Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


41. da3e9dc8db (válaszként erre: 40. - Bocicsalad)
2010. jan. 31. 06:55

Gratula!

Ugye milyen egyszerű? Nagyjából ugyan úgy csináljuk:-) Csak még kis sportot kéne beiktatni, na ehhez kell akaraterő! Ami még nincs, de hátha most, hogy könnyebb lettem. Ki lehetne próbálni...

Ma korhelylevest készítek: savanyúkáposzta+hagyma+virsli+nincs rántás vagy habarás, talán kis tejföl(ami nem paleo!)tegnap marhasült gombával sajttal lesütve. Mellé savanyűság. Szerintem isteni:-)

Újra csináltam mákmuffint, tettem bele 1 reszelt almát és volt egy érett banánom, az is belement, a héten ezt fogom reggelizni, és most a mandarin is nyerő.

40. bocicsalad (válaszként erre: 38. - Da3e9dc8db)
2010. jan. 30. 22:26

En reggel kave. Aztan napkozben sok gyumi. 10 orai korul 1-2 szelet sajt. Ebedre mindig viszek magammal valamit, vacsira meg valami sali, vagy 1-2 virsli. Amit talalok.

Szamomra is hihetetlen, de nincs az etel utan sovargasom :D


Sajnos sok idom nincs a naplomat irni, de azert hebe-hoba sikerul bejegyeznem valamit :D

39. bocicsalad (válaszként erre: 36. - Da3e9dc8db)
2010. jan. 30. 22:23

Juuj, nagyon ugyi vagy!!!!!

En 1 honapja kezdtem apaval es -5-nel tartok :D

38. da3e9dc8db (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2010. jan. 30. 05:31

Köszönöm!

Reggelire kezdetben mákos muffint ettem, teavajasan, szerintem nagyon finom. 1 db bőven elég. Manapság 1 naranccsal indítok. 10 óra fele szoktam újra megéhezni, ekkor általában pl. 2 szelet sajt, 2 szelet sonka, ilyesmi.közben 1-2 kávé.

Ebéd 1 óra táján, én mindig viszek a melóba, pl. sült oldalas, rakott kel, hagymaleves,de ha nincs saját akkor a Mekis grillcsirkés salátáért kiugrok, nagyon szeretem csak drága, szóval rengeteg a variáció. Na és innen már csak 6 fele kapok be valamit itthon, saláta vagy amit főzök abból kóstolok. Nehéz elhinni, de egyszerűen megszűnik az étel utáni sóvárgás, és kis mennyiségekkel jól lehet lakni. Én még iszok almaborecetet rendszeresen étkezések után és infraszaunázok sokat, pluszban.

Hát nem túl bonyolult.

37. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Da3e9dc8db)
2010. jan. 29. 20:10

gratulálok, nagyon ügyes vagy!


Leírnád nagyvonalakban, hogy csinálod? Miket hagytál el a táplálkozásodból?


Esetleg egy-két napodat részletesen, mármint hogy pontosan mit ettél, mikor, mennyit?


Olvasom a könyvet, de lassan haladok vele- esténként , s sokszor belealszom. :)

2010. jan. 29. 15:47
Sziasztok, kicsit leült a fórum, megpróbálom feldobni. Én mínusz 10 kg-nál tartok ezzel a módszerrel:-) Valójában -12kg, de az elején még nem tartottam be mindent. És mindez 2 hónap alatt. 72-ről indultam és most billent a mérleg 60kg alá. Nagyon klassz, plusz a sok elismerés. Nem értik mi történt velem. (és csúnya módon nem sportoltam semmit)Remélem másnak is bejön, nem csak a fogyás miatt.
35. d4b0dd2692 (válaszként erre: 34. - Bocicsalad)
2010. jan. 22. 18:53
Először száraz lett.Legközelebb tettem bele egy kis vajat és több aszalt gyümölcsöt.Finom volt.A legfinomabb akkor volt,mikor egy nagy almát reszeltem bele.Ja,én a recept felét szoktam készíteni,az 12 muffinhoz elég.Próbáltam már mák helyett darált diót ill. kókuszreszeléket tenni.A mákos-almás ízlett legjobban.Vagy szójatejet,vagy probiotikus naturjoghurtot teszek bele,és egy kevés gyümölcscukrot.És egyébként ami még a receptben szerepel.
34. bocicsalad (válaszként erre: 33. - D4b0dd2692)
2010. jan. 21. 21:42

en me nem, de en valami mast csinaltam....

daralt diobol csinaltam tortat. Nagyon egyszeru es finom is volt.

Finom volt??

2010. jan. 20. 15:23
Megsütöttétek a mákos muffint?
2010. jan. 7. 22:23

Megjott ma a konyv. hetvegen hozza latok :)

-2 kg hetfo ota :)

jelenleg nem hianyzik a kenyer vagy a teszta....remelem ez maradni is fog :)

31. d4b0dd2692 (válaszként erre: 29. - 7aab4d3657)
2010. jan. 7. 10:25
A s.... növényi édesítőt ismeritek? 0 kalória,az oldat 300X édesebb a cukornál.Van por- és tabletta alakban.
30. 7aab4d3657 (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 7. 09:01
Nincs fent a teljes könyv, de a naten több dolog van fent, ha így akarsz enni. A könyv az elméleti alapot adja meg, kutatásokra való részletes hivatkozásokkal.
2010. jan. 7. 08:59

Sziasztok!

Én is e szerint kezdtem enni, és szerintem jó. Szendi Gábor oldalán vannak receptek is, a könyvben nincs.


Sajnos pont most derült ki, hogy a páromnak magas a cukra, de nagyon-nagyon. Rettentően megijedtem, őt elküldtem diabétesz szakrendelésre, én meg nekiállok tanulmányozni az étrendet, hogy még szigorúbbra vegyem a dolgot, mert eddig csak úgy tessék-lássék kezdtem bele.

2010. jan. 6. 12:21
A neten úgy láttam szóról szóra ugyanaz megtalálható ami a könyvben.
27. bocicsalad (válaszként erre: 25. - D4b0dd2692)
2010. jan. 5. 22:35
Kivancsi vagyok a velemenyedre/velemenyetekre!!
26. bocicsalad (válaszként erre: 23. - D4b0dd2692)
2010. jan. 5. 22:35

Csirke husinal maradtunk. Nekem holnap utan hozzak a konyvet!!

A mai napunk is jol telt :)

2010. jan. 5. 20:17
Én ma vettem meg a könyvet!
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Bocicsalad)
2010. jan. 5. 19:58
Sok sikert kívánok én is! Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket
23. d4b0dd2692 (válaszként erre: 22. - Bocicsalad)
2010. jan. 5. 00:17
Sok sikert hozzá! Milyen húst vagy húskészítményeket fogtok enni?
2010. jan. 4. 13:38
Mi ma elkezdtuk :) hat lassuk, majd a naplomba megprobalom minden nap leiirni a tapasztalataimat.
21. d4b0dd2692 (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 3. 23:59
Én még nem olvastam a könyvet,de láttam a Szendi Gáborrral készült beszélgetést a TV-ben.Azt mondta,hogy az étrendtől mindenkinek beáll az ideális testsúlya,nem fogy le mindenki.
2010. jan. 3. 22:13
Holnaptol neki allunk :D Igaz a konyv meg nincs itt, de a neten gyujtott infok is elegek erre a par hetre :)
2010. jan. 3. 22:13

Receptek:

[link]

2010. jan. 1. 00:17
Boldog Uj Evet Kivanok Mindenkinek!!
17. Wenson
2009. dec. 31. 18:24
Hát én már most kétségbe vagyok esve! Negyedik napja nem eszek kenyeret és zabpehelyen kívül/az este még a sütőtökbe is beletrancsíroztam három kanállal/ se liszteset se cukrosat.Délben jóllaktam -egy nagy tányér főtt zöldség és két szelet hús vadasan-most este hatkor nem vagyok éhes.Ez azért baj mert máskor du 4-kor már ennem kellett. Fölöslegem csak pár kiló van,nem vagyok hízásra hajlamos. Ha elfogy mi lesz?
16. bocicsalad (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 31. 10:43

Szia,

a web oldalan van 1 blog es ott szoktak recepteket felrakni. Esetleg erdemes azt nezni.

En ugy gondolom, hogy ennek a taplalkozasnak nem az a celja, hogy lefogyjon az ember. bar igaz, mi van akkor ha az ember nem akar fogyni. Abban a bizonyos blogban olvastam, hogy 1 holgy mar 2 eve csinalja.

2009. dec. 31. 07:35

A szerző egy árva szót nem ír arról, mi van ha valaki történetesen eleve sovány és nem akarna tovább fogyni? Az az alapfelfogása, hogy mindenkinek csakis jól jöhet az életmódváltással járó súlyveszteség mert el van hízva a lakosság. Nekem pl nem jönne jól 1 deka fogyás sem, de félek elkerülhetetlen ha szép lassan elhagyom a gabonát.

A reggeli muffinján kívül nem igazán ajánlott alternatív választási lehetőséget rá és hát jobban örültem volna ha a recepteket sem spórolja ki a könyvből.

14. bocicsalad (válaszként erre: 13. - Wenson)
2009. dec. 30. 21:29

Szia,

en is a kenyer "hianyatol" felek, na de majd meglatjuk!! bar kozel nem eszunk anyi kenyeret mint regen...de valahogy remelem tul esunk az elso nehezsegeken es aztan konnyebb lesz!!! Az egyhangusak..hat igen, torni kell majd a buksit, hogy mit is fozzek :D Sok sikert neked is :D

13. Wenson
2009. dec. 30. 21:22
Részletekben olvastam én is.Csak pár kiló fölöslegem van de van elég eü. gondom.Belevágok. Egy próbát megér.Már három napja zöldséget eszek köretként és ez nekem így be is vált.Szeretem a nyers salátákat is.A zabpelyhet eddig is használtam a sajttal is ki vagyok békülve.Ezeket átmenetileg lehet használni.A kenyér meg a krumpli nagyon hiányzik.Meg az is gond hogy nagyon elszegényedik az étlap.Remélem idővel bővül a recepttáram.A jövő héten munka.Hát majd meglátom hogyan megyek el a megszokott pékáru bolt előtt.Ha csak annyit érnék el vele hogy sokkal több zöldséget és sokkal kevesebb cukros lisztes dolgot ennék már az is eredmény lenne.
12. bocicsalad (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2009. dec. 30. 20:34
juuj, en csak januarban kapom meg!!! Kivancsi vagyok, hogy mi lesz a velemenyed. Kerlek majd ird meg!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook