Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
83951. Lillus-M
2015. nov. 15. 21:19

Van egy receptes könyv, szerintem 30 éve minden családban megvolt: Édeskönyv. Na ha ezt alaposan átböngészi valaki talál benne egy halom olyan receptet, (pl a torták közt egy csomó ilyen van)amibe nem kell liszt hanem dió, mogyoró vagy mandula a tészta alap, a krém is egyszerű alapanyagokból van. Cukrot le lehet cserélni másra.

Ha valaki nem szeret vajat használni használjon kókuszolajat. Nagyon finom a krémekbe, sokkal jobb mint avaj. Arra kell figyelni, hogy lágy legyen bekeveréskor, és ne folyékony, másrészt pedig kicsit többet kell tenni belőle mint a vajból, mert fajsúlyuk eltérő lehet...


Ma egyébként ezt késztettem én is szülinapra. Ez a süti garantált siker minden nem paleosnál.

[link]

83950. inf3rno (válaszként erre: 83949. - Lillus-M)
2015. nov. 15. 18:59

Csak lesz születésnap, aztán gondoltam utána kérdek, hogy ilyen torta témában mit tud a paleo. Egyébként valszeg sima torta lesz, aztán nem nagyon eszek belőle.


Ez a porított rizsa jó ötlet. Közben én pudinggal próbálkoztam, fele dió, fele zabliszt kávédarálóval porítva, vízzel és kicsi vaníliával elkeverve 2 perc mikros forralás után elég puding állagú lett. Ízre egy diós vaníliás pudingra hasonlít. Ezek szerint a liszt, tojás, tej egyáltalán nem is kell hasonló íz és állag eléréséhez. Majd egyszer kipróbálom tojással meg zabliszttel is a hagyományos receptet, de most meguntam egy időre ezt az édesség témát.

83949. Lillus-M (válaszként erre: 83948. - Inf3rno)
2015. nov. 15. 15:30

Cocomast alaposan bíhűtve habszifonban jó habot lehet, de símán robotgéppel is fel lehet verni.

Már aki szereti a kókuszízt mindenen.


Én egyébként ezt a sprét szoktam venni, családom meg sem érzi, hogy nem tejszínhab. Én is eszek belőle (kb 2x ettem egy év alatt, ennyire nagyon kívánom az édességeket). Itt láthatod az összetevőket is, szerintem ha nagyon tejszínhab kell akár bele is férhet...


[link]

83948. inf3rno (válaszként erre: 83946. - Lillus-M)
2015. nov. 15. 00:00
Habra elvileg jó a habszifon meg a valami zselésítő anyag, pl birsalmából kivont pektin. A gyakorlatban még nem próbáltam, de ami késik nem múlik. Krémre esetleg más ötlet? Kókuszból nem lehet?
83947. inf3rno (válaszként erre: 83946. - Lillus-M)
2015. nov. 14. 23:50
Én egyszer láttam egy dokumentum filmet a kesudióról, azóta nem szimpi. A héja erősen mérgező, a munkások, akik szedik meg ki vannak téve neki, és eléggé szétmegy tőle a bőrük pár évtized munka után. A magról leégetik a héját pont ezért. Nyugatra csak a jól tisztított változat kerül, keleten viszont kisebb mérgezések ritkán előfordulnak a rosszul hőkezelt héj miatt visszamaradt anyagoktól. A mandula jobb, a ciánnal még kibékülök. :-)
83946. Lillus-M (válaszként erre: 83945. - Inf3rno)
2015. nov. 14. 23:23

Utifű maghéj sok tésztában van. Ha szeretsz kísérletezni és lesz egyszer ilyen maghéjad kipróbálhatod mennyi vizet köt meg, jól megduzzad. A tészták állagát lehet vele javítani...Sok rostot tartalmaz...


Mandulatejet nem nehéz készíteni. Én így szoktam csinálni, de akkor már mindjárt többet is, és kidunsztolom. Szerintem gazdaságos elkészíteni, mert a visszamaradó manduladarálék is dunsztolható, vagy fagyasztható.MIkor fel akarom használni csak széttertem egy tepsin, beteszem a sütőbe (miután sütöttem valamit, és még meleg a sütő), ígymegszárad, és szépen porrá őrlöm:

Így duplán hasznosítom a mandulát

[link]


Krémnek kesutejfölt ajánlok

[link]

83945. inf3rno (válaszként erre: 83944. - Lillus-M)
2015. nov. 14. 10:54

Elmentettem, egyedül a maghéj nincs itthon belőle. Egyébként az miért kell bele?


Én közben kísérletezek. Gondolom a zabliszt meg a dió nagy mennyiségben nem annyira paleo, de kiderült róluk, hogy porítva, vízzel elkeverve egy kicsit forralva egész tej ízük van. Gondolom a mandulatej is valahogy így készülhet. Sűrítve talán alkalmasak krémnek is, bár ahhoz zsíradék kellene még bele nem kevés.

83944. Lillus-M (válaszként erre: 83932. - Inf3rno)
2015. nov. 13. 22:45

már tavaly mutattam itt, de most újra mutatom, vannak akik még csak mostanában csatlakoztak. Nálunk a gyerekek közt is nagy kedvenc a csokis mézeskalács szív. Olyasmi házi változatban amit a boltokban is lehet kapni így karácsony környékén... Nem kellenek hozzá különleges alapanyagok a legextrémebb összetevő az útifű maghéj..

Mindjárt beteszem a képét a naplómba...

83943. Summer3
2015. nov. 8. 16:58

[link]


Ezekről a receptekről tudtok valamit? A blogjukon most nem érhető el az összetétel, de nagyon jól néznek ki ezek a sütik.

83942. Kantara (válaszként erre: 83939. - Lillus-M)
2015. nov. 8. 11:50
ja nekem is eleg a gyumolcs. o most ilyen atallasos idoszakban van.
83941. Derya (válaszként erre: 83935. - Lillus-M)
2015. nov. 8. 09:41
hol van ez?
83940. Lillus-M (válaszként erre: 83938. - Kantara)
2015. nov. 8. 09:27

Szerintem, hogy egy másik posztban javítja az nem sokat jelent, mert a fb oldalán még most is ez az első amit valaki meglát. No meg ott van kint órákig, ha beperelik, akkor az azt jelenti, hogy a valótlan állítás ott van. Csak nem annyira ostoba, hogy ne tudjon javítani, vagy szóljon a Rékának.

Szerintem az van, hogy ch csökkentett termékeket elkezdtek sokan mások is árulni. Ráaádsul nincsenek tele szójával és adalékokkal, és gyanítom sokan elpártoltak tőlük. Itt Pécsett az Árkádban is van egy üzletük. nem sokat plázázok, de ha elmegyek az üzlet előtt én nem szoktam bent soha vevőt látni. Egyszer bementem megnézni a paleo termékeket kíváncsiságból. Hát szerintem elég gusztustalan kenyereket sikerült összehozniuk. Mind nagyon sötét volt, és nehéz kinézetű. A neten böngészve szerintem találok kapásból millió kenyér receptet ami már ránézésre is csak jobb lehet mint azok a fekete bodagok...


Na mindegy is nem is akarom itt ezzel tölteni az oldalt. Még annyit, hogy az érintett cég is nyilatkozott, miszerint nincs még semmiféle határozat és visszahívás, vizsgálat volt, és a nébihnek nem elektronikus, hanem papír alapú adatszolgáltatás kellett volna. MIndenesetre az igaz is, hogy a Nébih azonnal közölni szokta név szerint, ha valamelyik gyártónál talál valamit, itt meg csak célozgatás volt egyelőre...

Tanulság, együnk zöldséget, gyümölcsöt és húst, abban lehetünk még valamennyire biztosak..:-)))))

83939. Lillus-M (válaszként erre: 83938. - Kantara)
2015. nov. 8. 09:16

eritrittől akár fájhat is a gyomra.


Én sem sokat sütök, de a lisztkeveréke nekem épp olyan összetevőkből van amikkel ki vagyok békülve. Nem mondanám, hogy nemtermészetes összetevőkből áll. Viszont ebből sikerült olyan a mugli péksütihez is hasonló cuccot sütni amit a gyerek is megeszik. Nem kéri állandóan, de ha kell akkor jó ha van. Én nem különösebben járok rá. Nekem már egyszerűen nem kell az édes.... Kivéve a gyümölcs.

83938. Kantara (válaszként erre: 83937. - Lillus-M)
2015. nov. 8. 08:26

nem javitotta hanem egy masik posztban helyesbitett. szerintem fogalmase hogy kell egy posztban javitani. En nem erzem a gonosz szandekot csak az utkozik ki szamomra hogy paraszt a szo rosszabbik ertelmeben. nem egy intelligens muki.

Szafi lisztjeit tovabbra sem veszem mert ezek a lisztkeverekek nem erdekelnek iszonyat dragak. jobban hajlok a termeszetes kajak fele.

megcainaltam troll sutotokos kakaostekercset. nagyon finom de mivel elfogyasztasa utan a ferjemnek megint fajni kezdett a gyomra az eritritre gyanakszunk.

83937. Lillus-M (válaszként erre: 83936. - Kantara)
2015. nov. 8. 08:15

[link]


Ja itt a poszt is, akit érdekel. Nem akarok Norbizni itt, de szerintem ő ezeket a neveket nagyon nem véletlen írta ki ide. A Szafinak jól mennek a a paleo cuccok, a Norbié iszonyú drága. Egyéb téren a többiek is konkurensek. A paleosokban eeleve volt ellene egy dac, aki meg Norbizott eddig, azt nem fogja érdekelni a paleos, Norbi nem is nagyon marketingelt ezek a termékek mellett. A batyut meg ördög tudja mit szokta hirdetni, nem tudom nem meghallani néha rádióban a hadaró dumáját, de én paleos cucc reklámot nem hallottam még soha...


Ez szerintem a tipikus eset,mikor valakiket kabátlopásba belekevernek....


Én csak a Szafiról tudom, mert az ő oldalát látom a fb-on, hogy neki nem gyárt ez a cég, csak árul viszonteladóként tőle beszerzett, de nem szafi márkás termékeket. Azonnal kérte is a poszt javítását, amit Norbi nem tett meg. Márpedig azt nekem senki ne mondja, hogyha egyilyet kitesz, akkor nem ül ott a gép mellett és lesi kajánul a balhét. Arról nem is beszélve, hogy tecccikelte a kommenteket, de a javtást nem tette meg...

83936. Kantara (válaszként erre: 83935. - Lillus-M)
2015. nov. 8. 07:27

én úgy látom, mert pont elém ugrott fészen a bejegyzés, vagy poszt vagy mi, hogy egyáltalán nem a paleosokat meg a viszonteladókat mocskolja, hiszen őket is károsultként tünteti fel. Mertugyanishogy a DW gyártója volt a hunyó aki megtévesztette a vásárlóit és viszonteladóit. Szerintem ez a poszt a paleosok érdekében született nem ellene, tessék újra elolvasni.

"Többek között Katus Attila liszt és cukorhelyettesítő, Burján Szafi termékgyártás, Auchan beszállítás, Békás Kft, Mediline, CBA beszállítás, Lipóti ch csökkentett lisztek péksütihez és még hosszú a sor. Őket és a vevőket ki fogja kártalanítani?" ez nem őket jelöli ki bűnösnek.

83935. Lillus-M
2015. nov. 7. 21:16

Ki jártas itt Norbi ügyben? Bedőlt neki a paleo vagy mi van? Miért mocskolódik az oldalán paleosokkal, meg egyéb konkurenseivel, és olyanokról ír szemétségeket, akik most kezdhetnek mosakodni. Mert ugye aki egyszer belekeveredik.... Persze már az érintettek kommmentelik is N. szemétségeit, kérik, hogy javítsa igazítsa a posztot. De füle botját sem mozgatja. Na persze a kommenteket azért lájkolja mert minden lájk ér valamit.

Mindenesetre gusztustalan mint ahogy azt már megszokhattuk tőle...

83934. Lillus-M (válaszként erre: 83933. - Kantara)
2015. nov. 7. 21:02
na hajrá... adj neki almaecetet, az paleo, jó sok mindenre és még fogyaszt is :-) :-)
83933. Kantara (válaszként erre: 83929. - Lillus-M)
2015. nov. 7. 08:36
nem is tudom... megjegyzest tettem a sulyara. Aztan bizonyitaskeppen hogy a paleo ugysem er semmit hajlando egy honap probat tenni. be akarhha bizonyitani h hulyesegeket beszelek. :-) mondjuk tenyleg nem sokat fogyott ugy 3 kg korul csak most faj a gyomra. mondjuk az majdnem minden evben faj igy nov tajekan de most perszw a paleo a ludas. a kajaimat jo izuen eszi meg meg is jegyzi h k....vafinom miez.
83932. inf3rno (válaszként erre: 83931. - Lillus-M)
2015. nov. 7. 00:05
Persze, ezeket tényleg meg kell csináltatni, de felesleges mindet egyszerre, ha amúgy nincs semmi bajod. Annak, aki nem beteg első körben elég a TSH, FT4, (FT3) a biztonság kedvéért. Azok is 5000-be fájnak. Második körben meg lehet a többit, ha valami nem stimmel, és még hozzá lehetne húzni körülbelül 5-10 másik vizsgálatot különböző lehetséges okokra, ami együtt legalább 30-ba kerül most synlabnál. (Egyébként nem "anti-TSH", hanem "anti-TSH receptor" vagy TRAK-nak is szokták még hívni.)
83931. Lillus-M (válaszként erre: 83922. - Inf3rno)
2015. nov. 6. 20:42

a vérvételi ajánlást biztos, hogy nem az adminok dolgozták ki ott a csoportban saját ötletüktől vezérelve, hanem szakértők ajánlásai alapján készült.

Mondom én, aki egyébként semmilyen labort nem készíttettem. (na ezzel nem vagyok ám egyedül)

83930. Lillus-M (válaszként erre: 83921. - Inf3rno)
2015. nov. 6. 20:40

A jódtól, ha normális dózisban szedik maximum annyi kellemetlenséget lehet várni, hogy méregtelenítési folyamatok indulnak be. A szervezetünkre kártékony halogéneket brómot, fluort, klórt képes kipiszkálni a helyükről, és ezek járhatnak kellemetlen tünetekkel.


Én amúgy jobban hiszek dr Sircusnak és dr Browsteinnek, akik évi több száz beteget látnak. Itthon nincs gyakorlata a jódszedésnek. Illetve csak nemrég kezdődött el egy kis mozgolódás, de ez sem az egészségügy széles látókörének köszönhető.

Amúgy Szentgyörgyi is megemlíti, hogy minden bajukra kálium jodidot szedtek. Nem tudták, hogy miért jó, de jó. És ezt a mondását egy csomó angol nyelvű forrás idézi...

83929. Lillus-M (válaszként erre: 83928. - Kantara)
2015. nov. 6. 20:18

na hogy vetted rá???

Megoldást azt nem tudok...

83928. Kantara
2015. nov. 6. 15:42
a ferjem par hete paleozik. par napja faj a gyomra. emlekszem mas paleosok is jartak igy. de mi a megoldas?
83927. Summer3 (válaszként erre: 83925. - Vessla)
2015. nov. 6. 14:18
Szóval ezt nekünk nem szabad. Szomorú vagyok...:(
83926. Lillus-M
2015. nov. 6. 13:14

aki a csokit szereti annak mutatom :-)


[link]

83925. Vessla (válaszként erre: 83920. - Summer3)
2015. nov. 6. 04:58

Van. Nem sok de van.


[link]

83924. inf3rno (válaszként erre: 83920. - Summer3)
2015. nov. 6. 01:46
Elvileg nem szabadna, hogy legyen benne, bár nem tudom a pontos eljárást, hogy hogy készül. A glutén tartalék fehérje, nem valószínű, hogy előfordul a zöld részekben.
83923. inf3rno (válaszként erre: 83913. - Lillus-M)
2015. nov. 6. 01:43
Ja, amúgy köszi a szöveget! A ferritinre nem tudtam, hogy hat a jód. :-)
83922. inf3rno (válaszként erre: 83913. - Lillus-M)
2015. nov. 6. 01:41
Stimmel a vérkép. Én csak TSH, fT4, anti-TPO, vas és ferritin amiket csináltatok ezek közül. Az anti-TPO-t is csak azért, mert autoimmun alulműködésnél (amire gyanakszom) sűrűn jelez. A maradéknak akkor van nálam értelme, ha igazolja a TSH és az fT4, hogy valami nincs rendben. A vas és ferritin tök más irányból jött be nálam. Teljes vaskötő kapacitást is érdemes csinálni azok mellé, hogy teljes legyen a kép vassal kapcsolatban is. Gyulladásnál általában kivonja a vasat a vérből a szervezet és beteszi a ferritinbe. Reuma pl rendesen fel tud lángolni, ha az amatőr orvos vashiányra vasat ad.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook