Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2951. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2935. - Andzsin)
2011. jún. 16. 00:02

Nem akartam ezen a fórumon nagyon belemenni, de azt nem árt tisztázni, hogy amit a mérlag mutat, az nem sokat számít. Egyedül a zsírszázalékkal lenne szabad foglalkozni, de azt kevés mérleg méri, amelyik méri az is elég pontatlanul. Tehát fogyás hízás terén csak a zsírt lenne szabadna figyelembe venni. Az izomban a szénhidrátok iszonyú mennyiségű vizet képesek felhalmozni, valamint a bőrben a megemelt fehérjebevitel szintén halmozza a vizet. Testzsírt meg inkább tolómércével kellene méregetni, nem mérleggel. Valahogy így:


[link]


Sok esetben a mérleg megy felfele (mert a terhelt izom spajzolja a glycogént), a zsír meg ég.

2011. jún. 15. 22:57
Nospa elvitte a fájdalmat nyomkodtamde nincs tapintható fájás. Már csak a láz, kalmopirinnel picit levittem. Köszönöm a segítséget már ettem kását is jól esett nem úgy mint a krumpli.:) meglátjuk holnapra mi lesz de nem vírus szaga van. Meglátjuk holnap. Mégegyszer köszi hogy itt voltatok.
2949. b486c9cf7d (válaszként erre: 2945. - Andreasaghy)
2011. jún. 15. 21:36

Ezt csak most olvastam.

Nincs kitapinthato fajdalom, ami valahonnan kiindul?

Lehet valami virust vagy bacit beszereztel.

2948. b486c9cf7d (válaszként erre: 2946. - Andreasaghy)
2011. jún. 15. 21:34
Nekem se volt savam, csak gorcsolt belul mindenem, az a Gaviscon, amit en szedtem, picit csillapitja a fajdalmat is, de az idos doktorbacsink azt ajanlotta. Azt mondta, ha az se segit, irany a korhaz, ne varjak reggelig.
2947. andreasaghy (válaszként erre: 2942. - Andzsin)
2011. jún. 15. 21:31
Nem nagyon kívánom. Akkor is?
2946. andreasaghy (válaszként erre: 2944. - B486c9cf7d)
2011. jún. 15. 21:29
Nincs savam fájt egyszerüen. görcsben állt a gyomrom. lelki okot kytatok:)
2945. andreasaghy (válaszként erre: 2943. - B486c9cf7d)
2011. jún. 15. 21:28
Igazad lett de nem tudtalak kivárni, van itthon zabpehely és zabtej is kásához. Holnap az lesz a menü. Köszi. Közben már lázam is lett. Marha jo mi?
2944. b486c9cf7d (válaszként erre: 2942. - Andzsin)
2011. jún. 15. 21:16

A bilagit nem savlekoto?

Nekem utoljara, mikor mindenem gorcsolt belul (stomac upset-rafogtak utolag), a maganorvosunk azt tanacsolta este, hgy egy nagy kanalnyi savlektot (edeskomeny izu lotyi, Gaviscon) vegyek be es kesobb igyak ra egy nagy pohar vizet, de ezzel epegorcs eseten nem tudom, mire menne.


Nemreg kostoltam a kokusztejet es iszonyu iztelennek ereztem, gondolom ezt is meg lehet szokni, vagy rogton izlett Neked? Miert szamuzted a tejtermekeket?

2943. b486c9cf7d (válaszként erre: 2941. - Andreasaghy)
2011. jún. 15. 21:03

Nem biztos, hgy ket krumpli olyan jo lesz, ha mar nem eszed ezeket. Mikor tartottam nehany szenhidratmentes napot es ujra ettem, vacakabbul ereztem magam, mint elotte, amikor meg nagyban ettem.

Ha van otthon, egyel joghurtot, aszalt gyumit, vagy esetleg fott zabpelyhet.

2942. Andzsin
2011. jún. 15. 20:55

@ntea, én valóban nem eszem semmilyen tejterméket már. Ha kajába kell esetleg ilyesmi,akkor kókusztejszínt vagy kókusztejet használok. De valamikor mandulatejet, attól függ.

Aghy, az epehajtásra mindig valamilyen keserű dolog szokott jó lenni. Pl. svédkeserű vagy gondolom, ha nincs ilyesmi kéznél tán még az unicum is jó...

Nekem ilyen esetre van itthon egy levél bilagit. Akkor szoktam magammal vinni, ha vendégségbe megyünk és tudom, hogy ott lesz valami húsféle vagy egyéb zsírosabb dolog. Tudom, hogy az unicum nem paleós, de vészhelyzetben ennyi belefér és tutira segíteni fog. Talán még jobban, mint a krumpli.

2011. jún. 15. 19:57
Régen nem ettem ennyit, az alma is megvolt de éhes maradtam úgyhogy ha jó ha nem két szem krumpli kell mert a bogyo szetmarja a gyomromat. Tehat te almat mondasz.
2011. jún. 15. 19:46

Regen tenyleg ilyenkor krumplit, haztartasi kekszet javasoltak. Konkretan nem tudom, epegorcsre mit ajanlanak, de nekem ha emesztesi gondom van, almat eszem.

Regen is okozott gondot a tojas?

2011. jún. 15. 19:37
Most a dokin kívül kéne gondolkodni aki szintén rizst vagy krumplit ajánl.
2011. jún. 15. 19:36
Segítsetek, gyomorrontásom rosszabb esetben epegörcsöm volt ma. Nospával kicsit jobb. Valószínűleg nem bírom a tojást. Ilyenkor mit tegyek? Régen krumplit ettem sós vízbe főve az megnyugtatta a pocit (epegörcsöm még nem volt)? Van ehelyett valami okosság?
2937. b486c9cf7d (válaszként erre: 2935. - Andzsin)
2011. jún. 15. 19:33

Meg nem probaltam oket, be kellene szereznem egy daralogepet.

Semmilyen tejtermeket nem eszel?

2936. b486c9cf7d (válaszként erre: 2934. - F3000dc5ef)
2011. jún. 15. 17:58
Na igen, ezekbol elvileg az ember nem eszik meg sokat, de gyakorlatilag le tud szaladni par deka is, a kaloriatartalmuk az olajos magvaknak is magas- mint az aszalt gyumiknek is.
2935. Andzsin
2011. jún. 15. 16:34
Érdekes, hogy kit mi hizlal és ez tuti, hogy alkati dolog. Nem véletlen már az ősi ayurvéda is különböző embertípusokat különböztet meg és mindenkinek más jó. Amitől az egyik hízik, attól a másik fogy. Engem pl. abszolút nem hizlalnak a gyümölcsök, sőt még fogyok is tőlük. Ugyanígy az olajos magvakkal sincs gondom, de érdekes mód a hústól mindig rámjön egy pici plusz. Amúgy a régi "normális" étrendemben a gabonától és a tejterméktől híztam a legjobban, de szerintem arra a legtöbb ember így reagál. Mindenki tapasztalja ki magának, hogy mi a jó. Nem biztos, hogy ami az egyiknek használ, az jó a másiknak is. @ntea, nem próbáltál olyan édes sütit gyártani otthon, ami paleós, de kevésbé hizlal? Azzal jól lehet csillapítani az édesség utáni vágyat és még laktat is. De még sem annyira kalóriabomba, mint az aszalt gyümi az olajos magokkal.
2934. f3000dc5ef (válaszként erre: 2933. - B486c9cf7d)
2011. jún. 15. 14:12
hát gondot nem okoznak- de azért hizlalnak ám :D szintén saját tapasztalat:)
2933. b486c9cf7d (válaszként erre: 2932. - Rebeka2011)
2011. jún. 15. 13:46

Azok egeszsegesek es mivel nem edesek, nagy gondot nem okozhatnak, de eleg rossz, mikor az ember kivan valamit es merteket kell tartania :(

Miota csinalod a paleot?

2932. Rebeka2011 (válaszként erre: 2930. - B486c9cf7d)
2011. jún. 15. 13:30
Most van friss gyümölcs is. Most vettem olyan édes cseresznyét, hogy fantasztikus. De egyébként megértelek... Nekem a diófélékre fáj a fogam állandóan, és azok sem igazán könnyű étkek :-(((
2931. b486c9cf7d (válaszként erre: 2926. - Ujlany)
2011. jún. 15. 13:27
Ne haragudj, de ok milliokat kereshetnek egy 5000 dollarert megvett otleten, ez mar alapbol nem egy korrekt ceg.
2930. b486c9cf7d (válaszként erre: 2929. - Rebeka2011)
2011. jún. 15. 13:22

Koszi :)

Igen, pont ez a gond, fogyni szeretnek es eppen aszaltakkal igyekszem szabadulni az edesseg iranti vagyamtol es neha olyan mennyiseget megeszem, hogy hizokuranak nez inkabb ki az egesz. :S

Semmi mas szenhidrat nem hianyzik (se kenyeret, se tesztat, huvelyeseket nem eszem), csak az edessegek.

2929. Rebeka2011 (válaszként erre: 2913. - B486c9cf7d)
2011. jún. 15. 13:12
Persze. Gyümölcs. Csak ha fogyni akarsz, akkor a mennyiségével óvatos legyél: rettenetesen hízlal minden aszalt gyümölcs.
2928. f3000dc5ef (válaszként erre: 2926. - Ujlany)
2011. jún. 15. 13:08

Úristen de rohadékok!!!!hogy kellett volna beadni a pályázatot közjegyzővel a hónod alatt???

Remélem csődbe mennek!!!



De akkor se mérd magad ennyiszer:) de igazad mindenkinek van vmi heppje:) ez azért még mindig jobb mint sok másik:) de én csak azért mondtam, hogy ne idegesítsd magad veled, de ha tudod a helyén kezelni akkor semmi vész:))

2927. andreasaghy (válaszként erre: 2926. - Ujlany)
2011. jún. 15. 13:07

az pedig nagyon könnyen megtörténhet. Mindent le kell védetni mielőtt kiadod a kezedből. Mindent!

Ugyanez nekem is megvolt kicsiben grafikai tervvel (kezdő voltam). Megcsináltam átküldte a profinak az meg eladta a cégemnek ahol dolgoztam...:D

2926. ujlany (válaszként erre: 2920. - F3000dc5ef)
2011. jún. 15. 12:34

egyebkent par eve egy ceg hirdette, hogy uj termekek fejlesztesehes keresnek otleteket, es a nyertes 5000 dollart kap.

Volt egy otletem, hogy fejlesszenek egy szemelymerleget, ami meri a sulyom, vezesse a grafikont szamolja a grafikont magatol, es interneten keresztul elkuldi az email cimemre, igy mire beerek a ceghez, megvan a pontos analyzis.

Azt mondtak, hogy nem jo helyre kuldtem a palyazatom, igy nem tudtak elfogadni, majd irnak, hogy hova kuldjem. (sosem irtak)

Egy evvel kesobb ultem a fodrasznal, kinyitottam valami patinas ujsagot, es ott volt egy hirdetes, hogy 100 euroert, bevezeto aron itt ez a csoda merleg, mindent tud, grafikont vezet, internetre kapcsolodik stb.

Csak remelni tudom, hogy kb. ugyanabban az idoben ket ember elt a foldon akinek ugyanaz az otlet jutott eszebe. Mert azzal nehez egyuttelni, ha elloptak az otletemet :-(

2925. ujlany (válaszként erre: 2921. - Dorkinc)
2011. jún. 15. 12:25

gondolom fuggoseg.

ha otthon vagyok akkor reggel, este, meg minden etkezes elott/utan.

Megszokas, ott van a furdoszobaban, szoval ahanyszor bemegyek, raugrok.

hetkozben csak a reggeli elott suly, aztan esti hazerkezeskori suly, vacsora utani suly, es a lefekves elotti suly.

en ugy vagyok vele, mindenkinek van valami dilije. Ez jutott nekem.

2924. ujlany (válaszként erre: 2920. - F3000dc5ef)
2011. jún. 15. 12:22

hidd el, ez mar haladas a kb. napi 10-szerhez kepest. :-)

De igazad van, probalom majd egyre kevesebbszer.

A dietetikus hetente egyszer mer, es az a hivatalos, mert neki valami hiper-szuper merlege van.

Az excel tablaban csak ketszeri merest adminisztralok, a reggelit meg az estit.

Tudom, ez hulyeseg, de en heti szinten konnyeden felkapok 4-5 kilot, ha nem figyelek oda. Igy inkabb napi kontroll, kaloria szamolas.

En a centit nagyon pontatlannak talalom,a ttol fuggoen, hogy hova esik a szalag, maris mast merek. Viszont a ruhak, azok tenyleg jol jelzik, hogy milyen iranyban haladok.

igazad van, tenyleg tudom, csak van ugy hogy nehez leallni. :-)

2011. jún. 15. 11:04
A kalóriaszámolgatás meg e méregetés főleg napi négy alkalommal és grafikonok rajzolásával nem az én zsánerem. De ettől még lehet hogy van akinek bejön és hatásos. Mindenkienk más a célhoz vezető út. Az enyém biztosan nem az, de ő legalább tudja mi az ami működik én meg nem.:)
2922. andreasaghy (válaszként erre: 2915. - Ujlany)
2011. jún. 15. 10:53
Ja nem kéne görcsölni de az elején olyan sikerléményem volt hogy most tiszta kudarc vagyok ahhoz képest. És vizuálom a hülyeségeket. mától leállok a magokról a mazsoláról, és a banánról is meglátjuk mi lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook