Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4811. f3000dc5ef (válaszként erre: 4801. - Rozália)
2011. nov. 26. 10:52

1-es, vagy 2-es típusú??

Nagyon nem mindegy, ha egyes akkor kell az inzulin, max. csökkenteni lehet--volt a tv-ben, hogy két gyerek bekómázott, mert "drasztikus" diétát követtek, gyanítom, hogy paleo volt...de nem mondták pontosan, az is lehet, hogy szülő mindent jól csinált..majd a gyerek evett vmi olyasmit amit nagyon nem kellett volna(lehet előtte szabad volt, most meg baj lett) na szóval, az új könyvben, már Szendi is a ketogén diétát ajánlja ha vki teljesen le akar állni az inzulinról.

Ha kettes típusú a cukorbetegség, akkor szerintem tök fölösleges bármit is számolgatni, akkor a szervezeted szépen helyrehozza a dolgokat, ha rendesen betartod a paleot! Erről is írtak, hogy ha mégis gond van ezzel a kajával, akkor mindig kiderül, hogy amit kettesnek hittek valójában egyes.

Sok sikert!

4810. f3000dc5ef (válaszként erre: 4795. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 26. 10:46

Persze igazad van, ha marad minden így akkor döglődés lesz kőkeményen....

Spengler Nyugat alkonyából pedig tanulmányt írtam...na jó a kajához nem sok köze van, de nagyon sok megszívlelendő következtetése van.....

4809. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4807. - Ujlany)
2011. nov. 26. 10:26
???
4808. f1fee9d062 (válaszként erre: 4807. - Ujlany)
2011. nov. 26. 10:16
Igen, ez már nekem is eszembe jutott! Én itthonról dolgozom többnyire. Máshogy ezt nem tudnám megoldani, mert nemcsak paleo vagyok, hanem gabonára és jónéhány keményítőre is allergiám van. Semmi félkész termék. Nyers húst veszek és zöldséget. Itthonról könnyebb...
4807. ujlany
2011. nov. 26. 09:45
A tobbiekhez: Lanyok (de akar fiuk is), ti teljes munkaidoben dolgoztok? Tudom minden csak szervezes kerdese, de ugy tunik ti ezt az egeszet kirazzatok a kisujjatokbol.
4806. ujlany (válaszként erre: 4801. - Rozália)
2011. nov. 26. 09:43

En ertem, hogy mirol beszelsz, es tudom, hogy nem konnyu.

De ha te nagyon elszant vagy, akkor elobb-utobb a kornyezeted el fogja fogadni, hogy te maskepp akarsz enni/elni.

A lenyeg, hogy legy kovetkezetes. Ha szenhidratos ebedet foznek, csinalj magadnak egy tojasranottat.


Az is segithetne, ha csinalsz magadnak egy heti kaja tervet, es szepen kirakod a falra. Mindenki lathatja neked mi a terved, es aztan, hogy csak egy felet kelljen fozni meg ok alkalmazkodnanak.


De megegyszer, en azt hiszem pontosan ertem miert olyan nehez neked, en is vivom idonkent a csataimat.

4805. f1fee9d062 (válaszként erre: 4801. - Rozália)
2011. nov. 26. 09:36

Én a számolgatásban nem vagyok jó, de Te biztosan benne vagy már erősen. Zöldség, gyümölcs hús.


Ahogy olvastalak, az étrendedből csak ki kell venni a reggeli kekszet, meg a déli rizses köretet, bocsánat, ha rosszul emlékszem, éjszaka olvastalak. A családod egye azokat is, míg van kedvük, te meg hagyd el. Este én maradékokon nyammogok. Semmi bonyodalom, semmi bonyolultság. Hagyd ki a szénhidrátot és kész. Ja, meg kerüld a tejterméket. Első grádiensben ez már óriási eredményt hoz. Ha számolni akarsz, számolj, itt többen írták korábban, hogy felesleges. Ehhez én nem értek.

Sikereket! :)

4804. Lillus-M (válaszként erre: 4801. - Rozália)
2011. nov. 26. 06:54

Én sem egyedül élek, de azt eszem amit akarok. Az más dolgo, hogy szeretném ha a családom is azt enné amit én, de sajnos ők is inkább azt esznek amit ők akarnak.... (Ha nem küzdök velük)

Szóval ne hagyd, hogy beléd tömjék, mert az a személyi szabadság megsértése részükről. És ha nagyon akarod, a fejedben is(!!!!!) de tényleg ez a legfontosabb, akkor úgyis azt eszel amit te akarsz

4803. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4801. - Rozália)
2011. nov. 26. 06:18

"És nem egyedül élek, ezáltal nem azt eszem, amit akarok. . . "


Beleszólnak hogy mit egyél? Vagy megeszik előled? :)

4802. f1fee9d062 (válaszként erre: 4801. - Rozália)
2011. nov. 26. 04:09

Hogy-hogy nem azt eszel, amit akarsz?

Míg a törpiek felèbrednek, olvass visszafelé. Volt màr ilyen tèma.

4801. Rozália
2011. nov. 26. 03:59

Annyi mindent tudtok a paleolit táplálkozásról, hogy csak nézek:)


Ha segítséget kérek tőletek, megteszitek, hogy segítetek?

Tehát: diabeteszes vagyok. Szénhidrát-szegény diétát kell tartanom. Akkor, ha paleos dolgokat szeretnék fogyasztani, mégis, mit egyek? A napi szénhidrát bevitelem ne legyen nagyon 150 g felett. És nem egyedül élek, ezáltal nem azt eszem, amit akarok...

Köszi a segítséget.

4800. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4798. - Lillus-M)
2011. nov. 25. 21:50

Fején találtad a szöget! Azáltal, hogy aránylag könnyen tárolható, szállítható a birodalomépítés eszközévé vált. A római birodalmat emlegetik min a búza birodalmát.

Ami pedig az erdőkerteket illeti, [link] hasonló kalóriákról beszélnek hektáronként mint a termőföldek esetén.


Még egy gondolat:


[link]


"Utódainknak intellektuális leletekre lesz szükségük, hogy ezt elkerüljék – olyan leletekre, amiket még a Nagy Rossz Példa összedőlésének idején is épp csak elkezdtünk kifejleszteni. 200 év múlva, mikor majd kézzel tisztítják a magokat a kosárban, és megjelenik egy idegen, egy új cséplőgéppel, ami sokkal gyorsabban és kevesebb erőfeszítéssel végzi el ugyanezt, valami okosabbat kell mondaniuk annál, minthogy “Isten ezt megtiltotta”, vagy hogy “Ez nem a mi utunk”. Valami hasonló tudásra lesz szükségük:


“A géped azt igényli, hogy a magokat önmagukban ültessük és nem évelőkkel társítva, amik segítenének fenntartani a talaj nitrogén és ásványi anyag egyensúlyát. És honnan származik majd a fém, hány fát kell kivágni és elégetni a megolvasztásához és megformálásához? És mivel magunk nem tudjuk megépíteni a gépet, váljunk függővé a gép megépítőitől, adjuk nekik az élelmünk egy részét, amit most mind megtarthatunk magunknak? Hát nem tudod, bölcs idegen, hogy ha a biomasszát eltávolítjuk a földről és nem pótoljuk, akkor a termőtalaj gyengülni fog? És mi értékesebbet és kellemesebbet csinálhatnánk a “megspórolt” időnkkel, mint hogy kézzel szedjük a magokat, megérintve és megismerve minden egyes szárat, és a minket tápláló föld minden egyes centiméterét? Legyünk az érzés nélkül kaszaboló hideg fém szövetségesei, és kezünkkel és szemünkkel gépeket és számokat figyeljünk, elszakítva magunkat a földtől, míg majdnem teljesen tönkre nem tesszük, ahogyan az elődeink tették, szegényített uránt, poliklorinált bifenileket és kádium elemeket gyártva, amik a régi városokat a mai napig alkalmatlanná tették az életre? Menj csak vissza a népedhez és mondd meg nekik, hogy ha idejönnek ezekkel a gépekkel, hogy meghódítsanak minket, akkor úgy fogunk harcolni ellenük, ahogyan azt az Arawak, a Seminole, a Lakota, a Hopi és a Nez Perce indiánok sem tudták volna elképzelni, mert mi jobban értjük a világodat, mint te magad. Mondd meg a népednek, hogy tanulni jöjjön.”

4799. Lillus-M (válaszként erre: 4783. - Bozsi61)
2011. nov. 25. 21:13
Nekem természetgyógyász doki mondta, hogy huzamosabban szedjem a probiotikumot, mert voltak hasi panaszaim is paleo előtt. Mára enyhültek, de még mindig be-beköszön egy kis gyenge fájdalommal. Azt is mondta, hogy a legtöbb embernek a Lac..... nevű (narancsárgás dobozban) jön be.
4798. Lillus-M (válaszként erre: 4781. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 21:08
Azért az is igaz, hogy a gabona az üres kalóriáival hozta magával ezt a mértéktelen fogyasztást. Mióta paleózom, azóta a családnak sem veszek semmi dobozos kész gyári cuccot. De nem is kell a kocsit degeszre tömnöm. A saját kajám miatt meg pláne nem. Szóval ha arra rendezkedett volna be a társadalom, hogy a paleoba illő ételeket együk, akkor nyilván a nagyüzemi technológia is arra lett volna kitalálva, de az biztos, hogy jóval kisebb mennyiségben kellene termelni a javakat. Bár gyanítom a gabona előnye abban is rejlett, hogy jól tárolható
4797. macskanyó (válaszként erre: 4793. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 25. 20:53
JÓ, akkor hadd morogjon a férjecském, úgy csinálom, ahogy eddig és ahogy jól esik. Majd nem terhelem túl. Köszi a választ.
4796. macskanyó (válaszként erre: 4791. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 25. 20:51

Hát igen, igazad van, na.

Inkább ne szóljunk nekik, elég jól néznek ki :)

Mondom, engem nagyon elgondolkodtatott ez a két bejátszás reggel. Megyek is, és betolok egy-két almát meg (fagyasztóból kivett) szilvát.Igaz, eddig is ezeket ettem. Bár délután azért jól esik egy kis zöldség meg husi.

4795. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4790. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 20:51

Ezzel nem értek egyet. Vagyis egyetértek, de ha minden így marad, nem fogunk sokáig itt csevegni a neten. A mezőgazdaság rablógazdálkodás, épp a legfontosabbat a termőtalajt teszi tönkre. (egyértelműen alátámaszja a nyugati civilizációról szóló előbb belinkelt írás) Műtrágya és diesel nélkül pedig halomra fogunk dögleni. Termőtalaj is csak addig lesz, míg lesz mit elrabolni valódi paleo emberektől az őserdőben.


[link]


Megoldáson már páran törik a fejüket, egy nagyon jó megközelítés látható itt:


[link]


Tehát ha el szeretnénk kerülni a halomradöglést, akkor inkább a gyümik felé kellene fordulni, nem annyira a szóját meg a fűmagot (csirizmag) kellene erőltetni. Erdő, permakúltúra, gesztenye stb.

A mezőgazdaságra alkalmatlan területen még mindig lehet legeltetni, tehát hús az még akkor is lesz.

Ezért állítom, hogy a nasa által megtámogatott "mindenki legyen vega" mókusvakítás [link] is csak zsákutca.

4794. macskanyó (válaszként erre: 4790. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 20:44
Ebben teljesen igazad van, nem fejlődött volna a kultúra, a technika, meg a Zagyunk!(legalábbis annyira). :D
4793. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4788. - Macskanyó)
2011. nov. 25. 20:37

Gerinceddel nem tudom mit tesz. Ha túlterheled az sem jó, ha meg túlkíméled attól is leépül.


A súlyzó az olyan dolog, fekve ülve nem sokat ér.

(erre rájöttél)

Az izolációs gyakorlatoknak meg nincs nagy jelentőségük. Azok csak a "kiállításra" készülő testépítőknek valók.

4792. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4789. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 20:32

Igen, én csak biztosítottam hozzá a "filozófiai" és "ideológiai" hátteret.


[link]

4791. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4785. - Macskanyó)
2011. nov. 25. 20:30

"de a paleo elvileg LOW-CARB, nem? "


Szendi G, Mark Sisson, Dr burry, Dr.Cordain, Dr. Kurt Harris, Dr. Jack Kruse paleója bizony low carb.


Az ényém, Thijs Klompmakeré és Denise Mingeré (és még nagyon sok másé) meg nem low carb. :)


De mos komolyan. Nézd meg ezeket az embereket:


[link]


Nekik nem kellene szólni, hogy az a sok finomság amivel telitömik a hasukat, az nem jó? Sok benne a fruktóz, ne egyék?! Legalább Gábor zöld könyvét kezükbe nyomni, vegyék tudomásul, hogy nem paleo amit művelnek. Helyette fehérjelisztől es a szakácskönyvéből pancsolhatnának valami 100% paleo dolgot! Lehetőleg ne sütőtökből, se narancsból. Lehetőleg süssék meg!


Számomra ők az igazi paleók, a mi szervezetünk pedig inkább arra van alkotva (amit ők esznek), nem párolt káposztalevelekre meg gyökerekre.


Ha már fruktóz, azért a vad növények is hasonlóan állnak vele mint a mi nemesített édes gyümijeink.


[link]


(abba is hagyom, mert a képek látványától már patakokban folyik a nyálam)

4790. f3000dc5ef (válaszként erre: 4787. - Macskanyó)
2011. nov. 25. 20:27
Én kicsit bonyolultabban gondoltam azért...persze ez így igaz....de nem lenne civilizáció sem.....élnénk a földön mondjuk 100ezren és kész...nem éhezne senki...de nem is beszélgetnénk itt a neten....
4789. f3000dc5ef (válaszként erre: 4784. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 25. 20:25
Hát pont ezt mondtam én is!!
4788. macskanyó (válaszként erre: 4786. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 25. 20:19
Jaj, nagyon lelkiismeretes és aranyos vagy, köszönöm a kimerítő leírást,értem is, de ebből még nem tudom, hogy a kopott ízületeimnek, főleg a gerincemnek nem árt-e? Én is jobban szeretem állva csinálni, fekve semmit nem ér, úgy érzem.
4787. macskanyó (válaszként erre: 4781. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 20:15

"mi lett volna, ha nem kezdenek ennyire gyorsan szaporodni az emberek"

A gabonán szaporodtunk el. De legalább nem lenne annyi éhező, akiket szintén gabonával akarnak megtömni :((

4786. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4724. - Macskanyó)
2011. nov. 25. 20:15

Már rájöttem mire gondoltál :) Teljes test esetén egyes izomcsoportok közt olyan összefüggés van, amikre nem is gondolnánk. Én ezért javaslom még a kargyakorlatokat is állva végezni.


"A teljes testi erő: a hiányzó láncszem

Kinetikus (mozgás) láncnak hívjuk az izmok működésbe hozásának sorrendjét egy mozdulat során. Minden ellenállással szemben végzett gyakorlat kinetikus láncban zajlik le. Ennek a működési láncnak a célja a maximális erőkifejtés átvitele a mozdulatot indító izmoktól a mozdulatot befejező izmokig. Hogy mekkora súlyt vagy képes kezelni, az nagymértékben függ a láncban résztvevő összes izomtól.


Például, vegyük az egyik legjobb tömegépítő bicepsz gyakorlatot, a kétkezes bicepsz hajlítást állva. A terhelés a súlyzó maga, a testtől távolabb eső mozgató izmok a karhajlítók, ismertebb néven a bicepsz izmok. A test középvonalához közelebb eső mozdulatban résztvevő izmok a láb izmai, a medence, és az alsó hát izmai. A nagy izomtömegük miatt a lábizmok felelősek a kiinduló impulzusért, amely a maximális erőkifejtést gerjeszti.


Szóval, vegyük át még egyszer: az alsó végtagjaid erőállapota közvetlenül befolyásolja a karod erejét, mert ez indítja be azt a mozgás láncot, ami a kar mozdulatával ér véget. Emellett, és ezzel összefüggésben, ismert, hogy sportolóknál a karizmok keresztmetszeti mérete (izomtömeg) szoros arányban áll a guggolás és a felhúzással gyakorlatokban mutatott erővel!"


[link]


Ha nem is ugyanezt, de az egyes testrészek közti összhangot hangsúlyozza a fegyencedzés is.

4785. macskanyó (válaszként erre: 4778. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 25. 20:10

De, teljesen igazad van, és szimpatikus is a dolog nekem, zsírral megoldható, meg ahogy Te csinálod. Csak annyiban van egy pici ellentmondás, hogy:

"Azért mert szénhidrát az energiabevitel legnagyobb része?" - hát igen, mert igaz, hogy minden kaja paleo benne, de a paleo elvileg LOW-CARB, nem?

Na mindegy, értem én a szándékod, és teljesen igazad van, a CH nem (kis)ördögtől (:DDD)való.És a gyümik nem hizlalnak, én reggel-este azt eszem, mellé még mást is, és igencsak könnyű vagyok.


Artrózis: nem emlékszem, mit mondtál, nem tárgyaltuk ki, csak azt mondtad, hogy kukorica=ízületi gyulladás, de nekem nem gyula van, és most konkrétan a súlyemelgetés miatt kapok otthon, hogy árt a kopott gerincemnek :). De jó lenne, ha találnál valami okosat, én már annyit keresgéltem.Segít szerinted az artrózison a paleo?

4784. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4781. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 20:07
Azért azt jegyezzük meg, hogy a földművelés nem békés eszközökkel terjedtek el. A két kúltúra hosszú időn át élt egymás mellet, legfeljebb nyilhegyet cseréltek egymással, de azt sem kereskedelm keretein belül. E témában ez: [link] kötelező olvasmány!
4783. bozsi61
2011. nov. 25. 20:01

ujlány!

Probiotikum van pici bogyó formában is, a gyógyszertárban lehet kapni,több fajta is létezik.

Egy doboz általában egy kúra.

4782. macskanyó (válaszként erre: 4748. - Ujlany)
2011. nov. 25. 20:00

Magában eszed a gyümölcsöt, éhgyomorra, ahogy kisördög tanácsolja? Engem mondjuk úgysem puffaszt, ha együtt eszem mással, de nem vagyunk egyformák.

Probiotikum rengeteg féle van, keress a neten vagy bioboltban, gyogyótárban, szívesen segítenek.

Amikor nem kívánod a húst, ne egyél. Nem gond, annyi minden van még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook