Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak rettenetesen száraz, ekcémás a bőre. Halicar nevű homeopátiás szer segíthet? fórum

Kisfiamnak rettenetesen száraz, ekcémás a bőre. Halicar nevű homeopátiás szer segíthet? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. Britta
2021. márc. 14. 07:24

Sziasztok,

az egyik fiamnál pici kora óta küzdöttünk ekcémával, csak a karjain végig, de nagyon csúnya volt, főleg télen. Mindent kipróbáltunk, a halicart is, az valamennyit javított a helyzeten, de nem sokat. Több bőrgyógyásznál jártunk vele, de egyik sem nyújtott megoldást. Végül, vettem Himalája sószappant hátha...(szappan méretű sótömb, bármelyik drogériában, nagyobb áruházban kapható), ami jelentősen javított a helyzeten, szinte teljesen elmúlt, illetve egy ismerős ismerőse aki kecskéket tart, ajánlotta a kecsketejes kozmetikumokat, (krém, tusfürső..) ezzel és a sószappannal teljesen megszünt 16 év után. Mi krémet használunk, amit ez az ismerős készített nekünk házilag, de boltban is lehet kapni és hasonlóan jól működik nekünk, a lényeg, hogy Kecskeméten legyen, minél natúrabb (ez az ismerős fürdeni is szokott kecsketej savóban, nem hátrány, hogy fiatalító hatása is van, ő esküszik rá:))

45. Gretus2 (válaszként erre: 35. - Kinni)
2021. márc. 13. 22:34
Szia.Màr 1-ève èn is küzdök az ekcèmàval sajnos.De remènytelen minden pròbàlkozàsom.Megprobàltam ma rendelni ezt a kis csoda krèmet, (Halicar) de sajnos nem sikerül...Elkèpzelhető, hogy hiàny cikk?Tudnàl segìtenì /linket küldeni,hogy hol rendelted...!?Köszönöm a segìtsèged.
2014. aug. 1. 15:24
Nekem is kellene a neve a terméknek!köszönöm!
43. Soly1977 (válaszként erre: 42. - G.36)
2012. nov. 6. 21:40
meg tudhatjuk a termék nevét?
42. G.36
2012. okt. 16. 11:13

Sziasztok!

Nekem a szülést követően jött ki az ekcéma a teljes testfelületen , évekig mindenféle szteroidos oldattal kezeltem, de nem használt.Míg végre ráakadtam egy nagyon aranyos bőrgyógyászra és ő javasolt egy testápolót, amit csak patikában lehet venni,de nem mindenhol ismerik.Ez teljesen színezék- és illatanyagmentes termék,akár pici babáknak is lehet használni.Évek óta használom és teljesen elmulasztotta.Ára:Kb. 2200 Ft.Nagyon sok ismerősömnek szintén bevált!!!!Ha vkit érdekel a termék neve írjon.

41. Nyuxx77 (válaszként erre: 40. - Stella81)
2012. júl. 30. 10:48
Szia Stella81! Az én 2,5 éves kisfiamnak vele született teljes testes ekcémája van. Minden orvosi és gyógyszertári dolgot kipróbáltunk, a szteroidokat is, mire csak annyit értünk el vele, hogy kihullott a gyerek összes szőre. Se haj, se szempilla, se szemöldök, semmilyen szőr seholsem, még egy pihe sem, az ekcéma pedig maradt! Mire megtaláltuk a holt-tengeri termékeket. Holt-tengeri sós szappan, testápoló, és ha nagyon durván belobban akkor iszap is. Csak ajánlani tudom, nagyon jól kordában lehet vele tartani az ekcémát. Ja és isszuk a gél állagú finom mikrorostos gélt méregtelenítőként, és az is sokat segített. Remélem neketek is használni fog. (eleinte sírni fog, mert a só csíp, de nem kell megíjedni!) Üdv!
2012. jún. 11. 13:34
a kicsi lányomnak (2éves)diszhidrózis ekcémája van és eddig semmi sem volt jó rá.ő is kapott kevert elocomos kenőcsöt meg fürdető krémet de nem lett jobb.azóta sem találtam használható krémet rá.most próbáljuk a halicart rem beválik majd.ha valakinek lenne esetleg ötlete erre a fajta ekcémára szivesen veszem.
2010. febr. 8. 17:57
nekünk 1 hónapja irt a doki fürdető kenőcsöt minden nap használjuk és a gyógyszertári citrusolajos testápoló,szinte semmi nem látszik ,gyönyörű baba bőre van pedig 1 éve szenvedünk vele!!
2010. febr. 7. 12:09
Szia!az én fiamnak is ugyanilyen szokott néha lenni a bőre itt ott,a fürdető kenőcs...bármilyen furán hangzik,tudom hogy nem arra való,de nekünk mindig az segít,plussz napi 3x kend be bepanthen plusszal!mi is kaptunk ekcéma kenőcsöt,,nem használt,a babe sem..próbáld ki megéri,ilyenkor csak azzal is fürdesd csak úgy hatásos hogy jó vastagon bekened azt a részt külön,úgy a vízbe.remélem hat majd.szió
2010. febr. 3. 00:00

Én annak idején,elkeseredésemben végigpróbáltam az összes Babé terméket. Sampon,testápoló,fürdető... Ment az egész a kukába. Mindíg magamon próbáltam ki a dolgokat,úgy viszkedtem,és kiszárította a bőröm...

A gyerekemig el sem jutott.

Nekünk a dove olajos szappan jött be. A zöld tégelyes körömvirág krém (500ft) pedig csodát tett.

Ja, és leálltunk a tejtermékekről (tej,joghúrt nem,más jöhet),azóta semmi bőrprobléma:)

2010. febr. 2. 21:58
Ma én is vettem Halicart ki is próbáljuk,mert a kicsi lányom is ekcémás és eddig semmi sem vált be nála.
35. kinni
2010. febr. 2. 21:50
Nekünk bevált a Halicar. Már az első bekenés után látható volt a javulás, a harmadik nap az ekcémának nyoma sem volt.
2010. febr. 2. 19:25
No igen,a doki ha lusta,vagy anyagias a Babé terméket írja fel:-))De ha kéred a gyógyszertárit is kiírja,orvosa válogatja.Kislányomnak 3,5 évesen van koszmója Babe hajsampont ajánlott a gyerekorvosunk a bőrgyogyihoz elmentem ő kiírta a gyógyszertári hámlasztó hatásút jóóóval kevesebbért (pár 100):-))
33. MelisUK (válaszként erre: 31. - Erzsó78)
2010. jan. 31. 19:56
Nekem is ajánlotta a Bebé termékeket a doki, de mondtam neki, hogy azért jöttem el hozzá, hogy írjon fel valami olcsót, nem akarok rengeteg pénzt kidobálni az ablakon. Felírta az előző hozzászólásomban írt mosdókenőcsöt és tökéletesen működik. Olcsó és jó. Csak persze valahogy arra mennek rá az orvosok is, hogy a drága dolgokat adják el, nem értem, hogy miért...
2010. jan. 31. 19:53

El kell menni bőrgyógyászhoz, az megállapítja, hogy ekcémás az ember és fel kell vele íratni egy mosdókenőcsöt, a neve: Unguentum hydrophilicum nonionicum. Ezzel kell fürödni méghozzá úgy, hogy még a száraz bőrre kell rákenni a krémet, majd be a tus alá, hogy benedvesedjünk, elzárni a tust és jól végigdörzsizni a testet, olyan tejföl szerű fehér krém lesz belőle. Ezután megint megnyitni a tusolóból a langyos vizet és lemosni, megtörölközni és kész. A víz nem tesz jót az ekcémás bőrnek, minél kevesebbet kell vele érintkezni, főleg a meleg/forró víz kerülendő.

Ez a mosakodókenőcs kb 300 forint, én is ilyet használok, ha nagyon kijön rajtam az ekcéma.


Ezen kívül ami nagyon jó, az a Sudocrem nevű kenőcs, ezzel kifejezetten az ekcémás területeket kell kenni, akkor is kenni kell esténként, ha az ekcéma vissza van húzódva, ennek hatására csak nagyon ritkán fog előjönni. Ezt a krémet bármelyik drogériában meg lehet venni. Az előző mosakodókenőcs is vehető vény nélkül is, de úgy drága.


Nekem már több mint egy fél éve egyáltalán nem jött ki az ekcémám és nem költök rengeteg pénzt a megelőzésre.


Amit még napi szinten használok, az az E45 krém, ezzel kenem napközben az ekcémára hajlamos részeim, ezek nekem a kezeim könyéktől lefelé. Ez is segít a megelőzésben és a kiszáradásban. Ez a krém Mo-on nem kapható.

2010. jan. 31. 18:20

Én az 5 hónapos kisfiamat elvittem a bőrgyógy-ra,ott a 4000 ft-os Babé testápolót ajánlották,nem is írt fel semmit.

Már próbáltuk az Elobase és a Lipobase krémet is,elég jó de nem az igazi.

A gyógyszertári testápolót felírja a doki,ha megkérem?

?

2010. jan. 31. 17:36
Nagylányom 9 éves,születésétől ekcémás!Gyógyszertári bőrgyógyászféle testápolója van,ha drasztikus a bőre ,nem fürdik csak tusol és Der-Med (2200 ft) fürdető folyékonyszappant használ.Kevés kell belőle,nagyon habzik.Ezek beváltak a sok év alatt!
29. *hera*
2010. jan. 2. 18:29
A fiamnak egyáltalán nem használt a Halicar.Már elég sokféle krémet kipróbáltunk mi is,igazából semmi nem volt jó.Viszont most Sanatopic krémmel kenem reggel és este,és sokkal szebb neki,na meg nem is vakarja.
28. egypt (válaszként erre: 27. - Eba14cb828)
2010. jan. 2. 16:24
Biztos nem kerül be a 0,1%-osból, ha a dokink mondta. Ha mégis, akkor meg nem okoz semmi gondot.
2010. jan. 2. 16:12

nekem orvos irta allergológiára járunk ,van a higitott is meg a tömény locoid is,sőt gyógyszerészként tanultam 2 évig igy biztosan tudom hogy bekerül kis adag a szervezetbe:(DD

sajna nekünk az elocom a lánynál jó volt, de a kicsinek meg még nem lehet mert nem töltötte be a 2 évet akkor ir ujat a doktornő neki!

Akár mit is próbálok mindig azokat amiket a főorvosnő ajánl!

26. egypt (válaszként erre: 25. - Eba14cb828)
2010. jan. 2. 15:43

Én biztos, hogy orvosra bíznám, és nem próbálkoznék saját magam...

Nekünk Elocomból 0,1%-os van, ez csak helyileg hat, és nem szívódik fel annyira, hogy bekerüljön a szervezetbe. Direkt azért ezt írták, mert semmiféle szteroidos készítményt nem kaphat a gyerekem, mert gyengíthetik az immunrendszert.

2010. jan. 2. 14:47

nekem is ekcémás a fiam bőre a halicar nem igen használt a locoidot meg nem merem mert szteroidos:(

Viszont a homoktövis krém meg a physiogel az nagyon bevált nekünk!!

24. egypt (válaszként erre: 22. - Marduk)
2010. jan. 2. 13:42
Lelki eredetű??? Inkább talán az immunrendszer működési problémái okozzák... Az én gyerekem immunbeteg volt, a betegsége egyik tünete volt az ekcéma.
23. egypt
2010. jan. 2. 13:40

Én nem kísérleteznék mindneféle gyógynövényes csodaszerrel, amire esetleg allergiás lehet a kisfiad (ugyanis az összes gyógynövény allergén), és csak ront a helyzeten. Vidd el gyerekbőrgyógyászhoz! (Végül is nekik ez a szakmájuk...)

Nekünk egy pesti bőrgyógyász írt receptre egy krémet, Elocom is volt benne meg még pár dolog, az használt, teljesen eltűnt tőle az ekcéma. Az Elocom egyébként mindenféle kis kiütésre is nagyon jó, de csak orvos írhatja fel.

22. marduk
2010. jan. 2. 13:39
A körömvirág kenőcs a jó rá.Kérdezem nem mész a gyerek agyára mert lelki eredetű az ekcéma.Szabadság kell a gyerekeknek a mai anyukák túlságosan a gyereküket elnyomják a szeretetükkel.Ezt ők nem annak értelmezik ezért a valóságos szeretetre vágynak és a figyelemre.Nem érzik a biztonságot a gyerekek ha eltúlzott az érzelmek.
21. orsi23
2010. jan. 2. 13:26

Sziasztok!

Az én kislányom bőre is nagyon száraz,ekcémás.Mi is patikai testápolót és fürdetőt használunk,de sajnos nem vált be.Most az én tusfürdőmet használtuk neki is(jonsons 24 hour moistuire)valamivel jobb lett,de nem az igazi.Vastagon kenem neki testápolóval,azt nagyon élvezi.Neki föleg a dereka,a háta és az oldala ekcémás.

20. marduk
2009. dec. 29. 18:52
A körömvirág kenőcse jó,de az amii házilag csinált,érdemes ezt a virágot otthon ültetni mert a kipréselt leve is sokat segít,Falun még sok más növény is rendelkezésre áll,Ha kíváncsi vagy leírom
2009. dec. 29. 09:25

Sziasztok! A halicar kenőcsöt a mi doki nénink úgy javasolta használni, hogy a gyógyszertári testápoló mellé. Tehát nagyon fontos a visszazsírózás a testápolóval naponta többször és utána kell bekenni a Halicarral. Szerencsére a Kisfiamnak csak ennyhe az ekcémája és jól karban lehet tartani. Mi használtuk a gyógyszertári testápoló+halicar kenőcsöt, jó volt nagyon, csak tavaly télen-tavasszal a halicar hiánycikk volt. Nem tudom lehet-e most kapni. Amikor elfogyott kénytelen voltam mást használni. Magában a gyógyszertári testápoló és fürdető, nem váloztatott az állapotán. Igazi javulás akkor történt, miután tavasszal bárányhimlős volt mindkettő és a Kicsit elkezdtem ALmawin Marseille szappan fürdetni és az Alverde baby testápoló krémet (Pflegecreme) használni. Mindkettő olcsó termék, nem annyira mint a gyógyszertári,de nem egy vagyon. De nagyon jó volt a Bio Baby nyugtató kréme is (ez azért jóval drágább). Azt bőrgyógyász ajánlja kifejezetetten ekcémásoknak.

Így gyakorlatilag a kisfiam ekcémája megszűnt, eltűntek a piros, érdes, gyulladt 10 ft-os nagyságú területek a bőréről. Azóta is ezeket használjuk, nyáron gyönyörű volt a bőre (de ilyenkor javulé az ekcéma, mint tudjuk), de most itt a fűtés szezonban is annyi van, hogy kicsit szárazabb a bőre. Többet kell kennem. Már ha engedi. :-)

18. eddit (válaszként erre: 14. - 77timi)
2009. dec. 25. 23:39
A Garniere-s kézkrém is hihetetlen jó, de az akkut ekcémára nyilván kevés.:(
2009. dec. 25. 20:57

Az én kisfiamnak is időnként ekcémás a bőre (azért nem annyira vészesen, mint ahogyan itt néhány irjátok, hogy véresre vakarja magát a gyerek), de most sikerült 4 nap alatt eltüntetnem. Van az Ökonetes Grapefruit mag kivonat és a testápolóba (Nivea Babyt használunk) 2 cseppet beletettem. Mármint a tenyerembe tettem testápit és arra cseppentettünk.

A többi Grapefruit mag kivonatba (DM, Rossmann is árul olyat) alkohol van, az csip, az Ökonetes nem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook