FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Paleolit táplálkozás

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

73635. Mariann632014-04-23 18:53
A facebookon szinte naponta berakom, mit ettem, ittam, mert van vagy 50 új kezdő paleos, akik amiatt jönnek oda, hogy mit is egyenek vagy mit ne.
Boldogan látom,, hogy 10-ből 6-7 totálisan átáll, néhány persze lemorzsolódik.
Ma és minden reggel tojástejes kávét ittam 2 tojássárgájából, ezzel kihúzom kb 11 -ig.Utána a saját paleos kenyeremet ettem házi kolbásszal, retekkel, uborkával,délután meg sült zellert egy kis rántottával, csalamádéval. (Családom ma mugli rántott húst rendelt, abból maradt a tojás, abból lett a rántottám.)
Főztem gulyáslevest is, krumpli nélkül, sok sárga és fehérrépával, zellergumóval, karalábéval, hagymával.(Mivel a sűrű gulyást kedveljük, teszek bele 2-2 ek. lenmaglisztet és tápióka keményítőt.Az utóbbi kompromisszumos, nem is ajánlott, attól én még vígan használom.Nem gluténos, semmi bajom tőle)
Holnap délelőtt-délben biztos, hogy gulyást fogok reggelizni-ebédelni.Sose eszem csak azért, mert itt az ideje.Akkor eszem, ha éhes vagyok, napi 2 főétkezést.Ha töltött káposzta van főzve, akkor azt reggelizem.:)
(válasz Grizzli 73626. hozzászólására)

73634. Mariann632014-04-23 18:41
Férjjel nem kell törődni, mi is leginkább ezt tesszük.Főzök úgy kétfelé, hogy nekem is jó legyen, meg fiamnak férjemnek is.Van pár étel, amit már paleosan is szeretnek, van, amit nem kérnek.Mindent megkóstoltatok velük, ha nem megy, nem erőltetem.
Nekik sütök gabonás kenyeret kétnaponta, magamnak már csak 3-4 hetente egy paleosat.
Nehogy pénzt adj receptre, tele a net vele.Az én oldalamra kattintva is találsz 6 féle paleos naplót, ételféle szerint.
Én is imádom a sütiket(családostul)emiatt kb 5-6 havonta bevásárolok maglisztekból, kókuszolajból, cocomasból, édesítőkből.De ha nem akarod, nem muszáj így.Nekem így komfortos az életem, család se eszi már a bolti kekszet, sütit, csokit.
Én eldöntöttem 49 évesen, a szülinapomon, hogy átállok, és le is raktam mindent.Azért még pár nap múlva betoltam egy üveg Nutellát, annyira kívántam a Ch-t. édeset, de utána rendes voltam.
Minden betegségem, magas cukor, vérnyomás, allergiák, ízületi gyulladás, stb. elmúlt és fogytam 21 kilót.
Már szinte mindent meg tudok csinálni paleosan is.
Ha majd csinálod, Te is rájössz.Ha van kerted, szerintem megspórolod a pénzt pár zacskó maglisztre, magra, stb. :)

73633. Mariann632014-04-23 18:32
Akkor az almát meg végképp nem ajánlom.ha pár szem eper, meggy, szeder se jó, akkor ne almázz.
Nekem is dobálja a cukrom a gyümölcs, pedig nekem csak kezdődő II-es tip. diabéteszem volt, még éppen a határon.Elmúlt, így a kevés Ch-val, de figyelnem kell.
(válasz laposvas 73625. hozzászólására)

73632. Mariann632014-04-23 18:30
Miért nem a tojáscsintát sütöd meg, és azt töltöd valamivel, ami jó Neked?(fahéj,gyümiszósz, totu mazsolával, vaníliával, kakaóvariációk, avokádós csokikrém, stb)
(válasz laposvas 73624. hozzászólására)

73631. BuksiCica2014-04-23 17:58
Legközelebb, ha most ez a kis sültalma nagyon megdobja a cukrodat, akkor próbálj az almához cukkinit vagy egyéb tököt keverni. Ehhez több édesítés kell, de jó íze lesz.

73630. BuksiCica2014-04-23 17:55
A tejféle nem csak autoimmunosoknak tilos. Szerintem az alap paleóban a tojás nem tiltott. Van egy úgynevezett autoimmun paleo protokoll (AIP), amiben tiltott a tojás, de én még nem találkoztam olyannal Magyarországon ,aki azt csinálná, mivel az kb. egyenlő a fényevéssel. Az mit jelent, h. nálad is autoimmunt diagnosztizáltak? csak mert van egy-pár. Nekem alulműködik a pajzsmirigyem , de a paradicsomot,paprikát, keresztesvirágúakat nem hanyagolom.
Vacsoraötlet nekem is jól jönne. Most épp nagyon tele a ....m a sok főzöcskézéssel.

73629. takter2014-04-23 17:48
Tejterméket én soha nem szerettem, így nem volt nehéz elhagyni. A paradicsomot és a paprikát az első évben mellőztem, ma már módjával néha eszem. A tojás nálam mindig benne volt a listában. Ja és egyik napról a másikra álltam át, nem fokozatosan, hanem bumm bele a közepébe.
Receptkönyvem nekem is van, de őszintén szólva ritkán nézek bele. Engem jobban inspirál ha itt vagy a facén ajánl valaki valamit amit megcsinált és egyszerű is , finom is.
Mai menüm: reggelire pár szem tepertő 1 vajretekkel. Ebéd: Menyus fajta rántott husi ( naplójában ott van, sőt az enyémben is) összevágott fejes saláta-retek-zöldhagyma kombó a látogató receptje alapján elkészítve ( szintén a naplómban) megszórva pirított magvakkal. apának magvak nélkül ő nem szereti, mert a héten itthon van tanulmányi szabin.
Vacsi most volt szintén húsvéti maradék: kocsonya
Holnap reggelire sonka-főtt tojás, ebédre van még a fagyóban töltött kápi ( ebben az a pici rizs nem paleo) , vacsit még nem tudom. Péntektől főzhetek megint.
Mariann naplóira ha rákeresel, rengeteg receptje van, érdemes nézegetni, ötletelni.
Milyen jellegű az autoimmun? Chron-os, pajzsmirigyes, RA-s tapasztalatokkal vagyunk itt néhányan

73628. takter2014-04-23 17:28
Igen, így értem miért eszel ritkán gyümölcsöt.
A paleoval sikerült javulást elérned a diabetes terén? 2-es tipusúval már beszéltem aki szinte tünetmenetes a paleo óta, de 1-es ismerősöm nincs.

73627. Grizzli2014-04-23 15:57
Ja és egy fontos kérdés: egyik napról a másikra vágtatok bele vagy fokozatosan hagytatok el dolgokat? Kinek hogy volt könnyebb?

73626. Grizzli2014-04-23 15:56
Nagyon köszönöm a szavaitokat! Sokat jelent nekem a motivációban.
A páromat ismerem, ezért is kérdeztem, hogyan oldjátok meg az egészet. Ő is elítéli, pedig látom rajta azokat a tipikus "beteg" jegyeket, amiket a könyvben is olvastam.
Nálam is autoimmunt diagnosztizáltak, de a könyv szerint tejfélét, keményítőt, tojást és paradicsomot sem lenne szabad ennem így. Egyelőre örülnék a no cukor, no lisztnek :)

Megkérdezhetem, hogy miket ettetek ma, vagy terveztek holnapra? Hogy ötletet merítsek? Illetve van egy paleós receptkönyv, érdemes ilyesmire beruházni? :)

73625. laposvas2014-04-23 15:42
nem, nem vagyok ketogén, paleon vagyok, csak a diabéteszem nem tolerálja a gyümölcsöt.
még a bogyóstól /eper,málna,szamóca, erdeigyümölcsök/ is felmegy a cukrom.
(válasz takter 73623. hozzászólására)

73624. laposvas2014-04-23 15:41
basszus, egyes cukros vagyok...

igen, tudom, hogy a hő nem tesz jót semminek.

Mariann palacsitáját akartam megsütni almával vagy almatócsninak.
most olvastam valahol valamelyik posztban...
mindegy, alma már meg van, kipróbálom.
(válasz takter 73623. hozzászólására)

73623. takter2014-04-23 15:11
Én nem sűrűn, de szoktam sütni-főzni.Vitamin és ásványianyag tartalmát viszont nagy részben elveszíti így. Aki inzulinproblémákkal küzd, neki veszélyesebb, mert feldolgozva nagyobb a cukortartalma. De majd pontosan megmondják akik jobban értenek hozzá.
Azonban ha nem vagy cukorbeteg sztem néha belefér akár sütihez, akár köretnek. Ketogénen vagy, hogy ennyire rég ettél gyümölcsöt?
(válasz laposvas 73620. hozzászólására)

73622. takter2014-04-23 15:02
Szia, örülök, hogy itt vagy!
Az én sztorim a nevemre kattintva olvasható a naplómban.
Méregdrága lisztekre én ritkán költök, szerintem az elmúlt 3 évben 1 kg gesztenyeliszt pl ha elfogyott. legyen otthon mondjuk lenmag, vagy szezámmagpehely, ezek még megfizethetők. Húst-zöldséget, gyümölcsöt ha megtudod termelni, máris lépéselőnyben vagy.
Családot többnyire békén hagyjuk, bár az én férjem eszik amit kap,szerencsére mindenevő, ha nagyon hiányolja a sült krumpliját, néha csinálok neki. Gyerek nálunk már szárnyra kapott, de mivel ő is autoimmun, így tőlem tuti csak paleosat kap, ha hazajön.
A paleot jobb ha nem diétának tekinted, mert itt nem szenvedünk, nem éhezünk és nem időszakos. Az első 2 hét nekem nehéz volt, nem 30 évet kellett átírnom, hanem közel 50-et. De utána egyre jobban belejön az ember,elmúlik a szénhidrát függőség, megismerjük
a miérteket, sőt tapasztalataink lesznek, hogy mennyivel jobb, mint eddig és megy szépen minden. Új dolgokat kreálunk, új ízek jönnek az életünkbe , ezáltal egészségesebbek és sokkal csinosabbak leszünk! Kitartást és sok sikert neked!
(válasz Grizzli 73613. hozzászólására)

73621. laposvas2014-04-23 14:59
na, mindegy... köszi
(válasz HViki 73619. hozzászólására)

73620. laposvas2014-04-23 14:58
egy kisebb almára gondoltam csak... máár nem emléxem mikor ettem utoljára gyümölcsöt, és mákba akartam reszelni és megpárolni. csak úgy.

73619. HViki2014-04-23 14:54
Cukor szempontból mindenképp.
(válasz laposvas 73618. hozzászólására)

73618. laposvas2014-04-23 14:51
Szerintetek is rossz a gyümölcs, főleg, sütve főzve?

73617. takter2014-04-23 14:46
Egy ismerősnek érdeklődtem. Ennyiért azonban tuti nem fogja megvenni.
(válasz Lillus-M 73603. hozzászólására)

73616. Derya2014-04-23 13:17
csalad?

nalunk nagyon nagy problema mar az is, hogy en es a gyerek paleozik, marmint nem nekem, hanem a ferjemnek....
:-(

az eroltetest semmikeppen sem ajanlom.

73615. Kantara2014-04-23 13:11
Ja, és az, hogy ki mit eszik,valamelyest magánügy, tehát a családot semmi esetre sem szabad terrorizálni. A másfél évest simán lehet, hiszen azt eszi, amit adsz neki, de a férjed fel fog lázadni. Mert szerintük ez hülyeség. Aztán idővel látják, és békén hagynak.

73614. Kantara2014-04-23 13:08
Az átállás akarat és egyénfüggő. Én azonnal átálltam. Olvasgattam Szendi Gábor honlapját és így döntöttem. Pozitív változás 4-5 nap. Lement az ödéma a bokámról (addig észre sem vettem, hogy volt) és zuhanni kezdtek a kilók, selymes lett a bőröm, és tele lettem energiával. Fáradhatatlanul.

73613. Grizzli2014-04-23 12:44
Köszönöm szépen a köszöntést! :) Az én másfél évesem még alszik, nem is tudom, mi ütött most belé, hogy ennyit alszik :D De mellette én sem tudok leülni a géphez.
Az almát szereti, szerencsére van is belőle elég tavalyról. Szoktam neki adni, de azért van, hogy a még könnyebb "megoldáshoz" nyúlok. Ez csak egy dolog a sokból. De igyekszem figyelni, és jól dönteni.

Mennyi idő alatt sikerült ráállnotok az életmódra? Tornáztok is? Mennyi időbe telt, míg jöttek az első pozitív visszajelzések, pl betegséggel kapcsolatban? Miután beválik valami, talán könnyebb csinálni, csak az elhatározás nehéz.

És még egy kérdés, a családot is diétára fogtátok? Vagy a család kapja a szokásos kosztot, és csak ti éltek paleoul? :)

73612. Derya2014-04-23 12:07
Szia, udvozollek.

az jo, ha falun elsz es tudsz termelni magdnak, ez nagyon megkonnyiti a dolgokat. :-)

kifli helyett egy alma is megteszi a masfel evesnek. :-)
gondolom, ugyanolyan jol elvan vele, marha szereti vagy megeszi egyaltalan...

ez a kozosseg jo, velem nappal nem nagyon talalkozni, mivel az en amsfel eveseemet nem sokaig koti le semmi, igy en az ejszakai muszakot kepviselem. :-)
akkor meg leginkabb csak magammal tudok tarsalogni.... :-D
(válasz Grizzli 73610. hozzászólására)

73611. Kantara2014-04-23 11:59
Szia! Én is pont ilyen voltam. Valaha. Aztán úgy érzem, az egészségem miatt megérte váltani, illetve az a húsz kiló, amit már nem kell cipelnem megintcsak billenti a mérleg nyelvét. Egyszerűen el kell határozni és úgy lesz.
Én sem voltam erős akarattal megáldva, évtizedekig jojóztam. Ez meg ment, mint a karikacsapás. Nem kerül több pénzbe, hiszen egy csomó dologra nem kell költeni. És az ilyenolyan méregdrága lisztek nem feltételek, csak lehetőségek, nélkülük is lehet paleozni.
(válasz Grizzli 73610. hozzászólására)

73610. Grizzli2014-04-23 11:28
Sziasztok! Új vagyok itt, meg a diétában is.
Valahol legbelül tudom, hogy a cukor és a liszt elhagyása áldás lenne rám, de közel 30 év elcseszett táplálkozást egyik pillanatról a másikra nehéz megváltoztatni. Most nem is ez a lényeg igazából.

Azért jöttem közétek, hogy tanuljak, ötleteket szerezzek, sikersztorikat olvashassak :). Első körben örülnék, ha fent említett két dologtól megszabadulnék.

Az a "fajta" vagyok, aki falun él, és kis kertjében termel ezt-azt, tart állatokat, azokat eszi meg, tehéntejet iszik, gyűjtöget a réteken, nem törekszik arra, hogy boltban vásároljon. Persze bizonyos dolgokat azért mégis. Magam szoktam kenyeret sütni, ami persze egészségtelen, de mégis...
Ezt azért írom le, mert ezekből az is következik, hogy sem pénzem, sem akaratom nincs arra, hogy méregdrága "liszteket", állatmentes tejtermékeket, ... vásároljak. Persze lehet sokan így kezdik, aztán mégis beszereznek ezt-azt, mert nem tudnak nélküle élni. Lehet nálam is így lesz majd.

Sajnos édesszájú, és szénhidrátfüggő vagyok. Van egy másfél éves kisfiam, nem akarom őt is erre nevelni. És ilyen példát sem akarok neki mutatni, de időről időre elcsábulok, és minden borul. Sokszor könnyű neki odaadni egy kis kiflit, mert addig tudom csinálni a dolgomat, de igazából ez borzasztóan önző dolog a részemről, és rémes dolgokat teszek ezzel vele. Nem akarom ugyanilyen sorsra kárhoztatni!

Alapvetően önbizalomszegény vagyok. Volt egy hosszú betegségem, ami miatt táppénzre kényszerültem, aztán olyan munkám volt, ahonnan tudtam itthonról dolgozni, majd szültem, és most itthon vagyok megint. Ez kezd felemészteni, és mellette sok rossz forrása is, mert ha megéhezem, akkor könnyű valami hülyeséget keresni a polcon, szekrényben, hűtőben :( Szeretnék jó közösségre találni, és hitben megerősödni is :)

Hát ez vagyok én! :)

73609. tuksy2014-04-23 10:47
Tegyél félre egy nagy kosárral és hozzad el a találkozóra!
(válasz Lillus-M 73602. hozzászólására)

73608. Kantara2014-04-23 08:23
nálunk is :/
(válasz Mariann63 73607. hozzászólására)

73607. Mariann632014-04-23 08:04
Neked is Napsugarst!
Felénk a tegnapi nagy eső után olyan pára van, mint az angol lápvidéken.:)

73606. biológus2014-04-23 06:46
Napsugaras jó reggelt mindenkinek! :)