Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
84521. Summer3 (válaszként erre: 84516. - Lillus-M)
2016. máj. 2. 10:38

Lillus, tényleg nincsen kókusz íze?

Én tegnap kipróbáltam ezt a receptet, de nekem nagyon kilóg a sorból a kókusz:

[link]

Igaz, nem cocomas-szal készítettem, hanem egy másik termékkel- nem tudom, hogy ez számít-e.

Mandulatejjel nem próbáltad a joghurtot? Szerintem semlegesebb íze van. Bár lehet, hogy csak én unom ennyire a kókuszt :-D

84520. Lillus-M (válaszként erre: 84518. - 9829024220)
2016. máj. 2. 08:23

Én sem gondolom, hogy ha felemeled duplára az adagot az gond lenne.

Szabó Gál Bence írta le, hogy Amerikában milyen brutális mennyiséget adnak másfél napon át kórházakban. Reggel este másnap reggel 1000 én ki merném próbálni az én gyerekemen. De itt a cikk, olvasd el, és ha van facebookod nyugodtan kérdezz rá Bencétől a cikk alatt szokott válaszolni. Emeld ki esetleg a nevét, hogy előbb észre vegye


[link]


jobbulást!

84519. Vessla (válaszként erre: 84518. - 9829024220)
2016. máj. 2. 05:31

Szia!

Gyors jobbulást nektek.

Nekem sajnos nincs tapasztalatom. De a D-vitamin ugye vírusölő hatással is bír, immunrendszere a picinek még nagyon alakulóban.

Azt gondolnám egy duplázással nem lehet baj, de vannak itt anyukák kicsi gyerekkel, talán ők többet tudnak mondani :)

84518. 9829024220
2016. máj. 2. 05:19

Jo reggelt kedves forumozok!

Szeretnek egy kis segitseget kerni,talan itt nem neznek hulyenek a kerdesemmel.Van egy egy honapos babam,meg egy nagyobb gyerekem,aki hazahozott az iskolabaol valami takonykort,mar en is benne vagyok,inkabb mar kifele jovok.De mahajnalraugyhallottam,hogy a torpe is taknyos.Megelozessel mar elkestem ugye,de arra gondoltam,hogy mivel ugyis szed napi 500 ne D vitamint,adhatnek e neki tobbet,hogy hamar tul legyen ezen a nathan es ha igen mennyit?Hatha van pici babaval tapasztalat itt valakinek:)

Vagy egyeb otlet,ami nem gyogyszer es nem homeopatia.

Koszonom

84517. Kantara (válaszként erre: 84516. - Lillus-M)
2016. máj. 1. 20:37
köszi.
84516. Lillus-M (válaszként erre: 84515. - Kantara)
2016. máj. 1. 20:27

hát én is a netes olvasmányaimalapján raktam össze. Én gyakran készítem. Érdemes pár napot hagyni, még savanyodik, és semmi kókusz íze. Kedvencem,mikor jó darabos eperlekvárt is bele keverek. Most az már elfogyott török bele banánt...

Tzatzikit is készítettem belőle, meg tettem már majonézhez tartárnak, nekem úgy is tetszett...

A zselatint lehet, hogy ki kell kísérletezni... gondolom te is hasonlóképpen készítetted

[link]

84515. Kantara (válaszként erre: 84514. - Lillus-M)
2016. máj. 1. 17:29

jó kis tuti recepted van? Én kétszer csináltam de semmi köze nem volt a joghurthoz.

Nem volt rossz, de nem érdemes időt pazarolni rá. De ha lenne egy tuti recim, én megcsinálnám.

84514. Lillus-M (válaszként erre: 84513. - Summer3)
2016. máj. 1. 17:19

ahh én ezt nem bírom végignézni...

a kávét meg lehet szokni feketén, vagy plkókuszzsírt is lehet bele tenni attól jó krémes lesz


és joghurtot pedig kókusztejből. 1-2 napi álllás után garantáltan nem kókusz ízű, sokszor készítem

jaaa hogy azt el kellene készíteni,és nincs rá ideje?

84513. Summer3 (válaszként erre: 84511. - Lillus-M)
2016. máj. 1. 12:01

Erre gondoltam: [link]

Nem értem amúgy az embereket.Barátnőm arca állandóan ragyás, neki is azt mondtam, hogy tegyen egy próbát, aztán meglátja. Egy hét alatt megmutatkozna az eredmény. Aztán persze magyarázkodik, hogy nem eszik ő sok tejterméket, csak a kávéjába önt tejet + napi 1 joghurt...stb.

84512. Derya (válaszként erre: 84508. - Summer3)
2016. ápr. 30. 13:00
nem muszaj menzan enni.
84511. Lillus-M (válaszként erre: 84508. - Summer3)
2016. ápr. 30. 12:17

most nem tudom melyik videóról van szó.Én egyszer megosztottam egy gusztustalan videot az is tejes volt. na kaptam ám a fejemre. Sokan úgy érezték, hogy az ő szent eledelüket gyalázom, és biztos nem igaz, meg egyébként is hiteltelen egy oldalról származik.

Az emberek csak a fehér tiszta élelmet látják benne, és nem különösebben izgatja őket, hogyan került a tetrapackba.

Nálam is csak egyetlen dolog működött, megérteni azt, hogy miért is nem jó, és tudni azt, hogy ez számomra nem eledel.

84510. Lillus-M (válaszként erre: 84509. - Summer3)
2016. ápr. 30. 12:14
több recept van mint amennyit eszünk. Szóval én is inkább sokszor a jól beváltakhoz ragaszkodom. nem tudom merre laksz, van-e most is kert. Én m indig ültetek olyat amit eddig nem nagyon ettem, és akkor valahogy az is bekerül a rendszerbe. Tavaly pl mángoldot, idén padlizsánt akarok. Előtte cékla. nem is szerettem őket, de megtaláltam a nekem való recepteket és azóta abban a formában használom.
84509. Summer3
2016. ápr. 30. 11:07

A múltkor beszéltünk itt a pegán étrendről, és kb. mindannyian egyetértettünk abban, hogy hús nélkül nehéz lenne egészségesen táplálkozni.(Én ráadásul imádom.)

Azon viszont elgondolkoztam, hogy így 1 év paleó után is hajlamos vagyok a "jól megszokott" zöldségekhez nyúlni,amiken szocializálódtam- pedig vidéken nőttem fel. Idejét sem tudom, mikor ettem utoljára pl. patiszont vagy csicsókát.A másik, hogy számtalan felhasználási módjuk van, és nem használom a teljes palettát. pl. padlizsánt csak padlizsánkrémként szoktam enni, cukkinit pedig spagetti helyett, főzve. Szóval azt hiszem, van még hová fejlődnöm.

84508. Summer3
2016. ápr. 30. 10:09

Köszi, hogy ennyien válaszoltatok.

Lehet, hogy bepróbálkozom azzal a durva tejes videóval :D, vagy nem is tudom, milyen módszerrel lehetne a szülőket meggyőzni. Sajnálom szegény gyereket, mert sokat szenved, teljesen feleslegesen.

A menza tényleg botrányos, én csak tudom. 6 évig voltam koleszos egy 6 osztályos suliban, napi 3x kaptuk a szemét kaját, és másra nem igen volt pénzünk. Azzal is szoktak érvelni az emberek, hogy ha nem szokja meg a gyerek a glutént és a tejet, akkor később, amikor a menzán mindenféle ételt kap, akkor nem fogja tudni megemészteni. És idejekorán elvesszük tőle a lehetőséget, hogy "rendesen" tudjon étkezni.

Pont ezért voltam kíváncsi a tapasztalataitokra, mert eddig én csak pozitív változásokról olvastam.

84507. Derya (válaszként erre: 84505. - Lillus-M)
2016. ápr. 29. 21:44
:-D
84506. Derya (válaszként erre: 84502. - Lillus-M)
2016. ápr. 29. 21:43

" Nagyon fontos lenne, hogy az apát is lássák, és az apa is támogassa az egészet a példamutatással "


hat igen.

en is ezt mondom egyfolytaban...

84505. Lillus-M (válaszként erre: 84500. - Derya)
2016. ápr. 29. 21:08
Na Vessla nincs itt... a nagy számriválisok :-)
84504. Lillus-M (válaszként erre: 84499. - Derya)
2016. ápr. 29. 21:08
a bacik, vírusok megtalálják őket is, és lesznek is tüneteik, de ez nem is baj, így is erősödik az immunrendszerük. De hogy milyen erősek az abból látszik, hogy milyen gyorsan lábalnak ki belőle, mennyi szövődménnyel jár stb stb...
84503. Lillus-M (válaszként erre: 84494. - Kantara)
2016. ápr. 29. 21:02

Ez valamiért elkerülte a figyelmemet.

Akkor én is gratulálok Teal, sok boldogságot a picikéhez!

84502. Lillus-M (válaszként erre: 84492. - Summer3)
2016. ápr. 29. 21:01

Nálunk a nagyobbiknak (12 volt) voltak folyamatos betegeskedései. Igaz 10 évesen kivették a manduláját,és utána némileg javult a helyzet, de azért szépen végigszedte minden télen az antibiotikumokat. A kisebbik szintén folyton elkapta az ovis, isis betegségeket, de talán nem terítette le annyira. Neki viszont lett egy kezdődő bélgyulladása. És nagyon száraz volt a bőre is.

A nagyobbiknak olyan probléma is volt, hogy nagyon gyakran fájt a hasa.

Nem paleoznak, de 2011 óta itthon kajálnak, nem menzán. Tej és gluténmentesen főzök nekik,meg hát természetesen jó zsírokkal, cukor nélkül. Azóta már az első télen nem volt semmi komoly betegségük. Ha valamit elkapnak, akkor 1-2 nap és túl is vannak rajta minden komoly baj nélkül. És nem azért,mert az immunrendszerük már olyan remek, hisz felnőttek. Az osztálytársak továbbra is sokat betegeskednek. A gimiben volt idén kalici vírus, mononukleózis, valamiféle tüdőgyuszi járvány is (legalább is többen egyszerre voltak azok) , meg influenza. A nagyobb gyerekem nem is látta a gyerekorvost. A kicsi is csak azért,mert a 3 igazolható napot elvacakoltuk más egyebekre, és egy reggelen volt egy kis hasmars... Nem küldtem suliba, de hát igazolás végett kénytelenek voltunk a dokihoz elmenni...

Ezt csak azért írom le, mert sokan nagyon ódzkodnak a paleotól. A legjobb persze az lenne, de örülök, hogy egyáltalán ezt betartják. Egy 3 éves gyerek még jobban formálható.De persze ehhez kell a szülői példamutatás is. Úgy látom, hogy ott ahol csak anyuci paleozik,

ott a gyerekek csak ritkán vannak paleo étrenden. Nagyon fontos lenne, hogy az apát is lássák, és az apa is támogassa az egészet a példamutatással

Nemis kell mondanom nálunk apa természetesen nem paleozik...

84501. Katoca5
2016. ápr. 29. 19:46

Pici lányomat itthon paleo szerint étkeztetem, de sajnos a bölcsiben és az oviban, amit ennivaló címszóval adnak...

Lánykám most 5 éves, és 1 hónapja megelégeltem, hogy folyamatosan beteg. 3 nap ovi 2 hét itthon. 1 hét ovi 2 hét itthon. És ez már így meg naggggyon rég óta. Ráadásul nagyon sokat fájlalta a hasát. Hiába mondtam a doktornéninknek, nem küldött el sehová. Úgyhogy kezembe vettem a dolgokat, és elvittem magánba egy gyerekorvoshoz, aki biorezonanciás allergiavizsgálatot csinált nála. Eredmény: erős allergia a tej összetevőire, gyenge allergia a parlagfűre, paradicsomra, poratkára, kakaóporra és Na-benzoát tartósítószerre. Na itt végre kaptam papírt, hogy miket nem ehet, másnap már intéztem is neki a megfelelő ebédet (nálunk a bölcsiben csinálják a diétás kaját és viszik az oviba). A tízórait és az uzsonnát én készítem neki. Úgyhogy a tejtől és tejtermékektől már megszabadultunk. Maradt a glutén... És most jön a lényeg: amióta így eszik Sárám, azóta NEM volt beteg egyszer sem...

84500. Derya
2016. ápr. 29. 18:19
jaj, szep szam 84500 ;-)
84499. Derya (válaszként erre: 84486. - Summer3)
2016. ápr. 29. 17:51

sztem sem normalıs.

ugye eddıg azzal jott mındenkı, hogy a nagylanyom amıatt nem beteg, mert nem ajr kozossegbe.

nos, most mar jar kozossegbe november ota.

egyszer volt beteg, de sztem az se lett volna, ha ıdejeben megtalalom az orszıvot.

az is csak taknyossag volt es kohoges es a laza 39 fole nem ment.

84498. Derya (válaszként erre: 84471. - Teal)
2016. ápr. 29. 17:44

nekem is iy valahogy tortent egyebkent... :-)

annyi kulonbseggel, hogy nekem 2 honappal utana.

;-)

84497. Derya (válaszként erre: 84492. - Summer3)
2016. ápr. 29. 17:34

mi az, hogy beteges?

mı a baja?

mar onmagaban az optımalıs D-vıtamın szınt elerese ıs bızonyara sokat jelentene...

84496. zsanna54 (válaszként erre: 84492. - Summer3)
2016. ápr. 29. 17:32
Szerintem is a tej. Fehérje, a kazein csinál ilyen tüneteket. Célszerű lenne kideríteni.Üdv.Mindenkinek.
84495. Derya (válaszként erre: 84471. - Teal)
2016. ápr. 29. 17:22
gratulalok.
84494. Kantara (válaszként erre: 84483. - Lillus-M)
2016. ápr. 29. 17:13
hát paleobaba fogant!
84493. Kantara (válaszként erre: 84486. - Summer3)
2016. ápr. 29. 17:12

bizony épp mondani akartam hogy a tej csinálja ki a légzőszerveket leginkább.

igen, bosszantó mikor az ember a szeretteivel küzd. Anyukám a második strokeja után kezd szót fogadni. igaz, csak vitaminokkal, de még puhítom. Lassan hallgat rám... 80 éves..... de amíg él, addig küzdök érte.

84492. Summer3
2016. ápr. 29. 09:06
Van itt valaki, akinek nagyon beteges volt a pici gyereke, és a p. segített? A 3 éves unokaöcsém miatt kérdezem, hogy hogy működik ez a kicsiknél?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook