Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2009. dec. 30. 18:53

Szendi Gábor rendszeresen ír az IPM-be (Interpress magazin) cikkeket. Nekem jár az újság, mindig elolvasom.

A koleszterin-blöffel kezdte, majd a tej negatív hatásairól írt cikkeket, majd több egyéb cikket a táplálkozás és egészség összefüggéséről.

2009. dec. 30. 18:49

karácsonyra megkaptam a könyvet, még nem kezdtem bele.

vélemények?

2009. dec. 30. 18:48

Szia!

Az Ünnepek alatt én is elolvastam a könyvet. Kipróbálásáig egyenlőre még nem jutottam el, de mindenképpen tervezem.

8. d4b0dd2692 (válaszként erre: 6. - Bocicsalad)
2009. dec. 27. 21:32
Van itt egy olyan topic,hogy orvos-természetgyógyász segít,kérdezzetek! Szerintem,kérdezd meg őt is erről.Jobbulást a férjednek!
7. d4b0dd2692 (válaszként erre: 6. - Bocicsalad)
2009. dec. 27. 21:06
Ha beteg az ember,érdemes mindent megpróbálni,mert még az orvosok se tudják mindig,hogy mi jön be!Még az a véleményem ezzel a táplálkozással kapcsolatban,hogy amíg a természeti népek,gyakorlatilag " bio vadhúson" és biozöldségen éltek,addig a mai civilizált ember amilyen húshoz napi szinten hozzá tud jutni,az minőségben nem hiszem,hogy egyenlő lenne azzal! A húskészítményekről ne is beszéljünk!De lehet,hogy az tíltva is van.A bőrbetegségre inkább a méregtelenítést,lébőjtkúrát,barnarizskúrát,colonterápiát szokták ajánlani a természetgyógyászok.
6. bocicsalad (válaszként erre: 5. - D4b0dd2692)
2009. dec. 27. 11:09

Egyet ertek!

Ami miatt mi elkezdunk ezen gondolkozni az az volt, hogy a ferjemnek van 1 borbetegsege. Jartunk vele Kinai orvoshoz, borgyogyaszhoz, termeszet gyogyaszhoz. Kiprobaltunk nagyon sok keremet, de igazabol semmi nem segitett hosszu tavon. A borgyogyasza mondta, hogy ha bizoyos taplalkozast betart akkor a tunetmentes lehet. A paleolit taplalkozas nagy mertekben hasonlit ahoz amit az orvos mondott. En meg erositeskent (es fogyasi szandekkal) csatlakozom hozza.Van egy 14 honapos kislanyunk, termeszetesen o "normalisan" fog taplalkozni.

2009. dec. 27. 00:53
Én a TV-ben szereztem tudomást Szendi Gábor könyvéről.Azt állította,hogy ez az ember természetes táplálkozása,amitől fogyni és gyógyulni is lehet.Számomra túl kegyetlen lenne a burgonyát,a rizst, a gabonákat,tejtermékeket és a szénhidrátokat elhagyni!Csak húst,zöldséget és gyümölcsöt lehetne enni, nulla toleranciával!Azt mondja,ahogy civilizálódott az ember,úgy alakultak ki a civilizációs betegségeik.Végeztek egy kisérletet:természeti népek egy csoportját rászoktatták a nyugati emberek táplálkozására,és jelentős részük meghízott,cukorbeteg lett stb.Én az arany középútat tartom megfelelőnek,bár nem vagyok orvos,dietetikus.Biztosan van aki le tud mondani a felsorolt ételekről,de ha áldozatként éli meg és pszichésen stresszeli magát,abba is bele lehet betegedni.Mit gondoltok erről?
2009. dec. 26. 21:55

Sziasztok,

a konyvet csak januar elejen fogom megkapni, addig is marad a net.


A konyv elolvasasa utan szeretnenk kezdeni.


En is mar egy csomo dietaval probalkoztam...de a kilok mindig vissza jottek :O(


Igazabol ez eletmod valtas, nem dieta....de igazabol a fogyas miatt vagok bele!

2009. dec. 26. 18:25

Sziasztok :)

Én is hallottam róla, elolvastam a teljes blogot és megvettem a könyvet is, amit még nem olvastam el, de ha most vége a vendégjövés-menésnek, akkor belevetem magam teljes egészében. Eddig vércsoport diétát tartottam, ami nálam nem vált be, rengeteget fogytam, ezért most az ünnepek kezdetekor átálltam nagyjából a paleosra /pl. hús sütésekor libazsírt használtam, köretként meg zöldségféle volt, húslevest meg tésztaféleség nélkül ettem/. Még azért meg kell tanulnom, hogy melyik élelmiszerek rendelkeznek az alacsonyabb GI értékekkel és tejtermékeket már pár hónapja szinte teljes egészében mellőztem már. A vércsoport diéta helyett viszont számomra egy megváltás lenne ez a paleos étrend:D

2009. dec. 26. 17:47

Szia..


én is hallottam róla és engem is érdekel a dolog. Még nem próbáltam, de szeretném.

2009. dec. 26. 17:00

Szendi Gabor blogjan olvastam errol a taplalkozasrol. A parommal azon gondolkozunk, hogy egyutt belevagunk. Ez nem dieta, inkabb eletmod csere.

Van aki hallott mar errol? Elkezdte?? Varom a beszamolokat :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook