FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Paleolit táplálkozás

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

81792. Derya2015-03-27 21:22
szia, igen, kb aprilis kozepeig
(válasz Lillus-M 81791. hozzászólására)

81791. Lillus-M2015-03-27 19:04
Szia! Itthon vagytok még?
(válasz Derya 81790. hozzászólására)

81790. Derya2015-03-27 10:04
sziasztok, van mar netem, hurra. :-)

csinaltam rakott zellert valamelyik nap, isteni finom lett. :-)

81789. Lillus-M2015-03-25 20:49
:-)
(válasz Summer3 81788. hozzászólására)

81788. Summer32015-03-25 17:26
Megszavaztattam itthon, és a Te verziód győzött.:)

[link]

:-D
(válasz Lillus-M 81787. hozzászólására)

81787. Lillus-M2015-03-25 14:59
ha kipróbáltad meséld el. Finom a karfiol kevés póréval összefőzve, majd kis szerec sendióval és kókuszolajjal összeturmixolni
(válasz Summer3 81786. hozzászólására)

81786. Summer32015-03-25 12:17
Baconbe tekert csirkemájhoz tudtok ajánlani valami fini köretet?:) Almás- karalábés pürére gondoltam, de nem tudom,hogy mennyire illenek össze.köszi

81785. krisszi772015-03-25 11:35
Köszi,már régóta nem eszek zabot.
(válasz Menyus72 81783. hozzászólására)

81784. Menyus722015-03-25 06:45
Héhahó mindenki!
Bp-en szombaton valamikor valahol találkozó Deryaval?

81783. Menyus722015-03-25 04:57
A szennyezetlen zab nem tartalmaz. De attól még nem paleo, ahogy a kukorica sem. Hiába gluténmentes.
(válasz krisszi77 81782. hozzászólására)

81782. krisszi772015-03-24 23:15
Az egyik oldalon azt olvastam,hogy a zab gluténmentes,a másik oldalon,hogy tartalmaz glutént.Próbáltam utána olvasni,szerintem tartalmaz glutént.
(válasz Summer3 81775. hozzászólására)

81781. Menyus722015-03-24 20:39
Kész :D

81780. Krisz 182015-03-24 10:18
Példámban én egy NAGYON terhes nő lennék. 95 %ban terhes. :D
(válasz Csak látogató vagyok 81773. hozzászólására)

81779. Krisz 182015-03-24 10:16
:)
(válasz Summer3 81778. hozzászólására)

81778. Summer32015-03-24 09:17
Igen,a glutént mindenképpen iktasd ki 100%-ban.(Az elírásokat tudjátok be annak,hogy még kávé előtt írtam.:) )
(válasz Krisz 18 81777. hozzászólására)

81777. Krisz 182015-03-24 09:03
Érdekes módon, amikor volt a 4. napon az a holtpont, nem azt éreztem, hogy "ölni tudnék" valami édességért, mert az édesség utáni vágyamat kielégíti a sok gyümölcs, hanem egy ilyen borzasztó gyengeség, "anyámmimndjártelájulok"-szerű érzés..., totál ködös gondolkodás, ilyesmi. Brrrrr. Azóta nem ismétlődött ilyen intenzíven, ezt optimista módon igyekszem annak betudni, hogy innen már inkább csak feljebb van. :) Tehát azt mondjátok, érdemes a gluténnal 100 %-osan leszámolni rögtön az elején. Ez a következő lépés.

81776. Csak látogató vagyok2015-03-24 08:07
Igen.

Meg a zsír segít sokat. Töpi, szalonna...

81775. Summer32015-03-24 07:53
Nekem az 1. napokban a gyümölcsturmix segítet túlélni a szénhidrátéhséget, hosszú távon viszont inkább a zöldségek irányába kellene elmenni. Javítsatok ki, ha tévedek..:D Kevés epret, eritritet, csipet sót és valaminyen növényi tejet (pl. mandula) + növényi tejszínt összeturmixoltam, és ezt ettem édesség helyett. De már a 2 hét végére csökkent a CH utáni vágyam, szóval kitartás, ne add fel :D Az első pár nap tényleg nagyon hardcore...Elkezdtem olvasni Robb Wolf Paleolit megoldás c. könyvét, és valahol az elején írja, hogy figyeljük az embereket az utcán, mennyire tűnnek egészségesnek. Nekem ez is segített átlendülni, érzelmileg kezdek elhatárolódok a szemét kajától. Hál'istennek. :)Ha mégis valamilyen paleós sütithez nyúlnál, figyelj rá, hogy bár sok helyen ezt sugallják, a zab nem paleo. Ugye, jól mondom? :)
(válasz Krisz 18 81767. hozzászólására)

81774. Menyus722015-03-24 05:12
:D
(válasz Csak látogató vagyok 81773. hozzászólására)

81773. Csak látogató vagyok2015-03-24 05:03
Ahogy nincs kicsit terhes nő, úgy nincs kicsit paleo sem. Sajna.

81772. Csak látogató vagyok2015-03-24 05:01
Menyusnak igaza van.

Fokozatosságot tehetnél pl úgy, hogy elhagyod a csirízt, de teljesen. Aztán a tejterméket, teljesen, stb.
(válasz Krisz 18 81770. hozzászólására)

81771. Menyus722015-03-23 22:40
Szia :D
Húúú...elolvastam így későn este :D próbálom felfogni.
Natehát :D Én a mindent vagy semmit elvet vallom. Ha az egészséged a tét, akkor a fokozatosság ---szerintem---nem fog beválni. Mondjuk nem tudom mit értesz alatta. Ha mondjuk két hét :D az okés :D ha több hónap...az nem okés. Fogyni persze lehet a fokozatosság elve mellett is, de meggyógyulni nem nagyon. Az az 5% gabona, ami maradt, az szinte olyan hatással van, mintha maradt volna a 100%.
Valaki írta, hogy igen, az az első amit el kell hagyni. A fő "mumus" amivel nem lehet bűnözni. Ha ch éhséged van, inkább legyen egy csomag mazsola, mint egy fél, ne adj isten egész zsemle.

Nálam egyáltalán nem volt ilyen fáradtság érzet, de többen számoltak be ilyenről. Elmúlik :D az a jó hír :D

81770. Krisz 182015-03-23 21:23
Köszi a tanácsokat, jegyzetelek, a naplót is elolvastam és nagyon klassz, h így összesűrítve lehet ennyi hasznos infóhoz hozzájutni. Igazi kezdőcsomag! Köszönöm! :)

81769. Csak látogató vagyok2015-03-23 19:58
telefonról nem akarok, nem tudok most írni, de néhány választ találsz a "segítség paleósoknak" naplómban.

81768. Lillus-M2015-03-23 13:03
Szia!
A paleoban szerintem legfontosabb, és ez nálam fontossági sorrendet is jelent.
gluténmentesség
tejmentesség
cukormentesség
omega6 csökkentés,
hüvelyesek kizárása
Igyekezz a gabonát, tejet teljes mértékben kizárni, mert allergiás tüneteket okozhatnak. Perzse ez most hülyén hangzik két hete még etted és nem volt vele bajod. Itt inkább mélyebb dolgokra gondolok. Szóval ezeket mindenképp hagyd el.
A féradtságra sokan panaszkodnak. Eddig a szénhidráthoz m indig hozzá tudott nyúlni a szervezeted, most át kell állnia arra, hogy a saját tartalékait mozgósítsa. Ez nem megy zökkenőmentesen. Még nem tudja hatékonyan égetni a zsírt addig bizony lesz fáradtság. Az ilyen vércukorleesős pillanatokra inkább tarts magadnál mazsolát, banánt, almát, datolyát. Ezek ugyanolyan hatékonyak lesznek, és még paleo ételek is.
Ameddig nem rendeződnek a viszonyok, addig egyél bőségesen, napjában többször is, amikor csak megkívánod. legyen nálad egy kis főtt tojás, felkockázott kolbász szalonna, sült hús szeletek parikával retekkel stbvel. . Ugyanúgy el lehet vinni munkhelyre mint bármi mást.

81767. Krisz 182015-03-23 11:34
Sziasztok! Segítséget, ill. tanácsot szeretnék kérni. Úgy látom, ez a fórum nagyon pörög, biztos tudtok nekem valami okosat mondani.Egészségügyi problémáim megszüntetését célul kitűzve gondoltam, h elkezdem átalakítani az étrendemet paleósra, mindezt úgy, hogy előtte inkább csak a neten olvasgattam az alapelvekről, és az étrenddel elért sikerekről, gyógyulásokról, ill. azóta kölcsönkaptam Szendi Gábor könyvét is, de teljesen nem olvastam még végig. A lényeg, h annyi sok hozzám hasonló egészségügyi problémával küzdő és meggyógyult ember történetét olvastam, h úgy döntöttem, a fő irányelveket tudom, nekikezdek, és időközben tovább tájékozódom a részleteket illetően, és fokozatosan pontosítom az étrendet. Ami miatt hozzákezdtem, jelentős túlsúly, enyhe/közepesen magas vérnyomás, folyamatos fáradtság. Kb egy hónappal ezelőtt az egy éve szedett vérnyomáscsökkentőmet abba kellett hagynom, a gyógyszerre adott, fokozódó allergiás reakciók miatt (bőrtünetek), de több más gyógyszerre is allergiás vagyok (pl. néhány antibiotikum). Azzal kezdtem a paleora való áttérést (2 hete), h elhagytam a cukrot (95 %-ban), a pékárut teljesen, a fehér lisztet 95 %-ban , a tejtermékeket teljesen, ill. a kávémba kávékrémpot tettem. Elkezdtem rengeteg vizet inni (ill. melyik nap épp hogy sikerült, de törekedtem a minél többre), sok gyümölcsöt és a gyümölcsnél valamivel kevesebb zöldséget fogyasztani, ezt minden nap valamilyen hússal, tojással. Súlypontilag gyümölcs mondjuk 45 %, hús/tojás 30- 40 %, és a fennmaradó legkisebb rész a zöldség, jobbára párolva v nyersen. Délelőtt általában a gyümölcs (a programjaink miatt így alakult), délután a többi. És akkor a hosszú előzmény után jönne a kérdésem. Szóval én inkább még fáradtabbnak éreztem magam, mintsem hogy energikusabbá váltam volna, a 4. napon jött egy olyan holtpont napközben, h úgy éreztem magam, mint akinek leesik a vércukra, ilyen ájulásközeli állapot, dekoncentráció, ólmos fáradtság érzése. kicsit meg is ijedtem (na jó, a kicsinél jobban). Gondoltam, a gyors felszívódású szénhidrátok drasztikus megvonására reagál így a szervezetem talán?...Nem mertem kockáztatni, megettem egy zsemlét. Utána úgy helyrezökkentem,mármint úgy kicsit "észhez tértem". Aztán arra jutottam, h végül is csinálhatnám lassabban is az egészet, h csak fokozatosan hagyom el pl. a szénhidrátot, ha ettől annyira pánikol a szervezetem. Aztán az egyik napi menü tartalmazott némi ecetet (azt szabad vagy nem?) és halrudacskát, mire kb fél órával az ebéd után elkezdett "égni" a combom egy tenyérnyi helyen, aztán meg viszketni a halántékom mindkét oldalon, s az egyik oldalt megjelent egy jó 2 cm hosszú duzzadt csík (mint az allergiás reakcióknál szokott). Nyilván nyugtalanít, h mitől lehet. Közben eszembe jutott, h jó 2-3 éve egy orvos-természetgyógyász bemért nálam erős candidiasist, amit érzésem szerint nem sikerült akkor teljesen megszüntetni. Elképzelhető vajon, h a fáradtság azért van, mert szénhidrát és egyszerű cukor hiányában pusztulnak a gombák, ill méreganyagok szabadulnak fel a zsírból, ahol eddig meg voltak kötve? Illetve fellángolnak a tünetek (lásd bőrreakciók), ha az ember olysmit visz be, ami tiltott és már egy ideje nem kapott belőle a szervezet? Nagyon megköszönném, ha tapasztalataitokkal segíteni tudnátok, mert egy kicsit berezeltem. Régebben olyan jól viseltem az átállásokat és a szervezetem szinte rögtön visszaigazolt, h jobban érzi magát, de most valahogy elbizonytalanít ez a hosszas enerváltság és a bőrtünetek. Biztos nem is tudok még mindent, amit erről az étrendről tudni lehet és kell, ez 100 %, de igyekszem haladni az információszerzéssel, viszont az előbb ecsetelt problémák miatt bizonytalankodom. Előre is köszönök minden tanácsot!

81766. Lillus-M2015-03-22 20:38
sárga édesburgonyából nekem is nagyon rossz lett, de mióta beszereztem fehéret abbl is kipróbáltam, és még a gyerek is megette, nem vette észre, hogy nem igazi krumpli. Kicsit édeskés volt, de csak annyira m int mikor pl megfagy egy krumppli és édesebb lesz az íze. A jó kis kolbi íz elnyomta az enhye édességet...
(válasz Summer3 81765. hozzászólására)

81765. Summer32015-03-22 19:52
Köszi, látom, Rád mindig számíthat az ember. :)

Próbáltam az édesburgonyát rakott krumpliban, de szinte ehetetlen lett, annyira édes volt. Magában, ropogósra sütve lehet, hogy finomabb.A rizsliszt nem tiltott? :)
Már nem vagyok annyira nagyon fáradt napközben,(este igen, mert sokszor főzök:)), de 2 hét alatt még nem várok csodát. Mensim azóta nem volt, a candida szerintem hosszabb történet lesz,de mérséklődött a levertség és a tompa fejfájás, a reflux pedig teljesen megszűnt.:)A pattanásokkal korábban soha nem volt gondom, most viszont megjelent az arcomon pár pötty. Remélem, csak átmeneti.Sokan kinevetnek és furcsán néznek rám, ha nem kérek valamit,amivel kínálnak, de hát ez várható volt :D :D
(válasz Lillus-M 81764. hozzászólására)

81764. Lillus-M2015-03-21 21:15
Hogy van a fáradtságod, és egyebek?

Ezt a szárazanyag dolgot úgy gondolom értem. Szerintem készíts egy kis szalmakrumpli szerű zellert vagy édesburgonyát a kaja mellé. Jól megsózva semmi rossz íze. Sőőőt, ha édesburgonyából sikerül fehéret venned, abból lehet igazi finom ropogós köretet sütni.
Vagy pl panírozd be a húst, májat, halat. Nekem kedvencem a tápióka (vagy rizsliszt) tojás, majd szezámpehely.
(válasz Summer3 81763. hozzászólására)

81763. Summer32015-03-21 14:37
Eleinte veletek is előfordult,hogy kicsit émelyegtetek evés közben és után?gondolom,attól lehet,hogy zsírosabb dolgokat eszek,és semmi olyat,aminek magas a szárazanyag-tartalma. Többen mondják,hogy attól,hogy paleó vagy,még nem kell húst hússal enned.Én naponta kb. 2x eszek húst,mert zöldséggel és gyümölccsel nem lakok jól,de lehet,hogy később ez is változni fog (?). Viszont jó hír, hogy már nem vagyok éhes dèlután, és reggelire, uzsira abszolút kielégít egy kis gyümölcs,esetleg magvak . Tegnap este pl. főtt tojást ettem mangóval és pirított magvakkal. Nagyon fini,próbáljátok ki :)