Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A szénhidrát száműzője: Dr. Atkins fórum

A szénhidrát száműzője: Dr. Atkins (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

3. efa181b264 (válaszként erre: 2. - Dzsozi)
2008. okt. 20. 14:24

Olvasgattam erről a témáról itt a Hoxán és megdöbbentem, hogy milyen fanatikusok vannak itt ebben a témában.Azzal mondjuk nem is lenne baj,de ha valakinek más a véleménye igen gyorsan és fura hangvételben ledarálják. Én maradok közömbös ebben a témában de,


Tegnap láttam a ZONE CLUB-on egy riport filmet, ahol az Atkins diétával foglalkoztak.

Minden bizonnyal tudott valamit amiből milliárdos lett és minden bizonnyal szerzett magának sok hívet azzal, hogy bár igen kemény a diétája még is sokan lefogytak a hatására.


Igen ám, és ezt nem én mondom, hanem a riportfilmben hozzáértő független szakemberek mondták, hogy ennek a diétának jó a marketingje, hiszen el tudta hitetni az emberekkel, hogy mennyire jót tesznek magukkal, hogy megvonnak maguktól fontosabbnál fontosabb alkotó elemeket enzimeket, vitaminokat ásványi anyagokat azzal, hogy szinte 100%-ban száműzték maguktól a szénhidrátot.

A túlzott fehérje, protein bevitel érrendszeri megbetegedésekhez, vese betegségekhez járulnak nagyban hozzá.

Atkins még a gyümölcs és zöldségfogyasztásban is megszabja a mennyiséget, pedig köztudott, hogy ezek elengedhetetlen táplálékok.



A szénhidrátszegény étrend az nem rossz, de az abszolút szénhidrát elvonás az hosszútávon egészség roncsoló és ugyebár hosszútávon szeretnének fogyni az emberek.

Ezeket független szakértők mondták.


Én személy szerint ha már diétás étrend akkor a 90 napost választanám(már tettem is)mert abban minden fontos táplálék a szervezetbe kerül.


Az ember akkor fogy, ha kevesebb a kalória bevitele mint a felhasznált energiája,

és akkor hízik ha kalóriabevitel nagyobb mint a felhasznált energiája.

Ehet amit akar,akkor amikor akar és annyit amennyit akar.

2007. júl. 12. 13:32

Dr. Robert C. Atkins (1930-2003) egyike volt az egészséges táplálkozási rendszerek úttörõinek az Egyesült Államokban. Az egyik legkedveltebb, legbefolyásosabb és legállhatatosabb táplálkozási szakember az elmúlt 40 évben. Ohio-ban született és nevelkedett, majd a Michigani Egyetemen szerzett diplomát 1951-ben. 1955-ben kapott doktori fokozatot a Cornell Egyetem Orvosi Karán, ahol kardiológiára szakosodott. Késõbb megalapította az Atkins Center of Complementary Medicine központot New Yorkban, ahol is több mint 40 évig dolgozott és praktizált.


1972-ben könyve, a Dr. Atkins forradalmian új étrendjénék megjelenése révén közismert emberré vált. A könyv, több mint 15 millió eladott példányával minden idõk 50 legsikeresebb bestseller írói közé repítette. Dr. Atkins több tucat könyvet írt, amelyekben népszerûsítette a nevével fémjelzett szénhidrátszegény életmódot és a táplálék kiegészítõ rendszerét.


Dr. Atkins kardiológusként újító perspektívával tekintett a táplálkozástudományra és az általános egészségi állapotra. A szénhidrátszegény életmód súlycsökkentõ, valamint a kúra betegség megelõzõ hatása sikeresen kihívta a konvencionális orvos- és táplálkozástudományt. Mint a vezetõje a természetes gyógyászatnak és a táplálkozási gyógyszertanban betöltött szerepével, kivívta szakmája elismerését és nemzetközi hírnévre tett szert. Õ volt a kitüntetettje a World Organization of Alternative Medicine’s Recognition of Achievement (az alternatív gyógyászatban elért kiváló eredményekért) díjnak, illetve a Nemzeti Egészségügyi Szövetség Év Embere díjnak.


Keresett szónok volt, megszámlálhatatlan média szerepléssel a táplálkozás és az egészség vitatémáiban. Közremûködött számos magazinban és újságcikkben, és évekig házigazdája volt a „Your Health Choices” címû nemzeti rádiós showmûsornak.


2003-ban Dr. Atkins és a felesége megalapította a „The Robert C. & Veronica Atkins Foundation”-t (A Robert C. & Veronica Atkins Alapítvány) 40 millió dollár kezdõtõkével. Az alapítvány független kutatásokat végez és támogat, olyan társadalmat fenyegetõ súlyos kórok megelõzésében, mint a metabolizmus, táplálkozás kóros elhízásnál, cukorbetegség, rák, szív- és érrendszeri megbetegedések, és az Alzheimer kór. Mint egyike a támogató alapítványoknak, egész kutatási munkásságát ezen kóroknak szentelte, ezen kívül képzési támogatásokat és ösztöndíjakat nyújtott és nyújt, népegészségügyi kezdeményezéseket támogatva illetve egyetemi tanszékeket szponzorálva.


Dr. Atkins egy eséstõl elszenvedett súlyos fejsérülés következtében hunyt el 2003. áprilisában.

2006. febr. 12. 10:26
Hónapról hónapra újabb diéták kerülnek terítékre, melyek eredményessége legtöbb esetben kétségbe vonható, ráadásul a szervezetet is nagy mértékben megterheli. Dr. Atkins diétája eltér a legtöbb fogyókúrás módszertől, s talán éppen ebben rejlik sikere.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook