Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 112 kilót nyomok!segítsen valaki fórum

112 kilót nyomok!segítsen valaki (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 27. 10:28

Sziasztok Fórumozók!


Holnaptól új élet kezdődik számomra.Gyakorlatilag a munkahelyemen kívül minden változik.

Nem mondom,hogy ez kizárólag rossz-persze többnyire az...de azt szeretném ,hogyha már így alakult az életem akkor valami öröm is legyen benne.

Egy kicsit több időm lesz a 3 fiamra,önmagamra,étkezésre,mozgásra stb.

Ám kevesebb lesz pénzből,segítségből...

Szóval bárkinek bármilyen ötlete van ,"hogyan kezdjünk új életet" című legújabb projektemhez, az nyugodtan szóljon hozzá-M-!

2010. febr. 4. 16:54
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, lehet, hogy már más is javasolta, de próbáld ki a kalóriaszámlálós diétát. 1400 kcal/nap v.1200 kcal/nap diétával 2-3 hónapon belül már komoly eredményt érhetsz el.Persze néhány dolgon véglegesen változtatni kell.Kenyér helyett valamilyen rostos kétszersült, cukor helyett pótlószer stb. Sok sikert.Eszter
2009. dec. 29. 09:13

Biztos, hogy kell a mozgás. Én egy új zsírégető szerrel fogytam 4 kilót és nagyon gyengének érzem magam. Mintha nem akarna vinni a lábam. Persze nem mozogtam semmit a fogyi alatt, hát ez lett az eredménye. Amikor futottam, lehet, hogy lassabban fogytam, de olyan fitt voltam, hogy le se lehetett lőni és még az anyagcserém is jó volt.

Szóval mozgás mozogni!!!

33. manul (válaszként erre: 31. - 480a1bea09)
2009. dec. 24. 07:43
Én is fogytam szobabiciklivel,például ez,illetve az eliptikus tréner az a két eszköz,amit ajánlanak aerob edzésre!Én napi 20-30 kilóméter között tekertem le változó erősség mellett,nekem hatásosnak bizonyult.Persze csak akkor hasznos,ha rendszeresen és kitartóan csinálod!Én is heti 1 kilót fogytam,persze megfelelő étrenddel,és mellette felváltva alkalmaztam a korábban már említett két eszközt!
32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - 480a1bea09)
2009. dec. 23. 23:00

Szerintem semmi nem fogyaszt le, ha nem jó az étrend mellette, mert az sokkal fontosabb.


Egyébként meg heti egy kilót fogytam jól összeállított étrend és heti 3-4 óra szobabringázás mellett.


Nincs olyan sport, ami lefogyaszt, ha valaki többet eszik, mint kellene. A heti fél kilós fogyáshoz kb. 500 kcal mínuszban kell lenni naponta. Hogy ezt kevesebb evéssel vagy több mozgással éri el az ember, az mindegy. A több mozgás azért célszerűbb, mert így nem kell éhezni, illetve erősít testileg és pszichésen.

31. 480a1bea09 (válaszként erre: 28. - 7130b15964)
2009. dec. 23. 22:54
Én nem támadtam a szobabiciklit, csak írtam, hogy az tuti nem fogyaszt le senkit!
30. uuuuhhhlala (válaszként erre: 29. - Manul)
2009. dec. 23. 19:43
Ez így van, mert különben a fogyástól az izmaink is leépülnek sajnos, és lelassul az anyagcsere...:S
29. manul
2009. dec. 23. 19:10

Sziasztok!

Igaza van Terezának,az izom fentartásához a szervezet eleve több kalóriát éget el.

Nem kell félni az izomtól,mert nem olyan marha könnyű izmokat magunkra rakni.Azok az últraizmos nők tuti nem a szobabringától lettek olyanok.Ezek a nők igen csak étrendkiegészítőn élnek illetve speciális étrendet alkalmaznak!

Ha fogysz először az izmot veszíted el,mert annak van nagyobb "fentartási költsége"majd csak ez után veszítesz zsírt!

Az optimális fogyáshoz rendszeres egészséges étkezés és mozgás szükséges!

A mozgás tekintetében megoszlanak a vélemények,már nem a szükségességét tekintve,hanem a formáját.

Sokan ajánlják az aerob mozgást,ami kimondottan a zsírégetés hatékony formája,viszont újabban az a vélemény kering,hogy az aerob mozgást ki kell egészíteni egy kis súlyzózással,mert így tarthatjuk meg izmainkat!

28. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - 480a1bea09)
2009. dec. 22. 23:12

"És a szobabicikli csak lábra erősít és nem fogyaszt!"


Ezt meg honnan veszed? Ne féljetek már annyira az izmoktól! Elevet sokkal kisebb helyet foglal el, mint a háj. Mit ér valaki az 55 kilójával, ha lötyög és nagyobbnak tűnik, mint egy 65 kilós, aki viszont feszes, izmos?!


Fogyasztani igazán semmi nem fog, mert az evésen áll vagy bukik az egész. A mozgás sok szempontból jó és fontos, de ha az étrend nem megfelelő, akkor a mozgás sem hozza meg a várt eredményt.

2009. dec. 22. 19:23

Szerintem az éhezés egyértelműen kilőve, mert utána úgyis visszajönnek a kilók. Egyszerűen azér, mert nem lehet egy életen keresztül koplalni. Úgy kell kialakítanod az étrendedet, hogy egész életedben tudd tartani. Persze a fogyókúra alatt egy kicsivel kevesebbet kell enni, mint amennyire szükséged van, de utána is ugyan úgy tudatosan kell táplálkozni.


Ja és szerintem teljesen felesleges kiiktatni a gabonát, rizst vagy burgonyát, mert egészségesek, csak arra kell figyelni, hogy mennyit eszel meg belőlük.


És nem kell minden nap edzeni sem, a heti 3 alkalom bőven elég, a lényeg a rendszeresség.


Nekem bevált a napi 5x-i étkezés, mert kevésbé vagyok éhes, és jót tesz az anyagcserének is.


És még annyit, hogy ne akarj heti 1 kilónál többet fogyni, mert az már úgyis izomveszteség lenne.

2009. dec. 22. 19:20
én idén 17 kilót fogytam ezekkel a modszerekkel!
25. 480a1bea09 (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2009. dec. 22. 19:18

Diéta és diéta, sajnos tényleg csak ez segit! És mivel pici gyereked van, biztos nincs sok időd tornázni járni, de valamit bekel iktass az életedbe. Ha megengedhetitek magatoknak, vegyetek egy elipszis trénert, irtó jó!!!!

Egyszerre mozgat meg alul és felül is! És a szobabicikli csak lábra erősít és nem fogyaszt!

Én ha nagyon éhes vagyok Norbi féle update1-es sütit, pogit eszem, pár falatkával. Nem olcsó, de 3-4 szem kis "süti" nagyon jóllakat!

24. liblady (válaszként erre: 23. - Mankusz)
2009. dec. 22. 19:15
Ne vidd túlzásba. Én is mindig elkezdem nagy erővel és másnap felállni alig tudok. Először elég a 10 perc tekerés. Legalább két napig elég ennyi, aztán 5 perccel emelheted az időt. Újabb két nap múlva megint és így tovább. Meglátod, így az életed részévé válik majd. és lebegjen előtted a cél, hogy nehogy abbamaradjon a biciklizés.
2009. dec. 22. 19:09

tmozgás semmi:(

régen sokat tekertem a biciklivel--terhes lettem abbahagytam

van,hogy elkezdem megint,de feladom hamar!

most elkezdem megint!

tekertem 10 percet:))

tudom nem sok,de kifáradtam dögivel:))

és reggelente tornázni fogok a Rékával

reménykedem:)))

2009. dec. 22. 19:04

Nem biztos. Anyukám 95 kg és rajta nem mutatkozik semmi, pedig már hetek óta teker.

Egyet értek Terezával, nem szabad sokat fogynod hirtelen, meg koplalni sem, mert a pici tőled kapja meg a szükséges tápanyagokat.

Azt gondolom, hogy talán nem is a kaján kellene spórolni, hanem a mozgást behozni az életedbe. Persze azért ehetsz több gyümit. :)

Hogy állsz a mozgással?

21. 7130b15964 (válaszként erre: 20. - Liblady)
2009. dec. 22. 18:33

Ekkora súlynál szinte biztos, hogy látszani fog a kilókban.


Az izomtömeget nem olyan könnyű növelni, mint amennyire a legtöbb nő fél tőle.


Amit eszembe juttattál az az, hogy a rohamos fogyást kerülni kell a szoptatás alatt, mert olyankor hirtelen nagymennyiségű méreganyag szabadulhat fel a szervezetből és a tejjel a babába is átjuthat.


Ezért csak lassan, ésszerűen érdemes fogyni (máskor is, de szoptatáskor meg aztán tényleg fontos).

2009. dec. 22. 18:23
Szerintem beszélned kéne a háziorvosoddal. Ő tudja, hogy milyen étrendkiegészítőket lehet szedni szoptatás mellett. Meg az étrendedről is kérdezd meg, mert szerintem a baba mellett nem mindegy, hogy mit eszel. A biciklizés csak jót tehet. Ha sportolni kezd az ember, nem kezd el rögtön fogyni, jó ha tudod. Mégpedig azért nem, mert ahogy fogy a zsír, úgy nő az izomtömeg. Ezért néhány hétig nem mutatkozik súlybeli változás. Azt viszont érzed, hogy jobb a közérzeted, könnyebben mozogsz, egyszerűen jól érzed magad. Én támogatom a kerékpárt. Pattanj fel, amikor időd és a pici engedi. A futást nem javaslom, mert ilyen súlynál megterheli az izületeket.
19. Sirga
2009. dec. 22. 18:15

Látom, tanácsokkal elláttak. :) Azt mondom: vigyázz, melyikből mennyit fogadsz meg! Csak okosan!(Bár a napi többórás edzés a pici miatt eleve kilőve.)

Inkább tapasztalatot írok: a Weight Watchers-szel most tartok 14-15 kilónál, ami 11 hónap alatt nem sok, de ha beleszámolom azt is, hogy csak hellyel-közzel figyeltem, akkor nem rossz. ;) Ja, és az induló súlyom jóval alacsonyabb volt, meg mindent ettem!(Torta, kenyér, süti, ...)Ennél lehet. Nekem bejött. :)

Sok sikert!

18. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:15

Ott volt a baj, hogy éhezéssel fogytál. De azért gratulálok, mert 37 kilót éhezve fogyni, hallod aszkéta vagy :))


Most viszont neked is meg kell tanulnod a rendes evést :DDD


Nekem se megy még igazán, de próbálkozom vele.

17. dórika1980 (válaszként erre: 14. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:14

légy türelmes,na akarj azonnal lefogyni.

3 hónap alatt 37 kg nagyon sok,megviseli a szervezetet.

Most okosabban csináld,figyelj oda a kaják minőségére,mennyiségére.

Gratula a babához!

16. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - De0bf0494c)
2009. dec. 22. 18:13

Amit férjed csinált az elég durva, mondjuk nála bevált. Nőknek egy picit máshogy van összerakva a szervezete és nem is ugyanúgy reagál. Persze alapjaiban igaz, hogy kevesebb evéssel és több mozgással fogyni fog mindenki.


Abban teljesen egyetértek veled, hogy elsődlegesen az a fontos, hogy mit és mennyit eszik az ember, mellette a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel, aztán pedig kellemeset a hasznossal összekötve sportolni is kell rendszeresen.


(Az izzadás és a fogyás nem teljesen úgy van, ahogy írod, de mozogni kell és kész:))

15. e28ddc7c9b (válaszként erre: 7. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:12
A sok gyümölcsön kívül nekem bevált, a sárgarépa, karalábé szépen lassan rágcsálva.
2009. dec. 22. 18:10

gyerekkorom óta dagi voltam..lefogytam éhezéssel 37 kilót 3 hó alatt

férjhez mentem terhes lettem puff neki...visszajött rögtön:(((

míg egyedül voltam könnyű volt fogyni,mert nem vettem kaját

most..muszáj vennem...szeretnénk jövőre még 1 picit azért kéne fogyiznom

13. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:09

Igen, a sokszor evés:)


Ha ráveszed magad, hogy normális mennyiségű és minőségű kaját fogyassz el egy nap 5 vagy 6 részletben, akkor nem leszel éhes.


Főleg, ha lecsökkented a cukor, liszt fogyasztásodat. Legalábbis én azt tapasztalom, hogy azok fokozzák az éhséget nálam. Ha ilyesmiket eszem, akkor egy idő után szinte állandó ehetnékem van és azt ugye nehéz kontrollálni. Viszont, ha normális kajákat eszem, akkor ez egy-két nap után teljesen elmúlik. Szóval érdemes az embernek időről-időre visszatérítenie magát a jó útra, bármennyire is csábítóak az édességek, szendvicsek, kekszek, pizzák stb.

12. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:09

Én a napi háromszori rendszeres étkezés híve vagyok. Evésidők között semmi. Még kalóriatartalmú ital sem.


Nagyon sokat irkálok én ilyen témában, de most nem akarlak benneteket itt untatni.

11. dórika1980 (válaszként erre: 7. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:08

ha éhes vagy egyél meg egy szép piros almát!

Az éhségérzet a leesett vércukor szintből ered.

Sokszor nem is vagyunk éhesek,csak lemegy a cukrunk.

Ne nassolj,csak gyümit,azt lehet korlátlanul,kivéve banán,szőlő.

2009. dec. 22. 18:08

Szia! A férjem is kb. annyi volt, 3 hét alatt fogyott le kb.25kg-t, menü: reggeli: 3szem szilva, ebéd: leves, és hús köret nélkül (köret hízlal, nem a hús), vacsora: 1 sör. De mellette edzett nagyon sokat. De lefogyott, és most is tartja a formáját. Persze tesz is érte, mert minden nap edz, és fut 10km-t! Mondjuk azt gyerek mellett nehéz. Amúgy először vizet vesztesz, tehát minél többet izzadsz, annál többet fogysz, a szobabringán is izzadhatsz.

De tényleg fő az egészséges táplálkozás. Ezeket felejtsd el: péksüti, krumpli, rizs (ezt kevésbé felejtsd el), cukros üdítők, sütemények, csokik, tejtermékek, most ennyi jut hirtelen eszembe. Remélem segítettem! Sok sikert!

9. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:08
Igen. Az édesség kívánása ellen szelén(azt szedheted is szerintem) étkezés előtt egy pohár(vagy kettő) víz.
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2009. dec. 22. 18:07
A szopi alatt ne szedj gyógyszert, akkor sem ha csak éjjel. A szoptatás alatt híztál meg, vagy a terhességél? Vmi mozgás kellene, bár 2 éves gyerek mellett az meg szokott lenni. Tényleg 5-ször kéne étkezned, egészségesen, és közte semmit. Kenyér, tészta, zsír pedig ne nagyon.
2009. dec. 22. 18:05

köszönöm a tanácsokat:)

még 1 kérdés:)

valami éhségűző létezik???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook