Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2014. aug. 17. 17:58
Sziasztok!Tegnap megcsináltam a 36.kezelésem teljes arcot.Jó most az idő nincs meleg ki kell használni.Én továbbra is 2mm-s rollert használok.Elégedett vagyok a bőrömmel.
5098. Alii
2014. aug. 11. 00:53

Sziasztok!

Én most próbáltam ki először a dermarollert, 2,5 mm-es tűt használok, és egyelőre csak a striáimat próbálom kezelni vele. A hasamon lévő vörös csíkokat kezelem vele, nem finomkodtam vele, mégsem vérzett a bőröm. :D Remélem azért hatásos volt a procedúra, mert azért néha égetett rendesen, amúgy jól bírom a fájdalmat. :)

Kíváncsi vagyok, mennyire fog segíteni, szerintetek mikor ismételjem meg a kezelést?

Vörösek a csíkok, és van fél-egy centi szélességűek is, undorítóak. :S

5097. grizus (válaszként erre: 5095. - Selyemmacs)
2014. aug. 9. 08:14

Nem, másnap nem jó, még piros. A következő nap elvileg már vállalható.

Rollerezéskor a fertőtlenítésre én alkoholt használok, ezt valaki javasolta innen priviben. Teljesen jó és sokkal olcsóbb, mint az Octanisept vagy micsoda. Elvileg szárít, ezért rögtön utána áttörlöm rózsavízzel is. Soha semmi probléma nem volt. Roller közben hyaluronsav szérumot és sziliciumgélt használok - a hyaluron mellé mindig kell szilicium, patikában kapható de újabban láttam R...mannban is -, aztán az egész procedúra után teszek rá hévízi iszapmaszkot, ez nagyon jól hűsít és nyugtat, ettől már kevésbé piros, aztán teszek rá aloe gélt, ami szintén nyugtat és hidratál. Utána krémezés, ami előtt szintén aloézom - aloe, méz, oliva - a szokásos hyaluron+szilicum helyett. Rollert az alkoholba teszem egy időre. Másnap piros, sok hidratálás, kis pattik, de egyre kevesebb van, azokat kiszedem. Következő nap hámlik, azt leszedem egy krémpakolással és ennyi. Néha beiktatok egy kisebb rollerezést is, csak a problémás területekre, rövid időre. Pattikra nem hat és nincs semmi érzékenység. Úgy látszik, nekem viszonylag erős a bőröm.

5096. 993dda84ef (válaszként erre: 5095. - Selyemmacs)
2014. aug. 8. 13:14

Mézes arcmosás, ahogy én végzem:(Tehát a tökéletes verzió:))):


1.)Olívaolaj(1 csöpp:)) a középső ujjra, bemasszíroz a szemhéjakra. Ha lejjebb is jutott törölközővel orvosolom. Ennek a célja, hogy megkíméljem az érzékeny szemhéjbőrt, hiszen ott komoly tisztításra nincs szükség, amire igen, azt elvégzi az olívaolaj.


2.)Benedvesít arc minden területe, kivéve a szemhéjakat.


3.)egy fél diónyi mennyiségű mézet a tenyérbe, majd ezt bemasszíroz arcbőrbe, ez masszázsként is funkcionál, a víznek köszönhetően csakúgy siklik a kéz a bőrön. Kb. 1 perc.


4.) Hagyni megszáradni, kb. fél-1 perc, amíg hozzáérve nem lesz ragadós érzetű. Ez azért fontos, mert így magához tapasztja a szennyeződéseket, amelyek a lemosással eltávolítható.


5.)Hideg vízzel alaposan lemosom arcról, és szemhéjat is. Majd törölközővel felitatom, nem dörzsölöm, mert barát vagyok, nem ellenség!:D


Kész. Én reggel-este is így járok el. Majd nálam shea vaj következik. Mostanában úgy, hogy bemasszírozom gazdagon percekig, majd negyed-fél órát hagyom, néha többet(de én nagyon ráérek, mert jelenleg hivatásos naplopó vagyok), majd benedvesített kezeimet az arcomra helyezem(nem mosom le csak nedvesítem), és törölközővel felitatom. Végül a szemhéjakra teszek egy leheletnyi shea vajat még, ezt beleütögetem, és marad is. Aztán megyek dolgomra...


Alkalmas mézfajták: Szerintem mind az, bár én a világosabb, könnyebb textúrájúakat preferálom, akácot használok. Nekem a repce nem vált be egyedül, de a többi működött, mégis az akác a legkedvesebb erre a célra.


Szólj, ha részletesebb választ szeretnél.:)

2014. aug. 4. 15:51

Köszi csajszik, Reka és Grizus. :)

Biztos van, akinek jobban bírja, el tudom képzelni, hogy grizusnak másnapra már szalonképes. Egyébként tényleg érzékeny bőröm van, de látom, más is küzd vele napokig.

Én 1 mm-essel dermázok...

Eddig fekete nadálytő krémmel és körömvirág krémmel próbálkoztam, hogy gyorsabban gyógyuljon, de nem siette el a gyógyulást így sem. :)

Ez a mézes mosás érdekes lehet, ezt hogy csinálod Reka?

5094. 993dda84ef (válaszként erre: 5093. - Grizus)
2014. júl. 31. 21:25
Majd ősszel, addig inkább szerezz tapasztalatot ezzel. Próbáld jobban rányomni, megfeszíteni(óvatosan) az éppen kezelt bőrfelületet, és nagy erő kifejtésével görgetni. Szerintem minden bőrből ki lehet vérzést váltani még 0,5 mm-essel is, bár ez tényleg csak feltételezés. Ha egy városban élnénk, ellátnám a bajod, persze csak próbaképpen.:D
5093. grizus (válaszként erre: 5092. - 993dda84ef)
2014. júl. 31. 21:08
Azzal. Főleg. Az a jobb. Mikor megy ki az érzéstelenítő, akkor a 0,75-össel, mert az gyengébb a sok tű miatt. Lehet, kéne vennem egy erősebbet, amivel tényleg vérzek.
5092. 993dda84ef (válaszként erre: 5091. - Grizus)
2014. júl. 31. 21:02
Semmi? A 0,5mm-essel szántasz?
5091. grizus (válaszként erre: 5090. - 993dda84ef)
2014. júl. 31. 20:57
Igazából a szántás után pár napig van eredmény. Hosszabb távon még nem igazán.
5090. 993dda84ef (válaszként erre: 5089. - Grizus)
2014. júl. 31. 20:48

Elhiszem, tényleg. Sőt, irigykedek, mert én még ehhez is lusta vagyok, pedig tökéletesen összeállított kezelési tervem van kb. az év végéig, de soha nem tartom be.

Látsz javulást, mik a hírek?

5089. grizus (válaszként erre: 5088. - 993dda84ef)
2014. júl. 31. 20:39
Dehogynem, hetente szántok. Tényleg.
5088. 993dda84ef (válaszként erre: 5087. - Grizus)
2014. júl. 31. 20:38
Nekem ugyanolyan általában, ahogyan selyemmacs írta, lehet, hogy vastagabb bőr van a képeden, így kevésbé érsz ereket a 0,5mm-essel, vagy ha igen, azok nem sérülnek könnyen. Vagy csak kitaláltad az egészet, és még soha nem is szántottál.:D
5087. grizus (válaszként erre: 5085. - Selyemmacs)
2014. júl. 31. 19:56
Ennyire érzékeny a bőröd? Nekem egy napig piros, az azutáni nap elvileg már ki is mehetek, de általában akkor még nem szoktam. Szántásnyomok nincsenek, a kis pattikat kiszedem tűvel, azoknak sincs nyoma és csak hámlik egy kicsit itt-ott, de azt pakolással leszedem. Duzzadt is csak először volt.
5086. 993dda84ef (válaszként erre: 5085. - Selyemmacs)
2014. júl. 31. 16:30

Szia!:)


Szerintem nem. Meg lehet találni azt az utókezelést, amit a legideálisabbnak tartasz végül, de a bőr regenerálódásának folyamatát siettetni nem lehet, vagyis lehet, csak eredménytelen.:)


Van, aki semmit nem ken az arcára napokig, van, aki naponta többször vízzel öblíti, vagy jéggel hűti, olyan, aki különböző sebgyógyulást segítő krémeket tesz rá, vagy csak aloe gélt, a szokásos arcápolót....szinte mindenki máshogy jár el, de a folyamaton gyorsítani nem fog. Legalábbis szerintem. Én mindig ugyanúgy járok el, mégis van, hogy napokig ödémás a képem, máskor viszont még aznap elmúlik.


A pattanásokat sem lehet megúszni, a legfigyelmesebb fertőtlenítés mellett sem. Ez lutri. Kísérletezz, és idővel kialakul mi válik be.


Nekem: Mézzel mosom, és shea vajjal kenem, már a kezelés után kb. 1 órával. (Mondjuk akkor a méz lemarad).


Majd más is leírja mi vált be neki, te meg mazsolázhatsz. Vagy visszaolvasol.:)


Hajrá!

2014. júl. 31. 16:06
Hali lányok! Van valami ötletetek a szántás utáni következmények könnyebb elviselésére, csökkentésére, gyorsabb javulására? Értem is ezalatt, hogy másnap dagadt/ödémás a szemem alja (néha az arcom többi része is duzzadt), meg vannak a szántásnyomok-barázdák, amik 2 napig sebesek, aztán elmúlnak, aztán a sok kis pati, ami 1 hétig is fennáll a képemen, meg a bőröm lehámlása - ezeket lehet valahogy gyorsítani vagy elviselhetőbbé tenni? Van tippetek?
5084. gomboooc (válaszként erre: 5083. - Angelic smile)
2014. júl. 28. 11:20

rendben :)


Én is szeptemberben megyek,minél előbb. A kozmetikus, akihez nem rég kezdtem járni, csinálja és nem is drága szerintem. Az első pár alkalmat mindenképpen kozmetikussal akarom csináltatni. 0.5 - 2 mm-ig vannak nála a tűméretek. Azt mondta,h nincs vér :) Érzéstelenítés sem kell...majd meglátjuk :) Majd utánaolvasgatok azért bővebben a dolognak. Eddig jó tapasztalatai vannak.


szóval fingers crossed

5083. angelic smile (válaszként erre: 5081. - Gomboooc)
2014. júl. 17. 20:50
Én majd beszámolok róla, de csak ősszel, mert most rengeteget vagyunk napon. :)
5082. angelic smile (válaszként erre: 5074. - Mel79)
2014. júl. 17. 20:49
Milyen az az epe-vese-máj tea? Ha jól gondolom, akkor májfoltod jött elő? Az egyik barátnőmnek van a homlokán és az ajka alatt. Szerinted ezzel a teával -aminek remélem megírod a nevét- rendbe jönne?
5081. gomboooc
2014. júl. 16. 13:21

Leányok!


a dermapenes tapasztalatokat én is várom szívesen, ősszel szeretném már nagyon kipróbálni a dolgot.


Kicsit off leszek, de lenne egy kérdésem, hátha itt valaki tud ajánlani valamit.


Mélyrétegi vízhiányos, turgorát veszett bőrre tudtok ajánlani vmi jó minőségű hidratáló krémet? Tudom, h sok vizet inni, lédús gyülmölcsök, stb, rajta vagyok mindenen, de most kifejezetten vmi erre való hidratálót keresnék. :)


Tényleg bocsi az offért és előre is köszönöm a tippeket (ha van ilyen fórum is, azt is :D)

5080. 993dda84ef (válaszként erre: 5079. - Grizus)
2014. júl. 8. 08:45

:DDDDD

Ez is egyfajta orosz realizmus, hívjuk nagy büdös valóságnak.:D

5079. grizus (válaszként erre: 5078. - 993dda84ef)
2014. júl. 8. 08:34
Ja igen, és nekem az orosz pasik is tetszenek, legalábbis egy bizonyos fajta...
5078. 993dda84ef (válaszként erre: 5077. - Grizus)
2014. júl. 8. 08:18

Nálam is jelentkezik ez az elfogultság.

Ha megpróbálok elvonatkoztatni a világháborúhoz kötődő olvasmányélményeimtől, visszaemlékezésektől, beszámolóktól, akkor marad egy izgalmas világ, és annak értékes lenyomatai.


Az orosz realizmus irodalma mindig nagy szerelem volt, aztán jött a nagy találkozás a konstruktivista képzőművészettel, jaj, utóbbival nem nehéz levenni a lábamról.:D


Nekünk Moszkva tér marad, és pont!D

5077. grizus
2014. júl. 8. 07:57
Különben is, miért nem lehet egy Moszkva nevű tér Budapesten? Imádom Moszkvát, elfogult vagyok az orosz irodalommal, ld. Bulgakov, stb...
5076. grizus (válaszként erre: 5070. - 993dda84ef)
2014. júl. 8. 07:56
Ezt tökéletesen fogalmaztad meg.
5075. 993dda84ef (válaszként erre: 5074. - Mel79)
2014. júl. 8. 07:55
Oké, kíváncsian várom a tapasztalataidat a dermapennel.
5074. mel79 (válaszként erre: 4974. - 993dda84ef)
2014. júl. 7. 15:13
Szia RekaBeka1!!Háát sajna még csa egy szántáson voltam túl,közben napoztam is!!(homlokom közepén megiint előjött a folt,igaz nem erősen,de én látom(() most méég egyet megcsinállok j. hét elején azt hiszem!!Én a rollert is próbáltam,a d.pennel valahogy finomabb,nem olyan fájdalmas,és olyan helyekre beférsz ahová a rollerrel nem!!Beszámolok majd,iszom most az epe-vese-máj teát,de az is lehet h.egy alapos béltisztítás kellene,és akkor nem jönnének többé vissza!!
5073. angelic smile (válaszként erre: 5068. - Peonia53)
2014. júl. 2. 10:20
De azt nem látom. :(
5072. Velvet67 (válaszként erre: 5067. - Grizus)
2014. júl. 1. 21:31
azért nevezik el másnak, hogy hülyeségekre költhessünk milliárdokat, ahelyett, hogy hasznosabb helyre tennék...mintha ez lenne a legnagyobb problémánk... bocs, pedig nem szeretek politizálni...
5071. 993dda84ef (válaszként erre: 5069. - Velvet67)
2014. júl. 1. 21:23
Igen, a névváltoztatással, mintha az emlékeink is sérülnének...
5070. 993dda84ef (válaszként erre: 5067. - Grizus)
2014. júl. 1. 21:21
Szerintem is megvan a maga bája a történelmi kötődésű neveknek, függetlenül attól, hogy milyen időszak hozadéka, az idők során egészen más konnotációja lesz, azzal, hogy meghagyjuk a nevet, nem az adott korszak előtt tisztelgünk, hanem az azóta, és közben eltelt emlékeknek. Na mindegy, ezen napokig lehetne elmélkedni...:D
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook