Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
83171. inf3rno (válaszként erre: 83170. - Lillus-M)
2015. aug. 1. 18:53
Nagy valószínűséggel. Futottam kb 15km-t, és közben iszogattam ilyen kreatinos lötyit. Cseresznye íze volt. Nem jött be. Akkor tértem át a már említett szalonna + aszalt gyümölcs + víz kombinációra. Azzal semmi ilyen nem volt. Még van egy tasak ilyen kreatinom, megpróbálom még egyszer. Amúgy edzéshez sokat nem tesz hozzá, kb 1 perc alatt felhasználja a szervezet. Inkább sprintekhez, ilyesmihez jó, de azt nem sűrűn csinálok.
83170. Lillus-M (válaszként erre: 83160. - Inf3rno)
2015. aug. 1. 16:58
biztos attól lett? Mi is szedjük, én az egész családnak bekeverem reggel észre sem veszik és még senki nem panaszkodott....
83169. Lillus-M (válaszként erre: 83151. - Csimik)
2015. aug. 1. 16:54

Nálam 10 és 12 évesek voltak mikor én kezdtem paleozni. Nehéz szívvel adtam nekik a glutént és a tejet, de hát ilyen idős korra már elrontott gyerekek voltak. Kisebbikemnek jött egy betegsége, és annak kapcsán a legegyszerűbben kivitleezhető megoldást választottam, vagyis elkezdtem nekik is glutén és tejmentesen főzni. Természetesen az ellenállás megvolt a tágabb család részéről, de mivel én futkározok orvoshoz stb stb velük nem tűrtem ellentmondást. Férjem ezt a dolgot rám hagyta, aztán mikor a gyerek gyorsan javult, akkor elfogadta, és nem ellenzi. Na de nem is segít engem, gyakorlatilag ő közönbös.

A cukor kérdése szerintem a legkevésbé gáz, mert annyi de annyi paleo édesség van (ezek is a facebuuukkon) hogy édességet mindig lehet összedobni. Most remek joghurtok is fognak születni mert volt a lidliben akciós joghurtkészítő gép.

Nyilván a zsírokban is a paleo irányt követem náluk is. Az a legegyszerűbb.

Ezekkel már rengeteg pozitív eü vltozást elértem. 2011 ősze óta kezdtük és nem volt semmi antibiotikum azóta.

83168. Lillus-M (válaszként erre: 83145. - Csimik)
2015. aug. 1. 16:34

nem tudok máshol. az az igazság, hogy a facebukkra vándorol mindenki lassan ezt így látom. Mikor mi paleozni kezdtünk ott még semmiféle ilyen mozgolódás nem volt, most meg számtalan csoport van.

De ha nem szeretnél saját néven, akkor létrehozol egy akármilyen nickkel egy profilt és jelentkezel. Ennyi. Nem leszel ezzel egyedül. Én sem voltam nagy facebukkozó de kénytelenségből rászoktam

83167. inf3rno (válaszként erre: 83162. - Derya)
2015. aug. 1. 16:32
Jó lenne többet tudni arról, hogy milyen a jó bélflóra, és akkor már az ujjszülötteknél sem kellene arra várni hónapokat, hogy magától kialakuljon, hanem már az elején rá lehetne segíteni, hogy jó irányba fejlődjön az emésztőrendszere. Nem nagyon foglalkoznak még ilyesmivel.
83166. Lillus-M (válaszként erre: 83143. - Macskanyó)
2015. aug. 1. 16:30
nemtom.... egyszer már elment, aztán vissza is jött remélem most sem végleges...
83165. Lillus-M (válaszként erre: 83141. - Macskanyó)
2015. aug. 1. 16:27

igen én megbeszéltem vele és feltettem itt a link


[link]

83164. Derya (válaszként erre: 83160. - Inf3rno)
2015. aug. 1. 09:56

en nem jutottam el a kiprobalasig, csak a megveteleig. :-D

nem mertem bevenni mert szoptattam, utana meg terhes lettem, azert nem.

83163. Derya (válaszként erre: 83158. - Inf3rno)
2015. aug. 1. 09:54
o valoszinuleg nem paleozik... :-)
83162. Derya (válaszként erre: 83156. - Inf3rno)
2015. aug. 1. 09:53

hat egy ujszulottnek nem igazan jo barmit is adni, ha nem muszaj...

itt egy 6 hetes babarol van szo.

83161. Derya (válaszként erre: 83153. - Macskanyó)
2015. aug. 1. 09:51
oke, irok privit.
83160. inf3rno (válaszként erre: 83134. - Derya)
2015. aug. 1. 01:16
Nekem nem jött be a kreatin. Egyszer kipróbáltam edzéshez, de hányingerem volt tőle. Neked nem volt ilyen? Mire szedted?
83159. inf3rno (válaszként erre: 83131. - Nagyon régi)
2015. aug. 1. 01:12
A dara az más néven búzadara, ugyanabból van, mint a liszt, csak nincs szétporlasztva. Szóval van benne glutén.
83158. inf3rno (válaszként erre: 83127. - Lillus-M)
2015. aug. 1. 01:10

Nekem pl megtöri a folytonosságát a munkának, ha minden órában felkelek 10 percre sétálni. Utána kell egy csomó idő, mire újra felveszem a fonalat. Ti hogy vagytok vele?


Amúgy az állás sem tuti, fodrászomnak a térdében kellett műteni valamit a napi 10+ óra állás miatt. Azt mondják azért még így is jobb, mint az ülés.

83157. inf3rno (válaszként erre: 83124. - Lillus-M)
2015. aug. 1. 01:06
Ennyire nincs rutinom a témában, ami azt hiszem érthető. :D
83156. inf3rno (válaszként erre: 83120. - Derya)
2015. aug. 1. 01:04
Én sem hiszek ebben a hasfájós dologban. Az is lehet, hogy túl sok gázt termelnek a hasában a baktériumok. Érdemes lenne kipróbálni S. thermophilus-os probiotikumot. Én személy szerint jutavittel próbáltam, és helyrerakott ilyen szempontból. Én is hasfájós voltam világ életemben.
83155. inf3rno (válaszként erre: 83119. - Derya)
2015. aug. 1. 01:01
Persze, lehet becsülni, de szerintem hatalmas lesz a szórása, úgyhogy nincs értelme. Talán egy belgyógyász professzor vagy egy statisztikus többet tudna mondani. :-)
83154. macskanyó (válaszként erre: 83148. - Derya)
2015. aug. 1. 00:46
Hát igen, ez érthető és jogos. Én is gyanakodva néznék mindent, ami már nem természetes.
83153. macskanyó (válaszként erre: 83147. - Derya)
2015. aug. 1. 00:45
Nem, de két fiam is Pesten van most (ott lakik, illetve dolgozik), valamelyik át tudná venni, ha megírod, mikor és hol jó neked. Az Árpád hídtól kb. 10 percre laknak, de bárhová elmennek nekem :D. Nagyon köszi.
83152. Derya (válaszként erre: 83151. - Csimik)
2015. júl. 31. 16:55

D vitamin ajanlott adagolasa, 13 testsulykilogrammonkent 2000 NE minimum.

a gyereknek szoktam foliratni Vigantolt, amig pici volt csak azt kapta, de most mar o is azt amit en. a Nature and Vitality-s termekeket hasznaljuk halolajbol is.

D-bol azt hiszem, napi 1 csepp az ajanlott az orvos szerint naponta, en 2-3-4 cseppeket adtam.


meg hogy az en ferjem nem ellenzi... :-D

hahaha...

nala nagyobb ellenzot nem is tudok elkepzelni. :-(

de valahogy az evek soran sikerult annyit elernem, hogy hagyjon beken a temaval, minedcneki azt eszik amit akar es kesz.

punktum. :-D

nem kell nuku legyen az edesseg, az enyem is kap, de nagyreszt olyat, ami ha nem is teljesen paleo, de majdnem.

hogy gluten, tej- es szojamentes, mesterseges adalek es szinezekmentes, azert az biztos.

ilyeneket nem adnek neki es nem is engedem meg, hogy mas adjon.

nem kap ugyanannyi D-vitamint, mert ez is testsulykilogrammonkent adagolando.

83151. csimik (válaszként erre: 83149. - Derya)
2015. júl. 31. 16:40

De legalabb a ferjed nem ellenzi. Az enyem szerint hulyeseg, ezt vette a fejebe, es ha meg az egesz zold konyvet leforditanam neki csehre, akkor sem lenne hajlando elolvasni:(

Atszoktatas, ugy latom akkor el kell kezdeni gyakorolni es nem elmeletben beszelni rola...mert igy ha csak belegondolok abba, hogy egyik naprol a masikra nuku edesseg, es ezt elmagyarazni egy ketevesnek...hat lehet le is nyelne keresztben:)


Na, utolso kerdes es nem zaklatlak tovabb:) D vitamin...milyent eszel, milyen adagban, ill. a kislanyod is ugyenannyit kap? Koszi!

83150. Derya (válaszként erre: 83146. - Csimik)
2015. júl. 31. 16:32

a pici lanyommal 2 honaposan tejallaergia gyanuja miatt kerultunk korhazba, en amr regota nem fogyasztottam tejtermekeket, amr a terhessegem alatt sem, de a gyerekorvos a kifejezett keresem es magyarazataim ellenere sem volt hajlando tejmentes tapszert folirni.

Oszerinte szukseges volt potlas.

ebbol lett abaj.

a gyerek rengeteget sirt, fol volt puffadva, kiuteses volt az arca, amig korhazba nem kerultunk.

Ott szerencsere kifogtunk egy rendes doktornot, akivel meg tudtam beszelni, hogy csereljuk ki a tapszeret azonnal es ne varjunk a vizsgalati erdemenyekre.

A hatas nagyon hirtelen volt, szinte elvagtak a tuneteit.

diohejban ennyi.

83149. Derya (válaszként erre: 83144. - Csimik)
2015. júl. 31. 16:28

ez a te dolgod, ehhez nem tudok hozzaszolni, esetleg erdemes lenne legalabb a gluten es tejmentesseget azert tartani.

Nalunk is csak en meg a gyerek paleozik, a ferjem nem.

Szerintem a nagyobbikat nem lenne olyan nagy dolog etszoktatni, itt inkabb azt gondolom, hogy te vagy a "szuk keresztmetszet". :-)

de ez igazan a te dolgod, eszem agabna sincsen beleszolni.

mindenesetre az en kislanyom meg nem evett gluteneset, sem tejtermeket, szojas, adalekos izeket, es ezen nem is kivanok valtoztatni.

megjegyzem,hogy meg beteg sem volt gyakorlatilag.

3 eves lesz nemsokara.

a picit par het mulvara varjuk. :-)


ja, a majdnem ehenhalasos dolgot ismerem es megertem, en is ateltem es valoszinuleg at fogom ismet, de azert valamit csak eszel legalabb idonkent, akkor ha legalabb glutenmenteset csinalsz, mar az is nagy dolog.

a rizs peldaul remekul varialhato, gyorsan keszen van es finom is.

83148. Derya (válaszként erre: 83147. - Derya)
2015. júl. 31. 16:21

mikor szoptattam akkor azert, utana meg azert, mert terhes lettem, nem mertem. :-(

Annyira nem ismerem, hogy biztos legyek benne, hogy nem arthatok vele a gyermekeimnek. :-(

majd ha mar nem szoptatok, kiprobalom.

83147. Derya (válaszként erre: 83140. - Macskanyó)
2015. júl. 31. 16:20
pesti vagy?
83146. csimik (válaszként erre: 83120. - Derya)
2015. júl. 31. 16:17

Akkor a tejtermekkel kezdem, matol nulla, kivancsi vagyok a valtozasra.

Egyebkent vannak babak, akik vegkepp nem hasfajosak, masok meg egyen az anya barmit is, azok, foleg ugye a fiuk. Miert gondolod, hogy a tejtermelektol? Meg mindig laiukas vagyok paloban, nem tudom mi miert karos, csak ezert kerdezem.

83145. csimik (válaszként erre: 83122. - Lillus-M)
2015. júl. 31. 16:09
Koszi! Esetleg nem tudsz hasonlo csoportrol mashol? A FB profilom regen toroltem es nem tervezek ujra csatlakozni:)
83144. csimik (válaszként erre: 83120. - Derya)
2015. júl. 31. 16:05

Hat, lehet jol latod, ill. szeretnem en, csak nincs meg az az elszantsag meg bennem. Tavaly sem ment a kezdes 100 szazalekosan, most meg ket gyerek mellett nincs energiam, sot idom sem fozocskezni. Lehet ez most kifogasnak tunik, de van ugy, hogy ebedelni sincs idom, mert a kicsi most a "razd a seggem egesz nap anya" korszakat eli, amint leteszem mar ordit, kozben takaritom fel a konyhat, mert a nagyobbik balesetezett es bepisilt(ket napja tortent pelda) es ez igy megy korbe-korbe. Remelem hamar belerazodunk az uj szituba.

A kisebbik gyerek paleoztatasa nem is lenne gond, ha a nagyobbik is atszokna, de ezt komolyan nem tudom elkepzelni, meg ha en eroltetnem is, ahhoz a ferjemnek is kellene, es a kornyezetben levoknek, vagy legalabb a nagyszuloknek, na jo, nem atterni, de legalabb respektalni az en dontesemet.

Nah, nem bonyolodok bele, az eredeti kerdesemre kaptam valaszt, koszonom! Fog menni a visszaallas!


Nalad egyebkent mizu? Mikor is erkezik a kisteso?

83143. macskanyó
2015. júl. 31. 14:33
Én is sajnálom Látogatót :(. Miért nem marad velünk?
83142. macskanyó (válaszként erre: 83138. - F3000dc5ef)
2015. júl. 31. 14:28
:D
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook