Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
83891. Vessla
2015. nov. 4. 06:00

Én meg tegnap vettem sok-sok paleos sütit :D


Habzsidőzsiiiii van!!! :D

83890. a360345bdd
2015. nov. 3. 13:34

Sziasztok!


Sajnos a tejről még mindig nem tudok lemondani :(

De nagyon igyekszem másban tartani. Találtam egy kenyér receptet, ismeri valamelyikőtök? Érdemes megsütni, nem túl olcsó :(


[link]

83889. inf3rno (válaszként erre: 83867. - Lillus-M)
2015. nov. 2. 11:38

Ez nem stimmel, mindegyik emészthető makromolekula feldolgozásából egy csomó víz keletkezik, mert mindegyikben van egy csomó hidrogén, amit ha oxigénnel párosítasz, abból víz lesz. Egyik sem szárít. Magához az emésztéshez kell a víz.


A riporternek egész más a hőháztartása, mert más klímáról jött, máshoz szokott a szervezete, persze, hogy nem bírja az állandó 40 fokot. Ha ők idejönnének, akkor ők meg állandóan vacognának, és kérnék a téli kabátot...

83888. Vessla (válaszként erre: 83887. - Inf3rno)
2015. nov. 2. 11:25

Én is ezt mondtam szerintem :D


A mai gyümölcs - zöldség nem tartalmaz annyit amennyit kellene. Akkor sem ha bio. Egyszerűen nincs a földben már semmi, a bio se tudja felvenni a semmit, és valamivé alakítani.

Régen elég volt két alma, ma meg kellene 10 kg. Legalábbis én így értelmezem.


És persze, hogy nincs D-vitamin bennünk. Ha napozunk is, utána rohanunk zuhanyozni, és már le is mostuk.

83887. inf3rno (válaszként erre: 83865. - Vessla)
2015. nov. 2. 11:22

Én nem vagyok ebben annyira biztos. Néztem már kutatást bio és nem bio zöldségek közötti különbségekről, és nem volt olyan hatalmas, jóindulattal 2x jobb a bio. [link] [link]


Szerintem elég kamu, hogy 10 kiló gyümölcsöt, zöldséget kellene ennünk ahhoz, hogy bevigyük a napi vitamin szükségletünket. Ha tényleg így lenne, már rég kihalt volna az emberiség még a civilizáció kezdete előtt. Azzal egyetértek, hogy bizonyos vitaminokra szükség van, pl D vitamint nehéz bevinni úgy, hogy mindenki irodában ül UV védett ablakoknál és nincs 10 perce napozni. Egyébként átsüt a felhőkön meg amúgy is ózon lyuk van, szóval a téli időszak sem biztos, hogy kizáró ok, inkább csak az, hogy nappal mindenki dolgozik és sötétben megy haza. A jódot szintén nehéz bevinni jód hiányos környezetben, ami az ország nagy része, szóval sóval vagy anélkül, de azt is pótolni kell. A cinkről és a szelénről nem tudom, hogy milyen gyakori a hiánya, én cink hiányos vagyok, vannak tünetei, amik elmúlnak cink szedésre, vagy cink tartalmú ételek, pl zab, gyömbér fogyasztására. Nagyjából ennyivel nálam ki is fújt a vitamin téma.


Az antioxidánsok, mint A, C, E vitamin szedése egy bizonyos mennyiség felett káros, és növeli a rák kockázatát. Valamekkora mértékű oxidatív stresszre szüksége van a szervezetnek.

83886. Lillus-M
2015. okt. 31. 15:28

Paleo szaloncukor, lassan aktuális lesz


[link]


én nem készítek, mert annyira nem igénylem, a családomnak meg úgysem felelne meg... egy gonddal kevesebb...

83885. Katoca5
2015. okt. 31. 13:25
Köszönöm Lillus! :) Már régóta tag vagyok ott, majd rákérdezek. :)
83884. Lillus-M (válaszként erre: 83883. - Katoca5)
2015. okt. 30. 21:15

nem tudom, én csak olvastam, hogy már van ilyen is...

Lejjebb belinkeltem egy facebook csoportot, ott tudnának erről többet. Paleos kisgyermekesek vannak a csoportban

83883. Katoca5
2015. okt. 30. 20:44

Köszi lányok! Igazából nem a vérvétel rettent vissza, hanem annak értelmetlensége, ha sejtett bajt mégsem mutatja ki.


Lillus, amit említettél SOTE-s vizsgálatot, hogy ha negatív, akkor is kiadnak papírt, amivel igazolhatom a gluténérzékenységet, ahhoz beutaló kell?

83882. Lillus-M
2015. okt. 30. 20:28

Elmira elmondta egy riportban, hogy novemberben új könyvük jelenik meg


Ikerkönyvként fog megjelenni, kétkötetes lesz. Gábor része ugye az elmélet, az enyém a gyakorlat. A „paleo haladóknak” elv mentén született meg, a címe is ez lesz. Az elmúlt 5-6 év tapasztalatait foglalja össze, illetve, hogy mit tanultunk mindebből. Mikor Gábor először megírta a könyveit, akkor nem volt még magyarországi tapasztalat, most már van. Olyan kérdéseket próbált most tisztázni, amik nagyon sok paleóst foglalkoztatnak, ahol sok az ellentmondás, a zűrzavar. Ilyen például a ketogén, annak a javallata, ellenjavallata, a maglisztek vagy a fitátok kérdése. Szóba kerülnek a testalkati kérdések, a hízási képtelenség, a magzati programozottság… Nagyon sok nagyon érdekes témát felvet, kifejt a könyv. A recepteket teljesen hagyományos felosztásban írtam, ugyanúgy, ahogy szoktam. Amit hozzáadtam, hogy elég sok a belsőségeket, tengeri dolgokat használó recept, illetve különböző irányzatoknak megfelelő desszertek vannak benne. Lesznek kiegészítő dolgok, mint például a csontleves készítése, zöldségfermentáció, ketogén mintaétrend receptek… Már nagyon várom, november első felében fog megjelenni.

83881. Lillus-M (válaszként erre: 83880. - Derya)
2015. okt. 30. 20:27
na én ezt észre sem vettem benne...
83880. Derya (válaszként erre: 83859. - Lillus-M)
2015. okt. 29. 23:12

errolen en ıs csk nemreg olvastam, azt hıszem pont a gabonaagyban. egyebkent vegeztem vele, volt par szerıntem erdekes dolog benne.

vagyıs van. :-D

83879. Lillus-M (válaszként erre: 83877. - Katoca5)
2015. okt. 29. 17:42
én kezdés képpen azért a tejnek utána járnék. Ha jól tudom a laktóz teszt az valami kilégzéses, nem vérvétel de nézz utána. Tudom milyen az a gyerek aki nehezen tűri a vérvételt, de ha az kell, akkor ne habozz az ő érdekében
83878. zsanna54 (válaszként erre: 83877. - Katoca5)
2015. okt. 29. 15:49
Próbáld kinyomozni mi nem jó neki. Az én lányomnak is fájt a hasa kis korában.Bizony, csak felnőtt korában derült ki, hogy búzaérzékeny.A lisztérzékeny vérvételes vizsgálata negatív volt.Maszekban volt ételérzékenységi teszten, azóta igyekszik tartani a diétát, és sokkal kevesebb panasza van.Kitartás, mert ha van neki, később komolyabb baja is lehet.üdv.
83877. Katoca5 (válaszként erre: 83876. - Lillus-M)
2015. okt. 29. 13:21

Itthon egyáltalán nem kap tejterméket.

Az a baj, hogy az oviban minden étkezésnél van glutén és/vagy tej és/vagy cukor. :( Elég nehéz így megvédeni.

83876. Lillus-M (válaszként erre: 83875. - Katoca5)
2015. okt. 28. 15:10

az én gyerekeim is sokat voltak betegesek.Egy csomó antibogyót beszedtek kiskorukban. Én megfordultam többféle természetgyógyásznál a magam bajaival, és mindig mindegyik felhozta a tej témát, de én meg nem szvesen hallgattam meg amiket mondanak.

A kicsi 10 a nagyobbik 12 volt mikor én paleozni kezdtem, és ők sem kaptak többet tejet meg glutént. Komolyan mondom, hogy azóta nem voltak betegek. 1-2 nap alatt átmegy rajtuk a fertőzés, gyorsan leküzdik, de ez nem betegség. Elkapni bárki elkaphatja, a lényeg, hogy milyen gyorsan esik túl rajta

Ha netán a tejet tudnád nála korlátozni.... persze nem tudom a gyerek mennyire ragaszkodik hozzá... ha esetleg nem nagyon vanoda érte meg is lehetne vele beszélni, hogy ne igya meg az oviban... lehet bennük tudatosítani sok beszélgetéssel, hogy nem jó nekik ez vagy az...

Volt egy könyv A tejről őszintén cmmel. Azt egy amerikai gyerekorvos rta, és lerja, hogy milyen jelentős javulásokat értek el tajfogyasztás korlátozásával

Facebookon nem vagy véletlenül? van egy babás csoport sok segtséget tudnának nyújtani biztosan...

[link]

83875. Katoca5 (válaszként erre: 83873. - Lillus-M)
2015. okt. 28. 14:39

Köszi Lillus, igen már utánaolvasgattam a dolgoknak és attól tartok, hogy kiteszem a kiscsaszimat egy vérvételnek úgy, hogy negatív lesz az eredménye, holott egyértelmű jelei vannak. A hasát is sokszor fájlalja, meg elég beteges. Ezeket én a gluténnak és a tejnek, cukornak tudom be.

Sajnos nem bp-i vagyok. :(

83874. Lillus-M (válaszként erre: 83873. - Lillus-M)
2015. okt. 27. 21:54

uyganis lehet, hogy minden negatv lesz.


Nekem is volt immunológiai tesztem éppen paleo előtt izületi fájdalmak miatt és teljesen negatív volt, holott egy halom gluténra utaló tünetem múlt el paleoval...

83873. Lillus-M (válaszként erre: 83872. - Katoca5)
2015. okt. 27. 21:52

az én gyerekeimnek már pulmológus ovis korban is csinált allergia vizsgálatot. Igaz az fizetős doki volt. Allergológusnál tavaly voltam a gyerekemmel (már nagy) , mert volt egy napokig tartó csalánkiütése. Maszekban voltam, de az ételallergia tesztet, meg az inhalatv tesztet tb-re megcsináltatta neki. Szóval vannak lehetőségek. Bőrgyógyász is csináltathat. Mondd el ha nem akarnak sehol, hogy ezt találtad, hogy ez glutén eredetű. Ha az ember nagyon erőlködik valaki végül csak beadja a derekát.

Amúgy nem tudom merre laksz, de azt tudom, hogy a SOTE-n már kiadnak olyan diagnózist, hogy NCGS(Non coeliak gluten sensitivity), vagyis ők már abban gondolkodnak, hogy ha nem igazolja a gyerek lisztérzékenységét laboreredmény, akkor is okozhat neki a glutén tüneteket...

83872. Katoca5 (válaszként erre: 83859. - Lillus-M)
2015. okt. 27. 20:22
A kislányomnak van ilyen, amióta a közétkeztetésben részt vesz, azaz 2 éves kora óta. Most 4 éves. Sejtettem eddig is, hogy vagy a glutén vagy a tej okozhatja nála. De akkor inkább a glutén. Tudok szerintetek ez ügyben tenni valamit? Mert allergia vizsgálatra ennyi idősen úgy tudom nem küldi el a háziorvos, mondván 6 éves korig ez még alakul. Oviba nem vihetek ennivalót.
83871. Lillus-M (válaszként erre: 83870. - Csimik)
2015. okt. 27. 09:45

[link]


ezen a címen 295-ért vettem cocomast.

Bár kicsit bekavarodtam,mert a keresőbe azt írtam be, hogy cocomas biobolt-e tar... Ott szoktam vásárolni. És kidobta ezt az oldalt. Új felület volt, de jelezte az e tar, hogy változtatnak, így hát nem is gyanakodtam. Mindenük volt amit szoktam vásárolni (GAL termékek -halolaj, k vitamin),úgyhogy nem gyanakodtam ráadásul ott volt, hogy 15 ezertől ingyenes kiszállítás, az e tar is jelezte, hogy ez lesz. Furcsállottam ugyan, hogy megszűnt tán a kuponkód?... aztán már megrendeltem mire észrevettem, hogy nem is jó oldalról vásároltam :-)

83870. csimik (válaszként erre: 83862. - Inf3rno)
2015. okt. 27. 08:59

:)


Ti hol veszitek a cocomast? Kaphato siman boltban is? Nalunk CZorszagban egyelore csak egy e-shopban talatam, 200 ml-es kiszereles 450 forintra jon ki. Ez jo ar?

83869. Vessla (válaszként erre: 83867. - Lillus-M)
2015. okt. 27. 07:59
Ennyi :D
83868. Lillus-M (válaszként erre: 83866. - Csimik)
2015. okt. 27. 07:52
Tanulság: a paleotól szépek leszünk :-) :-)
83867. Lillus-M (válaszként erre: 83864. - Inf3rno)
2015. okt. 27. 07:52

most csak belenéztem nem olvastam végig, de majd megteszem. Koleszterinről van Lenkeinek egy jó könyve, fóbiásoknak érdemes elolvasni...


Víz. Nem tudom hol de nemrégiben olvastam, hogy soha sehol nem írtak le olyan kísérletet, kutatást amivel a szervezet vízsszükségletét tudnák meghatározni.

A következő viszont biztos: a szervezetnek egy darab szénhidrát molekula feldolgozásához 4 db vzmolekulára van szükség, míg amikor fehérjét dolgoz fel, ott még fel is szabadul vízmolekula, ami rendelkezésre áll és felhasználhatja...

Tehát ez is erősen táplálkozás függő, hogy kinek mennyi vizet kell meginni.

Magamról tudom, hogy ha ezsek valami paleos sütit, ami a többi kajámhoz képest ch bomba, akkor szomjas vagyok. A reggeli tojásrántottám után ritkán szomjazom meg.

És még egy a vzzel kapcsolatban.

Egy jó kis sorozat a vadásznépek. Spektrumon vagy hol szokott menni. A vadászó emberek gyalogolnak egész nap a száraz szaharában, megy velük a riporter, és mindig csak ő szomjazik meg, neki kell keressenek valami gyökeret, hogy szomjan ne haljon már. Táplálkozásukból eredhet az eltérő vízigény...

83866. csimik (válaszként erre: 83859. - Lillus-M)
2015. okt. 27. 06:46
Errol mar en is olvastam, es utolag jottem ra, hogy szokott lenni ilyen a karomon, es paleo alatt eltunt. Erdekes egy tunet, az ember nem is gondolna, hogy a helytelen etkezes miatt van.
83865. Vessla (válaszként erre: 83864. - Inf3rno)
2015. okt. 27. 04:36
Az hogy vitamin pedig kell. És ma már nem tudjuk bevinni kajával. Mert nem. Nem elég jó a föld, a termesztés körülményei...etc.
83864. inf3rno
2015. okt. 26. 23:52
Erről mi a véleményetek? [link]
83863. inf3rno (válaszként erre: 83859. - Lillus-M)
2015. okt. 26. 23:52
Én is mostanában olvastam róla, de már nem tudom mivel kapcsolatban.
83862. inf3rno (válaszként erre: 83854. - Csimik)
2015. okt. 26. 23:50
Megfogtál. Én a tejszínre asszociáltam. Régebben amikor még tejszínhaboztam, akkor be szoktam rakni fagyasztóba. Annál ha megfagyott, akkor kivált belőle a vaj. A kókusztejet ritkán használom, de nekem úgy rémlik, hogy az is hasonló állagú, mint a tejszín, ebből gondoltam, hogyha megfagyasztod, akkor az is szétválik. Van itthon úgyis két doboz, majd kipróbálom valamikor csirkével.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook