Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aranyhal fórum

Aranyhal (beszélgetős fórum)


17. gyöngyszemü (válaszként erre: 16. - Pittypang)
2009. dec. 28. 23:59
Komoly ezzel etette! De ők ezen éltek évek óta, hatalmas aranyhalak voltak, elképzelheted 200-literes akváriumban....
16. pittypang (válaszként erre: 15. - Gyöngyszemü)
2009. dec. 28. 14:56
Cérnametélt??? Ez most komoly?:D
2009. dec. 27. 19:14

Nekem úgy 3o éve vannak halaim. Voltmár mindenféle. Olyan volt néha a szobám még megboldogúlt lánykoromban mint egy díszhalkereskedésben, a polcokon rengeteg akvárium és mindenféle halak, békák.....

Volt egy tenyérnagyságú aranyhalam, az is pipázott, cuppogott, és egész éjjel alig tudtam tölle aludni, ráadásúl állandóan átrendezte az akváriumot a kavicsokat, hol ide köpködte hol oda köpködte, 50-literes akváriumba volt, növényt nem lehetett berakni mellé mert kipusztította, aztán megismetem egy fiút neki egy 200-literesbe volt rengeteg aranyhala. Főzött egykis cérnametéltet és azzal etette őket. :-( Simán, semmi bajuk nem volt a tésztától, évek óta azt ették, ha nem látom nem hiszem el...

Na másnap én is adtam az enyémnek, még aznap megdöglött! :-( Ne próbáljátok ki!

Ha van levegőztető szűrővel akkor akár másfél évig sem kell takarítani, max egy részleges vízcsere elég.

Kell bele algagátló, klórtalanító, fertőtlenítő oldat (metilin kék, vagy formil),de van már olyan oldat amiben ez mind egyszerre benne van, de külön külön is megvehető "filléres" dolgok.

14. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Martini64)
2009. dec. 27. 18:54
Lehet klóros volt a víz!?
13. pittypang (válaszként erre: 12. - Sacceli)
2009. dec. 27. 18:42
Nincs mit. Amikor megkaptam őket én is nagyon kétségbe voltam esve...De aztán próbáltam mindent kideríteni.:)Jah igen.Élő növényt nem szabad hozzá betenni csak műt mert elpusztítja,ahogy látod:D
12. sacceli (válaszként erre: 11. - Pittypang)
2009. dec. 27. 13:57
Köszi!Holnap megyek veszek neki,mert ami most van csak kölcsön kaptuk!Csak napi 1X kap enni,ezt mondták a kereskedésben is!Tényleg nagyon szép hal,olyan kis ficánka,most is éppen a hinárt tépkedi,teljesen lelegeli :D
11. pittypang (válaszként erre: 9. - Sacceli)
2009. dec. 27. 13:19

Szia!

Én is most kaptam 2 aranyhalat a páromtól ajándékba.

2 db van egy 25 literes akváriumba és bőven elég nekik. Viszont mi is levegőztető nélkül vettük, ami szerintem nem jó dolog. Megmaradnak a halak (pár napig nekünk is így voltak) de a mozgásuk teljesen be volt lassulva és szinte vegetáltak.. Kajáért is éppen odaúsztak... Nah nem bírtam nézni elmentünk venni nekik egy szűrőt. Ami egyénként nem sok 3000 Ftból kijött. Nah azóta ficánkolnak, kajáért kapnak. Látszik, hogy jól érzik magukat! Kaja tényleg elég 1x nekik naponta. És hetente kell 1 böjt nap amikor nem kapnak semmit. És a vizüket tényleg nem szabad sűrűn cserélni!!! Kifejezetten az állott vizet szeretik! Ha úgy döntetek, hogy nem vesztek nekik levegőztetőt akkor egy 2literes flakonba engedj vizet. Had legyen az is állott, aztán ha nagyon pipál akkor csurgass a vízből nekik, hogy jó bubis legyen. Magasról lassan.Meg ugye oxigén csepp...De mondom szerintem nem sok 3000 Ft azért, hogy jól érezzék magukat és mellesleg neked is megkönnyíti a dolgodat mert nem kell majd sűrűn cserélni a vizüket. Hiszen az aranyhal "piszkos" állat...Sokat kakilnak hamar zavarosodik a vize. A szűrűből csak kiveszed a szivacsot kimosod és kész. Neked is jobb haladnak is. Nahh remélem segítettem. Jah kaja: 2 ilyen zacsis cucc van nekik keverve azt nem tudom mi, a boltban adták. Emellett van még nekik szúnyoglárva.

10. martini64 (válaszként erre: 8. - Hokifli)
2009. dec. 27. 09:52

hosszú ideig elvoltak a dunsztosban, aztán kaptak egy nagyobb akváriumot, amit szépen berendeztem nekik, díszkaviccsal, levegőztetővel, minden...

aztán egy akvárium mosás után valamiért felúsztak szegények, szerintem nem öblítettem ki eléggé a mosószert :(

2009. dec. 27. 00:37

A kereskedésben nem tudták a neét még megnézni mert nagyon fiatal még!Igaz,teljesen mindegy,szerintem nem veszek mellé társat!A kereskedésben azt mondták,hogy valószinű nem kell levegöztető,maximum oxigén csepp,de szerintük igy is jó l el lesz!Nahát én tegnap este már totál kivoltam mert sokat feljárt pipázni,persze üzletek nincsenek nyitva,úgyhogy kértünk kölcsönben egy levegöztetös szürőt!De akkor miért pipázik,ha nincs is oxigén hiánya?Nagyon kezdő vagyok,sosem volt még halam !az igaz,hogy a 17 fokos víznél hidegebbet már nem nagyon birják mert annyira túltenyésztették már?Sajnos azt sem tudom milyen aranyhal,nagyon szép azt tudom :)arany ,a hasa ezüst és fekete kis foltok is vannak itt-ott,viszonylag nagy farokuszokkal!Nem értek hozzá,nem ismerem a halakat,sosem foglalkoztam ezzel a témával,most viszont igyekszem okosodni,remélem sokáig élni fog!Milyen táp a legjobb neki?Most Biotop Granex tápot adtak,ez kielégití az igényeit?Vagy mi az ami még jó neki,és szereti is?

kösz az infokat:D

8. Hokifli (válaszként erre: 7. - Martini64)
2009. dec. 27. 00:20
Az aranyhal aránylag szívós állat, nem véletlen, hogy a kerti tóban is megél. Egyébként a halak alkalmazkodnak az élettérhez, ha kevés a hely, akkor nem nőnek nagyra (és fordítva, 800 literben még a neonhal is szokatlanul nagyra nő). Tehát nem hiszem, hogy rosszul gondoztad őket. Gondolom a dunsztosüvegben nem volt szűrés, ezért biztos nem volt hiábavaló a gyakori vízcserélgetés :) Már nincsenek meg? Mi lett a sorsuk?
7. martini64 (válaszként erre: 5. - Hokifli)
2009. dec. 27. 00:05

Lehet, hogy nem tápláltam őket rendesen? nem nagyon nőttek a drágáim, de szépen mozogtak, ettek, és nem is voltak betegek. a lelkiállapotukat nem tudtam megítélni.

sokat aggódtam, mert gyakran pipáltak, és én nem tudtam, hogy ez szokásuk, azt hittem, hogy a vízben nincs elég oxigén, és ezért gyakran cseréltem. ezek szerint kár volt?

6. Hokifli (válaszként erre: 4. - Sacceli)
2009. dec. 26. 23:55

Na, szóval. Napi max egy etetés elég, fűtésre nincs szüksége, szereti lelegelni a növényeket, és az akvárium aljáról gyakran felszippant kisebb kavicsokat. Igénytelen hal, de nagy téli hidegekben, a hirtelen hőmérséklet-változásokra könnyen reagál darakórral. A nemét legfeljebb tenyésztő tudja megmondani. Alapvetően magányosan is tartható hal, nem lesz sem "magányos", sem "depressziós". Gyakran felmegy a víz tetejére "pipálgatni", ez teljesen normális. Az élettartamot illetően nagyon nagy a szórás, általában 3-4 évig éldegélnek, de láttam már kerti tóban tartott aranyhalat, amely idén már hatodik alkalommal telel át.

A tartásról: minden akváriumra érvényes szabály, hogy a teljes nagytakarítás helyett bőven elegendő (mi több: kifejezetten ajánlott) a rendszeres 1/3-os vízfrissítés. Ez azt jelenti, hogy havonta egyszer leeresztesz egy csővel az akváriumodból fél vödör vizet, a leengedett vízben kinyomkodod a szivacsot, majd a leeresztett víz helyett 1-2 napos állott csapvizet töltesz (tehát az akcióra 1-2 nappal előre fel kell készülni). Ha pedig vízköves, akkor 10%-os ecetes vizes szivaccsal tudod tisztítani.

Így első körben ennyi infó jutott eszembe, ha kérdésed van szólj :)

2009. dec. 26. 23:45
15 liter elég, ha nem adsz neki túl sokat enni, és megfelelő a szűrő. De vannak aranyhalak, amelyek képesek szabályosan kidagadni az akváriumból, ennek elkerülésére azonban nem tudok tippet adni, mert más halak meg, látod, dunsztosban is elvannak :D
2009. dec. 26. 23:45

Ha van valakinek tapasztalata a tartásáról,örülnék ha megosztaná velem!Takarítása ,etetése stb.Szerintetek egyedűl is jól érzi magát,vagy szerezzek be egy párt mellé?Bár igaz, még a nemét sem tudom,mert még nagyon fiatal!Minden jótanácsnak örülnék:D

köszi

2009. dec. 26. 23:42
Nem gömb alakú akvárium!Lebeszélték,hogy nehogy azt vegyen,mert nincs térérzékük a halaknak és nem érezné jól magát!Remélem tényleg elég lesz neki és jól érzi magát!Köszönöm a gyors választ!
2009. dec. 26. 23:34

Bőven elég neki. Csak rendszeresen takarítsd.

Az enyémek ketten jól elvoltak egy ötliteres dunsztosban is.

2009. dec. 26. 23:32

Sziasztok!

kaptam karácsonyra a páromtól egy gyönyörü aranyhalat!A kereskedésben azt mondták neki,hogy 15L -es akvárium elég lesz neki!Nem akarok mellé többet,szerintem jól érzi magát,nagyon szépen berendezték,de azért kiváncsi lennék a véleményetekre is,hogy valóban elég neki ekkora akvárium?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook