FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Paleolit táplálkozás

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

82036. Derya2015-04-28 18:51
egysezr regen kiprobaltam, nekem sem volt tole semmi bajom, de a ferjem 5 percen belul rohant tole... :-D
(válasz Lillus-M 82033. hozzászólására)

82035. Derya2015-04-28 18:50
koszi, igen, ezt hasznaljuk azota, hogy rajottem, hogy a macis nem jo. :-)
(válasz Lillus-M 82032. hozzászólására)

82034. Lillus-M2015-04-28 17:32
Egy post a facebookról

Nos, bementem a Norbi Update boltba...
Egy kis ízelítő:
300gr mandula liszt 2999 ft
200 gr útifű maghéj őrlemény 1799 ft
És a kedvencem 4 szelet paleo toast kenyér 799 ft, AMI TEJ ÉS SZÓJÁT FELHASZNÁLÓ ÜZEMBEN KÉSZÜLT... Öhm...

82033. Lillus-M2015-04-28 17:30
Szóval ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy nem biztos, hogy árt neked a cukoralkoholra az átállás. Én az elején nem is tudtam, hogy ilyen hatása van és mindjárt elkezdtem használni. Nem volt tőle semmi bajom, pedig elég beteges volt az emésztésem...
(válasz Lillus-M 82030. hozzászólására)

82032. Lillus-M2015-04-28 17:27
Eszembe jutottál, bár lehet, hogy megbeszéltétek, akkor bocs. Láttam a dm-ben olyat, hogy cikorina gold 100% cikóriából.
(válasz Derya 82025. hozzászólására)

82031. Lillus-M2015-04-28 17:25
Menyus mindenkinek van olyan napja, hogy fel lehet piszkálni, fogadok van hogy téged is tökre hidegen hagynak az ilyenek már...
(válasz Menyus72 82024. hozzászólására)

82030. Lillus-M2015-04-28 17:24
Szerintem nem mindenkinek hashajtó. Én mindig xilittel készítek sütit, ha vendégek jönnek, vagy megyünk valahova és viszek és még soha senki nem panaszkodott, hogy gondot okozott volna. (közelebbi rokonoktól barátoktól meg mertem kérdezni)
(válasz inf3rno 82023. hozzászólására)

82029. panna anyuja2015-04-28 09:00
Szia inf3rno,
szerintem xillittel kezdheted a kávédat vagy teádat édesíteni, az nem nagy adag. Ha aggódnál attól hogy esetleg hirtelen rosszkor derülne ki hogy nem bírod, Szóval ha aggódnál a hirtelen jövő hasmenés miatt, akkor szerezz be egy doboz utifűmag hélyat és egyél meg reggel egy kávéskanálnyit.( A utifűmag hélyhoz fontos az aznapi sok víz fogyasztása.) Rendet tesz a hasban, nagyon egészséges, a paleóba teljesen bele illik és nem kell aggódnod a cukoralkoholok okozta esetleges hasmenésen sem. Jó kísérletezést.
(válasz inf3rno 82023. hozzászólására)

82028. Menyus722015-04-27 21:31
Jah. Mert egészségtelenek vagyunk, és ha nem eszek húst, akkor mit, mert ugye a zsír még károsabb. Bezzeg az IR diéta nagyon faszányos :D na sebaj. :D
Egyen mindenki amit akar :DDDDD
(válasz Derya 82025. hozzászólására)

82027. macskanyó2015-04-27 21:10
Ja, és köszi, hogy ennyit foglalkozol vele, nagyon aranyos vagy :).
(válasz inf3rno 82022. hozzászólására)

82026. macskanyó2015-04-27 21:09
Ja, értem már, mire gondoltál, hogy szabályoznak bizonyos vegyületeket az élelmiszerekben, köszi a magyarázatot.
Az már nem kérdés, hogy keletkeznek bennünk ezek a bomlástermékek, inkább az, hogy tényleg mennyire károsak. Van itt 3 link, majd én is olvasgatom, jó lesz, ha segítesz, sajnos, most elég kevés az időm, de apránként :).
Különösen a 3. nagyon jó, ha átrágnánk magunkat rajta. Hátha a többiek is segítenek :).
[link]

[link]

[link]
(válasz inf3rno 82022. hozzászólására)

82025. Derya2015-04-27 20:54
tenyleg?
melyik ez a forum?
akkor jobb lenne folhagyni nekunk is vele. nem? ;-)
(válasz Menyus72 82024. hozzászólására)

82024. Menyus722015-04-27 18:16
Mér vagyok én oly hülye, hogy még mindig ugrok, ha valaki baromságokat ír egy másik fórumon? :D Paleo mint hosszú távon, nagyon de nagyon egészségtelen életmód :DDDD

82023. inf3rno2015-04-27 16:40
A cukoralkoholokkal kapcsolatban tudtok tanácsot adni, hogy mekkora adaggal érdemes elkezdeni. Mármint arra gondolok, hogy a túl nagy mennyiség hashajtó, ha nincs hozzászokva az ember. Próbálok cukorról meg egyéb fruktóz tartalmú dolgokról áttérni xilit-re.

82022. inf3rno2015-04-27 16:38
Vannak vegyületek, amikről tudományosan bizonyított, hogy károsak. Pl gomba toxinok, mondjuk ochratoxin - amiket a búza héján lévő gombák termelnek - bekerülhetnek a teljesőrlésű lisztbe. Ezeket mérik, és ha határérték felettiek, akkor nem lehet élelmiszerbe tenni a lisztet. Esetleg ha ilyet találnak kész élelmiszerben, akkor visszahívják a terméket, és a gyártó valószínűleg becsődöl ettől, ha nincsenek nagy pénztartalékai. Pl sajtos tallér készítésnél pár éve csődölt be egy magyar cég, mert a beszállító határérték feletti lisztet hozott nekik. De nemrég volt olyan, hogy palackozott ásványvizeket hívtak vissza, mert kórokozók voltak bennük kis számban. Ezek nélkül az ellenőrzések nélkül elég hamar összeomlana az élelmiszer ipar. A gluténnel, tejjel kapcsolatban jelenleg nincs tudományos konszenzus. Bizonyos emberek érzékenyek rá, mások meg nem. Ez érzékenyek ne fogyasszák, ennyi. Elképzelhető, hogy ugyanúgy, mint a dohányzás és az alkohol, hosszú távon betegséget okoznak mindenkiben, de még ez sem került bizonyításra. Ha tényleg ópiátok vannak bizonyos élelmiszerekben, akkor velük kapcsolatban ugyanez a helyzet, egyelőre nem bizonyított, hogy károsak lennének.

A glutén és kazein bomlástermékei lehetnek opioid peptidek, amelyeknek hasonló hatásai lehetnek, mint az opiátoknak. Angol wikipedia szerint egyelőre egyiknél sem bizonyított, hogy az emberi szervezetben az emésztés során ezek képződnek. Néhány klinikai kísérlet volt a témában csak, ezek negatívak lettek. Laborban előállíthatóak ezek az opioid peptidek. [link] [link] Amíg nincs kellő bizonyíték ezen a téren, addig az élelmiszeripar nem fog reagálni erre a kérdésre. Gazdaságilag egyébként igen negatív hatása lenne, ha ki kellene vonni az összes tej és búza terméket a piacról. Valószínűleg helyette valamilyen kerülőutat választanának, mint olyan szerek kifejlesztése, amik semlegesítik a káros hatást, vagy megszabnának egy napi ajánlott liszt és tejtermék bevitelt. Nem lehet így előre megmondani. Egyébként érdekes téma, kösz, hogy felhoztad, nem is tudtam, hogy ilyen létezik. Nem tudom, hogy mérik e ezeknek a szintjét jelenleg, gyanítom, hogy nem. Mivel bomlástermékek, amúgy is elég bonyolult lenne a mérés. Érdekes kérdés, hogy mi van, ha magát az opioid peptidet keverik az élelmiszerekbe, vajon felszívódik, és fejt ki valamilyen hatást vagy lebontja azelőtt az emésztőrendszer? (elméletileg egy fehérje töredékről van szó, tehát az emésztőrendszer valószínűleg lebontja aminosavakra) Megpróbálok utánajárni, hogy volt e már ilyen kísérlet. Úgy néztem, hogy a gyógyszeripar már használja ezeket bizonyos betegségek kezelésére. Nem tudom, hogy hol lehet utánanézni, hogy mit mérnek. A transz-zsír, só tartalom, amiről biztosan tudom, hogy mérik, illetve a kórokozó mikrobák jelenlétét is bizosan figyelik. Talán itt lenne érdemes körülnézni, hátha van egy lista arról, hogy mit vizsgálnak: [link]

Én személy szerint nem érzem úgy, hogy függő lennék bármelyik ilyen élelmiszertől, egyedül a lágy sajtokról, mint a brie vagy camamber vagyok képtelen lemondani, a pékáruk meg egyéb tejtermékek hidegen hagynak. Lehet, hogy abban van a legtöbb opioid peptid?! ;-) :D
(válasz macskanyó 82020. hozzászólására)

82021. nefaria2015-04-27 10:22
Köszönöm neked is, meg mindenkinek aki válaszolt!
Végül savanyú káposztával ette :)
És még hozott is egy finom sütit (gesztenyelisztes, gesztenye+kókuszkrém, eritrittel), nagyon finom volt, bár nekem kicsit édes. De az íze isteni :)
(válasz Lillus-M 82006. hozzászólására)

82020. macskanyó2015-04-27 08:43
Jó, abban biztos igazad van, hogy az is számít, hogy mennyit eszünk, meg hogyan bomlik le, de: azt írod, nem hiszed, hogy "bármi komoly hatása lenne annak, amit ételben beviszünk". Akkor annak sem lenne hatása, amit gluténnel, tejjel bevisznek az emberek?
És mit jelent az, hogy "erősen szabályozva van"?

A glutént, kazeint, stb. nem szabályozza senki, hogy mennyi opiát lehet benne :).
Én sem tudom, csak kérdezem :).
(válasz inf3rno 82015. hozzászólására)

82019. Lillus-M2015-04-27 05:57
A 70%-ost én is használom. Metroban lehet kapni. Jobban örülnék, ha lenne 85%-osuk is. Szerintem nem keserű, sőt az a gyerekem, amelyiknem szereti az étcsokit nagyon is rájárt. De csalóka,mert nagyon eteti magát. Amúgy sokkal olcsóbban kijön vele az ember,mintha étcsokit használna sütögetéshez. Én karácsony előttre vettem (már rég nincs belőle). Most nem veszek, mert nem sütök, de erősen rájárnék én is.
(válasz inf3rno 82018. hozzászólására)

82018. inf3rno2015-04-27 03:07
Én rendeltem 2.5kg callebaut pasztillát 54.5%-os, tapasztalatom szerint annak van a legjobb íze. A 70%-os túl keserű, a 35%-osnak meg tej íze van. Itt figyel a szekrényben december óta. Árad belőle a csoki szag, ha kinyitom. A család már kb 1kg-t megevett belőle, én talán ha egy marékkal összesen. Valahogy nem hiányzik. Igyekszem visszafogni a cukrot január óta. Majd csinálok belőle bonbont, aztán elajándékozom. Az illata viszont tök jó. :-)
(válasz Lillus-M 81994. hozzászólására)

82017. inf3rno2015-04-27 01:35
Mér, eddig egész jól megoldod. :-)
(válasz Lillus-M 82014. hozzászólására)

82016. inf3rno2015-04-27 01:27
Szia! A vashiánynak rengeteg oka lehet. Ha gondolod küldd át a labor leletedet, hátha tudok valami újat mondani. Egyébként a leghitelesebben egy belgyógyász tudná megmondani, hogy mi bajod van.
(válasz Summer3 82004. hozzászólására)

82015. inf3rno2015-04-27 01:22
Nem hiszem, hogy bármi komoly hatása lenne annak, amit ételben beviszünk. Erősen szabályozva van, hogy mit tartalmazhatnak az élelmiszerek. Egyébként fogalmam sincs, hogy milyen molekula, nem tudtam, hogy húsokban, meg alap élelmiszerekben is van. Egyébként nem csak az számít, hogy milyen, hanem hogy mennyit viszünk be, és az hogyan bomlik le a szervezetben.
(válasz macskanyó 81989. hozzászólására)

82014. Lillus-M2015-04-24 20:00
Nekem mindig minden panaszomra az volt a szakorvosok végső konklúziója, hogy mivel szervi okot nem találnak, próbáljak vele együtt élni....
(válasz Summer3 82010. hozzászólására)

82013. Derya2015-04-24 17:22
mit "tud" a gluten: [link]

82012. Menyus722015-04-24 15:48
Nekem is mindig sok volt a mensim. Évekig vashiányos is voltam. Most meg nem győzök vért adni :D Simán helyrerakta a paleo.

82011. macskanyó2015-04-24 14:34
Hát igen, akkor tényleg kevés a vasad és a hemoglobin, persze hogy vérszegény vagy. Én is az vagyok, egész életemben a normál alatt volt a Hgb, Htc, de nem vagyok egyáltalán fáradékony, a kevés alvás ellenére sem, sőt.
Nekem tegnap vettek vért (másért), néznek vasat is, majd beszámolok. De nálam nem a vashiány miatt van a vérszegénység.
Másik, hogy akkor miért nem nézetsz nőgyógyászaton hormonszinteket? Lehet, hogy azt kéne inkább rendezni, ne legyen olyan erős, nem vasat tolni ki tudja hány évig, évtizedig.( bár azt nem tudom, hogyan....). Másképp is kimeríthet az az erős mensi :(. Rossz érzés lehet, nekem sosem volt az.
Remélem, azt az antidepit meg nem szeded :).
Inkább gyere ide, itt majd megvidámodsz :D (hehe...)

82010. Summer32015-04-24 09:16
Nem tudom, hogy mitől erős, gondolom, valami hormonális gebasz miatt.
Néztek vasat, 10,7 az alsó érték, nekem 7,0 , + a transzferrin telítettség és a hemoglobin is alacsony.
Mondjuk ugyanez a doki mondta 25 éves koromban,mindenféle előzetes vizsgálat nélkül, hogy egész életemben hangulatjavító- antidepresszánst kell szednem, és menjek minden hónapban a receptért. Mindezt azért, mert akkor is fáradtságra panaszkodtam, és a rutin laborvizsgálat nem mutatott ki semmit. Welcome to magyar egészségügy.
(válasz macskanyó 82009. hozzászólására)

82009. macskanyó2015-04-23 22:43
Már csak azért sem lehet igaza a dokinak, mert nem fogsz egész életed végéig mensturálni. Ha majd elmarad, nem is fogsz vért veszíteni vele.
Másik, hogy akkor a természeti népek asszonyai is örökké vérszegények lennének? Ugyan,azért az evolúció csak lerendezte valahogy, hogy alapból ne legyünk vérszegények. Bár ha neked annyira erős...de az vajon mitől van?
Vas szintet is mértek?

82008. Lillus-M2015-04-23 21:56
A paprika tv-n esténként paleo főzőműsor van. 9-kor volt, de lehet, hogy még később is ismétlik. Én nem néztem csak beállítottam a sorozatfelvételt, legalább lesz mit néznem mikor vasalok

82007. Lillus-M2015-04-23 21:55
z én egyik gyerekem is mindig vashiányos volt. 3 év gm diéta után (de nem paleo) nem volt vashiánya