Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
84071. Lillus-M (válaszként erre: 84070. - Zsanna54)
2016. jan. 7. 22:19
Szendi: Paleolit táplálkozás haladóknak
84070. zsanna54 (válaszként erre: 84069. - Lillus-M)
2016. jan. 5. 11:45
Sziasztok! Lillus, Mi a könyv címe? Boldog új évet Mindenkinek!
84069. Lillus-M
2016. jan. 4. 10:58

Szendi könyvét olvastátok már?

Még nem értem teljesen a végére (ma elviszem a gépemet szervizbe, úgyhogy este biztos ki tudom olvasni :-) )

Amit korábban véleményt ide bemásoltam az szerintem nem állja a helyét. Eleve Szendi ilyen. Kritizál. Korábbi könyvében kritizálta az orvosokat, a pszichiátereket, meg a különböző alternatív irányzatokat (vércsoportdiéta, lugosítás, makrobiotika). Most már vannak paleo szakértők is akiket kritizálhat. természetesen ráismerni egyik másik szakemberre, sőt, még a blogja hozzászólóját is be lehetett azonosítani. De ha valaki nyomon követte a blogot, amit már meg is szüntetett, és mindazt a pocskondiázást amivel őt ott illették, akkor szerintem ez a könyv csak nagyon enyhe kis viszonzás ezekre a szemétkedésekre...

Amúgy meg irtó nagy munka fekszik benne. Alapos körüljárása 1-1 témának. Le a kalappal. A könyv egyharmada kb csak forráslista. Azon persze elgondolkoztam, hogy azok a paleo guruk, akiknek az ajánlásait kritizálja azok is képesek lennének-e alátámasztani ilyen erős bizonyítékokkal a saját igazukat, vagy tényleg Szendi ennyire jól kihámozza a millió kutatás közül a tutit???????


Végigveszi azokat a problémákat és népszerű témákat, amik felmerültek a paleozók között az elmúlt években. Emelkedett éhhomi vércukor, túlzott fogyás, visszahízás, kortizol,

ketogén...

Ha valami nem működik paleo hatására, akkor szoktuk mondani, hoyg mindenki szervezete máshogy működik. Hát igen, itt tényleg választ kaphatunk, hogy mi minden rengeteg dolog befolyásolja a szervezetünk működését. Alapvetően az epigenetika. Vagyis nagyon rosszul teszi az, aki paleozik, majd terhesség során "nem képes" a paleot folytatni, de majd utána újra szeretné kezdeni. Hihetetlen, hogy az anya milyen mértékben felelős születendő gyermeke egészségéért.

Ja és nem kell a címtől megijedni. Aki már kicsit jártas a paleoban, érti az alapokat, az nyugodtan elolvashatja.

84068. Lillus-M (válaszként erre: 84067. - Vessla)
2016. jan. 4. 10:39

szerintem kétféle ember van. Az egyik úgy kezd neki, hogy már a fél szakirodalmat áttanulmányozta, töviről hegyire ismeri a gyógyulástörténeteket, de még mindig hezitál, hogy vajon jó lesz-e neki ez???

A másik aki fogja és belevág, mert hallott ezt-azt. Ezek egy része érdeklődő, ezért elkezd hozzáolvasni, csatlakozik fb csoportokhoz nézeget oldalakat. Na őket meg lehet vezetni és az elején bőven össze lehet zavarni. És van egy réteg, aki nem sok mindennek néz utána, sőt elvárja, hogy a másik leírjon neki bizonyos dolgokat, amiknek ő is utána járhatnia. Ők magukra vessenek...

84067. Vessla (válaszként erre: 84065. - Lillus-M)
2016. jan. 4. 04:41

Igazat adok neked.


És bevallom, még most sem értem, ha valaki elkezd valamit, az miért nem olvass alaposan utána. Akár ilyen oldalszerkeztő önjelölt próféta. De az is aki el akar kezdeni simán életmódot váltani.

Akit meglehet zavarni....hát na....érdekes. Én kezdő koromban is tudtam, hogy földimogyorót nem eszünk, és kész.

84066. Vessla
2016. jan. 4. 04:40

Jó reggelt!

Buék! :D

84065. Lillus-M
2016. jan. 3. 21:52

ritkán szoktam kötözködni bárkivel is a neten, de ma nem bírtam, hogy ne szóljak..

A FB paleo csoportban tegnap meg ma valaki megosztott egy halom sütit. Nem akarom kritizálni, de azért ha már képet teszek fel, akkor az a süti nézzen ki valahogy-na... Ha meg egy oldalt indítok a sütigyáramnak, akkor meg pláne. De nem is ez a lényeg. Szóval bemásolom a társalgásom amit egy önjelölt paleo prófétával folytattam, elszomorító


Monika Kiss: a hozzávalók közt szerepel földimogyoró is mint opció. Az nem paleo!!!!

Tetszik · Válasz · 12 órája


JSZ: Tisztában vagyok vele smile hangulatjel Van olyan aki megengedi magának és fogyasztja, pl egy-egy sütibe. Azért írtam oda, az is egy opció, úgy mint a pl a sajt, az se paleo de valaki kompromisszum miatt fogyasztja smile hangulatjel

Tetszik · Válasz · 11 órája


Monika Kiss szoktak kompromisszumként rizst fogyasztani, vagy egyesek kemény sajtot. Apróságok. De hogy hüvelyest kompromisszumként emlegetni... Hát én még ilyennel sosem találkoztam. Erősen nyitja a bélfalat, a paleo egyik lényege pedig az emésztőrendszer rendbetétele. Ez egy kezdőnek erősen megtévesztő!! A bizonytalant pedig összezavarja

Tetszik · Válasz · 1 · 10 órája


Monika Kiss Amúgy meg belekukkantottam kicsit a receptjeidbe. Háát találtam ott cukormentes Hulalát meg gluténmentes zsemlemorzsát... ezek is a kompromisszum kategória nálad??????

Tetszik · Válasz · 15 perce


Jennifer Szalai Ha olvastad az oldalon a recepteket, akkor nyilván azt se hagytad figyelmen kívül, hogy vannak akik elküldik a saját receptjeiket, saját süteményeiket amiket ők készítettek. Ezek fel is vannak tüntetve, még mielőtt szerepelne a recept leírása. Tudom melyik receptről írsz most, de szépen kérlek mielőtt felháborodva írsz olvasd el, hogy nem az én receptem, hanem életmódváltók, kezdő diétázók is küldenek recepteket, hisz nem csak olyan személyek követik az oldalt akik paleoznak, hanem vannak akik ételallergiások is smile hangulatjel

Tetszik · Válasz · 9 perce


Monika Kiss Nem a te recepted, de az oldalt te szerkeszted. Így a te felelősséged, hogy mit teszel fel oda. Ha a paleo receptjeid közt nem paleo alapanyagok szerepelnek -származzon a recept bárkitől is-, akkor egy kezdő méltán hiheti, hogy bátran elkészítheti, hisz bízhat benne, , hogy aki egy ilyen oldalt szerkeszt az ért is hozzá. Egy ilyen oldal szerkesztése felelősséggel jár ám, azt ugye tudod. Itt mások egészségéről van szó.


Az utolsó válaszát nem mentettem el, de közölte, hogy a gyógyulásról pont neki nem kell mesélnem, mert van benne bőven tapasztalata, és egyébként is szívesen ad nekem tanácsot, ha majd tudok vele normális hangnemben beszélni...


Szerencsére az admin is felszólította, hogy vegye le a halom sütijét, mert nem ez a paleo, és ha már működtet egy oldalt, akkor némi elméleti tudnivaló is szükségeltetne nála is meg az oldalán is. Na erre gyorsan megosztott egy másik paleo oldalról ezt-azt... Nem régi az oldal végignéztem, hát a legelején a bevezető is valami siralmas de tényleg.

Nem mások kritizálása végett írom ezt, hanem dühből, hogy ma már bárki adhat tanácsokat, és tényleg nagyon észnél kell lenni egy kezdő paleosnak, hogy melyik sorba áll ben...

Ja az oldal nevét is kiírom "csakazértis" mert megérdemli:

a FB-on Paleolit életmódváltás, nem javaslom senkinek, hogy követendő példának tekintse...

84064. Katoca5
2015. dec. 31. 23:13

Ahogy írtátok tényleg mindki másképp reagál a lázra. Én vagyok az, aki a nem csillapítom a lázat 39,5-40 foknál sem, mert ismerem, hogy hogyan reagál a lánykám rá. Amúgy nagyon jól kialussza. Valahol olvastam és tényleg saját magam is megtapasztaltam, hogy este 3 óráig emelkedik a láz, utána már csökken. Én a kislányommal együtt alszom, ezért nem okoz problémát, hogy éjszaka is figyeljem őt, halljam, hogy hogyan változik a légzése, mert ez is sokat számít. De volt egy időszak az életemben, amikor bizony éjszakára lázcsillapítót adtam, mert annyira fáradt voltam, hogy nem bíztam magamban, hogy tudok rá figyelni, pedig éber alvó vagyok. Ekkor volt az, hogy több napig is eltartott a láz.

Szerintem amíg szépen eljátszik, addig nem probléma a láz, csak sűrűn kell itatni a gyerkőcöt. Ha már elfekszik, nyűgös, sírós, akkor kell rá jobban odafigyelni, ölelni. Ez az állapot minden gyemeknél más hőfoknál jön el.


Amúgy én személy szerint 37,2-nél már nem tudok felkelni, 38,5 foknál pedig már ráz a hideg, vacognak a fogaim. (Mondjuk nem is vagyok az a nagyon lázas fajta, emlékeim szerint tini koromban voltam utoljára lázas, kb. 20 éve. :) )


Azt még nem is hallottam, hogy a spermákra ilyen hatással van a láz. Ha fiam lenne, én is keresnék valami alternatívát a láz csillapítására. A Belladonna és a borogatás szimptikusnak tűnik. :)


Egészséges Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :)

84063. Derya
2015. dec. 31. 15:32
boldog uj evet mındannyıotoknak!
84062. Derya (válaszként erre: 84057. - Lillus-M)
2015. dec. 31. 15:31

ha nem kovettem volna el ismet ugyanazt a hıbat, hogy hagyom magam rabeszelnı a lazcsıllapıtora, akkor szerintem mar rendben lenne.

pentek este lazasodott be, lazcsıllapitoval igy 2 es fel nap alatt lement a laza, de tegnap estere megınt belazasodott es vasarnaptol jott a kohoges.

teganap a kohoges mar enyhult, ahogy elkezdtem adnı nekı a mezes cıtromlet. elozoleg hetfon es kedden kapott par alkalommal kohogescsıllapıtot, de azsemmit nem ert, csak lefojtotta a kohogest, de amınt kıment a hatasa megınt kohogott.

a laza reggelrelement es alıg kohogott.

most alszık, hıszen este alıg tudott, de talan mar rendben lesz.

84061. Derya (válaszként erre: 84055. - Lillus-M)
2015. dec. 31. 15:24

hat tudod, hogy ıtt mınden olyan problemas... :-(

ha lehetne is kapni ilyeneket, akkor sem tudom, hogy hol...

elmentunk orvoshoz, mert az apja "betojt", hogy nagyon sıros, en meg nem ellenkeztem.

na, az orvos, akı egyebkent altalanos orvos, nem gyerekorvos, mert gyerekugyelet ıtt nıcnsen, mondta, hogy nıncs nagy baja, csak kıcsıt megfazott, erre folırt nekı antıbıtıkumot meg paracetamolt lazcsıllapıtasra.

ezeket nem engedtem beadnı nekı, vagyıs hogy en nem adtam be nekı.

ibuprofen tartalmu lazcsıllapıto szırupott alaltunk, talan jobb, mınt aparacetamol, abbol kapott parszor, az atyaı nyomasnak engeledelmeskedve, de nem azert mert egyetertettem, ıgy 2 es fel nap alatt elmult a laza, de csunyan kohogott e fajt a torka.

aztan tegnap ismet belazasodott, de akkor mar nem adtam nekı lazcsıllapıtot, es le is ment nekı reggelre magatol.

legmagasabb tegnap 38,6 volt, aztan szep lassan lement magatol. most rendben van.

a kohogesere a sogorom altal ajanlott cıtrom mez kombo kıvalo, szınte rogton megszuntette.

ajanlom nektek ıs, ha szukseges lenne.

szerıntem nem ovıbol van, hanem a ferjem hozta haza.

84060. Derya (válaszként erre: 84052. - Lillus-M)
2015. dec. 31. 15:18
igen, 3 evvel ezelott meg Yasmınka szuletesenel kaptam egy tajekoztatot, hogy mıt kell tennem, ha belazasodık. akkor meg 38-tol ajanlottak csıllapıtanı, de most meg mar ugy olvastam, hogy 39-tol.
84059. Derya (válaszként erre: 84049. - Nagyon régi)
2015. dec. 31. 15:17

hat igen o is lefekszsık 38-hoz kozel es nyugoskodık, sıros lesz, egyebkent nem olyan.

hat felorankent azert szerıntem nem kell neznı, de orankent lehet.legtobb nekı 38,9 volt, akkor elkezdte raznı a hıdeg, de mar ılyen 38,5-6 korul semtud aludnı, hanykolodık, felkel sokszor. mıvel egy agyban alszunk, ıgy ezt eszreveszem.

84058. zsanna54
2015. dec. 31. 10:35
Sziasztok! Kellemes szórakozást kívánok Mindenkinek,a mai napra, illetve éjszakára!Persze a nyugodt csendes szilveszter is kellemes, rajtunk is múlik, hogy telik el.Örülök, hogy itt vagytok, már megijedtem,hogy semmi mozgás.Szerintem ,38 fok felett, a kéz, lábborogatással érdemes próbálkozni.Ha nem viszi le, csak utána lázcsillapítóval. De, szerintem gyereke válogatja, ahogy írtátok is.Üdv.
84057. Lillus-M (válaszként erre: 84056. - Vessla)
2015. dec. 31. 08:52

Igen, nem lehet kivédeni, hiszen a fertőzéseket elkapjuk. Ha az immunrendszer jól működik, akkor viszont gyorsan leküzdi és ez a lényeg. Kíváncsi vagyok Yasminka milyen gyorsan esik túl rajta.

Én az enyémeken tapasztalom, hogy 2011 óta nem terheli az immunrendszerüket a tej meg a glutén és ez milyen fantasztikus változást hozott az egészség szempontjából, pedig nagyon messze vannak a a pleotól.

Ebben a tanévben még pl nem is hiányoztak, holott már mindkettőjük osztályán végigsöpört 1-2 betegséghullám. Tehát nem az életkor előrehaladta az, ami miatt már nem betegek annyit.

Ha pedig megbetegszenek tényleg nagyon banális kis tüneteik vannak csak és egy hetet még nem hiányzott egyik sem azóta betegség miatt.

84056. Vessla (válaszként erre: 84055. - Lillus-M)
2015. dec. 31. 08:34
Kell a betegség is :D immunrendszer miegyéb :D Meggyógyulnak, ez a lényeg :D
84055. Lillus-M
2015. dec. 31. 08:32

Egyébként meg jobbulást Yasminkának. Ovis szerzemény?

Amikor a gyerek először betegszik meg abba a szülő is nagyon bele tud betegedni....

Természetes gyógyhatású szerek, amiket mindig tartok itthon a grapefruit mag olaj. Ennek van olyan változata is ami nem rossz ízű. Nagyon hatékony az oregano olaj. Ennek csak az a baja, hogy kisgyerek nem biztos, hogy beveszi, mert kicsit erős az íze. Torokgargalizáslásra is nagyon jó. Néhány óránként pedig beadni 1-1 cseppet , az erős antibiotikus hatása miatt.

Jó még betegségekben a lizin. De ezt csak úgy immunerősítőnek is lehet szedni, néha 1-1 pici késhegynyit egy kis gyümölcslében beadni. Gyulladásra a Gal féle kurkuma, ami szuper erős, és jó a vivőanyaga. És természetesen nagy dózisban a C és D vitamin.

Én múltkor ezekkel 2 nap alatt túl lettem egy brutális felfázáson. ((Persze szedtem mellé tőzegáfonyát is, mert arra azt is ajánlják))

84054. Lillus-M (válaszként erre: 84049. - Nagyon régi)
2015. dec. 31. 08:23
igen én is egy enyhe hőemelkedéstől már a padlón vagyok...
84053. Lillus-M (válaszként erre: 84048. - Mirandas)
2015. dec. 31. 08:22

Nekem is fiaim vannak, lehet, hogy akkor ezért mondták a 38,5öt. Én volt mikor már hűtőfürdőbe tettem. Normál meleg fürdővízbe ültettem, és engedtem hozzá a hideg vizet. Persze nem kellemes, meg a priznic sem.

És nagyon lengén kell őket öltöztetni.

84052. Lillus-M (válaszként erre: 84047. - Derya)
2015. dec. 31. 08:20

szerencsére az enyémek már rég voltak lázasak, de nekünk egy normálisabb gyerekorvos mondta a 38,5-öt annak idején. Azóta lehet, hogy már más az ajánlás.

De a gyerekek sem egyformák. A kisebbikem alig lázasodott be, inkább csak hőemelkedése volt, de attól is aludt mint akit fejbe vertek. A nagyobbik az nagyon lázas tudott lenni. Könnyen felment 39 fölé. Na akkor nem mertem már kockáztatni. De nekünk pl használt a homeopátiás lázcsillapitás is. Belladonnát használtunk. Ez azért is jó, mert nem viszi le teljesen a lázat, csak csillapítja, tehát maga a láz a funkcióját továbbra is el tudja végezni.

84051. Lillus-M (válaszként erre: 84045. - Derya)
2015. dec. 31. 08:13
38,5
84050. Vessla
2015. dec. 31. 05:09

Az én két fiam is másképpen viselte. A nagy ritkán lázasodott be, de ha igen akkor már 37,5 től kidőlt. A kicsi rögtön lázzal reagált ha beteg volt, és ő is még simán elvolt 39 környékén.

De megmondom őszintén, szerintem a 39-nél én már csillapítanám, az már nagyon sok. Sőt 38,5-nél is.


És persze, a láz arra való, hogy kinyírja a vírusokat, és baktériumokat, azért van túl rajta hamarabb, ha hagyjuk a lázat. De aki nem bírja, azt nem kell hagyni szenvedni, mert maga a láz is okozhat károkat.

84049. nagyon régi (válaszként erre: 84047. - Derya)
2015. dec. 30. 22:10
Mindenki máshogy viseli a lázat. Én 7.2-nél nem tudok felkelni. Amúgy egyet értek az alábbiakkal, csak végszükségben, de éjjel hogy fogod félóránként nézni? Ha nagyon magas, én éjjelre beadnám...
84048. Mirandas (válaszként erre: 84046. - Katoca5)
2015. dec. 30. 21:07
Ezt jól mondod, de ha kisfia van az embernek akkor muszáj csillapítani 38,5 felett, mert állítólag nekik a herék károsodhatnak. Én nem mertem kockáztatni egyik fiamnál sem. És ha elérte a 38,5°C akkor borogatással próbáltam tartani a hőmérsékletét, hogy ne menjen feljebb. (Egy nagy fürdőlepedőbe bugyolálom és a kezeire, és homlokára teszek borogatást)
84047. Derya (válaszként erre: 84046. - Katoca5)
2015. dec. 30. 20:21

szia,


tapasztalatlan vagyok, szerencsere, 3 eves lanykam most eloszor beteg.

en sem csıllapıtanam, de kart sem akarok okozni nekı.

ugy tudom, hogy ujabban 39 fokıg nem ajanljak csıllapıtanı, csak afolott.

meg eddıg nem ment nekı 39 fole, de az apja meg allandoan cseszeget, hogy mıert nem adok nekı gyogysert.

nehez eldontenı, hogy mıvel teszek jot es egyedul vallalnı is erte a feleloseget. :-(

84046. Katoca5 (válaszként erre: 84045. - Derya)
2015. dec. 30. 19:22

Hát engem hülyének néznek, de én nem szoktam lázat csillapítani. Az én kislányom (most 4 éves), tavaly minden egyes betegségre magas lázzal reagált (39,5-40 fok, de volt 40 fok felett pár tizeddel is). Azt vettem észre, hogy ha csillapítom neki, akkor sokáig - több napig - húzódik a lázas állapot. Ha nem csillapítom, akkor 1-2 nap alatt túl vagyunk rajta. Inkább figyelem, illetve van érintés mentes homlok hőmérőnk, nagyon szeretem, mert 1 másodperc alatt mér, pontosan, teszteltem.

Mondjuk az én lánykám 39,5 fokos lázznál még simán játszik, élénk, pörög. Ha esetleg elfekszik, akkor tudom, hogy 40 foknál járunk.


Szó, ami szó, nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem csillapítok, akkor sokkal hamarabb túl vagyunk az egészen. Illetve, már nagyon régen nem volt lázas és az is csak 38,5 fokig ment. Talán megerősödött a sok harcban, nem tudom.

84045. Derya
2015. dec. 30. 19:03

utolag en is boldog karaxcsonyt kvanok.


szerintetek hany foktol "kell" lazat csıllapıtanı?

84044. Lillus-M
2015. dec. 25. 09:08

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!!


Ha még egyáltalán jár erre valaki Vikin kívül :-)))))

84043. HViki
2015. dec. 24. 07:23
Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)
84042. Vessla (válaszként erre: 84041. - Lillus-M)
2015. dec. 19. 07:51

Olvastam én is jó.

Olyan Szendis :D jó értelemben :D pár mondatban tökéletesen elmondja a lényeget.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook