Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1841. Rebeka2011 (válaszként erre: 1840. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 21. 08:27

Hát le a kalappal előtted, a fényképeidet megnéztem régebben. Kicsit nehezebb helyzetben van a városi pógár, akinek nincs pénze biokajára és nem tud termelni semmit.


Nekem most van kertem, de mindig városi lány voltam, és tujafán meg néhány virágon kívül nem igazán tudok előállítani semmit, mert holt hülye vagyok hozzá. Vettünk cseresznyefát, mert állítólag csonthéjasoknak jó a talaj, még arra is ügyeltünk, hogy egymást porozó fák legyenek, de eddig mintegy 9 szem cseresznyénk termett, azt is megették a madarak :-((((

1840. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1838. - Rebeka2011)
2011. febr. 21. 08:05
Én 2 éve nem ettem kenyeret és szinte semilyen őrleményt.Alergiám telejesen elmúlt,cukór,vérnyomás tökéletes,minden helyre ált.Teljesen meglehet szokni ezt az étrendet.
1839. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1835. - Rebeka2011)
2011. febr. 21. 08:03
Mindegy,hogy a kenyeret hogyan hívják és kiről nevezték el.Az a lényeg,hogy kemikálé ne legyen benne.De olyat szinte nem találni.Illetve a vannak őstermellők akik tisztességesek és attól belehet szerezni a tönkőly buzát és sütni kenyeret.A kemikálé teljesen átprogramozza a szervezetet,majd jön a sok betegség,gyógyszeráradat.Érdemes 1 kicsit odafigyelni mert elsodór az áradat.
2011. febr. 21. 07:55
Egyébként Zsuzsókának igaza van: egy idő után tényleg leszokik az ember a kenyérről...
1837. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1833. - Aszusz80)
2011. febr. 21. 07:55

Fontos,hogy változtatnod kellene,illetve szeretnél.Azt ne feledd,hogy szeretnél változtatni de a régi jónak vélt ízek maradjanak meg.Háááát akkór hol van a változtatás?.Sokan elbuknak a fogyin mert nem veszik tudomásúl a változtatást.Mindég keresik a régi ízt és állagot.

Hát ez az,, a régi íz!!! Ezektől kellene megszabadulnod és a régi szokásoktól.Mert ha nem,,, akkór minden marada régi és nemcsináltál semmit.Újra,másra,egészségesebre van szükséged.

Magyarán szólva, úgy szeretnének az emberek gazdagodni,hogy nem tesznek érte semmit.Ez nem működik!Csak esetleg a filmekben mossák át az agyadat, a valóságban sokat kel tenni az egészségért és semmi nincs ingyen.Csak azt gondolják,különösen a nagyvárosi gondolja a vidékiről,hogy vidéken ott könnyen van mert megtermeli.Csak azért tenni is kel valamit.A GABONAFÉLÉKET MIELŐBB HAGYD KI AZ ÉLETEDBŐL,DE ÉN MINDEN OLYAN TERMÉNYT KIHAGYTAM A MIT NAGYÜZEMILEG,VEGYSZERESEN ÁLÍTTANAK ELŐ!!!A VEGYSZER TELJESEN ÁTPROGRAMOZZA A SZERVEZETED.Csabda és rabszolgája leszel!!!Telítődik a szervezeted kemikáléval és elhízol,minden betegség elér.Egy szóval nyomórba dönt.Nehéz kitőrni de megéri mert utánna te irányítod a szervezeted nem téged irányítanak.Nemtudom mennyi kilós vagy,de ha nem vagy túlsúlyos akkór is érdemes paleolitozni.Amit csak lehet magad megtermelni,humuszban gazdag talajban és kemikálé mentesen.

1836. Rebeka2011 (válaszként erre: 1833. - Aszusz80)
2011. febr. 21. 07:54
Nekem egvan, de néha a szendigábor féle oldalt hasznosabbnak tartom, ott is vannak receptek.
1835. Rebeka2011 (válaszként erre: 1828. - Réka71)
2011. febr. 21. 07:53
Szia, sok sikert! Kíváncsi vagyok, hogy a pszoriázis javul-e a paleotól. A szegény páromnak pszoriázisa is van, amikor magasabb lett a cukra, akkor a pszoriázis is terjedni kezdett :-(((( A cukorgyógyszer hatására a pszoriázis csökkenni kezdett, most stagnál. Nem múlt el. Igaz ő teljes mértékben nem bírt átállni paleora, néha reggel eszik tk pirítóst vagy norbi kenyeret. A kávéba tejet teszünk mind a ketten. És nem tudom, a munkahelyén miket eszik :-((((
1834. zsuzsóka88 (válaszként erre: 1833. - Aszusz80)
2011. febr. 21. 07:29

Szia! Ha párszor már megálltad majd, hogy nem ettél kenyeret, akkor a többi alkalom egyre könnyebb és könnyebb lesz, és mihelyt javul a közérzeted a paleo táplálkozásnak köszönhetően, már nem is dőlsz be szívesen a finom illatának :D Nálunk szombaton pogácsa volt és nagyon jó illata volt, de próbáltam tudatosítani, hogy a Fornettis cuccokat is így adják el és nem tesz jót a szervezetemnek. Végül az orrom is hozzászokott az illatához és már nem volt nehéz megállni, hogy ne egyek belőle. :D


Úgyhogy hajrá! Te vagy az erősebb, nem a kenyér csábítása :D

1833. aszusz80 (válaszként erre: 1832. - Szikati)
2011. febr. 21. 06:57

Szia!


Köszönöm a bátorítást!!! Akkor én is belevágok a kenyér elhagyásba. Tegnap készítettem paleo sajtos pogácsát, de sajna ki kell dobni, mert a lenmag őrleménytől iszonyatos illata és íze van. Gondolom erről beszéltél:)

Már úton van Szendi Gábor paleo receptek c. könyve, remélem sok hasznos tanácsot tudok belőle meríteni. Megvan itt valakinek?

1832. szikati (válaszként erre: 1831. - Aszusz80)
2011. febr. 20. 22:58

Szia!

Vannak kenyérpótlók a paleoban, recepteket találhatsz, ezek többnyire lenmaglisztből, őrölt mandula, mogyoró és egyéb magok keverékéből készülhetnek. Meg kell szokni az ízüket, de ahhoz is hozzá lehet szokni, hogy egyáltalán ne egyél kenyeret.

Én pl. tegnap reggel ropogósra sült bacon szalonnát ettem tükörtojással kenyér nélkül. Persze ettem hozzá zöldségeket (uborka, retek, paprika stb.), utána pedig egy banánt, így nem hiányzott a kenyér.

Korábban már leírtam egy bevált reggeli szendvicsemet: jégsaláta levélre sonkát, főtt tojás karikákat, többféle zöldséget raktam, összetekertem, és így fogyasztottam el.

Másfél hónapja egyáltalán nem ettem hagyományos kenyeret, és jól megvagyok nélküle.

Hajrá, és kitartás.

Eddig 4,5 kg-ot fogytam minden koplalás nélkül, még szeretnék 3-4 kg-tól megszabadulni. De nem is ez a legfontosabb, hanem a jobb közérzet.

1831. aszusz80 (válaszként erre: 1830. - Borcsok1)
2011. febr. 20. 22:14

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a paleo étkezést. Mit ajánlotok, hogyan kezdjek hozzá? Nagyon tartok a kenyér hiánytól. A cukorról már rég lemondtam, a tejtermékek sem fognak gondot okozni. Csak a kenyér:( Nem tudom elképzelni, hogy a rántottát kenyér nélkül egyem meg:(

Van már vkinek tapasztalata leadott kilókat illetően? Valóban gyorsan és hatékonyan le lehet adni a súlyfelesleget?

1830. borcsok1 (válaszként erre: 1828. - Réka71)
2011. febr. 20. 20:05
Isten őrriz hogy észt osztogassak,de van egy ismerős aki szintén autoimmun betegségbe szenvedett,Ő kizárólag nyerset eszik gyümit,zöldet szinte teljesen rendbe jött,tudom ez nagyon kemény út elsőre,de ez a táplálkozás minden nyavalyát megold mert a tökéletest adod a testnek,végig kell menni az evolúción előszőr elhagyod a tejterméket,utána ha itt matadsz a csajok majd segítenek hogy elhagy sok minden mást is amit a paleolit előír úgymond,haa nem maradsz itt mint a többiek mész tovább elhagyod a húsokat,és közelítesz a nyers felé,elhagyod a hőkezelést stb stb de pár % van aki ezt megtudja csinálni,cserébe olyan testet egészséget kapsz amiről nem is álmodsz ennyi röviden,sok sikert már az is jó hogy itt vagy ez is frankó dolog.
1829. szikati (válaszként erre: 1828. - Réka71)
2011. febr. 20. 19:58

Szia, üdv neked is!

Remélem, a paleolit táplálkozás jó hatással lesz betegségeidre. Majd számolj be az eredményekről.


Én is tapasztaltam, hogy egyes háziorvosok sokkal röghözkötöttebbek, mint a gyógyszerészek. Az enyém - közölte - csak a gyógyszerekben hisz, gondolom ez a jól felfogott érdeke. Pár éve, amikor ki akartam váltani az általa felírt koleszterin csökkentőt (kissé volt magas), a gyógyszerész ismerősöm azt mondta, hogy ő ezt nem szedné be a helyemben. Hittem neki, és ki se váltottam. Azóta keresem az alternatív lehetőségeket.

A paleolit táplálkozás miatt néhányan furán néznek rám, azt hiszik, valami múló hóbort, de nem érdekel, nekem ez jó és kész.

1828. Réka71
2011. febr. 20. 18:43

Üdvözlök mindenkit!


Új vagyok ezen a fórumon, de minden infó érdekel.Ezért elkezdtem az elejétől olvasni az írásaitokat(65 oldal:)).

Holnap megyek vérvételre, allergia vizsgálatra(tej,liszt).Nekem is sok betegségem van:collitis ulceróza,viszkető pöttyök a kézen,psoriázis a fejbőrön.Egy gyógyszerész ingyenes mikroszkópos vizsgálatot végez a városunkban, én jelentkeztem.

Majdnem elájult, mikor meglátta a hajamat.

csak annyit mondott:Paleolit táplálkozás, ha rendbe akarok jönni.Ez volt 3hete, azóta keresem az infókat.

Azóta nem eszek tejtermékeket:ELMÚLOTTAK A PÖTTYEIM.

Ez a pozitív tapasztalat miatt kértem a körzeti orvosomat, hogy adjon beutalót allergia vizsgálatra.Enyhén szólva hülyének nézett és közölte velem, hogy az autoimmun betegségeket nem a táplálkozás okozza.Nyeltem egyet és csendben maradtam, de megkaptam a beutalót:)).Kíváncsi leszek az eredményemre.

Tehát figyelek és elolvasok mindent a paleórol.

Üdv mindenkinek:Erika

1827. aadc13cca8 (válaszként erre: 1822. - Fef02ca393)
2011. febr. 20. 16:05
Köszi a segítséget megtaláltam, majd kipróbálom én is.
1826. fef02ca393 (válaszként erre: 1825. - Szikati)
2011. febr. 20. 09:52

Szia.


Így van én is kb 3 hete találtam ide a topikba és azóta kizártam a tejnek nevezett nem tudom minek nevezhető löttyöt, a gabonát krumplit stb. És a visszább említett társaságtól olyan kajákat rendeltem ami nagyon hasonló a Paleó étkezéshez. Ezt a Paleolit menüt most tették bele az étrendbe heti 5 ebéd. A mediterrán étlapon is lehet ehhez hasonló kaját rendelni, reggelire és vacsorára már nehezebb összeszedni dehát azt otthon a háziasszonyok megoldják. Erre felé nincs ám megfelelő alapanyag nekünk ilyesmihez, éppen ezért sok halat is eszem, kókusz olajjal sütve....:-)))

Egy meglepő eredmény már van ebben a 3 hétben is. Ha régebben "nehéz" kajáról szénhidrát szegény és fogyókúrás kajára váltottam az az olyant rendeltem, az adott héttől kezdve - elnézést, hogy erről írok - sokkal nehezebben "született" a széklet. Mikortól elhagytam az említett cuccokat benne a gabona féléket, minden igényt kielégítőre váltott ez a "folyamat", engem is alaposan meglepve. :-))))))

1825. szikati (válaszként erre: 1822. - Fef02ca393)
2011. febr. 20. 09:28
A Gastroyaltól régebben már rendeltem szénhidrátszegény menüt, az is hasonló volt, bár akkor még nem is hallottam a paleolit táplálkozásról. Szerintem náluk össze lehet válogatni egy heti menüt paleosan is. Már én is gondoltam rá, hogy hétköznapokra inkább így oldjam meg a kaját.
1824. szikati (válaszként erre: 1813. - Rebeka2011)
2011. febr. 20. 09:23

Tegnap én is bűnöztem egy kicsit, a barátnőm névnapját ünnepeltük, aki istenien főz és még jobban süt. Elcsábultam 4 db szabolcsi töltöttkápszta (elég aprók voltak és csak a kukoricadara nem paleos benne) és 2 pici db habos-túrós süti erejéig.

Ma leböjtölöm valahogy.

1823. szikati
2011. febr. 20. 09:16

Sziasztok!

De nagy a csend. Ki mit főz ma? Kifogytam az ötletből.

1822. fef02ca393 (válaszként erre: 1821. - Aadc13cca8)
2011. febr. 19. 19:47

Szia.


Én egy hete láttam a Gastroyalnál, ahonnan évek óta rendelek. A Gastroyal honlapjáról el lehet érni a Zsírégetők klubját és azon az étlapon van : [link]


Az "egésségőrző szakasz" E-ben találod. Mivel még új csak ebédek vannak, 5 napra. Én megrendeltem a hétre és jó. Hasonló még a Mediterrán étrend ugyanezen oldalon.

2011. febr. 19. 18:07

Sziasztok!

Tudtok olyan éttermet ahonnan paleo ételeket lehet rendelni?

Olyasmire gondoltam mint a Food-expressz.

1820. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1817. - Asakbir)
2011. febr. 18. 14:45
Mészőport meghagyom Neked! Nekem nincs szükségem plusz kalciumra :P
1819. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1818. - Asakbir)
2011. febr. 18. 14:44
Valami ilyesmire gondoltam. Mert ugye vannak adataink, amik az 50-es évek méréseire alapulnak. Aztán más kérdés, hogy a talaj kimerülésből kifolyólag mennyit csökkent a vitamntartalom napjainkig. Aztán kérdés, hogy mennyire van szükségünk, egy tökéletes étrend esetén, és az is kérdés, hogy mennyire van szükségünk a környezeti terhelés és nem megfelelő étrend (nem rendeltetés szerű használat) esetén.
1818. asakbir (válaszként erre: 1816. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 18. 14:09

Azért elmagyarázom:

Ahhoz képest, hogy mennyi volt benne a fán, mikor megérett.

1817. asakbir (válaszként erre: 1816. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 18. 14:06
A 10 dkg mészkőporhoz képest.
1816. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1815. - Asakbir)
2011. febr. 18. 13:37

"....hogy mennyi vitamin volt benne így február végére, nem tudom. Egyesek szerint nem sok. "


Mihez képest nem sok?

1815. asakbir (válaszként erre: 1807. - Borcsok1)
2011. febr. 18. 12:14

Azért írtam félreértést. Mert a hús már megsült, mikor mellé tettem. A denaturálódott ropogósra sült fehérjéről beszélünk, ami hozzá sem ért az almához.


Az alma garantáltan meghalt, mikor megsütöttem, és remélem a csirke is! De vigasztal a tudat, hogy még délelőtt megettem kettőt, mikor még élt. Bár, hogy mennyi vitamin volt benne így február végére, nem tudom. Egyesek szerint nem sok.


Jelzem, én még a dicséretet sem veszem szívesen, ha közben az anyámat szidják.

Hiába, mi nők már csak ilyen agresszívek vagyunk, azért robbantottunk ki annyi háborút a történelem során.

1814. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1742. - Nessa)
2011. febr. 18. 09:51

Hol találtad azt a 170 C-ot? Nem kötekedés meg nem is ünneprontás a célom, de a józan ész azt diktálta, hogy utánanézzek:


[link]

szerint a szűz kókuszzsíré 177C, de a szűrté 232C.


Vagy ott van például a vaj. Szintén 177 C. De amint átalakítod ghee -vé


[link]


azonnal 252 C -ot fog elviselni. Miért? Mert el lettek belőle távolítva azok az alkatrészek, amik megégnek. Eddig tiszta sor. Mire is szeretnénk használni? Nyilván sütni benne vagy vele valamit. És mit? Nyilván szénhidrátot meg fehérjét. De azok közül semmi nem bírja ki károsodás nélkül ezeket a hőfokokat, tehá megint ott vagyunk ahol a part szakad. (mert kivettük ami megég a zsírban, aztán teszünk helyette mást ami megég. Mondjuk mákot, vagy mandulalisztet meg tojást). Vagy netán ismertek olyan élelmiszer alapanyagokat, amik károsodás nélkül viselik el ezt a hőfokot? (230-250 C ra gondoltam)

1813. Rebeka2011 (válaszként erre: 1809. - 24acda3957)
2011. febr. 17. 20:53

Ne is mondd, Spancika! Tegnap szülinapi buliban voltam, és csak egy kicsit kellett megkóstolnom a csokitortát, hogy utána mindent összeegyek :-((((


Nem volt megállás, úgy éreztem, hogy nekem mindenből enni kell. És utána meg olyan volt, mintha kővé vált volna a sok kaja a hasamban. Éjjel meg égett a gyomrom - szóval nagyon megbántam az elhajlást.

1812. Rebeka2011 (válaszként erre: 1808. - Chloe1)
2011. febr. 17. 20:51
Szia! Üdv a világunkban... Sok sikert! Remélhetőleg neked is beválik ez a dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook