FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Paleolit táplálkozás

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

77509. Lillus-M2014-08-30 21:53
Ok hát akkor rántottát esznek reggelire. Ez van.

újra kevertem a tojást, most ott csücsül a hűtőben. Itt belinkelem amit készítettem fél adagból. Amúgy is rengeteg tojás van benne, mert semmi lisztféleség nem kell hozzá
Egyébként szívesen sütöm bármiféle vendégnek, mert még minden alkalommal osztatlan siker volt , mert finom lágy könnyű süti. Csak akkor akadok ki, mikor tejszínhabbal javítanak rajta nempaleósék
http://hetszinvilag.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1186217
(válasz macskanyó 77508. hozzászólására)

77508. macskanyó2014-08-30 21:13
Hát akkor majd tavasszal vessél spenótot. Végül is a mirelit is jó addig, ha nagyon ennél :)abban nincs adalékanyag.
Én még xilites sütit nem adtam nekik, csak sósat, mert pont azt rontottam el, de szerintem bátran add a tyúkoknak, semmi bajuk nem lesz, ők nagyon mindenevők, az égvilágon szinte semmitől nem lesz bajuk. Bár sajnálom a 4 finom tojást :)
Kár, hogy elrontottad, pedig pont kérni akartam, hogy küldhetnél egy kis kóstolót, nyami, még sose csináltam paleós csokitortát :).
Na, múltkor nekem is pont rosszkor jöttek aláírásgyűjtők (a választásokra), igaz, ezek sose jönnek jókor.
(válasz Lillus-M 77507. hozzászólására)

77507. Lillus-M2014-08-30 19:38
No és az még mérgező is.

Nem akarok már őszi vetésűt, csak épp eszembe jutott, mert idén nyáron szerettem meg a spenótot... De annyi hely itthon nincs csak a szőlőbelik kertemben, ezért jutott eszembe ez a spenótfa..

Egyébként meg kérdezni szerettelek volna. Volt-e már olyan paleo sütid, ami a tyúkoknál landolt, és xilittel volt ízesítve??
Úgy jártam ugyanis, hogy egyedül voltam itthon kevertem a csokitorta krémjéhez a tojást gőz fölött, és mikor máskor csengettek volna, mint épp akkor.... aláírásgyűjtők-ha tudtam volna.....
Négy tojásom berántottásodott, csak sajna volt benne 1 kanál xilit. Tudom hogy a kutyáknak nem szabad xilites dolgot adni. De vajon a tyúkocskáknak????
(válasz macskanyó 77506. hozzászólására)

77506. macskanyó2014-08-30 19:08
Hát próbáld meg, hátha bejön. Őszi vetésűt próbálnál, áttelelőt? Én olyat nem szoktam, csak tavasszal, valamiért a kertünket imádja a spenót, mert minden évben egész spenóttenger van, óriási lapulevélszerű, hatalmas levelekkel, Idén szándékosan keveset vetettem, hogy nehogy megint a fülünkön jöjjön ki :)
Én főzeléknek is szeretem, tojással.
( ez az említett mámi egyszer meg kerti ebszőlőt adott (fujj), "amerikai áfonya" címén :DDD. szegény jót akar, de néha melléfog :) én meg vártam, mikor lesz már végre finom áfonyám, na hát várhattam. Ronda fekete bogyók teremtek rajt'.
(válasz Lillus-M 77502. hozzászólására)

77505. macskanyó2014-08-30 19:04
Igen, sokan azt hiszik, mert a sóska savanyúbb, de mégis a spenótban a több. A vesehomokkal, kővel meg tudod, hogy pont nem ajánlott a sok oxálsavat tartalmazó kaja? Kérlek, vigyázz.
NÉzz utána, miben van sok.
Rozs helyett annyi mindent próbálhatsz, ha másként nem megy, akár maglisztet vagy tápióka lisztet.
(válasz zsanna54 77499. hozzászólására)

77504. Lillus-M2014-08-30 17:35
sütök egy jó kis csokitortát a gyerekeimnek fájdalomcsillapítónak, amiért vége a nyári szünetnek. Ilyenkor én is mindig velük együtt szomorkodom..

77503. Lillus-M2014-08-30 17:33
rozs helyett válassz mást abban van glutén. keress inkább valami jó magkenyeret, ha már kenyér kellene. A glutén akármilyen kis kevéske is bezavar!!!

77502. Lillus-M2014-08-30 17:31
nem féltem, mikor már megtudtam, hogy oxálsav az a szörnyűség..... :-)

Spenótról jut eszembe. Szeretnék vetni, mert a gyerekem nagyon imádja, én a főzeléket meg nem eszem, de ahogy az olaszok készítik párolva a leveleket na az igen... De nézegettem az új zélandi spenótot, hogy az jó nagy fa-szerű lesz és nagyon igénytelen. nekem ez kéne a kevéske itthoni kertembe. Függőleges helykihasználás...
(válasz macskanyó 77498. hozzászólására)

77501. Csak látogató vagyok2014-08-30 17:30
Bocs, azt akartam írni, megérdemelnél... Lüketelefon...

77500. Csak látogató vagyok2014-08-30 17:29
Há-á-át... Pár hét TISZTA paleot megérdemelnék... Szerintem. Sokan paleoznak tojásérzékenyen. A rozs fogyasztása nekem azt mondja, egyáltalán nem paleo a diétád.

77499. zsanna542014-08-30 15:59
Sziasztok! Én azt gondoltam,hogy a sóskában több,mint a spenótban. Azt tudtam, hogy a rebarbarában sok az oxálsav.Sajna gyengén működik a vesém, homokom van.Most derült ki.Valóban a refluxom hamar rendbe jött a diétától. Most gond van, valószínű a szteroidtól, napi egy gyomorvédőt pedig beszedtem. A kettő helyett.Én egyénileg módositom a paleót, mert muszáj.Tojásérzékenység.Ettem rozskenyeret eddig, mert fogytam. De megpróbálom abbahagyni.Üdv. Mindenkinek.
(válasz macskanyó 77498. hozzászólására)

77498. macskanyó2014-08-30 13:56
Ez így van, de a szárban jóval kevesebb, azt bátran lehet enni, persze 5 kg-t úgyse eszünk meg. Képzeld, jó pár éve egyik öregasszony ismerősünk adott nekem spenótmagot, elvetettem, és jó párszor ettem belőle (amíg még kicsi volt), a leveléből főzeléket. Gyanús volt, hogy nem olyan, mint a rendes spenót, de ő azt mondta, hogy másfajta! Aztán ahogy nagyobbra nőtt, kiderült, hogy rebarbara :DD. Azt eszegettem főzeléknek, a levelét, nem is egyszer. Nem lett semmi bajom, de egy időre megundorodtam a rebarbarától. Még mindig megvannak a tövek, pedig irtottam belőle, mostanában már szoktam néhány szárat enni :). Meg a tyúkok a levelét. Remélem, a liba is megeszi. Szóval ne félj a szárától.
Különben a spenótban is nagyon sok az oxálsav, a kakaóporban is, a sóskában kevesebb, mint a spenótban, pedig savanyúbb.
(válasz Lillus-M 77495. hozzászólására)

77497. macskanyó2014-08-30 13:50
Aha, értem, köszi, akkor biztos lágy sajtot ettél az étteremben, nem volt elég hosszan érlelt.
(válasz Lillus-M 77494. hozzászólására)

77496. Menyus722014-08-30 12:45
Jó az irány :D reflux paleoval kb. két hónap alatt teljesen el fog tűnni :D a többi picit lassabban :D A hormonálisra nem tudok mit mondani, az sajnos másik játék, de hogy jobb lesz az szinte biztos.
(válasz Positive 77486. hozzászólására)

77495. Lillus-M2014-08-30 12:40
A rebarbara levelekről épp nemrégiben beszélgettünk a gazlapon. Hogy annak a levele "mérgező" nehogy megegyem... Aztán kezdtem aggódni, ha a levél ilyen veszélyes, akkor a nyele miért nem. Végül jött egy higgadtabb egyén és elmondta, hogy a levélben is csak oxálsav van, és meg kéne enni vagy öt kilót (vagy többet nem emlékszem) hogy bajom legyen tőle... Szóval baromfi szereti, az jó mert van négy libánk azoknak győzöm gyűjteni a zöldet....
(válasz macskanyó 77492. hozzászólására)

77494. Lillus-M2014-08-30 12:37
Sajtot nem hagytam el, otthon eddig is csak granapradanot, vagy cheddart ettem, meg mot hoztam parmezánt Olaszországból... De ezektől nem fáj a nyakam. Gondolom az étteremben valami Anikó sajt :-) volt a kaján az jó olcsó
(válasz macskanyó 77492. hozzászólására)

77493. macskanyó2014-08-30 09:20
Olyan jó, hogy rátaláltál a paleóra! :) Hidd el, van remény. Kitartás! Biztos, hogy fog sikerülni az a kisbaba. Meg az sem mindegy, hogy érzed magad a mindennapokban.
A refluxodon is mindenképpen segíteni fog.
(válasz Positive 77486. hozzászólására)

77492. macskanyó2014-08-30 09:08
És akkor teljesen elhagytad a sajtot is?
A rebarbarán én néha hagyok pár nagy levelet, de szerintem is kihajt úgy is, ha nem hagysz, elég erőszakos növény. Nekem szeretik a pipik a nagy leveleit megenni.
(válasz Lillus-M 77485. hozzászólására)

77491. macskanyó2014-08-30 09:03
Köszi, hogy ezt leírtad :) Valahogy így éreztem én is, csak valahogy nem tudatosult bennem. Jó tippet adtál. Nem is veszek többet maglisztet.
Annyit beszéltünk a nyílgyökérlisztről, hogy a végén kedvet kaptam. Egyszer azért is veszek már :)
(válasz Lillus-M 77421. hozzászólására)

77490. Lillus-M2014-08-29 21:53
ok megvizsgálom...
(válasz Kantara 77483. hozzászólására)

77489. Lillus-M2014-08-29 21:53
pirított mustármag?????

Miért is furcsállom ezt? a fenyőmagról sem tudtam először milyen finom is az pirítva....Sőt valószínű csak úgy finom...
(válasz Csak látogató vagyok 77478. hozzászólására)

77488. Positive2014-08-29 21:52
Remélem idővel én is hasonlót fogok írni :) +
(válasz Lillus-M 77487. hozzászólására)

77487. Lillus-M2014-08-29 21:48
nem kell sírni, paleozz és pár hét múlva már sokkal positive-bb lesz minden hidd el. Én egy immunológiai beutalóval a zsebemben kezdtem paleozni, és két hét után láttam, hogy jó lesz... azóta nem jártam háziorvosnál, szakorvosnál betegség miatt,
(válasz Positive 77469. hozzászólására)

77486. Positive2014-08-29 21:47
Köszönöm a kedvességeteket. Úgy gondolom,hogy a megvonás miatt voltam, vagyok ma kicsit érzékenyebb és talán fáradt is. Eltörött a mécses délután, így jött ki a feszültség, vagy nem is tudom.
Van egy hormonális betegségem (A diabetes insipidus betegség vagy az agyalapi mirigy ADH nevű, a vesékben a víz visszaszívásáért felelős hormon hiánya miatt, vagy ép agyi struktúrák és normális hormonszint mellett a vesék csökkent reakciókészsége következtében alakul ki. Ez alapján különíthető el két alapvető formája.)
Ennek a betegségnek a révén mondta az orvosom,hogy készüljek fel,hogy lehet,hogy nem lehet majd kisbabám. És most kerültem oda,hogy szeretnék :) nagyon. Bár még a férjemmel megbeszéltük,hogy várunk egy kicsit :)
Emellett van refluxom és szerintem nincs olyan szervem, amin ne lenne ciszta.

Ezért kezdtem el a paleolit életformát. Egy remény :) hogy tünetmentes legyek. A napi kellemetlenségek és a családalapítás miatt :)

Nos ennyit az önsajnálatból, mostanra jobban vagyok. Bár nagyon fáradtnak érzem magam.
Köszönöm még egyszer a kedvességetek :)
Szép estét és kellemes hétvégét kívánok Nektek.

77485. Lillus-M2014-08-29 21:41
Ez így igaz. Én nyár elején jártam úgy, hogy elkezdett fájni a nyaki csigolyám mellett az egyik oldalon az izom. Elővettem az évekkel ezelőtti gyógytorna gyakorlatsoromat, és nekiláttam naponta. Közben elkeseredtem, hogy miért jött elő ez paleo mellett. majd egyszer csak jött a rádöbbenés. Párszor jártunk akkoriban étteremben. Ettem sajtos kajákat. Abba is hagytam a gyógytornát, hogy lássam anélkül is rendbe jön-e, éx tényleg az lehetett-e a ludas.... hát a házikoszttól rendbe jött.
(válasz Kantara 77468. hozzászólására)

77484. Csak látogató vagyok2014-08-29 21:34
Na, azêrt! ;)
(válasz Lillus-M 77481. hozzászólására)

77483. Kantara2014-08-29 21:33
nem is tudom, valahogy nem szoktam az összeset leszedni, mindig van ami még nőhet, de ha le is szeded az összeset, ott a rügy középen, szerintem az hajt.
(válasz Lillus-M 77476. hozzászólására)

77482. Lillus-M2014-08-29 21:26
OLvastad a zöld könyvet?? Ott írja Szendi, hogy a hivatalosan elismert lisztérzékenyek olyanok, mint a jéghegy csúcsa. Az látszik, arról veszenk tudomást. pedig csak néhány %. A java látens (mint a jéghegy tenger alatt rejtőző nagyobbik része). Te is a tenger alatti részhez tartozol. Hivatalos papírod soha nem lesz róla, de majd a paleoval rájössz, hogy jobb nélküle...
(válasz Positive 77465. hozzászólására)

77481. Lillus-M2014-08-29 21:16
Ja akkor visszavontam az előzőt
(válasz Csak látogató vagyok 77450. hozzászólására)

77480. Lillus-M2014-08-29 21:08
steviára nem is tudom merjek-e gondolni, bár a sütőtök is gyümölcsszerű, azokhoz passzol...
(válasz Lillus-M 77479. hozzászólására)