Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
84731. judit222
2019. júl. 28. 18:08
84730. Elcsendesült (válaszként erre: 84726. - Velvet67)
2019. júl. 14. 13:26
Pontosan így van. Mind ott vagyunk a régiek.
84729. Wanda15
2019. máj. 24. 15:13

Sziasztok, tudtok ajánlani akár priviben olyan fórumot, pl fb is jó, ahol nem csak receptes beszélgetések vannak? Illetve kismamás paleo fórum van? HOL?

Köszi

84728. akác56 (válaszként erre: 84725. - Asinel 75)
2018. jún. 3. 07:34
Érdemes a régi bejegyzéseket is elolvasni!
84727. akác56
2018. jún. 3. 07:29
Van itt paleos? Elevenítsük fel az oldalt!
84726. Velvet67 (válaszként erre: 84725. - Asinel 75)
2018. máj. 26. 10:57
szió! mint láthatod kihalt a fórum. Legfőbb oka szerintem az, hogy sokan a fb-on vannak, ott több csoportot találsz, ételrecepteket fotókkal illusztráljuk.
84725. Asinel 75
2018. máj. 24. 22:30
Már senki nem paleózik?
84724. Gingili (válaszként erre: 84723. - 4b6a2525df)
2017. nov. 5. 15:12
Köszi!
84723. 4b6a2525df (válaszként erre: 84721. - Gingili)
2017. nov. 5. 07:16

[link]


e szerint nem

84722. Vessla (válaszként erre: 84721. - Gingili)
2017. nov. 3. 15:20
Azt se tudom mi az :D :D :D
84721. Gingili
2017. nov. 3. 14:22

Sziasztok Paleósok!


Quinoa-t lehet enni? Az paleo?

84720. nagyon régi (válaszként erre: 84715. - Bolyci69)
2017. aug. 3. 21:09
Nagyon örülök! :) Gratulálok!
2017. júl. 17. 18:57
Nem ragaszkodom hozzájuk, csak őket találtam a neten. De ha valaki tud paleolit szemléletű orvost Budapesten, az jó lenne. Hiába írom be a keresőbe, mindig csak őket adja ki.
2017. júl. 17. 18:55
Köszi, hogy válaszoltál! Szívesen olvasnám a tapasztalatodat, persze. Várom privátban. Köszi előre is.
2017. júl. 17. 16:57

Bárkiben megbízhatsz, csak bennük nem!

Sok embert félrekezeltek, téves paleo eszmét képviselnek, privátban szívesen tájékoztatlak a részletekről.

2017. júl. 13. 19:18
Sziasztok! Egy idős rokonom cukorbetegséggel küzd, és szeretne áttérni a paleo étrendre, de az életkora (80) miatt egyedül nem mer belevágni. Olvastam a neten a Paleomedicina nevű helyről, ahol állítólag orvosi felügyelet mellett megtanítják az étrendre, és a gyógyszerek elhagyásában is segítenek. De nem találok sehol tapasztalatokat erről. Valaki tud esetleg róluk akár jót, akár rosszat? Vagy más olyan orvost, aki ilyen módon segíti a gyógyulást?
84715. Bolyci69 (válaszként erre: 84714. - Nagyon régi)
2017. júl. 1. 10:13
Köszönöm kérdésedet, nagyon jól. Folytatom, nem hagytam abba egy percre sem. Túl vagyok a 4. hónapon is, mára már az összes cukorgyógyszeremet letettem. Nélkülük is elég jó értékeket produkálok. Egyelőre itthon tornázok (Norbi duci tréning, és stepwalking) naponta, kétnaponta, ahogy tudok. Szépen alakulgat a súly is. Még egy kiló minusz és meglesz az első 15 kiló. Igen, türelmesnek kell lenni, ez nem ment nekem eleinte. Használom a kalóriabázis.hu-t, nekem sokat segít abban, hogy miből mennyit lehet enni, plusz látom, hogy a napi szénhidráttal hol tartok. Köszönöm, hogy érdeklődtél!
84714. nagyon régi (válaszként erre: 84713. - Bolyci69)
2017. jún. 26. 18:29
Hogy alakulsz?
84713. Bolyci69 (válaszként erre: 84712. - Nagyon régi)
2017. máj. 13. 08:40
Köszönöm válaszaidat, én egy fajta édesítőt tudok csak használni, de még abból sem sokat! A többire érzékeny vagyok, általában hasmenéssel reagálok :( Igen a mozgást fogom emelni, köszi a tippet. Hamarosan veszek egy szobabiciklit (volt már nekem, amikor régebben fogyóztam és széttekertem, sokat használtam)vagy egy steppert, valahogy mindenképpen beépítem a mozgást. Én úgy gondolom, hogy összességében - egy nap folyamán - sok zöldséget eszem, amit csak lehet nyersen, de jön a nyár, több zöldség is lesz a boltokban, emelem majd az adagot! Majd időnként beszámolok az eredményeimről!
2017. máj. 13. 06:39
Édesítőkről: [link]
84711. nagyon régi (válaszként erre: 84709. - Bolyci69)
2017. máj. 12. 22:13

Korábban írtál a mozgásról.


Ha csakbreggel-este hár-öt percben átmozgatod magad, jó a keringésnek is, meg szinten tart. Felkelés előtt 10 hasprés (félig felülés), tíz lábemelés, egy 10mp-es nyújtás a gerincre, 10 guggolás, 10-10 kitörés, 10 falnál fekvőtámasz... nem tudom, ami átmozgat. :) amit elsoroltam, szerintem két perc.


Ha van kedved... meglásd, jó hatása lesz, testnek, léleknek.

84710. nagyon régi (válaszként erre: 84709. - Bolyci69)
2017. máj. 12. 22:03

Szuper vaaagy! :)


Kérdés: ugye tudod, hogy a zsírt nem kell sajnálni magunktól? :)


Az édesítők okozhatnak a testben olyan reakciókat , mint a cukor... Én elhagynám.


Az öt étkezésre szükséged van? Jól emlékszem, te írtad, hogy cukros vagy? Akkor értem... bár öt étkezéssel nehezebb a fogyás.


A víz ugye nem szénsavas?


A nyers zöldséget nem lehet emelni? Én napi egy étkezésnél szinte csak azt eszem, azt lehet degeszre, 25 dekát akár.


Van egy naplóm itt: Segítség kezdő paleo soknak. Egy oldal az egész, de a saláta nagyon klassz,változatos benne. Hátha kedvet kapsz.


hirtelen ennyi jutott eszembe.

84709. Bolyci69
2017. máj. 12. 17:02

Átlagos napon reggel eszem főtt tojást, vagy bacont, vagy pár karika kolbászt. Mindig eszem hozzá egy fél paradicsomot, vagy egy két szelet paprikát és uborkát mindig. Ezekből pár karikát. Teát iszom, édesítővel. Tízóraira vagy egy banánt, vagy egy almát. Ebédre mindig főzök. Leginkább a csirkét szeretjük, vagy pörköltnek, vagy zacskóban sütve, vagy grillezve különféle fűszerekkel,rántva csak egyszer készítettem még. Ritkábban van sertéshús(pörköltnek, gulyáslevesben stb.) Ha zacskóban sütök, mindig teszek mellé répát, nagyon szeretjük az ízét, ha a hússal együtt párolódik. Vagy karfiolt is szoktam így. Ha pörköltöt készítek, zsírral főzöm, bár csak a legszükségesebb mennyiséget teszem alá. Főzeléket is szoktam csinálni, akkor tápióka keményítővel, vagy zabpehely liszttel sűrítek. A sültekhez gyakran csinálok salátát. A reggeli teán kívül, csak ásványvizet iszom (nem szeretem a gyümölcsleveket, nem oltják a szomjamat)Két liter megvan egy nap. A magokra érzékeny vagyok, néha kesut vagy egy-két szem diót szoktam rágcsálni. Ötször eszek egy nap, közte nem csipegetek (nem is nagyon van "közte" :) Vacsira sonka szeletet szoktam enni, vagy két darab virslit,esetleg néhány szem tepertőt zöldségekkel (paprika, paradicsom, néha karalábé) és ritkán egy-két szelet kemény sajtot. Az étrendből teljesen kihagytam tehát a finomított lisztes termékeket, a finomított cukrot, a tejet-tejtermékeket már egy ideje amúgy sem toleráltam (a kemény sajtot kivéve)a rizset, a burgonyát. De örömmel jelentem, hogy mióta először írtam, lement még másfél kg. Tehát nem egészen három hónap alatt 12 kg.Egy pár napja pedig reggelente már 7-tel kezdődő vércukrokat mérek! Ennek is nagyon örülök!

Köszi, hogy segíteni próbálsz! Én pedig igyekszem türelmesebb lenni.

84708. nagyon régi (válaszként erre: 84703. - Bolyci69)
2017. máj. 11. 19:30
Évtizedek alatt létrejöttek ezek a bajok. Most 3 hónap paleotól várnád a megoldást... picit türelmetlen vagy magaddal. Tudom, értem én, fontos és sürgős lenne... nézzük meg, ha van kedved, mit eszel átlagos napokon. Mit, mennyit iszol? Mennyi zsírt viszel be. Eszel-e magokat? Hús milyet, többnyire hogy készíted? Nyers zöldség van-e? Hányszor eszel egy nap? Nem vagy -e gyakran éhes?
84707. Bolyci69
2017. máj. 8. 12:28
Sajnos, hogy ennyi idős koromra már nagyon komoly dolgokon vagyok túl. A változó kor is előre jött, mivel novemberben volt teljes méheltávolításom, mindennel együtt. Három éve vastagbél daganattal műtöttek, van magas vérnyomás, cukorbetegség. Úgyhogy az életmódváltás szükséges számomra, de nagyon fontos lenne a cukorbetegségen úrrá lenni! Köszi mégegyszer!
84706. gbabi50 (válaszként erre: 84705. - Bolyci69)
2017. máj. 8. 11:56
A valtozo kor kozeleben es sok betegsegel nem konnyu es minden szervezet mas, anyukam jol fogyott a paleoval megis kell szedje a gyogyszert igaz o mar 76 eves ,te meg fiatal vagy ,azt hittem 60 korul jarsz hogy olyan sok bajod van,a fogyas meg nem garantalja a gyogyszer elhagyasat, de azert csinald es remenykedj.
84705. Bolyci69 (válaszként erre: 84704. - Gbabi50)
2017. máj. 8. 11:50
Köszönöm a válaszod! Lehet, hogy türelmetlennek tűnök, de a fogyás nekem a vércukor miatt lenne fontos, mert mivel nem tudom szedni a szokásos tablettákat, amiket az orvos felír, már bizony az inzulinnal fenyegetnek, ha továbbra sem tudom leszorítani a szintet. Tudom, hogy jót teszek az egészségemnek a paleoval, csak hát olyanokat olvastam, hogy több tíz éve cukorbeteg, inzulinosok is lecsökkentették, vagy akár abba is hagyták a gyógyszerezést ezzel az életmóddal. Ezért nem értem, hogy nálam miért nem működik "ennyire", ezért gondoltam, hogy valamit nem csinálok jól. Nem gondolom ideiglenesnek, csak az inzulintól nagyon tartok. Nem szeretném szurkálni magam egy életen keresztül. Biztosan igazad-igazatok van (a fiam is kb. ezeket mondja)48 éves leszek a nyáron, van egy csomó más betegségem is, amik szintén nehezítik a fogyást. Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.
84704. gbabi50 (válaszként erre: 84703. - Bolyci69)
2017. máj. 8. 09:31
Az elert eredmeny nagyon jo, en is csak 12 kg fogytam, igaz aztan lazitottam, felreettem,ittam,de a nagy zsirtomeg eveken keresztul rakodott rad,miert gondolod hogy hip- hop elolvad, gondolom nem vagy fiatal a korral mar nehezebben fogynak a kilok, azert amit sok even at pusztitott az etkezes a szervezetetdben nem biztos hogy 100% helyre lehet hozni, de azt ne felejtsd el hogy ez egy eletmod ami az egeszsegedet szolgalja, ha nem ugy gondolsz ra mint egy ideiglenes valamire akkor hova a sietseg? Hidd el hogy a kozerzeted meghalalja ezt az eletmodot. Sajat tapasztalatbol beszelek. Itt nem a reklam helye mert senkinek semmi haszna abbol hogy paleozol vagy sem nem arulunk termeket lotyot, szoval az egeszseged erdekeben jo ha folytatod.
84703. Bolyci69 (válaszként erre: 84700. - Nagyon régi)
2017. máj. 8. 08:43
Kedves nagyon régi és gbabi! Február végén kezdtem el - orvosi tanácsra - a paleo étkezést. Szigorúan betartom, nem eszek mellé. Rendelgettem már a Szafi reformtól lisztkeverékeket, de még abból sem sütöttem sokszor. Nem igazán voltam kenyeres, nem is nagyon hiányzik. A Tények és tévhitek oldalon csodás gyógyulásokról olvastam, nagymértékű fogyásokról. Mivel 2 típusú cukorbeteg vagyok - jelentős súlytöbblettel - csodákra számítottam. Viszont az eltelt három hónapban "csak" 10 kg-tól sikerült megszabadulnom, és a vércukorszintem rendeződésével sem vagyok elégedett. Balga fejemmel azt hittem, hogyha elhagyom a finomított szénhidrátokat, illetve csak annyit kap a szervezetem, amennyi a zöldségekben van (gyümölcsöt 1 db-ot fogyasztok egy nap) akkor sokat fog csökkeni a vércukrom, illetve én is elhagyhatom az erre szedett gyógyszereimet. Egyet sikerült letenni, mert azt nem is bírtam szedni, akkora hasmenést csinált. De a reggelit nem tudom elhagyni, mert abban a pillanatban kezd felfelé kúszni az éhgyomri érték. A nagyfiammal együtt csináljuk a paleot, ő nyugtatni szokott, hogy legyek türelmesebb, de lehet, hogy valamit nem jól csinálok? Az is igaz, hogy pajzsmirigy alulműködésem is van (a fél pajzsmirigyemet kivették göbösödés miatt, és a másikban is vannak már)és novemberben teljes méheltávolításom is volt. Amúgy ez a 10 kg. látványos, a nadrágjaim leesnek rólam, de a mérleg nem mutat további fogyást és bizony még vagy 30 kg-ot le kellene adni! Szóval adjatok tanácsot kérlek, tényleg csak türelmesnek kellene lenni, vagy a hormonális és egyéb problémák miatt ne számítsak további fogyásra? Azt is bevallom töredelmesen, hogy nem igazán mozgok-sportolok. Köszönöm a válaszaitokat!
84702. gbabi50
2017. máj. 8. 00:05
Hol vannak a kerdesek?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook