Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
84401. Vessla (válaszként erre: 84398. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:59

Tény.


De mi nem is megyünk pl. a vegákhoz, hogy figyu már...dumáljunk már róla, hogy szerinted jó az hogy nem esztek húst??

84400. Vessla (válaszként erre: 84398. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:58

Hol voltak itt adatok?? Mondtál valamit.



Én meg mondhatom akkor az eszkimókat. Se gabona, se tej, se zöldség, se gyümölcs. Hús és leginkább zsír. És nagyon hideg. És uramatyám...sehol egy izületi gyulladás.

Szerintem nekik is meg kellene mondani, hogy sok lesz a hús :)

84399. nagyon régi (válaszként erre: 84398. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:47
Én nem foglalkozom vele, mit eszel, ha téged tényleg érdekel, mi mit s miért, olvass szakirodalmat, ahhoz nem kell alázat, ez a térítő duma nekem ma fárasztó. Lillus bírja, amíg bírja, trécseljetek. A vége mindig ugyanaz. Borítékolom. Ezért unalmas már.
84398. Aredhel (válaszként erre: 84397. - Nagyon régi)
2016. ápr. 20. 20:40

Engem nem érdekel? :D Én elkezdtem adatokkal, tényekkel egybekötve beszélgetni, kérdezősködni, erre jönnek a válaszok, hogy "én nem foglalkozom vele, nekem bevált, nem érdekel mit mond más, nem érdekel, hogy mások meg így élnek..".


Ha nem foglalkozunk vele, hogy mások meg tökéletesen egészségesek úgy, hogy nem paleo életmódot folytatnak, attól még tény marad. Akkor nem érdemes beszélgetni róla?

84397. nagyon régi (válaszként erre: 84395. - Lillus-M)
2016. ápr. 20. 20:35
Engem nem érdekel, ki mit mond. Főleg süket fülekbe kár a szó. Vissza fog élni a türelmes jóságoddal, látszik, hogy semmi érdeklődése nincs. Ez kötekedés. De veled vagyunk! Persze!
84396. Lillus-M (válaszként erre: 84394. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:30

gabonában biztos hogy nem, mert a mi gabonánkban annyi glutén van, hogy azzal már nem bír el a szervezet.

A kazein pedig egyértelműen képes autoimmun folyamatok kiváltására. Gondolom az ő milliószor jobban működő immunrendszerük, amiket nem tépáz meg a környezet nem ugrik úgy a kazeinre.

De nemérdemes tovább feszegetni, mert nem tudok rá választ, viszont elfogadom, hogy nem jók, mert nekem tényleg nem jók. nem különösebben izgat, hogy a Hunzáknak miért jó. Olyan idilli körülmények közé úgysem kerülök soha.. És meg is vagyok tej és gabona nélkül

84395. Lillus-M (válaszként erre: 84390. - Nagyon régi)
2016. ápr. 20. 20:24
értem, utána meg megjelennek a cikkek, hogy a paleosok húst esznek hússal... és tönkre teszik a földet
84394. Aredhel (válaszként erre: 84392. - Lillus-M)
2016. ápr. 20. 20:23
De akkor ezek szerint nem maga a gabona és a hüvelyes a baj, hanem az, hogy mi ezeket szennyezetten, génmódosítva visszük be? Mert ha igen, akkor ez mégiscsak a paleolitot cáfolja.
84393. Lillus-M (válaszként erre: 84387. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:22
nálam is úgy kezdődött, hogy ritkán, és csak rövid ideig
84392. Lillus-M (válaszként erre: 84383. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:17

egyfelől a mennyiség sem mindegy. Az, hogy a civil társadalmakban kb dupla kalóriát visznek be az meberek mint a hunzák. És azért ne hasonlítsuk össze a fornettit az ők nyers, vagy erjesztett gabonakészítményeivel. Ráaádsul ne hasonlítsuk össze ahibrid búzákat a hunzák búzájával. Mire megy ki a hibridizáció??? egyfelől, hogy a búza ellenálló legyen, nedóljön, ne támadja a gomba. De másfelől???? minél magasabb legyen a sikér tartalom mert ugye ettől értékes a búza. Vajon mennyi fehérjét vesz magához búzából egy breaderiánus? Hamár a fehérje annyira veszélyes???

A tej? Nem tudom. Milyen tejet isznak? És egyáltalán mennyit? Én nem gondolnám, hogy literszám jut tej egy embernek. De persze lehet. Nálunk a tejfogyasztás ugyanúgy minta gabonafogyasztás bújtatott formában is jelen van. Alig kapsz olyan cuccot a boltban amiben nincsen valami tejszármazék. Ez az iparilag szétbontott tej sem gondolom, hoyg annyira ok. Pláne nem az ipari tehenek teje...

84391. Kantara (válaszként erre: 84390. - Nagyon régi)
2016. ápr. 20. 20:12
hát ezt mondom én is :)
2016. ápr. 20. 20:11
Gyerekek, táplálkozástudomány! Nem értitek?! Másik kávéház. Engedjük már el!
84389. Lillus-M (válaszként erre: 84376. - Kantara)
2016. ápr. 20. 20:09

jaj ez rettentő, hogy ilyen fiatalon. Én most teljesen magam alatt vagyok. Idén már a nagyobb gyerekem ált. isk osztálytársai közül a másodiknak halt meg az édesapja. Nem tudom felfogni. Ötven körüli emberek. Nem azok a hájas kövér férfiak, de mindkettő nagy darab. Nem tudom a pontos okot egyiknél sem, de a hirtelen halálozásoknál általában megvan mire gondolunk

Édesanyádnak jobbulást!

84388. Kantara (válaszként erre: 84384. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:09

felesleges vitatkozni békésen is. Nincs értelme.

De, szeretek új dolgokat megismerni, hogy fejlődjön a szemléletem. Így lettem paleos.

84387. Aredhel (válaszként erre: 84385. - Lillus-M)
2016. ápr. 20. 20:08
Nem állítom, hogy migrénem van :) Nagy ritkán, 2-3 havonta előfordul egy migrén-jellegű fejfájás és ennyi, de nem hiszem, hogy feltétlenül migrén lenne az oka. Annyira viszont nem zavar a dolog, hogy cserébe több húst egyek, viszont tény, hogy én vékony testalkatú vagyok, sajna ha csak zöldséget eszek, attól fogyok, ezért is szeretem a gabonaféléket és hüvelyeseket :)
84386. Lillus-M (válaszként erre: 84375. - Kantara)
2016. ápr. 20. 20:04
én kifejezetten örülök, hogy nem eszek gabonát riszt és krumplit. Azóta olyan gyönyörű színes köreteket teszek a tányérra, hogy már a szemnek is élmény.
84385. Lillus-M (válaszként erre: 84371. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 20:01

bocs nem személyeskedek, de tudod, hogy a migrén oka is lehet gabona?

Az előbb említett könyv azért is fogottmeg nagyon, mert magyarázatot kaptam arra hogy migrénesként a ct leletemben mit is jelentenek a fehérállományban található apró fehér foltok. A glutén az oka. Nem fejtem ki ha érdekel olvasd el a könyvet, mert bár látom beteg nem vagy de migrénes igen

84384. Aredhel (válaszként erre: 84375. - Kantara)
2016. ápr. 20. 20:00

Miért, nem lehet szimplán békésen vitatkozni a témáról? A fórum neve paleo táplálkozás, nem "csak paleo táplálkozást követők topikja". Két ellenkező nézet összeütköztetése tágítja az emberi ismeretét és lehet, hogy valami újra, jobbra vezeti.


Te nem szeretsz új dolgokat megismerni és nem érdeked, hogy fejlődjön a szemléleted?

84383. Aredhel (válaszként erre: 84380. - Lillus-M)
2016. ápr. 20. 19:57

Ez rendben van. De a paleolit szerint tele kellene lenniük mindenféle civilizációs betegséggel a glutén, kazein és társaik miatt, elvégre a paleolit nem arról szól, hogy ne egyél szennyezett gabonát és hüvelyeseket, hanem hogy egyáltalán ne edd őket. Nem a szennyezést tekinti elsődleges problémának, hanem ezeknek az alapanyagoknak az összetételét.


Hogy lehetséges, hogy többszázezres kolónia él meg rendkívül magas kort, komolyabb betegségek nélkül úgy, hogy elvileg olyan tápanyagon él, amit a szervezete evolúciós okok miatt nem tud normálisan feldolgozni? Hogy még még 10-15%-uk sem szenvedett civilizációs betegségekben, holott a paleo szerint pont azt eszik, ami miatt ezek a betegségek kialakulnak?

84382. Lillus-M (válaszként erre: 84370. - Vessla)
2016. ápr. 20. 19:57

Nem kell ahhoz paleozni, hogy elvesse valaki a gabonát. Ott van pl Perlmutter könyve a Gabonaagy. Egy szó nem esik a paleoról. Mégis jelentős sikereekt ért el ez az ideggyógyász és egyben táplálkozástudós a szigorú paleoval megegyező étrendjével.

Ha még nem olvastad volna hát hajrá alapmű.

84381. Lillus-M (válaszként erre: 84369. - Vessla)
2016. ápr. 20. 19:53
ezt az én nevemben is mondtad :-)
84380. Lillus-M (válaszként erre: 84366. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 19:50

Hát ezt nem tudom hogy érted? Azért a hunzákat nem lehet csak azért egészségesenk mondani, mert nem esznek húst.

Egyrészt nagyon elszigetelten élnek a hegyekben, ahova a környezetszennyezés max csak a levegőben érkezik.

Másrészt nyersen esznek szinte mindent. Ez is egy alapvető pozitívum.

Aztán azt sem tudjuk, hogy az a rengeteg sárgabarack amit megesznek annak milyen jótékony hatásai vannak.

84379. Lillus-M (válaszként erre: 84362. - Nagyon régi)
2016. ápr. 20. 19:41
arról láttam a képedet nagyon ügyes tényleg :-)
84378. Lillus-M (válaszként erre: 84354. - Summer3)
2016. ápr. 20. 19:40
ügyes, akkor te már maradsz, meg vagy győzve :-)
84377. Lillus-M (válaszként erre: 84357. - Nagyon régi)
2016. ápr. 20. 19:39
nincs tapasztalatom, nem füstölök. Azt tudom, hogy a hentesünk füstölt nekünk valami szarvashúst. Azt hiszem gerinc mellől. Mindjárt meg kellett volna enni, nem várni vele, míg szárád, érik, mert olyan lett mint a cipőtalp. Csak próba volt amúgy. Apu szokott készíteni marhanyelvet,és elviszi füstölni, de csak nagyon rövid ideig füstölik, mert elég neki egy kevés is. Ezzel is azt kell csinálni, hogy mindjárt lefagyasztjuk (sokat készít ilyenkor) mert ha nem fagyasztjuk kiszárad.
84376. Kantara
2016. ápr. 20. 19:38

Anyum megkapta a második stroke-ját. Jobbanmondva tavaly agyvérzés volt, most stroke. A mostani enyhe volt, amit annak tudok be, hogy hosszas könyörgés után hajlandó volt elkezdeni a vitaminokat tavaly szeptemberében. Így nem az agyvérzés ismétlődött, csak egy keringési zavar lépett fel, most megemeltettem a halolajat vele. Végre szót fogad. Sajnos az étkezését befolyásolni nem tudom, azt eszi amit a kórházban kap, előtte meg az idősek otthonából vitték a kaját. De amennyit eszik, mint egy kismadár..

Aztán most egy jó kis rehabon van, öten egy szobában, egész jó kis társaság. Van két 40 éves, izomsorvadással. Annyira szívesen mondtam volna nekik hogy no gabona no cukor no tej, mert egyértelmű a kapcsolat (mi már tudjuk annyi kiolvasott könyv után) de aztán letettem róla. Szerintem ez túl egyszerű, azért nem hiszik el...

84375. Kantara
2016. ápr. 20. 19:32
óóóógyerekek, nem érdemes vitatkozni. Megmondóemberként jött ide, nem kíváncsi a tényekre csak osztja azt amiből vagy van vagy nincs. Nekünk az a lépéselőnyünk, hogy nekünk TAPASZTALATUNK van a paleoval kapcsolatban. És a tapasztalataink összeadódnak. Egye a gabonát mi meg nem esszük. Több marad neki.
84374. Kantara (válaszként erre: 84371. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 19:26
akkor még fiatal lehetsz, a gabona lassan dolgozik.
84373. Vessla (válaszként erre: 84371. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 18:51
Lefelejtettem, de tényleg így van: örülök, hogy nem vagy beteg, és remélem ez így is marad! Őszintén kívánom!
84372. Vessla (válaszként erre: 84371. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 18:50

HÁny éves vagy?



Persze. Tudod hányszor futottuk már le ezeket a köröket? mondanám, hogy olvass vissza...mikor szépen részletesen válaszoltunk az ide tévedőknek. De sajnos rájöttünk, hogy minek?


Magunkat már nem kell meggyőzni, beálltunk egy jól élhető életre. Akik itt maradtunk, nem hiszem, hogy nagyon ki lehetne billenteni ebből az életmódból.


Egyébként mit volt olyan nagyon személykedés? hogy megkértelek próbáld ki gabonamentesen? vagy mi?


Ja, és nem fogok itt regényt írni az érvekről. Vannak erre nagyon jó könyvek. Te itt véleményt kértél, húsevésről, és egyébről. Megvolt, megkaptad a véleményem.


Mellesleg aki hümmögve lép be egy fórumra....nem írom tovább, mert még személyeskedésnek vennéd. :)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook