Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
83321. Lillus-M (válaszként erre: 83306. - Paleány)
2015. aug. 21. 10:12

Mi most a ropogósra sült hagymakarikákra vagyunk rákattanva (tápióka lisztbe forgatva, kisütve) napokig eláll(na, ha nem ennénk föl amikor sütök). Ha így folytatjuk, még időnap előtt eltüntetjük a télre termelt lila hagymát...


[link]

83320. Paleány (válaszként erre: 83317. - Lillus-M)
2015. aug. 21. 10:03
Hááát ez jó kérdés. De tény, hogy ha a férjem jól megmasszírozza, utána mindig sokkal jobb. Lehet, hogy valami nyújtó gyakorlatokat kellene csinálnom.
83319. Paleány (válaszként erre: 83316. - Lillus-M)
2015. aug. 21. 10:02
Boxer...
83318. f3000dc5ef (válaszként erre: 83312. - Paleány)
2015. aug. 21. 09:59
Karra kell gyúrni ;)
83317. Lillus-M (válaszként erre: 83313. - Paleány)
2015. aug. 21. 09:53

Amikor paleoztál akkor is fájt?

Nekem akkor fáj a nyakamnál, ha véletlen belefutok étteremben vendésgségben valami vacak sajtos ételbe. Itthon már nem eszem, korábban bűnöztem olcsóbb sajtokkal, de tudom, hogy nem szabad

83316. Lillus-M (válaszként erre: 83312. - Paleány)
2015. aug. 21. 09:52
Ha nem az izmodból fogysz, akkor talán nem... Milyen kutya?
83315. Lillus-M (válaszként erre: 83309. - Macskanyó)
2015. aug. 21. 09:50

Ha teáról beszélünk...

Én készítettem gyümölcsteát. Természetesen befőzős módszerrel. Annyira ízlett, hogy végül készítettem 2 nagy adagot hogy jó sokáig legyen.


Illetve túlzok, nem annyira fenomenális ízélmény, ízlik,hanem utána boltit mártogatni, na akkor éreztem a hű de nagy különbséget...

83314. Lillus-M (válaszként erre: 83305. - Derya)
2015. aug. 21. 09:46
mert még csak most szereztem bizonyosságot, ritkán iszom kávét, és 2-3 alkalmat ki akartam várni,de mindig ez van
83313. Paleány
2015. aug. 21. 09:45
Még valami, tudtok-e valamit hátfájás ellen? Nem folyton fáj, csak pl ha rosszul ülök és nem támasztom ki a derekamnál, akkor ott is fáj, meg a hátam közepe úgy alapból sokszor érzem, hogy legszívesebben valami vasrácshoz nyomkodnám. Ez mitől lehet, illetve elmúlhat?
83312. Paleány (válaszként erre: 83308. - Macskanyó)
2015. aug. 21. 09:42
Igazad van macskanyó, tényleg sokkal jobban éreztem magam vékonyan, csak hát saját magamnak a tükör előtt volt valami, ami nem tetszett, de hát ez van. Inkább így.... az én fejemben kellene rendet tenni. Egyébként hihetetlen, hogy már ez a mínusz 3 kiló, ami lement, mennyire megkönnyíti a mozgásomat. Nekem ovis meg kisiskolás gyerekeim vannak, és sokszor járok segíteni, sitterkedni is másokhoz, de hogy 80 kilóval mennnnnnnnnnnnnnyire úúúúúúúúúútáltam a földről felpakolást, hajolgatást...... uhhhhhh nagyon nehéz hordó hassal. Ráadásul én nagyon hasra hízok! Hát most hála Isten, az a 3 kiló kb majdnem mind a hasamról, ill. a hasam felső részéről olvadt le!!!! Hurrrrrrrrrrrrrrrá! Érdekes, mert tegnap reggelre nagyon elkezdett fájni a fejem. És egyből beugrott, hogy amikor elkezdtem ezt először, akkor is kb egy hét után 2 napig fájt a fejem. Ma még csak nyomokban érzem, de tegnap olyan erős volt, hogy bevettem egy aspirint. De tudom, hogy hamar elmúlik ez is. Az egyetlen "negatív" dolog, ami most eszembe jut, hogy ha lefogyok, nem biztos, hogy a kutyám nem fog tudni elrántani :D:D:D:D:D:::D:D:D -csak viccelek.
83311. Paleány (válaszként erre: 83308. - Macskanyó)
2015. aug. 21. 09:35
Macskanyó! Ha már a laborról beszélünk, az volt a vicc az egészben, hogy amikor visszavittem a drnőnek az eredményt, tudományosan előadta magát, hogy mi mit jelent, és direkt kitért a magnéziumra és a calciumra is, hogy: "ezeket pedig azért szoktuk megnézetni, mert sokszor ezek is okozzák a lábikra görcsöt!" Majdnem felröhögtem! Apukámnak, mikor meséltem, azt mondta, miért nem sóhajtottam egyet: "még szerencse, hogy bejelöltem".... :D:D:D Na jó, csak vicc volt, de annál röhejesebb ez az egész, nem?
83310. Paleány (válaszként erre: 83307. - Inf3rno)
2015. aug. 21. 09:30
Inf3rno, köszi a tanácsot! De reggelre milyen teát ajánlasz, ami frissítő?
83309. macskanyó (válaszként erre: 83307. - Inf3rno)
2015. aug. 21. 00:07
Like! :) És milyen teát javasolsz, mindegy? Vagy van valami tipped, ami reggel élénkít, kicsit felébreszt? Teából mennyit reggel, ha vízből egy liter?
83308. macskanyó (válaszként erre: 83296. - Paleány)
2015. aug. 21. 00:05

Te kis huncut! :) Én is csináltam már ilyen rosszaságot, nem is egyszer. De mostanában már nem mernék, mert megszigorították a dokikat is, mit jelölnek be (drága a labor), és ha a doki olyat észrevesz, amit ő be sem jelölt, még a végén rámlőcsölik az árát :D.

Na azért szerencsénk volt, nekem sem volt még baj sosem belőle.

A Swansonos Mg, jó, szedjed. Meg amit Lillus ajánlott, olvasd a könyvet a vitaminokról.

Ha nem akarsz fogyni tovább, több zsírt, zsíros húst, esetleg magot (dió, ilyenek) meg aszalt dolgokat szoktak ajánlani. De legtöbbször magától megáll a fogyás, ahogy a szervezet érzi, hogy elérte az optimális testsúlyt.

Szerintem azért nem érdemes ducira hizlalni/ducin tartani magunkat, hogy egy-két testrészünk olyan hű, de szép legyen. És fontosabb az egészség, mint hogy annyira kerek legyen a fenekem. Én inkább a vékonyságra szavazok (naná, hazabeszélek, girhes vagyok, mint egy ló, amelyik nem kap elég zabot).

Az is szuper, hogy a férjed támogat,ha nem is követ 100 %-osan. Így mindenképp könnyebb.

83307. inf3rno (válaszként erre: 83302. - Paleány)
2015. aug. 20. 23:02
Jobban jársz a teával, annak sokkal elnyújtottabb a hatása, a kv hamar kiürül, aztán ugyanott vagy, mint előtte. Egyébként üresen nem egészségtelen a kv sem, de én is már leszoktam róla évek óta. Ha fel akarsz frissülni reggel, vagy csak úgy általában, akkor javaslom, hogy igyál meg inkább egy liter vizet. Nagyon sokat tud segíteni mindenen.
83306. Paleány (válaszként erre: 83304. - Lillus-M)
2015. aug. 20. 22:49
Ja értem. Vettem bio kölesgolyót, azt lehet enni? Vagy ha nem, akkor hasonló "nasi" mi az, ami kiváltható? Tudjátok ilyen rágcsára gondolok....
83305. Derya (válaszként erre: 83299. - Lillus-M)
2015. aug. 20. 22:38
na, ezt nem is mondtad, de orulok. :-)
83304. Lillus-M (válaszként erre: 83302. - Paleány)
2015. aug. 20. 22:15
ez nem jelenti azt, hogy egészségtelen,de nekem okoz problémákat...
83303. Paleány (válaszként erre: 83301. - Lillus-M)
2015. aug. 20. 21:39
Köszi a könyv tippeket, megnézem!
83302. Paleány (válaszként erre: 83299. - Lillus-M)
2015. aug. 20. 21:38
Igen?? Én azt hittem, a kávé tej és cukor mentesen nem egészségtelen...Napi legalább 2x iszom.
83301. Lillus-M
2015. aug. 20. 20:58
Olvasgatom a Gabonaagy c.könyvet. Érdemes elolvasni, új nézőpont, sok érdekes új összefüggés. Könnyen olvasható. Paleosoknak pedig további megerősítés...
83300. Lillus-M (válaszként erre: 83296. - Paleány)
2015. aug. 20. 20:50
Amúgy üdv itt, a soványságnak kevesebb a veszélye mint a kövérségnek...
83299. Lillus-M (válaszként erre: 83296. - Paleány)
2015. aug. 20. 20:48

Kb 14 éve szedek Mg-t, az utóbbi évben elég jó fajtát, ettől függetlenül mégis vannak lábikra görcseim.

De Deryának köszönhetően én is ki tudtam figyelni mikor jön elő.

Kávét ha iszom. Ritkán kávézok, de ha lefőzök egy főzővel, és 1-2-3 napig iszom, akkor annak lábikra görcs lesz a vége.

A kávéról 2014 elején kellett leszoknom, és valóban jó ideje csak ritkák voltak a lábikra görcsök, bár én ezt nem kötöttem a kávéhoz, nem jutott eszembe össze kötni a két dolgot...

83298. Lillus-M (válaszként erre: 83296. - Paleány)
2015. aug. 20. 20:41

D vitamin mellé mindenképpen kell K is. Biobolt etarban sok kombinált D3K2 csepp van.

Halolaj szintén a fenti üzletből. Üveges halolaj. De van nekik q10-el kombinált is. Jó ffajta E vitaminok is vannak hozzákeverve.

Olvasd el az új vitaminforradalom c könyvet,mert ha ide leírok neked x fajta vitamint lehet, hogy dobsz egy hátast, hogy minek ennyi minden...

83297. Paleány (válaszként erre: 83295. - Macskanyó)
2015. aug. 20. 16:54
A férjem nagyon jó fej, bármit csinálok, abban támogat. Ízlik neki a paleo is, de azért teljesen nem állna át. Mindemellett két pofára falja a sült zöldségeimet :D:D:D A gyerekek is szeretik, pláne a sütiket.
83296. Paleány (válaszként erre: 83295. - Macskanyó)
2015. aug. 20. 16:52

Szia Macskanyó!

Köszi a bíztatást. Kicsit vicces volt, amikor elmentem a drnőhöz, mert adott beutalót vérvételre és amíg egy órán át várakoztam, akkor vettem észre a laborkérő lapon, hogy a magnéziumot be sem jelölte!!! Én meg fogtam magam és be x-eltem azt is (meg a calciumot is, ha már lúd, legyen kövér). De érdekes, egyik sem volt határ alatt.

Mindenesetre szedek azóta magnéziumot, Swanson, 200 mg-os. Illetve hébe-hóba a Zöldvér Lucerna tablettát. Tényleg, segítenétek, mi az, amit kötelezően szedni kell a paleo mellett? Azt tudom, hogy nyár kivételével a D vitamint nyomatni kell. És még mit? Nincs semmilyen betegségem amúgy, de 38 éves nő vagyok. A magnéziumot amúgy is ajánlják már ilyenkor, idegekre is jó a hatása állítólag.

Azt én sem értem, miért hagytam abba! Pillanatnyi elmezavar volt, ami nem is egy pillanatig tartott. Illetve azt gondoltam, hogy nem akarok már tovább fogyni, így elkezdek enni ezt-azt, aztán teljesen áttértem rá. És meg akartam akkor már nézni, meddig hízok vissza. De már látom, hogy a végtelenségig menne... Egyébként azt is jó lenne tudni, hogy ha már az ember úgy gondolja, hogy nem akar tovább fogyni, hogyan lehet ezt a folyamatot megállítani? Tetszett ugyan, hogy vékony vagyok, de vannak bizonyos női testrészek, amiknek nagyon nem tesz jót a sok fogyás, gondolom értitek. De tudom, másfelől még mindig jobb, hogy ha mindenhol szép, csak egy helyen nem, vagy fordítva. Mindenütt csúnya, csak egynek áll jól... vagy Ti hogy vagytok ezzel?

83295. macskanyó (válaszként erre: 83293. - Paleány)
2015. aug. 20. 14:53

Szia!

Én örülök, hogy megint itt vagy, és megint paleózol. Tényleg nehezen érthető, hogy ha már egyszer olyan szépen lefogytál és egy évig ment a paleó, miért hagytad abba. Na de okos ember a saját kárán tanul, fő, hogy most már embernek való kaját eszel. A lábikragörcs is kicsit észhez térített :). Ezt nem bántásból mondom. Nekem néha érgörcs szokott lenni, kéz- vagy lábujjban, de az nem lábikragörcs (félévente egyszer). Szedjél mindenképp magnéziumot, lehetőleg citrátot, akkor is, ha nem görcsöl.

Én ezt rettentő hőséget simán bírtam,meg se kottyant, ha soványabb az ember, jobban bírja a meleget.

Kitartás, de hát úgyis tudod :). A te érdeked. A férjed támogat, ő is csinálja? Gyerek(ek)? Már csak azért is, mennyire tudsz erős maradni :).

83294. macskanyó (válaszként erre: 83292. - Lillus-M)
2015. aug. 20. 14:45
Neee....:) Itt három-négy napig majdnem egyfolytában szakadt. De hát én északi vagyok, te meg déli :).
83293. Paleány
2015. aug. 20. 11:09

Sziasztok! 10 nappal ezelőtt kezdtem el a paleolit diétát -ÚJRA! Írtam már ide anno, amikor elkezdtem. Biztos én vagyok az egyetlen, aki képes volt egy év után abbahagyni, de legalább így elmondhatom, hogy megtapasztaltam a "másik oldalt" is. Amikor elkezdtem anno, 80 kiló voltam és kb fél-3/4 év alatt lementem 80-ról 53-ra. Igazából nem volt különösebb eü problémám. Hogy miért hagytam abba, magam sem tudom. Besokalltam, de hogy miért, arra sem tudom a választ. Mindez arra is jó volt, hogy meglássam, hogy létezik az, hogy valakinek hiába beszélsz. :) vagy inkább :(

Aztán mikor abbahagytam, elkezdtem enni és enni és enni.... és hízni. Kíváncsi voltam, hogy mikor áll meg az a mérleg, hisz rengetegen-szerintem körülöttem kb mindenki- már évtizedek óta ugyanannyi kilók. Hát én nem akartam megállni. Én nem értem, miért, nade nem kell mindenre választ kapni az életben. Csak valamiért és kész, de nekem egyszerűen, ha a hagyományos étrendet eszem, akkor nem áll meg a mérleg. Ja, hozzáteszem, hogy lánykoromban mindig is GEBE voltam. 50 kilóval mentem férjhez, tehát alapvetően vékony alkat -voltam. No mindegy is. Aztán egyik hajnalban iszonyatos lábikra görcsre ébredtem, de olyan szinten, hogy kb levegőt sem kaptam. Nagy nehezen megtapogattam és giliszta vastagságú eret tapintottam ki a vádlimon. Másnap el is mentem gyorsan dokihoz-egyébként reggel már nem lehetett semmit tapintani, csak kicsit kékes eret lehetett látni. A dr nő elküldött vérvételre, de semmi különöset nem mutatott ki.

Aztán szépen lassan átgondoltam a dolgokat, ez a jelenség, valamint hogy a mérleg csak kúszik felfele és már megint 80 kiló vagyok, hogy bármit veszek, mindig kihízom, hogy már 25 fokban is izzadok, hogy látom másokon, hogy elképedve néznek és nem merik megkérdezni, hogy újabb baba, vagy betegség, vagy mi van már megint, hogy így nézek ki, szóval elég volt. :))) Augusztus 10-én kezdtem bele, és mínusz 3 kilónál tartok már. Ha nem bánjátok, írkálnék, nézelődnék, olvasgatnék nálatok. Persze szívesen válaszolok bármilyen kérdésetekre is. És naná, én is kérdezek.

83292. Lillus-M (válaszként erre: 83291. - Macskanyó)
2015. aug. 19. 21:35
nálunk csak mutatóban volt egy kevés, van ahol az út is porzik. Locsolni kell
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook