Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


731. Zs.zsa (válaszként erre: 708. - Erikpipi)
2010. okt. 12. 14:41

Szendi Gábor nem arról ír, hogy térjünk vissza a paleolit kor étrendjére, csak arról, hogy az utóbbi tízezer év alatt, amióta gabonákat és egyéb, gyorsan felszívódó szénhidrátféléket fogyaszt az ember, nem adaptálódott a szervezetünk ezekhez az anyagokhoz, mivel evolúciós léptékkel ez a pár ezer év nagyon rövid idő. A könyvben sok-sok bizonyítékát felsorolja annak, hogy sajna, nem tudott alkalmazkodni a szervezetünk ezekhez a növényekhez. De nem azt írja, hogy úgy kellene táplálkoznunk, mint az ősember, csak törekedni rá, hogy azokat az alapanyagokat fogyasszuk, amelyeket már az ősember is fogyasztott.

Ami a C-vitamint illeti: valaki szerint Szendi Gábor a könyvében azt írta, hogy az ősember szervezete még elő tudta állítani a C-vitamint. Én elolvastam a könyvét, ilyet Szendi Gábor nem állít, illetve csak azt, hogy az ember valamikor az evolúció során elvesztette a C-vitamin szintetizáló képességét (ahogy a gyümölcsevő denevér és a tengerimalac is). De arról szó nincs, hogy ez mostanában, azaz az utóbbi pár száz ezer évben történt volna...

Ami az ősember C-vitamin fogyasztását illeti: valóban nem jutott hozzá semmiféle manapság szükséges kiegészítő vitaminhoz, sajnos, nekünk azért van rá szükségünk, mert a mai agrártechnológia mellett (kiszipolyozott talajok, a szemnek tetszetős, hatalmas hibrid termések) a növények a régi tápanyagtartalmuknak csak töredékét tartalmazzák. A hatvanas években, Gödöllőn mérték meg a zöldségek, gyümölcsök vitamin- és ásványianyag tartalmát, azokhoz képest ma 5-20 %-os értéket mérnek.

730. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 724. - Nimrod08)
2010. okt. 12. 12:36
Dehogynem.....de lehet, hogy ez csak nálam van/volt így. Régebben is ha reggelire megettem a szokásos kenyérkét, kolbászt, hagymát, akkor is fáradtnak éreztem magam. De abban is lehet valami amit mondasz, mert amióta tudom, hogy akkor miért nem volt energiám.... :)
2010. okt. 12. 09:34
Helyes. Mértékkel, néha-néha lehet enni, de szép dolog h figyelsz arra, h nem sűrűn. Tényleg nem egészséges. Én is odafigyelek, hogy ne egyek, csak nagyon ritkán.
2010. okt. 12. 09:26
nem vagyok egy rettegős alkat, ha úgy esik olyan nyugodt szívvel és élvezettel eszem a friss fehér parasztkenyeret sült szalonna zsírjával, hogy csak na... és nem csinálok magamnak bűntudatot,parát meg végképp nem. Rátudom, hogy néha becsusszan, isteni finom, de jó érzés, hogy már nem szerepel a mindennapjaimban a fehér lisztes cucc, ennyi
727. d2999878ca (válaszként erre: 726. - Nimrod08)
2010. okt. 11. 23:48
Nem is azzal van a baj, ha egyszer-egyszer eszik valami édességet az ember. Csak vagyunk egy páran, akik ha belekezdenek, hajlamosak túlzásokba esni :) vagyis :(
2010. okt. 11. 21:55
Persze, hogy a könnyen felszívódó szénhidrátok nem egészségesek...üres kalória a fehér liszt pl. De attól függetlenül néha-néha befigyel. :D Van ami pl csak abból finom....sajnos.
725. d2999878ca (válaszként erre: 723. - Nimrod08)
2010. okt. 11. 20:33

Nem vagyok benne biztos, hogy így van. Én nem folytatok paleolit diétát (kíváncsiskodni járok ide, van egy-két jó receptötletük mindig:))


Szóval, én a múltkoriban már vettem egy ételintolerancia tesztet, mert időnként iszonyatos fáradtság tör rám minden ok nélkül vagy éppen elvileg egészséges kajákat eszem és puffadok tőle. Mivel mindenfélét összeeszem mindig, ezért magamtól sose jönnék rá, hogy mitől vannak ezek.


Pontosabban azt kitotóztam, hogy a túlzott könnyen felszívódó szénhidrátok fogyasztásakor jön elő a fáradtság. De a többire nem volt ötletem, ezért vettem tesztet, ami valamit segített (csak következetesebbnek kellene lennem).

2010. okt. 11. 20:16
Mert nem hiszem, h mielőtt paleoztál, rosszul érezted volna valamitől magadat...csak azóta mióta az van az agyadba, h rossz és jó ételek.
2010. okt. 11. 20:15
Ez azért is lehet, mert fejben dől el sokminden...és ha te "csalsz" és eszel tiltott kajákat, akkor utána arra gondolsz, h na nekem mindjárt bajom lesz....rosszul leszek, mert rosszat ettem. És lám...így is lett. Nekem ugyanígy volt. Mindig paráztam, h lesz valami bajom vmitől...aztán módosítottam a gondolataimat és próbáltam kitörölni azt, hogyha eszek valami szerintem egészségtelen dolgot, utána bajom lesz tőle...és azóta semmi bajom nincs semmitől.
2010. okt. 11. 17:18
Tettem fel képet a kenyérkémről...végre tök emberi íze lett, talán azért, mert megbolondítottam fokhagymával, oregánóval és bazsalikommal. Hajrá paleo :)
2010. okt. 11. 17:08

Gyerekek! uez a helyzet velem is. Tegnap bepalacsintáztam, de nem paleosat, meg is lett az eredménye, konykrétan olyan fáradtság és álmosság jött rám, hogy le kellett feküdnöm.

Már többször írtam, ha magas ch-sat eszem, én elalszom, vizesedem.

Én is sokkal jobban vagyok, mióta ezen az étrenden élek, és a kilók is többnek látszanak,mármint amik lementek eddig. :)

de azért attól nem fogok a kardomba dőlni, mert 1-1 alkalmommal eszem nem paleosat is.

720. Felicita77 (válaszként erre: 719. - D2999878ca)
2010. okt. 11. 14:19
bizony ám,méreganyagokat higít a szervezet, az utóbbi egy hónapba nagyon sok mindent megértettem a szervezetem működésével kapcsolatban, és sokkal könnyebb lett az életem
719. d2999878ca (válaszként erre: 718. - Felicita77)
2010. okt. 11. 13:55
Nyilván pont olyan kajákat eszel, ami a szervezetednek előnyösebb, mint amikor habzsi-dőzsizel. Olyankor vizet tart vissza a szervezeted, hogy felhígítsa az esetlegesen felszaporodott méreganyagot, meg biztosan eszel olyasmit is, ami lelassítja az emésztésedet. Így nem csoda, hogy 1-2, de akár több kilóval is megugrik a súlyod. Az nem háj, de attól még érezheted magad irtó kényelmetlenül.
2010. okt. 11. 12:58

tapasztalat: ha betartom a paleo étrendet, jól vagyok, remek a közérzetem, a hangulatom, nem vagyok fáradt, jó az emésztésem, kevesebbet kívánok enni, és szép lassan fogyok. Ha kihágok, utána napokig depresszió, puffadás, dagadás, fáradtság, rossz emésztés, plussz két kiló egyik napról a másikra

szóval én leteszem a voksom Szendi Gábor mellett, mert nekem megéri

717. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 716. - D2999878ca)
2010. okt. 9. 08:03
Igy van...túlkinálat van kaja terén (is). Más nem marad "tűrni az éhséget" :)
716. d2999878ca (válaszként erre: 715. - 7aab4d3657)
2010. okt. 8. 21:57
Ha annyit ehetnénk, amennyi mamutot elkapunk, meg amennyi bogyót összegyűjtünk, mindezt gyalog, mi se gurulnánk :)
715. 7aab4d3657 (válaszként erre: 708. - Erikpipi)
2010. okt. 8. 12:35
Na, ezért nem is híztak el... :-))))
714. beus78 (válaszként erre: 713. - Borcsok1)
2010. okt. 8. 11:17
Köszönöm!
713. borcsok1 (válaszként erre: 709. - Beus78)
2010. okt. 7. 18:40
Kendermagolaj is biztos jó mert a kendermag az a növény ami egyedül többet ér mint a többi együttvéve kis túlzással!
712. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 708. - Erikpipi)
2010. okt. 7. 12:40

Ez mind igaz....Szendi írja is a könyvében, hogy nem kell mindennap húst enni, és ez az életforma nem a nagy zabálásokról szól.

Azt is írja a könyvében, hogy akkor még tudott a szervezet C vitamint előállítani .

711. beus78 (válaszként erre: 710. - Gordonka)
2010. okt. 7. 12:01
Köszönöm, gondolom a könyvben is lesz róla szó, de még az elején tartok csak az olvasásban...
710. Gordonka (válaszként erre: 709. - Beus78)
2010. okt. 7. 11:54
Repce és 100% szűz olíva, esetleg a lenmag.
709. beus78
2010. okt. 7. 11:24

Sziasztok!


A hidegen sajtolt olajok közül tudja valaki, hogy melyek azok amik tuti jók? Szép napot Mindenkinek!

708. erikpipi (válaszként erre: 703. - Nimrod08)
2010. okt. 7. 11:08

A paleolit korban gyűjtögető életmódot folytattak.

Nem, hogy pogácsát nem sütöttek, de még csak a kőszerszámokkal barátkoztak.

Hogy ebből mennyire lehet divatos életmódot csinálni? Nem is értem, hogy lehet mindent elhinni.


Ha szigorúan tartjuk magunkat a kőkori ősember étkezési szokásaihoz, akkor jó ha 2 naponta ettek, keményen megdolgoztak a húsért, és egész nap gyűjtögették a magvakat.

Lehet sorolni mi nem volt akkor. C vitamin tuti nem:)

707. Gordonka (válaszként erre: 705. - Nimrod08)
2010. okt. 7. 10:57
Ebből egyedül az alacsony vérnyomás és a keringési zavarok (márha a hideg láb-kéz annak számít) van meg... a női hormonproblémákat meg úgy tudom, pont hogy megoldja a paleo étrend, hisz mindenre kihat
706. d2999878ca (válaszként erre: 701. - Nimrod08)
2010. okt. 6. 20:01
Vashiánytól is lehetne, de azt nyilván észrevették volna a laborban.
2010. okt. 6. 18:36

Legfőbb baj a stressz lehet, vagy ezek:

- pajzsmirigy, vese, hypopyzis-, női hormonproblémák

- fogyókúrás gyógyszerek

- diéta (kevés vitamin bevitel) egyoldalú táplálkozás

- rossz vérkeringés

- alacsony vérnyomás

- fogamzásgátlók

- vitaminhiány ill. túladagolás


Fogamzásgátlót nem szedtél vagy szedsz? Vagy nem vagy stresszes mostanában? Fogyókúrával hogy állsz...stb. Ezek mind fontosak.

2010. okt. 6. 18:15

A kivizsgálásokon túl vagyok, eredmény semmi, így csak magamra hagyatkozhatok.

Én pont ezeket eszem, imádom a tojást, a magvakat...

2010. okt. 6. 17:47

[link]


Interjú Szendi Gáborral. Érdemes elolvasni. Szerintem nem mindenben van igaza, de ezt mindenki döntse el maga. Az elején már mondja, h igen régen is sokat ettek tejet, gabonát és a betegségek csak nemrég jelentkeztek az embereknél, de csak azért, mert túl sokat eszünk belőle. De akkor nem a mérték lenne a megoldás? Mem az ételek elhagyása. Ez kicsit ellentmondásos.

2010. okt. 6. 17:17
De ki kellene vizsgáltatnod magad, h mitől van, ugyanis lehet h csak ártasz, mint segítesz azzal, h bizonyos ételeket száműzöl az étrendedből. Ha nem fogyni akarsz, akkor lehet, hogy nem a legmegfelelőbb ennyire szélsőséges diétát folytatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook