Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ismeritek, használtátok már a dermarollert?

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5380. Cranberry2018-02-21 21:41
Ez engem is érdekel, Dermapent otthonra. Remélem ír valaki :)
(válasz *bakancslista* 5375. hozzászólására)

5379. *bakancslista*2018-02-05 10:58
Van decemberben felírt receptem, ha írsz priviben címet elküldöm, ha szeretnéd.
(válasz grizus 5378. hozzászólására)

5378. grizus2018-02-05 01:09
Üdv, főleg a régieket kérdezem: hogy oldjátok meg az érzéstelenítőt most hogy a Maci Laci-krémet vényre se írják fel? A jegelést kipróbálom, de rosszul tűröm. Menjek magán-bőrgyógyászatra jó drágán? Milyen más érzéstelenítőt ismertek? Köszi.

5377. kiscsaj8610232018-01-18 11:39
Én most rendeltem meg egy 1,5 mm-es 192 tűs dermarollert az arcomon lévő aknés hegeimre. Az itteni tapasztalatok alapján választottam ezt a típust. Kiváncsi vagyok hogy fog hatni és mennyire bírom majd a fájdalmat. Remélem hatásos lesz majd. Csinálok majd előtte utána képeket is, hogy lásssam az eredményt :)

5376. fledev2018-01-07 18:07
Valaki leírná a kezelés menetét egy atrófiás heges arcra?
Milyen hatóanyagot vegyek mellé?

Évek óta szenvedek, de most rábukkantam egy dermaroller kezelésre, és tényleg egy olcsó megoldásnak, hatékonynak tűnik!

Köszönöm előre is!

5375. *bakancslista*2017-12-27 14:13
Helló mindenkinek!
Évek óta dermarollerezem,de most arra gondoltam, hogy beszerzek egy dermapent. Kérem, ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata (jobb, vagy nem) írjatok néhány sort. Esetleg, hogy honnan, melyiket érdemes beszerezni.
Köszönöm szépen!

5374. BOROS ÁGI2017-11-07 21:50
FOTÓ AZ ADATLAPOMON

5373. BOROS ÁGI2017-11-07 21:47
HÁTHA LÁTJÁTOK MÉG. ELSŐ DERMAPEN KEZELÉS 1 NAP KÜLÖNBSÉG. ELŐTTE UTÁNNA

5372. Tücsök692017-10-01 17:25
Ezt szomorúan hallom. Hatóanyagokat is használtál?
(válasz csinoska2012 5371. hozzászólására)

5371. csinoska20122017-08-11 10:29
Sajnos nem én 1 éve csinálom kissé halványodott
(válasz Tücsök69 5370. hozzászólására)

5370. Tücsök692017-07-05 20:49
Sziasztok!
A szemöldökök közti ránc (azt hiszem szigorú ráncnak hívják) valóban eltüntethető dermarollerrel?

5369. JanaW2017-05-01 11:42
Koszi, megmezem
(válasz netci 5368. hozzászólására)

5368. netci2017-04-11 21:28
Ezen a linken választ kapsz a kérdésedre! [link]
(válasz JanaW 5367. hozzászólására)

5367. JanaW2017-03-29 16:58
Szia!

Orulok hogy leirtad a tapasztalatod!

Te mire hasznalod?

En is gondolkodom rajta, az arcomon borgyogyasz altal, mivel mar ugy latom, ereszkedik a borom es megjelentek a rancaim is.

Szerintetek erre hany kezeles kellene?

Koszi
(válasz schmetterling89 5366. hozzászólására)

5366. schmetterling892017-03-26 14:38
Látom évek óta nem nagyon megy a fórum, de gondoltam azért leírom az én tapasztalataimat. Hetekig tartott visszaolvasni a többezer hizzászólást, de szerettem volna minél több információt megtudni, mielőtt belevágok. Én 0,5 es 1 mm-s hengereket vettem. Elsőre nem akartam nagyobbakat. A 0,5mm-t használom arcra, az 1mm-t a combomra és dekoltázsra striákra, illetve az utóbbin feszesítésre. Érzéstelenítőt nem használok. Arcon ma volt csak a 2. kezelésem, testen csak egy. Nekem a fel milis tűvel is nagyon fáj, a könnyem is folyt kezelés közben, nem győztem törölgetni. Nekem ezzel is vérzik, főleg a homlokom, a nevető ráncnál és szem alatt. Utána 1. nap nagyon piros és ég, 2. nap enyhül a pirosság, 3. nap már jó. Én a homlok ráncon egy kezelés után is láttam kis javulást, bár nem tudom mennyire tartós az eredmény, mert hetente tervezem folytatni a kezelést. Kb 4. nap kezd el hámlani. Míg ez be nem fejeződik, az amúgy nagyon zsíros bőröm alig zsírosodik, a smink se fényesedik át még estére sem. Combon az 1mm-től rengeteg vérző pőtty és véraláfutás lett, bár legtöbb a csíkok körül és nem bennük, gyanítom oda nem érnek le rendesen, magyobbat kell rájuk vennem. Itt os 2 napik piros, utána semmi, nem is hámlik, viszont 1 hét után nekem nagyon viszket a kezelt felületen a bőr. Nem a szárazságtól, mert folyamatosan hidratálva van. Láványra itt még nincs változás. Pár alkalom után még jelentkezem.

5365. netci2017-03-13 10:32
El kell felejteni a dermarollet, a dermapen ezerszer hatékonyabb, negyed annyi fájdalom, minimális vér,és rengeteg tűszúrás minimális időn belül, ja és nem kell semmi jegelés meg érzéstelenítő meg hasonló marhaságok!:D

5364. uborka72017-02-05 21:10
Azt hiszem, tökélyre fejlesztettem a rollerezést :) Nem érzéstelenítőt használok, hanem jeget. Most próbáltam először és el vagyok ájulva. Következő képen: szokásos fertőtlenítés (eszköz, bőr) aztán kb. fél percig jég a rollerezni kívánt oldalon. Amikor már elkezd zsibbadni, akkor jég le, fertőtlenítő spray megint és jöhet a roller! Szinte semmit nem érzek belőle, ezért nem is sajnálom úgy magam (3mm-eset használok) és nem is vérzik úgy, mivel az ereket is összehúzza! Utána megint jöhet a jég, mert fantasztikusan megnyugtatja a bőrt, pirosság helyett csak rózsaszín a bőr és nem fáj annyira. Aztán C-vitamin koktél és Cicaplast. Ha ezt előbb tudtam volna, mindig így csináltam volna, mert így teljesen kibírható :) Arra vigyázzatok, hogy 1 percnél többet le ne legyen a bőrön egy huzamban, nehogy fagyási sérülést szenvedjetek! Az ebay-ről rendelt roller szerintem nagyon jó minőségű és olcsó. Fölösleges erre 40-50E Ft-okat kifizetni. A fertőtlenítés viszont fontos, arra nem szabad sajnálni. Eddig pecsételtem, de úgy látom, hogy a roller hatékonyabb - de el kell találni a tűmélységet is. Hegekre min. 2 mm-es kell, az éri csak el az irhát a kollagénrostos részt. 1 szó mint 100: jegeljetek!

5363. pimpo162017-01-12 20:25
Sziasztok! Ebay-ről rendeltem két dermarollert 1mm-eset és 2,5öset. Utóbbi még nem érkezett meg de az 1mm-essel csináltam ma egy kezelést. Esetleg valaki itt hallott már a bio olajról? Azt mondják hogy nagyon jó striára. Illetve használtok valamilyen hatóanyagot amit bele rollereztek a bőrbe?

5362. vanillabbaba2016-11-20 00:24
sziasztok. nekem 1.5mm a rollerem... nem börhibákra használom inkább csak megelözésképpen. nincsenek hegek az arcomon se pattanás nyomai de érdekes módon hiába rollerozom az arcom nekem nem vérzik csak 1-2 helyen kis vérpötty alakul ki, kipirosodik aztán annyi... nem lilul be, nem véraláfutásos. rosszul csinálom vagy mi a szösz?

5361. kamandi2016-09-06 11:23
Sziasztok!Hol van pontosan elolvasni,mit,milyen termékekkel kell csinálni?Már visszaolvastam jó pár oldalt,de nem találom.
Össze van szedve valahol?Kérlek,segítsetek.

5360. Maja342016-08-26 19:29
Sziasztok!

Bárányhimlőm volt tavaly nyáron ( 33 évesen )és emiatt szeretnék ősztől itthon dermapent használni. Amúgy semmi bőrproblémám nincs, csak a betegségből megmaradt atrófiás hegek. Van olyan aki kezelt magán himlő után visszamaradt kis besüppedést? Örülnék pár jó tanácsnak ! Köszi!

5359. brownie2016-03-14 06:33
Szia!
Mély ráncra is jó a roller, azonban minimum 1,5 mm-esnek kell lenni a tűnek. A 2 mm-es a legjobb :)
Sok sikert hozzá!
(válasz lzsolt67 5358. hozzászólására)

5358. lzsolt672016-02-22 23:29
Sziasztok mély ráncra is jó a dermoroller?
Ha igen , akkor milyen tű jó hozzá

5357. uborka72016-01-23 13:34
Utána közvetlen Cicaplast (laRosche-Posay), másnaptól contratubex gél. Szemkörnyék, hmmm.....kemény vagy!
(válasz Zofial 5355. hozzászólására)

5356. grizus2016-01-22 02:29
aloe vera gél - ha keversz bele egy kis magolajat, kevésbé szárad, de újra is kenheted
szilicium gél is jó - Silicea gél
Ezeket már közben is kenem, ha egy területtel készen vagyok. Utána meg kikeverek agyagport tejföllel, kis olívával és ezt ráteszem mint egy maszkot. A következő napokban is erősen kell hidratálni, ekkor is sok aloe gélt használok a krém alá.
(válasz Zofial 5355. hozzászólására)

5355. Zofial2016-01-19 23:41
Sziasztok! Én is szeretném itthon kipróbálni, de szükségem lenne egy kis segítségre. Mit kenhetek az arcomra kezelés után, ami nyugtatja a bőrt? 0,25-ös rollerem van, egyenlőre csak szemkörnyéken szeretném kipróbálni. Segítetek, légyszi. Köszönöm.

5354. uborka72016-01-09 09:38
Sziasztok,
változtattam a stratégiámon: most nekimentem rollerrel (1,5 mm) is a bőrömnek, nem csak a pecséttel (2 mm). Érzéstelenítő nem kellett, mert a roller nekem annyira fáj, hogy 10-10 húzás után szinte elzsibbad a fejem a fájdalomtól - és akkor jöhet a pecsét. Csak azokon a részeken, ahol nagyobb lyukak vannak és ott is - bőrgyógyász javaslatára - nem csak beleszúrom, hanem kicsit megemelem benne a tűt. Tudom, horrornak hangzik, de roller után kibírható. Utána 2 napra hámlik, addig piros - lila és fáj. Van mini Bioptron lámpám, azzal kezelgetem + Contratubex géllel. 3. naptól még piros kicsit, de lehámlott és sokkal szebb, tömörebb a bőrtónus. Úgy látom, jobban hámlik, mint ha csak pecsétet használok. Még 4-et meg akarok csinálni tavaszig, annak látnom kell az eredményét, ha nem, akkor abbahagyom és ősszel lézerre megyek.
Egyébként meg a másnapi pirossággal is elmegyek dolgozni, mert vettem egy Dermablend alapozót, ami a vitiligo-t is lefedi, de akkor is úgy érzem, hogy mindenki az arcomat nézi. Szóval jobb szabira menni vagy 7végén "kikészíteni" magadat. Már csak azért is, mert a sok pihenés jót tesz a bőrnek is. :)

5353. NNelly2015-11-26 19:32
Szia!
Én ugyan nem rollreztem még, de szerntem a bőrfelszíni foltra a lézerezés a legjobb megoldás.
Ugyanezt javaslom az égésfoltra is.
CO2 frakcionális (fraxel)lézer. Gyönyörűen leszedi a fölső bőrréteget és alatta szép új bőr nő.
(válasz Mplusl 5352. hozzászólására)

5352. Mplusl2015-11-25 12:43
Sziasztok.
2 dolog miatt szeretném kipróbálni a dermarollert, vagy ehet méginkább a derma stamp-et

1, tini koromban egy pattanást többször elkapartam, baran folt maradt a helyén, és ez azóta is megvan (kb 12 éve) , és nyilván ahogy haladok előre a korban egyre jbban látszódik.

2, szakács vagyok, van néhány égési sérülés az alkaromon.

Szerintetek ezekre megfelelő ez a módszer?
Illetve alkarra mehet a 2,5 mm-es?
arcra a 2mm-t gondoltam.

5351. Maya20131272015-11-21 22:23
Sziasztok. Szeretnem a tanacsotokat kerni. 4honapja szultem jelenleg szoptatok...mindenhol azt olvasom hogy szoptatay alatt nem lehet hayznalni a ddrmarollert. Nekem a has a problemas....szepen visszahuzodott.....de striakra szeretnem hasznalni no meg a bor feszesitesere.....nem varok csodat....csak javitani szeretnek a bor szerkezeten amennyire lehet...taplalkozasra figyelek......nem javayoljak ezt a kezelest szoptatas alatt mert az erzestelenito es a hatoanyag ami a boron bejut art az anyatejnek......kerdesem az volna van olyan itt a forumon aki szoptat es nem hasznal semmi erzestelenitot es hatoanyagot???? Vagy inkabb hagyjam es majd ha nem szoptatok akkor csinaljam?