Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
83351. macskanyó (válaszként erre: 83348. - Inf3rno)
2015. aug. 23. 15:09

Á, köszi, nekünk csak kicsi kutyánk van, nem igazán azzal van a probléma. Más, nagyobb dolgokkal nem bírok a kis súlyom miatt. Hát ez van.

Olyan helyen lakunk, ahol póráz nélkül jöhet velünk a kutyus, ha épp kivisszük a kertből.

83350. macskanyó (válaszként erre: 83342. - Lillus-M)
2015. aug. 23. 15:04
Köszi, értem.
83349. macskanyó (válaszként erre: 83343. - Lillus-M)
2015. aug. 23. 15:04
De van, ritkán eszek. De az nem tea. Hogy csináltad a chatneyt?
83348. inf3rno (válaszként erre: 83328. - Macskanyó)
2015. aug. 23. 08:03
Azt mondják a kutyát lábhoz lehet igazítani, akkor nem húz sétáltatásnál. Nagyjából úgy zajlik, hogy amikor elkezd húzni, akkor megállsz addig, amíg nem figyel rád. Nem kell rángatni, csak megállni. Ha feladja, és rád néz, akkor meg újra el lehet indulni. Az a lényeg, hogy séta közben te vezeted őt, és nem fordítva, szóval rád kell figyelnie végig. A gyakorlatban ez nem tudom mennyire működik, csak tv-ben adták elő valamelyik kutyás műsorban, hogy így kell, és úgy tűnt, hogy értenek hozzá. Nekem nincs kutyám, mióta az előző elszökött, erről meg csak később hallottam, úh. nem sikerült kipróbálni.
83347. inf3rno (válaszként erre: 83313. - Paleány)
2015. aug. 23. 07:56

Nézd ez lehet gerincsérvtől elkezdve idegbecsípődésen át áttétes rákig. Hadd ne kelljen távdiagnosztizálni. :D Nagyanyámnak most van lumbágója, ő azt mondja, hogy használ neki a fekete nadálytő krém. Próbáld ki, hátha neked is. Egyébként meg kezdj el edzeni hátizomra is, mert ha gyenge a hátizom, akkor nem védi kellőképp a csigolyákat, és akkor alakulhat ki sérv, stb...


A fejfájás elektrolit egyensúly zavartól lehet. Kalcium, magnézium, amit meg lehet próbálni, vagy több alvás. Ha sokat dolgozol irodában, és kimész erős napra, attól is fájhat. Ezen kívül azt mondják nyakizom görcsöktől is. Kérd meg a férjed, hogy masszírozza, hátha javít rajta.


Ezek ilyen apróságok, nem kell foglalkozni velük. Ha rendesen nekiállsz sportolni, akkor valszeg elmúlnak maguktól.

83346. inf3rno (válaszként erre: 83311. - Paleány)
2015. aug. 23. 07:52
Ez van, én is mindig hozzá x-elek, mert hülyeségeket húznak be. A háziorvosoknak nem sok fogalmuk van a témáról. Talán a többinek sem. :D
83345. inf3rno (válaszként erre: 83309. - Macskanyó)
2015. aug. 23. 07:47
Hát én általában kiszáradva ébredek reggel, úgyhogy muszáj innom legalább egy pohár vizet, hogy egy kicsit magamhoz térjek. Amennyi jól esik belőle. Én egész kancsókkal szoktam inni nap közben, ha rámjön a teázás, valamikor meg csak vizet iszom, és abból se sokat. Évszak függő, ősszel, télen nagyon jó a meleg tea.
83344. inf3rno (válaszként erre: 83310. - Paleány)
2015. aug. 23. 07:44

Szvsz bármilyen jó, amit szeretsz. :-)


Ha koffeines kell, akkor én a zöld teát javaslom. A fekete talán inkább délutánra való, nagyon csersavas. Zöldből is van ezer féle kínai, japán, indiai. Ezeknek vannak érdekes neveik, valami lápcsáng huászon, meg ilyesmik, de nekem ez kínai. :D Nem tudom itthon hol lehet jót kapni, menj el bármelyik teaházba, vagy erre szakosodott boltba aztán ajánlanak. Tecsó szintű helyeken nem hiszem, hogy találsz jót, de sose lehet tudni. Filtereset nem javaslom, hacsak nem japán selyem filteresről van szó, de olyat ezen a kontinensen nem fogsz találni, inkább csak Japánban és ott is csak jobb helyeken. Ugyanaz vele a helyzet, mint a wasabival, elérhetetlen, én is csak egyszer kaptam. Van még a mate, amit én nem szeretek, de sokaknak meg bejön. Azt porított tea levélből csinálják.


Ha nem koffeines kell, akkor ültess gyógynövényeket ládába, aztán ami bejön abból teázz. Pl megfázásnál eltérő növény használ attól függően, hogy milyen jellegű a probléma. Valamikor a bodza, néha a gyömbér, esetleg a zsálya vagy a dió. Citromfüvet is szoktam inni, de az még sosem használt. Fahéjat is lehet hozzákeverni teákhoz, vagy komplett keverékeket csinálni, ha többmindent szeretsz és így tovább. A menta valószínűleg jó frissítő reggel, de mindjárt kipróbálom, most szárítottam egy rakással. Nekem a hibiszkusz a kedvencem, de az most elpusztult, és nem is virágzott annyit, hogy ne kelljen boltban vennem.


Ezen kívül még vannak gyümölcsteák. Ha vannak bogyós gyümölcseid, és szoktál szörpöket, leveket, ilyesmiket csinálni belőlük, akkor a megmaradt héjat aszaló gépben ki lehet szárítani, és az jó gyümölcs teának. Napon szárítva nem tudom, hogy jó e, ott lehet, hogy elrohad vagy megerjed.


Ha megunod a teázást, akkor meg lehet levest is enni reggelire. Kínában ez elég gyakori. Én is szeretem, mert megadja a kezdő löketet a naphoz, de csak ritkán jut eszembe. Legtöbbször nem reggelizem, nincsenek ilyen szertartásaim.


Így hirtelen most ennyi. Próbálkozz, aztán majd meglátod neked mi jön be.

83343. Lillus-M (válaszként erre: 83330. - Macskanyó)
2015. aug. 22. 21:37
Rebarbarád nincs véletlen? Készítettem belőle nagyon finom chatneyt. Olyan jó lett (csak kevés), hogy most azt lesem hajt-e még friss leveleket a növény...
83342. Lillus-M (válaszként erre: 83330. - Macskanyó)
2015. aug. 22. 21:31
Bent van valahol a naplómban, ha érdekel. Szóval lekvárszerűre készíted a gyümölcsöket sütőben, majd forró üvegbe, szeded úgy forrón és kupakolod. A kupak is legyen forró (forró vízből). És így megy a szárazdunsztba. Így is jó.
83341. Lillus-M (válaszként erre: 83326. - Paleány)
2015. aug. 22. 21:28
Én 17 kilót fogytam, de csak hónapok után indultam fogyásnak. De egyáltalán nem a fogyás miatt kezdtem, azt csak menet közben tudtam meg, hogy fogyni is lehet vele. Bár nem nagyon hittem benne, hogy én is fogyok majd...
83340. Lillus-M (válaszként erre: 83323. - Paleány)
2015. aug. 22. 21:27
Én csak lisztbe forgatom
83339. Lillus-M (válaszként erre: 83305. - Derya)
2015. aug. 22. 21:26
Hogy vagy? Lassan izgulhatunk érted....
83338. macskanyó (válaszként erre: 83337. - Paleány)
2015. aug. 22. 14:25
Szegény....hát sajnos a tüdőbajok viszonylag hamar elviszik az embert. Sógornőm tavaly halt meg tüdőrákban, 9 hónappal azután, hogy kiderült a rák. Igaz, ő dohányzott, de nem lehetett műteni, olyan rossz helyen volt a daganat. Nagyon rövid időnek tűnt nekem az a 9 hónap :(.
83337. Paleány (válaszként erre: 83336. - Nagyon régi)
2015. aug. 22. 10:04

Hallottam már ezt valakitől, de ha többen is ezt mondjátok, akkor letesztelem :D köszi!

Egyébként kicsit le vagyok döbbenve, illetve nem kicsit, hanem nagyon. Most hallottam anyukámtól, hogy egy ismerősöm meghalt tök hirtelen, 60 évet élt. Egy életvidám emberről van szó és egyszercsak rosszul lett, valami más miatt, amikor a kivizsgálások alatt kiderült, víz van a tüdején, amiből rákos sejteket mutattak ki. Kb 1 hét múlva meg is halt.... ez nagyon fejbevágott... gyerek korom óta ismerem.

83336. nagyon régi (válaszként erre: 83335. - Paleány)
2015. aug. 22. 05:07
Én fritőzben kókuszzsírt használok. Jellemzően nem ég meg. Sem a zsír, sem amit sütök. (krokettek, husigolyók, batáta... mondjuk az könnyebben megég)
83335. Paleány
2015. aug. 21. 21:42
Igaz, hogy a kókuszzsír nem ég meg? Mármint úgy értem, hogy ha sertészsírral sütök ki dolgokat, akkor hamar nagyon megbarnul és megfeketedik a zsír, amikor még tök sok van a serpenyőben. Vagy Ti hogyan csináljátok, mindig kiöntitek utána?
83334. macskanyó (válaszként erre: 83333. - F3000dc5ef)
2015. aug. 21. 21:22
Igen, biztos nem a rendelt kaja maga okozta. Vagy túl sokat evett egyebet amellett, vagy melléevett.
83333. f3000dc5ef (válaszként erre: 83332. - Paleány)
2015. aug. 21. 21:04

Abban azért meglehet, általában.

De ha nem egész napi kaját rendelt, és evett mellé kitudja mit.....

83332. Paleány (válaszként erre: 83331. - Macskanyó)
2015. aug. 21. 21:03
Az az igazság, hogy valahonnan paleó kaját rendelt . És a futár hozta neki. De nem tudom, én bocsánat, de nem bíznék meg ebben sem....
83331. macskanyó (válaszként erre: 83326. - Paleány)
2015. aug. 21. 20:39
Igen, hát ez nehezen elképzelhető. Talán mégis melléevett, csak gondolta, az a kicsi nem számít, észre sem vette, mit eszik. Vagy olyan is van, aki annyira éhes a ch megvonás miatt, hogy egész nap eszik, túl sokat és ezért nem fogy. (olvastam olyanról, aki óránként evett, csak pár falatot vagy egy tányér levest,egy banán, pár kocka kolbász, de ezt egész nap!! Hát úgy nehéz fogyni. Vagy aki paleón 7-8 kg-t hízott, annyi magkenyeret, bucit fogyaszott :D :D. Ezekkel vigyázni kell nagyon.
83330. macskanyó (válaszként erre: 83315. - Lillus-M)
2015. aug. 21. 20:34

Nem befőzőssel is lehetne valahogy, nem? Na majd kísérletezek. Az automatával csinálod?

Jó, hogy mondod ezt a házi gyümölcsteát, köszi! Régebben gyakran főztem almahéjteát, almapucolásból maradt héjjal, finom volt, most is fogok! :D

83329. f3000dc5ef (válaszként erre: 83326. - Paleány)
2015. aug. 21. 20:31

Nem kellett mozdulnia. Nekem jó két két hónap után indult be. De sokkal jobban éreztem magam.

Ha ezt nem érezte, akkor tényleg valamit nem jól csinált :D süti sütivel, vagy ilyesmi.

83328. macskanyó (válaszként erre: 83312. - Paleány)
2015. aug. 21. 20:30

Igen, elhiszem, hogy már 3 kg-t is érzel, képzelj csak el 3 kg zsírt lerakva az asztalra, az máris nincs a hasadon :). Biztos, hogy könnyebben mozog az ember, ha vékony. Én nagyon mozgékony vagyok :).

Majd fog tetszeni a tükörben az, ha csinos 60 kg-os leszel.


A fejfájás lehet a csökkentett szénhidrát beviteltől, ugye megszoktad a kenyérkét, és most hiányzik a fejecskédnek, de majd megszokja ezt is :). Az biztos, hogy aki súlyosabb, azt nehezebb elrántani, engem sajnos nagyon könnyű, még szerencse, hogy kistestű kutyánk van.

Hát majd fegyelmezed a kutyust, ráripakodsz, hogy csupa szeretetből fel ne borítson.

83327. Paleány
2015. aug. 21. 20:28
Olvasgatok itt közben vissza. A CITROMOS vizet miért emlegetitek annyit, miért jó? Tudom víz is jó meg citrom is. De miért együtt?
83326. Paleány
2015. aug. 21. 20:16

:D hát igen. Véletlenül sem árulná el még nekem sem, hogy nem Ő jelölte be :D:D:D hanem én! :D:D:D

Egyébként szerintetek létezik olyan, akinek nem használ ez az életmód? Úgy értem... tehát van egy ismerősöm, akin úgy 20 kiló felesleg van (rajtam több). Szóval, és ez az illető egy hónapig csinálta a paleot és egy dekát nem fogyott. Fel is adta. De én nem értem, valami nagyon bűzlik. Szerintem nem jól csinált valamit. Most ha 20 kiló plusz van rajta, akkor mégiscsak meg kellett volna mozdulnia annak a mérlegnek, nem? Mert ha 5 kiló lenne valakin, úgy el tudom képzelni, hogy nem fogyja le egy hónapig azt a kevés pluszt. De így...

83325. macskanyó (válaszként erre: 83311. - Paleány)
2015. aug. 21. 19:58
:D.. Teljesen egyetértek az apukáddal! Jó fej! Én is ezt mondtam volna :). Hát szóval ilyenek az orvosok. Némelyik. :)
83324. nagyon régi (válaszként erre: 83293. - Paleány)
2015. aug. 21. 19:42
Üdv újra! :)
83323. Paleány (válaszként erre: 83321. - Lillus-M)
2015. aug. 21. 13:09
Illetve én amit bundában sütök, azon tojás is van. Ha csak a lisztbe forgatom, ropog?
83322. Paleány (válaszként erre: 83321. - Lillus-M)
2015. aug. 21. 13:08
És az kemény marad? Mert én amit sütök bundában, az mindig megpuhul később.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook