Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
83921. inf3rno (válaszként erre: 83912. - Lillus-M)
2015. nov. 6. 01:33

Ezek szerint nem hullatsz krokodil könnyeket. :-) [link]


Nem tudom, hogy pontosan mennyire kell túladagolni, hogy látványos tünete legyen. Legtöbb helyen ipari munkásokat vagy olyanokat írnak, akik véletlen nagy dózist ittak belőle. Majd keresgélek még a témában, hátha.

83920. Summer3
2015. nov. 5. 22:17
Lehet, hogy nagyon buta kérdés, de a búzafűlében is van glutén?
83919. Lillus-M (válaszként erre: 83917. - Lillus-M)
2015. nov. 5. 22:14
szerintem Gábor könyvénél elírták az árat (most legalább is valami nem stimmel, de lehet, majd javítják)
83918. Summer3 (válaszként erre: 83914. - Lillus-M)
2015. nov. 5. 22:13

Köszi szépen a sok receptet!:)

Mindenképpen beszámolok a lisztről, már meg is rendeltem.


Miért nem tudod megenni a mákot? Én mostanában iszonyatosan kívánom a zöldségleveket(nem vagyok terhes:) ), pedig korábban a paradicsomlére rá se tudtam nézni. Az a baj, hogy lusta vagyok facsarni, a bolti tartósított, a bio meg embertelenül drága. :(

83917. Lillus-M
2015. nov. 5. 22:11

elkészült Szendi Gábor, illetve Mezei Elmira új könyvének borítója!

Mindkét könyv előrendelhető 20% kedvezménnyel:

[link]

[link]

83916. Lillus-M (válaszként erre: 83911. - Csimik)
2015. nov. 5. 19:18

rettenetesen fáradt voltam. Olyan mint paleo előtt. Napközben is tudtam aludni, vagy este amint letettem magam a fotelbe elaludtam...


A szemem olyan volt, mint amibe homokot szórtak. Na ezt nem tudtam, hogy a jódhiánytól. Készültem már szemészetre. Aztán elkezdtem szedni a jódot és gyorsan elmúlt. A jód nagyon jótékony a nyálkahártyákra.

A bőröm az annyira síma lett, minden bőrszárazságom megszűnt.

Volt egy petefészekcisztám. Már paleo mellett jött elő. Soha nem volt korábban semmi ilyen bajom. Az is elmúlt.

És van egy olyan kínom is amit mastopathiának hívnak. Inkábbb csak kellemetlen mint veszélyes. Ez azzal is jár, hogy időnként csomók jelennek meg a mellben, ami riasztó is lehet ha az ember belelovallja magát. Hát most az ilyen jellegű tüneteim is megszűntek.


Most egyelőre ezek jutnak eszembe, de szerintem ez nem mind, csak már elfelejtem őket...

83915. Lillus-M (válaszként erre: 83909. - Summer3)
2015. nov. 5. 19:06
imádom a mákot, de sajnos évek óta nem tudom megenni :-(((
83914. Lillus-M (válaszként erre: 83908. - Summer3)
2015. nov. 5. 19:05

Ok meséld el milyen az a liszt...


A kakós csigához én sokkal több tölteléket teszek és azt is máshogy készítem, úgy mint a régi ostoros kalácsét. Itt az énverzióm


Ide teszek neked néhány olyan sütit, ami nem lisztekkel készült, és nincs kifogása ellene egyetlen nem paleosnak sem.

[link]


Lúdláb torta

[link]


Ünnepi narancstorta

[link]


Gyümölcstorta

[link]


Mokkakocka

[link]


Ennek pedig gesztenyéből van a tésztája. Egy kanál gesztiliszt is van benne, de szerintem az bármire lecserélhető

[link]


Ezt a szilvásat szafi süteménylisztből készítettem és tök olyan érzés, mintha szilvásgombócot enne az ember

[link]

83913. Lillus-M (válaszként erre: 83906. - Inf3rno)
2015. nov. 5. 18:53

a jódos csoportból kimásolom az ajánlást amit érdemes nézetni jódszedés előtt


Ajánlott vizsgálatok jódpótlás elkezdése előtt

Esett már szó róla, hogy mivel a csoport a

tudományos megközelítés jegyében született,

a jódpótlás ill. már a felkészítő protokoll

elkezdése előtt ajánlott néhány vizsgálatot

elvégeztetni, hogy tudjuk, honnan indultunk

ill. a szervezet adott állapotában biztonságose

a nagy dózisú, Lugol-formulán alapuló,

protokoll szerint végzett jódszedés.

Most nem a méregtelenítési útvonalak állapotára gondolok - ha vki tudja, hogy

itt amúgy is restanciája van, gyengélkedik a veséje, lomha a mája,

nyirokkeringés túlterhelt stb., ezeket szintén erősíteni kellene előtte. Plusz a

candidát sem ártana visszaszorítani az enyhébb Herxheimer-reakció végett.

Vérvétel, laborvizsgálatok

* TSH

* FT4

* FT3

* Anti-TPO

* Anti-TG

(* Anti-TSH)

* Vas és ferritin, (B12)

Bár az egyes terapeuták által alkalmazott gyakorlatban vannak különbségek, a

Dr. Brownstein-féle irányvonal alaptanítása szerint az antitestek magasabb

szintje nem azt jelenti, hogy nem szabadna elkezdeni a Lugol-formulán alapuló,

protokoll szerinti jódpótlást, pláne, ha egyéb szerv (mell, petefészek, stb.) SOS

jeleket küld, hogy éhezik a jódra. Ld. ehhez a fájlok közt található

Útmutató_a_Lugol-formulával_történő_jódpótláshoz_Rev._2015_3_7 idevágó

fejezetét.

Viszont ezen esetekben átfogó táplálkozás- és életmódbeli változtatások is

szükségesek, hogy normalizálódjon a helyzet. Ehhez gyakran szakember

felkeresése szükséges, aki segít személyre szabottan kidolgozni az autoimmun

terápia részleteit.

A ferritin megnézetése azért ajánlott, mert ha a jódpótlás miatt (átmenetileg)

csökkenne a szintje, tudjuk, mennyi volt korábban.

Ajánlott vizsgálatok jódpótlás elkezdése előtt Rev. 2015.09.15.

2

* Pajzsmirigy ultrahang. Göbösödés esetén szakemberrel tisztázni kell annak

minőségét. (Meleg göb esetén nem szabad jódot szedni.)

* Petefészek ultrahang: ritkán ugyan, de itt is lehet olyan rendellenesség

(struma ovarii), ami már kis jód hatására is nekiáll kontrollálatlanul pajzsmirigyhormont

termelni (T1, T2) és galibát okoz.

Amit a TB nem fed le, magánúton simán el lehet végeztetni. (Ill. sokkal

egyszerűbb eleve magánlabort / -rendelést megkeresni ehhez.)

A jódfelöltő (vizeletgyűjtős) tesztet annak kezdeti félreértelmezhetősége,

költségessége és hazai alig-elérhetősége miatt egyelőre nem vettem hozzá. Aki

nem vitt be korábban naponta mg mennyiségben jódot (így vagy úgy), annak

úgyis hiánya van... De aki akarja, német laboron keresztül elvégeztetheti.

Természetesen továbbra is kihangsúlyozandó, hogy a jódpótást mindenki saját

felelősségre kezdje csak el, ill. ha tud, keressen fel a témában jártas

szakembert. Mivel azonban jelenleg idehaza kiépülő félben van még a jódhoz

értő terapeuták hálózata (ld. USA: „iodine literate practitioner”), a jódhiány

miatt (is) beteg ember viszont annál több (akik nem biztos, hogy ráérnek várni

pár évet a téma elterjedéséig), igyekszünk bővíteni az információs

segédanyagok körét...

83912. Lillus-M (válaszként erre: 83906. - Inf3rno)
2015. nov. 5. 18:48

hát ezt az 1.7 mg-ot símán megcáfolom saját tapasztalataim alapján is.

Korábban Nascent Iodine-t szedtem. Az 400 mcg/csepp. Most megnéztem de 3,6 milligrammnyit is javasolnak napi adagként.

Ez a jód kicsit más mint a Lugol oldat vagy a Iodoral tabletta. Azokból 12,5 mg-ot is javasolnak naponta. Sokan szedik is ezt az adagot. Én csak a felét. Sajnos a kisebb adag mellett a körmeim még mindig töredeztek. Idén januárban váltottam nagyobb adagra, és nem telt bele egy hónap helyre jöttek a körmeim. Ja és még élek...

83911. csimik (válaszként erre: 83905. - Lillus-M)
2015. nov. 5. 15:02
Milyen tuneteid voltak a jodhianytol?
83910. inf3rno (válaszként erre: 83909. - Summer3)
2015. nov. 5. 14:16
Ez jó, pont valami ilyesmit kerestem. Van egy csomó mák itthon, de nem tudom, hogy mit kezdjek vele. Mindenhol csak cukros lisztes receptek vannak... Köszi! :-)
83909. Summer3
2015. nov. 5. 13:45

Ha szeretitek a mákot, próbáljátok ki ezt is:

[link]

Annyira tömény, hogy ketten több napig ettük a fél adagot :)



Lekvár helyett dinsztelt, szeletelt almával csináltam, és a tojásfehérjét habbá verve, lazán kevertem a tésztába.Nagyon finom:)

83908. Summer3 (válaszként erre: 83903. - Lillus-M)
2015. nov. 5. 13:36

Mindent úgy csinálsz, mint a rendes piskótánál, csak a lisztet cseréled?

A kakaóscsigáját próbáltam, nekem mondjuk az pont nem ízlett, de ezek pl. nagyon jól néznek ki:

[link]


[link]


A kelt tésztás lisztje pár hetes termék, ha kipróbáltam, majd beszámolok.:)

83907. inf3rno (válaszként erre: 83905. - Lillus-M)
2015. nov. 5. 12:20

Ja kimaradt. Nem lehet annyit bevinni, de az oxidatív stressz mértéke is szabályozva van a szervezetben.


Két fő antioxidáns útvonalról tudok, de biztosan van több is. Az egyik a sejtmembránt védi az oxidációtól E-vitamin, C-vitamin játszik szerepet benne. Ezek valszeg gyulladásoknál fontosak, védik a sejteket a peroxidtól, amit a fehérvérsejtek bocsátanak ki a kórokozók megölésére. A másik útvonal a toxinok semlegesítésénél védi a májat, B-vitamin, cink szerepel benne. De simán lehet még több ilyen útvonal is, vagy akár ezek is össze lehetnek kapcsolódva bizonyos pontokon. Nem foglalkoztam még ezekkel a nagyobb összefüggésekkel.


Ezen kívül vannak ROS (nagy vonalakban szabadgyök) receptorok a sejteken, amik arra engednek következtetni, hogy pontosan szabályozott, hogy mikor mennyi antioxidánst használnak fel a sejtek. Azt mondják a túlzott antioxidáns (E-vitamin, A-vitamin, ß-karotin) bevitel ugyanúgy növeli a rák kockázatát, mint a túlzott oxidatív stressz. A D-vitamin-ra és a vízben oldódó vitaminokra ez nem igaz.

83906. inf3rno (válaszként erre: 83905. - Lillus-M)
2015. nov. 5. 12:10

Én még utánanéztem régebben, azt írták, hogy 1.7mg felett kezdődnek a jód túladagolás tünetei megjelenni. Valószínűleg amit megeszel az mind felszívódik. Az ajánlott napi mennyiség az 150ug. Szóval 1000ug/1mg-ot be lehet vinni naponta, sokkal többet nem ajánlott. Előtte érdemes nézetni pajzsmirigyet. Azt mondják, ha autoimmun betegség van, akkor fellángolhat a jódtól, illetve ha túlműködés van, akkor az is sokat rosszabbodhat.


Én most próbálok időpontot szerezni pajzsmirigy tesztre, meg akkor már H. pylori-t és mást is nézetek, hátha valamelyiket kidobja, hogy amiatt van refluxom. Jó drága, 35-be fáj mindenestül, és simán be tudnék húzni még egyszer ennyit, de nincs rá keret. Általában a vitamin és ásványi anyag szint tesztek különösen drágák (2000-7000/db), azokat kénytelen voltam elhagyni.


Ja, a pajzsmirigynek kell a jód, cink, szelén, D-vitamin. Ez igaz. A réz szerintem nem annyira fontos, réz hiányban lemehet a vas szintje, ha az rendben van, akkor felesleges külön pótolni. A cink rengeteg enzimbe kell, DNS másoláshoz is elengedhetetlen, ezért ha hiány van belőle, akkor gyenge az immunrendszer, mert nem tudnak a patogén specifikus fehérvérsejtek felszaporodni. Bármilyen fertőzéses betegségnél érdemes szedni.

83905. Lillus-M (válaszként erre: 83887. - Inf3rno)
2015. nov. 5. 10:00

nem tudom antioxidánst lehet-e valóban annyit bevinni, hogy a minket ért oxidatv stresszt 0-ra csökkentsük??


Akik nem óceánok mellett élnek, és napi szinten eszik az óceánok gyümölcseit azok m ind jódhiányosak. A sóba tett jód az annyi mint halottnak a puszi. A jód szublimál. És amúgy is semmi. Vannak irányzatok amik napi 12.5 mg jódot javasolnak. Vannak amik ennél kevesebbet. Már a kevesebbenk is érezhető hatása van.

paleosoknál még könnyebben kialakulhat a jódhiány, hisz a tejtermékek kerülésével őkmég annyika jódhoz sem jutnak mint az átlagember. A tehenek ui kapnak jódot, és ez a tejbe is átmegy.

Én 2 és fél év paleo után produkáltam olyan tüneteket amik jód szedésére szinte azonnal megoldódtak. 2014 tavasz óta szedem. Utána nyáronalakult egy paleos jódos "mozgalom" is.És végre valahára pár hónap múlva itthon is megjelenik egy normális könyv a jódról. Ezt nagyon ajánlom mindenkinek, még akkor is ha nem SZG írta.

A jód mellé kell a szelén. A pm.nek mindkettőre szüksége van együtt. 200 mcg szelén szedését javasolják. Azt sem mindegy milyen formában. MI LEF-es Super Selenium-ot szedünk. 3 szem paradióval is lehet pótolni. De óvatosan vele. Többet nem szabad fogyasztani belőle, mert a túladagolásnak nagyon kellemtelen tünetei vannak. Ráaádsul még az zén is érezni néha penészes ízt. Sokszor mérnek benne magas aflatoxin értéket. ha jól tudom emiatt pl Ausztriában nem is szabad árulni. A héját forró vzben le lehet áztatni, és akkor elkerülhető az aflatoxin.


A cinkre az egyik enzimünknek (most nem nézem meg a fura nevét hibásan nem akarom leírni ) szüksége van. de sajnos ha jól emlékszem 10:1 arányban réz is kell mellé. Mert ha eltolódik túlzottan a cink irányába a mérleg akkor nem kielégtő a működése

83904. Lillus-M
2015. nov. 5. 09:51
múltkor kipróbáltam a fánkot a szafi lisztből, an az nem tetszett nekik, de én sem voltam tőle oda...
83903. Lillus-M (válaszként erre: 83898. - Summer3)
2015. nov. 5. 09:50

a szafinak jó lisztjei vannak, mind a süteményliszt mind a sütőliszt és rengeteg recept van az oldalán is. Pl a süteményliszttel szupi kakaóscsigát lehet sütni olyat amit még a gyerekem i megeszik... ez csoda.

Amúgy a legfinomabbak nekem még mindig azok a sütik, amiket mandula vagy dió piskótával készítek.

83902. Lillus-M (válaszként erre: 83896. - Vessla)
2015. nov. 5. 09:48

Én is késztettem mézes csodaszert megfázás ellen. Sőt torokfájásra kifejezetten jó a méz, én érzem hogy enyhít rajta.

Az a fő baj, ha valahol valaki használ, akkor azt hiszik sokan, hogy ez paleo akkor mindenbe ezt használnak. Ezért nem szokta ezt senki reklámozni...

83901. Lillus-M (válaszként erre: 83895. - A360345bdd)
2015. nov. 5. 09:46
Csicsóka maradhat, csak vigyázz, sokaknak gyomorgörcsöt okoz. Apránként kell nekikezdeni a fogyasztásnak, és a bélbacik hozzászoknak. Akkor viszont kifejezetten hasznos táplálék
83900. Lillus-M (válaszként erre: 83893. - Gingili)
2015. nov. 5. 09:45
igen egy picit szabad tenni, pl kávéba, vagy reggeli teába de nem süthetsz vele meg egy egész tortát. Ráaádsul nem csak cukrot, hanem fele mennyiségben fruktózt tartalmaz
83899. Lillus-M (válaszként erre: 83889. - Inf3rno)
2015. nov. 5. 09:28

o lehet rosszul fogalmaztam. Szóval akkor inkább úgy kellene mondani, hogy ahhoz hogy egy glükőz molekula létezhessen a szervezetben ahhoz négy vízmolekulát használ fel. És ennél még szörnyűbb, hogy 54 magnéziumot.

De kérlek ne kérd, hogy ezt kifejtsem mit jelent, mert fogalmam sincs. Olvastam és elhittem. Ilyen vagyok...

83898. Summer3
2015. nov. 4. 21:12

Ezt próbálta már valaki?


[link]


Az ünnepekre jól jönne valami könnyítés. :-/

83897. HViki (válaszként erre: 83895. - A360345bdd)
2015. nov. 4. 16:13
Csicsóka maradhat. :)
83896. Vessla (válaszként erre: 83893. - Gingili)
2015. nov. 4. 15:38
Néha mondjuk megfázásnál akár még indokolt is lehet. És szerintem pár havonta egy sütiben is elmegy. Tehát kis mennyiségben Szendi szerint is jó. De az a mennyiség tényleg kicsi, és nem napi szinten édesítőként használni.
83895. a360345bdd (válaszként erre: 83892. - HViki)
2015. nov. 4. 15:27

ez szomorú :(


A csicsóka maradhat? Mert abból kaptam néhány kilónyit ;)

83894. HViki (válaszként erre: 83893. - Gingili)
2015. nov. 4. 14:37
Alapvetően nem, főleg, ha még sütöd/főzöd is. Nevezzük kompromisszumnak. :)
83893. Gingili
2015. nov. 4. 13:30
A méz nem paleo?? Mezei Elmíra recepteskönyveiben egy csomó helyen szerepel.
83892. HViki (válaszként erre: 83890. - A360345bdd)
2015. nov. 4. 07:21
A zabpehely, meg a méz/agave-szirup/juharszirup nem paleo.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook