FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Paleolit táplálkozás

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

82903. Menyus722015-07-08 05:34
Jó reggelt :)

82902. life142015-07-07 23:27
olyanoktól akik kozel állank hozzád.

Nem tudom, hogy láttátok-e már ezt a filmet. A gyorséttermekrol szól.

[link]

A filmvadászról toltottem le.
(válasz life14 82901. hozzászólására)

82901. life142015-07-07 23:24
Sajnos túl nagyok az elváráasid e téren.:)
Mit vársz, ha folyton a [link]
[link] - ot reklámozzák, meg elmondjáik, hogy ha teljes kiorlésu lisztet eszem barnacukorral, akkor marhára egészséges leszel, és konnyebb elhinni, mint gondolkodni.

Szerencsére ilyen térem a családom teljesen megérto, és egyet értenek velem.
Kevés rosszabb dolog van, mint mikor nem kapsz megértést.
(válasz Lillus-M 82897. hozzászólására)

82900. life142015-07-07 23:15
Jól teszed:-)
Az, hogy egészségesek lesztek, úgyis téged igazol majd.
Még tényleg picurka akkor.:-)
És nem félsz attól, hogy mi lesz, ha ovis vagy iskolás lesz? Hogy látja majd, hogy a tobbiek mást esznek mint o, aztán megkóstolja, és neki is az fog kelleni?
Hogyan lehet kezelni az ilyen helyzetet.
Bárhová megy, mindig találkozik majd olyannal, akitol azt látja, hogy cukorkát, meg kekszet eszik, és megkínálja.
Gondolom, elmagyarázod neki, hogy milyen ártalmas, ha azt eszi állandóan.
én biztosan nagyon félnék ettol.
Bocsi, ha felidegesítelek ilyenekkel.
(válasz Derya 82898. hozzászólására)

82899. life142015-07-07 23:06
Vannak, akik annyira mereven ragaszkodnak ahhoz, amit az orvos mond, hogy nem tudod oket meggyozni, mert nem is akarnak belegondolni, hogy más út is van.
Vagy félnek, hogy amiatt lesznek rosszabbul, mert magukat próbálták gyógyítani, és nem kovették szentírásként az orvos utasításait.
A félelem nagy úr. Magamból indulok ki, mikor ezt írom, mert vannak olyan dolgok, amikben én sem tudom lekuzdeni a félelmem. És biztos sokan vannak még így.

Mikor kicsi voltam, nagypapám hasnyálmirigy rákban szenvedett, a máján voltak áttétek, hajtotta magát egész életében értelmetlen, felszínes dolgok miatt. Mikor diagosztizálták, apukám folyton gyógymódok után kutatott, és nagyon bízott is bennuk, de a papámat nem tudta meggyozni, hogy bármit is kipróbáljon. Mikor már végstádiumba kerult, beszedett természetes dolgokat, elment alternatív szakemberhez is, evett rákellenes zoldségeket, de nem akarta megváltoztatni az étrendjét, pedig van a családban olyan, aki a Breuss lébojt kúrával gyógyult ki úgy, hogy az orvosok lemondtak róla.
O a gondolkodását is megváltoztatta gyokeresen, nagyon magas szintu tudatosságot ért el. Tudta, hogy milyen lelki eredet miatt alakult ki nála a betegség, és lélekben elengedett mindent ami fenntartotta volna, csak a gyógyulásra koncentrált, és sziárdan hitte, hogy meg fog gyógyulni. Most 73 éves. A papám 53 évesen hunyt el, orvoshoz is késon ment már el.
Szerintem ha a lelkedben nem teszel rendet, akkor semmilyen gyógymód vagy étrend nem fog segíteni, ha a negatív gondolatalaiddal gyengíted magad.
Csak nagyon nehéz nem félni, kételkedni, idegeskedni, vagy szomorúnak lenni, feldolgozni, elengedni dolgokat, még akkor is ha ezzel csak ártunk magunknak. Fel kell noni hozzá lélekben.

Az egyik no rokonom, 52 éves és veserákban szenved. Nem fogad el semmilyen alternatívát, azt mondja nem hisz benne, hogy az életmódváltás segíthet, évek óta kemoterápiára jár, sugárkezelést is kapott, de a kemoterápia már nem nagyon használ nála, egyre rosszabbul van, nagyon rosszul néz ki. Szornyu, amit most írok, de ha ránézek olyan, mintha bármelyik pillanatban meghalhatna.
Mikor nemrég találkoztunk, nem tolakodóan megkérdeztem az állapotáról, és javasoltam neki, hogy nagyon sok évek alatt osszeállított anyagom van a rákról is, és a kezelésrol, tobb konyvem is, és pontos útmutató kúrákhoz. Megkérdeztem, hogy nem sértem-e meg vele, ha elkuldom neki. Azt mondta nem, és el fogja olvasni oket, de nem volt meggyozo a válasza. Messze lakik tolem, nem tudtam, mikor találkozunk újra, úgyhogy elvittem a testvérének, hogy adja át neki. O azt mondta, hogy már nem reménykedik, mert évek óta próbálja rávenni, hogy legalább gondolja át az alternatív megoldást is, de hiába. Nem is akar hallani róla, már lemondott az életrol, és a testvére biztos volt benne, hogy nem fogja elolvasni, amit kuldtem.
Iszonyú érzés, amikor valaki a szemed elott megy tonkre, és nem hagyja, hogy segíts neki.

Sokan pedig elmennek mindenféle alternatív kezelésekre, attól várják a csodát, de abba nem gondolnak bele, hogy nekik is tenni kéne valamit, életmódot nem váltanak. Attól, hogy bekapsz pár bogyót, gyógynovény teákat iszol, és befekszel néha kezelésekre, még nem fogsz meggyógyulni, ha kozben ugyanazt eszed mint eddig, nem sportolsz, és fejben nem teszel rendet.
Sokat segíthetnek pl az akkupunktúrás kezelések is, de csak kiegészítésként.
Sokan kezeltetik magukat tobb helyen, és elmondják, hogy ok mindent megtettek magukért, pedig ez csak onigazolás, hogy ne kelljen felelosséget vállalni, azt hiszik változtattak, de igazából nem változott semmi.

Egyszer voltam egy természetgyógyásznál, aki egy ingát adott a kezembe, egy emberi testet ábrázoló kép folé kellett tartanom, és pár perc alatt megmondta a leheto legpontosabb képet adott részletesen az állapotomról úgy, hogy nem is mondtam neki elotte semmit. Azt is elmondta, mire figyeljek a jovoben.
Tényleg vannak kulonleges képességekkel rendelkezo emberek.
Nagyon tisztelik sokan ezt az embert, mert ingyen diagnosztizál, tanácsokat ad, nem kell bejelentkezni hozzá, mindig autók állnak a háza elott, kijon a kapuba, és behívja a kovetkezot. Gyógynovényes cseppeket kevernek a lányával, ajánl 1-2-ot a betegségekre, és ha meg akarod venni, csak 300 valahány forintot kér érte.
Az ilyen onzetlen és tehetséges embereket kellene ajnározni, nem a sok kókler, szélhámos, haszonlesot, akiket reklámoznak.
Én még bárkit kérdeztem, nem tévedett a diagnózisukkal kapcsolatban.
Még most sem fogtam fel, hogy létezik ilyen.
(válasz macskanyó 82893. hozzászólására)

82898. Derya2015-07-07 22:34
nagy ivben tojok mar arra, hogy masok mit gondolnak errol.
maganugy, hogy ki mit eszik, senkinek semmi koze se hozza.

pici meg a kislanyom, nemsokara 3 lesz ;-).
soha nincsen egyedul, vagya ferjem, vagy en mindig ott vagyunk es nem engedjuk, hogy olyasmit egyen, amit nem engedek neki.
ennyi es pont. :-)
(válasz life14 82896. hozzászólására)

82897. Lillus-M2015-07-07 22:32
Ó ne gondold, hogy egy meglett férfi ember brokkolit fog enni. kétpofára???? Itt voltak a szüleim. A konyhapult épp tele cukkinikonzervvel. Ugye az sok mindenbe jó télen is, tehát töltöm vele az üvegeket ingyééé van. Hát megkérdezték mit csinálok én ennyi konzervvel????? Na mit vajon. De az a hangsúly amivel kérdezték komolyan már sértő volt.
Egyszer elemeztem egy családi ebédnél milyen finom a sült paszternák. Még a férjem is szereti. Sóginőm megkérdezte mi az a paszternák. Apám meg kielemezte, hogy ilyen szívós rágós petrezselyem épp csak sz@rnak nem nevezte.
Nem ajánlok senkinek semmi kaját, de azt elvárnám, hogy az én ételeimet se kritizálják.

82896. life142015-07-07 22:12
Nehéz lehet betartani, ha gyereked is van, és amiatt is megszólnak, hogy nem adod neki a sok szemetet.
Hogyan oldod meg, hogy más se adjon neki?

Nekem azt szokták még, hogy ha ennyi fontos tápanyagot megvonok magamtól, akkor hiánybetegségeim lesznek. És, hogy gondolkozzak, mielott belekezdek valamilyen diétaba, mert csak ártok magamnak. És hiába mondod, hogy jobban vagy tole, sokszor sukiet fulekre találsz, mert az nem igazolná az állításukat.
(válasz Derya 82895. hozzászólására)

82895. Derya2015-07-07 21:37
nem, nem Hashımoto, hanem a masik a tulmukodeses.

nem fogalkozık vele, mert az orvosa nem modnott neki semmi ilyesmit, meg egyebkent is komplett hulye vagyok szerintük, hogy egy csomo minden sz*rt nem eszek meg es a gyereknek sem engedem adni.

82894. Derya2015-07-07 21:31
passz, nem tudom meg pontosan...

meg kell majd jol szervezni, vervetelekkel igazolni a kezdesi allapotot, stb.

fiatalabb vagyok... :-)
edes vagy. :-)
mihez kepest?
:-D
(válasz macskanyó 82892. hozzászólására)

82893. macskanyó2015-07-07 20:18
És a lány rokonodnak Hashimotoja van? Ilyen fiatalon beletörődni....szomorú. Mikor lehet, hogy neki már egy-két év alatt is szépen helyreállna. Attól is függ persze, mitől sorvad neki.
A múltkor egyik rokon bácsinak (szájüregi rákkal már műtötték, most sugarazásra vár) mondtam, hogy legalább egyen sok brokkolit, keresztesvirágút, küldtem is neki linkeket, hogy mennyire ajánlják a szulforafán miatt szájüregi rákoknál, hát azt válaszolta, hogy az orvos neki nem mondta!!! és különben sincs türelme elolvasni azt a sok zöldséget, amit átküldtem.:( Persze sokat szenvedett ,alig bír már enni, annyira szétvésték az arcát, de hát mondom a brokkoli? Mit árthat az, ha eszi, amennyit csak bír? Recepteket is írtam neki.
(válasz Derya 82885. hozzászólására)

82892. macskanyó2015-07-07 20:11
Hát igen, megértem, de te is tudod, mennyire nehéz dolog az, hogy teljesen rendbejöjjön. Lehet, hogy neked még könnyebb, mert fiatal(abb) vagy, de akinek már 15-20 évig alulműködött....annak alig reális, hogy csak étrendi egy egyéb ilyen változtatásoktól helyreálljon.
Hát majd jövőre..azért próbáld meg, persze, szigorítasz valamit vagy az AI protokollt akarod megpróbálni?
Tényleg nagyon bonyolult szerv, és nehéz kisakkozni kis apró részleteket, pl. jód, kávé, meg ilyenek. Minden belejátszhat.
(válasz Derya 82883. hozzászólására)

82891. life142015-07-07 19:45
Szerintem nagy visszatartó ereje van a kétségeknek, akkor is mikor le akar valaki szokni valamirol. És a lemondástól, veszteségtol való félelemnek is.
Például nem tudja abbahagyni valaki a dohányzást, mert fél, hogy elveszít valamit, fél a változástól, és azt hiszi, hogy állandóan ingerult lesz, nem lesz onbizalma, el fog hízni, élete végéig hiányérzete lesz, és nem lesz már ez a pótcselekvés amivel eddig orvosolta ezeket a problémákat, ami mindig megnyugtatta.

82890. life142015-07-07 19:31
Azért van, aki belegondol és utána is néz, de ahogy te is írtad nem akarnak felelosséget vállalni magukért, és a komfortzónájukból sem akarnak kilépni, azt mondják, hogy az életet élvezni kell, és nem tudnának lemondani a kedvenc ételeikrol. Nagyon sokszor hallottam már ezt.
De nem biztos, hogy sokáig fogják élvezni, ha így folytatják. Amíg egészségesek, sokan úgysem gondolnak bele, hogy bármi bajuk lehet. De van, aki utána sem tesz semmit magáért, csak elfogadja, hogy beteg.

82889. life142015-07-07 19:23
A legtobb orvos úgysem ismeri el, hogy tévedett.

A magándokikat általában nem zavarja, ha utána olvasol a dolgoknak, de ha állami rendelésre mész, ott meg tudnának olni, ha tájékozódsz. Megszokták az oreg néniket, akik úgy élik le az életuket, hogy fogalmuk sincs róla, hogy pontosan mi is a bajuk, miért alakult ki, mit tehetnének magukért, csak beszedik amit az orvos kiír, mindegy, hogy hány marék gyógyszert kell egy nap beszedniuk, aminek még a betegtájékoztatóját sem olvassák el, és nem tudják mit mire szednek. Ezek az orvosok megszokták, hogy nem kérdeznek toluk, nem beszélnek bele, csak beszedik a gyógyszert. És fel vannak háborodva, ha te nem ezt teszed, nem tudnak beloled meggazdagodni sem ok sem a gyógyszergyárak. Vitatkozni kell veluk, mert az ilyen arrogáns, lekezelo embereket nem tudom tolerálni, és nem hagyom, hogy lenézzen, csak mert nem viselek fehér kopenyt, és nem kezelem félre az embereket.
(válasz Menyus72 82846. hozzászólására)

82888. life142015-07-07 19:08
Szia!

Koszi, hogy írtál. Tegnap írtam nekik ez ugyben, hogy pontosan milyen fajta vizsgálatról van szó, és hogyan végzik, csinálnak-e olyat ami vérvétellel torténik. A vérbol lenne jó megcsináltatni, de jelen pillanatban nem akarok ennyi pénzt kiadni rá. De mindenképpen az lenne a legbiztosabb, és meg is fogom csináltatni. Nem igazán bízom a biorezonanciás dolgokban, de azért ez is adhat valamilyen támponntot.
(válasz kissyke 82884. hozzászólására)

82887. Lillus-M2015-07-07 18:55
Én most már az ötödik paleos évemet taposom (pár napja). Már nincsenek illúzióim az emberekkel kapcsolatban, már nem akarok meggyógyítani egy rokont és egy barátot sem. Az elején én is lelkes voltam, ma már csak a szűk családomra koncentrálok. Nem osztogatok tanácsokat vadidegeneknek fórumokon (az más, ha valaki a paleo iránt érdeklődik, de én önként senkinek nem ajánlgatom, senki figyelmét nem hívom már fel ilyesmire. nem vagyok Terézanyu...) De ez nem valami önzőség a részemről, csak az évek lecsillapítják az embert
(válasz life14 82881. hozzászólására)

82886. life142015-07-07 18:55
Az embereknél az empátia és a tolerancia hiánya bosszantó, hogy hulyének néznek, mert nem azt eszed, ami nekik megszokott. Attól, hogy nem értunk egyet valamivel, attól még figyelmen kívul hagyhatjuk, és nem kéne megszólni olyasmit, amirol fogalmunk sincs, és nem is vesszuk a fáradtágot, hogy utánanézzunk, ha már mindenáron véleményt akarunk alkotni. A ,,ez baromság´´ meg a ,,semmi bajom nem lesz, ha pizzát eszem, mitol lenne már egészségetelen, vannak rajta zoldségek´´, és a ,,valamiben meg kell halni´´ szovegekkel indokolják, hogy értelmetlen amit csinálok, de valódi ellenérveket nem tudnak mondani. Ja de...a kedvencem, hogy a sok hús nagyon egészségetelen, és szuksége van szénhidrátra a szervezetnek. Persze, mert már rengetegen haltak bele a húsevésbe, és a szervezet ketogén étrend mellett is tud szénhidrátot eloállítani, nem szukséges hozzá tomni magunkba a fánkot. Hiába hozod fel példának a természeti népek tobbségének az egészségugyi állapotát, és azokat a paleosokat, akik meggyógyultak már olyan betegségekbol, amikre az orvos azt mondta, hogy egyutt kell vele élniuk, pl egyik ismerosom autoimmun eredetu izuleti gyulladásban szenvedett, szteroidot kellett volna szednie, de egy év paleozás után már nem volt semmilyen tunete. Vagy a borproblémák is meggyógyulnak, egy másik ismerosomnek pár hónap alatt elmúltak a pattanások az arcáról és az ekcémája, amitol kicsi kora óta szenvedett. A borod szép és hamvas lesz, a hajad pedig fényes mellékhatásként, én legalábbis ezt tapasztaltam.
És igen, tényleg meg kell halni valamiben, de nem mindegy, hogy addig is hogy érzed magad, amíg élsz.

Évek óta olyan tuneteim voltak, mint egy 70 éves inzulinfuggo cukorbetegségben szenvedonek, szédulés, levertség, állandó szomjúságérzet, nyomásérzet a fejben, koncentrálási nehézségek.
Elmentem 3 pontos inzulin rezisztencia vizsgálatra, nagyon magas volt az inzulin szintem, és a cukor sem volt a legjobb.
Kb két éve el akartam kezdeni a paleot, de aztán tavaly júniusban fogtam bele.
Nagyon nehéz volt az átállás, mert folyton rosszul voltam attól, hogy leesett a vércukrom az alacsony szénhidrátbevitel miatt, és az édesség utáni vágyamat is nehéz volt lekuzdeni. Paleo sutiket, aszalt gyumolcsoket, banánt, sutotokot, édesburgonyát ettem, hogy ezt orvosljam. Aztán elkezdem rendszeresen tornázni és futni. Nagyon sokat segített. Jelen pillanatban úgy érzem, hogy normalizálódott az inzulin szintem, és energikus vagyok. Az alacsony vérnyomásom is helyrejott nem magas már a pulzusom, és a vashiányom is. Vitamin, ásványi anyag hiánya volt a szervezetemnek, és sok vitamint szedek, és a Huminiqum szirupot. Napozom rendszersen a D vitamin miatt, és, hogy szép barna legyek:) De csokibarna azért nem szeretnék lenni, mint ami mostanában a divat szoláriumfuggo emberek korében. A hormonrendszeremnek kell még egyensúlyba kerulnie, mert nagy eltérések vannak a hormonszintjeim kozott, de az nem egy nap alatt fog helyreállni, mert már jópár éve baj van vele. De akkor még nem tudtam, csak kisebb koromban az aknés arc és késobb a hajhullás voltak a tunetek. Ezek gyógyszer hatására megszuntek, de a hormonrendszerem még mindig nincs rendben. Az endokrinológus minden áron hormon tartalmú gyógyszert akar felírni, de az úgysem rendezi a dolgot, csak addig van hatása a hormonrendszerre, amíg szedem, mert mesterséges hormonokat tartalmaz, ami nem egyezik meg azzal, ami a szervezetben van, kozben meg mérgezem vele magam. Eszem ágában sincs egy életen keresztul ilyesmit szedni. Elég hormont eszunk meg akaratlanul is az élelmiszerekkel és az ivóvízzel, és kenunk magunkba a kozmetikumokkal. Bár már jó ideje mosódióval mosok, bio kozmetikumokat vásárolok, vagy a legkevésbé károsat, és a takarítást is próbálom minél vegyszermentesebben végezni mosószódával, teafával, szódabikarbónával, citrommal, ecettel, alkoholos oldattal, sóval, citromsavval. De van, hogy a hagyományos tisztítószereket használom. Viszont a mosódió sokkal jobban bejon mint a mosóporok, sokkal fehérebbek tole a ruhák, és nincs benne káros anyag.

Torekszem arra is, hogy tobb nyers ételt egyek, mit hokezeltet.

Ha pedig megszólják az étrendedet állandóan, és folyton magyarázkodnod kell, akkor segít az is ha olyanoknak kipanaszkodod magad, akik megértenek, pl otthon a családodnak, vagy itt azoknak, akik hasonló cipoben járnak mint te. Néha egy kiadós panaszkodás megnyugtatja a lelket.:)
(válasz Médea* 82872. hozzászólására)

82885. Derya2015-07-07 16:22
ketely es bizonytalansag? :-)

dehogyis, nagyon is biztosak benne a legtobben, hogy egy nagy baromsag ez az eletmod, vagy minimalisan etrend. :-)
peldanak okaert a 20 eves lany rokonom inkabb megvarja, hogy elsorvadjon a pm-e, hogy utana ugyebar elete vegeig hormont szedhessen, minthogy barmit is valtoztasson az etkezesen. :-(

a masik a nagybacsikam (mindketten szerzett rokonok a ferjem csaladja reven) inkabb beszedi azt a par bogyot (kb 40 fele gyogyszerrol van szo :-(), minthogy o is barmit is valtoztasson az etrendjen, hogy legalabb nehany gyogyszert elhagyhasson es komfortosabban elhessen.

es ezekben az esetekben meg csak nem is tanulatlan, muveletlen emberekrol van szo.

ez csak 2 pelda, de legkırıvobbak a kornyezetemben...

az emberek nem szeretnek gondolkodni, felelosseget vallalni a sajat eletukert, aki meg megteszi azt hajlamosak idiotanak tıtulalni.
(válasz life14 82881. hozzászólására)

82884. kissyke2015-07-07 16:21
Sziasztok,

Csendes olvasóként követem a fórumot, csak szeretném jelezni, hogy ez a vizsgálat nem ugyanaz, mint az Endomedix-es. Ott vért vesznek, és a vérben lévő ellenanyagokat vizsgálják (IgE, ha jól tudom). Ez a kuponos dolog valami egészen másnak tűnik, szerintem biorezonancia alapú lehet (Voll-féle elektroakupunktúrás készülék), legalábbis a kuponról megnyitott weboldalon ezt írják ([link]. Nincs azzal sem semmi baj, csak tudni kell, hogy nem ugyanarról van szó...
(válasz life14 82877. hozzászólására)

82883. Derya2015-07-07 16:15
haaaat, nem tudom, lehet....

jobban orulnek, ha el tudnam erni, hogy teljesen helyrejojjon. :-)

szamomra ezek a pm gyogyulasos tortenetek nagyon hihetetlennek tunnek, hiszen elo emberrel meg nem talalkoztam, akinek sikerult volna, viszont ugye elmeletileg lehetseges... :-D

ha megszuletik a baba, majd szeretnem en is komolyabban venni a temat, de ez azt gondolom, hogy realisan mar inkabb csak a jovo evi program lesz. :-)

a pm nagyon bonyolult szerv es nagyon sok dologra oda kell figyelni, hogy helyre tudjuk hozni, ha egyaltalan ez valoban lehetseges...
(válasz macskanyó 82879. hozzászólására)

82882. Derya2015-07-07 16:10
hm.

nem tudom, van-e gyermeked mar, de ha akarsz meg, vagy nincsen es akarsz, akkor a tsh-dat 1 es 2 koze kell leszoritani.
(válasz Médea* 82874. hozzászólására)

82881. life142015-07-07 15:11
Vannak azok, akik csípobol elutasítják az életmódváltást, nem hiszenk benne, nem is néznek utána, és nem is motoszkál a fejukben, hogy mi van, ha mégsem akkora hulyeség, aminek gondolják, sot akár jobban is lehetnek tole.
Sok rokonnak, ismerosnek javasoltam má a paleót, konyveket is kolcsonadtam, honlapokat ajánlottam, tobb írásból osszeírtam az életmód lényegét, hogy teljesen értheto legyen, és kinyomtattam nekik.
Sokan panaszkodnak egészségugyi problémák miatt, van, aki elmondja, hogy már rengeteg dolgot kipróbált, ekkor mesélek a paleolit étrendrol, és van, hogy éredeklodoek, utánanéznek, el is kezdik csinálni, de aztán abbahagyják, azzal az indokkal, hogy kivitelezhetetlen, mindenrol le kell mondani, amit szeretnek. Úgy látszik nekik nagyobb élvezet megenni egy lángost vagy egy hamburgert, mint egészségesnek lenni. De ez mindenkinek a saját dontése. Van, hogy annyira mereven ragaszkodik valaki egy hamis világképhez, értékrendhez, életmódhoz, hogy nem akarja, hogy lebeszéljék róla.
A kétely és a bizonytalanság szerintem a legnagyobb visszatartó erok, mert nagyon nehéz elhallgattatni azt a hangot a fejedben, hogy: Mi van, ha mégsem fog segíteni ez az életmód? Mi van ha beleéled magad, mindent betartasz, és nem jon el a várt eredmény? Az ember sokszor retteg a csalódástól, mikor beleveti a hitét valamibe, és nem sikerul, és akkor már nem marad semmilyen megoldás. Nagy félelmet és szorongást tudnak okozni ezek a gondolatok. Ez is lehet az oka, hogy valaki nem kezd el változtatni vagy abba hagyja.
De ilyenkor arról kell meggyoznie magát, hogy így biztos, hogy semmi nem fog változni, hogy meg sem próbálja. Ha belefog, benne van a pakliban, hogy veszít, de ha meg sem próbálja, akkor máris veszített.
(válasz Lillus-M 82875. hozzászólására)

82880. life142015-07-07 14:49
Ez tényleg így van sok esetben. Az orvos szava szent.
De a legkevésbé azt szeretném, hogy bárki is lesajnáljon bármi miatt.
Ha azt mondom mindenkinek, aki megkérdezi, hogy miért nem eszem a számukra megszokott ételeket, hogy az orvos utasítására, abból az kovetekezik, hogy nem vagyok egészséges, és az sokak szemében ez a gyengeség jele, foleg fiatalabb korban, amikor tobben élenk onpusztító életmódot(cigi, pia, szemét kaja), mert egészségesnek érzik magukat, és bele sem gondolnak, abba, hogy bármikor visszauthet rájuk az életmódjuk, és nem biztos, hogy sokáig nem lesz semmi bajuk. Az egészség is egy állapot, akárcsak a betegség, és ezek az állapotok bármikor változhatnak. Sokszor, ha valaki beteg, kevésbé értékesnek érzi magát másokkal szemben, és ez nagyon le tudja húzni az onértékelést. Persze nem mindenki gondolkodik így magáról. Nem tudnám azt mondani valakinek, hogy az orvos utasítására kell ezt az életmódot folytatnom, mert nem akarok kérdezoskodést, meg gyengének mutatni magam elottuk. Az megint más ha egy fórumon írja ki az embr magából a gondját-baját. De ez csak az én dilim. Normális emberek nem így fogják fel.
Bár egyik sem jó, de inkább legyen 100 irigye az embernek, mint 1 aki sajnálója.
(válasz Lillus-M 82875. hozzászólására)

82879. macskanyó2015-07-07 14:40
Köszi! Mindenesetre ez nagy segítség nekem ahhoz, hogy kicsit szigorúbb legyen önmagammal.
Örülök, hogy sikerül így tartanod ezt az állapotot, ez is nagy eredmény ám!
(válasz Derya 82864. hozzászólására)

82878. life142015-07-07 14:17
Tobb sutinél is használ olyan alapanyagokat, ami a paleoban nem ajánlott, de azt fel is szokta tuntetni.
Tobb sutit is sutottem már az o receptjei szerint, anem paleo alapanyagokat pedig szinte mindig tudom pótolni olyanokkal, amit én is megeszem.
(válasz Lillus-M 82862. hozzászólására)

82877. life142015-07-07 14:11
Igen, aztán végigolvastam az akció szovegét. Augusztus kozepéig lehet felhasználni. Sot még meg is hosszabbították a lejárati idot.
Osszetévesztettem a kupont azokkal az akciókkal, amik a magánklinikák honlapján vannak a szurovizsgálatokkal kapcsolatban, amiket nem kell lefoglalni. Jó figyelmetlen, hulye vagyok.:)
Mégegyszer koszi, hogy belinkelted, nagy segítség.
Itt az eredeti ára is olcsóbb mint az Endomedix-ben vagy a G1-ben, ott 50 000 ft korul van a vizsgálat 200 valahány élelmiszerre.
(válasz Derya 82849. hozzászólására)

82876. life142015-07-07 13:50
Ha nem okoz problémát, akkor nem hagyom, el.
Csak nem szeretném, hogy azon múljon az étrend sikeressége, hogy nem mondok le bizonyos ételekrol.
Az intolerancia vizsgálatra is elmegyek.
(válasz Menyus72 82847. hozzászólására)

82875. Lillus-M2015-07-07 12:20
az elején sokan gondoljuk így, hogy megfertőzünk mást is, de legtöbbször egydeül maradunk

Egyébként meg miért nem mondjátok azt, hogy orvos utasítására kezdtétek ezt az étrendet, akkor még sajnálni is fognak. A dr. egyesek szemében mindenható kis szócska...
Én 1-2 elutasító megjegyzés után elkezdtem ezt a verziót mondogatni , ami egyébként igaz is, mert nekem doki javasolta, és ha az okosságokat úgy mondod el mintha a csodadoktor szájából származnának sokkal megértőbbek ám
(válasz Médea* 82872. hozzászólására)

82874. Médea*2015-07-07 12:00
28 éves vagyok.
(válasz Derya 82873. hozzászólására)