4889. Ditz (válaszként erre: 4886. - Zsuzsa spain)
2014. ápr. 11. 14:38

Igen, csak a rollerrel! Az Emlán kívül mást nem kentem a bőrömre. A gyorsabb gyógyulás érdekében próbálkoztam ezzel-azzal, de azt tapasztaltam, h bármivel kentem, a saját tempójában gyógyult a bőröm.

Eleinte rollert használtam 1,5 mm-est, majd pár alkalom után 2mm-esre váltottam. Rosszul tűrte a bőröm, lila zúzódások, bevérzések, apró fehér pattanások mind előfordultak, nagyon keményen nyomtam. Szó szerint!

RekaBeka ajánlotta a pecsétet, s bevált! Igaz, hogy legalább három napig így sem tudok utcára menni a kezelés után, de gyorsabban gyógyul, s nincsenek pattik.

Semmi egyéb eljárást nem próbáltam, nem hiszek bennük, csak a lézerben. Azt a fajta lézeres kezelést, ami valóban megújítja a bőrt (az enyémet), csak kórházban, orvos végezheti. Fél milla volt az ára 4-5 éve. Sosem futná rá. :)

Köszi a gratulációt. :)

4888. Ditz (válaszként erre: 4885. - 993dda84ef)
2014. ápr. 11. 14:20

Drága RekeBeka!


Te mindig megnevettetsz! Lehet szavadon foglak, s egyszer úgy megnyúzhatsz, ahogy jólesik! Csak kibírjam!

4887. Ditz
2014. ápr. 11. 14:14

Emla, 2mm pecsét


Köszi csajok, jól esett a dícséret! :D Igazából én csak így látom az eredményt, hogy a régi fotókkal összehasonlítom. Még szerencse, h fent hagytam! Azért még bőven van mit csinálnom, a lyukak ott vannak, s oly mélyek, h szerintem semmi nem hozza rendbe. (Egy tűssel nem fogom böködni, egész biztos!) A képeket tegnap este készítettem telefonnal, s magam is meglepődtem a változás láttán. Sztem az én bőrömnél senkié nem csúnyább, úgy hogy hajrá, ne adjátok fel!

4886. zsuzsa spain (válaszként erre: 4882. - Ditz)
2014. ápr. 11. 13:58

Ditz,


Eszméletlen a javulás...


Ezt kizárólag a dermarolleres kezelésekkel érted el, vagy volt valami más is?

Akármilyen egyéb kiegészítö eljárás is volt, fantasztikus az eredmény.


Gratulálok!

4885. 993dda84ef (válaszként erre: 4882. - Ditz)
2014. ápr. 11. 12:15

MaciLaci-féle keverék, 0.5-1-1.5-2mm roller/pecsét:)


1.)Bábám-bábám <3 Bábám-bábám <3...:)

2.)Hűazanyjátaztabetyármindenit, a képek tanúsága szerint őrületesen látványos a javulás, sikerült kivasalnod a pofikád, mint egy ünnepi abroszt, le vagyok nyűgözve! Írtad, hogy van némi javulás, de ekkorára nem számítottam!!!!(...állam szilánkossá törött a földdel való ütközés következtében.:))


Ne aggódj, ha végre idetolod a képed hozzám!!:), én úgy elintézem a bajusz ás áll szakaszt, hogy új személyit kell készíttess! Bármikor állok rendelkezésedre az ügyben, értsd bármikor!:)


Szépséges!:)

4884. 993dda84ef (válaszként erre: 4881. - Bellavita21)
2014. ápr. 11. 12:06
Én ugyanezt a csodát 1 órát is fennhagyom néha, bár nem érzek nagy különbséget. A tény, hogy gyorsan elillan a hatás. Részletekben lehet(ne) a leghatékonyabban szántani, de úgy nem lehet megfelelően biztosítani a fertőtlenítést. Fel kell gyorsulnom, nincs mese.:)
4883. peonia53 (válaszként erre: 4882. - Ditz)
2014. ápr. 11. 10:27

Szia!


Nagyon sokat javult a bőröd.

4882. Ditz
2014. ápr. 10. 22:56

Emla 2mm pecsét

Sziasztok lányok!

Tettem fel új képeket a kétkedők kedvéért. A kezdeti állapot is fent van. Nem számolom, hány nyúzáson vagyok túl, de sztem még nincs húsz. Ebben a "szezonban" nagyon nem volt kedvem, csak kétszer csináltam. A szám körül, felett, állon nem hat az Emla, képtelen vagyok csak hozzá érni is a tűvel. Meg is látszik! :) Nem használok semmi löttyöt, sztem nem indokolt. Lássátok! :)

2014. ápr. 10. 18:42

Nekem az a tapasztalatom, hogy akár egy év is szükséges az eredményhez. Lassan épül újjá a kollagén, úgyhogy kitartónak kell lenni.

Az itt kapott recept alapján készített érzéstelenítő olyan szinten hat nálam, hogy nem is érzek semmit, mintha nem is a saját arcomat rollerezném. Így könnyű. Persze ha nem lenne érzéstelenítő, én sem lennék ilyen vidám. Na azt nem tudom, mi lesz velem, ha elfogy :-)

Ez a recept érzéstelenítő nagyon gyorsan hat, talán 20 perc, utána gyorsan el is megy a hatása, úgyhogy 20 percem van a kezelésre. Elég ennyi bőven. A korábban használtaknál volt ez egy óra is, bár ugye ez az előírás szerinti, lehet, hogy már fél óra után nem éreztem volna semmit. A fólia kötelező, amúgy töredéke a hatás. Addig én jövök-megyek a lakásba,intézem a dolgaimat, tévézek, ilyenek...

Sajnos a pigmenthiányos foltoknál egyelőre nincs eredményem.

4880. 993dda84ef (válaszként erre: 4878. - Grizus)
2014. ápr. 10. 08:08
Igen, az otthoni "kínzásokhoz" komoly eltökéltség, és vasakarat szükséges, de ezek a kompetenciák fejleszthetőek, és minél erőteljesebb az elérni kívánt cél iránti vágy, annál "könnyebben" kivitelezhető, egy idő után még a legkegyetlenebb rutin is alapvetéssé válik, sőt hiányállapot mutatkozik, ha elmarad....és ez történetesen nem csak elmélet.:)
2014. ápr. 10. 08:01

MEL79, kedves fórumtárs, mi újság, nem hallatsz magadról, mi az ítéleted lézer ügyben, megérte a beruházást??


Ne hagyj minket bizonytalanságban, remélem csak a boldogságtól, és az állandó bókáradattól nem jut energiád a beszámolóra!:)

4878. grizus (válaszként erre: 4876. - 993dda84ef)
2014. ápr. 9. 17:54
Az a baj, hogy otthon nem igazán megy az arctorna. Ha ott vagy az órán, nem lazsálhatsz, otthon viszont ellébecolod, mert igazából nem túl szórakoztató. A roller más, azt jó erősen csinálni, de a grimaszolás - nem igazán megy otthon. Én legalábbis nagyon untam és el is lógtam.
4877. 993dda84ef (válaszként erre: 4875. - Slöj)
2014. ápr. 9. 11:46

"Fóliafátyolban" én vagy hanyatt fekve relaxálok, tervezgetek, mentális nagytakarítást végzek, vagy a számítógép előtt bohóckodom, olvasgatok, intézem a a dolgaimat. Szóval bármit, ami egyszemélyes móka.


Eleinte én is macerásnak tartottam, sőt, néha még most is azért halogatom, hogy ne kelljen végigjátszani ugyanazt a procedúrát, főleg akkor érzem tehernek, amikor a testet kezelem, de hozzá lehet szokni, és jól bele lehet építeni sztem a legtevékenyebb napi rutinba is. Csak elhatározás, és tettrekészség kérdése, mint ált. minden.

4876. 993dda84ef (válaszként erre: 4874. - Grizus)
2014. ápr. 9. 11:41
Kísérletezni kell, ez tény. Mindegy is, amint elmondhatom magamról, hogy teljes hőfokon, legalább 2-3 hónapig edzettem az izmokat, visszajövök jelentést tenni a témában.
4875. slöj
2014. ápr. 9. 10:42

Sziasztok!

Holnap megyek a 3. kezelésre, és utána gondoltam, hogy abbahagyom. max. 3-szor szokott átmenni az arcomon. Az érzéstelenítőt kb. fél óráig hagyja fent fólia alatt. Ha le van fóliázva az arcotok, mit csináltok több mint 1 órán keresztül? Ezért nem szeretnék érzésteleníteni, mert macerásnak tartom. Aztán lehet, hogy megváltozik a véleményem, ha majd elkezdek "dolgozni". :-)

4874. grizus (válaszként erre: 4868. - Grizus)
2014. ápr. 9. 08:49
Visszatérve a témára: igen, lehet, hogy hosszú távon, évek alatt valóban ér valamit. Az viszont biztos, hogy pár hónap alatt nem lehet vele eredményt elérni. Itt a Bojtor Márta-féle tornáról beszélek, nyilván a többinél is hasonló a helyzet. Ami engem illet, inkább a különféle arcmasszázsok érdekelnek, bár abból is próbáltam párat és hatástalan volt, de még nem adtam fel, hogy találjak jót, csomó féle van.
4873. grizus (válaszként erre: 4870. - Slöj)
2014. ápr. 9. 08:47
Az a gond, hogy a kozmetikusnál egyszerűen nem töltesz annyi időt, hogy az érzéstelenítő hatni tudjon. Melyik kozmetikus fog várni legalább egy órát, hogy hasson? Egyik se. Pedig kell! Én is voltam kezelésen tavaly és szinte semmit sem várt az érzéstelenítő felkenése után, emiatt aztán baromira fájt is. Itthon ellenben fennhagyom jó 70-80 percig és semmi fájdalmat nem érzek. Maci laci krémje nagyon jó. Hidd el, szükséges érzésteleníteni, minek szenvednénk?
2014. ápr. 9. 06:43
nem ismerem,sosem hallottam rola.
4871. 993dda84ef (válaszként erre: 4870. - Slöj)
2014. ápr. 9. 01:02

Szia!:)


Hidd el, az érzéstelenítő használatának az ég világon semmi köze nincs az eredményességhez, sőt, a fájdalom érzet legtöbbször gátja az alapos munkának, mint segítő társa. Ezen nem fog múlni. Az előfordulhat, hogy bizonyos összetevők hatására összehúzódnak az erek, így kevésbé vérzik, ahogyan műtétek alatt is kevernek az érzéstelenítő injekcióba erre alkalmas anyagokat, hogy kevésbé legyen vérzékeny a terület, de ez nem befolyásolja a szántás hatékonyságát, kizárólag emiatt ne mondj le róla.


Lehet, hogy vastagabb a bőröd, kevésbé vagy vérzékeny, vagy tényleg nem fejtett ki komolyabb nyomást, mert 1mm sztem már bőven alkalmas hosszúság az irhába jutáshoz.


Eredmény ennyi idő alatt, főleg, hogy nincsenek látványos bőrhibák, ritkán jelentkezik, nálad éppen a bőr tömörségének hiánya a probléma, tehát a kollagénes állomány "átszabása" a cél, ami nem 1-2 hetes történet. Egyelőre ne írd le a járművet, lehet, hogy őszre már ettől a pár kezeléstől szépen feltöltődik a bőröd. Én még bevállalnám a 3. szántást, ha már belekezdtél...


A legjobbakat!

4870. slöj
2014. ápr. 8. 12:56

Sziasztok Lányok!


Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak, az összes hozzászólást elolvastam. Egy éve volt egy kis "szösszenetem" az oldalon, de nem mertem belevágni. Rájöttem, hogy ez a legjobb az olcsóbb arcfiatalítási módszerek között. Felkerestem egy kozmetikust, mert magamnak még nem merem csinálni. Kinyihogtam nála az 1 mm-es rollert. 0,5 -el akarta csinálni. De! Hiányérzetem van azzal kapcsolatban, hogy szerintem kevés ideig csinálja, és szerintem nem nyomja rá a rollert rendesen. Mondjuk baromira fájt! Lidocaint fújt az arcomra + fólia, azzal érzéstelenítette. Az első alkalommal enyhe bőrpír jelentkezett utána. A másodszor már erősebb volt a bőrpír, mert mondtam neki, hogy ne kíméljen. Csütörtökön megyek a harmadik alkalommal. Lehet, hogy többet nem megyek, az időjárás miatt is, mert már nem szabadna. Elkérem a rollert és én majd kezelésbe veszem a dolgokat. :-) Őszig beszerzem a cuccokat hozzá, meg bátorságot gyűjtök és indul a rollerezés! Ja! És semmi eredményét nem látom magamon a 2 alkalmi rollerezésnek! 43 éves vagyok, szerencsére bőrproblémáim nincsenek, csak feszesíteni szeretném az arcomat. (Mások szerint fiatalabbnak nézek ki, mint amennyi vagyok.) Normális, hogy még nincs eredmény? Mert korábban azt olvastam, hogy azért kellene látszani. Majd érzéstelenítés nélkül szeretném csinálni, mert úgy sem ér semmit. Minden elismerésem Mindenkinek, nagyon felnézek rátok. Belevaló csajok vagytok! :-) Szép napot Mindenkinek! :-)

4869. 993dda84ef (válaszként erre: 4858. - Loramenta)
2014. ápr. 8. 10:18

Az is meglehet, hogy nem a 2mm es tűhossz látványosan hatékonyabb, hanem éppen akkorra érett meg a korábbi kezelések gyümölcse, mikor belefogtál a 2mm-es mókába. Nem tudom, nekem a 2mm-es jármű a mai napig nehezen emészthető, egyszerűen nem emberi léptékű:), még a fenék viszonylag vastag szöveti állománya is vékonyabbnak hat, ha összecsípem, lgbb is a megsaccolt dermis mélység, mint ez a fegyver.


Mindenesetre jelenleg 1,5 mm-es jószág híján, a következő időszakban 1mm-essel tervezem szántani a fenék, combok, has, karok négyest, heti vagy 2 heti rendszerességgel, majd kiderül mekkora sikerrel tömörítem "elhasznált" borításomat.

4868. grizus (válaszként erre: 4867. - 993dda84ef)
2014. ápr. 8. 04:11
Semmi baj nem volt azzal, ahogy csináltam. Egyszerűen nem tudja azt, amit igér. Akkor mondják azt, hogy két év múlva talán látszik valami, de ne hazudozzanak, hogy két hét múlva látod, két hónap múlva meg a többiek is látják, mert nem igaz. A többieknek se változott egy fikarcnyit sem az arcuk. Tök kamu az egész.
4867. 993dda84ef (válaszként erre: 4866. - Grizus)
2014. ápr. 7. 12:41
Sajnálom. Az is lehet, hogy neked nem sikerült elsajátítani a helyes technikát. Persze nem tudhatom, de ez is egy lehetőség. No, majd ha végre ráveszem magam a rendszeres arctornára - mert ált. csak járatom a szám én is, csak hébe hóba gyakorlom, szóval ennyit a hitelességemről:))-, akkor jelenteni fogok én is a nagy eredményekről, vagy azok elmaradásáról.
4866. grizus (válaszként erre: 4864. - 993dda84ef)
2014. ápr. 7. 03:12
Én próbáltam az arctornát. Két és fél hónapig jártam, amikor azt mondtam, jó, akkor ebből elég. Ennyi idő alatt őszerintük már eredményt kellett volna látnom. Nem vártam tovább. Lehet, hogy van eredmény, de mondjuk két év után. Nos, az nekem sok és nem éri meg. Az alap dolgokat csinálhatnám, de már elfelejtettem azt is.
4865. 993dda84ef (válaszként erre: 4862. - Peonia53)
2014. ápr. 7. 00:32
Ez a te döntésed, viszont a "kicsi" napozás is komoly következményekkel járhat szöveti szinten, ha nincs megfelelő fényvédelem, és ha van, akkor sem mindegy, hogy mikor, és hol.
4864. 993dda84ef (válaszként erre: 4863. - Gomboooc)
2014. ápr. 7. 00:27
Ha a csontos váz a gravitáció szolgája, esetleg az arctornával megnövelt izmok átvehetik a tartó szerepet. Egy próbát megérhet, persze igen kitartóan és intenzíven kell végezni ahhoz, hogy működjön, első körben érdemes lehet szakemberhez fordulni, csoportos tréningre járni, mert ott biztosan megfelelő intenzitással edzik a területet, és ha már berögzült az elvárt munkamennyiség, otthon is végezhető. Persze nem szükséges trénerhez járni, csak sokan hatástalannak nyilvánítják az arctornát miután otthon 2-3-szor hunyorogtak, és nem volt eredménye.:))Ez ugyanúgy működik, mint a test egyéb izmai esetében, kemény meló, érezhetően megterhelő edzés szükséges a fejlődéshez.
4863. gomboooc (válaszként erre: 4861. - 993dda84ef)
2014. ápr. 6. 22:28

:DDD


Köszönöm Réka! Igen, a fényvédelem fontosságáról sok írásod olvastam :) És bocsi,h nem olvasok mindig vissza. Én most kezdek egy új helyen, tehát 3 hónapig biztosan nem nagyon lesz lehetőségem szabit kivenni, de amint igen, nekiesek...vagyis először szakember...aztán majd én is :)


Nekem igazából az arc csontozatom is olyan,h a nevetőráncom sokkal jobban "igénybe van véve" :S de muszáj,h legyen rá valami megoldás...meg a pattikra meg a mitesszerekre meg mindenre grrrrrrr, muszáj!!!! :)



Köszönöm a választ ;)

4862. peonia53 (válaszként erre: 4861. - 993dda84ef)
2014. ápr. 6. 19:46

Szia Réka!


Én nyaralásnál nem tudom megállni, hogy kicsit ne napozzak, koromhoz képest már nem áll jól a nagyon lebarnult bőr. Igyekszem mértéket tartani.

4861. 993dda84ef (válaszként erre: 4860. - Gomboooc)
2014. ápr. 6. 17:34

Szia!


Ezt a kérdést heti szinten felteszi vki, nagyon népszerű!:)


Persze, sztem lehet szántani, de csakis akkor, ha következetesen védeni tudod a bőröd, nemcsak eseti jelleggel.


A kimondott fényérzékenység arra az időszakra vonatkozik, míg a bőröd nem regenerálódik tökéletesen a beavatkozás után. Látványosan 1 hétig gyógyul, de ha abból indulunk ki, hogy kb. 28 nap alatt újul meg tökéletesen, normális körülmények között, akkor legalább 3-4 hétig fényérzékenynek kell minősíteni.

Viszont én nem gondolom, hogy egy kezelésnek bármi értelme van, ha utána nem változtatunk egy rossz rutinon, például a mindennapi fényvédelem hiányán.

Bármilyen kezelésről van szó, az "hab a tortán"szereplő kell "csak" legyen, kiegészítése egy megfelelő, bőrkímélő életmódnak. Te például azért szeretnél szántani, mert zavarnak a ráncok, ezeket a ráncokat és mélységüket nagyban befolyásolta az arcodat érő napsugárzás okozta szöveti gyengülés(szabad gyökök-kollagénbontás...blabla), az életmód, "ésatöbbi", tehát hiába készteted most megújulásra a bőrt, ha közben nem fogod kiszolgálni a fokozott igényét, megóvni attól, ami ide juttatta.


No, csak arra kívántam utalni, hogy szerintem a fényvédelem egész évben rettentő fontos, többet teszel vele a bőrödnek, mint a legdivatosabb kezelések bármelyikével. Ha visszaforgathatnám az időt, kamaszkoromtól kezdve fokozottan figyelnék erre, sztem egészen másképpen festene most a bőröm.


Rövid, és rettentő érdekfeszítő válasz, mint mindig. Majom.(én)

4860. gomboooc
2014. ápr. 6. 12:43

Lányok!


Van amúgy olyan köztetek, aki nyáron is csinálja? Tudom,h itt is fontos a fényvédőzés,de azt nem tudom, pontosan,h meddig..talán pár 2-3 hétig a kezelés után?


Úgy érzem,h nem fogom kibírni őszig, legalább a szaros nevetőráncaimon ki kellene próbálni párszor, mert már annyira zavar,h vaaaaaaaaaa..nagyon :)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook