Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4241. Falena (válaszként erre: 4240. - Aprilmay)
2011. nov. 7. 10:59
Milyen zöldséget lehet és milyen húst, ha fogyni szeretnénk?
4240. aprilmay (válaszként erre: 4239. - Derya)
2011. nov. 7. 10:55
Leitem Ágnes paleo-doki az orvosom, ez a 4. hetem a paleon. IR-re nem kell számolgatnom a szénhidrátot, de pl. hajdinából csak 5-6 kanál volt megengedett egy nap. Azért volt, mert 3 hét alatt semmit nem fogytam és most ezt is visszavettük. Gyümölcsből 2 almát ehetek meg uzsonnára. Zöldségből pedig - korlátozott, hogy milyenek- egyelőre bármennyit. Ha fogyni kell, akkor a hús sem lehet akármilyen és akármennyi.
4239. Derya
2011. nov. 7. 10:40

Sziasztok!

Ha valaki IR-es vagy cukorbeteg, akkor egyszerűen alkalmazható a paleo életmód, vagy kell valamilyen megkötést tenni a szénhidrátbevitelre vonatkozóan?

Tud erről valaki valamit?

konkrétan és elsősorban a gyümölcsfogyasztásra gondolok....

4238. Falena (válaszként erre: 4236. - F3000dc5ef)
2011. nov. 7. 09:55
Megkérdezhetem, mennyit fogytál?
4237. Lillus-M (válaszként erre: 4226. - F1fee9d062)
2011. nov. 7. 09:33
Maminti! A levesbetétet leírnád hogyan készül? Köszönöm
4236. f3000dc5ef (válaszként erre: 4233. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 7. 09:17
Én is falom a gyümölcsöket...mára melóba nem is hoztam más...banán, alma, mandarin...meg egy kis kesudió ha vmi töményebbre vágynék :D ezek lesznek délután négyig...vacsira szerintem jöhet a szalonna :D
4235. szikati (válaszként erre: 4234. - Aprilmay)
2011. nov. 7. 09:12
Produkálhatod az alulműködés tüneteit, mert dr. Balázs Csaba endokrinológus prof. szerint (aki ennek a területnek nagy szakértője) nálunk magasan van megállapítva a laborokban a tsh felső értéke, szerinte a max. 2,5 lenne a normális. (Amerikában pl. ennyi).
4234. aprilmay (válaszként erre: 4224. - Berillke)
2011. nov. 7. 07:23

A cukor 4,4 és 5,9, ez nem volt kóros (még)

Az inzulin 31,4 és 80.

Ami meg felettébb érdekes, hogy a TSH-m ugyan az értékhatáron belül van, 1,7-tel, de az alulműködés minden tünetét produkálom már vagy 15 éve, csak nem állt össze a kép. Így terhesség után meg pláne, kezdve a depressziótól, a reumán át a fázékonyságt, hőhullámok, elhízás, stb.

Egyelőre örülök, hogy nem mentem el komplexebb kivizsgálásra, hanem elkezdtem a paleo-t, lesz,ami lesz, még akkor is, ha nem vagyok jól egyelőre.

4233. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4215. - 0rsiii)
2011. nov. 7. 00:38

A fogyáshoz az kell, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amit elfogyasztasz. Zsírfóbia teljesen értelmetlen, csak nehogy a zsírfóbiát szénhidrátfóbiára cseréld fel, mert az is értelmetlen! Mi baj van a gyümölcsökkel? Egész nyáron szinte mást nem is ettem, csak gyümölcsöt, nyers tojást, nagyon kevés húst rengeteg zöld levéllel.

Reggelire most is kizárólag gyümölcsöt szoktam enni, de nem 1 almát. Szokásos reggeli az átlagembernek 7-800 kcal, próbálj meg ennyit bevinni gyümivel. Almából több mint 1 kg. lenne, banánból 7-8 drb. méretesebb banánt tenne ki. Csodálkoznék ha utána még éhes maradnál :)

1 kg szőlő vagy 2 kg dinnye teljesen normális adag szokott lenni, most sajnos már fogytán vannak a gyümölcsök, csak boltból tudok hozzájutni :(


Paleolit étkezés pedig nem drágább, csak annak tűnik, mert az alapanyagok drágábbak. De egy idő után rájössz, hogy ezekből kevesebb is elég. Saját kert meg pár gyümölcsfa sokat csökkent a költségeken.

4232. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4208. - Panna anyuja)
2011. nov. 7. 00:27
Gyökérzöldségek cellulóztartalma is sietteti a barnamacit kiflé. Épp ebből az okból kifolyólag alig fogyasztok gyökérzöldségeket.
4231. tuksy (válaszként erre: 4225. - Berillke)
2011. nov. 6. 21:34

A 2000NE-t.

Az alapvitaminként a vitaking alapcsomagot szedi a család, de most azt is máshol rendeltem meg olcsóbban.

4230. f3000dc5ef (válaszként erre: 4215. - 0rsiii)
2011. nov. 6. 21:26

Szia!

Vki írta, és gyanítom igaza van, öt kilót így nehéz lesz gyorsan lefogyni. De persze nem lehetetlen. A "rossz" hír neked, hogy minél nagyobb a zsír aránya a táplálkozásban annál könnyebb a fogyás...hát ez gondolom meglepő a zsírfóbia után :) De ez tényleg egy életmód, nem fogyókúra...ha csak paleot eszel, és abból keveset, de sokszor akkor szerintem menni fog a fogyás is. Én a csirkemellet már nem is nagyon szeretem...kevés benne a zsír:D bár libazsírban megsütve fincsi :D

Szóval sok sikert :D

4229. f3000dc5ef (válaszként erre: 4214. - Lillus-M)
2011. nov. 6. 21:21
Igen, ő ugyanannyit használt mintha cukor lenne...megkóstoltam FINOM lett :D
4228. jujiabf (válaszként erre: 4223. - Tuksy)
2011. nov. 6. 20:59
Megnéztem ezt az oldalt. Köszönöm az infot. Olcsóbb, mint a Vitaminkirály!!! Még az összetevőket hasonlítom össze.
4227. panna anyuja (válaszként erre: 4203. - Jujiabf)
2011. nov. 6. 20:51

Panna jól van. Jelentem. Jó lenne kenyeret süni neki, de minden Paleo kenyérben tojás van. Panna tojás érzékeny.

Ha valaki tud tojás mentes paleo kenyeret az tudna rajtam segíteni. Köszi.

4226. f1fee9d062 (válaszként erre: 4211. - Szikati)
2011. nov. 6. 20:29

Én sem tudom, pontosan miért nem paleo a hajdina és az amaránt. Én fogyasztom ezeket, de nem nagyon szeretem magként.

A hajdinalisztnek viszont nincs mellékíze, és finom, még palacsintának is isteni, de a mag még előfőzve, leszűrve sem ízlik.

Az amaránt liszt kicsit darabos. Baromi drága mind a kettő.

Hajdina pehely is létezik, többféle is. Jó levesbetétnek a keményebb, a másik meg kicsit összemorzsolva panírba zs.morzsa helyett.

4225. Berillke (válaszként erre: 4223. - Tuksy)
2011. nov. 6. 20:13
A D-ből melyiket?
4224. Berillke (válaszként erre: 4220. - Aprilmay)
2011. nov. 6. 19:57

szóval mennyi lett a cukor és inzulin értéked?

még nem írtad, vagy nem találom a bejegyzést.

4223. tuksy
2011. nov. 6. 19:57

A vitamin témában találtam egy újabb forrást.

[link]

Minden termékük 100%-ban természetes, amerikai gyártmány, délelőtt megrendeltem, másnap reggel megjött. Én D, Q10, és omega hármat rendeltem. Jó és olcsóbb a vitaminkirálynál.

4222. tuksy (válaszként erre: 4215. - 0rsiii)
2011. nov. 6. 19:31
A paleo-ra mint szemlélet, mint életmód gondolj. A paleo nem fogyókúra. A fogyás egy nem elhanyagolható mellékhatás.
4221. tuksy (válaszként erre: 4215. - 0rsiii)
2011. nov. 6. 19:29

Üdvözlünk itt!

Én egy anyagilag nagyon aprólékos ember vagyok. A családi kassza minden kiadását pontosan feljegyzem és egy szoftverrel rögzítem. Részletes kimutatásim vannak az élelmiszerre költött pénzekről a paleo előtti időkből és a paleo alattiról is. Teljes bizonyossággal állítom, hogy a családunk egy fillérrel sem költ többet élelmiszerre amióta paleózunk, sőt a szezonban amikor olcsóbbak a gyümölcsök és a zöldségek (megterem a kertben és a piacon is olcsóbb) még kevesebbet is költünk.

A zsírfóbiádat csak te győzheted le.

A tojás olcsó és jó fehérjeforrás. Nálunk a négyfős család elfogyaszt hetente 60-80 tojást.

4220. aprilmay (válaszként erre: 4218. - Lillus-M)
2011. nov. 6. 19:26
Igazán látványosan bármilyen diétával csak a nagyon túlsúlyosak tudnak fogyni...
4219. panna anyuja (válaszként erre: 4215. - 0rsiii)
2011. nov. 6. 19:05

Szia. Leginkább az édesség kerül sokba, a többi könnyen megoldható. De ha 5 napja csinálod, akkor tudod hogy azt eszed amit a többiek, csak néhány tiltott dolgot zöldségekkel helyettesítesz.

Én nem fogyózok, de valakitől aki igen, olvastam egy receptet, ahol leszedi a zsírt a leves tetejéről. Ebből gondolom, hogy van aki e mellett is kerüli.

4218. Lillus-M (válaszként erre: 4215. - 0rsiii)
2011. nov. 6. 18:15

Számold ki, hogy most mennyibe kerül egy napi kajád. A kenyér, keksz, csoki, nasi... Nem tudom mit fogyasztottál eddig. Én jobb minőségű kajákat veszek és készítem el magamnak, de sokkal kevesebb a mennyiség, ami lemegy egy nap, és így nem kajálok drágábban mint korábban. Igaz kezdetek-kezdetén lelkesen bevásároltam mindenfajta szükségesnek tűnő dolgot, de kár volt, csak kevés paleo sütit sütök, kenyeret szinte alig.

Bár az is valószínű, hogyha éppen csak öt kiló súlyfelesleged van az nem fog egycsapásra leszaladni rólad. Igazán látványosan csak a nagy súlyfelesleggel rendelkezők tudnak fogyni, mert ez nem egy fogyókúra.

4217. Berillke
2011. nov. 6. 18:01

valaki kérdezte még anno, hogy mikor és hogyan vannak a zöld hétfők (ingyen szállítási napok)

na, holnap az lesz!

4216. Berillke (válaszként erre: 4211. - Szikati)
2011. nov. 6. 18:00

csak mert a csajszi ezen a honlapon abból készítette a sütit

köszi egyébként!

4215. 0rsiii
2011. nov. 6. 17:38

Sziasztok!:D

Én már huuu 5 napja paleozom, hirtelen csaptam bele.:D Elolvastam Szendi Gábor honlapját, a könyvbe is belelapoztam. Érdekes megközelítés. A sok sikersztori teljesen meggyőzött. Na a lényeg, hogy elolvastam ezt a fórumot is fogyással kapcsolatos sikersztori után kutatva és TALÁLTAM:D Tök jók vagytok. Azért vágtam bele, mert szeretnék fogyni. Nem vagyok túlsúlyos, de hiú sajnos igen. 5 kg nyugodtan lemehetne. A másik ok, hogy szerintem kezdődik nálam is az IR a régi rossz evési szokás miatt. Szeretnék végre megszabadulni a szénhidrátfüggőségtől, mert megnehezíti az életem. Nos szívfájdalom nélkül lemondtam minden tiltott dologról. Viszont azt olvastam az előbb, hogy a sok fehérje+ sok zsír+kevés CH biztos fogyás. Kicsit félek a zsírtól. Már úgy megszoktam hogy kerülöm. Ezt a zsírfóbiát szerintetek hogy lehetne legyőzni? Csakmert nálam már egy alma is ki tudja váltani a falási rohamot, és ugye ha sok gyümit eszek, tényleg sokat, akkor nem fogok fogyni, meg van ez a legyőzhetetlen belső kényszer is hogy még még még. Azt is hozzá teszem 20 éves vagyok, fősulis, otthon lakom. Anyagilag nem vagyok eleresztve, szóval nem tudom megengedni hogy minden nap csirkemellet egyek, és a szüleimtől sem várom el hogy finanszírozzák az életmódom. Nem is tudnak róla:D Szóval hogy lehtne mégis fokozni a fehérje bevitelt költségkímélő módon? Hu elég zagyva lett, de remélem ki tudjátok hámozni mi is izgat izgazán:))

4214. Lillus-M (válaszként erre: 4213. - F3000dc5ef)
2011. nov. 6. 14:21
Ugyanúgy használta a xilitet, mintha cukor lenne. Vagyis ugyanannyi kell? Nekem van egy mindenre jó nem tökölős nem koszolós tartósító nélküli receptem, ha a xilittel helyettesíthető lenne a cukor, akkor jövőre már így tennék el mindent.
2011. nov. 6. 12:49

Remélem jobban lesz Panna!

Engem a xilit nagyon hajt, valószínűleg azért mert ritkán használom. Mondjuk most jönnek majd a xilites befőttek...anyukám azzal rakta be nekünk :D nyami :) csak hát ugye amíg volt friss gyümölcs nem ettük. Na majd most :D

Én allergiás vagyok..de kajákra nem hálistennek, semmi hisztaminost nem érzek meg. Imádom a savanyú káposztát :D

Jó össze - vissza írás lett, de Mindenkinek szép napot kívánok! Itt gyönyörűen süt a nap!

4212. Paleo fan (válaszként erre: 4203. - Jujiabf)
2011. nov. 6. 12:15
Nem feltétlenül. Nekem pont fordítva volt, valószínűsítem a tejtermékek elhagyását. Nem csak nálam hozott ezen a téren jó eredményt, hanem a 85 éves anyukámnál is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook