Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
84161. Kantara
2016. febr. 5. 19:41

reggel olvastam (vagy tegnap????) hogy meghalt egy paleos társunk, nem is tudom már melyik paleos fészcsoportból ismertem. Gabi. Rák vitte el szegényt.

Most meg a főnökömet viszi épp... ő nem paleos.

84160. Kantara
2016. febr. 5. 19:39
meg Menyus is nyert.
84159. Kantara (válaszként erre: 84154. - Vessla)
2016. febr. 5. 19:38
szia, jaaaaj, igen, tényleg régen, mindig csinálok valamit aztán estére meg elfáradok, meg őszintén szólva tök megfeledkeztem a hoxáról.
84158. Kantara (válaszként erre: 84156. - Lillus-M)
2016. febr. 5. 19:37
én összeollózmánynak éreztem. De majd elolvasom mégegyszer, mert voltak benne homályos részek. Olyan érzésem volt hogy... vagy ettől leszel rákos, vagy attól, vagy alacsony a kortizolszinted vagy magas, ha bajod van vagy attól hogy alacsony vagy attól hogy magas...
84157. Vessla (válaszként erre: 84156. - Lillus-M)
2016. febr. 5. 10:41
Ahogy megérkezik a csudálatos nyereménykönyvem már neki is ugrok :D
84156. Lillus-M (válaszként erre: 84153. - Kantara)
2016. febr. 5. 10:15

én nem így láttam. Sőt elég alapos kutatómunkát feltételez szerintem.

Vessla most már olvasd el kíváncsi vagyok a te véleményedre is... egyszerűbben olvasható mint a zöld könyv...

84155. nagyon régi (válaszként erre: 84153. - Kantara)
2016. febr. 5. 06:19
Juhú! :)
84154. Vessla (válaszként erre: 84153. - Kantara)
2016. febr. 5. 05:25

Szia :D de rég voltál itt :D


Igen???? na, most már tényleg kíváncsi vagyok. Eddig csak dicséretet hallottam róla. Majd kellő kritikával olvasom :D

84153. Kantara (válaszként erre: 84140. - Vessla)
2016. febr. 5. 05:21
gratu!!! en megvettem. most olvasom de kicsit csalodott vagyok olyan mintha ossze lnne csapva van egy csomo ellentmondas benne meg sk ertelmetlen mondat.
84152. Lillus-M (válaszként erre: 84149. - Esztibebi)
2016. febr. 2. 07:37

én nem vagyok jártas a hashimotoban, de ebben a kérdésben sem biztos, hogy a dokiknak kell hinni, mert ha mindenben hinnénk nekik, akkor a paleo sem terjedt volna el ilyen széleskörűen. A jódos csoportban bizony vannak hashimotosak.


Egyikük így nyilatkozik:

pont tegnap kezdtem el a jodpotlast elokeszito folyamat utan, lugol oldattal. Autoimmun vagyok , eljutottam arra a szintre hogy barmit megprobalnek ha mar van ra egy kis esély hogy jobb lehet... vagyis nem segít semmi, pedig paleozik...


Az egyik amerikai jód szakértő dr Browstein leírásaiban is körbejárja a jódpótlást hashimoto esetére, de legalább fél év mire javulás várható, és még nagyon sok egyéb tényező is van ami bejátszik...


És itt még egy idézet

A PM-nek nem a jód árt, viszont az antitestek, az elszaladt oxidációs-gyulladásos folyamatok igen. Azokat meg viszonylag egyszerű monitorozni. A pajzsmirigy (hasonlóan a többi jódhasználóhoz) egészséges szövetállományához jód kell, ez alap. Az autoimmun pm-eseket tiltják a jódtól, mint vmi leprától, de ezzel kiéheztetik a többi masszívan jódfogyasztó szövetet. Próbálnak működni az évek során, de időzített bombaként ketyegnek, pláne ha kap hormonpótlást is az illető, ami tovább gyorsítja az anyagcserét. Minél tovább húzódik a folyamat s áll fenn ez a helyzet, annál nagyobb a rizikó. Mellráknál egyértelműen igazolható az összefüggés a jódhiánnyal. Ha csökkent a PM állomány, még nem azt jelenti, hogy nem bírja el a nagy adag jódot. Megduzzadni érezhetően megduzzadhat, hogy a vérből több jódot szűrjön ki, de ez általában átmeneti s még nem feltétlen gyulladás. Egy vérvétel rögtön megmondja, hogy változnak az antitestek. A gyulladásos állapot s az elszaladt oxidáció visszaszorításán mindettől függetlenül dolgozni kell.



Mindezt nem azért teszem ide, hogy bárkit is rábeszéljek, viszont nem árt terjeszteni, mert nagyon hallgatnak a témáról, holott csodákat művel.

84151. Teal (válaszként erre: 84140. - Vessla)
2016. febr. 1. 21:25
Gratu :)))
84150. Esztibebi (válaszként erre: 84148. - Lillus-M)
2016. febr. 1. 19:19
Nem tudtM rola, most derult ki mar iden... De en is ugy gindolom h regebben indulhatott ...
84149. Esztibebi (válaszként erre: 84147. - Lillus-M)
2016. febr. 1. 19:18
Mondjuk az hashimoto alulmukodesemre viszont pont h ellenjavalt a jod, meg a jodozott so is..
84148. Lillus-M (válaszként erre: 84141. - Esztibebi)
2016. febr. 1. 18:46
az autoimmun folyamat már paleo előtt is elindulhatott (vagy már tudtad is paleo előtt?)
84147. Lillus-M
2016. febr. 1. 18:45

a pm alulműködést bizony sajnos a paleo nem rakja rendbe. A glutén elhagyása mindenképpen ajánlatos, mert a glutén és a pm bajok kapcsolatára sok bizonyíték van.

Nemsokára idén megjelenik egy könyv végre magyarul is a jódpótlásról. Paleo körökben már sokan pótolnak jódot. Ne legyen senkinek illúziója ajódozott só nem jelent jódpótlást. Szóval a jódos csoportban szép pm javulásokról számolnak be egyesek. De a jód pótlását csak körültekintően lehet elkezdeni.

84146. Lillus-M (válaszként erre: 84140. - Vessla)
2016. febr. 1. 18:40
ügyes!
84145. zizzi 13 (válaszként erre: 84143. - Nagyon régi)
2016. febr. 1. 16:48
Köszönöm, utánanézek!
84144. zizzi 13 (válaszként erre: 84141. - Esztibebi)
2016. febr. 1. 16:23
Gratulalok hozzá, nagyon kitartó és ügyes vagy! Szinte mindenki azt mondja, h alulműködéssel lehetetlen fogyni.., én is azt gondolom, h azert van esély és ebben megerősítettél. Annyira nem vonz már a kenyér és társai, arról könnyedén lemondok, de az édesség.. feladja a leckét. Olyan 7-8 kg-tól szeretnék megszabadulni.
84143. nagyon régi (válaszként erre: 84138. - Zizzi 13)
2016. febr. 1. 15:39
Nézelődj a témádban a tények-tévhitek oldalon. Találsz gyógyulási eredményeket.
84142. nagyon régi (válaszként erre: 84140. - Vessla)
2016. febr. 1. 15:36
Mázlistaaaa! :D
84141. Esztibebi (válaszként erre: 84138. - Zizzi 13)
2016. febr. 1. 15:17
Hat nem tudom h a paleonak van e koze a pm alulmukodeshez. En 6 eve paleozom, majdnem 100% os szigorusaggal, es nekem is van pm alulmukodesem, radasul autoimun eredeti. Lehet ha tartanam a hardcore autoimnunprotocolt akkor talan, de azt tudom h nem tudom vegigcsinalni... Abba se paradicsom se paprika se padlizsan se tojas se magvak... Meg semmi kolbis cucc a pirospaprika miatt...
84140. Vessla
2016. febr. 1. 15:13
Megnyertem Szendi új könyvét! :)))
84139. Vessla (válaszként erre: 84138. - Zizzi 13)
2016. febr. 1. 15:05

Átállásnál aszalt gyümölcsöt :)

Arról könnyebb lejönni mint az édességről.

De én csokifüggő maradtam ;) de a kezdetben harddal kezdtem, nekem csak úgy megy. Utána már nem zabál mértéktelenül az ember. :)

84138. zizzi 13
2016. febr. 1. 14:22
Sziasztok! Én még csak tapogatózok a sötétben :) a paleo témában, de tetszik. Nemrég diagnosztizáltak pm alulműködéssel, de nem akarok belenyugodni abba, h eletem végéig bogyót kell szednem! Alaposan ki kéne takarítanom a szervezetemet, és így jutottam hozzátok. A legtöbb ember körülöttem azt mondja, ne is álmodjak arról, h elhagyhatom a hormont...,:( azért én nézelődök-olvasgatok alternatív megoldások után. Az egyetlen kérdésem hozzátok az lenne, h mit javasoltok egy édesszájú embernek?
84137. Teal
2016. febr. 1. 13:13
Nekem majd par nap mulva lesz vv, de csak hormonokat neznek! Elore rettegek az endokrinologusos konzultaciotol ahol majd vegighallgathatom a 160-180gr ch etrend fontossagat! :)
84136. Vessla (válaszként erre: 84135. - Esztibebi)
2016. febr. 1. 09:11
Nem nagyon szoktunk ilyen vizsgálatra elmenni :D :D
84135. Esztibebi
2016. febr. 1. 08:48

Koszonom a hozzaszolasaitok kicsit azert megnyugtattatok, en nagyon hiszek a paleoban de neha megingok mikor ilyeneket mondanak az orvosok...:(

Egyebkent van koztetek aki paleozik es a cukorterhelese jo volt?

84134. Vessla (válaszként erre: 84129. - Esztibebi)
2016. febr. 1. 06:42

Én nem igazán találok hibát az étkezésedben.


PM dolgokban nem vagyok jártas, nem tudok segíteni.


A cukorterheléses vizsgálatot szerintem nagyon nem kellene figyelembe venned ilyen étkezésnél. És egyébként is..miaz hogy kicsit fokozottabb? Mihez hasonlítják? Lehet nálad ez a normális.

Soha nem voltál túlsúlyos, valószínűleg kicsit pörgősebb az anyagcseréd, és alapból így működik az inzulinod. Szerintem :)

84133. nagyon régi (válaszként erre: 84131. - Esztibebi)
2016. jan. 31. 20:57

Szerintem nagyon normálisan kajálsz. Mondjuk mazsolából 10 deka engem odavágna, az igaz.


Ahogy Lillus is mondja, napi 2-3-szori étkezés jellemző nálam is. Tartalmasan.


Amire érdemes figyelni, a folyadék.


De van olyan tényező, ami bonyolultabb, mint a tökéletes étkezés... A lelki tényezők. Azzal a dietetikus sem tud mit csinálni.


Amit csinálsz, az jó. Engem is lesoványoztak a fényességes egészségügyben. Nem tudom, miért fáj ezeknek, ha valakin nincs zsírréteg.

84132. Lillus-M (válaszként erre: 84129. - Esztibebi)
2016. jan. 31. 20:06

Ha csak paleozol, attól a cukorterhelés még nem lehet annyira rossz. Aki ketogénezik annak lehet. Ennek az az oka, hogy mivel nem esznek cukrot, így az inzulinreceptoraik is megfogyatkoznak (vagy csak pihennek nem tudom) mert nincs rá szükség. Ezt nevezik fiziológiás inzulin rezisztenciának. De ha valaki aszalt gyümölcsözik pl, akkor van dolguk az inzulin receptoroknak. Fontos adat lehet a Hba1c vagy a reggeli éhgyomri inzulinszint is. Ezeket fogadok meg sem csinálták.


A rendszertelen evéssel ne foglalkozz. Egyél mikor éhes vagy és kész. Az déli harangszóra ebédelés az megint csak a civilizált életmód velejárója. És valljuk be ki tudna 5x enni egy nap ezekből a laktató ételekből. A fehérjék akár 5 órát elvannak a gyomorban, ne is várd, hogy megéhezel utánuk. Menyus pl csak vacsorázik, napközben gyümölcsöt eszik és jó elvan.Múltkor olvastam egy cikket Merkolánál. Ő a napi 2 főétkezésre voksol, és bizony szerintem sokan vagyunk akik ezt alá is tudjuk támasztani. Vannak napok mikor 3x eszem, de sokszor van, hogy nem fér belém a vacsi. Igaz az is hogy 1-2 apróság, gyümölcs, dió, kókusz vagy mittudomén mi lecsúszik napközben. Nem tudok leszokni a nasiról, de egyszer összeszámoltam, és nem volt számottevő amit pluszban ettem.

A dietetikusnak meg bólogass!

Nem tudom olvastad-e Szendi új könyvét a Paleolit táplálkozás haladóknak. Abban egy csomószor felmerül, hogy micsoda nagy is az anya szerepe a születendő gyermek későbbi egészségében.

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook